Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość kiti_20_
kto mi powie coś więcej o Anglii?? a szczgólnie o Dover... Bo mój mąż tam pojechał.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! no kokus, pomyslow na spedzenie urlopowego czasu to Ci nie braknie :D. A drewienko to moze uczynne krasnale uprzatna jak pogoda sie poprawi ;) ja dzisiaj mialam isc z kolezanka na spacerek do lasu (wiosny szukac ;) ) no ale ciotka sie nie zglosila (grr, grr), nie zastanawiajac sie wielce nad takim dziwacznym zachowaniem, wybralam sie sama, jednak nie do lasu, ale do uroczego Tübingen. Sliczne stare miasto, piekne fasady :) - z Krakowem naturalnie nie moze sie mierzyc ;) a teraz na zmiane topikuje i szukam pracy w wyszukiwarkach (trzymajcie kciuki) papa trzymajcie sie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Witajcie ! Pozdrawiam WAS z Hamburga .... Dzis dosc cieplego i malo "mokrego" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaach. Dziś mam wolne. Przed chwilą dzwonił do mnie mój kolega z kursów.. ;) U mnie wiaterek, może w południe się ociepli. Dziś mam zamiar całyyy dzień leniuchować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polish girl
a ja klikam z chicago:) i wcale nie jest tak wesolo:( podczas wakacji wracam do pl.taka jest prawda ze jesli nie ma sie zielonej karty to nie jest ciekawie:) kocham POLSKE WRACAM I IDE NA STUDIA-WKONCU MAM NA NIE KASE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! ja tylko na sekundke... przelecialam jednym okiem wasze wpisy... jestem na \"wakacjch\" mam cztery dni wolnego i pojechlm do znjomych w gorki. Niedaleko odbywaja sie wojskowe mistrzostwa narciarskie i moj M. opiekuje sie tm ... Polskimi VIP - konsulem monachijskim, wojskowym attache z Berlina i jakims polskim generalem. Dzisij poznam tych pnow (choc wlasnie tego konsula juz przy wyborach poznlam) oprocz tego jest tez po raz pierwszy polska druzyna sportowa! oj bede im kibicowac! Beda min. brali udzial w Biathlon. Uwielbiam ten sport! Z tego regionu (Chiemgau - gorna Bawaria niedaleko Salzburga) pochodzi wielu niemieckich olimpijskich medalistow. Przedewszystkim Biegcze narciarscy, Biathlonisci, saneczkarze i lyzwiaze. Brdzo sportowy region... Gdyba tak brac pod uwage nie kraje a regiony, to mialby w tej zimowej olimpiadzie najwiecej medali ;-) JoAska! Super, ze sie znowu pojawiasz! Odezwij sie n mailika! Maremarie - chcialam w piatek do Ciebie maila wyslac, ale mialam \"hexenschuß\" i zostalam w domu w wyrku, bez dostepu do netu, terz tylko tak goscinnie zagladam, ale moze dzisiaj wieczorem mi sie uda! Sorry, ze nie odpowiadam wszystkim osobiscie, ale musze leciec z psem \"professorem\" na spacer a potem huzia na wyscigi! (zdiecia Proffesora wyslalam wam przed tygodniem - weimeraner - pies przyjaciol u ktorych sie zatrzymalam) Buziaki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka all!!! Jak obiecalam odzywam sie... Dolecialam szczesliwie Dublin jest piekny,ale... brudny grrrr... Caly dzien przed wylotem staralam sie byc twarda... no coz na lotnisku peklam...ale doszlam do siebie... Wczoraj zadzwonil maz do mnie nie wytrzymalam... peklam... Przyjedzie szybciej, psiaka zostawimy w Polsce:(. Bo ani on ani ja nie mozemy sie odnalezc... Ja sie czuje obco... Staram sie byc cierpliwa... Corka mojej kolezanki ma doly, oprocz tego tupie nogami jak jej cos nie odpowiada... dzis w nocy mnie przez sen skopala( w sumie nie specjalnie) wstalam o 5 rano... ...chodze na paluszkach i staram sie byc mila...za to moja kumpela mnie loji po glowie, dziecku nic nie powie a na mnie sie wyzywa...za to ze jej dziecko ma humory...szlak mnie juz trafia...ale staram sie dac rade...ale chyba nie dam...jej dzieciatko jest kochane...ale uwielbia zwracac na siebie uwage...a ja mam juz dosc wiecznego placzu, tupania nogami i krzyku...ju nie daje rady grrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maremare Ja mieszkam w Münsingen (male miasteczko 35km od Reutlingen) Jakiej pracy szukasz, moze moglabym Ci pomoc. POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! cludi- czytalas moje \"wypocinki\" na topiku -polacy w niemczech gdzie mieszkacie- ? papa, zmykam, wlasnie trace cierpliwosc...wyszukuje pralki, taki wybor, ze glowa boli, a poza tym nie chce wydac majatku...zastanawiam sie teraz miedzy siemensem a aeg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. maremarie - no i jak sie udaly zakupy? Ja bym wybral AEG... Na uczynne krasnale to nie licze, raczej balbym sie takich