Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc wszystkim.. Elfiku, alez sie ciesze, ze wrocialas na topik, mam nadzieje, ze to na dluzej.. :D I wlasnie o jakie miasto Ci chodzi? przeprowadziliscie sie? czy odkrywasz Springfield na nowo? GNU - kompletnie zapomnialem, ze wybierasz sie do Kanady.. Strasznie fajnie, ze udalo sie wam spotkac z Mayenka.. :D najlepsze sa spontany.. Mayenka - mysle ze ten Twoj paczek nie jest tlusty?:D Jay - jestem bardzo zaskoczony, ze juz to wszystko kwitnie.. Ukorzenianie magnolii i azalii jest bardzo proste wedlug podrecznikow, ale mi sie nigdy nie udalo w warunkach domowych.... A juz napewno nie jest to mozliwe z galazek, ktore kwina przyniesione do domu.. Lepiej bedzie jak kupisz gotowe sadzonki w doniczce..:D Jak juz bedziesz w Chicago to wysciskaj od nas Marzenke.. jedziesz samochodem tamze? Aleksandra - to juz wiem dlaczego nie mialem sily na kolacje.. ale za to dzisiaj ciezko pracowalem i spalilem te kalorie juz przed poludniem.. :D ok... caluski dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. nie pamietacie, ze Elfik miala sie przeprowadzac do Colorado, chyba do Colorado Springs bo tam mieszka rodzina jej meza. Chyba ze mi sie pokickaly miajscowosci bo jej dawne miasto bylo SPRINGfield... Ale na pewno Colorado. No i w czwartek nie pojadlam paczkow. W srode wieczorem po zamieszczeniu posta pojechalam kupic tuzin. Zjadlam jednego po powrocie i mnie brzusio rozbolal. Wolalam nie ryzykowac w czwartek. Zjadlam sobie jednego ding-donga i tyle. Tez moze byc Aha, kupilam sobie ksiazke do nauki klawiatury, bo mam juz dosc pisania jak kurczak dowolnymi palcami. Od dwoch dni cwicze i musze przyznac, ze jest ciezko... trudno sie odzwyczaic od starego systemu... Ale nie poddam sie. Koniec z kurczakiem na klawiaturze!! Aaaahhhh.. i jaka mamy piekna pogode!!! Slonecznie i cieplutko. Jak szlismy na lunch to nie ubralam nawet plaszcza. Cud miod!!! Oby sie nie popsulo. to tyle. Pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Ja sie zaraz wybieram do szkolki sobotniej :-) Kokus-moj paczek byl polski, pyszny z powidlami sliwkowymi. Choc bylam po paczki po 6 to mieli ich jeszcze tyle! Ciekawe czy sprzedali czy sie zmarnowaly. Elfik-kope lat! A ciekawe co slychac u Marzenusi bo zaginela. Squirley-fajny jest program Mistrz klawiatury, w miesiac mozna sie nauczyc z szybkoscia 60 wpm, jak sie cwiczy codziennie. Moza tobie tez pomoze, bo mi pomogl! Wprawdzie cwiczenia sa w polskiem, ale to nic nie przeszkadza, bo jak sie nauczysz to i tak bedziesz w jakim kolwiek jezyku pisac:-) Sciskam wszystkich starych wyjadaczy i nowych:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja Wam ;) Co tam u Was słychać? ;) U mnie bardzo dobrze.. Dzwoniłam dziś do mamy, ponoć zima ma się długo trzymać w Polsce, heh.. Ja się ciesze moim słońcem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cassandra dir Hureta
: ) wiecie co to po Niemiecku znaczy ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cassandra die Hure-ta
tak to mialo byc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 👄 Elfiku - wiele razy sie zastanawialam, gdzie sie nam zgubilas ... fajnie, ze zyjesz i donies nam co tam sie u Ciebie ostatnio dzieje :) kokus - no, masz racje z tym czasem ... Jay - jak mowa o japonszczyznie, to mnie wlasnie ostanio naszla jakas nieodparta chec na cos odswiezajacego umysl i pochodzacego z zupelnie innej kultury i wlasnie czytam ksiazke Teru Miayamoto \"Kinshu\" Cudo! Dobrej zabawy z Marzenka ;) Mayenka - siwetnie, ze udalo Wam sie spotkac :) Ale to musialo byc dziwne uczucie, ze znalyscie sie w Polsce i nagle taki niespodziewany obrot wydarzan ... Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko 🖐️ P.S. I podaje link do bardzo, ale to bardzo przytulnego \"przedszkola\" ❤️ http://www.chinadaily.com.cn/english/doc/2005-12/01/content_499559_6.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagaelka
Osz choroba, tan link nie dziala :( Bede musiala cos innego wymyslec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Bagatelka - sliczne te misie... wygladaja jak zabawki. :D Akasza - witaj na topiku.. co porabiasz w Dublinie? uczysz sie czy pracujesz? Cassandra - u nas tez jest sloneczko, mimo mrozu.. Wczoraj przywiozlem znad Wisly bukiet pieknych bazi, zupelnie wiosennych.. Jak dlugo by zima nie trzymala, to i tak wiosna musi nadejsc.. :D Mayenka - nie pisalas nic o wyprawie do Peru.. czy sie odbyla? Jesli tak to masz jakies fotki? Squirley - Elfik sie odezwie i nam powie wiecej.. szkoda, ze nie moglas pojesc paczkow, bedziesz musiala nadrobic w przyszlym roku.. :D Jade teraz do Lublina odwiedzic rodzine zony.. :D pappapa, gudlaki i duzo sloneczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus-czy na pewno o mnie chodzi????? Bo ja sie nigdy nie wybieralam do Peru i nie pisalam o tym. Nie bylo mnie na forum przez dlugi czas,wiec chyba chodzi o kogos innego. Czyzby byla druga Mayenka? choc to chyba niemozliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko krotko zawitam i powiem : WITAJCIE I TRZYMAJCIE CIE! wiecej nie pisze bo mi kurka rece marzna, cieplo w mieszkaniu a mi caly czas zimno, ide sie wygrzac, byle sie tylko nie rozchorowac :( papaaa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoska
Mainz-Niemcy,witam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witajcie. Mayenka - alez mi cwieka zabilas.. musze wrocic do pazdziernika/listopada na naszym topiku i sprawdzic kto to byl... jesli tak mowisz to skad mi sie wziela taka pomylka? zachodze w glowe i nie rozumiem.. Mam nadzieje, ze kiedys jednak pojedziesz do Peru, to piekny i interesujacy kraj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka> hmm przeciez pisalam Ci informacje od Marceli o Peru??? wrocilam do domu, jestem wykonczona, ide spac, pozdrowienia dla wszystkich, a w Chicago zimno;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus i Jay-ja nie pisalam o Peru bo mnie tu nie bylo jakis czas:-) Jay- od ciebie nic nie dostalam. Ale przeprowadzilam male investigation i widze ze na forum byla Majena:-) Musieliscie ja ze mna pomylic, bo prawie identyczny nick miala. Tutaj znalazlam jeden z jej wpisow: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=142709&start=15630 Hi hi dosc smieszna syutuacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ze moj wpis tez jest na tej stronie a ja nawet nie zauwazylam chyba ze ktos mial podobny nick:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super pomysl z tym topikiem:-) pozwolcie ze sie przylacze . od prawie 3 lat mieszkam w Winnipeg, Kanada. Bardzoooo tesknie za Domem ( czytaj: Polska)... mysle ze mozna byc na emigracji nawet i 20 lat ale nadal sie bedzie tesknilo... najgorsze chyba sa Swieta:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie wracam do Was! Urlopik sie udal, siec u moich znajomych, ktorzy mnie goscili wysiadla, wiec nie mialam sie jak meldowac! Jak juz wspomnialam bylam w Chiemgau i przygladalam sie \"miedzynarodowym zimowym mistrzostwom wojskowym\" M. opiekowal sie Polskimi VIP-ami, w zawodach startowala tez polska druzyna! Brali udzial tylko w tzw. \"Patrolu militarnam\" ale to byla jednoczesnie najciezsza dyscyplina. Poznalam Polskiego militarnego Attache z Berlina, ktory jest jednoczesnie przewodniczacym wszystkich miedzynarodowych attache wojskowych w Berlinie! Poznalam tez zdaje sie najmlodszego Polskiego Generala! Kokus cos dla Ciebie - z Podhalanskiej Brygady w Przemyslu... bylismy na kolacji w Salzburgu z naszymi przyjaciolmi, generalem i jego adiutantem - ciekawe przezycie... Nasi chlopcy walczyli na zawodach jak lwy, biegli szybciutko, mieli swietna kondycje, ale niestety polozylo ich strzelanie, bo musiali strzelac z innej broni niz zwykle i niestety nazbierali mase rund karnych... zajeli przedostatnie miejsce...ale za rok bedzie lepiej! Obiecali mi to! Bylam tez w \"Orlim Gniezdzie\" czyli siedzibie Hitlera i jego \"najblizszych\" na Obersalzberg kolo Berchtesgarten, dlugo sie wachalam, bo w sumie odkad Amerykanie oddali ten rejon w rece Bawarii w 1999r. mozna tam zwiedzac \"centrum dokumentacyjne\"... ale mialam mieszane uczucia... Namowili mnie General z Adiutantem... Doskonale przygotowana wystawa, niesamowite dokumenty, nagrania, makiety. Warto zobaczyc. Poza tym Polski Konsul, Attache i General zlozyli wieniec pod lodowiskiem w Pad Reichenhall, gdzie w styczniu zawalil sie dach. Piekny gest! Pisaly o tym wszystkie miejscowe gazety. Kokus! 