Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

dziendoberek, ale jestem wsciekla... podwojnie wsciekla! We wtorek zakonczony zosta procesl sprzedazy mojej firmy. Haim Saban - amerykanski investor, sprzedal nas dalej robiac niezly zysk, ale mniejsza o to. W zwiazku ze sprzedarza i tzw. upiekszaniem \"liczb\" nie dostalismy w tym roku podwyzek. Za to Haim w poodziece za super wyniki rzucil milionami dla Zarzadu. Nasze zwiazki zawodowe zwrocily sie do niego i zarzadu z pytaniem, czy w tym czasie pracowal tylko zarzad, czy moze inni pracownicy tez sie przyczynili do sukcesu... w efekcie Haim postanowil podziekowac tez pracownikom i dal nam 1,5 Miliona Euro do podzialu na blisko 4000 pracownikow. W agazetach natomiast napisano: Zloty deszcz dla zarzadu i pracownikow Pro7 sat.1- haim Saban podziekowal premia wysokosci 23 Milionow Euro... Czyli rachunek jest prosty: 4000 Ludzi dzieli sie 1,5 Milionem a 4 czlonkow zarzadu 21,5 Milionami... czy to nie sa jaja? No powiedzcie sami? Jeju, ajk ja sie ciesze ze odchodze! Ale tez z tego powodu nie zobacze mojej premii, bowiem bedzie wyplacana z koncem kwietnia, a ja odchodze z koncem marca...ale i tak bym dostala na reke moze 200 Euro... Wrrrrrrrr! (ale zawsze cos! kurcze!) 102 - ja jeszcze nie widzzialam Borata, ale zamierzam... Jay - szukaj glosiku szukaj! No i trzymamy kciuki! arnusia -ja tez czesto siegam po medycyne alternatywna, cale szczescie mam tu lekarzy, ktorzy sa klasycznymi medykami, ale zajmuja sie tez \"alternatywa\" i stronia od antybiotyku... Squirley - obydwa adresiki dzialaja. Do konca marca jestem jeszcze w sevenone Media, a prywatny pozostawie sobie na zawsze takie sam! (mam kilka adresow do jednej skrzynki :-) ) bagatelka- jeju jeju, ale to beda zmiany! Tak sobie wlasnie pomyslalam, ze nie widzialam zadnych zdiec z tych Twoich gorsko jezorkowych okolic... do roboty! rob fotki i slij ;-) arnusia - masz madre podejscie do tych markowych, niemarkowych ciuchow... umiar i jeszcze raz umiar! a tak poza tym, to mam w weekend malowanie... jaki kolor wybrac do sypialni? Meble mam ciemno brazowe... (w wiekszosci) i lekko japonizujace...tzn. na jasnym tle, ciemne poziome podzialy itp.... nie mam pomyslu... mysle o jasno groszkowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez ogladalam Borata i zastanawialismy sie z mezem z czego tu sie smiac! cociaz lubimy filmy z \"jajem\"pojecia nie ma jakim cudem ten przyciagnal tyle widzow,tez slyszalam polskie slowa ale myslalam ze mam omamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rusałeczka
A ja wyjeżdżam niedługo do Niemiec a dokładniej koło Dusseldorfu, jest ktoś stamtąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka, firma gdzie pracuje moj maz zostala sprzedana Adidasowi JAK juz Adidas wycisnal z niej soki to sprzedal ja koncernowi \"Amer- sport\" Pierwsze co zrobil koncern to wyslal 300 osob na zielona laczke... na szczescie mojego ominelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka: co do kolorow to ja zawsze jestem za neutralnymi... takie juz skrzywienie domoroslego dekoratora. szczegolnie jak masz meble w stylu azjatyckim, to ladnie wyglada biele, kremowe albo czyste, albo jasno zloty bezowy... napisze na ten twoj niesluzbowy jak wroce do chaty dzis wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki tu sie ruch na topiku zrobil :) naneczka glowa do gory , i jak bedziesz we Wro moglabys mi przeslac chociaz jedna fotke z Rynku? bo sie kurde stesknilam niesamowicie :( ja za 2 tygodnie zaczynam staz .. stres mnie chyba zje.. i koncowe egzaminy z calego kursu ( cale 11 m-cy ksiazek, notatek.. itp) . normalnie czuje sie jakbym znow mature miala pisac.. pozdrawiam Was goraco :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka ja tez jestem za kolorami bardzo jasnymi, biel,kosc sloniowa , piasek itp Ja