Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Barb
Marzenusia- zazdroszcze opalenizny, ja to mam blada karnacje i biala jak sciana jestem cale lato. A ta ci ladnie zbrazowieje za chwilke, zobaczysz. Zdjecia oczywiscie dostalam. Fajnie wygladasz w kucykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Barb za kucyki :)a. Wiesz, ja jestem rowniez blada jak maka i kiedys sie spalilam mocniej jak teraz i poszlam do doktora. Ona mowila, ze majac blada cere, najlepiej isc najpierw na solarium, wtedy nie opalisz sie na czerwono, tylko zaraz na brazowo. I tak zrobilam. Wiesz, ona miala racje. To bylo jeszcze w Polsce. A w tym roku nie poszlam na solarium i juz jestem czerwona. Ale wybiore sie jak bedzie okazja. :D Pozdrawiam serdecznie wszystkich. 🌼 Marzena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Marzenako- ja nie moge chodzic na solarium bo dostaje pryszczy po solarium. Zazwyczaj smaryje sie samoopalaczem, ale zaczyna mnie to denerwowac, bo to trzeba co kilka dni powtarzac, poza tym ciuchy sie farbuja. No i ten zapach samoopalacza mi sie nie podoba. Teraz jest ta nowa metoda opalania, co cie spryskuja, kosztuje $25 i trzyma sie okolo tydzien. troche drogo -$100 na miesic na opalanie bym nie dala. Wiec chyba sprobuje po prostu nie opalic na plazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Uciekajaca z Polski- mysle ze masz racje. Niektorym sie dobrze zyje w Polsce, ale ogolnie to nie ma tam wielu takich ludzi. Ja sama to bym nie chciala wracac do Polski. Wiadomo ze sie teskni za rodzina i przyjaciolmi, ale co ja bym tam robila??? Pracowala w szkole za grosze? Nawet by mnie nie bylo stac zeby kupic auto? Ja wiem ze ceny sa smieszne w porownaniu z zarobkami. Pamietam jak sie szlo na zakupy w polsce do sklepu spozywczego to sie trzeba bylo oszczedzac, patrzyc co sie kupuje. Ja raczej do zamoznych w Polsce nie nalezalam. A tutaj kupujesz na co masz ochote, mozesz sobie na wiecej pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maya
Marzenka-ja tez chce zdjecia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barb to normalne ze wychodza pryszcze, ale jak pojdziesz dwa lub trzy razy to juz bedzie ok. Nie chcialabys mnie widziec zaraz po wyjsciu z solarium. Pryszczata i piegowata, ale po pietnastu minutach juz opalona, bez pryszczy i piegi wracaja do normy :) Maya, Twoj adres to marzenka7....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maya
Tak, marzenka7@go2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edulek
czesc wszystkim!!! a wracajac do tematu, wlasnie siedze sobie w detroit... I wiecie co, to sie dobrze sklada , ze ktos wymyslil ten topik! Moze ktos zechce wziac udzial w moich badaniach??? Jestem doktorantka na KUL'u, ale doktorat pisze tu, w stanach. Ogolnie chodzi o przystosowanie Polaków do życia na emigracji w USA. Adaptacja, asymilacja, akulturacja, tożsamość etniczna. Czyli: jak Polacy radzą sobie w życiu codziennym po przybyciu do obcego kraju i na ile są z niego zadowoleni. Jezeli ktos ma ochote, to zapraszam do wypelnienia kwestionariuszy (na stronie internetowej) Pytania nie są trudne, a całość nie zajmie więcej niż 30 minut. Jakby co, to proszę o kontakt ze mną: ekru@netzero.net Pozdrawiam wszystkich za granica!!! Trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Dzisiaj jade juz na ostatnie zajecia do Aix-en-Provence. Potem juz tylko na egzaminy... no i ewentualnie odwiedzic znajomych. :) Gadzina, jestem bardzo ciekawa Twoich pierwszysch wrazen po ujrzeniu Fasolki, tudziez Groszka :) 🌻 Bagatelko, ty juz chyba polskim powietrzem oddychasz :) Edulek, ja niestety Ci nie pomoge... stety/niestety nie kilkam z USA. Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i do zobaczenia wieczorem :) Pa, pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Dzien dobry, niestety paskudna pogoda dzis w Chicago, zimno, pochmurnie. Chcialam sie podzielic z Wami wiadomoscia ze dostalam prace o ktora sie staralam- jako niania, bede sie zajmowac 5-letnim chlopcem. Ciesze sie bo w biurze kiepsko, obcieli mi godziny, a tu wiecej zarobie. Chociaz bedzie mi bardzo zal odchodzic bo bardzo lubie ta prace- moge przynajmniej pogadac z wami rano!!! Marzenko- chyba sie jednak opale bez solarium bo z tym dzieckiem to bede chodzic prawie codziennie na basen w lecie. Edula- zajrze na twoja strone jak znajde chwile. Pewnie jeszcze dzis. Gadzina- dostalam zdjecia- fajnie wygladasz z krotkimi wlosami. Jak tam wrazenia po USG?????? Margot- szukam wlasnie przepisau na gulasz, to bylo pare stron wstecz o ile sie nie myle. Pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, po obu stronach slonego oceanu... Mam nowe zdjecia, tylko je zeskanuje i wysylam... Barb, poslalem list ze zdjeciami 16-go o 22 z minutami polskiego czasu. Czy otrzymalas? Jesli tak to czekam na rewanz. Margot, Gadzinka, nastepna Francuzka do mnie pisze, alem sobie narobil klopotu wchodzac na zagraniczne topiki. List z wyjasnieniami do Stephanie, ktora pierwsza do mnie pisala, wzial sie wrocil.....troche mi glupio, co ona sobie o mnie teraz mysli - i to teraz, kiedy jestesmy w Unii i trzeba by jakos zaciesniac wzajemne kontakty... Margot trzymam kciuki za Twoje egzaminy.. Gadzinka, to bedzie Groszek... Piszecie o opalaniu.... czy mieszkajace w Stanach znacie okreslenie \"czerwone karki\" o osobach, ktore pracuja na powietrzu? Ja juz osiagnalem ten stan opalenia, kilka dni temu bylem u fryzjerki i wyszly na jaw jasne plamy spod wlosow... smiesznie to wyglada.. A co do opalania na plazy to mam przykre doswiadczenia - trzykrotnie nad oceanami slonce tak mnie spalilo, ze chodzic nie moglem - najbardziej stopy bo chodze w skarpetkach i tam skora jest blada. A nad Atlantykiem w Bretanii to jeszcze uda - w tej czesci, ktora zwykle jest przykryta krotkimi spodniami. Nad Pacyfikiem w Kaliforni musialem kapac sie w tych smiesznych amerykanskich gatkach, bo siostra twierdzi, ze w europejskich kapielowkach mogliby mnie aresztowac...czy to mozliwe, czy sobie jaja ze mnie robila? Kupila mi wtedy takie z delfinkami... Edula, wszystko fajnie, ale jaki jest adres tej strony? Ja sie nie wpisze bo mieszkam w starym kraju, ale klikne do siostry i brata, oni juz urzadzili sie w Stanach calkiem, wiec ich doswiadczenia moga byc reprezentatywne.. Gruszenka, Maya - to straszne co piszecie o restauracjach. Chciaz z drugiej strony, odkad poznalem produkcje w kilku zakladach miesnych w Polsce, w \'99 roku, to od tej pory nie jem parowek, a do wedlin wrocilem wtedy dopiero po kilku tygodniach... Zdjecia wysle w najblizszym czasie, czy dostalas moj list z adresem stronki? tam sa tez namiary na mnie... Ide na obiadek, dzis zupa szczawiowa - mysle ze pyszna, z jajeczkiem... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edulek
