Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc wszystkim!! Margotka: dzieki za przepis. Zobacze czy mi sie uda zmajstrowac ciasto drozdzowe... fajnie ze wkleilas na Przepisy tego makowca. kochani, zajrzyjcie na nasza stronle z przepisami (dla nowych: w mojej stopce jest adres) Dodane sa tam fajne rzeczy na Wielkanoc. Ciumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot nie zab nie jadlam ale podobno smakuja jak kurczaki to po co mam jesc? Jak kurczak smakuje to wiem. Wiesz ja bym sie nawet wybrala na taka wystawe. A zeby zmienic temat, jak myslicie mozna sie zakochac w kims kogo sie nie zna z widzenia? W kims z kim sie koresponduje? Wlasnie sie zastanawiam czy na wiosne mi odbija czy cos we mnie kielkuje czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od mycia okien bola mnie obie rece a i tak sa smugi. Macie jakis dobry pomysl zeby umyc okna bez smug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verte_inga - kurde z tymi okanmi to choinki mozna dostac ... ja mylam w pazdzierniku i znowu brudne :D ... nie bede nawet sie rozwodzic na temat jak to amerykanskie okna sa nieumywalne :0 ... a co do zakochania sprzed pierwszego wejzenia ;) - ja tam jestem zdania, ze na zakochanie nigdy nie za wczesnie :D acz czasem nawet zainteresowanie daje efekty podobne do zakochania w pierwszych fazach znajomosci ... no zreszta zobaczysz juz wkrotce ;) Margot - nie mam zadnych przepisow na krabowe przysmaki, nigdy nawet nie gotowalam kraba w formie prostej, a to o czym pisalam (kanapka z Subway) to niestety nie prawdziwy krab, lecz tzw. paluszki krabowe, czyli jakies niewiadomo co z rybiego przemialu uformowane na obraz i smak krabiej nogi :D ELfik - ja od welen tez stronie ... nie zebym miala alergie, ale po prostu nie moge scierpiec na sobie welnianej rzeczy - nawet najmiekszy kaszmir mnie odstrasza, jakbym sie bala, ze zaraz mi sie zrobi w tym zacieplo ... nie wiem jak to wytlumaczyc, ale od dziecka boje sie welen jakby gryzly (a niektore to naprawde gryza :D ) Squirley - na Nasze Przepisy zajze, a i sama planuje to i owo dodac w najblizszych dniach ;) Pisalas o zurku z szynka i jajkiem ... za mojej mlodosci uskuteczniano jedynie zurek z kielbaska, a powiem szczerze, ze mnie ta Twoja wersja zaciekawila ... czy to jest po prostu na zasadzie gotujesz zurek sam w sobie i na talerzu posypujesz jajkiem i szynka posiekana w kosteczke?? Bardzo serdecznie wszystkich sciskam i pozdrawiam, ide poczytac Zwierciadlo, a moj misiek ma ferie w tym tygodniu, wiec postanowil przyczynic sie do dobra naszego ogniska domowego i gotuje zupe z baklazana pt. potage alsacienne (bodajze, nie recze za pisownie, bo moj francuz lezy i kwiczy od paru lat). No to pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verte_inga --> co do okien, ja uzywam wody ze zwyklym plynem do naczyn, potem przecieram jeszcze raz sama woda i sciagam wode gumowa wycieraczka Viledy - taka, jakiej uzywaja np na stacjach benzynowych do mycia szyb klientom. gwarantuje, ze szyby lsnia i nie ma zadnych smug:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karbo
Pozdrowienia z Vancouver,Canada.Mieszkam tu juz 15 lat.Gdyby nie polskie sklepy z artykulami spozywczymi to umarlabym z glodu.Polskie jedzenie jest przepyszne.Przyjezdzam do Polski na odwiedziny srednio co 2 lata i zawsze zabieram ze soba walizke wypchana ptasim mleczkiem,zoltymi serami,a ostatnigo lata nawet zabralam kilka kostek polskiego masla.Tutejsze jedzenie jest zalosne,bez smaku,nafaszerowane chemia.I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta
ooo karbo, ja co prawda w Polsce mieszkam, ale ze przeczytalam zes z Kanady to takie oto mam pytanie: podoba mi sie pewnien chlopak, jest kanadyjczykiem, od kilku lat mieszka w Polsce; jacy sa kanadyjczycy? i co lubia a czego nie lubia u dziewczyn; wiesz chce go jakos poderwac, a nie wiem jak sie za niego zabrac :P aaa a poznalismy sie w ten sposob, ze szukalam kogos do korepetycji z angielskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verte_inga: na piekne lsniace okna najlepiej kupic windex, albo inny podobny srodek spryskujacy z amoniakiem. Zwykle sa te plyny w kolorze niebieskim. Na pewo je macie we Francji. nawet w Polsce tego zatrzesienie. Po umyciu okna psyk psyk Windexem i wytrzec do sucha papierowym recznikiem. Podobnie z lustrami! Czasem nawet sam Windex wystarcza na wyczyszczenie. bagatelka: u mnie w domu zawsze bylo z zurkiem tak: do glebokiego talerza wkladalo sie szynke (w kostkach lub podarte kawalki) kielbase, boczek, chrzan (starty przez tate i zmieszany z jego lzami hihi...) oraz pokrojone na cwiartki jajko. Calosc sie polewalo goracym zurem i do lyzek. Mniam mniam!! A moja babcia ze strony taty jeszcze do zuru wkladala pokruszony twarog. Nie ma chyba nic lepszego niz twarog w zurku... Tutaj probowalam z cottage cheese. Niezle, ale nie to samo. Ale jak nie ma twarogu to co zrobie, nie?... Aha, jaka kielbase polecacie do zurku? Z tych amerykanskich, bo ja nie mam dostepu do polskiej :((( Rok temu kupilam ichni produkt o nazwie \"polska kielbasa\" i o malo nie zwrocilam do wlasnego talerza. paskudztwo... Nie pamietam jakiej firmy to bylo, zeby nie powtirzyc tego bledu... Moze jakas firma robi dobra polks kielbaske... Powiedzialam mojemi mezowi, ze u nas najlichsza zwyczajna smakuje lepiej niz to \"cos\"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej... Wy tu o Swietach a nasze mieszkanie wyglada jakby przez nie dwa tornada przeszly (bo przeszly-jeden ja a drugi maz;-)) Nie wiem kiedy posprzatam bo na razie szkola mi nie daje czasu. Po swietach pierwszy tydzien za to do szkoly i koniec!!!!!!!!!!! La, la la ... Wczoraj mielismy prezentacje projektu-Unit plan na 20 godzin lekcyjnych o Celebrations. Byla to praca grupowa niby ktora mielismy robic w 4 a tak naprawde my z kolezanka odwalilismy wszystko a pozostale 2 osoby umyly rece od tego i zrobily tylko swoje lesson plans. A na dodatek jeden facet zapomnial ze wczoraj mielismy miec prezentacje. Mozna sie zalamac! Potrafie zrozumiec ze jest po 60siatece ale jak juz nic nie robil oprocz sowjego planu to mogl chociaz o tym pamietac! Dobrze ze sie wogole pojawil. Jakos poszlo, ale nie wiem czy az tak dobrze. Nienawidze pracy grupowej!!! A jeszcze jeden projekt mnie czeka do zrobienia w grupie. I jutro tez mala grupowa prezentacja. A wogole to zalamka- jestem przeziebiona, za oknem snieg sypie i jest bialo a najwieksza zalamka to bilety na koncerty mojego ulubinego U2 wykupione!!!!!!!!!!:-(:-O Nie wiem jak przezyje. Myslalam zeby sobie kupic w weekend bo zaczeli dopiero oglaszac a tu juz nie ma!!! I na dodatek beda miec 4 koncerty przez 4 dni i dopiero we wrzesniu! Musze jeszcze posprawdzac dokladnie ale na radiu mowili ze wykupione:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheh Hiacynta ;-) Kanadola sie zachcialo.....wiec tak: beer, beer , beer .........wogole sa super!!! wiadomo ze i jakis delikwent sie trafi ale ogolnie moje doswiadczenie z nimi to: wspaniale gotuja, swietni z nich ojcowie bo sie dziela obowiazkami, dobrzy jako partnerzy, uwielbiaja hokej , HOKEJ to nr. 1 sport tutaj. Uwielbiaja hiking, wiekszosc z nich aktywnie uprawia sporty, czy to lekkoatletyka, rowery gorskie, golf, ...pewnie glownie hokej itp. Sa otwarci, raczej bez wiekszych uprzedzen, ubieraja sie na sportowo chyba ze oficowcy...........no ale ja tutaj Tobie pisze