Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Witam Czy moze ktoś z Was mieszkających w Anglii podpowie gdzie znależć prace? gdzie jechać? zalamana pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu tak cichutko? Pozdrowionka Agatyk jak na razie nie planuje powrotu do Polski, mam tu swoja polowke wiec czego chciec wiecej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzaga23
DO BLING BLINGczy ty mieszkasz w oslo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witajcie;-) oj dawno nie pisalam ale was podgladam codziennie u mnie w porzadku , leniwa sie robie i zaczynam podjadac;-) tlumacze sie zima ;-)a zimy mielismy do tej pory juz ok 5 dni !! tzn to sa takie pojedyncze dni kiedy w ciagu nocy wychladza sie do 5!! stopni z 17-18, dzis dla odmiany lalo cala noc i ranek, ehhh Floryda przynajmniej sobie moge ponarzekac...;-) Gnu- ja tez bym Kote wziela;-) nawet sie nie zastanawiaj... oj smutno mi troche bo Gapci maz wczoraj koty zabral do siebie i jakos tak pusto sie zrobilo w mieszkaniu;-) ale mam na to sposob- przywleke jeszcze jednego kociaka ;-)!! ok ide gotowac obiadek, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzaga23 , tak mieszkam w Oslo. Pogoda sie lekko poprawila jest na plusie teraz wszystko wyglada typowo jesiennie no ale to bardzo rotkotrwaly widok. Kolorowych zycze ,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia z Kanady .Mieszkam w Toronto ,a konkretnie w Mississauga od 1991 roku,wczesniej w Nowym Yorku.Jest tu kto???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim czy ktos zagladal do linka zamieszczonego przez >>do dziewczyn z niemiec>>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wipa
witam wszystkich widze ze jest tu troche ludzi z wiednia ja tez mieszkam we wiedniu juz prawie 10 lat i musze wam powiedziec ze bardzo dobrze mi sie tu mieszka do polski narazie nie mam zamiaru wracac bo i po co ,co prawda jezdze pare razy do roku bo w polsce mam 12-letniego syna ale gdyby nie on to chyba bym nie jezdzila wogole chyba ze na zakupy bo bylo nie bylo nie ma jak nasza polska wedlina ,pieczywo czy slodycze tez sa o niebo lepsze niz tutaj narazie bede konczyc ale bede tu teraz czesciej zagladac pozdrawiam wszyskich a szczegolnie ludzi z wiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatyk
hej ho!! BlingBling - na ale na swieta sie wybierasz chyba co?dobilas mnie troche tym ze ta pogoda to krotkotrwaly widok.jak sie znowu zrobi szaro buro to mi sie znowu "narzekadlo" wlaczy i bede chodzic jak zatruta.narazie piekne sloneczko na niebie i mrozik w powietrzu no i jest kolorowo:) a za tydzien przyjezdza moj "moj"..a moze Ty masz jakies znajomosci i moglabys podsunac jakies nr tel do ludzi co potrzebuja budowlanca...najlepiej do jakichs polakow. Dzaga23- tez w norwegii osiadlas? pytam bo nie mam czasu na przegladanie tych wszystkich forumowych stron bo zapewne gdzies juz pisalam o tym. :) pozdrawaim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochani! kurde, nie wierze.. DOSTALAM TA PRACE!!!!!! na 3/8 etatu (o czym wiedzialam od poczatku), ale jako normalny nauczyciel esl, z pelnymi swiedczeniami i w panstwowej szkole!!!! (oczywiscie, robie certyfikat, wiec bede zatrudniona na emergency certtificate).. zadzwonili we wtorek. bylam wtedy w pracy, ale zostawili wiadomiosc na sekretarce.. jak odsluchalam ta wiadomosc to musialam usiasc i autentycznie nie trafilam tylkiem w krzzeslo:) we wtorek mam jeszcze przesluchanie z superintendentem szkoly( to tki jakby kurator oswiaty w danym okregu szkolnym) i podpisywanie dokumentow. jezusie.. :) trzese portkami przed sama praca bardziej niz przed rozmowa kwalifikacyjna.. ale to dobrze, to dla mnie bardzo motuwujace. :) zyczcie mi gudlakow, duzo gudlakow:) Jade - prawdopodobnie w przyszlym roku. wygladalo na to, ze juz w tym roku sie przeniesiemy, ale ze dostalam ta prace, chyba zosrtaniemy. zobaczymy, czy beda chcieli przedluzyc umowe. no i jak mi pojda egzaminy na certyfikat nauczycielski. trudne sa, wie trzese portkami. muszxe zdac 3. 