Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

hej.. W New Jersey czekamy na goscia, ma na imie Ernesto... :D i z powodu wizyty boss zrobil nam jutro wolna sobote, a w dodatku jeszcze poniedzialek wolny, wiec mam dlugi weekend w Ameryce.. A tymczasem zostalo mi juz malenko... 20 dni do odlotu.. i dreczy mnie niepokoj, a mianowicie ze mam tylko 35 minut na przesiadke na \"Charles de Gaulle\".. sam nie wiem jak ja kupowalem ten bilet, nie moge sobie przypomniec, zebym cos takiego akceptowal... Ha, trudno.... :D Pozdrowienia dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaja
chyba nie zdazysz ale podlacza cie do jakiegos pozniejszego lotu. Jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus🌻 nie martw sie. ja mialam kiedys 45 min na cgd, 3 dni po tym, jak im sie zawalil dach terminalu, na ktorym mialam ladowac..nie bylo problemu, podstawili autobus dla takich jak ja.. pogadaj ze stewardessa, powiedz, ze masz przesiadke o tej i o tej godz z tego i tego terminalu. zwykle robia tak, ze zabiaraja takich miglancow od razu prosto z jednego samolotu do drugiego, podstawiaja autobus.. ale na wszelki wypadek, poinformuj stewardesse, na pewno Ci pomoze. reign, dzieki za namiary:) przepraszam, ze do was nie zagladalm juz przez dluzszy czas.. wyjasnie gdzie trzeba:) sciski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - faktycznie, dobry pomysl, dziekuje... tylko musze sie przygotowac do takiej rozmowy, a moze moja przerazona mina wystarczy? ajajaja - wlasnie mam rozne wersje.. jedni mowia ze zdaze, inni ze nie.. zaklady mozna robic.. ! czy ja juz tego nie pisalem? a moze wpadam w obsesje? tak czy inaczej.. kupowalem bilet z przesiadka wlasnie po to, zeby chociaz przez kilka godzin oddychac innym powietrzem, francuskim, spod Paryza... a tu takie zaskoczenie.. w marcu nie mialem szczescia do pogody, tylko chmury i chmury, ale przynajmniej polazilem na terminalu, wypilem kawe, pogadalem z jakims czlowiekiem po angielsku... a teraz? a jak sie spoznie, to beda na mnie czekali w Warszawie kilka godzin.. Reign - u mnie juz pada deszczyk, a u Ciebie? Dziewczyny - ktora zna ksiazke czy film \"Jezdziec bez glowy\" - otoz bardzo czesto przejezdzam przez miejscowosc Sleepy Hollow w NY i tam sa jakies tablice informacji turystycznej, ze to tam sie dziala ta historia? Czy wiecie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus 🌻 kieds widzialam ten film, ale ze mam slaba pamiec do fabul (bo duzo filmow ogladam), nie pamietam o co tam dokladnie chodzilo. gdybym przeczytala ksiazke, pamietalybym na pewno znacznie lepiej. w kazdym razie, w miejscowosci, w ktorej moj maz uczy (Bath, NY) podobno tez taki jezdziec legendarny bez glowy jezdzi.. i legenda mowi, ze kiedy sie go zobaczy, tzreba rzucic mu kilka drobianok, zeby glowy nie scial, wiec podobno wszyscy mieszkancy miasteczka nosza przy sobie klepaki:):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reign 🌻 ech:) hihi, mi jeszcze do rodzenia daleko:) a swoja droga, to jakas walka miedzy forumowa?:):) kurcze, mielismy jutro kupic z mezem kompa nowego z dell, okazalo sie,z e owego, ktory sobie upatrzylismy juz nie sprzedaja.. chapniemy wiec chyba wersje lekko wyzsza.. niesteety $100 drozsza.. ale coz. trzeba isc z duchem technologii nie? bo jak narazie siedzimy w kamieniolomach z kompem 7letnim i winda 98..nawet sie zdjec z aparatu nie da sciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU, a tu nastepny link do Dzieci z Bullerbyn w wersji angielskiej na amazonie: http://www.amazon.com/Children-Noisy-Village-Astrid-Lindgren/dp/014032609X/sr=1-6/qid=1157162155/ref=sr_1_6/104-5439747-2029546?ie=UTF8&s=books Z tego co slysze, to gratulacje naleza Ci sie??? 