Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Dzieki Wam dziewczyny, kochane jestescie 😘😘😘😘😘 :D U mnie jak u 102, back-frontyardowe porzadki, troche domowe, nie do wiary, jakie to wszystko zapuszczone....psy dziur nakopaly, trzeba znow trawe siac, gggrrrrrrr, w dodatku cos sie potwornie pyli i juz chwile po odkurzeniu meble wygladaja jak po tygodniu, eeech. Mozna by tak bez konca pewnie :) Trzymajcie sie cieplo, tym, co balowali na Patryczka milego kaca, reszcie milej niedzieli :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kurczaka cytrynowego, to mam 2 sposoby na calego pieczonego kurczaka: 1. kurczakowi pod skore wkladamy cieniusienkie plasterki cytryny, nak najbardziej sie da na calosci i pieczemy go, tak jak normalnie. zamiast plasterkow cytryny moana napchac pod skore pasty tamaryndowej, podobny efekt. 2. wsadzic kurczakowi do brzucha cala cytryne podzielona na 4 czesci i tak upiec. oczywiscie cytryna to nie wszystko, ale tu juz do wyboru do koloru jak kro lubi - ziola, czosnek, papryka, sol, pieprz ... 3. same biusty - mozna zamarynowac w mieszance soku z cytryny, czosnku, pietruszki, soli i pieprzu na kilka godzin a potem usmazyc lub upiec. Sorki, ze to nie sa konkretne przepisy, tylko takie raczej pomysly, ale zapewniam, ze wyprobowane :) arnusia - ogromne gratulacje z powodu pracy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka,dzieki w ogole jestem pod wrazeniem takiego szerokiego odzewu, niech mi teraz ktos powie ze Polak Polakowi wilkiem!!! wczoraj przez pol nocy czytalam Wasze stare posty zeby lepiej Was poznac, ale ponad 600 stron...:) wyjechalam rok po maturze i tak mi zlecialo 17 lat na obczyznie....roznie bylo... acha, spadly na mnie gromy z jasnego nieba-post:\"Polki we Francji\" i post\"Dlaczego tyle w polakach zawisci\" gdybyscie ew.chcialy zerknac , moze rzeczywiscie zagalopowalam sie!! ucalowania dla wszystkich!!! gdyby ktoras chciala wyslac zdjecia -mail pod nickiem , jestem glab informatyczny(vide tabelka) ale nasz topik bardzo mobilizuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej... arnusia ma problemy z komputerem a ja z kuchnia...tak dzielnie zaczelam smazyc falafle ze spalilam olej, zaczadzilam caly dom i teraz siedzimy i sie wietrzymy. ehhh kucharka jak z koziej d**** traba;-) ale falafle sie naprawde udaly!;-) pogoda piekna ale troszke chlodno, a ja leniwiec jestem i mi sie nic robic nie chce... Gapciu- wreszcie rozumiem co zawsze mowilas o pracy na backYard:-)my tez dzis trawke dosadzalismyw te lyse placki no i do pogadania ja juz bedziesz po..... a apropos kurczaka- to ja piersiatka wrzucam do lodowki na 2-3 godz polane sokiem z cytryny i natarte podziabanym czosnkiem. jak sie przesiaknie troche doprawiam i pieke.szybkie proste i pycha...aha jeszcze jak chcesz komus zaimponowc pokroj piers w dlugie i cienkie plasterki, rozbij jak zazwyczaj, natnij w polowie na dlugosc(nie docinaj do konca) i przewlecz jak faworki. wygladaja bardzo efektownie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! jednak pada -snieg, cholery mozna dostac , przeciez jutro wiosna:) wszystkie roslinki i kwiatki marzna -az sie serce kraje 102-co to falafle? i jak to sie robi? Gapa, widzisz, juz po wszystkim Kryspina, za tydzien wyjezdzamy na pare dni do Wloch , odwiedzic stare katy-Treviso.Pewnie lezka mi pojdzie bo to jednak byla pierwsza przystan! pozdrawiam i caluje reszte, milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falafel to nic innego jak kanapka(pod moimi uniwerkiem byla knajpa wegetarianska) w bulce picie, kotleciki sojowe( tutaj kupilam gotowa mieszanke ale troche za slona jest) i salatka do tego , z majonezem i ketchupem,,, mniam mniam... udanego pobytu arnusia:-) wszystkich wywialo po weekendzie?wracac na topik migiem migiem...