Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Czesc Kochani, mam dla Was przepis na moj ulubiony sos na ziemniaki. Mniam. Dzisiaj wlasnie robie. Na pewno Wam bedzie smakował. Robi się go około 20-30 minut. Oto on: Sos pomidorowy z kiełbasą i ogorkiem kiszonym: Podsmażyć 1/3 drobno posiekanej cebulki w garnku, dodać 2-3 kiełbasy podwędzone (zwyczajna, ale może być również śląska- nie orientuje się, jakie jeszcze są w Polsce). Jak delikatnie podsmaży się kiełbasa, dodać kilka ogórków kwaszonych (4-5 większych) i 1/4 ich wody. Zalać puszką przetartych pomidorów i 1/3 szklanki wody. Podgotować. Przyprawić majerankiem, solą, pieprzem i 1 łyżeczką cukru. Można dodać trochę ostrej papryki jak ktoś lubi. Podawać na ziemnaki w całości (z koperkiem) lub puree ziemniaczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenusiu, nie musicie sie za bardzo spieszyc, bo ja potrzebuje to dopiero jutro z rana (europejskiego rana...hihihi) a teraz padam ze zmeczenia i ide chrapac!!! udanego gotowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, piekny dzis dzien mamy, zeby tak trwal dluzej i zeby nie trzebabylo jutro isc do pracy na 10 godz!!!! A dzis zrobilismy sobie wycieczke, ledwo stoje na nogach. Bylismy w muzeum, w oceanarium i w planetarium. Pozwiedzalismy troche i porobilismy troche zdjec. Dla mieszkajacych w Chicago i okolicach podaje informacje ze od dzisiaj do 11 czerwca wstep jest za darmo w tych trzech miejscach.. Teraz jedziemy z szwagierka do solarium i do kosciola. Gadzina- ale ci fajnie, ja w Polsce tez mialam swoje czeresnie, a tu takie bezsmakowe ze sklepu.... A twoj maz jest Francuzem czy Polakiem? Margot- jeszcze raz gratulacje, a kiedy wyniki? Bagatelka- jak bylo w POlsce??? Ale bym pojechala.... Gruszenka- a jak tam twoj obiekt westchnien? Mam nadzieje ze wszystko ok. Pozdrowienia dla wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar
W jakich miejscach jest za darmo? Juz bylam w Fields Museum, w Planetarium i Oceanarium, ale interesuje mnie jeszcze Museum Science and Industry (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakich miejscach jest za darmo? Juz bylam w Fields Museum, w Planetarium i Oceanarium, ale interesuje mnie jeszcze Museum of Science and Industry!!!! :D Wiesz Basiu jutro ma byc dwa stopnie cieplej, czyli 29 a we wtorek 31*C. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzina> ja nie mam wakacji;-)) od kilkunastu lat nie mam wakacji hehe pomimo tego, zem nauczyciel, zawsze pracowalam w wakacje i jakos nie narzekam za mocno, ocean pod nosem, caly rok jak na wakacjach;-) pod koniec czerwca skonczy mi sie po prostu hiszpanski, mam nadzieje, ze stanie sie to szybciej niz poprzepalaja mi sie styki w glowce;-) Uciekam wkuwac te wszystkie slowka, ktore przetaczaja sie nad moja glowa jak ciemne chmury, bo pzreciez robie wszystko, sprzatam, piore, napisalam streszczenie na za tydzien hihihi aby tylko sie nie uczyc;-(( ale wyjscia juz nie mam, gilotynka wisi hihihi trzymajcie kciuki z amnei jutro pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Tlumaczenie dla Naneczki: nawiazujac do pierwszego maila do Panstwa z dnia ... pragniemy przypomniec, ze w ramach przygotowywania artykulu o najpiekniejszych polach golfowych w Tajlandii, bedzie sie z Panstwem kontaktowal redaktor naszego magazynu golfowego, pan MK., ktory w dniach 10-20 zatrzyma sie w Phuket. ... i drugi kawalek: Dziekuje za szybka i przyjazna odpowiedz i za zdiecia Waszego pieknego klubu. Nasz redaktor skontaktuje sie z Panstwem niezwlocznie, po przybyciu do phuket, przywiezie ze saba