Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość tusia1135
to jak mam termin na 18 sierpnia to cc mogą juz zrobic 11 sierpnia? a ja planowałam jechac do nich 10 zeby wszystko ustalic. czyli powinnam jechac wogle ok 3 sierpnia? i co z badaniami na posiew z pochwy bo dostałam skierowanie a jeszcze nie robilam bo prawde mówiac nawet nie wiem gdzie w naszym miescie robia. ale do cc sa chyba nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brasco
Tusia1135 potrzebne Tusia potrzebne nawet do cc, mi posiew zrobił dr. Nowak na wizycie na wynik czekałam od środy do poniedziałku ,ale jest dobry, bo w razie złego wyniku to trzeba jeszcze jakis antybiotyk brać. CC robią tydz. przed terminem i musisz wczesniej zrobić ktg dwa razy, aby sprawdzić czy są skórcze już, ja mam jeszcze dwa dni przed wizyte. Tusia 1135 idz i się umow jak najszybciej jak chcesz cc, żeby miejsce było. Ja cc mam juz ustalona na 100% na 14 sierpnia, boję się, aby tylko poród wcześniej się nie zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1135
w tym cały problem ze ja mieszkam 100 km od Białegostoku. a jak byłam na wizycie to dr.Nowak dał mi skierowanie na badanie i kazał przyjechac tydzien przed porodem ale wtedy myslałam wyłącznie o porodzie naturalnym a nie o cc. wiec bede musiała jechac na dniach i umówic sie na termin cc i niech on mi sam zrobi ten posiew. chyba bedzie tak najprosciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brassco
Tusia1135 a masz jakies powody aby zrobili cc, bo trzeba miec zkierowanie, inaczej nie zrobią:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brasco
* skierowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1135
moje dwie znajome robiły bez skierowania. fakt ze było to 3 lata temu ale z tego co dziewczyny pisza na forum to nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brasco
Teraz trzeba mieć zaświadczenie , ze musi być wykonane cc:( Moja kolezanka tez jak rodziła 3 lata temu to bez problemu zrobili, teraz jednak cały czas są kontrole i bez skierowania nie zrobią, chyba ze będzie coś się działo w trakcie porodu naturalnego. Możesz zadz. spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1135
dzwoniła i tylko ze skierowaniem. wiec ja sie nie kwalifikuje :( trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello1234
Tusia1135 ja termin porodu też mam na 18 sierpnia, a termin cc mam wyznaczony na 10, również mieszkam 100 km od Białegostoku. Chodzę do dr Nowaka i na cesarkę trzeba mieć skierowanie, ale dr Nowak dał mi namiary na lekarza, który takie "skierowanie" wystawił. W tym tygodniu dr Nowak jest na urlopie, ale od razu zapisz się na wizytę w poniedziałek i powiedz dla niego jaki masz problem, może uda ci się to wszystko załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaposfa
ja tez mam wizyte w poniedziałek na 11.20 , może sie spotkamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia 1135
bardzo dziekuje za informacje. a jesli mozna wiedziec ile kosztuje takie skierowanie? chodzi mi o wypisanie takiego swistka u innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello1234
Tyle co wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1135
hello1234 to jest mój numer gg jak mozesz to sie odezwij bo mam jeszcze pare pytań. 9695579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti19982