Hej! dzieki za odzew :) moja strona nie jest jeszcze calkiem gotowa - nanosze ostatnie poprawki, wiec na razie nie podalam adresu...Poki co bede zagladac tu codziennie, a wszytkich chetnych zapraszam do kontaktowania sie ze mna w tej sprawie e-mailowo :) A dzisiaj w Detroit pada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Kokus- a jaki masz adres? Bo ja dostalam jakis mail z zalacznikiem pare dni temu z adresu Witek...nie pamietam dokladnie i skasowalam bo dostaje strasznie duzo maili z wirusami w zalaczniku. Jezeli to bylo od ciebie to przepraszam i prosze o ponowne wyslanie. A tak wogole to w ten sam dzien dostalam maila z adresu estkizdyni@yahoo.com, a Jay ma pestkizdyni@yahoo.com (z 'p' na poczatku), i byl z zalacznikim czyli ktos sie niezle bawi w wylapywanie naszych adresow i rozsylanie wirusow. Daltego tamtego dnia wolalam byc ostrozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barb, rozumiem, ale w tej chwili nie moge poslac, bo syn musi cos zarejestrowac na onecie... Dziewczyny, jesli ktoras z Was ma moj adres i klika dzis, to prosze napiszcie do Barb i podajcie moj adres. Please.. Dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barb, sprawdzilem jeszcze poczte, ja pisalem bez zalacznika! cos sie faktycznie podpielo, dobrze ze skasowalas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wysylam nikomu poczty z estkizdyni@yahoo.com... ;-(( jak nie pisze pestki to nie moje.. co za dran sie tym bawi?? ciekawe czy placa takim, bo moze ja tez bym powysylala wiruski hihihihi zwykle nie przesylam zalacznikow!!! takze uwazac prosze..uciekam do pracy, staje na rzesach dzis i wyglada na to, ze postoje jeszcze dlugo.. ech... nasza ksiegowa odeszla z dnia na dzien zostawiajac rozpizdziaj wielki, teraz ja musze do wszystkiego dojsc i policzyc to co mam liczyc, paranoje;-( pozdrowienia dla wszystkich z goracej Karoliny;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Ja odkad podalam moj adres na Kafeterii to dostaje duzo maili z wirusami w zalaczniku z polskich adresow. Do tej pory dostawalam z amerykanskich, wiec wlasciwie to jestem przyzwyczajona. Wszystkie neznane mi adresy kasuje, dlatego prosze jak ktos przesyla mi maile to piszcie wasz nick albo cos znajomego mi z temacie. Kokus- jak bedziesz mial komputer gotowy to wyslij zdjecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja tez mam jasna karnacje i wlasciwie sie nie opalam tylko parze, wiec zrezygnowalam ze smazenia sie na sloncu. Nigdy w zyciu nie bylam brazowa! Co najwyzej brzoskwioniowa i to tylko na buzce i ramionach. Reszta buraczkowa, hihi. A teraz bedzie o Fasolce: Nie zgadniecie, na kiedy pan doktor wyznaczyl mi termin! Na Boze Narodzenie! Na 25 grudnia! To ci dopiero prezent! I co wy na to? Nie naleze do kobiet latwo wzruszajacych sie, ale kiedy zobaczylam moja Fasolke na ekranie, to lzy zakrecily mi sie w obu oczach... I juz tak zostalam z tymi lzami i balam sie oddychac, zeby nie poplynely naprawde. Zdjecie (5 zdjec!) oczywiscie dostalismy. A na koniec pan doktor podregulowal glosnosc i uslyszelismy na caly glos jak bije serce naszego Skarba. Niesamowite wrazenie! :) Kokus, ja sie z toba rozprawie zaraz ! ;) Lobuzie ! ;) Daj Naturze zadecydowac, a nie ciagnij jej za rekaw wykrzykujac swoje meskie zyczenia ! ! ! ;) :) Edulek, a czy polscy emigrancji w Europie zachodniej tez cie interesuja? Pozdrawiam wszystkich