to w ogole mam zboczenie i nie lubie kolorowych scian hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie pastelowe sciany bo jak zakochasz sie na przyklad w jakims obrazie czy plakacie pelnym kolorow to nie bedziesz miala problemu zeby go powiesic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade powiedz dokladnie kiedy masz egzaminy to ci wszystkie przeslemy pozytywne mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladalam w tv jakis show jak mlodzi dekoratorzy mieli meblowac pokoje. pokoj z chisskimi- japonskimi rzeczami pomalowali na jasny zielony- wygladalo odjazdowo!! nanaeczka pedzel w garsc!!;-) Jade powodzenia na egz arnusia- 🖐️ jay- jak twoj glos no i co wazniejsze- ostatni egz?? wszyscy egzaminy a ja mam alergie buuuuuuu i nie chce mi sie nic robic i znow chyba depreche bede miala....buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodac ze ja bede l;azienke na blekitno malowac;-) a taki kaprys... a jak mi sie znudzi to przemalujemy, w koncu to 10 min roboty;-) a trawa nie rosnie - od soboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i znowu ja...;-) zapomnialam na smierc- wszystkiego naj naj z okazji DNIA KOBIET!!! swietujemy dziewczynki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam dolaaaaaa:( latam i szukam dodatkowych godzin do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
hej wszystkim dawno was nie odwiedzalam ale jakos nie mialam czasu ,mam nadzieje ze u was wszystko dobrze ,,,,,,,mam pytanko moze ktos jest jescze z angli na tej stronce .........................ja juz uciekam papapa pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallooo, szukam w necie jakiegos porzadnego programu do planowania mieszkania, ma sie rozumiec darmowege :-) planuje planuje i lamie sobie glowe! Ale wielkie dzieki za wasze porady! Tendencja idzie w strone pastelowego cieplego zoltego albo cieplego zielonego. Do tego bede musiala jedna szafe zabejcowac na ciemno, rame lozka i komode tez na ciemno pomalowac... zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na suficie sa jednak drewniane deski i te pewnie pomaluje na bialo i poloze na ziemi biale dywaniki i do tego biala posciel... Zobaczymy jak wyjdzie! KOlejny bol to korytarz. Jest super waski, z jednej strony jest szafa z lustrzanymi drzwiami a z drugiej strony nisza, ktora tez mozna okrasic kolorkiem. Pewnie tak jak piszecie zdecyduje sie na cos stonowanego.... Podloga jest jasno bezowa, sufit zabejcowany na bialo i biale sciany...kurcze nie wiem. Surfuje w necie by sie zainspirowac :-) Arnusia- kurcze, wiec sama widzisz jak to z firmami jest! Mam nadzieje, ze w mojej nowej bedzie lepiej! Squirley, masz racje, spokojne pastele sa najbardziej eleganckie i tez je preferuje, ale za nasze mieszkanko nie jest eleganckie samo z siebie, nie uda sie mi tez go na sile przeobrazic, ale mimo wszystko pozostane przy pastelach. Tyle ze w pokoju zaszalejemy i jedna sciane pomalujemy na ... czerwono! Jade, slonce pozdrowie Wroclaw! Jak mi sie ckni, to wchodze na strone www.wroclaw.pl, tam sa piekne zdiecia miasta i ogladam... No i szykuj sie szykuj na ta Twoja \"mature\" Bedziemy trzymac kciuki! Bling bling - biel mamy na razie wszedzie, a ja przemalowuje niektore stare meble na kosc sloniowa, fajnie to wyglada! 102- no wlasnie zielony tez mi chodzi po glowie! no i blekitna lazienka, to dobry pomysl! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam ochote na lazienke w odcieniach morskich, zaslonki i inne pierdolki w roznych niebieskosciach i zielonosciach wodnych ... kupilam juz sobie nawet w TJMaxxie szal, ktory ma te wszystkie kolory i smialo moze sluzyc jako zaslonka do niewielkiego okna :D Ale na razie nie ma co gadac, bo jeszcze nie wiadomo gdzie bede mieszkac ... od dawna marzy mi sie stare, murowane/ceglane budownictwo, bo juz mam dosc tych amerykanskich domow z dykty z wielkimi kwadratowymi pokojami bez wyrazu. Nie wspominajac, jak szybko takie budownictwo niszczeje ... A jak taki jakis fajny maly, przutulny ceglany domek stoi juz ponad 100 lat, to i nastepne 100 przetrzyma :) Albo kamienice stare, ceglane, z kamiennymi schodami i drewnianymi poreczami ... Nie mowiac o kaloryferach na wode ... Tu gdzie teraz mieszkam jest bardzo duzo przepieknych starych domow, ba takich prawie ze willi, a nawet palacykow w starym, europejskim stylu, tak samo kamienic mieszkalnych u budynkow uzytecznosci publicznej. A wszystko dlatego, ze jakies 100-150 lat temu Duluth byl niemalze kurortem dla bogaczy ze wzgledu na idealny klimat i piekne krajobrazy. Sprowadzano najlepszych zrchitektow z Chicago, Nowego Jorku, San Francisco i efekty tego sa do dzisiaj. Niestety, ogolenie ten region ekonomicznie lezy i kwiczy od jakis lat 60-tych, kiedy to przemysl zaczas sie \"wyprowadzac\" ... ci, co pokupowali sobie paredziesiat lat temu te piekne wille za niewielkie pieniadze dizs moga sie tylko cieszyc. A bylam w kilku takich domach i jest to po prostu nie do uwierzenia, normalnie czlowiek czuje sie jak w muzeum, ale nie z przypychu i wilosci pierdol, tyle z dobrej jakosci i nienagannego wykonczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mango11
Wracajac do wnetrz(maz architekt)to u mnie wszystko jest bardzo proste.Kolory to biel ,szarosc i czern w polaczeniu z drewnem i aluminium. Lazienka:kafle na podlodze szaro- czarne,umywalka na drewnie czarna,nawet kibelek czarny.Moze z opisu nie wyglada to za przytnulnie,ale efekt niesamowity,no i najwazniejsze ze czuje sie w nim dobrze.Pozdrawiam:)ps.czy jest tu jeszcze ktos co ma czarny sedes?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mango - na pewno swietnie to wyglada, wybrazam sobie, ze to taki prosty nowoczesny styl a la Calvin Klein, czarny kibel moge miec, ale np. moi rodzice by sie rozplakali :D Raz mieszkajac jeszcze u nich zrobilam sobie \"wystroj\" swojej lazienki polegajacy na tym, ze kupilam dywaniki i zaslonke do prysznica w kolorze bardzo prawie czarnej sliwki, dlugo nie mogli tego przezyc :D Mialam tez kiedys bordowe przescieradlo, ktore dostalam od cioci, tez nie bardzo im sie to widzialo. Dla nich takie rzeczy jak sciany, posciele, lazienki itp. musza byc jasne... Sama borykam sie z myslami jaki styl chcialabym zaprowazic w moim przyszly m domostwie, bo dotad bylam zawsze w fazie przejsciowej, wiec nwet mebli konkretnych nie mam. Raz mi sie podoba styl w kolorach zimnych, typu granaty, bardzo zimne fiolety, szrosc ... Czasem mysle o stylu a la toskanskim - ciplo i przytulnosc ... czasem o stylu morsko-swiezym ... nierzadko o takim cos jak Mango opisuje ... I to tylko mowa o kolorach, a co dopiero ksztalty itd ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do inspiracji odnosnie dekoracji wnetrz polecam najzwyczajniej w swiecie lokalna biblioteke :) Sama zanim w tym przybytku nie zaczelam pracowac nie mialam pojecia, ale jest to skarbnica wiedzy i pomyslow w najrozniejszych zyciowych sprawach - od projektowania ogrodkow, przez szydelkowanie, budowanie tarasow, wlasnoreczny wyrob swiec i mydla, a o dekoracji wnetrz to juz nie wspomne - setki chyba ksiazek i pieknych albumow na rozne style i okazje. Tak jest przynajmniej u mnie, a nie mieszkam w metropolii, tylko 80-kilku tysiecznej miescinie. naneczka - nawiazujac jeszcze do twojego domku, to tez bym do cimnych mebli i bialych poscieli widziala delikatny, prawie kremowy, seledyn (nie taki, jak byly lamperie w latach 50-tych, tylko taki bardziej pod groszek/oliwke ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka: no to cie ostrzege, ze na poludniu sa beznadziejne domy... kicz i chlam... budowane byle szybciej i byle taniej, plyty pazdzierz(z??)owe zero izolacji.. paskudztwo.. wszystkie takie pudelkowane i bez charakteru... ja tez bym chciala ceglany, ale taki to trzeba sobie za specjalne zamowienie budowac i kosztuje mase wiecej. A tu ludnosci sie mniej wiecej co 4 lata przenosi do nowej czesci kraju wiec sie ludziom nie oplaca... Jak sie juz zdecyduje gdzoe chce sie osiedlic na 100% i jak juz sobie znajde bogatego meza lekarza lub prawnika (hehehehe) to sobie taki wybuduje w stylu europejskim... oops szefowa mi zaglada przez ramie.... spadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzju pm
