Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

wow!! pierwsza osoba z RPA!! witaj i poopowiadaj jak tam jest. to kraj Dave Matthews Band i Charlize Theron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanadyjka
>>>aggaa ta doda i lepper wiadomo w kategoriach specyficznych..;) ale ja to tak tęsknię zawsze za takim swojskim klimatem, że idę przez miasto i z każdym miejscem mi się coś kojarzy, że nie przebije tego żadna hiszpańska plaża, żadne wielkie pieniądze od Irlandczyków i żadne cudowne społeczeństwo holandii (to bez ironii, bo wiem że tak jest). jak siedziałam we Francji 3 miechy na wakacjach to nawet jak leciał ten idiotyczny reality ,,gladiatorzy i coś tam.." to oglądałam codziennie bo to takie polskie głupoty były;) tu wszyscy jedziemy na tym samym wózku, bida z nędzą, pracy nie ma, ale przynajmniej wsród swoich z takimi samymi problemami..;) pozdrawiam i czekamy na Ciebie w Poland:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro jade do Polski Hurra!!!!!!!!!!!! Co prawda bede ganiac jak w ukropie, bo musze w dwa, a wlasciwie poltora dnia zalatwic 1000 spraw, a w niedziele bedzie u mnie w domu wieeeeelka impreza na 40 osob. 90-tka babci... Musze naprawic auto (wjechalam bokiem w mur), w koncu zmienic oficjalnie nazwisko, oddac buty do szewca, fryzjer.... i mase mase innych. Biedny M. bedzie musial za mna biegac... a teraz sie Wam pochwale, co dobrego upichcilam w niedziele: Za to w ta niedziele sama sie zabralam za pichcenie! Z samego rana poszlam z Lubym biegac godzinke po parku, by nabrac energii na reszete dnia za piecem... i upichcilam: zupke pomidorowa z domowych maminych pomidorow (zacier mialam z domu), na drugie ziemniaczki, pieczen cieleca, dodatkowo rolada cieleca z farszem grzybowo-boczkowym, w sosie pietruszkowym... do tego dodatkowo sosik z pieczarek, salatka z marchewki i jablka i salatka z selera z orzechami - pychotki! Na deser podalam pieczone rogaliki z powidlami, mniam! Nakarmilam 6 osob i chyba im smakowalo, bo pochloneli 2,5 kilo miesa nie liczac nadzienia! :-) Esja - 🌻 no to cale szczescie, ze ci sie humor po´prawil :-) Jeju tez sie zastanawiam jak sobie poradzi Twoja skandynawsska dusza pod Californijskim sloncem... a stres mam nadzieje sie unormuje, ale fakt, mialas sporo przezyc, najwazniejsze, ze wszystko poszlo ku dobremu! Ze spotkalas Petera, ze jestescie razem i ze szczescie i zdrowie Wam sprzyja :-) Squirley - 🌻 Aggaa - 🌻 Beata82 , Protea, Kanadyjka - pozdrawiam paaaaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka-dzieki za pozdrowienia,nudzi mi sie.................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczko, ale smaka mi narobilas tym menu.........wow !!! Bede dzisiaj rolade zawijac i rogaliki robic. Baw sie dobrze w Polsce !! Esja, ale sie ciesze ze Peter przylatuje 20 grudnia, cudownie bedziecie razem na swieta. Czy to Wasze pierwsze swieta razem? Na kiedy mam bilet kupowac? Czy ktos z Was uprawia snowboarding?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka, ty POWINNAS PODESLAC TE PRZEPISY ZARAZ. Ale mi szybko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chce przepis na salatke z selera z orzechami i ropgaliki, please;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...paczke z foodfrompoland dostalysmy, jedyne 10 dni czekania.. cos troszke dlugo- tego samego dnia zamawialam cos innego i dostalam na trzeci dzien. jedzonko ok, nie probowalam jescze wszystkiego bo trzymam na swieta kapuste z grzybkami i cwikle;-) ale pomylili mi zamowienie i zamiast kukulek dostalam jakies tfu tfu galaretki w tej samej cenie. juz sie klocic nie chcialam ale cos srednio jestem zadowolona z tego sklepu. juz tam chyba wiecej nie zadzwonie. i cos ta przesylka troszke drogawa(normalnie jest kilka $ taniej za ta sama wage) przez ups pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej, K11- a szykuj sie na wiosne :) Naneczka-:) tak, tak...najwazniejsze ze sie znalezlismy... Powiem Wam, ze komp mi sie zepsul, pisze od kolezanki. Peter niech sie bawi winformatyka, ja sie nie znam. Probowalam sie pozbyc mojej komorki na 24 h , i po wlaczeniu mialam nieodebranych 16 polaczen i 7 smsow...Dlaczego jak mam wlaczony tel. to nikt do mnie nie dzwoni i nie pisze? Wylacze na 48h i zobacze co wtedy bedzie..hehehe Pozdrawiam.E_M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymaj trzymaj na Swieta, ze by Ci tylko zolnierz w nocy nie zjadl haha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protea
