Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

haneczka - kto wie, nie znam dzia ani godziny odnosnie mojego ewentualnego wyjazdu do Polski, ale badzmy w tej sprawie na biezaco w kontakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szykuj, haneczka, szykuj :D A ja w koncu ide na ta kawe ... szkoda, ze musze sama ... chlip, chlip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogole, to kto otworzy 25, ten bedzie musial zliczyc ile nas tu naprawde jest, zeby kielonow nie braklszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogole, to kto otworzy 25, ten bedzie musial zliczyc ile nas tu naprawde jest, zeby kielonow nie braklszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jejku... co ja moge zmowic... czyzby znowu sajgonki hihihi... a moze cos bardziej wykwintnego! Bagatelka, co ta Twoja restauracja pysznego serwuje? bagatelka, ja w Szczecinie bede na dzien przed swietami :) Pozdrowie Szczecin od Ciebie :) I szykuj kielonki, bo zapowiada sie, ze dzisiaj wystukamy ta 25-ta strone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szampana dla nikogo nie zabraknie :D Bedzie lal sie strumieniami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - mozesz zamowic co tylko chcesz, na tym polega ten caly pic - co najbardziej lubisz :) Dzieki, ze pozdrowisz Szczecin ode mnie, moj ukochany i najsliczniejszy dla mego stesknionego serca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka, pozdrowie Szczecin, na pewno! :-) A coz ja zamowie: prawdziwy polski bigos, schaboszczaka, pierogi z kapusta i grzybami, twarog ze szczyporkiem... mniam... mniam... Widzialysiec stuknelo nam 700 wiadomosci - gratuluje bagatelko! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy Margociku :D Wszystko bedzie ! Na tym polaga kolacja w Kawiarni Spelnionych Marzen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej \"chodzi\" za mna twarog... uwielbiam go a tutaj nie mozna go kupic! Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super dziewczyny! Cudowne jestescie, bo ja tez uwielbiam wprost tanczyc, a moj luby, podobnie jak i Twoj bagatelko, nie tanczy :-( W ogole nie pije, nie pali i nie ma robali... hehe :-D o przepraszam, ale sie rozbestwilam :-x a ja lubie od czasu do czasu poszalec! :-) Kiedys potrafilam tanczyc w super lokalu, w centrum Wiednia chyba z 5-6 godzin, a na drugi dzien mialam 2,5 kg mniej... :-D A ile ubawu bylo!! Ech, super czasy byly, choc dopiero kilkanascie miesiecy minelo od ostatnich szalenstw, ale jak dla mnie to juz baaaardzo dlugo :-( I widac po ciuszkach, ze juz dawno sie za duzo nie ruszalam, a taniec to przeciez tez fajny sport, jesli juz sie wiele na codzien nie robi... No nic, nie truje Wam za duzo, bo az tak zle nie jest, moglo byc gorzej :-) Takze szykujmy kieliszki na nasza 25-ta !! A ja chetnie bym sobie w naszej restauracyjce tez cos wloskiego zamowila, ale bez owocow morza, bo nie przepadam. Moze Lasagne albo cos czego jeszcze nie znam? hmmmm..... To ja, stara tradycja skusze sie wobec tego na pieczonego pstraga z duza porcja jakiejs wspanialej surowki :-D Juz pare dni nie jadlam rybek i mam taka ochote, ze az slinka leci na sama mysl :-P A do tego duza lampka czerwonego wina, na lepsze trawienie i co by nam jeszcze weselej bylo na pierwszym spotkaniu! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ladnie, to ja siedze i zlopie kawe w samotnosci a bagatelka tu szampanem ludzi przekupuje hihihi Margot> lece do Francji;-) jak tylko sie wyplacze z balaganu paszportowego hihih dzwonilam dzis do mamy bo mnie smutno od tych moich uczniow tak mocno i godzinke z rodzicielka rozmawialam, cudne uczucie ;-) i mnie to tylko 4 dolce wynioslo.. gg jest spoks ale nie ma to jak polozyc sie pod kocykiem i gadac z mamuncia a jestem z Dolnego Slaska, tzn bylam, jestem? juz sama nie wiem, ide do Olive Garden na pyszny obiad;-) zamelduje sie na tego szampana na pewno.. a ziemniaki ju z kupione, jutro bede pichcic;-) ziemniory zal Margot;-)) haneczka> Ty to musisz dostarczyc serniczka wiedenskiego, bo bez niego to ja sie na dzampre nie szykuje hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka - masz pstraga ! A moze masz przy okazji przepis na pieczonego pstraga ??? Margot - ja tez typowego twarogu nigdzie nie widzialam. W sklepach polskich tylko maja, ale tu nie ma sklepow polskich ... Ja Ci powiem, ze typowego twarogu zbytnio az tak nie