Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

chcialam tylko dodac, bo 102 moja fasolka pokopala.... no juz w sumie nie fasolka tlyko tylko fasoooollla...i mnie tak kopie czasami,ze juz uciazliwe to sie staje, i pod zebro, pod zebro... No ale juz 7 miesiecy ma to chyba tak musi byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> ja 13 wylatuje do Polski, do 8 grudnia mam egzaminy, ale cos wykombinujemy, nie dam Ci odleciec do CA bez kawy co to to nie;-)) Natkosia> ciesz sie ze tylko zebra, jak zacznie kopac w pecherz, to dopiero bedzie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i sztanska strona 666 przyszla:) chcialam tylko wszystkich usciskac serdecznie. JAY - niesmialo zapytam.. udalo ci sie juz wyslac co nie co? buzka ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu> kochaneczku, mialam w pracy wielgachny kolowrot, w szkole jeszcze wiekszy.. teraz mi sie troche wszystko uspokoilo i na pewno w tym tyg posle, najprawdopodobniej w srode, bo nie mam wtedy zajec A dzisiaj od samego rana wklepuje dane do komputera...ze tez nawet niedziele musze miec zapracowana;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raduś0909
Pozdrawiam serdecznie z Dublina!! jestm mlodym chlopakiem w wieku 20 lat i tak jak kazdemu facetowi w moim wieku brakuje znajomych (tesknie za tymi wieczornymi melanzykami i w ogole jakimis wypadami) w sumie tu w Dublinie mieszkam z czterema mlodymi ludzmi...ktorzy sa wlasciwiem w moim wieku, i razem tez nam jest fajnie, ale to nie to samo :(:( pracuje w swietnym pubie gdzie sa sami mili ludzie, zarabiam tyle co przecietny irladczyk i mam zamiar w przyszlym roku sprowadzic tu swoja siostre ktora poszla by tu do szkoly do Colleagu... jest tu ktos z Dublina?? Pozdro dla wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynek
wlochy/////salerno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raduś0909 Orientujesz sie jak jest w Dublinie z pracą? czy mozna znaleść jeszcze dla pracownika fizycznego BEde wdzięczna za odpowiedz. szukam pracy dla męza ze znajomością angielskiego komunikatywną szukamy juz tyle czasu bez skutku jak mozesz odpisz prosze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie Kochani Moze ktoś z WAs pracujących w Anglii wie gdzie jest mozliwośc znalezienia pracy chodzi o prace fizyczna dla faceta 48 lat juz w Anglii pracował Moze wiecie gdzieś o jakiejs pracy Błagam pomozcie!!!!! bo umrzemy z głodu........... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AkaszaDiva
Czesc czy jest ktos z Australi.....czuje sie samotna...chetnie bym z kims pogadala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
Ja jestem w angli juz ponad rok i mi sie wogule nie podoba ,,,,,,chodze do szkoly ale co z tego i tak sa nudy.....mam zamiar wrocic do polski z moim chlopakiem ktore nie jest polakiem i mam wlasnie problem {hehe} A kto jest jeszcze z UK?????????????????????????? POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AkaszaDiva
Czy ktos kto mieszka w UK moze mi troche opowiedziec o zyciu tam...szczegolnie interesuje mnie zycie w Londynie....ceny wynajmu mieszkan....i czy to prawda ze ciagle leje deszcz... A poza tym jezeli masz chlopaka podejrzewam ze Anglika...to przyjedz do Australi.....tylko musze ci powiedziec ze tu jest bardzo drogo...i bez visy nie ma mowy.....ja mysle o Angli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igila ila
ja ze Szwecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
Tak jak napisalam mieszkam od ponad roku w Angli okolnie moje miasto nazywa sie Sheffild .....jak przyjechalam do Angli to nie moglam sie przyzwyczaic do wszystkiego....strasznie tesknie za polska,rodzina i za przyjaciolmi .....poznalam nowe osoby i sie ciesze z tego powodu .........dlatego ze byl tam taki jeden ladny chlopak {i teraz jest moj tylko szkoda ze nie jest polakiem ......ale coz milosc nie wybiera ..hehe w moim miescie sie czasami czuje jak w polsce bo jest durzo polakow ..... Kto jest Wielkie Brytani?????UK Pozdrawiam wszystkich osoby ktore sa z Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
