Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Hej. Ta wiadomosc jest wysylana przeze mnie z mojej BB. Testuje co sie nia da zrobic. Hej k-11 caluski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ta wiadomosc jest wysylana przeze mnie z mojej BB. Testuje co sie nia da zrobic. Hej k-11 caluski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIR PSYCHO SEXY
pozdrowienia z goracej CALIFORNII KOCHAM CALIFORNIE Z CALEGO SERCA, nareszcie znalazlam swoje miejsce na ziemi!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hah, wyslalo sie dwa razy z BB... ale itak czad... co t za psycho z kaliforni? wlasnie dlatego sie troche waham co do tej przeprowadzki. z obserwacji z podrozy do tego stanu i ze slyszenia (historii ludzi, ktorzy tam mieszkaja/mieszkali) podobno kalifornijczycy sa bardzo RUDE & OBNOXIOUS. Nie wiem jak to zniose... Przyzwyczailam sie do uprzejmosci i takiej domowej atmosfery najpierw w Iowa a teraz tu na poludniu... kurka wodna nie wiem co robic.... Aha, w mojej Jetcie znowy cos wysiada. Znowu wheel bearings. Nie pamietam jak to bylo po polsku. Ktos mi to juz tutaj tlumaczyl ale zapomnialam. Purystow jezykowych prosze o odwalenie sie, bo ja nie mam najmniejszego pojecia o czesciach samochodowych. Zarowno po polsku jak i po ang. A co wiem to jedynie tyle co uslyszalam tu w warsztacie jak naprawiali mojego gruchota... Jak tam Dzien Indyka mija? Ja wczoraj sobie zrobilam green bean casserole i stuffing. Dzis tylko wrzuce moje indycze biusty do piekarnika i upieke warzywka. Bedzie zdrowo i przyjemnie. Pumpkin pie czeka w lodowce... Ale mam podjarke, nie? Ja uwielbiam wszelkie swieta i tradycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
ukgirl....ja jestem z angli a ty gdzie dokladnie mieszkasz w angli bo ja w sheffild .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
Fajna jest ta strona ale troche tak dziwinie bo dopiero 3d ni temu wpadlam na ta stronke ,a wy sie juz wszyscy chyba znacie pozdrowienia dla znajomych z Angliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay[ kwiat] dzieci Ci bardzo, dobra kobieto:) jak moge Ci sie odwdzieczyc?.. frannci 🌻 mieszkam na zapupiu w malej wiosce zwanej Lindley, NY. jestem jakby w takim trojkacie pomiedze Mansfield,PA, Elmira, NY i Corning, NY..ten region jest zwany Twin Tiers.. A Ty gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu> nie trzeba zadnych odwdzieczyn;-)) napisz tylko kiedy dojdzie dobrze? Nie wiem czy dolaczylam karteczke, bo pakowalam szybko aby zdarzyc, ale masz tam kopie np tylko kilku rodzialow ksiazki jakiejs i jesli wystarczajaco Ci sie spodoba, to daj znac, zrobie kopie dalszych rozdzialow. Zrobilam tak nei dlatego, ze nie chcialo mi sie stac przy maszynie hihih, ale dlatego, ze potzrebujesz tego na juz i chcialam poslac cos jak najszybciej. No, pogoda nam sie tu klaruje, slonko wyjrzalo zza chmur.. w koncu.. dokarmilam wiewiorki, a teraz zabieram sie za notatki z language acqusition.. mam egzamin finalowy we wtorek. wczoraj caly dzien gotowalam, a potem pelna relaksacja dluga drzemka zwana;-)) wiec dzisiaj musze nadgonic notatki. Pozdrowienia dla wszystkich i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnu generation-:)AHAHHA..ja tez mieszkam na zadupiu zwanym Mahopac,NY-takiej wiochy jeszcze nie widzialam ale juz sie przyzwyczailam:)mieszkam nad samym jeziorem w sumie woda doslownie uderza o scainy mojej sypialni-moze mnie nie zabierze jezioro;)buzka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja jeszcze raz z wielką prosba:D Moze ktoś z Was pracujacych w Anglii przy pracach fizycznych wie o jakiejś pracy,moze gdzies jest jeszcze wolne miejsce prosze, moze ktos pomoze:O maz pracował w Anglii. Niektorzy pisza ,ze szukaja nawet 1,5 m-ca a nas na tyle nie stac. Moze ktoś wie o jakiejś pracy dla faceta Proszęo pomoc ❤️ Nawet na meila❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochani :) Pisze do Was ostatni raz w swoim 33 roku :D Teraz bedzie juz z gorki :D Ja indyka zminimalizowalam do kurczaka, jako ze dla dwoch dziobow to jednak indyczysko za wielkie, aczkolwiek spodobal mi sie pomysl Squirley - same biusty ;) k-11 - 🖐️ gratulacje :D fajnie, ze sie odezwalam na starych smieciach i super, ze udalo Ci sie znalezc fajnego facecika, zreszta nie dziwota - tak laska, jak Ty :classic_cool: sama sie dlugo nie uchowa przed meskim swiatem ;) Squirley - ale czysty