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze chcialam wam powiedziec ze faceci to sa jednak walnieci;-) moj zolnierz przyuczyl mnie do podlewania trawy;-)jak mozna podlewac trawe w niewlasciwy sposob??? oto jest pytanie...zawsze myslalam ze jak sie podleje rownomiernie wszedzie- to jest dobrze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, znam, moja siostra nazwozila kiedys takich kotlecikow z Polski Jak to smierdzi pzy smazeniu!!!! ale dobre? no i jak sie prawidlowo podlewa trawe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki i chlopcy (kokus?) witajcie! wczoraj wrocilam z Wrocka, bylam na spotkanku klasowym, fajowo bylo! ale nawet nie moge sie rozpisac, bo masa roboty na glowie... moze jutro??? pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam Wszystkich, hurra , w koncu moge odsapnac :) mialam dzis ostatni egzamin koncowy, ostatni dzien szkoly. zobaczymy jak mi poszlo, mam nadzieje ze dobrze .. Naneczka - ale fajnie mialas, spotkanie klasowe, wroclaw itp.chlip chlip tez bym tak chciala:( znalazlam fajna strone www.nasza-klasa.pl , mozna tam odnalesc swoja klase itp. udalo mi sie znalesc i znow nawiazac kontakt z ludzmi z klasy z liceum a nawet z podstawowki hihi dobra . lece sie relaksowac przy piwku :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade - no to wielkie uffffff :D Super pomysl z ta \"nasza klasa\", ale niestety ja nic nie wskuralam :( Z mojej podstawowki nie ma ani jednej osoby w ogole zapisanej, ani jednej klasy, a z liceum juz sie ucieszylam, bo jest moja klasa, ale w niej tylko jedna dziewczyna, z ktora sprobuje nawiazac kontakt, bo zawsze sie lubilysmy :) arnusia - no i nawzajem milej wiosny :) Aczkolwiek jakbys zobaczyla ta \"moja\" wiosne, to to raczej wyglada na pozna jesien z gorami brudnego sniegu i ogolna szarzyzna :D Od jutra jednak rzaka, ze ma sie poprawic. Ja tez od ponad 17 lat tulam sie na obczyznie, nigdy wzgledem tego nie mialam zadnych planow ... A potem to juz nie bylo do czego wracac, bo moje zycia TAM przestalo istniec, tylko nie wiem, czy moje zycie TU juz zaczelo, czy tylko tak sobie po prostu jestem ... Hmmmmm ... A niech mi teraz jeszcze ktos powie, czy quiche i tarta to jedno i to samo? Dzieqjex :) Ciumasy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, quiche to nazwa jednej potrawy czyli kruche ciasto, boczek smietana(albo mleko w wersji light)jajka i ser . zreszta gdzies mi przemknal przepis Margot-wiec pewnie masz. Tarta to nazwa wszystkich wypiekow(slonych lub slodkich) na spodzie kruchego ciasta - no i oczywiscie okragla forma osobiscie lubie tarty ale quiche nie lubie, lubie tarte pomidorowa oto przepis: kruche ciasto posypuje tartym serem i ukladam plastry pomidorow, do piekarnika az sie zazloci i tyle -pycha!acha i posypuje bazylia Jade, gratulacje milego oblewania egzaminow!! Bagatelka czasami te same watpliwosci mnie ogarniaja, zreszta gdyby nie dzieci i maz tobym chyba zmienila kraj ale o tym sza bo raz to powiedzialam na glos i pare osob prawie przestalo mi mowic dzien dobry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... Jade, bardzo sie ciesze, ze podalas tego linka do klas szkolnych... zajrzalem do mojego liceum i musialem zalozyc dopiero konto mojej klasy. Mam nadzieje, ze znajde chociaz kilka osob, tym bardziej, ze w tym roku mija 25 lat od matury i trzeba by