egzemplarze naszego magazynu. Z gory dziekujemy za chec pomocy w naszych dzialaniach. We would like to remind you, referring to the first e-mail message that we sent you on … that Mr. MK, the editor of our magazine, will contact you regarding the preparation of the article about the most beautiful golf courses in Thailand. He will be staying in Phuket from June 10 th till June 20 th. Thank You for your prompt and friendly response and for the pictures of your beautiful club. Our editor will contact you after his arrival to Phuket. He will also bring example copies of our magazine. Thank you again for your help and cooperation. Pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z samego rana... Jay, bede trzymal kciuki... Marzenusia - cieplutko bedziecie mialy, nie powiem... Fotki z wycieczki otrzymalem, dobrze ze macie kolege, ktory jezdzi z Wami i zrobi zdjecia obojgu... Piekny wiatrak w tym parku.. Przepis skopiowalem, napewno kiedys wykorzystam... Barb - pamietaj o mnie jak bedziesz wysylala zdjecia.. naneczka - roslinki napewno sa niezle odzywione nawozami, a po drugie klimat macie tam nieco lepszy niz w Polsce, nawet we Wroclawiu, gdzie zwykle jest nieco cieplej niz gdzie indziej. Wkurzaja mnie foldery reklamowe firm wysylajacych kwiaty, bo zdjecia sa piekne, ale nie byly robione w kraju. Nawet jak widac w tle jakies fragmenty architektury to jasne jest ze to nie Polska. Wczoraj czyli w niedziele wracalem z Kolbuszowej i zlapala mnie okropna burza, wycieraczki pracowaly na najwyzszych obrotach. Koleiny typowe dla polskich drog byly pelne wody, co chwila samochod wpadal w taka i robil piekna fontanne... ale gnalem do przodu.... Gadzinka - znam ten bol z czeresniami, jeszcze zdrabiny to da sie zejsc, ale jak sie lazi po galeziach to schodzenie jest duzo trudniejsze. Ja mam duza biala czeresnie, jest pyszna, ale troche pozniej dojrzewa, musze jeszcze czekac.. Oczywiscie bede musial walczyc ze szpakami, komu sie one naleza... bagatelka - jak fajnie ze wrocilas.. tez czekam na relacje z kraju.... bede zdjecia wysylal jeszcze dla Ciebie, bo niektore Cie ominely... Margot - jestem pewien, ze zdalas... Musze juz konczyc, sorki, ze nie do wszystkich napisalem.. Pozdrowienia.. Piekne sloneczko sie wylania zza porannych mgiel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Kokus ma byc super pogoda. Tylko ja sie zle czuje. Boli mnie gardlo. Te klimatyzacje moga czlowieka wykonczyc.... Mayenka, czy Ty to sama tlumaczysz? Twoj angielski jest bardzo dobry. Mam nadzieje, ze moj za jakis czas rowniez bedzie lepszy. Jak na razie, moje Kochanie tlumaczy mi rozne sprawy i pomaga mi sie uczyc. Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey Margot - gratulacje z powodow zdolnosci werbalnych! ja na francuskim lamie jezyk (chociaz to mogloby byc dziwne, bo w ogole nie mowie po francusku .. no, ale jak juz cos sprobuje powiedziec...) ..takie to trudne.. a egzamin pisemny jestem pewna, ze rowniez zdalas :) bagatelka - caluski ! 😘 - oraz pozdrowionka . my guy jutro wraca z nowego jorku (ja nie moglam z nim jechac- praca), ale wroci dosc pozno w nocy, wiec pewnie sie nie zobaczymy :( .. i na dobre wyjezdza ze stanow w srode albo czwartek :( jak tam twoja podroz ? ciagle rozkoszujesz sie wizyta w Polsce (ktora mnie przyprawia o piekielna zazdrosc:) czy juz jestes w usa? Barb - moj obiekt westchnien .. ach .. jak wyzej:( ... kokus - tesknie za Sandomierzem .. :( . wydal mi sie taki piekny, keidsy pierwszy i jak dotad ostatni raz go odwiedzilam 3 lata temu... :( . wiem, ze nie jest to miejsce, w ktorym