do Meya...hehe,ja przebywam na Wyspie Gumisi,w czym Ci moge pomoz Drogie Dziecko;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.... Squirley - takie domki jak mowisz budowalem w ub. roku w Grenwich, w Connecticut, chyba jedna polowka blizniaka jeszcze nie jest sprzedana, a jesli juz to w trakcie budowy jest nastepny. Kosztuje 3,5 mln USD. Jest jedno ale... ze w srodku jest tradycyjny drewniany amerykanski dom, tylko na zewnatrz jest czerwona cegla, dach kryty plytkami kamiennymi, calosc w stylu wiktorianskim. Chcesz zdjecia albo adres buildera? Mysle, ze nie mialabys tam problemu ze znalezieniem pracy pozdrawiam wszystkich... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Kiedy decydujemy się na przykład na polecenie kogoś do pracy albo kiedy wyręczamy kogoś w obowiązkach, wysyłamy komunikat treści mniej więcej takiej: jestem otwarty i mam dobre intencje, możesz kopnąć mnie w tyłek, a ja i tak nie uwierzę, że to ty.... i tak sie dzis czuje:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102, rozwin watek, kokus,to ceny domkow takie jak tu w alpach ciekawe ile m kw, tutaj kroluje styl goralski dewno,spadziste dachy itp wlasnie z drewnem zaczynaja sie klopoty bo koniunktura szaleje. Najbardziej w cenie jest stare drewno ktore podobno w polsce lezy na \"ulicy\"ale juz nie chca go sprowadzac odkad kilku cwaniaczkow przywloklo drewo z czarnobyla via polska oczywiscie stemple byly sfalszowane( kochani celnicy)a chodzily legendy ze domki z tego drewna swiecily w nocy!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem za ciemnymi meblami, ale w dawnym stylu Jakos te modern mi sie nie podobaja. Do tego jasne dekoracje, miodzik doslownie. Jedna znajoma , ma w sypialni sciane za lozem, w brazie , ladnie to wyglada ,chociaz moim zdaniem troszke za mala ta jej sypialnia. Naneczka pomysl z bejcowaniem mebli tez mi sie podoba, sama mam komode zabejcowana, przymierzam sie do drugiej , no i oczywiscie rame lustra tez maznelam,to samo z ramkami na zdjecia . Ja mam na brazowo, ale w domu w ktorym kiedys mieszkalam , sporo mebli mielismy pociagnietych biala bejca. Moze te nisze powinnas wlasnie na jakis bordo,zeby sie wyrozniala. W srodku oswietlenie itp Bagatelko kiedys mialam bzika zeby lazienka byla blekitna, morskie motywy, latarnie morskie,muszelki , swieczki.... Ale jak juz kupilam swoje mieszkanko ( w starej kamienicy) to mi sie odwidzialo,chociaz deske na toalete kupilam w muszle,jesli wyremontuje mieszkanko to i tak deska pojdzie w kat, teraz jestem zdecydowanie za drewniana w jednym odcieniu. U mnie na klatce sa murowane schody i drewniane porecze,ale w mieszkaniu mam jeszcze piece, na szczescie u mnie juz na grzalki bo u rodzicow jeszcze na wegiel i drewno. Chcialam to zlikwidowac ale ze nie planuje na razie powrotu wiec zostawilam jeden piecyk. Mango widzialam czarny kibelek i rozne inne dodatki, facet byl gejem, nazywalysmy go Versacio bo mial duzo rzeczy z tej marki. 102 , mam nadzieje ze dolek minal i zle samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MANGO11
