Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Ja tez mieszkam w Mississauga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sindi
czesc dziewczyny.taniuszka ja tez mieszkam w irlandi od 5 miesiecy.powiedz mi w jakim miescie mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zola - kope lat 🖐️ No a co tam u Ciebie? Swego czasu bylo troche klopotliwie, z tego co pamietam ... :) A teraz? Cassandra - to mnie przerasta :D Jak mozna w samolocie \"odbierac\" internet :D ? Jak on tam dochodzi??? No a swoja droga, to wysokich lotow i pieknych widokow :) Nadziunia - wiataj 🖐️ No to fajnie, ze jest Ci w Niemczech milo :) Wlasnie, co tam porabiasz? Jak tam trafilas? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO NADZIUNI
Hej:) W ktorym landzie mieszkasz? Ja nad morzem. Jestem tu troche krocej jak ty, ale tak to calkiem poodbnie:) I mam 26 lat!:)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sindi - 🖐️ hmmm, cos nam sie ostatnio irlandzki narybek rozmnaza ;) Witaj i czuj sie jak w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello. dzis mi lepiej. ale moze dlatego, ze wlasnie wrocilismy z restauracji (nie chcialo mi sie dzis gotowac, a co!:). brzuch mam ciezki, jak z kamieni:) ale czlowiek najedzony, to czlowiek szczxesliwy, nie? poza tym, dowiedzialam sie, ze moi bardzo kochani znajomi z PL beda mieli dzidzie, wiec bardzo sie ciesze z ich szczescia:) odezwe sie wieczorkiem, narazie musze zmykac. nadziunia 🌻 ja tez z Opola jestem, tyle ze mnie wywialo do Stanikow. w jakiej czesci Niemiec mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie po kolejnej dlugiej przerwie:) No wiec ustalilismy juz date: 29 kwietnia dolacze od grona mezatek. Poki co siedze na pudelkach i latam po urzedach zalatwiac papiery przed wyjazdem.A sporo tego jest. Peter uczy sie polskiego intensywnie, najlepiej wychodzi mu,, swinia,, zero akcentu...niewiem skad takie zamilowanie do fauny ale niech bedzie.... Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie:) Esja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Esja - brawo... trzymam kciuki... wielkie caluski dla Ciebie i usciski dla Petera.. Domyslam sie, ze slub odbedzie sie w Polsce? :D GNU - wow, jak juz piszesz o jedzeniu to moze bardziej konkretnie? niech i nam poleci slinka... :D sindi- witaj na topiku.. Mieszkajacy w Mississauga - witam wszystkich, ile tylko was jest.. czy w waszym miasteczku jest polski kosciol? albo jakas misja polska? cos mi sie kojarzy z TV Polonia.. Zola - a co u Ciebie na tej goracej Florydzie? :D Cassandra - juz wyladowalas na miejscu? ale technika jest teraz, ze mozna klikac z samolotu - tylko czy to jest dozwolone? jesli tak to na jakich liniach.. Nadziunia - witaj na topiku.. siedzisz w domu i zajmujesz sie malutka? jesli tak to klikaj do nas czesciej.. Bagatelka - lotnisko w Londynie bardzo mi sie podoba.. a jeszcze bardziej dojscie, ze samolot z Warszawy leci prawie nad samym centrum miasta, tak ze widac znakomicie wszystkie wazne budowle. Oczywiscie jesli jest dobra pogoda a taka mialem trzy lata temu... Cala Anglia i Irlandia jak na mapie, w drodze powrotnej wspanialy widok Holandii.. Lotnisko w Paryzu jest kawalek poza miastem i zapewne nie bedzie dobrych widokow oprocz krajobrazu rolniczo-przyrodniczego.. Jay - brawo, nie dasz sobie w kasze dmuchac.. a ja myslalem, ze tylko w Polsce tak trudno dowiedziec sie od lekarza co naprawde dolega