hej dziwczyny weszłam na forum i jak widze macie niedługo temin. ja w sumie mam z was najpozniej bo na 16 wrzesnia- choc pewnie wczesniej bo to moja druga ciąza. synka rodziłam 2,5 roku temu własnie na zamenchoffa- teraz nie wiem gdzie będę czy na zamenchoffa cyz na parkowej- tam gdzie wybierze mój lekarz. ale wtedy miałam cesarkę- było wskazanie bo cała ciąze miałam nadciśnienie... a teraz sama nie wiem jak to będzie, w sumie niby lekarz mówi ze nie ma problemuy z cesarką ( skoro miałam pierwszą cesarkę)_ ale teraz zastanawiam się czy faktycznie skoro mówicie że musi być takowe skierowanie... to jak myslicie czy samo to ze rodziąłm wczensiej cesarką jest juz wskazaniem? moim zdaniem chyba nie? ale czemu mój gin nic nie mówi o skierowaniu? a może na wszelki wypadek załatwiac sobie takowe? jeśli tak to podowiedzcie u jakiej specjalności lekarza.. ew, prosze o namiary mój gg 110994. z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brasco
Jeżeli pierwszy poród miałaś przez cc to teraz nie musisz mieć skierowania, przynajmniej tak było u mojej koleżanki, bez problemu jej zrobili przy drugim dziecku cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez rozmaiwałam z lekarzem jak to jest z kolejnym porodem bo pierwsza miałam cesarke ze wzgedu na wade wzroku wiec skierownaie miałam. dr Lipski powiedział,ze uzalezione jest to od tego jaki okres minał od poprzedniego cc oraz czy wskaznanie do cc było ze tak powiem z jakichs długotrwałych przyczyn czy w trakcie ciazy lub porodu wyszło.Ja mam odklejanie siatkówki,wiec wiem,ze jesli bede znow w ciazy to kolejny porod to i tak cc.A co to Twojego nadcisnienia to trzeba pogadac z lekarzem bo jesli jestes nadcisnieniowwcem to pewnie nie bedzie trzeba....pozatym skoro rodziałas juz u nich to maja Twoja dokumentacje i wiedza co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśki macie moze jakiegos godnego polecenia dermatologa,zeby zechciał zajac 8-miesiecznym dzieckiem??bo obeszłam kilku w Białymstoku i poprostu zenada jeden z nich na zmiany podobne do AZS dał mi vratisolin na opryszczke a inna cudowna Pani doktor wcisnałe nam jakies mydełko za 60 zł.....i dodam,ze zadne z nich nawet nie obejrzało zmian u synka...wszyscy na oko...a na oko to wiadomo kto i gdzie umarł:D...to tak zartem!!!!jesli macie kogos wartego polecenie plisss odezwijcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka37
Witam. jestem w 33 ty ciąży. Nie jestem z Białegostoku, ale mam lekaża prowadzącego z Białegostoku. Chciałabym rodzić w PSK. Czy trzeba mieć skierowanie od lekarza prowadzącego? Bardzo proszę o wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka37
przepraszam za błąd:))) lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti19982
dzięki za odpowiedz. no własnie lekarz mi nic nie wspominał o żadnym skierowaniu tylko zapytał jak chcę rodzić- a ja że skoro juz 1 cesarka była to juz i druga ( bo za pierwszysm razem bardzo chciałam rodzic naturalnie) ale ze wzgledu na wysokie ciśnienie - ale to cieśnienie indukowane ciążą musieli mi zrobic cesarkę. teraz ciśnienie mam w normie, więc się zastanawiam czy będą mi mogli zrobić cesarkę- bo w sumie wskazania na nadciśnienie teraz na pewno nie mam. ewentualnie jesli chodzi o to że pierwsza była cesarka- tylko tak jak mówie minie dokładnie 2,5 roku od pierwszej cesarki, więc nie wiem czy ta odległość czasowa się łapie. a z drugiej strony to chyba nie pytał by mnie mój gin jak chcę rodzić jesli by nie dawał mi tej alternatywy cesarki? oj sama nie wiem.... brasco a ile czasu minęlo u kolezanki od wcześniejszej cesarki? oliwka jeżeli zacznie ci się poród ( zakładam że chcesz rodzić naturalnie) to najlepiej dzwon do swojego lekarza i on powinien wszystko ząłatwić... bo z tego co wiem to szpitale mają dyżury, więc niewazne czy masz skierowanie czy nie - jeżeli jest ostry dyżur na wawszawskiej to musisz udac się na warszawską... a w sumie na poród żadne skierowanie nie jest potrzebne- bo niewiadomo kiedy zacznie ci się akcja- a skierowania są przecież wazne tylko jakiś czas... no chyba że wcześniej chcesz się połozyc do szpitala zanim zacznie się akcja- np trochę przed terminem no to wtedy skierowanie potrzebne i jedziesz jak mają ostry dyżur w psk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti19982
