Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Mango,moze zle mnie zrozumialas. Ja nic do tego faceta nie mialam. Tez znam kilka par gejow i lesbijek. Ludzie jak ludzie. Jednych sie lubi a drugich nie,to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatha-martha
ale dawno tu nie bylam :-) a tu tyle nowych wiadomosci, ho ho... Jest ktos moze z Dubaju?? pozdrowiania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto z jablkami
Podoba mi sie wyrko w sypalni, Mma podobne, tylko ze w jasniejszym kolorku. Lubie taki styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Squirley
bardzo ladny ten domek. Kuchnia jest suuuuper...moim zdaniem;) Z ciekawosci zaczelam ogladac inne domy na tej stronie i jejku!! Takie ladne domy!!! U Was jest taniej, u nas, za taki dom, ktory u Was kosztuje 300tys, tutaj trzeba by blylo wybulic z 500tys :( Fajnie macie z tymi domami, zazdroszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dzieciaczki ;) Jak dobrze widze, to w tym domku w duzym pokoju jest identyczny dywanik, jak moi rodzice maja :D Co do reszty, to faktycznie jest sterylnie odpicowany, jak wystawa w sklepie. Podoba mi sie nawet sypialnia, taki szary spokojny dzien nad oceanem ;) Co do czerwonej sciany w pokoju komputerowym, to wyglada atrakcyjnie, ale po dluzszym czasie przesiadywania przed komputerem, czyli w chmurach smogu elektronicznego, a jeszcze w czerwonych scianach dostalabym chyba na glowe :D Ja bym tam zapodala groszek lub oliwke, nawet w cimniejszym odcieniu. Kuchnia wyglada estetycznie, ale wole inny rodzaj kuchni, raczej kamienno-ceglany niz marmurowy. Moi znajomi w Michigan za podobny domek jesli chodzi o ilosc pokoi i styl budownictwa bulili cos 240 tysiakow! I to wcale nie byl w wersji odpicowanej, ale takiej calkiem podstawowej, jak to nowki oddaja wykonczone najtanszym sumptem. Fakt, ze to bylo w takiej nowej, sterylnej, nowobogackiej dzielnicy, ale mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam chyba manie podgladactwa ;) bardzo lubie ogladac czyjes domy, nieraz jak przechodze kolo domow i swieci sie swiatlo, a nie sa zasloniete okna, to zagladam jak moge (w miare dyskretnie), bo zawsze mnie ciekawi, jak ktos ma urzadzone i sobie wyobrazam jaki, albo co ci ludzie sobie robia itp. Juz od dziecka tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie tez podoba kuchnia w tym domku, ale gdybym sama miala dla siebie urzadzac to bym wybrala inne kolory. Wole jasniejsze szafki a ciemniejszy blat. Chociaz blat moglby zostac. Ale wlasnie o to mi chodzi - jak ktos tak odpisuje domek i wszystko odnowi to co potem kupiec na zrobic?? zrywanie takich drogich nowiutkich szafek to by bylo niemoralne i kompletne marnorawstwo. Wiec co zrobic jak sie nie podoba? Dlatego rada dla sprzedajacych: owszem odnawiajcie niektore rzeczy, ale zostawcie tez kupujacemu pole do popisu. aha, do \"do squirley\" no to skoro u was takie drogie domki to moze tez wiecej zarabiacie niz tu gdzie ja mieszkam... tutaj ceny wiekszosci zeczy sa dosc rozsadne. Ja uwazam, ze za 2 pokojowy townhouse wiecej niz 180 patykow to rabunek. I to na dodatek bez garazu. szkoda gadac... Zobazymy ile ten dom bedzie czekal na kupca. bede monitorowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, jak slysze jakie u Was ceny, to nic, tylko kupowac! Zartuje troche, ale tutaj, to NIE DO POMYSLENIA! Sprawdziklam ceny mieszkan 1 i 2 pokojowych w Monachium i kosztuja od: 100 Tys. do 280 tys. Euro! W Starnbergu JEDNOPOKOJOWE od 140-170 Tys. Euro! Dwupokojowe od 140 do 250 tys. Euro a domy! lepiej nie gadac! Male szeregowki na peryferiach od 350-400 tys. do... ho ho! ale domek srednio