Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Margolcia> normalnie jak kryminal;-) nie mowie ze Agata Christie;-) jest mi zimno, spac mi sie chce, nie lubie poniedzialkow bleee Kokus> a moze strona do tlumaczenia z hiszpanskiego na angielski? ja tez chce sie pzresiasc do mercedesa;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - to thriller :P Polecam, czyta sie go naprawde rewelacyjnie! :D Mama juz kupila \"Anioly i demony\" - jak je przeczyta to mi je podesle! :D Juz nie moge sie doczekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus: kurcze... jestem pod wrazeniem!!! alez z ciebie detektyw!! zagiales mnie... tylko sobie nie pomysl, ze sie robie jak tempy hamerykan...hihihi... Nie przyszlo mi do glowy, zeby poddawac watpliwosci obecne nazwy geograficzne... Ale super, ze to znalazles!! Bede mogla kogos tu kiedys sama zagiac...hihihi Ja sie tez wybieralam do Magnolia Plantation. Ja z moim T raz do roku jedziemy do Charleston zalatwiac rozne rzeczy i ostatnim razem dotarlismy do ichniego Aquarium. Swietne tammieli zwierzaki. Na plantacje mielismy nie wybrac kolejnego dnia, ale Bonnie zaatakowala, wiec zdecydowalismy sie wrocic do domu i w razie czego ratowac chalupe... Ale w najblizsze wakacje sie tam na pewno wybierzemy. I moze nawet nam sie uda spotkac z Jay! Ciumki wszystkim ... lece sie uczyc.... Amberek: pozniej ci przesle zdjecia, papaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec doszlam. A wlasciwie doczolgalam sie. Ogolnie czuje sie jakbym lazila caly tydzien bez przystanku. Zaraz mi nogi odpadna. Jeszcze w zyciu tak nie zabierdzielalam. Nadzwigalam sie roznosci poczawszy od kartonow z ksiazkami, gazetami, kosmetykami, poprzez piach dla kotow w pudlach chyba 20 kilowych, rozne mniejsze i wieksze rupieci. ;). W nocy spac nie moglam i spalam dzis niecale dwie godziny. Zaczelam od 4 rano skonczylam o 12:30. Nie bylo najgorzej. ;) Bardzo duzo gadalam po angielsku a jeszcze wiecej bledow zrobilam. Poznalam super babki. Jedna z Pakistanu reszta z Meksyku. No i poznalam jednego Polaka. Nie mam sily wstac. A tu jeszcze musze prasowac, troche ogarnac dom. Ehh ide sie wylezec w wannie. Moze moje odciski zmiekna. ;) A lapska wygladaja jakbym pracowalam kilka lat w takiej robocie. ;) :D Jay moglabys sie duzo nauczyc po hiszpansku. :D ;) Dzieki za kciuki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot mysle,ze ksiazka jest wow!!! elfiku szczesciara z ciebie!jak ty to robisz?kosmetyki tez,a myslalam,ze tego nie wolno?ty tez dostalas fotki-sa malutkie?ile doszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dzieciaczki :) Ale tu dzis wesolo :) Nawet nasza Cynamonka sie znalazla znowu i to co najwazniejsze z lepszymi wiesciami :) Oby tak dalej, Cynamonka, oby Twego meza nie opuszczalo natchnienie milosne ;) Margot - dzieki za dobre checi, ale ja na pewno nie bede domowego ciasta fr. robic - nie mam cierpliwosci do ciast ;) Natomiast mrozone chetnie kupie, tylko sie musze rozejzec co i jak :) Wydrukowalam sobie przepis na ta tarte i jak na niego patrze, to za kazdym razem wzdycham, po prostu wzdycham :) Marzenusia - no to przezylas chrzest bojowy - najwazniejsze, zze ludzie sa mili, bo praca jaka by nie byla, to jesli idziesz tam z usmiechem, ze spotkasz jakies mile osoby, to od razu jest inaczej :) JoAska - pare dni temu odgrzebalam Twoj przepis na zapiekanke z tunczykiem i bede ja robic lada dzien :) A tak poza tym - to nie ma jak zdrowko :) To na razie tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tak jak mowisz Bagatelko. Mam szczescie, ze spotkalam tych ludzi. :D A taki chrzest bojowy to w koncu bedzie codziennosc. ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - dzieki za zdjecia grzywkowe :) Slodko wygladasz i ladny masz blyszczyk :) naneczka - coz za widoki cudne zimowo-narciarskie, no i panowie przystojni ;) i naneczka niczego sobie ;) Marzenusia - :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chcialam zaznaczyc, ze Esja i Simona mi nigdy nic nie przysylaja :( :( :( A innym tak :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simona-ja tez chce fotki!!!! Padam po pracy ale, dolaczam sie do nauki czeskiego-pracuje z czehami i tak: BIEDRONKA- sluneczko sedmiteczne brudne slady- szpinave czary a oni sie smieja z: ide szukac herbaty; znaczy to po czesku :ide wypier.. garbata albo zachod-ubikacja i smieli sie z tytulu np: Bolek i Lolek na dzikim zachodzie Uzylam polskiej pisowni ale wiecie o co mi chodzi! Pa ide sie grzac przy kominku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz podam Wam bardzo pyszny, zdrowy i dietetyczny przpis na niesamowicie mniamniusna surowke z kapusty. Tak wiec sluchajcie: 🌻 🌻 🌻 SUROWKA Z BIALEJ I CZERWONEJ KAPUSTY Skladniki: - 2 szklanki cienko poszatkowanej kapusty bialej - 2 szklanki cienko poszatkowanej kapusty czerwonej - 1 szklanka suszonych owocow zurawiny - 1/4 szklanki czerwonej cebuli pokrojonej w b.cienki piorka ____sos____ - 1/3 szklanki octu jablkowego - 1/3 szklanki oleju roslinnego - 1/3 szklanki cukru - 1 lyzeczka nasion selera Wykonanie: Wszystkie skladniki oczywiscie mieszamy i zalewamy sosem. Surowka powinna postac w lodowce 3-4 godziny przed spozyciem, aby smaki mogly sie soba nacieszyc :) P.S. Wazne jest, aby kapusta byla naprawde bardzo cienko poszatkowana, wtedy surowka jest taka delikatna i finezyjna. I w ogole ten, kto ja wymyslil (nie znam autora, dostalam ja z \"drugiej reki\") jest geniuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka- zmienilabys zdanie gdybys z nami pomieszkala...hahaha a ja nie lubie dzieci!!!!!!!!!1 mamy tez dwa psy i kota!!! juz nic do szczescia! Pozdrawiam z pod kominka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze tabeleczka..ale teraz miejscami , poprawcie jak cos pomylilam.... AMBERANGELIC--------------- Arlington Hts, IL 1974 7,7 BARB-----------------------------okolice Chicago 1979 3 CYGNUS-------------------------Chicago, USA 1979 1,5 DARK ELF-----------------------Springfield, IL 1977 2 ESJA------------------------------Islandia, Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA--------------------------okolice Chicago, IL 1970 15 MARZENUSIA-------------------Okolice Chicago, IL 1984 1,6 PIWONIA------------------------Okolice Chicago, IL 1977 11 BAGATELKA--------------------Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BASTA-------------------------- Bradenton, FL ? 3 m-ce ZACZARUJ MNIE*-------------Westfield, NJ 1974 2,5 FRANCI-------------------------Mahopac , NY, 1982, od 10/2004 SQUIRLEY--------------------- Tega Cay, SC 1978 3,5 KaHa----------------------------Greenville, SC 1969 4 JAY-----------------------------Charleston, SC 1975 2 SIMONA CINAMONA--------Shreveport, La 1977 2 lata IZZA----------------------------Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy CAFEE-------------------------Szwecja, Sztokholm 1977 10 m-cy CYTRUSOWA---------------- Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 NANECZKA------------------Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 