9 grudnia mam pierwszy z nich. a co do kotka, cholera wyszla na dwor o 8 i do tej pory nie wraca.. chyba sie jej spodobalo nocne zycie.. kniec z wypuszczaniem jej jak jest ciemno, jeszcze sie do tego przyzwyczai i bedzie problem.. a u Ciebie jak? widzialam ze egzaminy poszly Ci ok? JAy - a jak z sesja u Ciebie?co do terminow, ano, moga miec rozne znaczenia. ja w pierwszym momencie kompletnie nie mialam pojecia, o co mnie pytaja.. na studiach NIGDY sie z tym pojeciem nie spotkalam, jako ze, jak wiesz, ucza nas metodyki EFl, a nie ESl.. wbrew pozorom, miedzy tymi dwoma jest spora roznica.. wracajac do moej przyszlej pracy, bede pracowac z maluchami. przedszkole i pedalowka (nie kojarzyc z pedalem:) - podstawowka czyli zaczynamy pedalowac pod gorke:) z tego, co wiem, dwoje dzieci pochodzi z Czech, wiec bardzo mnie to ucieszylo. troche znam czeski, zawsze co roku jezdzilismy tam kilkanascie razy na narty (opole jest blisko czeskiej granicy). tak wiec, powili przypominam sobie rozne wyrazenia. no wlasnie, byl tu kiedys mily kolega z Pragi.. zagladasz tu jeszcze? czy \"jak se menujesz\" bedzie ok? :) reszta uczniow to emigrancie z Azji - chyab, co do tego pewna nuie jestem. kurcze, kto z was uczyl sie ostahtnio hiszpanskiego? Jay 🌻 chyab.. mialam hiszp na 4 roku, prawie nic juz nie pamietam :( jak po hiszp bedzie \'troche\'? \'de todo\'? enilej, zmykam spac. jutro co prawda wolne, szkoly na zapas robia sobie wolne za Dzien Weterana (11 listpada), ale musze sie przyzwyczajac do wczesnego wstawania, 5 rano, codziennie, a nie 3 razy w tygodniu. radosne sciski dkla wszytskich, m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! hurrrrraaa! mamy piatek! jade dzisiaj z M i z para znajomych do Kitzbühel (sliczna miejscowosc w austryjackich alpach) Bedziemy sie \"wellnessowac\" - czyli prazyc w saunach, pluskac w basenach i nawet wybieramy sie do kasyna - ha ha ha! Udalo nam sie super tanio - za 1/3 ceny zabookowac swietna oferte... juz za 2 godziny jedziemy - ta jakies poltora godziny drogi z Monachium :-) GNU - gratuluje! SUPER! to juz wiem, ze oplacalo sie to trzymanie kciukow do zbielenia kostek! Gnu, czy Ty tez jestes z Wroclawia, bo juz mi sie wszystko myli... Mam nadzieje, ze z moja praca tez tak bedzie... z tym ze ja musze czekac dluzej na decyzje. Mialam rozmowe w srode wieczorem i poszla mi w miare niezle. Babka powiedziala nawet ze widzi mnie nie na wyzszym stanowisku... nie ad sales account managera ale ad sales KEY account managera... Tez trzese portkami jak o tym pomysle. Troche mnie to przerasta, ale przeciez im tego nie powiem... ale do decyzji jeszcze daleko! najpierw musze porozmawiac bezposrednio z ludzmi z Discovery Channel... czekam na termin rozmowy. Wiadomo, nie jestem jedyna kondydatka, ktora sie pcha na to swietne stanowisko. trzymajcie wszyscy za mnie kciuki, jeszcze dam wam znac kiedy. Narazie przebrnelam przez pierwsza czesc rozmow i moj angielski tez sie okazal wystarczajacy... Aggaa - ja zagladalam i nawet cos napisalam.... 102 -wiesz, ze ja nawet nie wiedzialam, ze na florydzie tak zimno bywa? brrr! ale pociesz sie, ze u nas w weekend bedzie znowu snieg :-) Galaxia, no witaj znowu! wyslalam Ci maila- pewnie ze musimy sie w koncu spotkac! Kokus - no to sie ciesze, ze pixum dziala :-) Dzieki za gratulacje :-) fakt, mi sie tez wierzyc nie chce, ze to juz dwa lata! kope czasu! Wiec na forum juz od 3 lat... no no! Jay - 🌻 Jade - 🌻 Margocia - 🌻 Reign-🌻 Bagatelka 🌻 Squirley 🌻 Bling Bling 🌻 wipa, agatyk, goodlife, mizumi66 - witajcie milego weekendu! Papapa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agatyk pewnie ze jade na swieta ,dokladnie 21 wyruszamy hihi Nie mam tu niestety zbyt wielu znajomych rodakow wiec raczej nie bede mogla Ci pomoc Ale moze twoi Norwegowie ,powinni popytac w okolicy? A Dzaga23 pisala na 661 stronce, tak sie zlozylo ze obie jestescie w Norwegii i sie odezwalyscie w tym samym czasie W koncu piatek, ide jeszcze wieczorem pokelnerowac z kumpela , jakas babka robi przyjecie , mam nadzieje ze sie zbytnio nie napracuje,bo