krasnali, co cudze drewno zwoza na wlasne podworko (bo i takie rzeczy sie zdarzaly..). Dzisiaj jade, mam tylko nadzieje, ze sie nie zakopie w sniegu, bo odwilz na calego, jest juz 7 stopni!! pozdrawiam nowe osoby, ktore zajrzaly do nas, moze jeszcze zajrza.. Śmiechu Warta, Cludi_alb, polisch girl, Tin, kiti_20_ Octopus kocica_80 - strasznie Ci wspolczuje.. a mialo byc tak fajnie.. trzymam kciuki, ze znajdziesz prace i jak przyjedzie Twoj maz to sie usamodzielnicie.. Jak bylem w Stanach, to mieszkalem z dwoma kolegami.. na poczatku bylo fajnie, ale jak sie zadomowili to zaczeli popijac wiecej niz moglem zaakceptowac.. Pozniej po nocach musialem sie opiekowac pijakami.. Na szczescie zwolnilo sie miejsce u kogos z firmy i przenioslem sie... Naneczka - wesolej zabawy zycze.. Ty to masz szczescie, ciagle napotykasz sie na jakichs VIPow.. Opowiadalem kiedys synowi jak poznalas pania Siemens, byl pod wrazeniem... Cassandra - nie ma to jak niespodziewany wolny dzien.. ok, juz musze konczyc, pozdrawiam wszystkich do ktorych nie napisalem indywidualnie oraz czytaczy.. :D pappaatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia! 🌻 Muszę się pochwalić - u nas już 5 (słownie: Piąty!) dzień jest słoneczna pogoda! Niebo bez chmurki! Błękitne! Nie leje, ino trochę wieje, ale co tam :D Słońce jest! Optymizm! Radość! (no, chyba trochę jednak przesadziłam...). Z Irlandii piszę, żeby nie było wątpliwości :D Moncia, co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no haj dziewczynki.meluzyna ja tez jestem z irlandii napisz z jakego miasta?moze jestesmy sasiadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelnik - jestem z Galway i... znamy się już z innego topiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja tylko na chwilkę, bo zaraz się kładę spać. Jutro (tzn. dzisiaj) do roboty musze iść, a szkoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciepla
Hej kochani ,ja mieszkam w Niemczech od 3 lat .Wyjechalam tu z powodu milosci ,i nie zaluje chociaz , czasem tesknie za swoja rodzinka w polsce pozdrawiam wszystkich goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maremare czytalam ! Ja bym wybrala siemens, sama mam bosch i jest rewelacyjna (siemens z boschem, to jeden koncern), jest troche drozsza od AEG, ale sadze ze lepsza. Zreszta, teraz na rynku tyle roznych promocji, ze idzie znalezc za rozsadna cene! Pozdrowionka Wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciepla
to znowu ja czyli ciepla ,fajnie by bylo spotkac na tym forum jakas dziewczyne z niemiec dokladnie z hamburga pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciepla
Hej Cludi no wlasnie pisalam Hamburg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, no to bardzooooooooooooo daleko ode mnie, ale my forumowicze i tak trzymamy sie razem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciepla
No i o to chodzi ,szkoda ze takkk daleko no coz moze sie trawi jakas jeszcze dziewczyna z bliska, byloby fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slyszalam ze w hamburgu jest duzo polakow. Nie masz zadnej kolezanki polki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciepla
Wiesz co jest tu duzo polakow ,ale jakos sie tak zlozylo ze wczesniej nie za bardzo szukalam ,bo dopiero uczylam sie tu zyc ,bo jednak tu jest inaczej niz w polsce.I tak jakos schodzilo ,nie to ze az tak bardzo mi jest zle z tego powodu ale fajnie byloby wyskoczyc na zakupy albo na kawke z kims.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello tu Marek z Sothampton. Tak sobie tu zajrzalem zobaczylem i sie wpisalem. Pisalem rok poltora temu na kafeteri i pozdrawiam wszystkich ktorzy mnie kidykolwiek czytali i tych co mnie nie czytali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudia-
I jak Ci tam? Zadowolony Marku? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no zadowolony to do konca nie jestem bo z praca juz prawie jak w polsce jest no ale to po prosty za duza ilosc polakow to sprawila. Jedno w tym dobre ze nie ma problemy ze znalezieniem kogos do pogadania po polsku bo np: w bibliotece w ktorej siedze jeste teraz przy komputerach 50% rodakow no i ojczyste artykoly sporzywcze to tez tu nie problem bo hindusi zweszyli interes. Czyli moje zadowolenie w skali do 10 to 4. Pozdrawiam odezwe sie moze jutro zlbo kiedystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz lecę do miasta, więc jestem tylko na chwilkę. Pozdrawiam gorąco wszystkich i tez tych nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×