domek :) No i chyba zauwazylam tam pewna torebke :classic_cool:. Sliczna! O ile denerwuja mnie te nowe Coache rozowe ze slotymi okuciami i inne paczworkowate, o tyle te jednokolorowe nawet z materialu, sa nadal sliczne ... A w Kalifornii jak wszedzie indziej - ludzie beda rozni. Natomiast San Diego jest raczej spokojnym miasteczkiem na mala skale, powinno Ci sie spodobac, jest tam przepiekny, ogromny park z piekna architektura. Nie jest to na pewno Los Angeles, czy San Francisco jesli chodzi o \"strasznosc\"wielko-miejsko-kalifornijska. PS. mam u siebi 2 rzeczy takie same, jak Ty w swoim domku: drewniany stolik skladany na skrzyzowanych nogach i lampa na kiju stojaca ;) GNU - to juz pojutrze - trzymam kciuki i sle gudlaki :) Na pewno bedzie swietnie :) fannci - czy Ty to byla franci?? Witaj po latach :) Pozdrowienia dla wszystkich zasiedzialcow i nowicjuszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej bagatelka nasza bossowa tutaj jak pamietam:)..ahaha..tak to ja kiedys franci ale zapomnialam hasla-wkoncu minelo 2 lata albo 3 nawet-wiec musialam zalogowac sie na inne haslo:/ bardzo milo znowu pisac na naszej kafeterii bylam pewna ze temat zginal ale raz usiadlam i pomyslalam ze poszukam a noz-i az lza mi sie w oku zakrecila ze Was odnalazlam:)\"Polacy za granica-gdzie mieszkacie?\"..temat jak historia;)buzka dla wszystkich😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIR PSYCHO SEXY
jak jestes w ameryce to musisz sie zamerykanizowac!!! wkurza mnie to ze polacy chca zakladac polskie osady jak np w chicago qrwa jakie to glupie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sir psycho sexy: czy te klatwy byly do mnie?? otoz drogi kolego, nie ucz mnie o amerykanizowaniu sie. Ja nie mieszkam w poslkiej osadzie i nigdy nie mieszkalam. Mieszkam kawal czasu na poludniu Stanow gdze Polakow nie ma. Wczesniej mieszkalam kilka lat w Iowa gdzie Polakow tez nie bylo. Obcuje jedynie z Amerykanami bo nie mam innej opcji. Nie mam tu zadnych krewnych ani znajomych z Polski i nigdy nie mialam, chodzilam na 2 amerykanskie uniwerki i pracuje w amerykanskiej firmie. I nie narzekam na to. Nie narzekalam na to nigdy. Tak chce i jest mi dobrze. Jezeli chodzi ci o moja uwage i narzekanie na temat Kaliforni to wiedz, ze nie ma to nic wspolnego z obecnoscia Polakow tylko z tym jacy sa ludzie w Kaliforni. Ludnosc i styl zycia w regionnie Mid-west oraz na poludniu jest zupelnie inna niz w Kaliforni. Pojezdz troche po tym kraju to bedziesz wiedziec. Te dwa miejsca w ktorych mieszkalam sa bardziej \"rodzinne\" i mniej nabzdyczone i zapatrzone w siebie (na przyklad nikt by sie tu nie nazwal \"psycho sexy\"... to takie kalifornijskie....) A w Kaliforni bylam wystarczajaco wiele razy i dlugo, oraz osluchalam sie historii o tym miejscu od meza, ktory tam mieszkal przez lata i od jego rodziny, ktora tam nadal mieszka, zeby miec lekkie pojecie o tym jak tam jest. Jak chcesz mi udzielac wykladow to go ahead, ale prosze zeby byly NA TEMAT!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> eee no kochana a znajoma z SC to co?;-P fakt, ze raz do roku.. Bagatelka> sto lat! wszysktiego najlepszego Wracam do ksiazek, a takmi sie nie chce. Pogoda piekna dzisiaj, ale wczoraj zrobilam sobie troche wolnego od ksiazek, wiec dzisiaj nie moge nawet myslec o pzrerwie;-) Milejneidzieli wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze cos dodam na temat amerykanizowania sie: nikt nie MUSI sie amerykanizowac. Ja zawsze mowie Musi to na Rusi. To jest wolny kraj, wiec jak ktos chce to sie amerykanizuje, a jak nie to nie. A to ze Polacy szukaja innych Polakow w USA to nie jest fenomen polski. Wszystkie nacje tak maja. Zauwaz, ze Niemcy zwykle sie trzymaja z Niemcami, Wlosi z Wlochami, Azjaci z innymi pokrewnymi osobami itd... Najbardziej mnie smiesza osoby, ktore po tygodniu mieszkania w USA zaczynaja byc bardziej amerykanscy niz rodowici amerykanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay: hehe.. no wiec wlasnie! enklawy polskiej nie zalozylysmy! chyba ze 2 osoby w stanie to juz enklawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> no enklawy nie ma;-)) ale jak wygram na loterii, to kupie dom polski;-) z cegiel hehehe i z CA bedziesz przylatywac na wieczorki taneczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko - sasiadko :P Wszystkiego Najlepszego 🌻 , spelnienia marzen... u mnie od rana biale g..... sobie pada... i zimno... chetnie zamnienilabym sie na ciepla Australie.. :P pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fannci vel francesca