kolo 700 Tys. - Milliona. Wszystko po prostu NIE DO ZAPLACENIA! Dlatego tez wiekszosc wynajmuje... Ja tam lubie sama majsterkowac zmieniac i urzadzac mieszkanie i takie wypicowane na ostatni guzik, tez by mi nie pasowalo. Lepiej zaplacic mniej i remontowac po swojemu, niz mies super wyposazenie nie do konca pasujace do gustu... Jesli chodzi o moj styl, to lubie ladnestare parkiety... cale szczescie Michi ma wszedzie w mieszkaniu deski. Nie zamienilabym za Chiny na wykladzine. Obecnie mam w mieszkanku moim panele i to \"znosze\" ale nie ma jak prawdziwe drewno! Ale z kolei co za duzo, to nie zdrowo! M. ma tez drewno na sufitach (cale szczescie nie wszedzie) i to zostanie zabejcowane na bialo! Za to zdecydowalam sie juz na kolor jednej sciany w pokoiku - za czarna skorzana sofa, pomalujemy sciane na czerwono i podswietlimy od dolu :-) A sypialnia ...ciagle nie wiemy... Za to w sobote kupilam Michalkowi regal! Z przeceny! Najpierw byl za 700 Euro, potem za 300, bo sie taka plyta przesuwana z przodu zepsula (do zamontowania flat screen).J ako,ze regal jest ogromnych rozmarow, i nie miesci sie wszedzie, zmuszeni zostali wyslac go do firmowego outletulo i w miare czasu przecenili na 100! Michal uchandlowal jeszcze troche i ... kupilismy go za 75 Euro! z 700! Ha! niezly kasek nie? Squirley - dobrze radzisz! A tak poza tym, to bede miala u M. tez blaty ze stali nierdzewnej! Zamontowane na starych drewnianych komodach! Jedna komode postawilismy tez na kolach i moge sobie ja ustawiac do pracy gdzie tylko chce! :-) Bagatelka - O ! ja tez jestem straszliwa podgladaczka! Zawsze wciskam glowe w zywopolot, by cos zobaczyc! :-) Niemcy tu kochaja sie w kilkumetrowych zywoplotach, co niestety nie ulatwia mojego hobby! ;-) W Holandii, to sie mozna napatrzyc! Takie wielkie okna bez firanek, to u nich tradycja! Acha! Jeszcze jedno do kolorkow! Znalazlam stronke, niestety po niemiecku, o dzialaniu kolorow na nastroj i kolorach w mieszkaniu, a szczegolnie w jadalni, czy sypialni... Jakie kolory polepszaja apetyt, ktore kolory koja zmeczenie, ktore sa dobre w sypialni (tj. z jednej strony odprezaja, ale nie rozleniwiaja na amen... :-P ) no i ktore sa np. dobre w kuchni, czy pokoju dziennym... Poszukajcie, a na pewno tez znajdziecie infos! w kazdym razie tam odradzaja biale i szare sypialnie... Tak samo czerwony nie jest dobry do biura, bo rozprasza koncentracje itp. itd. Blingbling - jej, ja tez lubie stare kamienice, ale jakos nie mialam szczescia w takowej zamieszkac... Gina- jakos ostatnio nikogo nie bylo... chyba... ale i tak mozesz przeciez z nami zostac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka - ale ekscytujaco wygladaja Twoje projekty domowe :) jesli chodzi o ceny domow, mozesz spac spokojnie i nie zazdroscic ;) W USA w miastach, gdzie jakosc zycia jest porownywalna do Monachium, ceny tez sa porownywalne, moze i wyzsze. A niski koszt zycia jest w rejonach, gdzie zyje chyba wiekszosc z nas tutaj kafeterianek ... Nie ma zycia kulturalno rozrywkowego, jest tylko praca (jak ktos ma) i telewizja po pracy (jak ktos lubi). W ramach rozrywki mozna isc na zakupy (tu akurat amerykanska suburbia ma sie czym pochwalic jesli chodzi o podaz ;) ), mozna kupic niedroga fabryczna zywnosc w supermarkecie, mozna isc do sieciowej restauracji (czasem nawet drogiej), gdzie mrozone jedzenie odgrzewaja studenci dorabiajacy sobie wieczorami, a przy pomyslnych wiatrch nawet isc do kina lub (jak sie juz calkiem dobrze trafi), czasem jest jakis koncert lub spektakl. Ale nie bede sie nad tematem rozwodzic, po ktos powie znow powie, ze narzekam - nie narzekam, tylko daje przyklad. No ale niestety