o tych z Alberty, w kazdej prowinci jest roznie ale ogolnie podobaja mi sie Kanadyjczycy o wiele bardziej niz faceci innych narodowoasci...no i nie sa tacy skomplikowani ani pelni problemow Karbo, witaj ja tez w Kanadzie tyle ze w prowincji z sasiedztwa. Uwielbiam Vancouver, czesto tam latam. Rowniez jak Ty 15 lat. Tez mi jedzenie nie smakuje dlatego nie kupuje w supermarketach tylko malych delikatesach: polskich, wegierskich, niemieckich itp. Dark Elf, dzieki za link...chyba sie tam bede czesciej pojawiala na tym wizazu. Widze ze jestes calkiem powazna jesli chodzi o makeup...powodzenia.......masz entuzjazm i talent !!! a o to chodzi Kurcze dziewczyny, ale mi narobilyscie smaka tym makowcem.......bede piekla ..u nas z makiem problemow nie ma :-P Naneczka, ale ten Twoj Michalek jest fajny.....hmmmmmmm a zdjecia super !!! Esja 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiacynta.........a co Kanadole lubia u kobiet albo nie to niestety nie nadaje sie na publiczne forum................wiec tylko ich tak powyzej uogolnilam..........heheheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karbo
Do Hiacynty.Otoz nie chce uogolniac calego rodzaju meskiego kanadyjczykow ale ja po kilku nie udanych relacjach z ta narodowoscia postanowilam wrcic do korzeni i od 4 lat mam wspanialego polskiego narzeczonego z ktorym chcemy sie pobrac na nastepne lato w Polsce.Uwazam,ze kanadyjczycy sa jacys bez werwy zyciowej troche maja pozostalosci flegmy brytyjskiej po angielskich przodkach.Przewaznie rachunki sa pol na pol[panie placa czesto za siebie]Moje kanadyjskie kolezanki oszalaly gdy je wzielam do polskiego klubu na zabawe,bo polcsy chlopacy podchodza do dziewczyn,prosza je do tanca,podrywaja,a na kanadyjskiej dyskotece faceci stoja pod sciana przez cala noc i sie gapia jak palanci i nawet jak mu sie dziewczynz podoba to nie podejdzie i bedzie tak stac jak d--- cala noc.Powodzenia z Twoim kanadyjczykiwm ,moze pobyt w Polsce troch go zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny..... Jak tam swieta, wszystko gotowe? ja zaraz jade do biura na pol godzinki, potem zakupy, a potem do szklarni, bo po swietach musze przenosic roslinki od kolegi na swoje (firmowe) tereny... Pozdrawiam wszystkich, nowe osoby witam bardzo... Tylko z jajkami ostroznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU Wyprobuje Twoj sposob ale chyba juz po swietach, teraz bede udawala ze smug nie widze. Ja mam takie cholerne okna od sufitu do podlogi i przez cala sciane no ale nic, beda jakie sa. Mayenka dzieki za sliczne kroliczki w doniczkach :-) cudne bardzo zaraz je porozsylam po znajomych. Kokus, Naneczka dostaliscie moja fotke? Nic nie piszecie i nie wiem czy doszla. Uzylam jakiegos mocno skomplikowanego cuda do przechowywania i wysylania zdjec i nawet nie wiem czy to dziala :-( A w sobote mam rendez-vous, chyba ze strachu nie pojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Bardzo smuutne hejjjjjjjj :( u mnie przedwczoraj w nocy rozerwalo bojler w kuchni i zalalismy dwa pietra wlacznie z piwnica... teraz wielki popby odpopmpowuja wode z dziur wywiertanych w kuchni, sypialni i przepdpkoju. Praktycznie cale nasze zycie toczy sie teraz w duzym pokoju, bo w innych trzeba bylo zdemontowac meble. Taki stan bedzie trwal 2 tyg. I po jaka cholere ja robilam switeczne porzadki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley dzieki za porade sprobuje na zmiane Twoj pomysl i GNU pa pa lece na kurs francuskiego, moze sie jeszcze zdaze napic kawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Nareszcie w domu! :D 5-dniowy weekend - to jest to :D Zyc nie umierac :D Tylko pogoda zrobila sie deszczowa! Z jednej