zorganizowac jakies spotkanie... Mieszkam w innej miejscowosci, kawalek drogi, wiec to miejscowi musza pomyslec o imprezie, tym bardziej, ze piec lat temu udala sie calkiem dobrze, wrocilem do domu cioci o osmej rano... arnusia - bardzo smakowicie brzmi to co piszesz.... tym bardziej, ze zbliza sie pora mojego drugiego sniadania.... :D Bagatelka - jak piszesz o swojej tulaczce po swiecie, to mi sie tak przykro robi, ze akurat Ciebie to dotyka.. masz ode mnie ogromne glaski i przytulaki... Naneczka - jestem, jestem.... ciekaw jestem co u Ciebie, jestes juz pewnie w nowej pracy? 102 - z tym podlewaniem trawy to jest tak, ze wojskowi maja swoje sposoby... trawe podlewa sie zgodnie z regulaminem, ktorego Ty nie przestrzegalas... :D dlatego zostalas przyuczona... A tak powaznie to nie daj sie wcisnac w sztywne wymogi regulaminu... pozdrowienia i gudlaki dla wszystkich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arnusia - no tak, jak to napisalas, to faktycznie zauwazylam sens podzialu na tarty i quiche :D Czyli quiche jest tarta, tylko taka na zasadzie jajka + ..., natomiast tarty moga byc na slodko, slono i jak sie komu podoba, tak? OK, nie powiem nikomu, ze chcesz zmienic kraj ;) kokus - dzieki za zrozumienie :) Szczesliwi ci, ktorzy w swoim otoczeniu maja takich serdecznych ludkow, jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos Madonny, ktorej kafeteryjno - H&M\'owy wizerunek dzis sie nam przewija, kupilam sobie wczoraj jej plyte \"Confessions on the dance floor\" i jestem bardzo zadowolona :D Takakonkretna, soczysta muzyka dyskotekowa, bezpretensjonalna, ale w super opracowaniu, czasem o to wlasnie chodzi :D Pierwsza piosenka to juz w ogole odlot 👄 PS. Dla osob, ktorych psychika jest scisle powiazana z latami 70-80 szczegolnie i oczywiscie dla tych, ktorzy cos lubia, bo to im sie podoba, nie dlatego, ze wypada ;) I ponawiam apel sprzed ponad miesiaca: idzcie na film "Music and Lirics"! Na podobnej zasadzie co PS u gory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka, a czemu ty sie tak tulasz? to nie tak ze CHCE zmienic kraj, po prostu gdybym miala jeszcze raz... itd a poza tym ja wcale sie tu nie pchalam tylko poznalam we Wloszech mojego meza - Francuza, przeznaczenie hehe. Ciesze sie ze moje zawile kulinarne wywody zostaly zrozumiane:) ale wiadomo ze na naszym topiku same \"inteligientne \" kobietki siedza:) tak sobie mysle gdyby wszystkie posty wydrukowac i wydac (tylko za czyje pieniadze????) to pewnie pobilybysmy rekord \"Da Vinci code\" i bylybysmy barrrrrrrrrdzo bogate .No ale przeciez pieniachy szczescia nie daja...:)) ucalowania dla wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem absolutnie za latami 70-80 ta muzyka , klimaty , nastroje, kartki i zima stulecia!! czyzby sie starzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert2
Szukam kogoś mieszkającego w Turcji. Jest może jakiś rodak z Turcji? Pozdrawiam i przepraszam za tę dygresję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert - z Turcji akurat nie mamy gosci ... Ale witaj 🖐️ arnusia - bo my obie stare babiszcza z tamtych lat, to i klimaty owe nam bliskie :D A wiesz, ze byla tu kiedys babeczka, ktora tez mieszka we Francji, bo meza Francuza poznala we Wloszech ... a to dopiero ... A ja moze nie do konca, ze sie tulam w sensie fizycznym, ale bardziej w sensie psychicznym - przyjechalam tu jako nastolatka z rodzicami, myslalam, ze z udreki i tesknoty ducha wyzione, niby moglam wrocic, ale pomyslalam, a moze skoro tu jestem, to sie chociaz jezyka naucze, studia skoncze, wroce