Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Squirley - dziekuje za tak gorace powitanie :) Postaram sie nie znikac na tak dlugo jak ostatnio ale nic nie obiecuje. Ostatnio mam duzo wiecej pracy, szukam sobie nowej (ze wzgledu na dlugie dojazdy), probuje zorganizowac sie w domu (finanse, remonty, i inne duperele), no i ta zerowka! Starszak jest okropnie ambitny i juz mi zapowiedzial ze musze byc w domu na czas kazdego dnia zebysmy razem odrabiali prace domowa (tzn. ja mam mu dopingowac bo on chce wszystko sam, czyli jak nalezy ;)) A jak u Ciebie zawodowo? Przypuszczam ze wykorzystuja Cie na maksa? No ale masz swietny zawod no i kiedys to Ty bedziesz zarzadzala nowicjuszami :p Planujesz jakas podroz sluzbowa do Chicago - bo zesmy sie minely w styczniu... Gnu - ja do dzis sie nie przyzwyczailam, tzn wciaz tesknie po 17 latach i juz chyba nie przestane. Mezowi wie co ma zrobic jesli nie zdaze wrocic tam zywa... Starszak dzisiaj zapytal sie mnie kiedy \"wracamy\" do Polski - a przeciez on sie tutaj urodzil i byl tam tylko 4 razy! Biedne dziecko juz odziedziczylo moje frustracje ;) Tutaj w Chicagowie jest o tyle lepiej ze sa jakies namiastki polskosci typu ksiegarnie, sklepy no i szkoly. Wlasnie stresuje sie gdzie zapisac Starszaka - jest swietna pod patronatem UJ ale dosyc daleko, te przykoscielne sa na troche gorszym poziomie ale znacznie blizej. Jade, my sie chyba jeszcze nie znamy ale juz Cie lubie ;) - ja tez nie znosze A/C! Niestety czasem musze uzywac zeby zredukowac wilgotnosc bo domek by nam zgnil :(. Starszak ciagle jest chory od tych zmian w temperaturach bo w szkole uzywaja non-stop. Zdrowiej szybko! Na jakiejs stronce widzialam Kokusia ktory jest w Stanikach - czy tylko tak mi sie wydawalo? Anwaryl, Meisje - witajcie na tym milym topiku! Pozdrawiam wszystkich No nic uciekam spac bo jutro dzionek pracujacy! 😴 Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szantunia
Kochani rodacy za granica Pozdrawiam was serdecznie z Vancouver w Kanadzie. Mieszkam tu od 3 lat i bardzo tesknie za Polska.....Nie czytalam wszystkich postow...czy ktos tu jest tez z Vancouver? nie mam prawie zadnych polskich znajomych, pracuje pracuje i tak wyglada moje zycie...ciche i monotonne...zupelnie odmiennie niz moja natura...chyba przyjecjalam do zlego miasta....powinnam byla wyladowac w cieplej Kalifornii albo na Floryde........ uuuuuuuuuuuuu..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati2502
Czesc!Szukam nowych znajomych w Wiedniu. kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich po dluzszej przerwie! Jeju, jakie zwariowane byly ostatnie tygodnie! Najpierw bylam na urlopie a potem mialam NAWAL Pracy! No ale nic to, zabieram sie najpierw za czytanie i nadrabianie zaleglosci :-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, wpadlam na jakis pomysl z tymi urodzinami meza.Nie wiem, czy jest odpowiedni no ale zobaczymy... Wiec chcialabym kupic jemu i zarazem sobie tez...obraczki. Wczoraj bylismy na plazy i kolejny slub widzielismy i tak smutno sie zrobilo, boy nasz mielismy tylko w sadzie a w sadzie to wiadomo, podpisujemy papier i ido domu. Pozniej planowlaismy,ze zaczne pracowac na pozwoleniu na prace i wtedy kolo wrzesnia bedziemy miec slub na plazy, mzoe zpolskim ksiedzem i kilkoma znajomymi osobami, no ale w miedzyczasie okazalo sie,ze brzuszek rosnie...wiec pracowac za dlugo nie bede i z finansami bardzo kiepsko, wiec dlatego nam tak przykro byla jak patrzylismy na kolejna mloda pare:((( No i tak wpadlam na pomysl, bysmy moze te obraczkisobie wreczyli 3miesiace