jak sie nie ma kupy forsy albo nie jst przebojowcem lub fuksiarzem, zyje sie tam, gdzie rzuci cie los - tam, gdzie jest praca, rodzina, bliskie sercu osoby. Ja i tak uwazam, ze zyje w luksusie, bo nie mam zbytnio wygorowanych materialnych wymagan, ale najbardziej to mi szkoda tych niezliczonych rzeszy amerykanskiej skrajnej biedoty, o ktorej istnieniu nikt nie wie i nie wspomina ... Sama nie wiedzialam odkad nie zamieszkalam w malo uprzemyslowionym rejonie i zaczelam pracowac w miejscu uzytecznosci publicznej (darmowej). Tam gdzie sie przeprowadzam nie bedzie lepiej, chociaz ponoc Mobile przezywa bum gospodarczy i jest masa pracy. I tak bedzie fajnie, pierwszy raz w zyciu bede sie urzadzac tak troche bardziej na stale, z 5 lat jak nie wiecej, bo mam nadzieje, ze potem znowy gdzies w nieznane wyruszymy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam dzis wyslac troche zdjec, zanim sie przeprowadze, o czym Naneczka mi przypomniala, ale nic z tego nie wyszlo, choc zmarnowalam na to badziewie ponad godzine 😡 To chyba dlatego, ze ja mam zdjecia na plytach CD, takich jak robia, gdy sie wywoluje zdjecia. I te zdjecia sa strasznie \"duze\", w ogole nie chca sie ladowac do mejla ... Bo sie uparlam, ze nie chce aparatu cyfrowego tylko normalny. I teraz mam 😭 Mam taki stary cyfrowy, niezbyt jest swietny, ale na ogladanie zdjec na komputerze wystarczy. Porobie nim zdjecia. Wysle, beda ladne male. Buzie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka: sciagnij sobie z netu program do edytowania zdjec Irfan View. Jest malutki, za darmo i calkowiecie bezpieczny. Mam go od lat. Sciagam na kazdego nowego laptowa sluzbowego itd. Wpisz w googlu ifran view i sciagnij z ktorejkolwiek strony. Potem otworz w nim zdjecie, idz do image --> resize --> half, half (az bedzie odpowiedniej wielkosci) i zachowaj. Super sprawa. Ja tak traktuje moje wszystkie zdjecia z cyfrowki, bo jak sie samemu robi to tez wychodza ogromne. Teraz takie wysokie pixele sa w aparatach, ze zdjecia sa masywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim !!! Melduje sie wreszcie z domu, troche dziwnie po prawie 8 miesiecznej przerwie.... :o Jet lag juz chyba zazegnany, ale za to dom...... !!! Nie ma to, jak zostawic faceta na gospodarstwie, ktoremu sie wydaje, ze wszystko jest absolutnie czysciutkie i jak odkurzy dywan to juz jest posprzatane....:p I papierkow roznych przez pare miesiecy nie wyrzucal..... O matko. Moze do wyprowadzki sie uporamy z porzadkami.... :p Kanadyjki, poopowiadajcie troche, jak sie zyje w tej Kanadzie...? Drogo, tanio...? Znosnie...? Jak ludzie...? Polskie spolecznosci gdzies...? I w ogole, jak tam jest... W zyciu tak nie zylam na walizkach, troche jestem niepewna zmian ;) No i ide na operacje nosa ( w poniedzialek ), wreszcie ...! Okazalo sie, ze moja przegroda jest nie tylko przesunieta niezle ( musialo mi sie to stac w wypadku samochodowym pare lat temu, tylko nikt na to nie wpadl :o ), to jeszcze jest w ksztalcie litery \"S\", geez :p + do tego dwie spore blokadki w postaci stalej w zatokach, pan doktor bedzie mial co robic :p Macie jakies doswiadczenia z hamerykanskimi szpitalami...? Buzki wszystkim 😘 GPPP {Gapa Powrotna Przed Przeprowadzka :p }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MANGO11