czlowiekowi.. Na filmach tak pieknie informuja pacjenta o wszystkim co beda mu robic,... Zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia.. i caluski.. :D Margot - nie ma to jak wlasny dostep do netu, gratuluje.. Piekne zdjecia z klifu.. Martenka 🌼 BlingBling - pamietam ze klikalas.. :D naneczka - rewelacja te pomniki z lodu.. Kolo Sandomierza cala Wisla jest skuta lodem, jedynie ponizej mostu w Snd. jest taki pas szeroki na 20 metrow i pol kilometra dlugi czystej wody... Boje sie co to bedzie jak zrobi sie cieplo i te lody rusza w dol rzeki.. Dziewczyny - zamierzam kupic jakis aparat cyfrowy - czy macie jakas orientacje co do cen i marek? Cyfrowke chce zostawic w domu, a do Stanikow zabrac tradycyjny filmowy... Pozdrowka dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokuś-po porstu mam internet satelitarny (czy jak to się tam mówi ) . No pewnie, że można. Nie czepiali się mnie ;) Zresztą, co można robić przez 16 godzin w samolocie? A Tobie chodzi jaką firmą leciałam? A tak poza tym to wróciłam i mój pies się za mną stęsknił.. Home, sweet home ;D A co u Was słychać tak w ogóle? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cassandra> fajnie, ze sie nie czepiali tego komputera, choc wydaje mi sie, ze sa jakies ograniczenia jesli chodzi o urzadzenia typu laptop czy telefon komorkowy. Czy dotyczy to tylko ladowania i startowania? Kokus> moze trafilam na wyjatkowego gbura lekarskiego? Nie wiem, nie zagladam do lekarzy czesto, ostatnio wedlug ichniej karty bylam u nich w 2003 hehe Caly czas spie jak susel, wstaje tylko na troche, nei wiem jak ja pojde jutro do pracy. Zmykam do lozka, pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia z Colombo. Sri lanki-wlasnie nastala pora letnia i sa niesamowite upaly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cassandra> nie wiem od czego to zalezy, moze sie ladnie usmiechasz;-) no i najwazniejsze, ze lot Ci sie nie dluzyl Wlasnie odebralam telefon od mojej asystentki hihihi ale to brzmi, zwazywszy, ze moja asystentka moglaby byc moja mama.. musze jechac do pracy, bo zapomnialam podpisac jej time sheets, a w poniedzialek kadrowa nalicza wyplaty, chyba pojade tak jak leze, czyli w pizamie i szlafroku hehe Wczoraj widzialam pania z walkami na glowie robiaca zakupy, pania w kapciach, to nei bede zbyt szokowac w szlafroku, prawda?;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ;) Nom, bo w końcu przez 16 godzin to bym mogła całe mieszkanie wysprzątać i z psem, pójśc na spacer ;) Idę się przespać troszkę, ale i tak wrócę :D Papa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich;) sa wsrod was panie, ktore rodzily za granica? ile dostaje sie becikowego ??? no i potem zasilek... ile wynosi i przez ile miesiecy???? interesuje mnie glw. UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anoli
witam sasiedzie/sasiadko! mieszkam w Steinenbronn pod Stuttgarten, czyli wedlug Routenplaner 22km od Ciebie :D skrobnij jeszcze cos o sobie :) a jak kryje sie pod nickiem : maremarie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariemarie
wszystkim choruszkom zycze rychlego powrotu do zdrowia! moze lyczek na rozgrzewke ;) wszystkim teskniacym za Polska rychlej wizyty i miluskiego pobytu :D wszystkim roztanczonym (martenka) roztanczonego partnera - a gdzie oni sa??? ja osobiscie nie znalam zadnego, ktory poruszal by sie inaczej niz slon w skladzie porcelany... wszystkim ktorych praca przeraza, odwagi i powodzenia! a sobie zycze rowniez internetu bez kabelka i super szybkiego ;) kokus - dzisiaj poznalam kolege, ktory interesuje sie fotografia, w przyszlym tygodniu, albo za 2 tygodnie powinnam znowu go spotkac, to sie spytam. Potrzebujesz sprzet profesjonalny, czy tak na ladne zwykle fotki? ach, miesnie mnie dzisiaj bola, wczoraj bylam na dluuuuuugim spacerze przez las, a ze u mnie to pagorzascie, no to sie troche namozolilam. Ale nie tylko ja, hehe ... znajomy zaproponowal wspolny wypad, jednak on mial na mysli raczej spokojny, romantyczny wieczor...wyciagnelam go juz o 14godzinie i przepedzilam po gorach ;) - niech wie ze ze mna to nie przelewki ;D ach je, jutro do pracy, no coz jakos trzeba przetrzymac te nastepne 5 dni ;) trzymajcie sie!! 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi, moj nick mi sie pokrecil.... ale chyba nikt poza mna tego nie spostrzegl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero teraz zauważyłam, bo spałam ;p Która jest u Was godzina? U mnie ranek, słońce za chumarmi, moja współlokatorka śpi ze swoim boyem (nakryłam ich, ale ona o tym nie wie :D). Zaraz idę z psem na spacer, a dzisiaj mam wolne, ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej, Wpadlam przypadkiem szukajac przepisow na kafe i przeczytalam ostatnio strone:-) Ostatnio nie mam czasu bywac niestety:-( praca plus dodatkowe zajecia, ktore ciagle sobie wynajduje pochlaniaja moj czas. Oprocz pracy udzielam sie z dziecmi w soboty w polskiej szkole i biore udzial w research pomagajac jednemu facetowi w pracy PhD w zakresie ESL. Poza tym powinnam niedlugo dostac Tesl Ontario i wtedy zamierzam szukac pracy jako nauczyciel a w niedlugiej przyszlosci zamierzam sie wybrac do teacher\'s college:-) Widze ze Margot wyjechala jednak do Irlandii (piekny kraj) a Kokus tez gdzies uderza? Kokus-ja mieszkam w Mississauga tez, widze ze kilka osob sie wpisalo. Mississauga jest uwazana przez jednych za osobne miasto, inni twierdza ze sa to przedmiescia Toronto. Ale ja mysle ze to jednak osobne miasto bo mamy ok 800 000 mieszkancow i pania burmistrz. Polakow tu od groma. Jest polski kosciol sw Maksymiliana Kolbe, gdzie chodzi okolo 10 tys rodakow.Ja tez tam czasem chodze, plus sa polskie restauracje i sklepy. Co do aparatow to my mamy Canon A95 5.0 megapixels i 16 shooting modes i musze przyznac ze dobrze sie spisuje.Byl kupowanyw Polsce, bo to prezent slubny wiec nie wiem ile kosztowal ale mysle ok 1000zl. Musze uciekac. Pozdrawiam wszystkich ktorzy mnie znaja i tych co mnie nie znaja, bo widze ze duzo osob przybylo. Esja-gratulacje i Piwonia tez!!!!!! Dla wszystkich cieple pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej shitty bowl sunday dzisiaj.. nienawidze futbolu amerykanskiego.. ale moj mezus kibicuje Steelersom, wiec \'Let\'s go Pittsburg, let\'s go!:) (Squirley sie pewnie wkurzy, bo jest za Seattle...:) moje kochanie oglada mecz w duzym, a ja pochlaniam maraton Monk\'a w sypialni, hehe:) Kokus 🌻 nie ma sie czym chwalic z tym wczorajszym jedzonkiem. bylismy w malutkiej restauracji w malutkim miasteczku tesciow. jadlam the Second Baseman, tj cos na ksztalt wiesniaka z frytkami i salatka cezarkowa. ale bylo znacznie lepsze niz jakze \'smakowite\' mcbuly z wiadomej sieci restauracji. :) A miasteczko, w ktorym mieszkam to Lindley, NY (mozesz na mapquescie sprawdzic). byloby milo, gdyby udalo sie nam