po slubie i zanim ,,kiedys\'\' bedziemy miec te ceremonie... Przejade sie jutro zobaczyc jakie i po ile, wiadomo ze takich za kilka setek nie kupilabym, no ale sie zorientuje.Moze jakis napis bym mogla wygrawerowac dla Niego? co myslicie? PS. Ja tez witam nowych i starych-nowych na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich serdecznie ze slonecznej Polski 🌼 dzis mam kompletny brak weny tworczej i chcialbym jedynie nawizac do tego co pisala >>Squirley...czyli o tym jak polubic nowy kraj w ktorym mieszkamy. Od tego jak sie adaptujemy w nowym miejscu zalezy wg. mnie jak gleboko zakorzenieni bylismy w Polsce. Ja bylam tak sredni , zawsze ciagnelo mnie w dalekie i nieznane mi kraje i tak mi juz zostalo. Lubie panstwo w ktrym mieszkam, nie lubie miejsca gdzie konkretnie ieszkam bo jest brzydkie. Nie tesknie specjalnie za kuchnia polska. Nie lubie tez kuchni angielskiej...lubie sobie czasem w kuchni poeksperymentowac a jak nie tozawsze zostaje indian food :-) Jedyne za czym tesknie to oczywiscie moj dom jako budynek i rodzina. Przyjaciele w Polsce tez juz sie coraz bardziej wykruszaja niestety, ale mam nadzieje, ze poznam nowych ciekawych ludzi w Anglii. obojetne skad beda, jesli znajdziemy wspolny jezyk bedzie fajnie.Najwazniejsze to to zeby sie do niczego nie zmuszac za bardzo i umiec sie odnalezc gdziekolwiek jestesmy. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reign of light - ja ci wszytsko napisze o ubieganiu sie o gc, bo wlasnie na nia czekam haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reign: nie bedzie ci potrzebne zadne zaswiadczenie. bedziesz miec robione jedynie badania zdrowotne a potem czekanko na ich laske. chyba ze sie starasz z Polski, wtedy nie mam pojecia. Ja sie staralam z USA wiec pisze jak mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia23
Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!Ja juz od 4-rech miesiecy jestem w Szkocji- w Edynburgu ale juz niedlugo wracam do Polski i bardzo sie z tego ciesze.Brakuje mi wszystkiego co kojarzy sie z Polska tesknie za krajem-choc biednym ale bogatym w moja rodzine,przyjaciol wszystko co zwiazane jest ze mna i z moim dziecinstwem.Pozdrawiam wszystkich bardzo goraco!!!!papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia23
Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!Ja juz od 4-rech miesiecy jestem w Szkocji- w Edynburgu ale juz niedlugo wracam do Polski i bardzo sie z tego ciesze.Brakuje mi wszystkiego co kojarzy sie z Polska tesknie za krajem-choc biednym ale bogatym w moja rodzine,przyjaciol wszystko co zwiazane jest ze mna i z moim dziecinstwem.Pozdrawiam wszystkich bardzo goraco!!!!papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalatalam sie troche i wrocilam :), bylo bez zadnych przygod, ba loty nawet unktualniejsze niz zazwyczaj :D Zapomnialam sobie co prawda z polskiego sklepu przywiezc ptasiego mleka 😭, ale za to mam dwie butelki zurku (100 razy pyszniejszy niz z torebki, tyle ze trzeba samemu przyprawic, ale za to nie ma w nim glutamianu sodu ;) ). Mam tez budynie czekoadowe, mielonke turystyczna :D i kielbase tarnowska, ktora ktora jest idealna sama w sobie, a tez niezle spisuje sie na pizzy ze szpinakiem i grzybami :classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewczynki- bagatelka napisala o jedzeniu w torebkach i mi sie przypomnialo...moze ktoras chce- bo chce sie pozbyc a szkoda mi wyrzucic, mam budynie i kisiele. wysle poczta, plizzzzzz... Kasia ani Natka nie lubia a nikt inny nie chce... Gapy nie ma... 2 budynie malinowe, 3 smietankowe, 