AkaszDiva :::::::::powiem ci szczerze ze w Londynie nie pada tak czesto deszcz ogolnie jest fajna pogoda na ta pore roku a w londynie jest drogo niewiem dokladnie ile kosztuje wynajecie mieszkanie ale jest drogoooooooooooo.jezeli chodzilo ci o mnie ze mam chlopaka anglika to sie mylisz bo nie jest anglikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AkaszaDiva
Hej Meeli dzieki za odp.....to twoj chlopak musi byc naprawde przystojny....ciekawi mnie jakiej jest narodowosci Ale poza tym jedno male pytanko....ile kosztuje szkola w UK...Bo w Australi to bbbbbbbbbaaaaaaaaaaardzo drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do manienka
o jezu jezuniu, ale na internet macie? zalosne barany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co ci chodzi? nie wiesz,ze za internet mozna zapłacic pozyczonymi pieniedzmi,od rodzicow? Czemu sie wypowiadasz,w taki sposob? pisałam do ludzi,nie tak złośliwych, jak Ty nie mozesz pomoc to sie nie wypowiadaj! Moze kiedyś tez bedziesz w takiej trudnej sytuacji z nozem na gardle, moze wtedy innego zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim... chora jestem....viral labirynthitis...paskudztwo. >>manienka..nie reaguj na zaczepki. jak wyzdrowieje to popytam ludzi o prace - mieszkam w Anglii... teraz juz uciekam...nie dam rady przy kompie siedziec. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuuu. ale mam dzisiaj humor do d. .... sama nie wiem dlaczego... wstalam juz taka wkurzona... moze mi przejdzie do jutra? Buzka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggaa> gdzies sie tak zalatwila?? wspolczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! :) Wpadlam na momencik sie przywitac. Nawet nie mam za bardzo czasu, zeby przeczytac Wasze ostatnie wypowiedzi. U mnie generalnie wszystko ok, tylko podlapalam lekka jesienna depresje. Ciagle nie moge znalezc stazu... :o Albo dostaje odpowiedzi negatywne, albo nadal czekam na odpowiedz... grrr... Zaczyna mnie to coraz bardziej denerwowac. Przeszlam co prawda przez pierwszy etap rekrutacji na staz w Komisji Europejskiej. Jest to pociaszajace, ale mam tylko jakies 25-30% szans, ze przejde przez drugi i ostatni etap w styczniu... No coz, nie bede dalej marudzic. Pozdrawiam wszystkich, a szczegolnie stara brac! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raduś0909
manienka 1962, w Dublinie jest duzo pracy ale nie wiem czy mozna znalezc cos dla pracownika fizycznego... nie orientuje sie, maz musialby byc tu na miejscu, pochodzic, poszukac, a tak w ogole to nie martw sie - bedzie dobrze!! tylko tyle moge ci pomoc, lecz ze znalezieniem pracy niestety nie pomoge, poniewaz sam pracuje czasem nawet 12 godzin i poprostu nie mam czasu!! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Jestem tutaj nowa. Mieszkam w Terrassie, niedaleko Barcelony. Co prawda od niedawna, od września. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viva la Barcelona!;-) nigdy nei bylam, moze keidys sie wybiore, na razie pomysle o czyms blizej jak Mexyk czy Peru;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stage 224 la Commission
DO MARGOT Witaj Margot, przez przypadek wpadlam na ta strone. Widze, ze starasz sie o staz w instytucjach europejskich... Moze moja wypowiedz Ci pomoze... Dawno temu staralam sie o podobny staz. Przeszlam preselekcje i potem nic! Nie poinformowano mnie nawet, ze sie nie zakwalifikowalam! Kilka miesiecy temu przez przypadek poznalam pana, ktory pracuje na wysokim staznowisku w reprezentacji Francji przy Komisji Europejskiej. No i sie w naszej rozmowie zeszlo sie na staze w instytucjach europejskich... Dowiedzialam sie, ze najtrudniej jest przejsc preselekcje. Jak juz sie ja przejdzie, to trzeba KONIECZNIE skontaktowac sie z kims, kto pracuje w instytucjach. Najlepiej pojechac osobiscie do Brukseli i szukac kontaktow na miejscu. Pan mi powiedzial, ze tylko na takiej zasadzie dokonuja sie ostateczne selekcje. Jest tak wielu bardzo dobrze wykwalifikowanych kandydatow, ze maja po prostu problem z wyborem... Ja niestety o tym nie wiedzialam