🌻 :D Powodzenia z kompem - na pewno sie przyda. Ja mam odwrotny problem - malzonek ciagle nowy sprzet nabywa z racji swojego zawodu i ja ciagle cos trace bo nie zdaze przerzucic. Ostatnio zaczal kupowac na ebayu - nawet dla firmy- jest duuuuuzo taniej. Jesli chcesz, to zapytam sie go na co uwazac kupujac tam. Np. na Gwiazdke kupil nowego Mac\'a rodzinnego taniej o 40% niz by zaplacil w Apple - jest nowiusienki z pelna gwarancja. Kokus- odpoczywaj bo zasluzyles sobie na to. Jesli chodzi o przesiadke w Paryzu to jesli sie spoznisz, to na pewno polecisz nastepnym samolotem :) Moja Mama wlasnie tez miala 35 minut na przesiadke, ale zdazyla i doleciala bez problemow. Dark Elf - milo Cie widziec :) Stewardessa - fajna praca i mozna troche zwiedzic :) A gdzie teraz pracujesz? Bielefeldzianka - wspolczuje - i trzymam kciuki zeby wszystko sie dobrze ulozylo 🌻 Reign 🌻 a skad masz te ebooki? Ja co prawda mam mnostwo ksiazek ktore czekaja na przeczytanie, ale fajnie by miec dostep do czytania czegos podczas przerw w pracy... A ja teraz chyba jakies ksiazeczki dla potomstwa nabede przez Internet i wysle do Mamy bo tak jest taniej. Kurcze, tak wlasciwie to ja te ksiazki dla siebie kupuje bo lubie je czytac. Szkoda ze mam samych mezczyzn, bo takiej Pollyanny czy Ani to oni raczej czytac nie beda. Zostaje pan Samochodzik, Niziurski... Bagatelka - bardzo polecam \"Girl of the Limberlost\" - bardzo sentymentalna i nastrojowa, chociaz troche traci Kopciuszkiem :) Ja musze sie przyznac ze trzymam caly komplet Jezycjady Musierowicz przy lozku - to mnie ratuje w chandrowe wieczory kiedy tesknie za Polska... Pozdrowka dla wszytkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za linki. czy na amazonie mozna palcc czekiem?? pol roku temu ktos ukradl nam nr karty kredytowej , delikwent uzywal jej do placenie za serwis match.com, jakis niedolega zyciowy pewnie.. nie mniej, pobyl sobie czlonkiem serwisu na nasz koszt przez pol roku.. szczescie, ze nie kupil sobie mebli za 15.000$ na przyklad.. Dlatewgo teraz tak bardzo sceptycznie podchodzimy do zakupow przez internet.. sluchajcie, Staniki. a nie ma tu jakiegos banku, ktory dziala jak mBank w Polsce? w pelni internetowy, a kiedy chce sie dokonywac zakupow przez net, daja jakies jednorazowe kody, ktory dzialaj ja numer karty kredytowej i sciagaja kase z konta debetowego? Bo to jest naprawde rewelacyjne wyjscie.. czy jest taka opcja w Stanikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia - witaj, ale dawno nie klikalas do nas.. ale napewno czytalas.. Chetnie bym odpoczal, tym bardziej ze sie rozchorowalem.. za duzo zimnych napoji.. Funkia - a jak tam Twoi chlopcy? Pamietam ich ze zdjec ale ile ktory ma teraz lat to nie bardzo.. Zreszta bede zgadywal.. Starszak ma osiem a Mlodszy cztery? duzo sie pomylilem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kokus, niestety nie zagladalam wiec mam wielkie zaleglosci :( Nawet nie wiedzialam ze Ty tez jestes Stanikiem :D Zdrowka zycze!!! Starszak wkrotce skonczy 6 a Malenstwo 3. Co tu duzo mowic, towarzystwo rosnie! GNU - jesli to byla karta kredytowa a nie debitowa, to powinni Wam zwrocic te pieniadze bez problemow. Z tego co sie orientuje, to wiekszosc kart ma te wersje ze mozna sobie tymczasowy number sciagnac i go uzywac. Ja tak robie jesli nie jestem pewna jak sie dana firma zabezpiecza, np. jest mala. Ja mam karty z Citibanku, Chase i Bank of America i wszystkie oferuja opcje tymczasowych numerow. Nie mam pojecia czy Amazon przyjmuje czeki, chyba raczej nie, ale moze przelew bankowy? Jesli chodzi o kradzenie numerow, to niestety, to Internet nie jest glownym winowajca. Najbardziej niebezpieczne sa... zwykle sklepy!!! Chodzi o to ze te nowoczesne kasy to sa po prostu zwykle komputery z szuflada na pieniadze. Najczesciej takie kasy nie sa zabezpieczane tak jak komputery, bo nikt nie mysli o nich jako o komputerach. A przeciez sa podlaczone do sieci, bo inaczej by sie kupic nic nie dalo Kilka miesiecy temu moj polowek kupil taka \"kase\" na ebay\'u w ramach badan naukowych jakie prowadzi. Jakiez bylo jego zdziwienie kiedy sobie te kase uruchomil. Bylo na niej kilkaset tysiecy (!) numerow kart jak i innych danych o klientach!!! Kase sprzedal jakis wlasciciel restauracji ktora zbankrutowala... Jesli chcecie, to moge napisac o roznych metodach zabezpieczania sie na sieci i ogolnie.. Nasza karta tez zostala raz \"ukradziona\" na rachunek za komorke na $1000! Od razu do mnie zadzwonili, bo my nigdy nie placimy rachunkow karta no i nie takie! Z tego co sie dowiedzialam, to jakas siatka mafijna \"prala\" pieniadze wlasnie w ten sposob. Obecnie \"cyber crime\" jest preferowana metoda zdobywania funduszy przez zorganizowany swiat przestepczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinka...