Hi,dziewczyny,hi Sguirley pytasz jak sie zyje w RPA dobrze,super klimat,piekny kraj...Za PL nie tesknie.1x na rok odwiedzam to mi wystarcza .Naneczka milego pobytu w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty leniwa Natko, to co dzis zrobilas? obijalas sie caly dzien;-) niedawno wrocilam padnieta...buuu... na zakupy w sobote jade z zolnierzem, zabrac cie po drodze? w planach kupna choinka i ozdoby w destin, buty w targecie, sprawdzic kanape, oj pogadamy jutro jak do mnie wstapisz ;-) buziaki dla wszystkich. protea- a jak ty wyladowalas w RPA ? spowiadaj sie ze swojej historii;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie dotyczace bizuterii, zlota dokladniej. co oznacza 10K a co to 10Kt, jakas roznica miedzy tym jest tylko cos dojsc nie moge... wiem ze 10 to numer zlota w zlocie, tylko te k mi mieszaja....ktore lepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102: o ile sie nie myle to nie ma znaczenia czy jest k czy kt. chodzi o karat, czyli tak jak napisalas o zawartosc zlota w stopie. im wyzszy numer tym cenniejszy stop, ale rownoczesnie bardziej miekki. Na przyklad 10K ledwo co ma troche zlota w stopie, natomiast 24K jest bardzo wysokiej zawartosci. W Stanach popularny jest stop 14K, w polsce 18K Karat nie wolno mylic z carat weight czyli jednostka wago uzywana do miary diamentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie zmieniam sie w prosiaka... niech mnie ktos kopnie albo walnie w glowe. zre jak glupia chociaz zupelnie nie jestem glodna. nie wiem co sie ze mna dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinkaa
buzka z Chin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
hej wszystkim.......co tam u waz?? marta anglia.....to juz jestes troche w angli ja jestem juz {caly}rok i 6 miesiecy i jakos leci a w jakim miescie dokladnie mieszkasz ?? oki pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meli
agni79 sorki chyba zle przeczytalam ja sie nie spotykam tak zeby anglicy mowili ale moje znajome mowily mi ze sporo anglikow tak do nich mowi ale tak to lubia ludzi z polski ale co sie siedzieje w Londynie to lepiej nie gadan tam to nie lubia polakow........moja kolezanka mieszka na cyprze i jej sie podoba ...a tobie jak sie podoba??jezeli mozna zapytac i jak dlugo tam jestes?? pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz jestem po wszystkich egzaminach, moge odsapnac;-)) Squirley> teraz ja tez jadlam duzo, ale podejrzewam od stresu, wiec mam nadzieje dzisiaj zachowywac sie normalnie;-) Nie moge sie doczekac, kiedy w koncu bede mogla wyniesc wszystkie ksiazki, papierzyska do pokoju mneij uzywanego.. znikna stosiki papierow fju fju... tylko tym pewnie bede sie mogla zajac dopiero po pracy dzis.. Pozdrowienia dla wszystkich i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzieciaki!! co za szalony tydzien... w poniedzialek lece na tydzin do Dallas na audyt firmy, ktora niedawno nabyl moj klient. bede sama z zupelnie nowa i zielona pracownica... szok.. czy ktos ogladal film In Good Company? Mam ochote powiedziec to samo co powiedzial Topher w windzie gdy poznal Scarlett: I AM SCARED SHITLESS !!! Aha, juz za mna jedna wizyta potencjalnych nabywcow mojego domku. W weekend mam juz umowione 4 kolejne wizyty. Jak tak dalej pojdzie to sprzedam dom w ciagu miesiaca!! Cool!! Teraz zaluje, ze nie ustalilam wyzszej ceny bo jak widac popyt jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karma