strony - szkoda, ze akurat teraz, z drugiej strony - to dobrze, bo nie pamietam kiedy padalo ostatni raz! Wszystko w okolo jest przesuszone, poziom wod wyjatkowo niski. :) Naneczka - ty to masz dobrze! Znowu do Polski Cie gna! I jeszcze moze cos wyjdzie ze spotkania z JoAska! I Ewulek do Ciebie zadzwonila! Super :D :) Squirley - mam nadzieje, ze uda Ci sie zmajstrowac tego makowca! Mojej mamie zawsze pyszniasty wychodzil! :) :) verte_inga - mysle, ze kurczak smakuje jak kurczak i zaba jak zaba ;) Ja ta w kazdym badz razie zab probowac nie bede! A jesli chodzi o mycie okien, to ja kupuje Ajax! Sprawdza sie switenie! I nie badz taka, podeslij innym tez zdjecia, a nie tylko kokusiowi i Naneczce! Ja sie na pewno odwdziecze swoimi! I inni tez na pewno to zrobia! :) Bagatelka - ja wlasnie o salatce z paluszkow krabowych mowilam! :) Sama rowniez nie gotowalam krabow (chyba nie mialabym odwagi), ale amatorka paluszkow pod kazda postacia jestem wielka! :D :) Karbo :) hiactyna 🖐️ :) Mayenka - u mnie tez szalaly dwa tornada! ;) A podlogi nie mylam juz od dwoch tygodni i chyba lepiej nie bede opowiadac o tym jak ona wyglada! Dzisiaj nie ma zmiluj sie - musze zrobic porzadki! :o A akurat dzisiaj mi sie nie chce :o Duzo zdrowka Ci zycze! :) Przykro mi z powodu biletow :( Sama bym sie wybrala na U2, wiec rozumiem Twoj bol! Ale moze uda Ci sie odkupic je od kogos? :) k-11 - u mnie w domu nie ma amatorow na makowca (poza mna), ale chyba zrobie i sobie przyjemnosc i upieke tylko dla siebie :D :) kokus 🌻 :) malutka_de 🌻 - o jejku, wspolczuje Wam bardzo... taki wypadek i akrat na swieta! Trzymajcie sie cieplo! A wczorajsza impreza udala sie swietnie! :D Ilez sie nasmialam! :D I wspominki byly i opowiesci dziwnej tresci ;):D Ach! :D Trzeba bedzie to powtorzyc! :D I jeszcze jedna wiadomosc - zmieniamy samochod - jutro S. idzie negocjowac z Fordem! :D Pozdrawiam wszystkich! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje Wam kilka przepisow na salatki z paluszkami krabowymi! :) SALATKA Z KRABOW Skladniki: - paluszki krabowe - szczypiorek - majonez - kilka lisci salaty - rozmaryn Przygotowanie: Majonez wymieszac z rozmarynem. Szczypiorek posiekac, dodac kraby i sos majonezowy. Podawać na lisciach salaty, przybrane czastkami cytryny. PIKANTNA SALATKA Z KRABOW Skladniki: 20 dag szparagow 7 paluszkow krabowych 7 malych kolb kukurydzy (ugotowanych) lub ziarna z dwoch duzych 4 lyzki oliwy z oliwek 1 lyzka soku z cytryny 1 plaska lyzka musztardy 4 krople sosu tabasco szczypta pieprzu cayenne sol, pieprz czarny 2 duze papryki (zielona i czerwona) 3 - 4 dymki Przygotowanie: Szparagi wlozyc do wrzatku i gotowac przez 5 minut, odcedzic. Utrzec oliwe, sok z cytryny, musztarde, sos tabasco, pieprz cayenne, sol i czarny pieprz. W salaterce ulozyc szparagi, pokrojone mieso z krabow, kukurydze, papryke pokrojona w kostke i plasterki dymki. Wszystkie skladniki polac sosem. Voilà :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Kurcze dobrze, ze jestesmy ubezpieczeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Dobrze, ze jestesmy ubezpieczeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Dobrze, ze jestesmy ubezpieczeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marsjanin1236
