Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

oups, chcIalam wyslac usmiech.... fakt z tym tulaniem ,ktos mi kiedys powiedzial ze taki nasz los emigrantow ze zawsze nam czegos brakuje jak jestesmy w pl to tesknimy do kraju w ktorym mieszkamy, jak jestesmy w domu to tesknimy do pl i tak w kolko w zasadzie moglabym mieszac w kazdym kraju( nooo , zeby za zimno nie bylo) a szkoda byloby mi ludzi-przyjaciol , znajomych, sasiadow czesto dyskutujemy o tym ze znajomymi bo dla niektorych \"emigracja\"do innego miasta to juz tragedia i to tylko z powodu innego widoku za oknem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina czyzbys wybierala sie do Skandynawii? Randki randkami,chyba takiej prawidzwej to nigdy nie mialam. Znalismy sie z netu, przez 5 miesiecy ze soba klikalismy dzien w dzien. A nasze pierwsze spotkanie bylo w stolicy, bylismy w Lazienkach, takze padal deszcz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..... no i ? ..... BlingBling ty to jestes krolowa \"suspensu\"!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi hi moja to juz nie pierwsza byla ale jakze pamietna....;-) bylismy na wesolym miasteczku ( z Gapa i jej malzem;-) oj pamietaja oj pamietaja;-))jezdzilismy na takich fajnych jazdach, pierwsza- n ie poszlam, druga byla superancka a na trzeciej sie pozygalam... i skonczylam jazdy;;-) zolnierz kontynuowal z Gapa, ...ale wygral dla mnie misia w koszykowke;-)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i.... jestesmy do dzisiaj razem, za 6 dni mina 3 lata od Lazienkowych spacerkow hihi A co to te suspensy, nie znam tego slowa..., wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak ja z tym ze staz dluzszy-15 lat \"suspens\" to slowo francuskie i angielskie a przysiegam ze slyszalam niedawno w polskiej tv, kurka , jak to przetlumaczyc? no np jak akcja w jakims thrillerze dobiega konca i juz_ juz mamy sie dowiedzic kto zabil i wstrzymujemy oddech-to wlasnie jest \"suspens\" a niby dlaczego masz sie wstydzic??? OSTATNIO SLYSZALAM TEZ w polskiej tv ze czyjs komputer jest nie K O M P A T Y B I L N Y --zgroza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao...anusia, wenecja jest fajana, jak nie leje, oczywiscie... Kiedy tam bylam pierwszy raz, to kupilam sobie zlote kolczyki z czarnym oczkiem.. pierwsza randka...? w warszawie w kawiarni a przed tem 3 godziny przed lustrem ...i ogromny stresssss. potem bylo juz lepiej. blingbling, tak wybieram sie zobaczyc fiordy i moze uda mi sie dojechac na przyladak polnocny. Bylam juz na przyladku dobrej nadziei, teraz wypadaloby skoczyc na ten drugi...nie? watpie czy mi sie to uda, bo zawsze cos sie wykluje.. 102, super jazdy, ja kiedys wygralam duzego, rozowego misia na Platerze w wiedniu...ale na zadne cuda tam nie wsiadalam...chodzilam nogami po ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina wiem ze Wenecja fajana bo przez3 lata mieszkalam 40km od niej ale kurcze co ktos przyjezdzal to trzeba bylo do Wenecji gonic....a przyjezdzali ..oj przyjezdzali....;) rany! zeby tylko pogoda byla bo tu znowu dzisiaj pada snieg -zalamka jak ja nieraz nienawidze tych Alp :p ! dziewczynki a zadnych wpadeczek nie bylo na radkach?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka moi drodzy!! 