Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Witam🌼 A więc przepis na oliwki{nasz) bo pewnie można je robić na tysiąc sposobów! Przez miesiąc moczy się je w wodzie, codzinnie trzeba je zamieszać a co drugi dzień zmienia się wodę. Następnie przygotowuje się roztwór: -1 kg grubej soli -40 g kwasku cytrynowego -10 l wody Zalewa się tym już wcześniej moczone oliwki. Na wierzch zalewa się oliwą,która powinna tworzyć ok 1 cm warstwę.Chroni to przed dostawaniem się powietrza. Co jakiś czas-powiedzmy co 3-4 dni trzeba je przemieszać. po miesiącu są już gotowe.Pyszne. Ani79-Oliwki są rózne,my zbieramy takie na wpół \"zawstydzone\" pół zielone z lekkim rumieńcem,bo wtedy są mięsiste i jędrne:-) Ale ponoć są odmiany typowe tylko do zaprawiania. Są również tatkie tylko do przerobu na oliwę. One po zakiszeniu przybierają kolor jakby khaki:-) Jay-fajnie,że pracujesz z dziećmi:-) one są takie wdzięczne i kochane. Antonetta🖐️-widzę,że wniosłaś troszkę zamieszania na początek:-) Margolku🌼 Jak superowa,że już jesteś znami! Kasulenapracusiu:-) Paaoolko!- Gratuluje wytrwałości i samozaparcia🌻 Dlaczego ja nie mam silnej woli?- bo mój mówi,że jestem w sam raz a pozatym,że idzie zima i to normalne,że organizm odkłada:-p Zagrypione dziewczyny-uważajcie aby dobrze wyleczyć się. ja po dwóch tyg dostałam pogrypowe zapalenie ucha środkowego i biorę antybiotyk! To nie żarty. Arnusiu-buziale Ci śle🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Pozdrawiam z pracy. Chwilowo jest spokoj, ale tylko chwilowo :P :) Paaoollka - super, ze jest Cie mniej! Brawo! :D A jak trzeba wycinac, to trzeba. Bedzie ok, zobaczysz! :) Trzymamy kciuki! :) :) arnusia - no nie pogadalysmy :( U kumpeli nie ma internetu... ale jak tylko sie przeprowadze, to zaraz zakladam szybkie lacze i telefon! Wtedy zamawia goraca linie z Annecy :D :) Jay - mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie ulozy z prakykami. Oops musze spacac. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arnusia celna uwaga... to tak jak by przekonywc 2 godziny kogos ze jest sie malomownym :D Hej selala, te oliwki.. mniaaaam uciekam bo w pracy siedze i ludziom dzis strasznie przeszkadzam :D milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Margociu 🖐️, dzieki za slowa otuchy, mam nadzieje ze bedzie ok. Milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Witam - ja tez klikam z pracy. W tym tygodniu mamy wielka przprowadzke do nowego biura. Wszedzie mnostwo porozkaldanych pudel no i oczyweicie papierow tyle ze nie wiadomo od czego zaczac. Mamy jeszcze 3 dni na pakowanie... mnostwo czasu :) Panikowac bedziemy dopiero w czwartek :) Jay - powodzenia na praktykach :D Ani - kuruj sie bidulko - w tym roku grypsko jest wyjatkowo paskudne, ale bede trzymala kciuki bys ja lagodnie przeszla :D 🌻 Paaoollka - mowisz ze do idelanej wagi zostalo Ci jeszcze tylko 2 kg? :D To juz niewiele .... Jestes bardzo blisko celu :) A operacja za bardzo sie nie przejmuj... wszystko bedzie dobrze :D Selala - nigdy nie mialam okazji zbierac oliwek z drzew. Przetwory domowej roboty musza byc o wiele smaczniejsze niz te robione na masowa skale. Moze kiedys uda mi sie pojechac na taki zbior i Twoj przepis wykorzystam :) No i zdrowiej nam :D 🌻 Margot - zakladaj ten internet czym predzej - jesli nie dla Nas to chociazby dla Twojego S. :D Pozdrawiam Arnusia, Mika 1122- zycze milego dnia :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie panie od A... do Z jestescie strasznie sympatyczne i bardzo milo sie z wami dyskutuje szczegolnie jezeli chodzi o przyjecie wszystkich nowo wpisanych osob... drobne slowa a rozpisujecie sie przez kilka dni... jak - ja wam zazdrosze wolnego czasu tolerancja