Marsylia - pd francji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Malutka_de - cale szczescie! :) marsjanin 🖐️ Jakos nie moge sie dzisiaj zabrac za sprzatanie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam jeszcze nic zrobionego! o porzadkach nie wspomne.. ide na pol dnia do pracy, obiecalam uczniom, z eprzyjde, wariaty nei chcialy spring break;-) Squirley> mak wysylam dzis, mam nadzieje, ze dojdzie na czas.. Margolcia> ja tez mam 5 dni spring break, tylko a tu take -home-quiz, a tu wypracowanko, a tu raport trzeba napisac .. wiec zadne to wolne;-( aaa nie pochwalilam sie statystyka, wczoraj dostalismy testy, 99 punktow;-) rabnelam sie w obliczeniach w jednym i dlatego nie 100;-) ale akurat ten kawalek materialu zrozumialam;-) Uciekam n apoczte i do pracy, na dworku pieknie niebiesko jest, zdecydowanie bluzka z krotkim rekawem i klapki ;-) pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem genialna mega gapa.. zostawilam dzis w autobusie teczke tekturowa z pracami na tlumaczenia i roznymi materialami na zajecia.. dyspozytor powiedzial, ze kierowca nie znalazl nic w autobusie.. cudownie... nie ma jak zaczac dzien od bad luck..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boshe.... znowu mam bad hair day.... ach ja tej babki nienawidze!!! smieszne, nie? tyle pisalam, ze jest genialna, a tu taka klapa... Szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka :-) dziekuje za sliczna kartke, ale one slodkie te kroliczeta.. a u mnie to sobie zajace biegaja naokolo domu tylko ze takie duze :-( GNU generation, moze teczka sie jeszcze znajdzie...moze ktos ja zabral i zastanawia sie jak oddac? moze mialas tam cos z adresem? Ja tak kiedys znalazlam futeral pelen cd z muzyka na parkingu. przegladalam caly aby znalesc cos z adresem ale nic nie bylo. Zaczelam go caly rozkladac i przegladac kazda plyte az znalazlam pod klapka imie i numer telefonu i zadzwonilam. Odebrala taka nastolatka i az sie poplakala z radosci. Tez nie zadzwonilam od razu bo dopiero sie dalam do ogladania dzien pozniej......wiec moze jeszcze ktos sie z Toba skontaktuje? Powodzenia :-) Jay, ja to sie zawsze zastanawiam co Ty studiujesz? chyba musialam kiedys przegapic jak pisalas. WIem ze studiujesz biologie...czy wiec jestes na medycynie? Hej marsjanin 1236 :-) witaj !!! Kokus :-) bede uwazac na jajka........heheheh Margot, Ty to masz zawsze super przepisy........tej Twoj to sie ma z Toba niebo........ malutka_de :-) przykro mi z powodu bojlera :-( Verte_ inga, gazety do wycierania okien sa dobre, a czy ja tez moge prosic o fotki? no i powodzenia na randez-vous

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYCZE WSZYSTKIM ZDROWYCH,SPOKOJNYCH SWIAT WIELKANOCNYCH I MOKREGO DYNGUSA -GDZIEKOLWIEK JESTESCIE:)zyczy Wam Esja.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyslalam wszystkim takie same kartki zeby bylo sprawiedliwie:-) Margot-dzieki, juz mi chyba przechodzi po malu. A bilety mysle ze moze sie uda kupic przed koncertem od \'konikow\'. Zobaczymy. Malutka_de i Kaha - dziekuje za kartki 😘 . Malutka to twoje baby juz duze. Moja koleznka ktora ma termin w maju narzeka ze jej dziecko ja strasznie bije;-) A dzis dostalismy e-mail od kuzynki mojego meza z Polski ktora tez jest w ciazy i tez ma termin w maju i wiedza ze na 70% to dziewczynka. Niestety ta kuzynka dostala cukrzycy ciazowej ale dziecko zdrowe. A ja w tym roku to jestem otoczona przez same ciezarne. Bo moja koleznka dosc bliska jest w ciazy, jak robilam prkatyki to nuczycielka byla w ciazy i 2 uczennice i w jednej klasie na uniwerku mam 3 dziewczyny w ciazy:-) Malutka-czy ty chcesz znac plec dziecka czy chcesz miec niespodzianke? Bo tutaj to wszyscy co znam chca miec niespodzianke. U nas ten glupi snieg jeszcze lezy:-( Jay- gratuluje wyniku! Ja mam tylko 3 dni wolnego od szkoly, ale nie od nauki i w poniedzialek egzamin. GNU-mam nadzieje ze znajdziesz zgube. Esja-dzieki za zyczenia. Ja z polskimi sklepami mam dobrze bo mam jeden pod domem a drugi 2 minuty od domu. Wczoraj bylo niezle oblezenie. Ja sobie kupilam sledzika lowieckiego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×