Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Bagatelka- ano wlasnie ladnych pare lat temu mialam przygode z zebem. Nie wiem czy pamietacie takie cukierki co sie zwaly \" kukulki\"... przy jednej okazji wcinania tych slodyczy jakos zle tego cukierka ugryzlam i moj zab pekl na pol :o ?(lacznie z korzeniem) Nic przyjemnego... Niestety nie dalo sie go uratowac :( NAtomiast Pani denstystka powiedziala mi ze gdyby korzen pozostal niezniszczony wowczas moglaby usunac tylko korone i zamocowac taka szklana koronke ( nie wiem jak to sie prawidlowo nazywa ale mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi :)). Mojemu mezowi natomiast jego dentystka usunela polowe zeba ( takiego co mial 4 korzenie) - 2 z nich byly uszkodzone i martwe a pozostale jak najbardziej zdrowe- wiec przeciela zeba na pol i tylko nadbudowala ta zniszczona czesc. Ani79 wydaje mi sie ze jesli chcesz sie dowiedzxioec do ktorego kraju potrzebujemy wiz powinnas wejsc na strone internetowa ministerstwa spraw zagranicznych... cos mi sie kojarzy ze znajduej sie tam lista panstw z opisanymi wymaganymi papierami. ktore potzrebujemy przy wjezdzie :) ... jak bede miala czas to ci te strone wyszukam :) Margot - jak wroce do domu to wu=yszukam przepis i go tu zamieszcze :D Jay - powodzenia w egzaminach!!! trzymamy kciuki :D A propos jezykow - kiedys w liceum bylam na wymianie pl-farncuskiej i przez pare tygodni mieszkalam u rodziny francuskiej i chodzilam do ichniej szkoly. Nawet niezle mi ten francuski wychodzil :) Niestety potem przez caly okres studiow mialam stycznosc jedynie z angielskim i francuski poszedl w zapomnienie :( Moze sie kiedys jeszcze zmobilizuje i powtorze... bo to przeciez niemozliwe bym wszystko zapomniala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauwazylam ze link sie zle zkopiowal i nie wuswietla informacji... W takim razie wejdz na strone ministerstwa: http://www.msz.gov.pl/ na gorze strony jest \"szybkie menu\". wybierz z rozwijanej listy \"spis krajow o ruchu bezwizowym\" i powinno automatycznie przeniesc cie do tej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ Chyba nie tak do konca wyszlam calo z wczorajszego upadku. Jestem cos obolala... Z tylu prawej nogi pojawil sie wielki siniak na pol uda. I zaczely mnie bolec placy. Mam tam dosyc mocno zdarta skore, mniej wiecej po srodku... Ech... zachcialo mi sie bukiecikow :P W ogole kochane! Dziekuje Wam za troske. Jestescie the best ❤️ :) Julii - widze, ze remont zbliza sie ku koncowi. Porzadki po sa czasochlonne, ale jaka potem jest radosc z posiadania nowego \"ulepszonego\" wnetrza :) :) Kasiulena - bede Ci bardzo wdzieczna :) Ja dzisiaj na predce zrobilam jajka w sosie musztardowym z ziemniakami i surowka z marchwi. Danie à la moja podstawowkowa stolowka :D Ale S. jadl az mu sie uszy trzesly! :D A propos jezykow, to ja poza angielskim i francuskim, uczylam sie jeszcze hiszpanskiego i niemieckiego. Hiszpanski bardzo mi sie podobal, uczylam sie go zreszta bedac kilka miesiecy w Hiszpanii... potem jednak nie mialam czasu, zeby z powrotem sie za niego zabrac... i teraz juz praktycznie nic nie pamietam. Za to z niemieckiego jestem niewyuczalna ;):P Mialam dwukrotnie jechac na stypednium i za kazdym razem spanikowalam... Zreszta uwazam, ze lepiej umiec mowic w jednym jezyku obcym a dobrze niz w pieciu po lebkach... We Francji zreszta jest tak, ze jak stekasz