Chcialam tylko powiedziec, bo nie czytalam calego tematu, ze dla mnie nie ma Polakow za granica. Wyjechalyscie i czujecie sie Amerykankami, Kanadyjkami ,Australijkami. Nie istniejecie juz jako Polki. Zdradzilyscie ten kraj i nie macie prawa nazywac sie Polkami. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka.... dlaczego nas tak nie lubisz? zazdrosc? Nie czuje sie Amerykanka i nigdy nia nie bede. moze jednak warto byloby przeczytac przynajmniej czesc topiku i dowiedziec sie wiecej o tak zwanych \'nas\'.. nie wyobrazasz sobie nawet, jakie ludzie rozterki przechodza mieszkajac za granica.. troszke wysilku z Twojej strony rozjasniloby Ci pojecie o tym, dlaczego i jak Polacy zyja za granica. Zastanow sie czasem nad tym, co piszesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinka...
Byl kiedys w TVP2 taki serial dokumentalny, bodajże ,,Zielona Karta''. Jak widzialam ,,Polaków'' na gruzach WTC z wpiętą w lewą pierś flagą USA to odechciało mi sie jakiegokolwiek zrozumienia was. Wiem, kasa i te sprawy, ale nie mówcie mi że jesteście Polakami. Żenada :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia 🌻 ano, napisz o zabezpieczeniach.. wiem, ze my grzeszymy w tym wzgledzie bardzo, bo nie mamy ani anytiwira ani firewalla ani spyware.. no, od czasu kiedy nam wygasly nie uzywamy karty przy zakupach online.. ale tak czy siak.. czasem mam wrazenie, ze nawet przy takich narzedziach trudno sie ustrzec.. sluchajcie, znacie Avast? darmowy antywir/firewall. www.avast.com/.. z tego, co widziala u rodzicow, lepszy niz norton, sam sie aktywizuje,, no i jest polska wersja:) poza tym google oferuje darmowy spyware wykrywacz.. chcialabym to wszytsko miec, ale przy moim win98 moge pomazyc. czekam na nowego kompa. wtedy poszaleje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka - kochana, ja tez ten program widzialam... i co z tego? ja bym tak nie zrobila. nie chcialabym umrzec za ten kraj.. ale sa tacy Polacy, ktorzy by to zrobili. Nie mozna wrzucac wszystkich do jednego wora! Pieniadze mowisz? Moja droga.. gdybys Ty wiedziala.. w Polsce mialabym o wiele lepsze zycie niz mam tutaj.. ale jestem tu, bo moj maz jest Amerykaninem.. nigdy nie patrzylam na pieniadze. gdybym patrzyla, uciekalabym daleko za zaloty mojego meza. wbrew pozorom, nauczyciele tutaj zarabiaja porownywalnie tak samo malo jak nauczyciele w Polsce... zreszta, co sie bede rozpisywac.. 1. nie zrozumiesz. 2. bedziesz sie upierac przy swoim zdaniu, 3. przeciez nie mam prawa do nazywania sie Polka, 4. ach, zapomnialam, pewnie sama sobie wybralam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU, napisze ale jakos w ten weekend to teraz to juz ide spac. Napisze Ci tez jakie firewall/antivirus powinnas uzywac (musze sie wywiedziec u polowka ;)) Wlasnie zamowilam ksiazki w Polsce. Glownie dla dzieciaczkow, ale znalazlam ksiazki Marii Nurowskiej i kupilam jedna na \"probe\". Czy moze ktos z Was czytal? Recenzje byly b. dobre. Ewelinka... Chyba jestes bardzo mloda i niedoswiadczona osoba jesli wydajesz takie krytyczne i ostateczne sady o ludziach ktorych zupelnie nie znasz. Mam nadzieje, ze zycie nauczy Ciebie otwartosci, tolerancji i kultury... No i ogladaj mniej telewizji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinka, ostro...ostro! Malo wiesz o ludziach, szczegolnie na emigracji i o zyciu, my z z mezem ledwo do tzw.1-ego dociagamy a dziecko w drodze...czekamy , za jakis rok jak maz skonczy akademie i moze moje papiery sie na cos przydadza, pewnie bedzie nam lepiej a jak narazie jakos jakos...Widzialam tez ten serial jak bylam jeszcze w Polsce i bohaterowie dzialali mi na nerwy, szczegolnie ci z wielkim juz akcenetm amerykanskim! A\'propos bajek to znalazlam rowniez te wasze mroczne Muminki na ebayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinka...