o ktorej wspominam (patrz - kilka slow o sobie ) to nie totalna akceptacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak calkiem na marginesie - Cuxhaven - jest pieknym, portowym miastem lezacym w Nord Deutschland / struktura architektoniczna zblizona do Gdanska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. ja znowu w Jeleniej Gorze.. na kilka dni zeby dokonczyc robote, zrobic poprawki, poskladac ostatnia winde i ostatni barak.. i do domu.. Problem w tym, ze prezes nie chce rozwiazac umowy przed terminem bo jest robota w Rzeszowie.. a ja jestem juz zmeczony i chcialbym zime przesiedziec w domku.. Antonetta - cos czuje, ze mimo wszystko zostaniesz na topiku... usmiechnij sie i bedzie dobrze.. Kasiulena - powodzenia z ta przeprowadzka... zebys tylko potem znalazla wszystkie swoje papiery.. a gdzie sie przeprowadzacie? znaczy sie daleko? i w jakie warunki? Paaoollka - gratulacje... a co do wycinania czegokolwiek to sie nie przejmuj.. trzymam kciuki... selala - moja kuzynka wyszla za maz za Greka, mieszka na jakiejs wyspie, maja hotel i restauracje i robi kapary w marynacie.. normalnie w ogrodku je zbiera, szok dla mnie.. a oliwki bardzo lubie... Margot - zycze powodzenia w nowej pracy... trzymam kciuki.. ani79 - wracaj do zdrowka szybko.. Jay - a nie bylo jakiejs strzelaniny w szkole ze dwa tygodnie temu? co prawda ugryzienie reki wedkarzowi to tez powazna sprawa.. aiwyl - jakbys przeczytala caly topik to do Ksiegi Guinesa bys trafila.. 102 - dolaczam sie do pytan o malenstwo.. tez jestem ciekaw... i dziekuje za zdjecia.. arnusia - fajny hotel.. moze kiedys tam zajrze... :D Bagatelka - co u Ciebie? bo napewno czytasz codziennie... pozdrawiam wszystkie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Wracam troche poprzynudzac po 2-tygodniowym odwyku ;) W Polsce czulam sie jak duch ... Tak jak czasem mi sie sni ... Ale przynajmniej jestem znowu na biezaco z moda damska :D Natchniona powyzszym mam ochote na szare, pomarszczone botki-kaczuszki a la lata 80-te :) Tylko musza byc tanie, bo pewnie bede je zadko nosic. Okazalo sie, ze nie mam kawy, a myslalam, ze mam i musialam wypic zamiast barszczyk glutamianowy :D Ale byl pycha :D Na koniec dedykuje Wam 2 piosenki P. MArkowskiej \'swiat sie pomylil\' 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, cos mi sie po tym barszczyku nogi placza :D Piosenka jest oczywiscie 1, nie 2 :D Kokus - :) nie czytalam wlasnie, bo bylam w Polsce, a tam nie mam dostepu do netu. Ale wlasnie wczoraj wrocilam i przed chwila przeczytalam wszystkie wpisy odkad odjechalam :) A ze wszystko juz zostalo skomentowane na kilka wariantow, nie mam za bardzo nic od siebie ... Musze sie od nowa wdrozyc w tok naszych topikowych pogawedek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz po 20-kilku latach bylam na cmentarzu 1 listopada, bo nawet przed przeprowadzka do Stanikow chodzilismy z reguly 2 w celu unikniecia strasznych tlumow (cmentarz w Szczecinie jest 2 najwiekszym w Europie i jest tam niewyobrazalnie tloczno, nie mowiac o niemozliwosci dojazdu w miare blisko i czymkolwiek - autobusy jezdzily po 3-4 z rzedu i byly tak napchane, ze nie mozna bylo w ogole wejsc!) Potem poszlismy likwidowac mieszkanie Babci - najszczesliwsze miejsce z mojego dziecinstwa - nie bylo wesolo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko, bardzo mi przykro z powodu Twojej babci... zobacz, myslalem o Tobie i za minutke pojawil sie Twoj wpis... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja akurat myslalam Kryspinie... i prosze - przeleciala jak duch, no doprawdy wieczor cudow;) Tak sobie pomyslalam czy tak przypadkiem Antonetta to nie ktos z forum z nowym pseudo a poniewaz \"czuc wloszczyzne\":D to mi sie skojarzylo z Kryspinka bo zdaje mi sie ze wesola z niej kobitka ale pewnie fantazja mnie ponosi W kazdym razie Antonetto myslalam o tym pare sekund:D Kokus - zapraszam !! sniadanie gratis!