Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość fannci vel francesca
hej moi kochani!!!!!!!!!nie wierze w to ze jeszcze ten temat figuruje tutaj na naszym forum kafeterii:)wow...pamietam jak bodajrze 3 lata temu tutaj rozmawialam z margocikiem,jay...Boze jak sie wszyscy macie????????..........ja juz od 2 lat siedze na stale w new york..tesknie za polska nasza poczciwa ale powiem Wam szczerze nie chce mi sie juz wracac,zwlaszcza jak pomysle co sie teraz dzieje w rzadzie-wogole co sie dzieje..ahahhaha..odezwijcie sie!!!!buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fannci vel francesca
bede musiala bardzo duzo nadrobic bo wogole nie wiem co sie tutaj dzieje ale strasznie sie ciesze ze Was znowu odnalazlam:)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fannci vel francesca
ok znalazlam siebie na tej stronie widze ze jestem tutaj uwieczniona na poczawszy od strony 42 bodajrze jako Eluska-ahahahha..moi drodzy ten temat to historia a ja mam juz 24 lata a na ktorej ze stron chyba 44 napisalam ze mam 21 ale ten czas leci jestem w szoku!!!!!!!!!!!!!..buziaczki dla bagatelki szefowej-margocika,haneczki,jay,dark elfika-wow co u Was?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. k-11 - no jak zobaczylem Twoj wpis to nie moglem nie kliknac.. Co tam u Ciebie slychac, czy juz zima w Kanadzie? i czy masz prace te sama co dawniej? fannci - no widzisz jak fajnie wrocic? Szkoda, ze nie klikalas pol roku temu, kilka razy bylem w Nowym Jorku, starsznie mi sie to miasto spodobalo.. margot - trzymam kciuki, ze uda Ci sie znalezc dobry staz.. ok.. pozdrawiam wszystkich bardzo bardzo serdecznie i brykam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Jay - zebym to ja wiedziala skad ja takie paskudztwo dorwalam...dzis jakos lekko lepiej, ale bola mnie zatoki (chyba). no nic...szykuje sie dzien w lozku...trzeba odpoczac, bo ostatniej nocy sie nie dalo spac w ogole - impreza u sasiadow do 2 a potem znowu od 4 do 6 RANO! jestem mega zla, zmeczona i w ogole. Reign 🌼 Naneczka 🌼 pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lo matyldo... co tu sie porobilo, jakis zlot sie robi;-)) milo Was widziec, mam nadzieje, ze wszystko u Was w porzaadku. Za chwile wyjezdzam z domu na zajecia, a tak mi sie nie cche, dzisiejszy poranek jest wyjatkowo paskudny, leje, zima za oknem, ostrzegaja pzred zamarzajaym deszczem.. no kto slyszal, zeby u mnei cos zamarzalo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
hej wszystkim co tam u was nowego??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Córka Mafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! dzisiaj juz mi lepiej, wczoraj chyba wstalam lewa noga :-) to pewnie te jesienne nastroje, mimo, ze u nas jest calkiem ladnie! Jay - no i jak dzionek? nadal taki bylejako szaro bury? Aggaa - ja znam dobre niemieckie lekarstwo na zatoki, - ziolowe, a dziala nawet lepiej niz antybiotyk! ale obawiam sie, ze w anglii mozesz tego nie dostac w razie czego nazywa sie to \"Sinupret\" firmy Bionorica. http://www.bionorica.de a sasiedzi nie zaprosili was na impreze? nieladnie! kokus - dlaczego Ty teraz tak rzadko sie u nas pojawiasz? :-( K11 - co u Ciebie? Fajnie, ze sie pojawilas, chocby tak na chwilke ;-) Fannci -fajnie tak zagladnoc na forum po dluzszym czasie nieobecnosci! Mam nadzije, ze z nami zostaniesz! Margocia - moja przyjaciolka, ktora skonczyla w Polsce POlitologie, Skonczyla renomowane studia podypolomowe w Strassbourgu, juz raz byla na stazu w Brukseli, ciagle sie stara dostac do Brukseli jako urzednik - strasznie to jednak trudne! Obawia sie ze jednak trzeba miec plecy, badz znajomosci... jak nam opowiadala jakie ona tam propozycje (BEZPOSREDNIE! BEZ OWIJANIA W BAWELNE) dostawala, szczegolnie od starszych deputowanych, to sie niedobrze robi! ale mimo