Byc moze nie wiem tyle ile powinnam, ale nie wmowisz mi ze za kilka lat nie bedziesz mowic z akcentem a la Max Kolonko :-0 Pewnie juz tak mowisz :-0 To raz. Dwa, przyjezdzasz w odwiedziny do Polski do rodziny i mowisz ,,u nas w Stanach'' :-0 No kurwa, wybacz, ale mnie to rozpierdala. Skoro ,,u was w Stanach'' to nie możesz sie nazywać Polką :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam juz sie nie odzywac, ale.. Ewelinka - no wlasnie moge Ci wmowic, bo mieszkam tutaj juz 17 lat, mam meza Amerykanina i mowie bez zadnego akcentu pomimo ze skonczylam tutaj studia. Moje dzieci rowniez mowia po polsku. Jak dorosniesz to moze sie dowiesz, ze nie mozna wydawac sadow na podstawie pojedynczych przypadkow (dowodzi tego statystyka). Polecam zebys skupila sie na poszerzaniu wlasnej edukacji a nie ublizaniu innym. Twoje slownictwo pozostawia wiele do zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinka...
Zmiekla rura, co? No niewazne. Idzcie sobie spac w tych amerykanskich domach i snijcie te wasze american dream. Polska was wyksztalcila, ale wy tego nie docenilyscie. Sprzedalyscie sie za kilka Waszyngtonów. Zal mi was. W kazdym razie nie macie prawa nazywac sie Polkami. :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinka...
Acha, a teraz czym predzej lećcie na skarge do moderatorek, bo moje posty są dla was niewygodne :-0 Prawda zazwyczaj boli :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinka, skoro juz klniemy, znize sie na momencik do tego poziomu - a skad Ty, kurwa, wiesz, jak ja mowie i z jakim akcentem? Po pierwsze, jasnowidztwem sie zapewne nie trudnisz, wiec nie sadze, zebys wiedziala, ze mowiac o Stanach, zawsze mowie \'tam\', a o Polsce, \'w domu\'. a dwa, Max Kolonko marnym przykladem jest.Wstydze sie za niego. Popatrz moze na przyklady bardziej godne uwagi jak Min ON Radoslaw Sikorski.. Wiesz chociaz kto to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka - a swoja droga, glosowalas w ostatnich wyborach? ? ja jechalam 5h w jedna strone w ulewnym deszczu do najblizszego lokalu wyborczego w ze stanu Nowy Jork do New Jersey, zeby moc zaglosowac. Wielu Polakom nie chce sie tylka ruszyc z domu, kiedy lokal wyborczy jest od nich 500m... Nie jestem Polka? Mysle, ze bardzie dbam o interesy Polski jako wyborca niz 2/3 Polakow mieszkajacych w naszym kraju. Koniec dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ewelinka
spadaj z tego topicu, bo ja tu chce sobie poczytac. A Ty zasmiecasz. Nie ma najmniejszego sensu z takimi jak Ty dyskutowac, bo widac,ze nie weszlas podyskutowac, tylko ublizac. Ludzie, nie odzywajcie sie do niej, bo to nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1mooon
mam wrazenie ze ewelinka chetnie by sie gdzies zaczepila aby wyjechac. niestety okazji brak a upust zazdrosci trzeba dac, haha. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow!! Ewelinka to chyba jednak nie ewelinka tylko jakis facet podszywajacy sie pod dziewczece imie... sorry dla normalnych facetow, ale dziewczyny zwykle chyba tak nie bluzgaja o tym ze sie polki \"sprzedaly\". Ja mieszkam w Stanach 5 lat. Akcetu nie mam, ale mowic po polsku czasem mi trudno i nie kryje sie z tym. Czasem jak rozmiawiam z rodzina i sie zaplatam to mi lyso, ale sie lamie. Nie mam tu okazji z nikim rozmawiac po polsku, bo nie znam tu zadnych Polakow do kontakwom na zywo (oprocz jay