Witam!!!,Gapa,nic sie nie martw,to pestka.Co prawda ja nie mialam tego zagiegu tylko moja kolezanka ,bo tez miala skrzywiona przegrode po wypadku i ciezko jej bylo oddychac a najbardziej jej przeszkadzalo (tak naprawde to chyba mezowi)jej chrapanie w nocy. Po operacji przeszkadzaly jej tylko tampony w nosie:)ale w nosie czy nie na poczatku zawsze przeszkadzaja,potem juz ich nie czujesz:) Nic sie nie martw....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mango, dzieki za pocieszenie, jedyna osoba, ktora mnie wreszcie pocieszyla....... :p 😘, cala reszta mnie straszy nieustajaco 😡 Boszszsze, za jeszcze troche bede oddychac !!! Czuc zapachy....!!! Ale bede sie obzerac :p Juzniemogesiedoczekac :D Pozdrowki dla wsiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapa tez trzymam kciuki! mialam przez 2 miesiace zupelnie zatkany nos i nie czulam zapachow -koszmar!!ale przynajmniej mozna sie poodchudzac:) nie wiadomo co to bylo -moze alergia, na co tez nie wiadomo-moze na Francje;) pozdrawiam Was dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodman
Wiam wszystkich z New Jersey i okolic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bisurmanica
Mieszkam w Hilversum(holandia) i chętnie poznam znajomych... Nina nederlands-odezwij się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - dzieki ogromne za polecenie tego programu, cos takiego wlasnie uratuje moje fotograficzne zycie :D O ile sie z tym bede potrafila obejsc, ale podejzewam, ze jakso to bedzie :) Gapa - wszystko bedzie dobrze :) Teraz myslisz i myslisz o tej operacji, a w koncu to bedzie chwila moment ( czy tam godzina-dwie) i po wszystkim :) No, plus jakis okres rekonwalescencji :) Zawsze mozesz sie pocieszyc, ze to nie operacja mozgu ;) Dolaczam sie do trzymajacych kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YEEEEEEEAAAAAAAHHHH !!!! Kto ogladal wczoraj mistrzostwa koszykowki uniwersyteckiej? MOJA SZKOLA ROZWALILA NOTRE DAME !!!!! Malutki Winthrop z poludniowej Karolinki pokonal Irishow I to w jakim stylu!!!! Ha!!!! Ale jestem dumna z mojej druzyny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochani! nie nie ogladalam -nie ta szerokosc geograficzna:) ale ciesze sie ze sie cieszysz! z kolei ja znalazlam prace na caly etat i w branzy ktora lubie!!! oueeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arnusia - no to gratulacje dziewczyno, tak trzymaj!! witajcie w dniu Patryka! wszystkim po piwku serwuje:-) ja mam trawe! wreszcie urosla, ale jaka piekna.... u nas slonecznie ale nie za cieplo na nieszczescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za piwo dziekuje -wole whisky, najlepiej single malt;) kurcze zapowiadaja sniegi na przyszly tydzien a juz bylo prawie 20°C a ja nawet na nartach nie jezdze!!! Gapa spij spokojnie pare osob bedzie o tobie cieplo myslec w pon dziewczyny potrzebuje przepisu na kurczaka w cytrynie (sprawdzonego) albo w ogole fajnego przepisu z kurczakiem \"Thank you from the mountain\":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuchnia chińska Pierwszy ktory znalazlam. 2 kg świeżego kurczaka 3 łyżki oleju 1 łyżka oleju sezamowego lub sojowego 1 1/2 łyżeczki mąki ziemniaczanej 1 łyżka wody 8 małych cebuli lub dymki 2 ząbki czosnku 4 plasterki świeżego korzenia imbiru lub 2 łyżeczki imbiru w proszku Marynata: 1 łyżka czystej wódki, winiaku lub brandy 2 łyżki sosu sojowego 2 łyżeczki soli Sos cytrynowy: 2 cytryny 3 łyżki cukru 1 1/2 szklanki wywaru l Wypatroszonego kurczaka wypłukać, osuszyć. Składniki marynaty wymieszać w dużej misce, włożyć kurczaka, natrzeć marynatą z wierzchu i od wewnątrz, odstawię na 2-3 godz. obracając kilkakrotnie. Kurczaka osączyć, pozostałą marynatę odstawię. Zetrzeć skórkę z cytryn, wycisnąć sok z 1 1/2 cytryny, zostawiając połowę do przybrania potrawy. Startą skórkę i sok z cytryny wymieszać z cukrem i wywarem i odstawić. Obrane cebulki pokrajać na 2-4 części, rozpłaszczyć lekkim uderzeniem tłuczka. Czosnek posiekać i rozetrzeć. Do płaskiego szerokiego garnka wlać 