😘 Przepraszam, ze po tak dlugiej przerwie ale jak wpadalam do domu na kawalek weekendu to jakos do kompa nie bylo mi dane dotrzec :D Ostatnim razem jak sie dorwalam to tylko dalam rade poczytac i tak mi sie glupio zrobilo jak zobaczylam, ze mnie w tabelce nie ma :) Ale jest szansa, zeby to naprawic! Po Swietach bede u siebie na poludniu sie wygrzewac znowu!!!! :) Juz sie nie moge doczekac :) Witam nowe osobki 🖐️ A w zasadzie to Was jest tyle, ze jak jak NOWA sie czuje. Mam nadzieje, ze szybko sie naucze \"kto i co\" :D Kokus mam prosbe do Ciebie. Pewnie masz ta strone z emotikonami prawda? Podasz linka? Mialam zapisana ale po reinstalacji niestety przepadla. Naneczka odezwij sie, odpisalam na maila :) Nic to, spadam bo zaraz szarancza w postaci moich 2 siostrzencow nawiedzi na caly dzien nasz dom :D 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... JoAska - nie mam emotkow, tez mi zginely za ktoryms razem.. Ciesze sie, ze wrocilas.. Teraz mam nowy dysk i wprawdzie dalo sie uratowac dane z \"moich dokumentow\", ale tylko te, ktore zapisalem kiedys w lutym... Natomiast wszystkie zdjecia zrzucone z aparatu w ciagu poltora miesiaca diabli wzieli.. a mialem wtedy akurat kilka kwitnacych hipeastrum i dwa razy bylem nad Wisla i tez robilem fotki.. Pozdrawiam wszystkich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao sluchajcie, widzialam , ze nas skopiowali i zalozyli taki sam a wlasciwie podobny topik jak nasz.....nawet nicki , niektore, sa prawie takie same... czy to ktos z was? moze, to ja tylko o tym nie wiem? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryspina ja o tym nic nie wiem... ale moze przypadkiem znalazlas nasz , taki sam tytul tylko czesc 2 siedzialysmy tam przez krotki czas jak nasz topik sie zgubil;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
Witam dziewczyny.Jestem tu nowa.Czy któras z was jest z okolicy Koln-Bonn?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ale cisza jak w we czasem :) Kokus no mi to zginelo a pamietam ze Amber nam to chyba podawala linka, tylko ze juz tu nie zaglada a wszystkich stron chyba nie bede przegladac :D Tersia niestety nie ma z nami nikogo z tych okolic. Jest Naneczka z Monachium, byla kiedys Malutka_De ale nie pamietam dokladnie z jakiej czesc DE :) Milego dnia wszystkim!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi hi dalam sie nabrac... ale milo bo to byl moj jedyny primaaprilisowy zart;-)krispina it- szacuneczek;-) tersia- na topiku jestem w zwiazku z obcokrajowcem dziewczyna o imieniu lena jest z berlina, jest tez tam kilka z niemiec i holandii, wiec zajrzyj do nich;-) albo zostan z nami;-) pozdrawiam a moja lazienka to jest turkusowa a nie niebieska, bombowy kolor Kokus- zaluje ze starciles zdjecia bo w zyciu nie widzialam kwiatow o ktorych piszesz buziaki dla wszystkich i troszke slonca z Florydy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... 