Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość aneczka_25irlandia
kokotteko. mam rodzinke w melbourne, w ciagu 2 najblizszych lat sie tam wybieram:))))))pozdrawiam cieplusio i dobranoc reszcie swiata, a tobie dzien dobry:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala15
Czesc! Czy sa tu dziewczyny z Anglii a wszczegolnosci z rejonu Walii? A zwlaszcza chodzi mi o Cardiff i miasto reading ale nie walia :) odzywajcie sie . nie wierze ze nia ma tu nikogo z tamtad :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich.Mieszkam w Hiszpanii jakies 5 lat w okolicach Madrytu .Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim... ale sporo nowych osob...pozdrawiam z Anglii. wczoraj spadl snieg...rano bylo bialo, a w poludnie juz nic ze sniegu nie zostalo. siedze sobie wlasnie w domu, lekko przeziebiona i czytam sobie...w koncu mam chwile dla siebie. pozdrawiam 🌼 p.s. cos dziwnego sie dzieje z kafeteria..jakies takie linie sie pojawily pare dni temu, ktos wie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chantal- ty z Natka musisz porozmawiac;-) Natka miala termin na piatek , tak tak - tydzien temu ale Zuzi sie cos nie spieszy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sophia85
Ja pozdrawiam z Danii. Jestem tu od 2 i pol roku. Najpierw byla Kopenhaga, potem Kolding a teraz z kolei zawedrowalam do Horsens...Bylam au pair a teraz jestem na etapie szukania pracy co wcale nie jest takie latwe.....Tesknie za Polska strasznie zwlaszcza za jezykiem i jedzeniem....Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Polakow!! NIE DAJCIE SIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam wszystkie nowe osoby z poprzedniej strony i swiezutko z tej sophia85 i alka 31. Mysle ze fajnie byloby znowu wznowic tabelke zeby bylo latwiej naszym nowym forumowicza. no to jestem, ladnie to napisalas, tak wlasnie jest. Baw sie dobrze w Krakowie. Napisz nam pozniej wrazenia. Ja rowniez sie szykuje do Krakowa w kwietniu. :-) Chantall, ciekawa teoria co do dziewczynek ;-) Powodzenia !!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala15
Chantall- Gratuluje przyszlej mamie coreczki. Tez chcialabym miec coreczke :) Aga - Hi! W ktorym dokladnie rejonie Anglii jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Znalazlem dzisiaj ciekawy artykul na temat zmian jezykowych wsrod polskich emigrantow.. http://wiadomosci.onet.pl/1386841,2679,kioskart.html Pamietacie jak ktos zamiescil linka do slownika polonii z Chicago czyli \"Ciupago\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaakiciaaaaaa
Witam Was wszystkich!!!!!!!!! Moze jest ktos z Berlina? Zycze wszystkim milego dnia!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbelis
Witam rodakow w kraju, i zagranica. Mieszkam we francji -dokladniej w alzacji. Mam 2 dzieci , syna juz wykszalconego-jest webdesigner,infographist i photographe , i corke ktora uczescza do liceum . Jestem we francji 15 lat . a przedtem mieszkalam w niemczech 3 lata , tak wiec juz troche czasu poniewieram sie poza granicami ojczyzny . Czasem dopada mnie nostalgia ,i tesknota za krajem daje o sobie znac, ale wtedy wskakuje na polski czat , i folguje sobie do woli. Pozdrawiam rodakow i rodaczki tak w kraju jak i zagranica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaachhhhhh YUCK! jak mnie irytuje jak ludzie tak mowia jak w tym artykule!!! jak juz uzywac angielskich wyrazow to poprawnych a nie czenjdzowac!!!! dostaje dreszczy.... mam nadzieje, ze nikt sie nie obrazi o to co powiem, ale takie gadanie mi sie nieodmiennie kojarzy z niedouczonymi pracownikami fizycznymi w Ciupago... siedzenie na porczu i te sprawy... o Anglii nic nie wiem, bo tam nie mieszkam... W Niemczech jest tak samo. Moj tato jest managerem w firmie budowlanej kontraktujacej z Niemieckimi firmami, ciagle tam siedzi i zadzadza roznymi projektami i jego podwladni mowiatak samo, tyle ze zamiast angielskich wyrazow uzywaja niemieckich... Brrrrr.... Wiem, ze ja sama uzywam ciagle ang wyrazow i juz mi sie za to wiele razy dostalo, ale c'mon... wymyslanie NOWEGO jezyka... A co wy o tym sadzicie? ok, spadam. Kilka godzin pracy i lece do SAN DIEGO na weekend!