wtedy do PL. Ale jakos tak na przestrzeni lat a to nauka sie przeciagala, bo w miedzyczasie pracowalam, a to poznawalam jakis facetow i bycie z nimi zatrzymywalo mnie w USA, a to pozaciagalam dlugi, bo raz, ze na studia, dwa, ze na ciagle wyjazdy do PL - po jakis 10 latach moje zycie bylo w proszku, na szczescie w miare nieszkodliwym. Ale moje zycie w Polsce juz nie istnialo - skonczyla sie jego ciaglosc, kontakty kilkoma osobami pozostaly, ale bardziej w formie milego kontaktu niz wspolnego swiata. Takze postanowilam poukladac sobie tutejszy swiat przynajmniej - skonczyc magisterke, pozbyc sie dlugow. I jakby nigdy nic z tym postanowieniem poznalam rowniez milosc swojego zycia :D On tez jest miedzynarodowym tulaczem, wiec tulamy sie sie razem, w kupie razniej :D Teraz jednak wyglada na to, ze troche zacznie sie ukladac, bo przeprowadzamy sie w konkretne miejsce lepszych perspektyw zawodowych (prznajmniej dla niego, ale dla mnie chyba tez). Ot i co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! sypie snieg!! jasny szlag.. u kogo sypie snieg niech sie zglosi!! i niech mi nie wciskaja kitu ze klimat sie ociepla!!!:)) ja tylko na chwile bo piatek a wiadomo w piatki zakupy i sprzatanie;)witam Roberta -Kokus bedzie sie czul mniej samotny w \"kurniku\" milego week-endu zycze a Gape caluje w nos!:) Bagatelka mozna maile\'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.. u mnie leje desz, od rana... ale na onecie widzialem newsa, ze w Niemczech snieg sparalizowal ruch na drogach.. Moze do mnie nie dojdzie, nawet napewno.. od jutra zapowiadaja mi wiosne termiczna.. poszczekamy, zobaczymy... Bawcie sie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie cieplo, na jutro zapowiadaja 80F hehe wszystko kwitnie i zolcieje.. pylki sa wszedzie.. kicham i prycham.. ot takak uroda wiosny mam dzis test z .. jakania, tzn ja nei musze sie jakac, ale musze wszystko wiedziec o tymze sposobie mowienia..od 4 rano dziobie, moze cos wydziobie ;-) pozdrowienia dla wszystkich i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez boska pogoda. 80F. Super. Wszystkie drzewa bialo zlote. Cudenko. jay: a jak pomoc osobom ja/kajacym sie? pracuje z takim kochanym chlopakiem - Jeff ma na imie. Jest strasznie madry i super mily (tylko bez zadnych podejrzen prosze... :)) jest moim podwladnym:)) ) Ale jak sie z lekka zestresuje to sie wlasnie ja/ka. W mojej obecnosci juz jest przewaznie ok, ale od czasu do czasu mu sie zdarza i chcialabym sie dowiedziec co moge z mojej strony zrobic, zeby mu ulatwic mowienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek, witam was czosnkowo w piatkowepoludnie... wczoraj mialam gosci wegetarian i nagotowalam sie dan... z \\\"naszych\\\" przepisow\\\" - - byly Squirley EGGPLANT PARMESAN CZYLI BAKLAZAN Z PARMEZANEM, Margotki CUKINIA PO PROWANSALSKU, BAGIETKA Z CZOSNKIEM I ZIOLAMI, BRUSCHETTA i we wszystkim duzo duzo czosnku! no i dzisiaj sobie czosnkuje... biedni koledzy z pracy hi hi hi! A przepisy polecam, wychodza pychotki, zreszta nie pierwszy raz z nich korzystalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dzisiaj rano bylo jeszcze zimno i zimowo (wygrzebalam z piwnicy moja zimowa kurciolke!) a teraz swieci slonce i jest coraz cieplej... Squirley🌻 - no i jak tam? 