spotkac:) wieksze miasteczka w mojej okolicy to Corning, NY; Elmira, NY; Mansfield, PA i Williamsport, PA (to ostatnie to juz calkiem spore miasto). generalnie, jak juz wiele razy wspominalam, mieszkam na zad..u:) Mayenka 🌻 no, nareszcie sie znow odezwalas:) fajnie Ci z tym ESL. ja sobie ostatnio poczytalam wymagania stanowe na certyfikat nauczycielski i, lacznie z kursami na uni, ktore musialabym dorobic, zeby spelnic tutejsze standardy, musialabym wydac spora czterocyfrowa sumke.. wiec moge o tym zapomniec. przynajmniej przez najblizsze kilka lat:( ale sie zrobi:) kiedys:) wracam do Monka. Usciski dla wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu> wiesz, tu tez musialabym na uniwerek, ale sprawdzilam najpierw kursy, ktore spokojnie sie pzrenosza z jednej uczelni na druga i po co bulic za kurs, ktory jest uznawany na tej wlasciwej uczelni $470 za credit hour, skoro mozna niecale $100? Poza tym, po roku jestes rezydentem danego stanu, przyznawane sa znizki, w moim wypadku np oplata za 12 godzin 1500 w rzeczywistosci troche wiecej niz 500, reszte doplacil stan. Nie jest tak strasznie, porozgladaj sie. napisalas do board of edu w swoim stanie? Mi odpisano, ze mam wziac praxis 1 i 2 i juz moge uczyc. Nie doluj sie tak strasznie. Wszystko mozliwe i nie musisz czekac milion lat swietlnych.. na uniwerku mozesz byc work study i pracowac na swoje czesne. Trzymam kciuki. Ja do tej pory chodzilam do taniochy, jesli przyjma mnie do medyka, wtedy zaczna sie cuda z oplatami, nawet o nich nie mysle jeszcze. Moj J. na szczescie to nie pasjonat futbolu, ja pasjonuje sie tylko co najwyzej obcislymi spodenkami, wiec nei ogladamy hehehe Podoba mi sie Twoja \"mcbula\" hihihihih Dzis rozmawialam z kolezanka i ona mi mowi, ze jej 9 letni syn zapytany co robi odpowiedzial, ze czuje bara. zbita z tropu pytam co robil, na co kolezanka mowi, ze jadl batonika ( chewing a bar) hahahaha usmialam sie mocniscie Odkad marzenusia podala mi linka do polskiej ksiegarni w Chicago trace tam mnostwo pieniedzy hihih skonczylam czytac zamowiona Sto odcieni bieli napisana pzrez Preethi Nair i goroaco polecam, jesli komus wpadnie w rece, piekna ksiazka. Juz szykuje sie na dostawe 3 innych;-) w koncu mam czas na czytanie ksiazek, skoro wydluzyl mi sie weekend o jeden dzien. Robie pizze, ciekawe, co z tego wyjdzie.. ostatnio rodzicielka zganila mnei za moj rosol, ktory nei byl czysty i pzrejrzysty tylko plywaly w nim kawalki kury i nazwala to mamalyga.. dobzre, ze jej tu nei ma, bo jakby zobaczyla jakie to ja \"polskie\" dania serwuje, to bym za kare caly tydzien w kacie stala heheheeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay 🌻 nie wiem, jak w Twoim stanie jest, ale tu dziala to tak, ze najpierw wysyla sie do dept of educ wszytskie dokumenty, za podanie oczywsice placi sie $100, oni je oceniaja i odpisuja co trzeba jeszcze dorobic. biorac pod uwage fakt, ze dept of edu nie przyjmuje transkryptow z firm takich jak WES, oznacza to, ze musialabym jeszcze raz tlumaczyc suplement itp, jakies 500zl.. poki co nie mam takiej kasy.. ale moze jak wreszcie zaczne pracowac to sie tym zajmiemy. potem pomysle o ewentualnym dorobieniu kursow, jesli mi kaza. co stan, to obyczaj, ale mam nadzieje,ze uda mi sie jakos zachachmecic i dobrnac do certyfikatu na jak najnizszych kosztach. czuc bara, hehehe, usmialam sie:) smacznej pizzy zycze:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay 🌻 ostatnio rozmawialam z wieloma moimi znajomy z PL. wiekszosc z nich pracuje w szkolach prywatnych, nie narzekaja. zarabiaja po 3-4x wiecej niz stazysta w szkole panstwowej. ofert pracy w szkolach jezykowych jest od groma, w jakiejkolwiek czesci Polski, jaka soie wymarzysz. Jedyny minus tego, ze szkoly te zwykle nie placa Ci ZUSow srusow, wiec najczesciej trzeba zalozyc dzilalnosc gospodarcza i samemu odprowadzac skladki. z checia wrocilabym do PL, ale co ten moj mezus by tam robil? owszem, moglby tez uczyc w szkole jak ja i zarabialby wiecej niz ja jako native-speaker, ale on sie do tego nie pali.. woli uczyc literatury etc.. i jestemy w kropce. ja sie nie pale do subowania, on sie nie pali do uczenia w polskiej skzole.. amerykanska, ta we wszawie, owszem, to byloby najlepsze rozwiazanie. niestety, od kilku juz lat nie mieli wolnego miejsca dla naucz ang. w tym roku sa wakanty dla matematykow, biologow itp.. liczymy na to, ze kiedys sie zwolni cos dla mojego E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu> ja nawet nei wiem jak jest w moim stanie, napisalam po prostu do board of edu, wsyalam tylko kopie swoich credentials z wesa wlasnei i poprosilam, aby ktos na to rzucil okiem;-) moze mam glupie szczescie;-) i zaraz mi odpisano, co powinnam zrobic. Moj J. chcialby mieszkac w Polsce, ale nie chce uczyc, jak sam twierdzi nei nadaje sie do tego, nie wyobrazam sobie co on by moglby tam innego robic bez znajomosci jezyka.. mam nadzieje, ze znajdziesz sie tutaj i nei za milion lat swietlnych, tylko juz niedlugo a na pizze walnelam za duzo sosu pomidorowego i wyszla jakas taka mokra;-) J. powiedzial, ze nastepnym razem pewnei wyjdzie lepiej, ale ja juz zastrzeglam sobei, ze od robienia pizzy w tym domu jest on hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cedex
Witam wszystkich. No nareszcie w domciu. I tydzien wolnego. Dawno sie nie odzywalem . Poczytalem sobie troszke i widze ze duzo sie pozmienialo. Na razie ide sie zdrzemnac ale odezwe sie jeszcze. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
🌼 Witam wszystkich :) Witaj Margot..Bagatelka..Kokuś...Bagatelka..Gnu..Jay..Cedex...i witaj cała reszto :) jak wam minął weekend! Ja w sobote poszalałam na parkiecie z koleżankami..a w niedziele leczyłam kaca! Oj..tak to jest jak długo sie nie pije a potem ociupineczke sie przesadzi ;) ...ale w niedzielkę czerwony barszczyk postawił mnie na nogi a potem długi spacer z psami po sadzie (odwiedzinki u ridziny)..po poludniu było juz ok!.. A dzisiaj znowu słoneczko i mróz ..pieknie ale juz tęsknie za wiosna, z cała pewnością jestem ciepłolubna! :) 🌼 buziaki i pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim. Marteńka, ja przez caly weekend leciałam ;D Ale też bylam na forum :classic_cool: A tak poza tym to jutro trzeba iść do roboty, heh :/ Ale mimo wszystko-gorące pozdrowienia ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za nieszczescie 😭 Wczoraj padl mi dysk w moim laptopie i to na amen. 😡 Szczescie w nieszczesciu nie bylam w trakcie pisania zadnej pracy i jesli juz tak sie mialo stac to naprawde lepiej, ze tak sie stalo teraz... I w ogole ciesze sie, ze to byl \"tylko\" dysk... Kupilam juz nowy i wczoraj kolega na kacu wgrywal mi Windowsa hihi... Ach to studenckie zycie! Mam nadzieje, ze za kilka dni do Was zastukam z mojego domku! Tymczasem pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×