Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

K-11 dziekuje za rade:-) Masz racje, nie ma co zwlekac z tym. Wow, jak dobrze pojdzie to za 2 tydognie bede rezydentem:-) Tak, ta herbata to Earl Grey. Kupilam bo mi sie podobalo pudeleczko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedzialam, ze o tej porze tylko tu mozna kogos znalezc ;-). Pozdrawiam i znikam zwalczac bezsennosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydrukowalam sobie ten artykul o frytkach ale jeszcze calego nie przeczytalam, interesujace i warto wiedziec nawet jesli sie nie stoluje w McDonald\'s. Ale chlodno sie zrobilo. Wlasnie pije herbatke rumiankowa z cytrynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam Wszystkim !! Ja moze za pol roku bede mieszkala w Canadzie (Vancouver) tylko jest problem. Bo moi rodzice sie rozwiedli. A moja mama w necie znalazla wlasnie polaka ktory mieszka w Kanacie z 12 lat. To moja mama pojechala tam bo dostala vize na pol roku i sie tam z nim ozenila. Wszystkie dokumenty dalismy do ambasady Kanadyjskiej. Ale puzniej sie okazalo ze ten maz od mojej mamy musi cos zaplacic bo nie zaplacil i jeszcze dluzej bede czekala. Ale ja jestem jeszcze nie pelnoletnia i nie wiem czy bede musiala miec pozwolenie od taty zebym tam jechala i gdzie mam z nim jechac to nie wiem. I mam takie pytanie ile czeka sie na vize imigracyjna zeby juz tam mieszkac ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo! a ja sie glupio rozchorwalam - pecherz odmowil mi posluszenstwa! Dzisiaj w nocy tak mnie bolal brzuch ze nie wiedzialam co z soba zrobic! najadlam sie apapu, voltarenu by to zalagodzic. Normalnie niechetnie biore srodki przeciwbolowe, ale tym razem nie widzialam innego wyjscia. Jednak to wszystko nie bardzo pomoglo... Z rozpaczy i bezsilnosci postanowilam pomoc sobie cieplem i olejkami na rozluznienie. Wlazlam do wanny (o 2 czy 3 wnocy) nalalam olejkow z melissy i innych i tak sobie siedzialam i kimalam (sic! -wiem, ze to niebezpieczne) ale inaczej nie moglam spac, a tak chociaz troszke. No i pomoglo! W koncu napiete miesnie popuscily, przestalo mnie tak bolec i moglam sobie w towarzystwie butelki z ciepla woda zawinieta w kocyk isc dalej spac. Dzisiaj bylam w aptece, dostalam od mojego ulubionego aptekarza lekarstwa (drogie jak niewiadomo co - 22 Euro!!!!, ale podobno doskonale) i polecenie picia wody bez gazu, (caleszczescie nasza woda w kranie ma jakosc dobrej wody mineralnej - prosto z alpejskich zrodel) herbaty z rumianku (dodal, ze herbaty rumianekowej powinno sie normalnie unikac! ze jest niedobra na przeziebienie i problemy zoladkowe, a jedynie pomaga jako srodek do przemywania oczu i do przeczyszczania drog moczowych!!!) Nie wolno mi pic kawy, wody gazowanej, mleka, czarnej herbaty... a za to moge pic piwo! najlepiej ciemne! Boje sie tylko, by mi sie ta infekcja nie przerzucila na nerki... buuuuuuu! >JoAska jestes z Wrocka? Ja tez!!!!!!!!!!!!!!! dzieki za zdiecia! >Margociu przeslalam Ci adres. Postanowilam, ze przesle Wam fotki z Oktoberfestu i z kapieli w Izarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam bardzo.. oczywiscie zapisuje sie do herbaciarni.. a jaka funkcje dla mnie proponujecie? I jak sie bedzie nazywala ta herbaciarnia? Ja lubie herbate z hibiskusem.. naneczka - uwazaj na nereczki, to bardzo przykre dolegliwosci.. Cale szczescie, ze ten aptekarz pozwolil Ci pic piwo... No ale my zakladamy herbaciarnie, a Ty herbaty nie mozesz... Mysle, ze udzielimy Ci dyspensy i w herbaciarni bedziesz pila zupe chmielowa... Siwunia - niewiele Ci pomoge, bo nie jestem w temacie, ale jak moj syn staral sie o paszport, to musielismy oboje z zona podpisac zgode zeby ten paszport mial. Ale nie pamietam, czy pozniej na lotnisku ktos sie pytal - raczej nie. Zalezy jeszcze ile Ci brakuje do tej pelnoletnosci - rok czy 10 lat.. amber - juz jesien, niestety, cieplej nie bedzie... akara - hej, co tak wpadlas jak po ogien, opowiedz co ciekawego w Belgii mayenka - tez mysle, ze powinnas pojsc na to spotkanie, z urzednikami lepiej byc na tip top, a w szkole powinni zrozumiec i pojsc Ci na reke... funkia - jak na herbaciarnie, to chyba najlepszy bylby Londyn. Ale poniewaz nie ma nikogo aktualnie z Londynu, to moze Paryz? Najlepiej taka uliczka, zeby z okna bylo widac wieze Eiffla .. k-11 - nie mam pojecia, moj syn zjada wszystko bez problemu, jesli tylko ma czas.. Jesli mam mu cos do zarzucenia to tylko to, ze nie lubi salatek, glownie dlatego ze nie chce mu sie nalozyc.. W Polsce juz niedlugo ten film ma byc w kinach... Margot - szkoda, ze nie udalo Ci sie inaczej ulozyc rozkladu zajec.. Duze masz przerwy miedzy odjazdami pociagow? JoAska - pochwal sie gdzie jeszcze podrozowalas... mam nadzieje, ze bol zeba juz minal... Jay - powodzenia.. Gadzinka - Tobie tez zycze powodzenia w odstraszaniu tego kocura.. Marzenusia, Dark Elf, Bagatelka, Barb, Piwonia - kwiatuszki 🌼 🌼 🌼 i jeszcze jak o kims zapomnialem 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczko !!! Jak tylko przeczytalam ze masz zamiar wysylac zdjecia, zaraz otworzylam skrzynke... a tam nic nie ma... :( czekam z niecierpliwoscia .................................................................................... u nas 28°C troche mi goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczko !!! Jak tylko przeczytalam ze masz zamiar wysylac zdjecia, zaraz otworzylam skrzynke... a tam nic nie ma... :( czekam z niecierpliwoscia .................................................................................... u nas 28°C troche mi goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Naneczka witam w gronie Wroclawiakow!!! :) Bardzo mi milo, ze ktos z Wrocka tutaj zaglada. Dawno tam bylas? Ciekawa jestem z jakiej dzielnicy jestes? Moze bylysmy bliskimi sasiadkami? :D Daje znac, ze zdjec jeszcze nie dostalam!!!! Kokus Londyn to fajny pomysl. Paryz tez ale jakos do mieszkania na stale mnie tam nie ciagnie :) A co do miejsc, w ktorych bylam. UUu troche tego bylo. Juz dokladnie Ci nie powiem bo niektore miejsca sa malo znane i nazwy pamietam tylko dzieki tym kartkom na scianie :D Ale z tego co pamietam to zwiedzilam troche Anglii (okolice Exeter i Plymouth i Londyn), Niemiec( Okolice Stuttgartu, Reutlingen i jeziora Bodenskiego, okolice Paderborn i Brilon ale nigdy nie bylam w Berlinie), W Austrii jedynie Wieden kilka razy, w Czechach wielokrotnie Praga i pare miesiecy przebywalam w malym miasteczku Roztoky to chyba na Morawach ( o wypadach na przygraniczne miasteczka nie wspomne :) ), Hiszpanie tylko w okolicach Barcelony, a Wlochy to jedynie