3 łyżki oleju, rozprowadzić po dnie, mocno podgrzać na dużym ogniu. Włożyć kurczaka, zmniejszyć płomień, obrumienić ze wszystkich stron po czym wyjąć i przełożyć na talerz. Do oleju w garnku dodać cebulę, czosnek i imbir, mieszając smażyć przez 20 sek. Wlać odstawioną marynatę do składników sosu cytrynowego, zamieszać, wlać do aromatycznych warzyw w garnku, doprowadzić do wrzenia, włożyć kurczaka, przykryć i dusić na małym ogniu około 40 min, obracając kilkakrotnie. Po nakłuciu udka wykałaczką, sok winien być przezroczysty. (Dusić dalsze kilka minut po pokazaniu się różowego soku). Miękkiego kurczaka wyłożyć na talerz i posmarować olejem sezamowym lub sojowym. Przestudzonego kurczaka podzielić na bardzo małe kawałki (\"na ząbek\"), ułożyć na półmisku, przykryć, trzymać w cieple. Sos z garnka przelać do rondelka, doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu. Mąkę ziemniaczaną rozprowadzić łyżkę¦ wody. Mieszając sos wlać mąkę z wodą, mieszać do zgęstnienia i zagotowania. W razie potrzeby doprawić sokiem z cytryny lub cukrem. Kurczaka polać gorącym sosem, przybrać plasterkami cytryny, podawać natychmiast. Proporcje: dla 4-6 osób - jako danie główne, z ryżem, z potrawą z warzyw i zupą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu przepis Pascala Grillowany kurczak w cytrynie po Senegalsku składniki: kurczak, 4 cytryny, 3 cebule, kostka bulionowa KNORR Podziel kurczaka na części posól, wyciśnij sok z cytryn, pokrój cebule. Dodaj kurczaka do cytryn i cebul - odstaw do marynowania na 24 godziny. Następnie wyjmij kurczaka z zalewy zgrilluj w piekarniku. W tym czasie przygotuj bulion z kostki bulionowej, na patelni podsmaż celulę z zalewy na oliwie, dodaj kostkę bulionową KNORR i część soku z cytryny. Zagotuj, dodaj zgrillowanego kurczaka, razem wstaw do piekarnika na 10 min. Podawaj z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !!! widze, ze tamat o mieszkaniach...to temat rzeka... my , kupilismy stary dom ze stodola murowana do remontu, no i sie zaczelo... wszystko trzeba bylo odwrocic podszewka na wierzch, potem z okien zrobic drzwi , ze stodoly salon a z drzwi okna itd...na koniec dom wyszedl 2 razy wiekszy niz byl na poczatku.... jednym slowem, prace wykonczeniowe trwaja caly czas a raczej czekaja cierpliwie na kase... Radze wszystkim nie wdawac sie w takie przerobki bo o wiele taniej i mniej stresowo!! wychodzi kupno czegos nowego.... Ja tez lubie kolorowe sciany, mam czerwona.... pozdrawiam squirley....ja tez wiem cos na temat specyficzno-patologicznego poczucia humoru, niestety..... ciao naneczka, wiesz ,jesli chodzi o wychowanie dzieci, to z przekonaniem stwierdzam...,ze nie ma reguly, nigdy nie wiadomo jak sie uksztaltuje charakter dziecka, to wielka niewiadoma dla rodzicow..... bagatelka....tutaj gdzie mieszkam, jedyne niezasloniete okna ,to te moje....wszyscy sie zamykaja szczelnie roletami, zeby szyby sie nie pobrudzily... co kraj to obyczaj...poza tym chronia sie tak od slonca...ktorego tutaj bywa czasami za duzo. gapa--wszystko bedzie dobrze!!!powodzenia!! 102---dzieki za piwko anusia: do kurczaka natartego sola, nalezy wlozyc /do srodka/przekrojona cytryne i tak upiec. Mozna go tez oblozyc plastrami pomaranczy. Do tego dobry jest ryz ugotowany na sypko i wymieszany z /uprzednio namoczonymi/rodzynkami lekko uduszonymi z cebula. To przepis libijski......prosto z trypolisu... ciao i tak piec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane jestescie -dziekuje!! chcialabym odwdzieczyc sie jakims przepisikiem francuskim ale Margot juz dawno mnie wyreczyla:) milej niedzieli wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×