MM83 a jestes pewna ze to zmiany dermatologiczne? moze to od diety dziecka... a jeśli chodzi o dermatologa to w sumie myślę ze najlepiej by było udac się do dsk - znajdziesz numery tel na ich str internetowej z tego co słychac tam sa dobrzy lekarze, więc moze zadzwon i dopytaj o kolejki. w sumie żadna wizyta nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co bylismy u pediatry kilkanaście razy dietke wykluczylismy Kuba jest na Bebilonie Pepti(wczesniej był na Nutramigenie) ma stwierdzoną skaze białkowa i nietolerancje laktozy.A zmiany na skorze przypominaja troszke liszaj,troszke to puchnie itd. Dzwoniłam juz do Dsk jak najbardziej moge umowic,ale na pocztaku wrzesnia bo lekarz na urlopie:( dlatego szukam jakiegos prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti1982 a co do Twojego cc to z kolei mojej znajomej dr Lispki mowił,ze jesli minie 2 lata nie ma wskazan trwałych mozna samemu probowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzewczyny, jeżeli chodzi o skierowanie na cc to takowe wystawiają lekarze ginekolodzy i np. na zamenhoffa jest tak że kilka tygodni przed zaplanowanym cc lekarz wystawia skierownie DO KLINIKI NA ZAMENHOFFA i tylko tam jest ono respektowane. Mając takie skierownie, w razie czego, gdyby nie było Waszego lekarza lub poród zaczął się w niespodziewanym czasie wówczas zrobią Wam cesarke. W innym szpitalu (państwowym) takie skierowanie wezmą pod uwagę ale niekoniecznie je uwzględnią. Czym innym jest zaświadczenie od innego lekarza (np. okulisty, kardiologa, ortopedy) o wskazanym rozwiązaniu ciąży metodą cięcia cesarskiego. Takie zaświadczenie ginekolog może ale też nie musi wziąć pod uwagę przy wyborze metody rozwiązania ciąży. W praktyce prywatnie oznacza to wystawienie skierowania. MM83 polecam Ci alergologa dr Jolantę Wasilewską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czuki
Witam! Chciałabym się zapytać , co np miałyście napisane na skierowaniu do cc? Czy na takim skierowaniu do cc od innego specjalisty musi być koniecznie zdanie "wskazanie do cc" czy tylko opis choroby wystarczy ? Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czuki
Do Olafiola- jakie ma być to skierowanie od ginekologa, co tam ma być napisane?? Bo w sumie przedstawiasz to innemu ginekologowi , który sam może zdecydować o cc. Nie wiem czy dobrze rozumuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam skierowanie od okulisty i na nim było napisane na czym polega moja wada a w związku itd a na koniec - przeciwskazany jest wysiłek fizyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaposfa
a ja miałam od neurologa- wskaznie do cc ze względu na schorzenie kręgosłupa. Któras z was rodzi ok 20 sierpnia, ja mam 21 sierpnia cc.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1135
ja mam pytanie dotyczace ksiażeczki i szczepień dziecka. czy po cc lub porodzie naturalnym na Zamenhofa dziecko dostaje książeczke zdrowia i jakie są robione szczepienia po urodzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, po porodzie dziecko dostaje książeczkę zdrowia, a jest szczepione dokładnie tak samo jak w państwowym szpitalu czyli BCG i WZW. Pobierane są też badania przesiewowe. czuki - coś takiego jak SKIEROWANIE do cc jest wystawiane tylko w szpitalach prywatnych, najczęściej na ostatniej wizycie. Lekarz prowadzący ustala Ci termin i wypisuje skierowanie, że ma być cc, z jakiego powodu i kiedy. W szpitalach państwowych takich skierowań się nie wystawia, tam po prostu trafiasz na oddział i na podstawie dolegliwości czy też zaświadczeń od innych lekarzy ginekolodzy podejmują decyzję o cc. Mam nadzieję ze pomogłam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×