troche w jakimkolwiek jezyku, to od razu jestes dwujezyczny ;);) Ach, te Francuzki :D Nic, zabieram sie za sprzatanie. Musze umyc podloge i poskladac pranie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot dobrze ze sie tylko na siniakach skonczylo:) ja mam taka wrazliwa skore ze tylko kos mnie mocniej zlapie i juz siniaki mam:O ja juz podlogi pomylam i niestety walcze z biedronkami-jakas plage tu mam:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) mika - ty walczysz z biedronkami a ja z muchami. Za plotem mam farme. Baranki, owieczki i inne zwierzatka... ;) Sielanka prawie ;) Niestety na wiosne i jesienia nie mozemy sie pozbyc much. W oknach mam moskitiery... Wystarczy jednak, ze na dluzej zostawie drzwi otwarte i w domu mam inwazje. :o W tym roku nie jest tak zle... ale i tak jest to uciazliwe. No nic, powodzenia w walce z biedronkami! A propos biedronek... moi sasiedzi zafundowali sobe biedronke-giganta w swoim ogrodzie :D Jedni sasiedzi maja krasnoludki... drudzy biedronke... Grunt to miec dobry gust i jeszcze lepsze samopoczucie :P:D:D My dla odmiany szczycimy sie naturalnym ekosystemem w naszym ogrodzie ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie świata
zapraszam wszystkich na nowo powstałe forum www.ludzieswiata.fora.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie, Mai Jade, dnia 05.10. o godzinie 00.02, po 9 miesiacach, z powodu nieodpowiedniego zachowania (czesto pukalam w sciany) zostalo wymówione, z nakazem natychmiastowej eksmisji, 1pokojowe mieszkanie z pelnym wyzywieniem. Bardzo chetnie sie stamtad wyprowadzilam, poniewaz pomieszczenie dla mojej dlugosci (51 cm) i mojej wagi (3089g) tak czy inaczej bylo za male! Z przeprowadzki ciesza sie dumni Rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak na chwilke... :) Kasiulena dzieki za linka...:D Margot- najwazniejsze ze jestes cala i zdrowa...:) Ja kocham hiszpanski... :) Kiedys wladalam nim bez zarzutow no ale teraz go w ogole nie uzywam...:( A jak nawet chce cos powiedziec to mi sie wloskie slowa nasowaja na mysl... A odnosnie akcento to znowu wole ten akcent z Ameryki poludniowej niz z Hiszpanii...:D 🌻 I znowu praca....:) Hi hi... slonce sie przebilo przez chmury.... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) 102 i Mai - GRATULACJE dla Was obu!! Dzielnie sie spisalyscie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 :D:D:D PS mika nam juz zdradzila ta cudowna wiadomosc kilka stronek wczesniej! :D:D Ale gratulacji nigdy nie za wiele!!!! :D:D:D Poprosze o fotki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje gratulacje 102!!!!!!!!!!!🌻........ Ucałuj coreczke... Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ani79 - mi tez bardziej podoba sie akcent z Ameryki Poludniowej. Uczylam sie hiszpanskiego w Andaluzji... akcencik przepiekny ;) Same szerokoustne zaby ;):D Zaluje bardzo, ze juz niewiele mi w glowie zostalo z tego hiszpanskiego... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya - dowcipnisia z Ciebie ;) Fajnie, ze juz od mlodego przyzwyczajasz sie do bytowania na naszym sympatycznym topiku :) Mamy nadzieje, ze jako juniorka rodu przezyjesz nasz wszystkie i przekazesz nasz topik jako spuscizne dla nastepnego pokolenia polakow za-granica ;) A puki co, to pozdrowienia od topikowych ciotek-klotek 👄 102 - milego wypoczywania z Twoja mala Przytulanka :) Jay - miesko mialo sie zrobic zielone od roslin z sosu ;) Tez trzymam kciuki :) ani70 - zielony potwor wyszedl tak jakos anemicznie, ale to dlatego, ze nie mialam paru skladnikow, a o innych zapomnialam :P Na nowym miejscu nie moge jakos najsc na swoje nawet z gotowaniem 😭 Margot - pogodziliscie sie? No, ciekawe na jak dlugo ;) A ze francuski to kosmos, to ja wiem :( 8 lat ciezkich mak nie starczylo, bym mogla porzeprowadzic choc prosta rozmowe. Na pewno troche praktyki by mi pomoglo ... Przepis sprzedam Ci troszke pozniej. A z tym zebem, to juz sama nic nie rozumiem, wiec chyba zdobede sie na krotka konsultacje u innego dentysty, jesli mnie dopuszcza i nie zarzadaja setek $ :P A propos wypadku - wylez sie w lozeczku i zamow przytulne przytulanie ;) Julii - powodzenia z malowaniem :) Teraz balagan itp. ale potem ile bedzie radosci :) Kasiulena - ja wlasnie nie wiem, czy korzen tez mi pekl, czy tylko zab do korzenia. Nerw jest na pewno wyeksponowany, bo bol tam dochodzi. Wlasnie z tym nadbudowaniem mam dylemat .... Ech... Bling - jak tam postepy z remontem? Udalo Ci sie wreszcie dostac te halogeniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya - dowcipnisia z Ciebie ;) Fajnie, ze juz od mlodego przyzwyczajasz sie do bytowania na naszym sympatycznym topiku :) Mamy nadzieje, ze jako juniorka rodu przezyjesz nasz wszystkie i przekazesz nasz topik jako spuscizne dla nastepnego pokolenia polakow za-granica ;) A puki co, to pozdrowienia od topikowych ciotek-klotek 👄 102 - milego wypoczywania z Twoja mala Przytulanka :) Jay - miesko mialo sie zrobic zielone od roslin z sosu ;) Tez trzymam kciuki :) ani79 - zielony potwor wyszedl tak jakos anemicznie, ale to dlatego, ze nie mialam paru skladnikow, a o innych zapomnialam :P Na nowym miejscu nie moge jakos najsc na swoje nawet z gotowaniem 😭 Margot - pogodziliscie sie? No, ciekawe na jak dlugo ;) A ze francuski to kosmos, to ja wiem :( 8 lat ciezkich mak nie starczylo, bym mogla porzeprowadzic choc prosta rozmowe. Na pewno troche praktyki by mi pomoglo ... Przepis sprzedam Ci troszke pozniej. A z tym zebem, to juz sama nic nie rozumiem, wiec chyba zdobede sie na krotka konsultacje u innego dentysty, jesli mnie dopuszcza i nie zarzadaja setek $ :P A propos wypadku - wylez sie w lozeczku i zamow przytulne przytulanie ;) Julii - powodzenia z malowaniem :) Teraz balagan itp. ale potem ile bedzie radosci :) Kasiulena - ja wlasnie nie wiem, czy korzen tez mi pekl, czy tylko zab do korzenia. Nerw jest na pewno wyeksponowany, bo bol tam dochodzi. Wlasnie z tym nadbudowaniem mam dylemat .... Ech... Bling - jak tam postepy z remontem? Udalo Ci sie wreszcie dostac te halogeniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya - dowcipnisia z Ciebie ;) Fajnie, ze juz od mlodego przyzwyczajasz sie do bytowania na naszym sympatycznym topiku :) Mamy nadzieje, ze jako juniorka rodu przezyjesz nasz wszystkie i przekazesz nasz topik jako spuscizne dla nastepnego pokolenia polakow za-granica ;) A puki co, to pozdrowienia od topikowych ciotek-klotek 👄 102 - milego wypoczywania z Twoja mala Przytulanka :) Jay - miesko mialo sie zrobic zielone od roslin z sosu ;) Tez trzymam kciuki :) ani79 - zielony potwor wyszedl tak jakos anemicznie, ale to dlatego, ze nie mialam paru skladnikow, a o innych zapomnialam :P Na nowym miejscu nie moge jakos najsc na swoje nawet z gotowaniem 😭 Margot - pogodziliscie sie? No, ciekawe