GODA------------------------- Litwa 1960 od urodzenia JOASKA-----------------------Francja 1979 pol roku MARGOT--------------------- Francja 1980 2 lata z hakiem KOKUS---------------------- Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11--------------------------*Kanada * 1969 14 MAYENKA--------------------Toronto, Can 1981 1,3 Kasiuga------------------------ Stuttgart 1983 od marca 2003 KLARYSA--------------------Bruksela ? ? MALUTKA_DE---------------Bad Urach 1981 6.2002 MASHA----------------------- Austria 1972 3 lata NIKA_AU---------------------Sydney 1973 16 lat AKARA-----------------------Amsterdam 1980 10 m-cy TULIPAN--------------------- Haga 1978 2,6 WARIATKAZWARIOWANA---- Luxemburg 1984 od 9.2003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joaska, a to juz tyle czasu a Gadzina skapi nam zdjec :-O Margot, Akara na malym odwyku od kafeterii? Moze ja tez sobie to powinnam zafundowac? :-D Widzialam Cie u mnie! Pamietajcie o mnie jak wysylacie zdjecia! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie zdenerwowalam... biore hiszpanski online, bo nie mam innego wyjscia ic zasem pojawiaja sie pzrepiekne \"kwiatki\" na glownym forum.. mielismy do pzreczytania text o podbiciach i konkwistadorach, jedna z osob w mojej grupie skwitowala to prosto, to Europejczycy nama dali tkaie pomysly, aby na innych patrzec z gory.. no jak odpisalam pieknei, mam nadzieje, ze do dziecka dojdzie.. albo to, ze kazdy imigrant to zbiera pomidory, albo sprzata, i jacy to wszyscy imigranci biedni nosz cholera jasna.. jak mozna byc studentem i meic tkaie pzrekonania??? to chyba tlyko w tym kraju i ja tu mieszkam;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - a czy tenze 'forumowicz' jest moze potomkiem tychze znienawidzonych Europejczykow? Ludzie maja krotka pamiec i szybko zapominaja ze tutaj to wlasciwie wszyscy sa imigrantami, oprocz Indian oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia - prawda! mnie to strasznie smieszy!!! A gdzie sie podziala nasza Piwonia??? Kaha! Dzieki za fotki!!! Nareszcie moglam sobie ogladnac Ciebie z rodzinka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia> nie wiem, ale ma dziewczyna bardzo holenderskie brzmiaco nazwisko, wiec kto ja tam wie.. normalnei tak mi sie cisnienie podnioslo, ze nei zasne, a przeciez wrocilam utyrana do domu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! :) Juz jestem zwazona! I gotowa, zeby rozpoczac drugie podejscie do diety! :D dzisiaj juz nie zamierzam szampanic :D Simona - widze, ze tylko wybiorczo wysylasz fotki, to smutne :( Bagatelka - przepis na ciasto i tak wklepie, bo moze kokusiowi sie przyda! :) Ale jesli chodzi o tarte, to mozesz do niej dodac na przyklad na spod wczesniej posmazone grzyby... mozesz tez dodac troche czosnku do smaku! Ja ostatnio tak zrobilam i wyszlo mniam, mniam! Bardzo polecam Ci ta tarte! Jest wiecej niz tylko smaczna :D Przepis na kapustke jest tez bardzo niczego sobie! Ale niestety bedzie musiam poczekac, az troszke schudne :( Uwielbiam wszelkie kapusciane surowki! A tutaj kroluje salata we wszelkich odmianach... lubie salate, ale jednak wole kapusciane surowki! :) Niech zyje kapusta :D :) Amber - oj, mi tez by sie przydal maly odwyk, ale moze pozniej ;) :) Dark Elf - naprawde dobrze wygladasz w grzywce! :) Ja teraz tez posiadam takowa i zdecydowanie lepiej sie czuje od kiedy ja mam! :) Zdjeciasa swietnie przerobione! Chcialabym miec taki kolor wlosow jaki masz na nich :D Uwielbiam takie odmiany rudosci :D :) Jay - szanuj swoje zdrowie i na kretynow sie nie ogladaj! Swiat jest ich az nazbyt pelen! :) Marzenusia - widze, ze mialas ciezki dzien, ale uszy do gory! :D :) Esja :) kokus - ;););) Nic, zmykam, dzisiaj mam troche rzeczy do zalatwienia! Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!!! ide do lekarza,ja juz cierpie na bezsennosc ,to powazne ,mecze sie. Benny z rana dal czadu jak cholera ,operowal prysznicem we wszystkich kierunkach ,lazienka tonie ,ja wkurzona i niewyspana:(((( Poza tym zakonczylam jeden internetowy romans ,boszzzzz jak mi lekko;))))) Dzis pianinko...nadal plumkam jak potluczona,i znow mi sie oberwie,ale ja po prostu przez bezsennosc nie mam w sobie na tyle entuzjazmu ,za grosz(za kkorone)!!! Margot-substytut substytutem ,po ilosci smsow stwierdzam ,ze kogos malego to chyba wzielo hihihihih:PPPPP Bagatelka........Ty tam juz wiesz co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim!!!!!!!!!!! No i stalo sie... doczekalam sie sniegu na Lazurowym!!!!!!!!!!!!!!! :O Wczoraj wieczorem to byly puste parkingi przed marketami bo ludziska zwiali do domow duzo wczesniej!!! :D Boja sie sniegu, czy co? :) A autostrada z Nicei do Wloch byla zamknieta :) Sie porobilo :) Margolcia do Polski lece w przyszla srode ale mam wielka nadzieje, ze przed swietami juz tu bede mogla wrocic!! :( Czekam na zdjecia nowego kolorku :) Naneczka wygrzebalas sie juz ze snieznych zasp? :) Squirle lacze sie z Toba w bolu zimnicowym :D Ja dzis tez wyciagnelam puchowy plasz do kostek!!!! Jest -1!!!!!!!!!!!! To jak na tutejsze warunki zimno jak niwiem :) Simona a ja wciaz nie mam zdjec od Ciebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Marzenusia jestesmy z Toba :) Pierwsze dni najgorsze, pozniej bedzie lepiej :) A i ludzi poznasz fajnych, jak widac :) Bagatelka mrozone ciasto tez jest cacy :) Ja wlasnie odkrylam w sobote jakie to fajne :) Do tej pory nie pieklam nic bo ani walka ani blaszki nie mam :D A od soboty juz dwa razy robilam ciasto, raz jablkowo-cynamonowe a wczoraj bananowo-czekoladowe :) Palce lizac, takie cieplutkie jeszcze z galka lodow :P Ciekawm wrazen z zapiekanki :) A masz racje, zdrowie to najwiekszy skarb!!!!!!!!!!!!! KaHa nie lubisz dzieci?? To jak sobie dajesz rade z taka gromadka? :) A coz to za sposob grypowania naszej tabelki? :) Amber 🖐️ Jak ty jeszcze znajdujesz czas do nas zagladac tutaj skoro na Twoim topiku jest juz polowa dziewczyn tutejszych :)? Jay nie ma co sie denerwowac :) Funkia 🖐️ Jak twoj czteroletni chory menczyzna ?? Zmykam, musze dzis znow sie poowijac szczelnie!! papaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja - wyrazasz sie niejasno :P:P:P:P:P JoAska - koniecznie podaj nam przpisy na te ciasta! :D Jutro i pojutrze bede miala troche gosci i wypadaloby cos upiec (mimo, ze ja bede tylko sie oczywiscie przygladac :( ) I trzymam kciuki, zeby udalo Ci sie szybko wrocic do Misia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot-jak niejasno???;P;P;P;P JoAsiu -dzieki za milego...mam nadzieje:) rany...jaka ja jestem dzis niemrawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko mi skasowalo! Napisalam pogodny i mily wpis i skasowalo! A miedzy czasie stlao sie cos, co spowodowalo, ze moja "pogoda ducha" umknela!!!! Dostalam podwyzke. 3%. No Comments. A tak na cos liczylam! Lzy mi leca, bo poprosilam szefa by mi dal tyle ile uwaza za warte. Netto nawet nie bedzie roznicy. Ponizajace. po ponad 4 latach w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×