mieszkasz, ale chyba najblizsze, ktore widzialam. byles w krasniku lubelskim? no nic.. spadam. . jutro muze rano wczesnie wstac, bo przed praca musze \'pick up\' moja nowa znajoma- Celest. jedziemy do banku zalozyc jej konto. jej maz nie moze o niczym wiedziec. he he.. girl has to get independent. milego europejskiego poranka!:) oraz sweet dreams ci na nowym kontynencie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 🖐️ 🖐️ Wczoraj zafundowalam sobie dzien szlarfokowy :D Chetnie zrobilabym dzisiaj poprawiny ale niestety musze wyjsc i pozalatwiac kilka spraw na miescie ;) Myslami juz jestem w Polsce! :D Naprawde potrzebuje tego wyjazdu - spotkania z rodzina i przyjaciolmi... nie mowiac juz o wysciskaniu mojej owieczki (dla nie wtajemniczonych: owieczka to moj pies :D ) Bagatelko 👄 jakze sie ciesze, ze juz jestes! Jak minal Ci pobyt w Polsce? Najadlas sie mlodych ziemniaczkow za wszystkie czasy? :D Gadzina, ja rowniez uwielbiam czeresnie! Moglabym je jesc kilogramami! I rowniez najllpeiej posto z drzewa :D Naneczka, z gadania to moze medal mi sie nalezy ;) :D Gdyby brano pod uwage tylko to, to na pewno wszystko pieknie bym zdala... :D ale naprawde im wiecej mysle o moich pisemnych wyczynach, tym mam wiecej obaw :o Jesli chodzi natomiast o prace pozwalajaca zwiedzac swiat... tez zawsze o takiej marzylam... mysle jednak, ze jest to praca dla ludzi, ktorzy nie zalozyli jeszcze rodziny, poniewaz na dluzsza mete bycie w dluzszych rozjazdach niczemu dobremu nie sluzy... Marzeniusua, 30 km! Wow! :D Przepis brzmi przepysznie... smaku mi narobilas szczegolnie tymi ogorkami kiszonymi, ktore sa we Francji niedostepne :( Barb, wiedze, ze milo spedzacie czas ze szwagierka! :) Ja juz nie moge sie doczekac przyjazdu mojej mamy, zeby moc pokazac jej wszystkie te piekne okolice :) Jay, fajnie mi sie wczoraj z Toba gadalo, Hiszpanko :D Hola chica, como estas? :D kokus, dziekuje za zdjecia z wyczerpujacymi opisami! Naprawde w uroczych miejscach polozone sa domki Twojego rodzenstwa :) Gruszenka, to juz niedlugo bedziesz mogla sie znow cieszy Twoim lubym :) No nic, musze sie zbierac :) Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie! Na pewno jeszcze dzisiaj tu zajrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej... Gruszenka, Sandomierz duzo zyskal w \'99 roku gdy byla wizyta Papieza, bardzo duzo wtedy odnowiono budynkow i ulic, uporzadkowano plac, gdzie teraz jest gielda owocowo-warzywna, wycieto ogromne topole, ktore zaslanialy panorame miasta od strony mostu. Przez 8 lat pracowałem tuz obok Katedry i Zamku, na Rynek chodzilem na poczte czy na drobne zakupy, na lody, albo na przystanek autobusowy. A przez Krasnik przejezdzam czesto gdy jedziemy do Lublina do tesciow i szwagra. Mam tam dobrego kolege z wojska, ktorego czasem odwiedzamy. Tylko dotad nie mialem czasu, zeby zobaczyc Krasnik inaczej - od strony zabytkow, a szczegolnie muzeum wojskowe przedwojennego pulku ulanow - jednej z nielicznych, a moze jedynej jednostki polskiej, ktora nie przegrala zadnej bitwy. A dlaczego pytasz o Krasnik? Pozdrawiam serdecznie wszystkich... musze wykorzystac pogode i zrobic coskolwiek w ogrodku.. przez te deszcze to chwasty mialy odpuszczone i teraz bedzie ciezko... taaaaaakie duze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Czesc wszystkim!!! U nas dzisiaj tez slonecznie i mam nadzieje ze cieplo, bo na zewnatrz jeszcze nie bylam ale niestety musze sie wybrac, bo to jedyny sposob zeby dotrzec do biura :-) U nas upalow nie ma wiec nawet opalic sie nie da, choc szczerze to ja za upalami nie