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomniala mi sie najsmieszniejsza fraza, jaka kiedykolwiek slyszalam. Jedna osoba ktora znam spolszczyla sobie opis renowacji kuchni. Mowila o uszczelnianiu czegos silikonem takim w tubie, kojarzycie? ( a.k.a. caulk ) i wieszaniu szafek w kuchni ( cabinets ). Wyszlo cos w stylu ze, kokingowala wokol kabinetow.... smialam sie przez 3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek, ale nas zasypalo! dziwne uczucie jak jezdze autem i od czasu do czasu mam wrazenie, ze auto sie samo prowadzi... szczegolnie na zakretach :-) ale mimo wszystko nie narzekam, bo zima to zima i snieg to norma! Uwielbiam sniezne zimy! Monachium jest normalnie zawsze zima biale. Moi rodzice sie zapowiedzieli, za tydzien chca mnie odwiedzic! Jeju jak fajnie! hi hi! faktycznie niekiedy w niemczech jest tak samo! moja znajoma powiedziela kiedys \"bastlowalysmy sobie z frauami\" \'basteln\' -robotli reczne, \'frau\' - kobieta... Squirley, a tak w ohole, to dostalas mojego maila??? Chantall - o 2 tyg. do porodu! No to juz za chwilke! No i dziewuszka - fajnie! O chlopakach jezdzacych duzo (tj. niemal zawodowo) na rowerze tez sie mowi, ze maja zwykle dziewczynki... i w kregu moich znajomych sie sprawdza! kokus - dzieki za stronke, ogladnelam sobie! Piekne okolice! Moze sie kiedys w Twoje strony wybiore... no to jestem - dzisiaj lecisz do krakowa nie? fajowo! 102 - No to pozdrow Natke od nas! Aggaa - a janie mam zadnych lini...:-) pozdrawiam! K-11 🌻 bagatelka 🌻 kokus 🌻 Barbelis, aaakiciaaaa, koala15, sophia85, monikaaaaa, misio82, po., czarna22, momonaa, swiezusia, aneczka_25irlandia, agatha-martha, na walizkach, arnusia, kokotteko, GGGabi, Koala15 - WITAJCIE (ale sie nagle zrobil ruch na forum!) alka31 - napisalam do Ciebie maila... moze masz cos wspolnego z V LO we Wrocku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka: strasznie przepraszam, ze nie reaguje... Dostalam dostalam maila!!! Musze ci wszystko z detalami opisac. Kurcze... jestem teraz tak zabiegana, ze norlamnie nie mam czasu na sen ani na nic... wybacz kochana. postaram sie opisac w ciagu tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam bardzo bardzo serdecznie Sophie. Witam na topicu zagladaj czesciej to powymieniamy doswiadczenia. Dobrze ze szukasz innej pracy, 2,5 roku jako opiekunka to bardzo ,za dlugo. teraz to wiem, sam przez to przeszlam,ciezko jest sie odnalez w swiecie i odbic . Jesli szybko nie znajde pracy to chyba wydam jakis poradnik dla mlodych dziewczyn ktore chca zostac opiekunkami,no chyba ze juz mnie ktos wyprzedzil. Zawsze moge skierowac te ksiazke do dziewczyn wybierajacych sie do Skandynawii. Hm musze nad tym pomyslec. Gorace pozdrowienia oczywiscie dla reszty bywalcow, Chociaz pisze dosc zgrabialymi palcami to i tak cieplo pozdrawiam. Cos dzisiaj marnie grzali w biurze , a siedze juz dosc dlugo ,chyba zaloze zaraz rekawiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - wiesz nie wszyscy maja taka edukacje jak Ty .;) . wiesz ile ludzi wyjechalo do UK czy Chicago nie znajac jezyka, z biednej wioski gdzies na wschodzie polski ? fakt ze taka mowa smieszy , ale przez przesady, po co odrazu z YUCK? jak Cie to tak denerwuje