barb, jay, Maya, Marzenusia, Margot, Dark Elf, haneczke, Naneczke i wszystkich innych Zmykam, bo musze usunac skutki dzisiajszej pracy elektryka. tak jest co wieczor zresztato moj nowy rytm pan elektryk odsuwa szafy, komody i kredensy i wierci, wierci, wierci (potem zamiata oczywiscie) a ja wieczorem korzystam z okazji ze szafy poodsuwane i odkurzam pajeczynki i inne atrakcje. Do roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Gadzina- ciesze sie ze jestes szczesliwa i wzruszona zarazem!!! Ja tez taka bylam jak zobaczylam mojego synka po raz pierwszy. A teraz.. biega juz kolo domu... NAwet sie nie obejzysz jak to zleci. Ale bedziesz miala super Swieta w tym roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A moj syn urodzil sie 3 lipca dwie minuty przed polnoca (czyli 2 minuty przed Independence Day- najwieksze Swieto w Ameryce). Ale pani sie pomylila i na akcie urodzenia napisala 4 lipca czyli Independence DAy i tak juz zostalo!!! Jak rodzilam w szpitalu pod downtown to widac bylo fajerwerki przez okno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus i Dark Elf, w waszych skrzynkach czekaja na Was zdiecia odemnie i dzieki za Wasze :D Ja jak zwykle mam bardzo malo czasu i za wiele nie pisze :) Weekend byl bardzo przyjemny, chociaz sobota pracowita, jednak w niedziele rozkoszowalam sie dniem, nawe przez moment nie myslac o pracy (no moze czasami, ale ja juz tak mam ) na targu ani nie sprzedalismy ani nie kupilismy nic :( moj K. probowal upchnac jakis zagiel, ale nie bylo zainteresowania wiec bedziemy startowac z tym na ebay :) zreszta nie spieszy sie :) Pogoda dzisiaj pod psem, praca na dachu jeszcze nie rozpoczeta, kontener na stary dach stoi na wjezdzie przed domem, i tak sie modle co by wszystko zaczelo sie i skonczylo w tym tygodniu !!! Marzeniusia spalilo Cie nie zle, ale ja mam podobnie i dlatego nauczona na wlasnej skorze, zawsze nakladam krem z filtrem, co by mnie opalilo ale nie spalilo :) POMAGA !!!!!!!!!!!!!!! Edulek nie odpowiem Ci na pytania w ankiecie bo jestem tutaj od praktycznie dziecka i moje zycie wygladalo inaczej niz tych co przyjezdzaja tutaj tylko za praca i bez papierow :) Mialam to szczescie, ze bedac dzieckiem moglam szybciej i latwiej wtopic sie w to srodowisko, zalapac jezyk, pojsc do amerykanskiej szkoly, pracowac miedzyczasie jak inni studenci i uczyc sie tutejszego zycia co by w wieku takim jak teraz bylo mi latwiej :) Barb, ja wogole z solarium nie korzystam, mam jakis takich wstret do takich sztucznych miejsc do opalania, chodzilam kiedys tak zeby zabrazowic sobie troszke skore i napatrzylam sie jak inne dziewczyny przesadnie skwarzyly sie na tych lozkach myslac, ze to takie piekne fuj fuj fuj :( Gratuluje Tobie nowej pracy, tak w zasadzie to czytajac wczesniej, ze szukasz pracy pomyslalam sobie o mojej kolezance, ktora bedzie rzucac prace konce sierpnia i myslalam, ze dam Ci znac jakbys byla nadal chetna :) ale widze, ze jzu nie ma potrzeby :) Kokus, \"czerwone karki\" tlumaczy sie tutaj Rednecks i wcale nie oznacza tak do konca to o czym myslisz, raczej jest to takie okreslenie wysmiewajace country people: Martha Stewart\'s Tips for Rednecks: http://home.att.net/~scorh/Rednecks.html Czy moge liczyc jeszcze na jakies zdiecia osob, ktore mi ich jeszcze nie podeslaly ? :D Pozdrawiam serdecznie i zmykam !