lubilam nigdy, wole rzeczy typu np. serek grani, a tu jest cos takiego, nazywa sie cottage cheese i uwielbiam go! Ale teraz juz naprawde ide na ta kawe. Mam juz nawet usta umalowane \"do wyjscia\" blyszczkiem, wiec musze leciec, coby mi sie nie zjadl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale numer :D To Jay juz wrocila z kawy i za maman przegadala godzinsko, a ja jeszcze nawet nie wyszlam :D Olive Garden jest pyszniutkie, dawno tam nie bylam ... Moze na moje urodzinki sie wybiore ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot ja tu tez nie widzialam twrogu w sklepach, moze jest gdzies na rynku albo w tureckich lub jugolskich budkach i sklepikach, tam jeszcze szczerze mowiac nie patrzylam, ale bede musiala w koncu sie wybrac, co by sobie sama robic moje ukochane serniczki :-P choc ich tutaj nie brakuje w sklepach. Ale chcialabym wreszcie sprobowac sama, bo jeszcze nigdy nic nie pieklam... :-( Gotowac, owszem, nawet ostatnio bigos, z Tereska, ktora to mieszka 10 min. ode mnie, i inne pysznosci (Margot jak slysze o pierogach z grzybami to az mi sie cos w zoladku dzieje... i slinka znow naplywa... Boszzz, jaki ja jestem jednak smakosz! :-D A w ogole masz racje, jak spotkanie na ziemi ojczystej to trzebaby nam golabkow, prawdziwego schaboszczaka, bo te wiedenskie to nie to samo, poza tym jeszcze salatka jarzynowa z majonezam, grzybki marynowane, ogorki kiszone lub malosolne, zupka pomodorowa z ryzem i smietana (mniam, mniam... hehe), kluski na parze w sosiku grzybowym...itd, itp. W podstawowce mielismy takie ogromne, na pol talerza i przepyszny sosik do tego... ech! :-/ ja chce do mamy!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay, wsiadaj w samolot i przylatuj! Czekam :D Moja mamcia jest chora :-( Ma grype i lezy w lozeczku :-( Zaraz tez do niej przedryndam... moze jeszcze nie spi :-) Ja naprawde uwielbiam twarog! :-) A jak sobie pomysle o sernikach, leniwych pierogach i wszystkich tych wspanialych rzeczach, ktore mozna zrobic z twarogu, to juz nie powiem, co gdzie mi jezyk ucieka ;) haneczka, a mozna w Austrii dostac kapuste kiszona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, pedzicie przy tym stole, a ja wlasnie po pracy. chyba troszku glodna jestem, ale to nic :) ja tam gotowac nie umiem, ale jak tak sie naczytam waszych przepisow, to zaraz bym kogos namowila, zeby mi zrobil :P albo najchetniej to pierogi bym zjadla :) aaa..... odpowiadam na pytanie co tu robie, mianowicie odezwaly sie we mnie altruistyczne pobudki (hehe) i wyjechalam w ramch wolontariatu europejskiego, jestem tu juz 5 miesiecy, ale w styczniu wracam (coz studia trzeba by skonczyc) ale potem, chyba.... chcialabym tu wrocic do niemiec albo..... holandia (takie male marzenie tak holandia) pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot >>..bylam kiedyś w kraju gdzie nie bylo bialego sera.. Mam nadzieje ,że mleko jest w sprzedazy.. Zrób sobie sama twarożek ..może ma odrobine inny smak..jak kupiony ser ale tez jest b.dobry..!:) Kup litr tłustego mleka..3.2 % tł. ..wlej do glinianego naczynia na kilka godzin..im cieplej będzie mialo tym lepiej.. Spróbuj (wlej troszke do malego rondelka i zobacz..chodzi o to żeby podczas gotowania sie zważylo..!(próba).. Wlej calość i zagotuj....zwarzy sie ..na malym ogniu pogotuj 1 minutke..!...wylej wszystko na gaze w durszlaku.. zawiń wszystko i lekko odcisnij ( chodzi o to ,żeby nie był suchy wiór..tylko lekko wilgotne..! To jest bialy serek..do tego normalnie ..śmietane (gęstą-kremówke )..i masz twarożek..! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelko - szkoda, ze musisz nas opusic.... ale nic tam, lec na kawke i korzystaj z dnia - mam nadzieje, ze pojawisz sie w pore na toast! ;-) A co do cottage cheese to tu tez go mamy i mysle ze Margot tez powinna u siebie miec, przeciez to chyba z francuska?? Co prawda nie taki wspanialy jak nasz polski chudy ser w bloczku, kotry jak jest swiezutki i soczysty to mozna go nawet kroic w plastry na chlebek, przykryc pomidorkiem i posypac szczypiorkiem (mmhh, pycha!!), ale tez da sie zjesc i jest ok. Jay --> a Ty sie juz nie smuc kochana, choc wiem, ze mi latwo mowic... ale zycie toczy sie dalej i na pewno nie stracicie ze soba kontaktu, a i bedziesz miala przynajmniej co wspominac, piekne chwile z Twoimi uczniami, i to jest najwazniejsze - cudowne przezycia, ktore zostaja w naszej pamieci na zawsze i nikt nam ich juz nie odbierze! Buzka dla Ciebie 👄 i sliczna glowka do gory!! Chodz do nas i swietuj z nami nadejscie weekendu i niebawem naszej 25-tej stronnicy. A to wszystko przy przepysznych potrawach i w blasku dlugich, bordowych swiec, we wspanialych srebrnych swiecznikach, w romantycznej restauracycjce, przy cichej, odprezajacej muzyczce... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - pomysl Gio jest dobry, juz kiedys sama mialam sprobowac, ale ja sie do wszystkiego tak zabieram jak ta slynna sojka za morze sie wybierala.... :-o A co do kapusty kiszonej to jest, ale w przecietnych spozywczych to tylko w torebkach foliowych, a z beczki to tylko w malych, prywatnych sklepikach z warzywami i wlasnie na bazarze. I tam jest nawet taka cala, nie szatkowana, co to mozna do roznych potraw cale liscie uzywac. Ale ta z torebek nie jest niestety tak dobra jak nasza polska, a ja tez uwielbiam kapuste - moglabym jesc co dziennie kilogram i pic z niej soczek :-D I jest bardzo zdrowa, w ogole wszystkie rodzaje kapust sa zdrowe. Lina - witaj u nas! 🖐️ i przylacz sie do naszego wirtualnego wypadu na zapoznawcza kolacyjke :-) Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
No prosze.....................bombelki bezemnie,...........witajcie sloneczka🖐️ ale sie rozbestwilyscie,o tej porze takie smakolyki .........w temacie...........:-D Haneczko gdybys zapytala wczesniej o ten twarog to juz dawno zrobilabys pierogi ruskie:) Otoz mozna go kupic w Merkur jak rowniez Metro ........:-D Haneczko nie badz taka skromna........a Galantyne z kurczaka to kto robil?????????? Szkoda ze jestem😴 ale jutro mam wolne wiec trzeba domek do porzadku doprowadzic(calymi dniami piesek w domu,wiec kto balagani?) i odpoczac po tygodniu pracy.Zycze wszystkim milego weekendu ,duzo sloneczka i dobrego humorku.🖐️👄🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze... no i znowu mi apetytu narobily... :-) juz prawie bym sie za gotowanie zabrala, ale na szczescie jestesmy juz zaproszeni na jutro na obiad do siostry mojego misia :-) Ja sie jednak tez na razie wykruszam i robie sobie zaraz wspaniala eteryczna kapiel przy swieczkach! :-D Ale bede pozniej. A tak w ogole to gdzie jest dzis nasz Elfik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gio, ty to masz zawsze super pomysly! ❤️ Juz kiedys mysalam o zrobieniu twarogu, ale nie wiedzialam, ze mozna go zrobic z mleka UTH! Gliniane naczynie mam, mleko 3,2% tuszczu jeszcze nie, ale zdobede... chci az nadto - postanowione - ROBIE!! Kobieto, zasluzylas na caluska 👄 haneczka, we Francji mozna kupic kapuste kiszona, ale niestety jest ona jak dla mnie zbyt kwasna... nawet po oplukaniu. Na surowki sie nie nadaje, ale na piergi i bigos jest w sam raz :) Tez uwielbiam soczek z kapustki :) lina 🖐️ 🌻 Teresa, dawno Cie tu nie bylo! Ja Tobie rowniez zycze milego weekendu :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot jeszcze ci odpisze i juz odlatuje.Ja tak robie w Warszawie..kiedy mleko mi sie zważy ..nigdy nie wylewa.m .Ale jak ty mieszkasz poza miastem to może masz mozliwość kupić mleko prosto od krowy..?..chociaz wątpie bo w górach ..pewnie nie hodują..:) Wtedy jest prawdziwe mleczko..pelnotluste i serek super.. !! Po odciśnięciu ..możesz widelcem rozgnieść na bardziej gładką mase ..albo wcinac z malymi grudkami ..możesz przekręcić też przez maszynke ..jak zrobisz więcej ( na sernik sie nie nadaje..).. Masz buziaka 👄..spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedzie co w ludzie z Hameryki... wy chyba chcecie poczekac az zrobi sie pozno i my z Europy pojdziemy spac a wtedy wy dostukacie do 25-tej strony i spijecie calego szampana! Oj, niedobre, niedobre! ;) Rozgrywlam was :D:D:D 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bingo! Niech sie szampan leje! Margocia otworzyla 25 strone!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margocik - dawaj :D :D :D Chlejemy szampansko do upadlego !!!! A gdzie sie te wszystkie nasze emigrantki podzialy ? Ja wlasnie w samaze pore wrocilam z kawki, a tu patrze kurde mol 25 !! Juz sie balam, zesta juz wszystkie szampanicho rozpily, a tu widze Ty samiutka ... No ale juz jestesmy 2 :D Podjarana tymi naszymi wczesniejszymi rozmowami o kosmetykach kupilam sobie caly zestaw roznosci o zapachu kokosowo-limonkowym. To sama cudownosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×