102 - napewno widzialas, tylko wiekszosc jest prezentowana pod niewlasciwa nazwa Amarylis. Zapraszam na forum ogrodnicze, gdzie na tej i poprzednich stronach są zdjęcia od wielu osób, topik dotyczący Hipeastrum i Amarylisow jest jednym z najlepiej rozwijajacych sie, sa tez inne grupy zainteresowan ogrodniczych. Na tym forum mozecie mnie spotkac pod moim wlasnym imieniem, znacie je z maila. Pozdrawiam wszystkich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Przepadlam jak kamien w wode - przepraszam - ale wracam ;) Byliscie niesamowicie aktywni przez te kilka tygodnI! :) Az milo. Z poczatku probowalam spisywac sobie co, kto i na jaki temat, ale pod koniec drugiej strony stwierdzilam , ze nie nadaze! Krociutko wiec tylko - do Kryspiny - odnosnie szkolnych problemow Twojego syna - ja uwielbiam rogate charaktery i uwazam, ze z lizusow nic dobrego nie wyrasta, wiec...na Twoim miejscu raczej cieszylabym sie, ze chlopak jest taki, jakim go opisujesz ;) Margocia - 6 przeprowadzek z kraju do kraju! JEzu, jak to sie robi??? Ja przeprowadzam sie do Wloch od trzech lat i wciaz mam w Polsce pudla pelne ksiazek, papierow i drobiazgow, bez ktorych \"nie moge zyc\" i ktore czekaja na transport... GNU - uszy do gory. Moja babcia (rocznik 1915) od 10 lat zyje z rozrusznikiem, w ktorym jak dotad nie trzeba bylo nawet wymieniac baterii. Ostatnio byla na kontroli u neurologa, bo ...\"tak jej czasem reka zadrzy i co to moze byc?\" PAni doktor (mlodsza o 30 lat) zrobila jej testy dla osob po 80-tce, potem te dla 60-latkow - wszystkie wyniki rewelacyjne. W koncu mowi - \"niech mi Pani scisnie reke z calej sily\". Zanim moja Mama zdazyla krzyknac i niedopuscic do nieszczescia, reka byla prawie zmiazdzona (Babcia - zaprawiona w robotach ogrodkowych ma uscisk sztangisty...) Squirley, Jay - duzo zdrowka ❤️! Gapa - jak poszla operacja? Czujesz juz zapachy? Do tematow wnetrzarskich chyba sie nie ustosunkuje, bo nieco mi sie przejadly (przerabialismy je w zeszlym roku po przeprowadzce) a rozmowa o cenach mieszkan w Turynie, to temat ponad moje nerwy:p Chetnie natomiast napisze o pierwszej randce, na ktora zaprosil mnie moj maz. Bylo to podczas pierwszego \"Salone del Gusto\" w Turynie (cos w rodzaju targow produktow zywnosciowych charaterystycznych dla poszczegolnych regionow Swiata) i zaprosil mnie na... Japonska Ceremonie Picia Herbaty. Bylo cudnie! No i jak widac docenilam jego pomyslowosc ;) Weszlam na strone naszej klasy, ale jakos nie moge sie zalogowac. Moze za duzy tlok tam dzisiaj - sprobuje potem! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina! Zapomnialam napisac, ze czuje sie ostatnio wysmienicie. Dzieki za troske. Problemy zoladkowe minely i tylko zaczynam ostatnio cierpiec na \"lustrzyce\" ;) Arnusia - odpisalam na Twoj mail, nei wiem tylko, czy doszedl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102---pozdrowienia!! kuk....moje dziecko jest charakterne, dzisiaj np. zaprosilo kolegow na ogladanie meczu, kolacje ,spanie i sniadanie...goscinny typ... ja tez cierpialam na \"lustrzyce\" , jest to dosyc meczaca przypadlosc... kokus---a co zrobic, zeby/chociaz/ pelargonie sie dobrze i grzecznie chowaly? czy mozna je dac do ziemi? w slonce? czy pol na pol? bo ty ekspert, prawda? i co zrobic z bulwami fijolkow alpejskich? wykopac? czy zostawic , bo wlasnie przekwitly. ciao....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po podrozy na stare smiecie !!! Jesssssu jak bylo bombowo! odrestaurowuja Wenecje!! Kuk maila dostalam jutro odpisze tez pytam co to \"lustrzyca\"??? DOBRANOCKA WSZYSTKIM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oo Sanjayah..