🌻 - po za tym, ze poznalam naszych dzielnych wojskowych z Przemysla, to jeszcze teraz \"musimy\" jechac z M. w okolice Sandomierza, Podhale i Bieszczady, bo general podarowal mu caly zestaw przewodnikow ;-) a adiutant zaprosil nas do siebie do domu ;-) Jak tam z dojazdami nad Wisle? Mrozik pewnie troche scial ta chlape, co? U nas znowu pada snieg... Dluga piekna zima :-) Mayenka 🌻 - fajnie, ze sie znowu pojawilas! Mam nadzieje, ze nam tym razem tak szybko nie znikniesz ;-) No i superowo, ze udalo Wam sie spotkac! Jay 🌻 Pieknie musi teraz byc w Twojej okolicy! przyslij nam zdiecia tych wszystkich pieknych kwiatow i krzewow! please! No i jak sie udala kawa z Marzenusia? Maremarie 🌻 - Mam nadzieje, ze sie nie rozchorujesz! trzymaj sie cieplutko!zaraz cos do Ciebie wysle :-) Bagatelka! 🌻 Japonia tez mnie fascynuje! wlasnie kupilam sobie nowe GEO poswiecone wlasnie japonskiej kulturze i historii. Czytalam tez dwie ksiazki o Gejszach - szalenie ciekawe! (min. Arthura Goldena \"Geisha\" - podstawa do filmu Marshalla) Cassandra 🌻 ciesz sie sloneczkiem ciesz! :-) a ja sie ciesze tez zima, nie mam wyboru ;-) Squirley 🌻 - ja tez juz sie przymierzalam do nauki pisania, ale nie udalo mi sie to tak do konca, co prawda nie pisze juz jak kurczak, uzywam o dziwo 10 palcow, ale musze zerkac na klawiature... trzymam kciuki, by Tobie sie ta nauka powiodla! Mam nadzieje, ze chece zoladkowe juz sie skonczly! Elfik! 🌻 witaj! Jak fajnie, ze sie znowu pojawilas! No i przychylam sie do Jay - nie daj sie ciagnac za jezyk i opowiada, co i jak! GNU! 🌻 supcio, ze sie Wam udalo spotkac! Niestety z zaproszenia do Stanikow, tak szybko nie skorzystam... :-( Jade, Ktoska , Aksza, witajcie na topiku! Acha! dzisiajzaczelismy z M. South Beach Diet, chcemy nie tylko schudnac, ale takze przyzwyczaic sie do zdrowego i regularnego jedzenia, nadac dniom wyrazista strukture... poczatej bedzie trudny, ale we dwojke jest latwiej! ;-) eh koncze, bo jak zwykle sie rozgadalam! choc dzisiaj mamy spokoj w pracy, bo nasi kienci maja wolne z okazji karnawalu... tym to dobrze! sciskam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostalam wlasnie w pracy odmowe... nie zmienie stanowiska. plakac mi sie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj sie, napewno sie Tobie ulozy! Glowa do gory, nie ta praca to inna sie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka> nie ma tego zlego.. sama zobaczysz, a moze za rogiem czai sie lepsza praca, bedzie dobrze, chcesz glaska? Wybiore sie na weekend z aparatem po okolicy, to podesle zdjecia;-) Kawa z Marzenusia sie udala pzrepysznei i przeswietnie, szkoda tylko, ze wlasciwie to byl jeden dzien, reszta minela mi na jezdzie autem.. dzisiaj mam dzien wolny, bede musiala wykurowac swoje wszystkie bolace czlownki ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za powitanie:-))) tak czytam te Wasze wpisy i super grupa jestescie:-))) Jesli jest tu ktos z Winnipeg to dajcie mi znac:-) sama tu jestem, bez rodziny czy przyjaciol, mam 22 lata i min, raz w tyg. sobie poplacze bo tesknie za Domem :-( przynajmniej na Wielkanoc w koncu jade ich odwiedzic.... wolalabym byc gdzies w Europie... jesli mieszkacie w Niemczech czy Irlandii do Polski mozecie sobie skoczyc kiedy chcecie..... zazdroszcze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade> no co Ty? nie rycz, Tobie tez dam glaska, skoro juz tak rozdaje na lewo i prawo..nie wiem czy jest ktos z Twoich okolic tutaj. A autkiem nie mozesz gdzies podskoczyc? tam, gdzie wiecej krajanow.. zupelnie sie w realiach kanadyjskich nei orientuje, wiec moze jzu nic nei powiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, u mnie lato się już prawie kończy, a ja wyjeżdżam na wakacje ^^ Jeszcze nie wiem, gdzie. Ale jedzie ze mną koleżanka z chłopakiem i kolega, którego poznałam na kursach. Będzie wesoło :D Ale wciąż zastanawiam się, gdzie pojedziemy :O Bo właśnie nad ranem siedzimy na różnych stronach iszukamy jakiegoś ciekawego miejsca. Odrzucam od razu Polskę, bo tam jadę na zimę ;] A teraz chcę się porządnie wygrzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×