Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość Stellamix
Jeżeli nie wyrazi się zgody na szczepienie dziecka to nie robią problemów. Nie szczepia i już. Co najważniejsze nie pouczaja i nie straszą. Ja kolejne dziecko na pewno nie będę szczepic w pierwszej dobie życia. Szczepienia zacznę dopiero ok. 5 , 6 m-ca i to wybiórczo. Nie chce kolejny raz przechodzić NOP-u. A już napewno nie podam tego syfu MMR i jej podobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thrhghh
kasia----niby prof Lebensztejn jest lekarzem z którym wartopgadac o szczepieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix - bardzo boję się mmr. Co byś zrobiła gdybyś mogła cofnąć czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wula- jeśli chodzi o chodziki to ja jestem na nie. Ortopedzi też nie polecają ich używania, ponieważ wpływają negatywnie na kształtowanie się postawy, nogi i stopy przyjmują nieprawidłową pozycję. Moi znajomi używali chodzika i ich córka zaczęła chodzić samodzielnie dopiero w wieku 18 miesięcy, ale nie wiem czy to ma z tym związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Iraf - czasu nie da się cofnąć. Mam tylko żal do siebie, ze nie zainteresowalam się tematem dostatecznie na tyle, żeby być świadomym tych wszystkich zagrożeń, efektów ubocznych, które nas dotknęły. Może na ślepo w imię pozornego dobra nie trułabym dziecka taka ilością szczepionek w tak młodym wieku tylko rozwlekłabym to w czasie. W naszym kraju ma się w d... obawy rodziców, pacjentów , najważniejsza jest kasa. W większości lekarze grają na korzyść firmy farmaceutycznej, jeżeli wiedzą o jakiś skutkach ubocznych to i tak do tego się nie przyznają. Zaszczepić, odhaczyc i już mieć z głowy. Gdybym mogła, to napewno nie szczepilabym na gruźlicę. Wzw podałabym dopiero po ustąpieniu żółtaczki fizjologicznej i uprzednim zbadaniu enzymów watrobowych i to lepszą szczepionką engerixem, nie rozumiem czemu w klinice szczepia tą gorsza. Następne szczepionki Hib, krztusiec, blonica, tezec, polio, pierwsze dawki dopiero po 5-6 m-cach jak mina kolki i inne dolegliwości, masa ciała się podwoi, i jeszcze jeden warunek, poza sezonem grypowym. Nie słuchajcie nigdy idiotów typu, ze goraczka czy lekkie przeziębienie nie jest p/wskazaniem do szczepienia! Szczyt kretynizmu. MOJA RADA - unikajcie jak ognia MMR. To jest bardzo niebezpieczna szczepionka. Potrafi wywołać straszne objawy uboczne , od pecherzow , pokrzywki na ciele, goraczka, porażenie mózgu, autyzm, porażenie nerwowe. Oczywiście to jest moja RADA i nie musicie się stosować kto z tym się nie zgadza. Ale ja tej szczepionki nie podawalam i nie podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpiniamonia
moja mała ma drugi dzień biegunkę, w ostatniej kupie wyszła wczorajsza zjedzona marcheweczka, czy macie jakieś sposoby żeby się pozbyć tej biegunki? Mała nie gorączkuje nie grymasi, przy wcześniejszych ząbkach nie było biegunki. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karpiniamonia u nas najbardziej sprawdził się sposób z mąka ziemniaczaną. 2 x dziennie do mleka dodawalam 1 lyzeczke skrobi ziemniaczanej, tylko surowej, bardzo dobrze zapiera. Polecam jeszcze z gerbera sloiczek: jabłka z jagodami. Nam super pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiniamonia - nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, ale może pomogą banany. Albo jak już je to jakieś mięsko, u mojej to działa, np. królik z warzywami. Sposobu z mąką nie znałam. Co do marchewki to moja też kiepsko ją trawi i wiem, że większość dzieci tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Pierwsze kupy po marchewce prawie zawsze są takie, z niestrawionymi kawałkami. Cieszciesię , ze jest luzna kupa bo ogólnie marchew zapiera i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofka
Cześć dzielne mamusie :) weszłam na to forum bo planuję rodzić w poliklinice i zaczęłam czytać wpisy z odległych odległych stron...duuuzo tego ;) i wiele dzięki Wam cennych informacji :) ale wciąż mam dylemat którego lekarza wybrać a nie mam nikogo znajomego kto by mi któregoś polecił :( Z wpisów tutaj doczytałam że dr Nowak jest super ale Nie znalazłam opinii o dr Kurzątkowskim Czy któraś z kobietek rodziła i prowadziła ciąze u dr Kurzątkwoskiego i mogłaby się o w tej kwestii wypowiedziec ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
To zalezy czego oczekujesz od lekarza. Z dobrych fachowców to polecam Lenczewski, Nowak , Kurzątkowski i chyba Karwowski jest dobry, trochę zadowolonych pacjentek od niego spotkałam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofka
Stellla , dzięi za szybką odp :) wygląda na to że będę musiała rodzić cc więc chciałabym doktora który ma w tym duże doswiadczenie, że dr Nowak prowadził i robił cc doczytałam na forum ale nie wiem jak z dr Kurzątkowskim i redsztą których wyymieniłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofka - ja miałam cc i poszłam za radą obecnych tu forumowiczek;) Dobrą radą. Wybrałam dr Lenczewskiego. Blizny prawie nie widać, poród bez komplikacji, po porodzie też bez żadnych problemów. Polecam. Z dr Kurzątkowskim miałam styczność raz. To na pewno super fachowiec, robił mi raz USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofka
iraf - o dr Lenczewskim gdzieś tutaj wczesniej między wierszami wyczytałam troche minusów ;) że niby małomówny i wszystkiego trzeba się dopytywać, ze pacjentki traktuje rutynowo. Trochę mi się to jednak nie widzi bo przecież ma wysokie kwalifikacje zawodowe i na pewno ogromny fach w rękach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofka - tak, jest małomówny i wiele lat praktyki. Ale czy to minus? Ja tam wole dużo nie gadać z lekarzem i wole być traktowana rutynowo niż jak królik doświadczalny;) Fakt, jest specyficzny i nie każdemu musi przypaść do gusty. Ale dla mnie najważniejsze jest, żeby wszystko było dobrze z dzieckiem i ze mną, żeby nie było komplikacji. Jak dla mnie mógł nic nie mówić i tylko robić co trzeba:) Gdyby ktoś był milutki i gadatliwy a zrobił mi albo dziecko coś złego to nie byłoby dla mnie pocieszenia, że chociaż był miły;P No i ta ładna mała blizna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofka
iraf masz 100% racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofka - który to tydzień?:) Na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutelka.pl
Tofka ja prowadziłam ciążę u dr Lenczewskiego i nie narzekam. Małomówny to fakt, ale wszystko co chcialam to się zawsze dowiedziałam. Facet jest konkretny i rzeczowy. Teraz też się do niego wybieram bo zamierzam w klinice rodzić. Na kiedy masz termin?. Ja koniec maja początek czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofka
iraf, nutelka - u mnie 27 tydzien , termin mam na połowe kwietnia :) Moj ginekolog do ktorego aktualnie chodze sugeruje mi ciągle rodzić w szpitalu (a bo po co to tyle wydawać na prywatne... ) ale jak sie tak nasłuchałam i naczytałam o hardcorowych porodach w szpitalach ;) to ja dziękuję za takie przeżycia ;) Wiem że nie są to standardy bo tak naprawdę zależy gdzie i na kogo trafisz ale nie chcę ryzykować..zeby później przeżyć traume jak mogłam tego uniknąć ;) w przyszłym tyg chcę się juz przepisać do Polikliniki, po Waszych sugestiach... zaczęlam sie powaznie zastanawiać nad dr Lenczewskim, do tej pory myslałam więcej o dr Nowaku ale Wy jesteście z opiniami na świeżo więc to Wam bardziej chyba zaufam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofka - wybierz tak jak podpowiada Ci intuicja. Słyszałam, że dr Nowak też jest super. Ja widziałam go dwa razy, raz na korytarzu i raz na obchodzie. Wygląda na miłego. A jak się czujesz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofka
iraf - a jakoś tak cięzko mi sie ten brzuszek nosi, nie jest duży ale często zdarzają mi sie np jakieś bóle w podbrzuszu, trochę mnie to jednak niepokoi mimo tego że mój ginekolog twierdzi ze z dzidzią jest wszystko ok ale jak to w państwowym gabinecie przedpotopowy sprzęt tam jest ;) i ja w ogóle dziwię się jak lekarz coś z tego odczytać może i troche boję się czy rzeczywiście wszystko jest w porządku :( Poza tym mój mały strasznie ruchliwy jest ;) czasami aż nieznośnie ;) ale to nic przecież w porównaniu z tym co maluchy potrafią zafundować nam już po urodzeniu się ;) Poczytałam troche Waszych wpisów już poporodowych... tu dopiero zaczyna sie życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofka - mi też ciągle wydawało się, że coś jest nie tak. A to za dużo się rusza, a to za mało. Ciągle miałam wrażenie, że odchodzą mi wody;) Takie paranoje;) Mi jednak najciężej było wtedy, kiedy nie mogłam oddychać, miałam straszne duszności. Czasem aż robiłam się biała. Rodziłam w lipcu w trakcie tych wielkich upałów, więc pod koniec mój mąż wyprowadzał mnie na spacer przed dom jak pieska;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
przy ząbkowaniu biegunki u nas to norma ale utrzymuja sie najwyżej 3 dni i do tego mała nie chce jeść .. Banan u mnie działa n akupę przyspieszająco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofka
iraf :) dobre ;) hihih ja to sie na spacer musze wyprowadzać niestety sama ;) bo mój pracuje w innym miescie i nie jest w stanie...więc na spacery wyprowadza mnie mój kochany pies ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
U nas banan działa ponownie jak u Siwej, przyspiesza kupę a nie zatwardza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofka - u mnie wyprowadzanie psa odpadało. Mój ma ponad 40kg i 2razy tyle w sobie szczęścia. Jak zobaczy ptaszka to leci jak odrzutowiec, tak samo jak zobaczy kogoś znajomego, tak samo jak innego psa, kota. Czasem leci po prostu "bo tak". Z moim mężem chodzi grzecznie, ale ze mną.... wykorzystuje, że nie utrzymałabym go. To labrador, więc nie wie co to spokój;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ale się wyrwałam z tym bananem:( Napisałam co wyczytałam, ale sama nie stosowałam:( Nigdy nie miałam problemu biegunki, raczej odwrotnie. U mojej zatwardza się zawsze po mięskach i marchewce. Moja wczoraj zjadła pierwszy raz jajko na twardo, zmiksowane:) Na szczęście chyba wszystko w porządku, ale z następnym poczekam tydzień. No to teraz otwiera się większe menu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba trafię do wariatkowa. Noc nieprzespana, dzień też masakra:( Nie śpi, jeść to tylko z łyżeczki, nawet mleko. Tak jeszcze nie było:( Mam ochotę zamknąć ją w pokoju i zatkać uszy. Ona nie płacze, ona warczy. Jest strasznie wkurzona, nie sądziłam, że mając pół roku można się tak złościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iraf- nie pocieszę Cię, bo 15miesięczne dziecko, a raczej jej wychodzące zęby też mogą dać się do wiwatu. U mnie kolejna noc nieprzespana. Łączę się z Tobą w bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamazafrasowana
dziewczyny które miały cc bez prawdziwych wskazań - JAK TO ZAŁATWIĆ? czy lekarz prowadzący wystawi takie zaświadczenie czy trzeba zdobyć od innego lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×