America, please, send Sanjayah home.. the dude can't keep up, the dude is scary! America, please send Sanjayah home... he SUCKS out loud and his mighty hairy America please send Sanjayah home..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuk 🌻 dzieki:) zabawna historia:) ja sie tylko o tatusia boje, bo on naprawde slaby jest.. pamietam, jak go pierwszy raz zobaczylam po bajpasach... pierwsza mysl, jaka mi do glowy przyszla, boze swiety, to tak jakbym ogladala kogos z obozow koncentracyjnych.. na rozrusznik na szczescie lepiej zareagowal, bo to nie jest inwazyjne... tak czy siak, duzo w okol smierci ostatnio.. moj wujek, i dwoch kolegow taty.. co tatus odbuduje nadzieje na zycie, to ktos mu bliski umiera i wszystko znow siada.. ale staram sie byc dobrej mysli. na pewno sie z tatusiem zobacze w te wakacje:) prawda?:) sciskam wszytskich, m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - NA PEWNO! ❤️! I tak trzymac. Mianem lustrzycy okresla sie przypadlosc charakterystyczna dla ciezarnych i osob naduzywajacych piwa... Polega ona na tym, ze aby obejrzec sobie kolana, luda i podbrzusze, nie wystarczy schylic, sie, lecz trzeba patrzec w lustro... ;) Kokus - jestes ogrodnikiem profesjonalista, czy ogrodnikiem hobbysta? A moze ogrodnikiem maniakiem - tak jak moja Mama? ;) Ja w dziedzinie ogrodu jestem pelnym dobrych checi ignorantem, ktory usiluje sie wdrozyc. W zeszlyym roku kupilismy mieszkanie z przylegajacym do niego malenkim betonowym podworkiem-studnia. Pod betonem znajduje sie garaz podziemny, ale wiedziona oslim upiorem zawzielam sie i doprowadzilam do tego, ze w naszej studni powstal mini ogrodek ;) Teraz moim glownym problemem jest walka o trawe, ktora (w przeciwienstwie do mchu) nie ma ochoty rosnac w cieniu :p Rosnie nam natomiast pieknie jasmin i rosna roze a nawet jeden (choc mizerny) clematis! Kryspina, widze, ze Twoja latorosl ma slowianskie, a nie wloskie podejscie do goscinnosci. Moze to byc troche meczace, ale mnie i tak sie podoba. Duzo bylo tych znajomych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochani! tez mialam \"lustrzyce\":) 25 kg jak w morde strzelil do tej pory to zrzucam!! Kokus! pomocy! kupilismy drzewko pomaranczowe -calamondin i caly czas sypia sie z niego liscie -niedlugo bedzie lyse!! a podlewam i opryskuje woda ta jak kaza w ulotce Gnu i Gapa 🌼 Kryspina -witaj w klubie matek goscinnych dzieci!! \"uwielbiam \"jak moj syncio pyta przy koledze czy owy moze zostac na kolacji(i sniadaniu) oczywiscie 5 min przed podaniem tej kolacji! Kuk a kiedy ty rodzisz? Dzisiaj przyjezdzaja moi rodzice i bedzie hm.... male zamieszanie (czytaj trzesienie ziemi)SA BARRRRDZO kochani ale wiecie jak to jest:) pomysle o Was cieplo chrupiac kabanoska:) pozdrowienia dla wszystkich obecnych i nieobecnych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arnusia - serca nie masz - kabanoska? Prawdziwego? Uchm - az mnie skrecilo z zazdrosci!!! ;) Rodze w polowie lipca, ale juz dzis czuje sie, jakby to mialo byc wieczorem. Zastanawiam sie co bedzie, jak przyjdzie do nas lato a ja zaczne puchnac :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ciepla pogoda w koncu zawitala na Wyspy Brytyjskie, slonce swieci i nie wieje wiatr mocno - jest cudownie. Swieta niestety spedze wlasnie w WB a nie w PL z powodu opieszalosci tutejszych urzedow. grr... A zatem smacznego jajka i mokrego Dyngusa (musze meza do suchej nitki przemoczyc w poniedzialek). pozdrowionka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibixp
czesc witam wszystkich ja mieszkam w Holandii dokladnie Zeeland a miejscowosc Hulst no i sobie tak tutaj juz na stale mieszkam rok czasu -- moze jest ktos z tych okolic? jesli tak to napisz i mam nadzieje ze sie jakos znajdziemy napewno odpisze .Pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×