1 czekoladowy(FEEEE) 5 kisieli wisniowych 1 brzoskwiniowy komu komu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno- ja ich nie chce odsprzedac, ja je chce podarowac ;-)zeby nie bylo niedomowien;-)od dolara za znaczek nie zbiednieje;-) i firmy- bo moze to ma wplyw: delekta winiary twoj deser i gusto komu komu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia23 - 🖐️ \"gdzie skarb twoj, tam serce twoje\" - jesli tesknisz i masz odpowiednia sytuacje do powrotu, to wroc, nie ma co sie katowac na wygnaniu :) Co porabiasz w Szkocji? kati2502 - 🖐️ mam nadzieje, ze znajdziesz kogos z Wiednia :) U nas na razie niekt sie stamtad nie pojawia, chociaz bywaly tu babeczki wiedniowe ;) szantunia - 🖐️ moje zycie nie odbiega daleko od Twojego ze swoja zaparacowana monotonia, ale chyba taka juz natura zycia na tej polkuli, troche odrealniona rzeczywistosc, zupelnie co innego niz swojska, europejska rozrywkowosc ... :) A bywaja tu chyba osoby z Twoich stron, aczkolwiek szczegolow geograficznych nie moge sobie teraz przypomniec ... meisje - 🖐️ pewnie, ze tu pasujesz ;) I co slychac oprocz deszczu? anwaryl - 🖐️ witaj w bramach naszego tajemnego bractwa ;) Nie przypominam sobie, zeby byl tu ktos z Mansfield, ale dokladnie wiem, co masz na mysli szukajac polskiej kolezanki .... wiele z nas na to cierpi ... powodzenia w szukaniu, a poki co pokolezankuj sie z nami :) mika-fika - 🖐️ witaj na topiku :) Co tam w tej superowej kraninie porabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - mi tez sie skojazylo z Mansfield Park :) A widzialas film - jak nie, to poecam, jest sliczny ... widzialam jego wieksza czesc przez przypadek w Polsce, ale teraz wlasnie mam wypozyczony i czeka na obejzenie :) Funkia - Twoj Starszak jest bezbledny :) Ale musisz miec z nim uciechy :) Natkos - obraczki to chyba fajny pomysl, jesli macie takie plany :) Ja kupilam obraczki jak mialam 13 lat, zeby kiedys jak spotkam milosc mojego zycia byly juz gotowe i to niekoniecznie w sensie slubnym, ale po prostu milosno-romantycznym:D Takie zwykle srebrne za grosze :D Sa takich wymiarow, ze jedna wchodzi w druga. Fajna sprawa, tylko chyba nigdy z nich nie skorzystam, bo chronicznie nie cierpie nosic nic na palcach :( Nawe moich slicznych pierscionkow, ktore gromadze od lat dziecinnych ... GNU - witaj po tej stronie :) Jak myslisz, ze sie nie przyzwyczisz do zycia w tym kraju, to trudno - nic na sile. A poki co, korzystaj z jego urokow, pieknych krajobrazow, smacznego jedzenia (nie mowie, o produktach supermarketowo-fastfoodowych ;) ), ladnych sklepow. Z wlasnego doswiadczenia pamietam, ze jak tak strasznie mi bylo w pierwszych latach i chcialam sie koniecznie przystosowac do tutejszego zycia, ubierac tak jak oni, zachowywac tak jak oni, bo balam sie, ze inaczej nie mam szans, bylam strasznie nieszczesliwa. Potem powiedzialam a pal to wszystko licho i zaczelam zyc swoim wlasnym zyciem i wcale sie nei przyzwyczajac. W ciagu lat czlowiek sie jakos z tutejsza rzeczywistoscia sila faktu oswoi. Grunt, by znalezc cos swojego, co sie lubi, co bedzie taka namiastka domu, np. ulubiony program w tv, gazete, jedzenie, park, sklep ... takie tam drobiazgi, z ktorych mozna sie cieszyc, bez koniecznosci rezygnacji ze swojej wlasnej tozsamosci ... troche nieudolnie to wytlumaczylam, ale moze mnie zrozumiesz :) Aagga - zgadzam sie z Toba calkowicie co do tego stopnia zakorzenienia - jedni wyjezdzaja, bo chca zazyc zagranicznej przygody, zmienic zycie, zdobyc cos, co jest poza ich zasiegiem w rodzinnym kraju, a inni wyjezdzaja, bo zmusza ich do