milej niedzieli dla wszystkich!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za zyczenia dla Waszej topikowej ciotki-klotki :D ❤️ Juz pol swego dotychczasowego zycia przebimbalam w Ameryce ... z jednej strony nadal wydaje sie sobie, jak ta sama licealistka, ktora wyemigrowala z Poslki z rozdartym sercem, z drugiej strony tamto zycie wydaje sie jak jakas dawna bajka, ktorej juz nie ma. Ciekawe, czy sie zamerykanizowalam - chyba nie, aczkolwiek na pewno przyzwyczailam do tubylczej rzeczywistosci. Chyba po prostu zyje sobie we wlasnym swiecie, ktory nie jest ani amerykanski, ani polski, ani zaden konkretny ... Dostalam na urodziny DVD \"Podwojne zycie Weroniki\" - myslalam, ze sie zesikam z radosci, bo to jedna z moich najulubienszych opowiesci na swiecie :D Podczas, gdy absolutnie najulubiensza to \"Jane Eyre\" (mam zamiar obejzec wszystkie filmowe wersje, ktore i tak sa zerem w porownaniu do tej absolutnie doskonalej ksiazki). Wczoraj tez doznalam duzej satysfakcji w Victoii Secret, ale to chyba tylko nasz Kokus moglby docenic - towar zapakowali mi do ogromnej torby z ogromna glowa mojej (i chyba kiedys Kokusia) ulubionej ichniej modelki, Adriany Limy :D :D A towar to pluszowa szara bluza z kapturkiem, taka mieciutka, ze az milo :) Ogolnie VS to sklep szmelcu i tandety, ale pare rzeczy maja naprawde na schwal (chociaz coraz to mniej). Buziaki 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangrilla
Odkryłam was późno i zupełnie przypadkiem (chcialam dowiedziec się co oznacza cumi - przerzucam sie na hinduską kuchnię) , ale jak mówi stare polskie przysłowie "Lepiej późno niż wcale". Pobieżnie przeczytalam o czym gwarzycie i bardzo sie cieszę, że istniejecie!! Buziaki z wiochy pod Bostonem, gdzie Polaków jak mrówków, co niestety niekoniecznie oznacza raj.... Buziaki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Szangrilla! nie wiem co to cumi. ale wiem co to cumin. To popularna przyprawa w daniach meksykanskich. Mozna kupic w ziarenkach oraz mielony. zawsze mi sie wydawalo ze to to samo co nasz kminek ale cumin pachnie troszke inaczej.ale moze to i tak to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangrilla 🌻 ja w kuchni jak slon w skladzie porcelany, wiec nie pomoge ci z tym cumi:) ale mamy tu mnostwo swietnych \'szefow kuchni\' - kobity, oswieccie nas, tez sie chetnie dowiem:) a tak poza tym, fajnie, ze nas znalazlas. zostan z nami na dluzej, pliz!:) frannci 🌻 wiesz, spojrzalam na mape NYS. Twoja miescina wcale taka mala nie jest! (mojej wiochy nawet na tej mapie nie ma, chyba ze sie szuka na mapquescie..tam znajdziesz kazda pipidowe, nawet taka jak moja;) w mojej wiosce jest tylko stacja bezynowa z alkoholem i pizza, myjnia samochodowa i poczta.. szutrowe drogi itp.. no i US15 przechodzaca przez sam srodek wiochy:) reszta to farmy, konie, krowey.. i lasy.. (niedaleko nas jest szkolka drzew iglastych - gdzie nota bene, w sobote zanzaczylismy sobie nasza choinke na Swieta..umowilismy sie z wlascicielem, ze wytniemy ja pare dni przed Bozym Narodzeniem) anywej, pomyslalam sobie, ze moze fajnie byloby sie kiedys spotkac np w Albany - u Reign, niew iem, czy ja poznalas... Reigno of light, co Ty na to?:) zmykam, misie. jutro pierwszy dzien w pracy... papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
do Bradford,,,,,,,,,,,,,,wspolczuje ci mieszkac w bradford mialam tam kuzynke i do niej czesto jezdzilam ale mi sie tam wogule nie podobalo ,,,, a tak po za tym HEJ wszystkim....... pozdrowienia dla znajomych i psiapsiolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
bradford wspolczuje ci mnieszkac w bradford ,jezdzilam kiedys czesto do bradford bo mialam tam kuzynke ale nie podobalo mi sie nic ......a tak po za tym to wszystkim hejka co tam u was nowego slychac.pozdrowienia dla znajomych i psiapsiolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cumin to kmin rzymski, czyli nie maly kminek, tylko duzy KMIN :classic_cool: :D Ma specyficzny zapach, ktory niektorych drazni. Najczesciej spotykany w kuchni meksykanskiej, indyjskiej i bliskowschodnich. Z reguly pojawia sie w sosach pomidorowych z cebula i czosnkiem. Milego poniedzialku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×