wszystko chce tam wrocic. Nie dziwie jej sie! Za Ciebie tez trzymam kciuki! w koncu sie uda! Patrycjasol- ehhh Barcelona! Marzenie! Nett-ka no to gratuluje cudnych zakupow! No to ja tez sie musze pochwlaic - ja sobie kupilam w koncu takie kozaki jakie chcialam! czarne, po same kolana, z b. delikatnym wzorkiem i swietnym wykonczeniem! Skorka jak marzenie... ehhh No i kupilam tez sobie plasz od MaxMara tez w outlecie za 160 Euro (sic!) ... ale moj luby marudzi, ze wygladam w nim jak w worku i do tego blado... hmmm ale za to chce mi na swieta sprezentowac piekny kostium z katalogu Charles Tyrwhitt... a tak w ogole, to macie moze jakies pomysly, co mozna podarowac \"tesciom\" na Boze Narodzenie? Spedzam tego roku Swieta u nich i nie mam zielonego pojecia, czym ich obdarowac! Licze na Wasze dobre rady! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc misie:) witam wszytkie nowe twarzyczki, zostancie z nami! fannci, my sie jeszcze nie znamy, bo ja dolaczylam 2lata temu. mieszkam w upstate NY, 2km od granicy z Pensylwania. bedziesz czesciej zagladac? Margot - powodzenia:) sprobuj faktycznie polobbingowac, skoro tak to tam u nich dziala:) Dzisiaj bylam w mojej nowej szkole, zorientowac sie co jak i gdzie. super atmosfera, kochane dzieci, ktorych umysly nie sa jeszcze wypaczone przez stereotypy. :) poznalam dwie dziewczynki, z ktorymi bede pracowac, Susan z Chin i Angelina z Serbii, obie maja po 5 latek. I obie bardzo pojetne. w poniedzialek zaczynam juz pelna para. troszke sie boje, ale mysle, ze nie bedzie zle. Jay, jak Ci egzaminy poszly? mas zjuz wyniki? sciskam was mocno. GNU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jedyny dol tego wszytskiego to to, ze NYS education department uznal, ze do certyfikatu brakuje mi siedmiu, a nie jak sie spodziewalam, 3 kursow.. porazka jakas.. wiem, ze wydatki na nauke mozna odpisac od podatku, ale najpierw trzeba ta kase jednak na stol wylozyc w collegu.. kombinujemy teraz z mezem, jak to wszytsko teraz zorganizowac.. najbardziej mnie przeraza fakt, ze musze wziasc kurs z science, czyli albo biologia, albo fizyka, albo chemia.. lo matko i corko..a z tych dwoch ostatnich jestem noga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) stage 224 la Commission - wiesz, rozmawialam dzisiaj z dziewczyna, ktora niedawno zrobila staz w Komisji Europejskiej i ona rozwiala wszystkie moje watpliwosci. Na pewno nie bede biernie czekac czy mnie wybiora czy nie. Jutro i pojutrze (mam w ciagu tygodnia ograniczony dosyc mocno dostep do internetu niestety) razem z mezem bedziemy szukac jak najwiecej informacji o poszczegolnych DG, ktore mnie interesuja. W piatek napisze listy motywacyjne i puszcze spuszcze psa z lancucha ;):D Niech sie dzieje co ma dziac! Za bardzo zalezy mi na tym stazu, zeby czekac biernie czy mnie wybiora czy nie! Bardzo dziekuje Ci za wszystkie rady! Docieniam je niezmiernie! Dziekuje tez za linka do reprezentacji francuskiej! Tak z ciekawosci zapytam: co teraz porabiasz? I w ogole jak masz ochote, to odezwij sie do mnie na maila (znajdziesz go pod nickiem), chetnie pookontynuuje z Toba znajomosc takze poza forum :) :) Naneczka - do Brukseli ciezko sie dostac, bo urzednikow mimo wielkich mitow o brukselskiej biurokracji jest w sumie niewielu jak na 25 (wkrotce 27) krajow Unii, jakies 5000, plus ok. 15000 tlumaczy. To mniej niz liczy sobie takie miasto jak Maryslia chociazby. A dobre plecy na pewno pomagaja zostac urzednikiem europeiskim... w to akurat nie watpie. Z mojego roku, jedna dziewczyna wlasnie przez plecy dostanie sie na staz... C\'est la vie :( Nie wiem co Ci poradzic odnosnie prezentu dla \"tesciow\", ale pomysle. I promise :) :) GNU - az 7 papierkow?! Powariowali! Mam nadzieje, ze szybko uda Ci sie je zalatwic. :) Twoja stara znajoma Kasia B., ktora