okolice Bolonii i Wenecja. To chyba wszytko. Tak jakos sie zlozylo ze pojedzic mi sie udalo :) W niektorych miejscach bylam kilka razy. Czesc dzieki druzynie harcerskiej, obozy miedzynarodowe i te sprawy, czesc dzieki pracy w biurze podrozy. Inaczej nie stac by mnie bylo na takie wojaze :) Czesc wypraw tylko z wlasnej inicjatywy. Ale milo bylo powspominac :D No i oczywiscie Franci troche zwiedzilam :) Zab nie boli na razie, dzioslo jeszcze spuchniete, zobaczymy, co z tego latania wyjdzie :) A ja dzis jakos czaly dzien lozlazla jestem jakas. Tak mi sie nic nie chce :D Gadzinka slyszalam, ze u Was dzis mialo byc cieplo. Czyli sie sprawdzila prognoza :) papaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... naneczka dostalem jakas poczte od Best Gil z tytulem i wydalo mi sie to podejrzane, wiec skasowalem.. ale to chyba nie bylo od Ciebie? Odkad sie wpisalem na jakies francuskie forum to mi czasem przychodza dziwne poczty z zaproszeniem na jakies strony erotyczne, wiec kasuje wszystko jesli nie kojarze nadawcy.. biegne na zebranie do \"soltysa\"... papappaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczko-dziekuje za zdjecia. Nareszcie cie poznalam:-) Ale fajne kiecki i pierniki, mniam:-) Kokus-dzieki za rade🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwunia, Zupelnie sie nie orientuje ile trzeba czekac na wize emigracyjna do Kanady. Oczywiscie bedziesz musiala miec pozwolenie ojca na wyjazd jezeli obydwoje rodzice dziela opieke nad Toba. Jezeli sad opieke nad Toba przyznal tylko mamie to nie sadze aby zgoda ojca byla potrzebna. Powodzenia...Vancouver jest przepiekny i wiele sie tam dzieje. Kilmat jest przyjemny nawet zima mozna siedziec w kafejkach na dworze. Jak sie ciut oziebi to stoja takie olbrzymie grzejniki i ogrzewaja siedzacych klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwunia, Zupelnie sie nie orientuje ile trzeba czekac na wize emigracyjna do Kanady. Oczywiscie bedziesz musiala miec pozwolenie ojca na wyjazd jezeli obydwoje rodzice dziela opieke nad Toba. Jezeli sad opieke nad Toba przyznal tylko mamie to nie sadze aby zgoda ojca byla potrzebna. Powodzenia...Vancouver jest przepiekny i wiele sie tam dzieje. Kilmat jest przyjemny nawet zima mozna siedziec w kafejkach na dworze. Jak sie ciut oziebi to stoja takie olbrzymie grzejniki i ogrzewaja siedzacych klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwunia, Zupelnie sie nie orientuje ile trzeba czekac na wize emigracyjna do Kanady. Oczywiscie bedziesz musiala miec pozwolenie ojca na wyjazd jezeli obydwoje rodzice dziela opieke nad Toba. Jezeli sad opieke nad Toba przyznal tylko mamie to nie sadze aby zgoda ojca byla potrzebna. Powodzenia...Vancouver jest przepiekny i wiele sie tam dzieje. Kilmat jest przyjemny nawet zima mozna siedziec w kafejkach na dworze. Jak sie ciut oziebi to stoja takie olbrzymie grzejniki i ogrzewaja siedzacych klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff... usiadlam sobie w koncu ;) w takim tempie to nogi pogubie ;) moj wyjazd do kraju juz tuz tuz i musze sie uporac z przystkimi zleceniami abym nie miala zadnych zaleglosci :) pedzicie z tymi postami tak strasznie, ze ja juz dalam sobie spokoj z nadrabianiem, po prostu jest ti w tym momencie nie realne do wykonania dla mnie