to nie czytaj takich artykulow :) no to zaraz mi sie dostanie hehe ;) pozdrawiam Wszytskich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) naneczka - u mnie dalej sa te linie...jak ktos wstawi emotikona to zamiast tego mam takie linie..brzmi to komicznie ale taka jest prawda.... >>koala 15 - ja mieszkam w Northamptonshire.... co do laczenia pol i ang. to nigdy tego nie robie, ale znam osoby mowice np. w konsilu (council;u) jak mnie to wkurza... jakby nie mozna powiedziec w urzedzie miasta czy gdziekolwiek akcja sie dzieje. W takich sytuacjach zazwyczaj uzywam wyrazu, ktorego uzyla osoba z ktora rozmawiam i zastepuje go poprawnym polskim slowem. pozdrawiam wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sophia85
CIESZE SIE BARDZO ZE JUZ NIE JESTEM AU-PAIR, NIBY OPIEKUJE SIE DZIECMI A TAK NAPRAWDE TO JEST SIE SPRZATACZKA....PRZYNAJMNIEJ JA MAM TAKIE DOSWIADCZENIA....POZA TYM OH KURCZE DUZO BY OPOWIADAC...MOJA PIERWSZA RODZINA - ON W PRACOWAL W JAKIMS MINISTERSTWIE ONA ADWOKAT OBOJE Z KOPENHAGI SNOBY TOTALNE....FACET STARY ZBOK....JEGO ZONA STARA CZAROWNICA....ZACZYNALAM PRACE O 6.20 KONCZYLAM O 20 ROBILAM WSZYSTKO WLACZNIE Z PRACA W OGRODZIE I ZAJMOWANIEM SIE KROLIKIEM.....POZA TYM POWIEDZIELI MI ZE JAK WYCHODZE TO LEPIEJ ZEBYM NIE MOWILA ZE JESTEM Z POLSKI BO TO WSTYD....DRUGA RODZINA W KTOREJ BYLAM AU-PAIR MIALA Z KOLEI PSA....PANI DOMU BYLA BARDZO OBURZONA ZE NIE SPRZATALAM JEGO ODCHODOW GDYZ WEDLUG NIEJ BYLA TO MOJA WINA...ACH SZKODA GADAC....JEDNO WIELKIE SPRZATANIE A OPIEKA NAD DZIECMI NA SAMYM KONCU...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Pozdrawiam wszystkich nowych przybyszy i starych bywalcow 🖐️ U mnie tez zimno, brrrr ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natapl
Witam wszystkich z Bostonu. Mieszkamy juz tutaj ponad rok. Poczatki byly straszne, ale jest coraz lepiej. Moze jest ktos z mojej okolicy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mieszkam od dwóch lat za granicą w Hiszpanii-i wiecie co wcale nie zamieżam wracać do polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franczeska-75
www.gopolonia.com Portal dla Polonii z calego swiata! Sympatyczni ludzie. Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franczeska-75
Malgos, na www.gopolonia.com kliknij w sekcje Niemcy.Jest duzo przydtanych informacji, dla osob myslacych o wyjezdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efeme
Witam wszystkich. Po lekturze niektorych wypowiedzi dochodze do wniosku ze nie jestem osamotniona w swojej tesknocie za rodzina, domem, przyjaciolmi i krajem. Mieszkam w Niemczech (okolice Regensburga) od roku, mam syna (2 lata) i corke (7 m-cy). Masa roboty jest przy tej dwojce i niby nie mam zbyt wiele czasu na rozmyslania, a mimo to okrutnie tesknie. Moze kiedys sie przystosuje do zycia tutaj. Dziwna sprawa, ale dopoki mieszkalam w Polsce nie czulam sie zbytnio zidentyfikowana z ojczyzna, a teraz czuje sie bardziej polka niz tam. Tak to juz jest, ze doceniamy o co tracimy. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesu ale smieszne
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efeme
Witam wszystkich ponownie. Przed chwila padal snieg, takie duze platy lecialy. Lubie ogladac przez okno jak snieg pada, tylko to takie nostalgiczne zajecie. Same smutne rzeczy mi wtedy przychodza do glowy, wiec chyba przestane ogladac ten snieg. Pozdrawiam Chantall - Regensburg jest na Bawarii, jakies 120 km od Monachium. W lipcu urodzilam corke wiec wiem jak jest. A ostatni raz w Polsce bylam w pazdzierniku, a teraz mam ochote spakowac walizki i wracac. Ale mam meza i dzieci i oni mnie tu trzymaja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×