jestem wykonczona po 3 dniach w moim bylbym domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu> wlasnie przeczytalam twoja wiadomosc, ciesze sie bardzo!! trzymam kciuki, ja mam mnostwo ESL rzeczy, jesli Ci tylko cos przyjdzie do glowy, pytaj, posle, zeskanuje i u Ciebie bedzie za 3 sek;-)) po hiszp troche to um poco, nie de todos, todos to wszystko;-) a de todos to of all. Nic sie nei martw, dzieciaki Cie podszkola.. Wczoraj po ostatnim tescie w tym tyg dojechalam do pracy i.. usnelam przy biurku hihihih. Pewnei na 3 kilka minut, ale teraz po pracy sie wszyscy ze mnei nabijaja;-)) za chwilke i im przejdzie bedzie dobzre, we wtorek mam potezny egzamin z neuroscience, wiec zaczynam zakuwanie dzisiaj, jak tylko wroce ze szkolenia.. A w pracy wsczotraj kolowrot, moja asystentka jest na zwolnieniiu, 2 ochotnikow sie nei pokazalo, skonczylo sie na tym, ze testowalam nowych uczniow z dziecmi na kolanach i uczylam klase z jednym dzieckiem doklejonym do nogi, drugim na rekach;-))) i wszyscy mysleli ze to moje dzieci hihih I wyjscia nie mialam, musialam sie pzrerzucac na hiszp, bo klase mam nowa, ani me ani b po ang i ciesze sie z takiego obrotu sprawy, bo.. kiedys w przyszlosci w nowym zawodzie ten hiszp bedzie mi potrzebny i to bardzo.. Wczoraj w klasie po zajeciach urzadzilismy kolezance bridal shower i bylo bardzo fajnie, poczulam sie jak na studiach w Polsce;-)) Na studiach mialam wyjatkowo zgrana grupe, czego nei moge powiedziec o tutejszej... Naneczka> trzymam kciuki za do wypadniecie ich ze stawow;-))) Biegne na szkolenie, milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu> jeszcze jedno tak szybciutko, Praxis I to z marszu mozesz isc na niego;-)) Praxis II i III to dopiero kobyly.. Praxis I to ogoln wiedza jezyka i .. matmy, Praxis II to juz metodyka, robieranie zdan i takie tam.. poradzisz sobie;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatyk
hej hej.. ....BlingBling- ja nie mam znajomych norwegow tylko polakow ale wlasnie w tym rzecz ze oni juz nie maja miejsc i niestety nmie moga go juz wcisnac bo wszyscy robia na czarno a to ok 15 polakow( turysci-juz ponad 2 lata tu siedza:) a powiedz mi w jakim pubie pracujesz to moze kiedys nieoczekiwanie wpadne i Cie odwoedze jak chcesz...jutro ide z kumpela dopazic po muzeach itp tego dinozauraz chce zobaczyc bo wszyscy mi o nim trabia a jako jedyna nie widzialam.ja tez ruszam do domku 21.mam samolot kolo18 ..a wlasnie skad jestes z polski tak w przyblizeniu przynajmiej?troche malo czasu na robienie prezentow bedzie..no ale mysle ze polowe przynajmiej zamowie w jakichs sklepach internetowych.ulatwie sobie sprawe ;) pozdrawaim wszystkich swiatowych Polakow :):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU generation mam 48 lat,wykszt.zawodowe. pracowałem w Anglii w firmie takiej jak telekomunikacja,ale pozostała praca juz tylko do Anglikow,było malo zamowien. Chodzi mi o prace fizyczną. J,angielski w stopniu komunikatywnym. narazie jestem w Polsce,bo cały czas szukam pracy w Anglii,wysyłam CV do firm,ale skutek mizerny. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🌻 GNU - superek !!!! gratuluje... juz chcialabym powiedziec \'a nie mowilam ze zadzwonia\" :P ale nie bede ;) ;) :) Jay - zycze Ci powodzenia na egzaminie z neuroscience .. brzmi jak czarna magia. ja mam za 2 tyg, same egzaminy wiec juz kuje.. zawalilam ostatnio test z matmy ( ktorej nie cierpie bo czlowiek robi glupieeeee bledy ktore kosztuja cala mase cennych punktow) i tak sie wkurzylam.. ze ... az sobie papieroska zapalilam :( a nie palilam juz od 3 lat :( :( :( koszmar :( ehhh naneczka - alez Ci zazdroszcze tego wypadu na super relaksowanko.. tez by mi sie przydalo :) pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie 🌻 🌻 i zycze milego , cieplego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej Czy wy też nie możecie się doczekać świąt??? Pozdrawiam z Dublina :) gdzie nie jest źle ale jakoś tęskno za krajem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agatyk Ja to z dinozaurem mam