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kokus :) no, chyba tak :D Zaraz ide do denciorka na wstawianie mostu ... Mostek tymczasowy mi wypadl i chodzilam po Polsce jak bezzebna meliniara z bramy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups, to bylam ja bagatelka, pod moim kuchennym nikiem konczita, ktory uzywam na forum kulinarlyn :D :D Wpadlam jak sliwka w kompot i to juz nie pierwszy raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha, ha, ha... jak wróce do domu to zaczne cos gotowac.. teskni mi sie do zupy z soczewicy.. a potem chili con carne..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie sie ciesze ze tak wlasnie myslicie o mnie... bo tak na prawde jestem wesola osoba, nie lubie przykrych spraw i ciezkich momentow... kocham dobry humor, lubie zartowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikus- dostalam gg, dzieki;-) juz wam spiesze sie pogadac o mojej pszczolce;-) okazuje sie ze to aniolek ;-) normalnie nie ma dziecka!! spi cala noc, budzi sie tylko raz ok2-3 rano na cyca, nie placze wtedy tylko ja slysze jak sie wierci.po karmieniu wkladam do lozeczka i sama sobie zasypia. o 6 rano jak tatus wychodzi do pracy podrzuca mi dziecko do lozka i spimy razem do 9-10. Maja aktywna jest niewiele jeszcze ok 1-1.5 godz, polozona na poduszke na kanapie sama zasypia. potrafi sie sama soba zajac, jak placze to ma powod: mokra pieluszka, glodna jest albo brzuszek boli. postaram sie zaraz wstawic kilka zdjec;-) Mikus -probowalam wyslac maila ale mi skrzynka cos strajkuje dzis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boszszsz czasami mam wrazenie ze niektorym trzeba drukowanymi pisac.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antonetta> szpila tu, szpila tam, Ty tez musisz miec troche wolnego czasu skoro tu \"bywasz\" dziekuje za informacje o Cuxhaven, ciekawa jestem tej gdansko-podobnej architektury 102> piekna dzidzia, jak tylko jakies malenstwo znajome pojawia sie na swiecie jade do modelki i pstrykam zdjecia, potem robie scrapbook i daje mamie... zwykle sie podoba heheh jeszcze 5 tygodni szkoly, wysiadam juz czasowo;-( dopiero wtorek a ja juz zasypiam na stojaco buuu, marzy mi sie \"niewstawanie\" o 4 rano uciekam, mam jeszcze duzo do zrobienia, w poniedzialek mam prezentacje ze swojego research.. hmm jak to sie mowi po polsku? swoich badan? pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziekuje wszystkim...:) Jeszcze sie trzymam ale w pracy bylo ciezko...ufff...:P W ogole jest ciezko ale daje rade... Jestem taka zawieszona ze hej... Arnusia-bardzo dziekuje za zaproszenie...:) Mam nadzieje ze kiedys bede mogla skorzystac...:D Selala-a ja myslalam ze marynowanie olivek to tak jak kiszenie naszych ogorasow, raz dwa i po ptokach...:) a tu popatrz?????? To teraz je jeszcze bardziej uwielbiem:D za smak i czas im poswiecony...;) Paaoollka-zarazilas mnie tymi zrzuconymi kilogramami i jak mi tylko minie chorobsko to biore sie za siebie...:) A tym zabiegiem sie nie przejmuj bedzie wszystko dobrze... Trzymam kciuki...:) Bagatelka-milo Cie znowu widziec...