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Hej Kochani, wlasnie dostalam wyniki mojego egzaminu i napisalam dobrze i mam B na koniec (jak dla mnie, przy malym dziecku B to duze osiagniecie)!!!!!! Bardzo sie ciesze. Piwonia- a jaka prace rzuca twoja kolezanka? MAm nadzieje ze szybko wam mina remonty. Nas czeka w tym roku wymiana plytek w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Piwonia- a napisz mi jeszcze prosze, jaka diete stosowalas jak schudlas 70 funtow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ojej, przeciez pisalas, ze tak! alez ja jestem roztargniona! wybacz, Barb wracam do odkurzacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ojej, przeciez pisalas, ze tak! alez ja jestem roztargniona! wybacz, Barb wracam do odkurzacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dallas TX
Pozdrawiam wszystkich goraco z cieplutkiego Texasu. Jestem tutaj juz od trzech lat z przerwami. Za Polska, rodzina i przyjaciolmi strasznie tesknie. Juz sie przyzwyczailam do przegoracego lata i zimy bez sniegu ale brakuje mi tu przyjaciol zeby pogadac tak od serca po polsku. Prawde mowiac gdyby nie moj kochajacy maz to nie nigdy nie zostalabym tutaj. Czy jest tu ktos z okolic DFW? jak macie oochote to piszcie do mnie. Jeszcze raz cieplutko pozdrawiam :-) Edyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim. Mamy dzis nie najlepsza pogode. Ciesze sie, ze zdjatka sie podobaly. PIWONIA< Franus mi powiedzial, ze nastepnym razem z domu nie wypusci mnie bez olejku!!! :) GADZINA serdecznie gratuluje Ci Fasolki. W sumie ja tez juz chcialabym, hmm ale z drugiej strony to nie jestem pewna. Tak przyjemnie jest spedzac czas z moim kochanym : rowerek, kino, wyjazdy do znajomych, BBQ hmm.... Ale jak bedzie to bede sie bardzo cieszyc. Dzieci sa naprawde Kochane. :D DARK ELF, ale mi apetytu narobilas na bigos. Jade dzis na zakupy i chyba ugotuje. MNIAM :p BARB, co do Polski to masz racje. Tak jak mowisz bylo rowniez w moim przypadku. Co prawda tesknie i chetnie wracalabym jak najszybciej, ale tam nie mialam latwo. A teraz uh, mam wspanialego meza, wszystko o czym marzylam. Nie musimy zyc od pierwszego do pierwszego,itd... Co prawda Franiu chce sie przeprowadzic do Polski, ale mam nadzieje, ze jednak nie nastapi to za wczesnie. Chce tu skonczyc jakas szkole, dorobic sie czegos a potem....pomyslimy. :) Ile Twoje malenstwo ma latek? Basen to dobra sprawa. Ja mam nadzieje, ze jak bedzie cieplo i otworza w Wood Dale, to tez bede tam czesto wizytowac :) KOKUŚ smiesznie to brzmi o tych \"gatkach\". Nie wiem jak tam jest w rzeczywistosci, ale wiem, ze tutaj w Chicago jak chcialam zeby Franiu ubral spodenki na basen, to mowil, ze nie mozna. Musza to byc gacie typowo na basen, bo inaczej go nie wpuszcza. :o Wiecie, ja dostaje BARB< KOKUS < JAY ja dostaje codziennie po okolo 5 wirusow i nie wiem skad sie to bierze. To musza robic jakies swirusy, bo...chyba nikt madry niebylby taki natretny :o :( MARGOT, NANECZKA, co u Was? Pozdrawiam wszystkich. Marzena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Marzenka- moje malenstwo ma 2 lata prawie (4 lipca skonczy 2 lata). Wiesz, ja codziennie przejezdzam przez Wood Dale jak jade do pracy- pracuje w Carol Stream. A teraz jak zmienie prace to bede pracowac w River Forest (to jest kolo Oak Park). A ile lat ma to dziecko ktorym sie opiekujesz? Edytko- witaj!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×