i z nikim sie nie skontaktowalam. Nie chcialam wierzyc, ze tak wlasnie ten system funkcjonuje! No, ale dostalam potwierdzenie z samego zrodla! Mam nadzieje, ze Ci sie uda! Zycze powodznia i mocno trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radus0909 dzieki bardzo,ze napisałeś:D rozumiem,bo maz tez jak w Anglii pracowal przez 8 lat to tez po tyle godzin i ciezko było komus cos pomoc,najwyzej agencje podac kiedys tylko przez agencje prace sie dostawało. Jeszcze raz dziekuje:D Aggaa tez dziekuje:D zycze powrotu do zdrowia:D buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) stage 224 la Comission - hej! Bardzo dziekuje za Twoja wypowiedz. Szczerze mowiac uslyszalam od jej pani wykladowcy, ktora odbyla staz w Komisji Europejskiej kilka lat temu dokladnie to samo, co przed chwila napisalas, ze po przejsciu preselekcji nalezy prowadzic cos na ksztalt lobbyingu wlasnej osoby w Brukseli. Tymczasem w mailu, ktory otrzymalam w piatek, wynika dokladnie cos odwrotnego. Napisano tam bowiem (a nawet podkreslono), ze nie nalezy kontaktowac sie z wybranymi DG. Wedlug tego co moglam jeszcze przeczytac na stronach Komisji Europejskiej obecnie DG nie maja dostepu do danych osobowych kandydatow na staz wybranych w preselekcji a jedynie do danych dotyczacych ich kwalifikacji. Naprawde nie wiem co o tym wszystkim myslec :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
AkaszDiva moj chlopak jest z awgenistanu i jest naprawde ładny [zaje......ładny}niewiem dokladnie ile koszyuje szkola w angli ale napewno nie tanio.......z tego co słyszałam to nie drogooooo ani tanio wiem tylko tyle ze jak chccesz chodzic do szkoly do college zeby nauczyc sie jezyka to masz za darmo ale zebyisc na jakies studja to niewiem doklanie...oki 3maj sie cieplutko pozdrawiam wszystkich polakow z UK i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley: dzieki Tobie wiem co to Coach. Zajrzalam na strone internetowe, fajne torebki. Fajnie ze sobie kupilas! W koncu po co sie pracuje? .........Zeby wydawac pieniadze oczywiscie....... Wiesz, jak jakis facet na dodatkowe wyposazenie samochodu wyda kilka tysiecy Euro (Dolarow) to jest normalne, a jak kobieta chce sobie kupic cos ladnego to faceci tego nie rozumieja! A my potrzebujemy takie piekne rzeczy jak torebki! Bylam w sobote na zakupach w designer outlets Zweibrücken. I kupilam sobie w sklepie Versace plaszczyk zimowy za ......220 Euro!!!!! I jak sie tu nie cieszyc!!!!! I kolor moj! I uszyty: super! A ta cena? Marzenie! Ale coacha jeszcze nie mam, jak kiedys wybiore sie do USA moze sie skusze! U Was wiele rzeczy jest tanszych (podobno), tylko te amerykanskie marki sa drogie (tak slyszalam). No i moda amerykanska wyprzedza zazwyczaj mode w Niemczech. A wiec fajnie tak poczytac, co sobie kupujecie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stage 224 la Commission
DO MARGOT Wiem Margot, mialam ten sam dylemat co ty. Oczywiscie, ze nie nalezy sie kontaktowac z wybranymi DG... Gdyby wszyscy chcieli sie kontaktowac z DG, to DG mialyby urwanie glowy... Poza tym DG oficjalnie glosza wszem i wobec, ze wszyscy kandydaci maja rowne szanse w dostaniu sie na staz. A gdzie tu rowne szanse? Z pewnoscia zdarzaja sie osoby, ktore dostana sie bez uprzedniego kontakowania sie z kimkolwiek, ale nie jest ich wiele. Kontaktow nalezy szukac prywatnie. Wiem, ze nie jest to latwe... Jak rozmawialam z tym facetem z Komisji, to dla niego bylo faktem oczywistym, ze sie nie dostalam, bo sie z nikim nie kontaktowalam wczesniej. Powiedzial mi bez owijania w bawelne, ze trzeba starac sie spotkac z kims, kto pracuje w CE, nie koniecznie w DG, do ktorego sie startuje. Jesli zdolasz taka osobe przekonac do siebie, to pomoze Ci sie skontaktowac z kim trzeba... Moi wykladowcy tez nam powtarzali, ze dobrze sobie wczesniej wyrobic kontakty... cos w tym musi byc! Bon courage et merde! Zanim bedziesz szukac kontaktow do Brukseli, sprobuj sie skontaktowac z reprezentacja CE we Francji: http://ec.europa.eu/france/equipe_fr.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×