przepadam. Marzenka-wyslij zdjecia z rowerow, prosze. Dzieki za komplement. Sama tlumacze, ale moj angielski nie jest jeszcze idealny. Juz sie dawno ucze, zaczelam jak mialam ok 10 lat, ale dopiero 3 lata filologii angielskiej w Polsce mi cos daly i teraz studia tutaj, bo w podstawowce to byl niski poziom, w szkole sredniej juz lepszy. Mysle ze jezyka trzeba sie uczyc cale zycie, tyle ze pozniej juz przychodzi naturalnie. Ja juz etap wkuwania slowek mam za soba. Musisz duzo rozmawiac i starac sie uzywac polskiego jak najmniej.Naprawde pomaga. Gruszenka-Sandomierz podoba sie wszystkim, ktorzy przyjezdzaja w odwiedziny lub zwiedzac. Wszyscy moi znajomi byli zachwyceni.Ale jak sie mieszka na codzien to jest to miasteczko jak kazde inne. Ja juz mialam dosc, czesto bylo nudno, nawet kina nie mielismy przez dlugi czas. Poza tym jak w kazdy malym miescie, wszyscy sie znaja i zero prywatnosci (zwlaszcza ze moja mama uczy w szkole sredniej). Ja ogolnie wole duze miasta. Co do Krasnika to moj tata chodzil tam do szkoly sredniej, bo pochodzi z Trzydnika.Moze znasz taka wioske? Ja bylam w Krasniku w szpitalu w odwiedzinach u babci. Margot -ja tez mysle ze zdalas. Jay-czy uczysz sie hiszpanskiego, gdyz w stanie, w ktorym mieszkasz jest to drugi jezyk? Ja mialam znajoma z jednego kursu, Joy, Amerykanke ktora byla z New Jersey i mowila dobrze po hiszpansku. Pozdrawiam w/w oraz Bagatelke, Haneczke, Gadzine, Barb, Naneczke, Kokusia, Dark Elfa, Piwonie i wszystkich ktorych pominelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
A myslalam ze otworze nowa stronke :-P I sie nie udalo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
A moze sie teraz udalo? Bo moj wpis zniknal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytaliscie o masowej emigracji Polakow do Anglii i co sie tam dzieje? Szok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj gotowalam po wlosku :) \"gnocchi al pesto\" znacie? to takie ziemniaczane kopytka z bazylia, parmezanem i orzeszkami \"pinoli\" - czyli orzeszkami z tych wielkich szyszek pochodzacych z wielkich srodziemnomorskich sosen - nie mam pojacie jak to sie nazywa... kopytka oczywiscie zrobilam sama chyba zaczyna mi przechodzic faza sennosci i wraca ogromna energia... Pozdrawiam wszystkich: Jay, Kokus, Margot, Szalona ;) Naneczka, Mayena, Barb, Marzenusia, Gruczenka i WSZYSCY INNI i ide na czeresnie :) aha, :) Barb, moj maz jest Francuzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Mam dzisiaj okropnego lenia, niemniej jednak udalo mi sie posprzatac troszke w kuchni :D Gadzina, oczywiscie, ze znam \"gnocchi\" :) I bardzo lubie, ale niestety nie S. :( kokus, Mayena, tyle ciekawych rzeczy piszecie o Sandomierzu, ze chyba bede musiala sie tam wybrac :) Marzeniusa, ja tez poprosze o zdjecia :) Nic, lece poczytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!! :D wrocilam cala ale nie do konca sprawna ha ha ha :D dwa dni tylko a tyle przygod, ale o tym opowiem jak jzu beda zdiecia co byscie mogli zobaczyc :) skrecilam noge, opalilo mnie na czerwono, zjechalysmy 930 mil, poznalysmy fantastycznych ludzi, oj dzialo sie dzialo :D przez Springfield przejechalysmy tylko bo w Illinois nie ma nic ciekawego az dopiero na samym dole, gdzie tez jak dotarlysmy, milysmy ochote zostac na znacznie dluzej ale niestety czas nas gonil :( wiec wycieczka nastepna jest w planie :D :D pozdrawiam serdecznie wszystkich i chyba wybiore sie do lekarza, bo noga powaznie skrecona :( nawet nie powiem Wam co robilam, bo sie bedziecie ze mnie smiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×