tego sytuacja rodzinna, milosna itp. Ci drudzy maja sila faktu rozdarte serce i ta rana pomalu goi sie z czasem, ze zmianami w relacjach z ludzmi ze \"starego kraju\" i roznych okolicznosciach ktore przynosi zycie. Nie ma zreszta sensu rozdzielac wlosa na czworo, bo kazdy sam wie co czuje i kazdy czuje inaczej ... Byle tylko udalo nam sie jak najbardziej cieszyc sie z tego co dobre i jak najmniej smucic tym, co odbiega od idealu ... Jade - tez nie lubie A/C ... osobiscie nie mam, bo u nas zbytnio nie potrzeba ;) ale moi rodzice maja, bo tam baaaardzo potrzeba i tez nie lubia, wiec maja caly czas ustawione na dosc wysoka temperature, takze prawie sie nie wlacza, ale likwiduje ta wstretna wilgotnosc z powietrza :) Zola - kope lat :) Jak tam poukladaly sie sprawy, ktore dotyczyly zmian w Twoim zyciu? Jestes zadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - dopiero teraz zobaczylam Twoje wpisy o budyniach ;) Sprzedaj na e-bay\'u :D Ja na razie mam ... nie korzystam z nich zbyt czesto, ale jakby nie patrzec te polskie sa smaczniejsze od amerykanskich instant puddingow i jello cos tam, ktore smakuja jak sama chemia i te straszliwe kolory :D Mysle, ze bez trudu znajdziesz chetncyh, tylko teraz akurat troche nie ma ruchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monologu ciag dalszy ;) ... Doznalam szoku ostanio ... zwazylam sie (w sensie doslownym ;) ) i pobilam swoj wlasny rekord: 67 kilo 😭 😭 i jeszcze raz 😭 !!! Oczywiscie nadal wygladam jak szczupla dziewczynka ;), bo jestem wysoka i ubieram sie odpowiednio do figury, ale to istna zalamka :D Musze zaczac mniej jesc itd. ;) Do zainteresowanych dietami itp. : ostatnio znalazla swietna ksiazke pt. French women never get fat (czy cos o tym wydzwieku). Bardzo mi sie podoba, bo jest w niej nacisk na jakosc jedznia (nie supermarketowe fabryczne badziwiaa, tylko swieze, sezonowe i najlepiej swojskie) i jedzenie dla przyjemnosci, tylko ze w odpowiedni sposob i w odpowiednich ilosciach. Polacze ta nowo nabyta wiedze z naukowymi odkryciami SBD. SBD jest super, tylko nie moge pogodzic sie z tymi substytutami, fat-free itp., bo zalezy mi na dobrych, bogatych smakach (np. ciastka z margaryna to dla mnie fuj, wole nie zjesc w ogole ciastka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka - przeciez ty jestes szczuplutka! A co do tej ksiazki to ja widzialam i tez chyba sobie wypozycze z biblioteki. Znajoma czytala i uwaza ze jest rewelacyjna. Ja tez nie znosze substytutow. Poza tym ostatnio czytala ze zeby przyswoic niektore witaminy (A, E, K i jakies tam jeszcze) i wiele mineralow to trzeba jesc pewna ilosc tluszczow (oczywiscie tych dobrych) razem z nimi. Te skladniki rozpuszczaja sie tylko w tluszczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia - :) hmmmm, powiadam Ci, ze jakbys mnie zobaczyla z profilu, moj brzuch szczegolnie, to orzeklabys stan odmienny, jakis 7 miesiac ;) Przy czym nie bylaby to prawda ;) Ja juz ledwo wchodze w rozmiar 8 😭 147 funtow to nie bagatelka ;) A o tych tluszczach to swiata prawda. Wiadomo, zenie chodzi o to by wcinac malso na kostki i boczki na kilogramy, ale bez sensu jest jesc salate bez oliwy np. Oj, wreszcie mnie ktos znalazl i gonia do pracy ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka, wcale Ci nie wierze. Dzisiaj bylam w szkole Starszaka i zobaczylismy taka jedna mame - jeszcze tak wielgachnej kobiety w ciazy nie widzialam. Nie to ze byla ogolnie gruba, ale ten brzuch to wystawal jej chyba z 1 metr do przodu. Moze biedaczka miala kilka dzidziusiow? Ja dzisiaj siedze w domciu