jest ze mna na roku, wyhaczyla sobie staz u polskiego eurodeputowanego! Szczesciara! Juz razem planujemy wynajac sobie cos w Brukseli :) :) k-11 - alez milo znowu Cie tu widziec :D Aha, zapomnialam wspomniec, ze dostalam propozycje stazu w Biurze Regionalnym Wojewodztwa Pomorskiego. Poza tym, ze jest nieplatny, staz ma same zalety. Jak nie wyjdzie z Komisja ani z Solvay na pewno tam zrobie moj staz! :) Usciski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> biologie proponuje!! fizyke sobie odpusc hehe , jak sie chcesz chemicznie meczyc wiazadlami to tez sobie odpusc, biologie wciaz mozna na chlopski rozum.. ja musialam bardzo szybko brac bilologie, anatomie, fizjologie, mikrobiologie zanim wrocilam do szkoly i chemie organiczna tez musialam brac, polecam zdecydowanie biologie hehe Zabieram sie za robienie kopii dla Ciebie;-)) wlasnie wrocilam ze szkoly, jestem w pracy, w biurze nikogo nie ma, wszyscy wystraszeni zamarzajacym deszczem zwiali do domu.. jest brzydko ale... snieg padal SNIEG!!! roztapial sie zaraz przy kontakcie z jakakolwiek powierzchnia, ale w powietrzu wirowal bialy puch... pieknie bylo przez chwileczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rutututu
Niemcy , Kaiserslautern, 4 lata to czego mi brauje o moi rodzice i znajomi za nimi tak teskie, pierdolone polskie zarobki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geezzzz... ale syfiasta pogoda caly dzien. zimno i leje. szok... jutro o 6 rano przylatuje moj T. Nie widzialam go 3 tygodnie. juz mam wszystkie skladniki na Thxgiving. A wy Staniki co planujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, w stanikach jutro swieto! tez jestem zaproszona przez kolege amerykanina, przyjedzie jego siostra i jego chlopak, dolaczy sie kilku znajomych... ale z drugiej strony juz przed blicko miesiacem umowilam sie ze znajomymi z pracy na afterwork party. Nie wiem teraz jak to zorganizowac... Squirley! chcialas podeslac zdiecia! no to czekam! :-) i umieram z ciekawosci! Jay - jeju, u was jest zimniej niz u nas! Nie do wiary - podalpejska kraina plawi sie w sloncu (no, dzisiaj jest akurat buro, ale jutro ma bys znowu cieplo i slonecznie) a SC przymarza... ale numer! Ja rozpieszczona ta pogoda nie zmienilam jeszcze nawet opon na zimowe! Margocia - pewnie, ze musisz wziac sprawe we wlasne rece, ofensywnie dzialac! trzymam kciuki by sie udalo! Jesli zas chodzi o urzednikow, to wiem jaka jest sytuacja, bo moja psiapsiolka skad inad zna to z pierwszej reki. Oprowadzala po Brukselskich urzedach wycieczki politykow i dygniatarzy. Teraz sie stara tam wrocic, moze zaczepi sie w jakims biurze lobbystycznym... Dzieki za pomoc w mysleniu nad prezentem dla \"tesciow\" eeeehhh, ciezka sprawa! GNU - dasz rade z tymi kursami! trzymam kciuki! Jay ma racje - biologia jest chyba najlepszym wyborem, choc ja zawsze uwielbialam fizyke i chemie tez lubilam, to biologia wydaje mi sie najciekawsza... a z ta kasa to zawsze ciezko. Tez bym chciala porobic sobie dodatkowe kursy, ale kasy brak! nic to pozdawiam i rzucam sie w wir pracy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim... przez to moj ucho jestem w domu i wiecie co od 6 rano dziecko sasiadow imprezowiczow placze. mocno placze...slysze przez sciane bardzo dobrze, pomimo ruchu na ulicy itd. co robic? wezwac policje? a tak poza tym to u mnie nic nowego, jesienne klimaty z nadzieja czekam na grudniowy wypad do Polski... pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biało-Czerwony
Witka.Pozdrawiam Polonię. Ostatnio z kumplami debatowaliśmy kto w świecie najwięcej potrafi wypić.Bardzo jestem ciekaw co i ile potrafią wypić zagraniczniaki.Czy mają mocną głowę?Czy to wschodnia Europa ma zaszczytne miano ,,mocnych głów''?Wiem, że pytanie nietypowe i trochę głupie, mimo tego czekam na odpowiedzi. Pozdro znad Wisły.Trzymajcie się obieżyświaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bialoczerwonego