buuuuuuuuuuuuuu wiec tak pomarudze tutaj zupelnie nie na temat :D kokus dzieki za artykul, mialam go okazje przeczytac jakies kilka dni przed Toba, i mozecie sie ze mna nie zgadzac ale ja UWIELBIMA frytki z McDonalda, podobnie jak inne smaczne jedzonka jakie tam mozna kupic :) i powiem tak, ze nikt wcale nie musi jesc tego tonami ani tez stolowac sie tam dzien w dzien :) w malych ilosciach jeszcze nikomu nie zaszkodzilo a jesli ktos jest lakomy to powiem SORRY :D :D :D ja wogole to jadlabym codziennie w Subway Subs kanapki o nazwie Seafood Sensation mniaaaaaaaaammmmmmm K-11 :) o co chodzi z ta herbatka ??? pozdrawiam wszystkich !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiak23
Pozdrawiam z Palo Alto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!! Ale cisza, wszytkich wywialo :) A ja dzis pol dnia przed kompem. Musialam znalezc sobie rozklady jazdy i wogole czym dojechac na ten Uniwerek na test. Ciezko bylo ale znalazlam, mimo ze szukalam po francusku :D Tym bardziej jestem z siebie zadowolona, choc ten raz :) Ale mam ochote na placki z jablkami, chyba zaraz sie za nie wezme :) Witam Gosiak23 :) Coz tam porabiasz w tym Palo Alto? :) Paptay!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wierze!! Dawno takiej ciszy w eterze nie bylo :D Ja juz placki z jabluszkami i cynamonkiem usmazylam :D Strasznie tuczace ale co tam :) Kojarza mi sie z domkiem i babci plackami, ummmm... Ech, nostalgia!! A gdzie wszyscy sie podziali? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAska - placek z jablami, i zapach cynamonu, pycha.... Gosiak23 - a gdzie to jest, brzmi tak egzotycznie... Marzenusia - zdjecia kici dostalem, sliczne kocio... Piwonia - masz racje, wszystko dawkowane z umiarem nie moze zaszkodzic.. k-11 - tak wlasnie mi sie przypomina z jakich ksiazek, ze Vancouver jest pieknym miastem ze specyficznym klimatem papappaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie, ze Ciapka sie podoba. Mowie Wam, teraz mam zajecie. ;) Wspaniala kotka. Ehh ja jej nie oddam juz chyba. Nie moge. Franiu moze mnie oddac razem z nia hihi. :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie dzisiaj cichutko.... Piwonia z ta herbatka to tak: po prostu szukalam koneserow herbatki aby sie troszke powymieniac. Ja zawsze kupuje nowe herbaty bo lubie probowac rozne rodzaje. Jakby mnie bylo stac to kupilabym naraz z 100 pudelek i probowala jednej po drugiej..ot tyle.... Marzenusia, ja tez bym wolala byc \"oddana\" byle z kotkiem. Kotka nie mam ale mam psiaka i nigdy bym sie z nim nie rozstala. Ciezko Tobie bedzie chyba ze Franek zgodzi sie na terapie przeciw- alergiczne. Czy teraz juz bierze leki anti-histaminowe? No nic powodzenia !!!Najwazniejsze ze kocina przezyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11 Franiu bierze leki od dziecinstwa. Bierze cos na katar i dodatkowo Allegre. Wczoraj wzial tabletki, ale mu nie pomogly i sobie zakropil jakims innym plynem nosek i dzs sie lepiej czul. Chcialabym, zeby nie mial takiej alergii. On sam sie przyzwyczail do Ciapki. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie dzis cichutko jak makiem zasial:-) Jutro moj ostatni dzien szkoly przed dlugim weekendem!!!! A w piatek wyjazd do Montrealu (jak wypali:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×