nawet fotke , jak go caluje z jezyczkiem hihi Dzisiaj bylam wyslac siostrze torbe z prezentami bo sie z tym nie zabiore. Na swieta jedziemy ze znajomymi autem. A jestem z lubuskiego Na razie moja praca w pubie sie zatrzymala na etapie stworzenia kontraktu i stoi w miejscu. Wczoraj bylam na prywatnym przyjeciu , sztywne ale za to kaska ekstra 8 stowek za 4 godzinki i juz dzis spozytkowalam je kupujac kozaczki hihi W grudniu bedzie sporo przecen wiec radze ci sie wybrac do miasta. A w styczniu to sa przeboje cenowe i duzo rzeczy za bezcen ale to tylko w tygodniach zaraz po nowym roku. Hm moze powinnysmy przejsc na gg , zeby nie wygladalo ze sobie tu pogawedki jakies robimy. Kobietki robicie w domach salatki warzywne te takie POLSKIE? Ja wlasnei dzis robilam swoja druga bo tydzien temu byl debiut, no ale dzis juz nie mialam kiszonych ogorkow, no i bez selera i pietruszki ale chyba kazdy robi wedlug wlasnych zachciewajek,dzis mi sie przypomnialo ze mam dodaje tez musztarde hihi , kazdego razu bedzi einna. Teraz musi postac do jutra i bedzie pycha. Pozdrawiam wszystkich bywalcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatyk
hej hej... BlingBling- no w sumie to sa pogawedki..nie wiem czy to na forum zabronione ale widac po tresci ze duzo osob tak robi.no ale w razie czego pogaje Ci moj nr gg 6651389 no i odezwij sie jakos nawet jak bede niewidoczna bo rzadko sie "ujawniam" :) a co to tych przecen to mam nadzieje sie obkupic w jakies fajne ciuszki..ostatnio trafilam na jakis specjalny dzien w CH i wszyszlam obladowana trobami a wydalam...250 koron:) Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z zimnej Florydy wczoraj w dzien 20 stopni wieczorem 7, szook... bling- mnie tez naszedl smak na salatke warzywna, masz racje- kazdy robi jak lubi, ja nigdy nie dodaje selera, i z musztarda tez nie probowalam. kiszone ogorce zastepuje konserwowymi i tez jest pycha;-) powodzenia jay- jak egzaminy?trzymam kciuki... zolnierz dzis pracuje buuu, a od jutra cwiczenia az do piatku wiec siedze sama!!juz sie umawiam z Natka i Kasia na ...cos dobrego;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) dzieki wwzytskim za gratulacje. :) Jay 🌻 szkola ma rozne materialy, bo pracuje tam juz u nich jedna pani od esl na pelnym etacie (byla jedna z tych, ktorzy mnie przesluchiwali na interview), ale oczywiscie, zawsze cos sie moze przydac:) masz cos dla malych dzieci (pre-K do 2-3 klasy?) jesli chodzi o te egzaminy, w moim stanie troche inaczej sie nazywaja. pierwszy to LAST, Liberal Arts& Sciences, latwy jest, widzialam przykladowe pytania, potem jest ATS - assessment of teaching skills (ogolna metodyka, wszycy go pisza, niezaleznie od przedmiotu, ktory chca uczyc) no i jeszcze content core, czyli test z metodyki esola. w kazdym z nich trzeba tez napisac esej.. tego sie najbardziej boje, bo juz od dawien dawna nic nie pisalam.. ale te dwa ostatnie egzaminy bede pisac dop[iero w kwietniu i czerwcu, nie da sie wczesniej. i dobrze. bede miala czas poprzypominac sobie teorie, metody, podejscia itp.. manienka, sprobuj tu: http://mmqualityconstruction.co.uk/ sciski dla wszystkich,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu> jasne mam duzo dla dzieci;-)) jesli moglabys np na moj email podac adres domowy, to chetnie posle xero? co Ty na to??;-)) no chyba, ze sie obawiasz, ze ja z tej SC na piechote do Ciebie dojde;-) Poprosze o kolektywne wielkie kciki we wtorek, pisze wtedy egzamin z neuroscience i wydaje mi sie dzis, ze nic nei wiem eh.. uciekam do ksiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochani 🌻 Pozdrawiam z Michigan\'u :) GNU - ogromne gratulacje!!! Strasznie sie cesze w Twoim imieniu :) :) Panstwowa praca ze swiadczeniami to skarb skarbow! Ja zawsze lubilam uczyc maluchy, nie mialam przed nimi tremy ;) Buziaczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka - przeprowadzilas sie ??? :o Jay - bede trzymala kciuki za Ciebie :) ja lece ogladac Amazing Race i pozniej znow do ksiazek.. :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×