zdziwilbys sie, ale Anglicy i Irlandczycy potrafia pic na umor. glownie zalewaja sie piwem, badz whiskey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok ok Naneczka, juz wysylam zdjecia. A wlasciwie posylam linka do mojej strony. http://www.birdnest.org/wrightm2/house_for_sale.htm Prosze bardzo, obejrzyjcie sobie. Na razie zdjecia jedynie w srodku. Od 2 dni pada, wiec nie bede robic zdjec na zewnatrz. Czeka mnie jeszcze wymiana dywanow. Mialo byc dzis rano, ale odwolali z powodu deszczu. Apparently, instalerzy musza ciac ten wielki rulon wykladzinowy na zewnatrz (albo w garazu) a dzis leje, a moj garaz jest pelen gratow T. Tak czy inaczej, poogladajcie sobie. Na zdjeciach z hallem widac moja nowa czarna torebke hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze jeszcze mnie pamietacie !!! 🌻 Mam za soba bardzo zajete kilka miesiecy, glownie podroze po Canadzie, Europie i nawet udalo mi sie odwiedzic US pare razy. W Europie bylo wspaniale, zaczelam podroz w Polsce, potem Niemcy, Holandia, Paryz...cudownie bylo. Duzo zdarzen, ciekawych przezyc, powrocila fascynacja Europa, bylam w Paryzu 14 Lipca i ogladalam sztuczne ognie przy wiezy Eiffel. Na lotnisku mielismy troche strachu bo nas wyprowadzali jako ze ktos doniosl ze jest bomba na lotnisku hehheheh. Prace mam dalej ta sama, mieszkam ze swoim chlopakiem od 6 miesiecy, ktorego zreszta poznalam przez internet i ktory jest 13 lat mlodszy a tylko 6 lat strszy od mojego syna, przypominam ze mam 37 lat hehhehe. Mialam z tego powodu duzo myslenia bo nie bylam pewna czy warto ryzykowac i byc z kims o tyle lat mlodszym. No ale jak sie kogos kocha i ma sie to uczucie odwzajemnione to warto take a chance.. Kokus...dzieki za przywitanie. Ciesze sie ze dalej jestes na forum, zastanawialam sie co u Ciebie slychac. Zima u nas na calego, chyba bedzie -20 wieczorem. Praca dalej ta sama oby tak trzymac. Naneczko, bede musial czytac duzo do tylu aby sie dowiedziec co u Ciebie i jak sie Twoje zycie uklada. Bylam w Twoim kraju i bardzo mi sie podobalo, bylam tez 6 miesiecy z Niemcem polskiego pochodzenia z Kolonii , ale to mi sie mniej podobalo hehhehhe. Wracam znowu w kwietniu albo poczatek maja. Bylismy akurat podczas mistrzostw w pilkce noznej. Margot, fajnie znowu Ciebie widziec i czytac Twoje wpisy , mam nadzieje ze u Ciebie wszystko super, nic...daje sie do odrabiania zaleglosci Squirley, hey !! wiesz co najbardziej podoba mi sie w Blackberry? Profiles.To ze mozesz miec rozne dzwonki na rozne numery telefonow i slychajac tonu wiesz kto dzwoni. Po lewej stronie jest przycisk i tam wybierasz dzwonki i ustalasz profiles. Buziaki dla wszystkich !!!!! Czy Funkia i Esja sie czasem pojawiaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bradford
ja w bradford i niestety 80 % to ciapaci ;-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k-11> Esja wcale sie nie pojawia.. nawet nie odpowiada na gg, wiem,z e jest zapracowana i ma duzo na glowie Gnu> pzresylka poszla do Ciebie.. powiedziano mi 2-3 dni, czyli pewnie na poczatku przyszlego tygodnia cos powinnas dostac, bo w zwiazku z indorem, nie sadze, aby przesylka dotarla do Ciebie w sobote.. ziiiiimno tutaj blee ide pod koc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gustaw lamacz ustaw.
że też was tam jeszcze toleruja zawszonych spących po parkach obszczanych śmierdzacych polaczkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm was wszystkich!!!!!!dzisiaj bardzo dlugo pracowalam i dlatego dopiero teraz odpisuje..:/dziekuje Tym co mnie przywitali i pozdrawiam wszystkich:)jutro jemy indyczka a tym co przebywaja w USA zycze Happy Thanksgiving!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×