🌻 Jay 🌻 - jessuuu je jestem ciagle pelna podziwu dla twojego zdeterminowania! od 4-tej rano dziobiesz! Jesuuuuu Kokus🌻 - jak milo Cie \"widziec\" - u mnie chwilowo sie przejasnilo, zobaczymy co z ta wiosna! No i ja jeszcze ciagle w starej mamy minimum 6 tygodniowy okres wypowiedzenia, wiec odsiedze jeszcze tydzien i znikam! Za tydzien w czwartek mam ostatni dzien pracy! kryspina🌻 - masz i z domem i z dziecmi swieta racje! :-) choc ja sie pewnie w remonty bede musiala pakowac bo dom uz nalezy do rodziny M. ale to na razie kwestia przyszlosci wiec nie lamie sobie gowy, to samo z dziecmi ;-) arnusia🌻 - no rano jeszcze snieg sypal, jestem w sniegowym klubie? :-P Gratuluje znalezienia pracy! wow! to jest dopiero wiadomosc! kiedy zaczynasz? co bedziesz robic? No i dzieki wielkie za wytlumaczenie roznicy pomiedzy tarta i quiche. Bagatelka🌻 - jeju, fajowa jest ta nowa kolekcja Madonny! U nas wczoraj byl ciezki szturm na sklepy H&M... czemu sie nie dziwie! Madonna mnie coraz bardziej zachwyca i ostatnio ogladnelam sobie jej koncert z Londynu \"The Confession Tour\"... Boski!i muzyka tak jak piszesz: \"Taka konkretna, soczysta muzyka dyskotekowa, bezpretensjonalna, ale w super opracowaniu\" :-) afilmu ciagle nie widzialam. Za to polecam goraco Oskarowego \" The Live of Others\"... Jade 🌻 - no gratuluje ! juz masz wszystko za soba! daj znac jak bedziesz miala wyniki! pochwal sie :-) poza tym, jak zwykle cudnie bylo we Wrocku i spotkanko klasowe tez sie bosko udalo! No i bylam po raz pierwszy w outlecie Mango i sie obkupilam :-) 102🌻 - ale jajaca z ta trawa :-) ja tez bede w tym roku reparowac trawnik ;-) no i z falafle! nie martw se, nie wazne jak je pieklas, tylko jak smakowaly :-) Gapa 🌻 jka przetrzymalas operacje? wszystko dobrze? Robert! witaj i zostan z nami 🌻 pa pa! milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka, ja tez koncze prace w przyszly piatek( na pol etatu) i zaczynam na caly etat w innym miejscu, dzieci prawie odchowane wiec wracam do tego co lubie czyli hotelarstwa.Niektorzy uwazaja ze to zboczenie lubic ten sektor...ale jak sie lubi ludzi... fAjnie mialas z tym klasowym spotkaniem, kurcze, naszej klasie jakos nie wyszlo, nie mielismy specjalnego kontaktu ze soba, nikt prawie nie przyszedl na studniowke..Nawet nie zagladalam jeszcze na strone \"nasza klasa\"bo pewnie nikogo nie spotkam... A moze jednak? SCISKAM MOCNO WSYSTKICH!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pzdrawiam i oznajmiam ze u mnie teraz swieci sloneczko i jest 70F a ja jestem zasmarkana i ominl mnie wyjazd na narty .Maz pojechal a ja przez to chyba jeszcze bardziej sie rozchoruje,bo to przeciez juz koncowka sezonu narciarskiego, a pamietam jak jezdzilam nie tak dawno pod koniec maja,wracam do lozeczka pa pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka - oooo, ale mialas bomba z tym spotkaniem ! Wlasnie lamalam sie, kupujac ta plyte Madonny, czy by nie wziac koncertowej wersji z DVD ... Ta kobieta jest niemozliwa, mozna ja lubic albo nie, ja nigdy za nia nie przepadalam jako za osoba, ale z wiekie zaczelam sie coraz bardziej przekonywac do jej zaciecia artystycznego, a i ona sama jest dojrzalsza ;) arnusia - ja tam Cie rozumiem z tym hotelarstwem, mi sie np. dziwia, ze lubie pracowac w bibliotece, bo to takie nudne :D Nic bardziej blednego! Jest tyle urozmaiconych zajec, ze zdecydowanie najmniej nudna praca z wszystkich biurowych i szkolnych jakie kiedykolwiek mialam :D A na mejla tez zapraszam, bo to tam siedzi w ukryciu i czeka na mile osobki ;) U mnie wiosna juz w sumie jest sliczna. pogoda cieplutka, ummmm, szkoda ze jestem zciulana po pracy, bo przydaloby ise sic na spacerek ... jutro sie nadrobi :) Mango11 - zdrowiej dzielnie :) Squirley - podwladny, nie podwladny, fajniusi chloptas to fajniusi chloptas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×