i probuje podsumowac rok w pracy. Niby duzo pracowalam ale jakos mi to nie idzie, moze dlatego ze pogoda za oknem cudna i bym sobie poszla na mily spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia - no wlasnie chyba te szczuplutkie, drobniutkie \"ciezarowki\" ;) maja wyjatkowo wystajace do przodu brzuszki - jako ze do bokow im nie ma gdzie isc. A moze i wlasnie kilka dzidziusiow ... Fakt, przesadzilam z tym moim brzuchem, ale szczuply nie jest, a i udzce coraz to dorodniejsze :D No ale nic, nie ma co tu sie nad soba uzalac tylko nie wcianc porcji jak dla chlopa od roli, a niestety tak czasem robie (tzn. robilam). Wczoraj np. zjadlam tylko 3 pierogi z cebulka i wiecej nawet nie chcialam ;) tzn. nie cale wczoraj, tylko na obiado-kolacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ona nie byla taka zupelnie szczuplutka, raczej przy kosci i dosyc wysoka, ale ten brzuch miala ogromny... I juz miala 3 dzieci (w tym jedno malusienkie w wozku). Wielce jej wspoczulam, bo ja niestety bylam ogromna w ciazy, przytylam ponad 25 kg a normalnie waze 51-52 kg. Moj mily znow bedzie w Duluth we wrzesniu na swoj maraton a ja nie moge jechac 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos ma pojecie ile kosztuje przetlumaczenie aktu urodzenia na angielski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - tutaj to nie mam pojecia ile to kosztuje bo ja dokumenty tlumaczylam w Polsce. Tam bylo taniej :) Ale powinne byc jakies firmy na Internecie, moze maja cennik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie o Polske mi chodzi- Warszawa konkretnie, tylko orientacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - ja wlasnie w Wawie tlumaczylam :) Nie pamietam dokladnie, ale za 3 akty urodzenia i akt slubu - robilam tlumaczenia przysiegle z angielskiego na polski w 3 czy 4 egzemplarzach zaplacilam kilkaset zlotych. W kazdym razie bylo ponizej tysiaca. Jesli chcesz, to zapytam Mame przy okazji ile zaplacilam bo ona pewnie lepiej pamieta niz ja. Tylko ze to bylo 1.5 roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki funkia;-) a dlaczego potrzebujesz az tyle kopii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz stwierdzilam ze przetlumacze raz i bede miala z glowy. Ja meldowalam dzieci tudziez polowka u rodzicow bo to jest wymagane jesli chce sie wyrabiac obywatelstwo dzieciom w Polsce (tam jest znacznie taniej). A ze kazdy urzad zabiera kopie, to zrobilam wiecej na raz. Teraz juz mi tylko dwie zostaly bo jedna poszla do urzedu dzielnicowego a jedna do urzedu ds imigracji... Bosze, jak jak biurokracji nie znosze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierze a propos biurokracji- bo ja tez walcze;-) na razie wyrobilam sobie opinie o \'durnych\' amerykanach- jak sie nie wyklocisz to nic nie dostaniesz...wszedzie niekompetencja az razi!! ostatnio mialam z bankiem i ide o zaklad ze o przelewach wiem wiecej nic niejedna pracownica banku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i niektorzy narzekaja na zalatwianie spraw w Polsce...kurde... niech sprobuja w Stanach ;-) moja pracownica- studentka wakacyjna przesylala pieniadze do Kazachstanu. Bank of America- podala paszport do spisania danych, i jakas niedouczona klepa niedosc ze nie przepisala prawidlowo nazwiska( czemu sie nie dziwie- mamy trudne nazwiska- ale czy tak trudno przepisac ??) to jeszcze jako kraj wpisala Rosje!! z tego co dziewczyna mowila- zostala zwolniona z pracy za to, i dobrze jej tak..za duzo pomylek.. ciekawa historia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×