na jak dlugo ;) A ze francuski to kosmos, to ja wiem :( 8 lat ciezkich mak nie starczylo, bym mogla porzeprowadzic choc prosta rozmowe. Na pewno troche praktyki by mi pomoglo ... Przepis sprzedam Ci troszke pozniej. A z tym zebem, to juz sama nic nie rozumiem, wiec chyba zdobede sie na krotka konsultacje u innego dentysty, jesli mnie dopuszcza i nie zarzadaja setek $ :P A propos wypadku - wylez sie w lozeczku i zamow przytulne przytulanie ;) Julii - powodzenia z malowaniem :) Teraz balagan itp. ale potem ile bedzie radosci :) Kasiulena - ja wlasnie nie wiem, czy korzen tez mi pekl, czy tylko zab do korzenia. Nerw jest na pewno wyeksponowany, bo bol tam dochodzi. Wlasnie z tym nadbudowaniem mam dylemat .... Ech... Bling - jak tam postepy z remontem? Udalo Ci sie wreszcie dostac te halogeniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya - dowcipnisia z Ciebie ;) Fajnie, ze juz od mlodego przyzwyczajasz sie do bytowania na naszym sympatycznym topiku :) Mamy nadzieje, ze jako juniorka rodu przezyjesz nasz wszystkie i przekazesz nasz topik jako spuscizne dla nastepnego pokolenia polakow za-granica ;) A puki co, to pozdrowienia od topikowych ciotek-klotek 👄 102 - milego wypoczywania z Twoja mala Przytulanka :) Jay - miesko mialo sie zrobic zielone od roslin z sosu ;) Tez trzymam kciuki :) ani79 - zielony potwor wyszedl tak jakos anemicznie, ale to dlatego, ze nie mialam paru skladnikow, a o innych zapomnialam :P Na nowym miejscu nie moge jakos najsc na swoje nawet z gotowaniem 😭 Margot - pogodziliscie sie? No, ciekawe na jak dlugo ;) A ze francuski to kosmos, to ja wiem :( 8 lat ciezkich mak nie starczylo, bym mogla porzeprowadzic choc prosta rozmowe. Na pewno troche praktyki by mi pomoglo ... Przepis sprzedam Ci troszke pozniej. A z tym zebem, to juz sama nic nie rozumiem, wiec chyba zdobede sie na krotka konsultacje u innego dentysty, jesli mnie dopuszcza i nie zarzadaja setek $ :P A propos wypadku - wylez sie w lozeczku i zamow przytulne przytulanie ;) Julii - powodzenia z malowaniem :) Teraz balagan itp. ale potem ile bedzie radosci :) Kasiulena - ja wlasnie nie wiem, czy korzen tez mi pekl, czy tylko zab do korzenia. Nerw jest na pewno wyeksponowany, bo bol tam dochodzi. Wlasnie z tym nadbudowaniem mam dylemat .... Ech... Bling - jak tam postepy z remontem? Udalo Ci sie wreszcie dostac te halogeniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya - dowcipnisia z Ciebie ;) Fajnie, ze juz od mlodego przyzwyczajasz sie do bytowania na naszym sympatycznym topiku :) Mamy nadzieje, ze jako juniorka rodu przezyjesz nasz wszystkie i przekazesz nasz topik jako spuscizne dla nastepnego pokolenia polakow za-granica ;) A puki co, to pozdrowienia od topikowych ciotek-klotek 👄 102 - milego wypoczywania z Twoja mala Przytulanka :) Jay - miesko mialo sie zrobic zielone od roslin z sosu ;) Tez trzymam kciuki :) ani79 - zielony potwor wyszedl tak jakos anemicznie, ale to dlatego, ze nie mialam paru skladnikow, a o innych zapomnialam :P Na nowym miejscu nie moge jakos najsc na swoje nawet z gotowaniem 😭 Margot - pogodziliscie sie? No, ciekawe na jak dlugo ;) A ze francuski to kosmos, to ja wiem :( 8 lat ciezkich mak nie starczylo, bym mogla porzeprowadzic choc prosta rozmowe. Na pewno troche praktyki by mi pomoglo ... Przepis sprzedam Ci troszke pozniej. A z tym zebem, to juz sama nic nie rozumiem, wiec chyba