blingbling.No w koncu!!!!ktos z czarnym kibelkiem,ale co sie z nim dzieje? Nie lubisz go bo jest gejem? Mam znajomych gejow i znajome lesbijki.Jedno z malzenstw ma sedesik brazowy(niestety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie podoba styl modern ale niestety jedynie na zdjeciach I tak \"koncepcyjnie\". Jest super pod wzgledem estetycznym I bardzo podoba mi sie sama idea minimalizmu I wycinania chaosu I balaganu, ale nie chcialabym w takim stylu zyc na codzien. Mnie chyba bardziej odpowiada tzw. Styl \"przejsciowy\" tu sie mowi transitional, czyli mieszanka tradycyjnego I wspolczesnego - contemporary - ale nie modern. Lubie tradycyjnie wygladajace armoir, szafy, kredensy, oraz wspolczesne wygodne sofy (ale bron boze nie recliners tych nie znosze. Jeszcze nie spotkalam reclinera, ktory by mi sie spodobal...) podobaja mi sie kolorowe lazienki. Styl morski jest bardzo popularny I wdzieczny. Fajnie jest miec lazienke z bialymi szafkami oraz plytkami bo wtedy mozna sciany pomalowac na dowolny kolor I dodac pasujace dywaniki I drobiazgi I jak sie kolor znudzi to mozna latwo zmienic. Musze wam podeslac linka do domu w subdivision gdzie obecnie mieszkam z przyjaciolka. Ludzie go niesamowicie odpicowali, ale wydaje mi sie ze przedobrzyli. Granity, nowiutka kuchnia, stal nierdzewna na appliances, drewniane podlogi... Domek na 2 sypialnie - to jest town house- a oni zadaja 185 patykow!!! Szok! Nie ma garazu ani nic I zaledwie te 2 sypialnie!! Szok. A na dodatek w zwiazku z tym, je jest calkowicie odnowiony, bez sensu by bylo zmienianie w nim czegokolwiek, chodzi mi o to, ze oddaje charakter obecnych wlascicieli, ale nie ma miejsca w nim na indywidualizm kupcow! Ludzie wywalili pewnie masy kasy na remonty, a teraz nie moga sprzedac... No na pewno sprzedadza, ale ja bym po pierwsze tyle nie zaplacila, a po drugie to pomimo tych wszystkich granitow chcialabym np inny kolor szafek w kuchni itd. Wiec gdybym nawet kupila to co, musialabym remontowac I malowac itd... Sprzedajacy powinni sie dobrze zawsze zastanowic zanim wywala forse na super remont bo nabywcy w 99 procent przypadkow ten sam styn nie podejdzie... Nawet w moim domu tak mam. Parz ktorej sprzedalam dom stwierdzila ze beda zrywac wykladziny za ktore miesiac temu zabulilam 2 tysiace I klasc drewno. Noz sie w kieszeni otwiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlingBling - mieszkanie w starej kamienicy - to jest moje marzenie! Nie nastawiam sie na nic takiego, bo w Stanikach fajne stare kamienice sa owszem w takich \"lepszych\" miastach, czego nie oczekuje od miejsca, gdzie sie przeprowadzamy ... Chociaz jakby nie patrzec jest to 500-paro-tysieczne miasto, nie np. jak tutaj 80-pare tysiecy. No i zeby mieszkac w obrebie organizmu miejskiego, jaki by on zadupiowy nie byl, zeby czuc sie jakos czescia spoleczenstwa, a nie odizolowana jednostka w suburbii ... No i moc korzystac z autobusow, zamiast kupowac drugie auto... Squirley - mam podobne odczucia co do stylu wspolczesnego - pod wzgledem estetycznym podziwiam i nawet zazdroszcze, ze ktos morze sobie na taki kompletny lad i idealne dopracowane wszystko pozwolic finansowo, ale faktycznie na codzien czulabym sie troche jak w pieknym sklepie, bez takich zwyklo-domowych, czasem od sasa i od lasa, ale cieplych rzeczy. Odnosnie lazienki w stylu morskim, to mi nawet bardziej chodzilo o styl wodno-oceaniczny, anizeli muszelkowy ... Chociaz i muszelkowy mi sie podoba, tylko nie w sensie gotowych do nabycia ozdob z muszelkami i latarniami morskimi, tylko takie bardziej prawdziwo-zgrzebne by to musialo byc ... Tak, marzyc to ja sobie moge, pewnie i tak wyladujemy w jakims zwyklym apartamencie z mysla rychlej przeprowadzki i to si eprzeciagnie w nieskonczonosc :D Nie wie ktos morze jak najlepiej szukac mieszkan/domow zdalnie, bez mozliwosci na razie pojechania tam? Spogladalam na strony www, ale z tego nie wiele mozna wywnioskowac, no bo dom jak dom - ale jak wyglada okolica itd..... Pewnie nie ma czegos takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×