Montreal Kanada...............pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - :) fajnie, ze sprzedaz domu rusza ... mam nadzieje, ze pojdzie szybko. Zanim wyjedziesz z Polnocnej Karolinki chcialam sie o cos zapytac: czy klimat w Twoich okolicach jest bardzo nie do zniesienia ze wzgl. na upaly i wilgotnosc? Czy bywa kiedykolwiek na tyle zimno, zeby w ogole nosic zimowe ciuchy? Czy bylas moze kiedys w Fayetteville i jesli tak, to jak tam mniej wiecej jest? Z gory dziekuje za odpowiedz :) Pozdrowienia i calusy dla wszystkich 🌻 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko czy moglibyście poradzić mi gdzie wybrac sie po maturze do pracy błagam pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolek225
anglia odpada....za duzo polakow.....i jeszcze rumunia i bulgaria wchodzi od stycznia do unia...o nie a te debile beda charowac za marne funtasy...nie m=nawidze ich pogieci polizusy.....u mnie w pracy non stop pytaaja o prace ktorej powoli brakuje....a jak ktos kiepsko z angielskim to nie za ciekawie teraz moze rok temu ale taraz......nie polecam..o ile jestez naprawde sliczna no to prace bez problemu znajdziesz pozdro z anglii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz piękno to jest sprawa indywidualna ja sie nie uwqarzam za ładna:( ale kurde no koniecznie musze pojechac do pracy a ze nie chce załatwiac potem bo nie bedzie kiedy to szukam juz;*(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolek225
jak jedziesz w ciemno to licz sie z ryzykiem ja mialam szczescie pojechalam w ciemno i pierwszy lokal do ktorego weszlam zapytac o prace dal mi ja .ale jak bedziesz miala zalatwiona prace to ok ale uwazaj bo i to nie jest pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka: spojrzalam na mape. Fayetteville to o rzut beretem ode mnie. Nic nie wiem o tym miejscu, ale wyglada, ze jest dosc blisko do wybrzeza wiec mozna sie pewnie czesto wybierac na plaze. Do tego rowna odleglosc do Charlotte, Raleigh i Greensboro wiec jakby co to mozna jezdzic do wiekszych miast. Probuje sobie przypomniec, ale nie znam chyba nikogo kto jest z tego miejsca. Co do pogody to owszemw lecie jest goraco i wilgotno, ale da sie wytrzymac. Cieplo sie robo w marcu i jest cieplo do listopada. Wlasciwie to nawet dzisiaj biegalm sobie w sweterku bo bylo cieplutko. Wilgotno jest od czerwca do konca sierpnia i chociaz jest to meczace to jak masz AC w domu i w aucie to bez obaw. Jak bylas na Florydzie i wiesz jak tam jest to nie ma zupelnie porownania. Tu jest o niebo lepiej. Aha, owszem moze sie zrobic zimno. Bedzie ci potrzebna lekka kurtka i rekawiczki. Czapka i buty zimowe nie. Tu gdzie ja jestem sniegu nie bylo od ponad 2 lat. Ale na przyklad juz w Greensboro jak pracowalam w styczniu to jednego dnia spadlo troche puszku. Oczywiscie stopnial nastepnego dnia wiec no big deal. Ogolnie jest fajnie. Ludzie sa mili, rodzinni, ale rownoczesnie przygotuj sie na szok kulturowy. Poludnie jest BAAAARDZO religijne i konserwatywne. Wszycy praktycznie sa republikanami, beda cie nagabywac do chodzenia do ich kosciolow i mowic ze ma by c tak a nie inaczej because the Bible says so. Ja sie nie wdaje z nikim w religijne dyskusje i sobie sama egzystuje jak chce. Ogolnie Pn. Karolina to bardzi ladny stan, duzo lasow, woda na wschod, gory na zachod, moza pojechac dalej na poludnie i zwiedzac zabytkowe miejsca z czasow wojny secesyjnej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belgia a dokładnie Antwerpia się kłamia!! Mieszkam tu już od prawie 6 lat Jest mi tu dobrze ale i tak wróce do polski!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIR PSYCHO SEXY
SQUIRLEY nie odbieraj tego tak personalnie!!! napisz cos na temat kalifornijczykow, prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×