okazjonalnie) wiec jak przychodzi co do czego to dziwnie buzia sie nie chce ukladac i skladnia polskiego zdania jest inna wiec nie wiem czemu ale zaczynam mowic troche ze skladnia angielska. Nie bede za to przepraszac, bo moj tato, ktory mieszka i pracuje w Niemczech ma tak samo. Do kiedy nie wyjechalam to nigdy nie moglam zrozumiec czemu tak dziwnie gada jak przyjedzie do domu w odwiedziny. I tez sie nie czuje Amerykanka, chociaz uwielbiam Stany. O wiele mi tu lepiej niz by mi bylo w Polsce i nigdy nie wroce na stale. Nie widzialam tego programu o ktorym mowisz, ale co zlego jest w wyrazaniu wspolczucia dla ludzi, ktorzy zostali zamordowani w WTC????? Ich rodziny cierpia i kogo obchodzi czy wpolczuja im Amerykanie, Polacy czy Wlosi??? Ne trzeba byc Amerykaninem zeby sie solidaryzowac z rodzinami zamordowanych. Zueplnie nie rozumiem czemu sie tak glupio pienisz. Jak zazdroscisz ze sam/a nie mozesz wyjechac to sorry ale wyzywaj sie gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezycjada!!!! tak tak tak!!! Uwielbialam Musierowicz. Musze sobie koniecznie kupic jej cala serie. Podobnie z Chmielewska. Poszukam sobie na necie ich bibliografii i bede pokolei zakupywac. Supcio, ze znalazlyscie tytul \"Dzieci...\". A ta seria o muminmach to Moomin-costam? Tez poszukam tytulow. kokus: tzrymaj sie z tym ernestem. tu a poludniu nie bylo tak zle, wiec moze wam tez nie tak bardzo zaszkodzi. achhhh jak sie ciesze ze mi wyszlo tak ze mam ok. 4 godzinne czekanie miedzy lotami. Lece za dokladnie 16 dni. Zwykle jak kupuje bilety to przesiadki sobie robie 1-2 godzinne ale tym razem nie ylo nic dostepnego poza 4 godzinnymi. Okazuje sie ze Opatrznosc nade mna czuwala... Supcio. Lece 19 wrzesnia, najpierw do Waszyngtonu, a stamtad do Frankfurtu. powtor taki sam (w odwrotna strone hehehe...) juz sie nie doczekam. Bede w Dusseldorfie. Ale o tym juz chyba pisalam... juz sie skrecam na sama mysl o tym, ze mama mnie bedzie przestawiac z kata w kat jak nastolatke (a nie pawie 30-letnia zamezna kobiete ktora jestem) bo mnie nie widziala od czasu kiedy mialam 23 lata... hehehe... szkoda gadac...kobieta sie nigdy nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia> ja chetnie tez poczytam o tych zabezpieczeniach, to sie komputerowo podszkole;-) Dark Elf> no to pieknie kochana, widze, ze wszystko w dobrym kierunku, odezwalabys sie czasem na gg Kokus> mam nadzieje, ze Ernesto pzrejdzie bolkiem tak jak tutaj bez zadnych wariacji Squirley> bedzie dobrze, w razie czego uciekniesz na maisto pozwiedzac;-) Natkosia> chcesz ksiazke czy nie?;-) podaj adres kochana moj e-mail jest pod nickiem Jade pstrykac foty dzisiaj i mam nadzieje, ze mi oceaniczne powietrze pomoze na moje obolale gardlo i katar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Funkia napisz prosze o tych zabezpieczeniach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Widze, ze bajkowo zrobilo sie na forum :D Ja ze wszystkich bajek najbardziej kochalam Krecika :D Byl taki biedniutki ;):D Oczywiscie za Muminkami i za dziecmi z Bullerbyn tez :D U mnie wszystko w porzadku. Po powrocie do Francji zbieglo mi sie do zalatwienie kilka waznych spraw... i od poniedzialku ruszam tez na poszukiwanie mieszkania - normalnie juz nie moge sie doczekac :o Niestety teraz musze juz konczyc! Odezwe sie przy nastepnej okazji 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×