🖐️🌻 Kokus-jakto sie mowi... Wszedzie dobrze ale w domku najlepiej...:D Kasiulena-udanej przeprowadzki mam nadzieje ze miejsce nowej pracy bedzie wygodniejsze...:D 102-ale fajnie masz z Ta Twoja pszczolka:):D Nie czesto sie zdarza ze dzidziusie takie grzeczniutkie sa.... 🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay- no to kopa w ... na ten poniedzialek! ( tu sie tak mowi \" na szczescie\" ) 102- sliczna dzidzia( po rodzicach):) A co u cioci Gapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spijcie smacznie Polki za granica ( i ty kokusiu, nasz pomoscie do kraju) Kasiulena a nie myslalas zeby przkupic szofera ciezarowki zeby wywalil po drodze kilka kartonow z NAJWAZNIESZYMI dokumentami zolzy? :D :D Jak to mowia tutaj ?zemsta jest potrawa , ktora sie jada na zimno :D Ani - nic gorszego jak \"przechodzona \" grypa, uwazaj na siebie😍 Bagatelka,znalazlas bar mleczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choc mam ciezki dzien pracy za soba i jestem potwornie zmeczona w kilku slowach przedstawie sie wam zeby nie bylo dalszych niejasnosci. Na emigracji jestem ( bagatelka 22 lata ). Przyczyna naszego wyjazdu nie byly sprawy typowo ekonomiczne. Oboje z mezem jestesmy po studiach ( ja - biologia Uniwerek Wroclawski, maz - lekarz wet. Akademia Rolnicza Wroclaw ). W Pl. powodzilo sie nam calkiem nie zle. Malzonek - byl lekarzem powiatowym - zarobki b.dobre, ja - szefem laboratorium wet. - zarobki b. dobre. Syn - jedynak - wowczas ( mowa o latach 1980 ) niejadek, chorowity. Z dyplomami w reku, chorowitym dzieckiem wyruszylismy w nieznane. Poczatki wiadomo nie byly lekkie. Obczyzna, slaba znajomosc jezyka... itp. itd. Uczucia mieszane! zostajemy w europie? jedziemy dalej w swiat? mozliwosci bylo tysiac. Tesknota za ojczyzna trwala dlugo. Zgodnie zapadla decyzja na pozostanie w BDR. Ok. 2 lata wyczekiwalismy na uznanie naszych dyplomow. Nostryfikacja. Zdrowie naszego syna uleglo totalnej poprawie. Nastapila stabilizacja. Malzonek zaczal rozwijac sie w swoim zawodzie, ja zdecydowalam sie na prace w firmie kosmetycznej Kanebo ( rok 89 poczatki firmy Kanebo w Europie ). Mozliwosci jakie stworzyla firma w ktorej rozpoczela sie moja przygoda z dalsza specjalizacja - kosmetykologi ( przez 3 lata zylam na walizkach München - Tokio ), kilka razyz w roku Paryz, Mediolan, Dubaj.... cudowny czas! juz pozniej wszystko potoczylo sie jak w bajce, oferta za oferta, od roku 1990 prowadze wyklady na prywatnym koledzu ( biologia, chemia i kosmetyka ), jestem wlascicielem Beaute Farm, prowadze szkolenia w firmach kosmetycznych - Kanebo, Maria Galland, Carita, Sysly... i dwoch innych. Procz tego jestem tlumaczem przysieglym, matka, zona, stylistka, ....... kocham muzyke, taniec ( Flamenco 5 lat, Belly Dence 8 lat), kajakarstwo, rower, lyzwiarstwo. Kocham zycie, mam niesamowita ilosc przyjaciol ( no powiedzmy w Swiecie ) - obecnie przebywa u mnie moja przyjaciolka ( Chile ). W przyszlym m-cu zawodowo lece do Dubaju.... Nie lubie krzywdzic ludzi i nie lubie byc krzywdzona!!! no chyba teraz zostalo wyjasnione kto ja? co ja? .... acha zapomnialam napisac ze mieszkam w pieknym, uniwersyteckim miescie Ulm! jestem radna, naleze do zwolennikow czystego srodowiska.... i jeszcze mam czas zagladac na forum!!!!!! lubie aktywnosc i ciesze sie ze nie wygladam na swoje lata..... mocno wszystkich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antonetta> widze ze swoim zyciorysem moglabys obdzielic kilka osob;-) zazdroszcze podrozy ani 79> mam nadzieje, ze poczujesz sie lepiej, ja niedawno przechodzilam jakies chorobsko. Nie lubie tutejszej pogody teraz, z rana zima, po poludniu 25 stopni, wieczorem jak wychodze z pracy znowu zima blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antonetta a chociaz jeden z tej niesamowitej liczby przyjaciol jest gdzies blisko Ciebie? no nic , postaramy cie rozruszac;)bo cos troche sztywna jestes(mimo flamenco) ale byc moze pod skorupa maseczek kosmetycznych fajna babka z ciebie;) Dooo praaaacy raaazzz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×