zdobede sie na krotka konsultacje u innego dentysty, jesli mnie dopuszcza i nie zarzadaja setek $ :P A propos wypadku - wylez sie w lozeczku i zamow przytulne przytulanie ;) Julii - powodzenia z malowaniem :) Teraz balagan itp. ale potem ile bedzie radosci :) Kasiulena - ja wlasnie nie wiem, czy korzen tez mi pekl, czy tylko zab do korzenia. Nerw jest na pewno wyeksponowany, bo bol tam dochodzi. Wlasnie z tym nadbudowaniem mam dylemat .... Ech... Bling - jak tam postepy z remontem? Udalo Ci sie wreszcie dostac te halogeniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagatelka.
Maya - dowcipnisia z Ciebie Fajnie, ze juz od mlodego przyzwyczajasz sie do bytowania na naszym sympatycznym topiku Mamy nadzieje, ze jako juniorka rodu przezyjesz nasz wszystkie i przekazesz nasz topik jako spuscizne dla nastepnego pokolenia polakow za-granica A puki co, to pozdrowienia od topikowych ciotek-klotek 102 - milego wypoczywania z Twoja mala Przytulanka Jay - miesko mialo sie zrobic zielone od roslin z sosu Tez trzymam kciuki ani79 - zielony potwor wyszedl tak jakos anemicznie, ale to dlatego, ze nie mialam paru skladnikow, a o innych zapomnialam Na nowym miejscu nie moge jakos najsc na swoje nawet z gotowaniem Margot - pogodziliscie sie? No, ciekawe na jak dlugo A ze francuski to kosmos, to ja wiem 8 lat ciezkich mak nie starczylo, bym mogla porzeprowadzic choc prosta rozmowe. Na pewno troche praktyki by mi pomoglo ... Przepis sprzedam Ci troszke pozniej. A z tym zebem, to juz sama nic nie rozumiem, wiec chyba zdobede sie na krotka konsultacje u innego dentysty, jesli mnie dopuszcza i nie zarzadaja setek $ A propos wypadku - wylez sie w lozeczku i zamow przytulne przytulanie Julii - powodzenia z malowaniem Teraz balagan itp. ale potem ile bedzie radosci Kasiulena - ja wlasnie nie wiem, czy korzen tez mi pekl, czy tylko zab do korzenia. Nerw jest na pewno wyeksponowany, bo bol tam dochodzi. Wlasnie z tym nadbudowaniem mam dylemat .... Ech... Bling - jak tam postepy z remontem? Udalo Ci sie wreszcie dostac te halogeniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm. to ciekawe, powyzszy wpis jest faktycznie moj, ale dokonalam go duzo wczesniej i pod zaczernionym nikiem ... Dziwy jakies :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Bagatelka - to takie czary mary. ;) Twoj wpis skopiowalam ja. Otoz znowu zawiesila sie Kafeteria... Tak jak wczoraj. I do numeru strony dopisalam wyzszy o 1 numer i pojawily sie Twoje wpisy w liczbie x4. A potem jak sie wszystko odblokowalo, to one sie nie wyswietlily. Postanowilam jeden z nich przekopiowac, zebys nie musiala sie produkowac raz jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrgot - ❤️, bosz, zupelnie zapomnialam o tej metodzie :D Pare lat temu cos takiego tez bylo, ze sie dopisywalo o 30 wiecej czy cos takiego ... Dzieki za uratowanie moich wypocin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) bagatelka - polecam sie na przyszlosc ;) Ja po prostu widzialam ten Twoj wpis i potem on nagle znikl... Wlasnie wtedy przypomnialam sobie o tej metodzie z dopisywaniem. I zadzialalo. :D Jesli zas chodzi o Twoj zab, to na pewno konsultowalabym to jeszcze z jakims dentysta. Wyrwac jest najprosciej... Na nieszczescie nie jestesmy rekinami ;) Zeby wyrastaja nam tylko dwa razy... wiec o stale trzeba walczyc poki mozna. Za sama konsultacje nie powinnas duzo zaplacic. Przytulania niestety nie moge zamowic, bo przytulacz jest w pracy i posiedzi dzisiaj do pozna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór🌼 Arnusia🌼 Margusia🌼 Ani79🌼 Mikuś🌼 Kasiulena🌼 Bagatelka🌻 Jay🌼 Julii🌼 102🌼-gratuluję❤️ Wszystko przeczytałam, jeśli kogoś pominęłam to 🖐️🌻 Ale fajnie się czyta was,muszę nadrobić zaległości... miłego wieczoru🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki........ Powrocilam...... Dzien mialam bardzo dluuuuuuuuugi...😠 Bagatelka-Margot ma racje... Ja tez bym poszla do innego dentysty... niezaszkodzi a moze nawet pomoze... Nie ma to jak wlasny zab...:) Ja tak bardzo nie chce myslec o dentyscie bo mnie sama czeka w poniedzialek w polandii wizyta plus ortodata jeszcze...:( Grrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) selala - milego czytania :) Mam nadzieje, ze szybko nadrobisz zaleglosci wlaczysz sie aktywnie do rozmowy 🌻 :) ani79 - mi tez przydalaby sie wizyta u ortodonty. Nosisz aparat? W zeszlym roku zaczela wyzynac mi sie osemka. Zrobilam zdjecie i wyszlo, ze mam jeszcze jedna (obie na dole). :o Pozno zabkuje, ale co zrobic... :P Na razie ta, ktora zaczela sie przebijac przez dziaslo rosnie (odpukac) bezbolesnie. Chirurg szczekowy odeslal mnie do ortodonty... Ale od roku nie mialam czasu sie wybrac. Mam dosyc duze zeby i obawiam sie, ze zab moze sie nie zmiescic :o Natomiast na ten, ktory jeszcze nie zaczal sie wyzynac na pewno nie mam miejsca... Jakby nie bylo ortodonta nie jestem, wiec powinnam sie wybrac na konsultacje. Mam zle doswiadczenia (przez lata nosilam aparat). A osemki to podobno uroki bialej rasy :o Mamy za waskie szczeki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam i czytam i tak mi miło na serduchu❤️ Marguś,Bagatelka,Kryspina i ja dostałyśmy dziwne maile co otym myślicie? Czy to łańcuszek\"św.Antoniego\"? Coś w rodzaju dość znanej Piramidy w Polsce? A może jeszcze ktoś ? ściągneli z forum nasze adresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selala, ja nie otworzylam tego maila.....skasowalam mam zle doswiadzczenia... ostatnio komp. zawirusowal mi sie ze dwa razy... trzeba uwazac... pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot podaje przepis: Kurczak w winnym sosie Skaldniki: 4 porcje kurczaka pozbawione kostek 2 duze cebule 2 zabki czosnku 50dag malych,zamknietych pieczarek szklanka wytrawnego czerw wina 3 lyzki rosolu (ja dodalam taki z kostki) sol, pieprz, przyprawa prowansalska, oliwa, sok z cytryny Porcje kurczaka kropimy sokiem z cytryny, oproszamy przyprawami, odstawiamy w chlodne miejsce, NA tluszczu podsmazamy cebule pokrojona w sredniej grubosci piorka, dodajemy posiekany czosnek. Gdy sie zeszkla dodajemy pieczarki i zasmazamy, czesto mieszajac. Do zrumienionych skladnikow dodajmy rosol, mieszamy, nastepnie dodajemy wino i zagotowujemy, trzymajac na najmniejszym ogniu przez 2-3 min. Gotowy sos przelewamy do rondla z grubym spodem i trzymamy w cieple. Na goracym tluszczu podsmazamy porcje kurczaka, gdy sie zrumienia, przekladamy do rondla z sosem, dodajemy tluszcz, na ktorym sie smazylo mieso. calosc stawiamy na najmniejszym ogniu i dusimy az mieso bedzie miekkie. Podajemy z ugotowanym na sypko ryzem, grubym makaronem lub kladzionymi kluseczkami oraz delikatna w smaku surowka. Smaczego :) Ok - chwilowo Was porzucam i biegne na silownie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×