Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

patrzcie co znalazlam!!!!! http://www.polana.com/index.aspx zaraz sobie zamowie pierogi!! ale czad!! i delicje sa, i czekoladki zloty orzech i sliwki w czekoladzie i wszelkie polskie ciasta! wow!! ale sie podniecam, co? ale tu gdzie ja jestem nie ma polksich sklepow.... wiec to rarytas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley...jesli mozna to chcialabym cie o cos zapytac ..odnosnie tej szkoly...ile u ciebie to trwalu od momentu ewaluacji i jak z praca...Na spotkaniu z ludzmi z CMA bylo tak pieknie...zachwalali jaka to wspaniala kariera, praca na stanowiskach kierowniczych-podobno oni maja nam je znalesc...Moze w Kanadzie inaczej to troszke wyglada... Napisz co skonczylas w Polsce i co z tym kierowniczym doswiadczeniem, mialas jakies? Ja samej nauki sie nie boje, bo wiem ze sobie poradze( mam taka nadzieje przynajmniej..)ale boje sie ze wywale tyle kasy i moze mi sie to nie przydac... z gory dziekuje paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIK: jestem z wyksztalcenia mgr jez. angielskiego. W Polsce bylam nauczycielka. Tu po przyjezdzie zaczelam robic MBA ale spodobala mi sie rachunkowosc, wiec sie przerzucilam na MBA/ Acct. Zaczelam w czerwcu 2003 i skoncze w grudniu tego roku. Szybkciutko nie? Jak na osobe z zerem przeszlosci w biznesie... Doswiadczenia zawodowego w biznesie tez nie mam, ale sie zdobedzie. Z praca to faktycznie spece od rachunkowosci maja teraz najlepiej. Po wporowadzeniu aktu Sarbanes-Oxley zapotrzebowanie na uslugi CPAs sie POTROILO. Poza tym mam szczescie mieszkac kolo Charlotte, czyli drugiego poz wzgleem wielkosci centrum bankowego w USA (prosze sie ze mna sie sprzeczac bo to prawda: tu jest glowna siedziba Bank of America i Wachovii oraz innych wielkich instytucji finansowych) A co sie z tym wiaze sa u wszystkie najwieksze fimry rachunkowe PwC, KPMG, EY, DT, Grant Thornton, BDO, McGladreyPullen, oraz masa malych. Zyc nie umierac. Goraco polecam rachunkowosc. Jak bedziesz miec certyfikat to kariere masz bez zadncyh ograniczen. W USA jednak lepiej jest miec CPA. No i popracowac troche w public accounting. A ty jestes jeszcze w szkole czy jak? Bo jezeli tak to koniecznie wstap do Beta Alpha Psi. Wlasnie stamtad ludzie dostaja najlepsze oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> nikt sie nei sprzecza;-) zajrzyj do skrzynki.. za oknem ciemnica, zaraz pewnei lunie \"wiosennie\" z piorunami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suirley:) $29 za 2 kilo kaszanki to chyba niezle zdzierstwo czy mi sie wydaje? ale bym sobie zjadla kaszanki z cebula mmmmmmmm Margot:) My mamy ROC tutaj jest nastepny na mojej liscie kosmetykow do wyprobowania :) Bagatelka:) Ja tez mam krosty szcegolnie na plecach i szcegolnie w zimie bo skora nie oddycha ale jak sie cieplej zaczyna robic to mi przechodzi :) Co do kosmetykow to ja tez ciagle cos testuje :) Pozdrawiam wszytkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley...to faktycznie zrobilas zwrot o 180 stopni...z nauczycielki na bankowca..!!!!!.moje gratulacje, jezeli tylko odnajdujesz sie w tym zawodzie:) Ja skonczylam zarzadznie na Univerku w Polsce, teraz jestem tu pracuje w banku w lokatach dlugookresowych i zeby nie zwariowach albo na dobre nie utknacw tej robocie postanowilam zrobic cos ze swoja edukacja, bo tu na prawde bez kanadysjskiego dyplomu to niewiel mozna zdzialac-jak mowisz ze masz master, to wszysty wielkie oczy-naprawde??? ale potem pytaja o papierki kanadysjkie...no wiec zeby nie cofac sie na univerek ...pomyslalam o CMA albo MBA...zrobilam male rozeznanie na co jaest najwieksze zpotrzebowanie-i albo CA albo CMA ,a CMA jest bardziej ogolniejszy wiec chyba na to sie zdecyduje...CPA-Public Accountant??, tutaj chyba tego nie ma, a przynajmniej nie slyszalam. A co do tego centrum bankowosci to wcale sie nie kluce-na pewno masz racje...:P sciskam, i dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!! Alem dzis sie zdenerwowala!!! Bylam u onkologa. Dostalam skierowanie na usg. Poszlam sie na nie zarejestrowac i pani w okienku podala mi termin 6...........LIPCA!!!!!!!!!!!!!!! Nosz kurka wodna, z konia pospadali??? przez prawie 4,5 miecha to czlowiek umrzec by zdazyl, pochowali by go i zapomnieli i o tym!!!!! No wiem, moze glupoty gadam ale sie tak zdenerwowalam. Juz nie wspomne o tym ze za miesiac wracam do Francji. W dodatku na to skierowanie to nie moge sie gdzie indziej zarejestrowac bo to skierowanie wewnetrzne szpitala i skoro w nim jest pracownia usg to... Kurna, normalnie pojde prywatnie albo wydebie skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. No w tej Polsce jak chorowac to nie bez znajomosci!!!!!!!!! Ale pomarudzilam :D Gosik Ty pytalas o Avene. Powiem tak, jest dobre, na pewno dla osob, ktore maja wrazliwa skore jest dobre ale jesli ktos ma wieksze problemy i na przyklad skore ze sklonnoscia do atopii to Avene wcale mi tak nie sluzy, potrafi mnie po tych kremach szczypac. Dla mnie nie ma jak A-derma, tez francuskie kosmetyki. Juz po pierwszym uzyciu jest roznica. Naneczka przystojniaka mi jakiegos podeslalas :D No to mam nadzieje, ze tym razem nam sie uda umowic. Choc ja dalej po lekarzach latam jak wiesz. POzdrowionka dla wszystkich, zmykam na razie bo wybieram sie z mama na zakupy. Wczesniej w marketach sa koleje jak nie wiem. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> no niech Cie cholera;-P musialas tego linka podac?, juz sie slinie na ptasie mleczko!dobrze, ze tu tego nie ma, bo juz wygladalabym jak polowa tutejszych kobiet;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIK: chyba musimy sobie wyjasnic dokladnie co te akronimy znacza... CPA: Certified Public Accountant. Twoj CMA to chyba Certified Management Accountant, tak? A CA to Chartered Accountant? No wiec CPA to jest jakby CA. Elfik: hihi... ja tez kilka dni temu marzylam sobie o kaszance... Chociaz w domu za nia nie przepadalam, to teraz chetne bym troche spalaszowala. Jay: a widzialas kasztanki i sliwki w czekoladzie? mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak zajrzalam tu do Was jeszcze dzisiaj! :D Sama sie sobie dziwie, bo nawet nie jestem spiaca! A spedzilam 16 godzin poza domem! To chyba magia faktu zadzialala, ze nie musze jutro zwlekac sie z lozka przed szosta rano! :D Dostalam dzisiaj list od przyjaciolki z dziecinstwa! Nie mialam od niej wiesci od nie wiem jak dawna... I tu nagle taka niespodzianka - list w skrzynce! Okazalo sie, ze K. przypadkowo spotkala moja mame i poprosila o adres! :D Alez sie ciesze :D W przyszlym tygodniu i ja smigam do lekarza... Od kilku dni czuje sie tak jakby ktos mnie caly czas trzymal za szyje i probowal dusic :o To chyba jest tarczyca... chociaz nie chce wyrokowac! Ponadto mam dziwne plamy na nogach... i chyba bez wizyty u dermatologa tez sie nie obedzie :o Chyba zaczynam sie sypac :o;):o :) Naneczka - no to przystojniaka poderwalas! :D :) Squirley - znalazlam juz dla Ciebie przepis! Jutro jak znajde chwilke, to go wklepie! :) :) JoAska - 6 lipca!!! Lomatko!! Biedaku 🌻 :) Jay - ja mam jeszcze ostatnie ptasie schowane w zanadrzu? Chcesz? ;) Nic, bede leciec do wyra! Dostalam dzisiaj porcje lektur do czytania od mamy :D Cool :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia> nie smialabym wydzierac Ci schowanych na czarna godzine wydojonych golebi hihihih napisze do rodziny, pozale sie, moze ktos sie zlituje i mi to ptasie mleczko podesle;-) Squirley> nie, sliwki to moga maszerowac dookola mnie cale wymalowane czekolada i nie wezme do reki. Nie lubie sliwek, ba, nie moge na nei patrzec wcale... wciaz leje;-( piorunik od czasu do czasu uderzy... nie moge sie juz doczekac cieplego kocyka w domu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf> wczoraj myslalam o Tobie mocniscie i szukalam Cie na msn, czy Ty mas zjeszcze konto na msn? ja mam nowy numer, bo stary komputer szlag trafil i konto, ktorego uzywalam juz nie pamietam;-( a moze masz gg, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Ja od 5 miesiecy w Nowym Jorku marzne :) Za Polska oczywiscie tesknie okropnie, ale i tak juz teraz mniej troche niz na poczatku. Przepraszam ale chyba nie dam rady przeczytac calego topiku od poczatku. Jest moze ktos kto mieszka w NY? Bardzo chetnie poznalabym taka osobe blizej. Jesli jest ktos chetny to podaje swojego @ behemotka83@yahoo.pl i GG 3368119. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - ales nam sklepy wynalazla :D A ten z jedzeniem, to sie zastanawiam, jak oni to do domu dostarczaja, ze sie nie zepsuje ... Ja tez lubie kanapke z tunczykiem z subway, ale taka pasta z tunczyka jest strasznie latwa do zrobienia samemu i czesto ja robie, wiec jak juz tam jestem, to jem cos, czego sama bym nie zrobila, np. ta ze sztucznych krabow :D Wczoraj wcielam cala podwojna, a dzis mi szef kupil w ramach niespodzianki polowke (to porcja glodowa dla mnie, dobrze ze juz bylam po 2 mini bulkach z jajkiem, bananie i jablku :D) Elfik - wiesz, ja swego czasu tez mialam straszny problem z krostami na plecach i ramionach i przeszlo mi jak przesetalam nosic bluzki ze sztucznych materialow - przerzucilam sie na glownie bawelne ... nie wiem, czy to byl zbieg okolicznosci, ale przeszlo ... bylam wtedy mniej wiecej w Twoim wieku ... bylam zakochana ;) (no, to mi na szczescie do dzisiaj zostalo ;) ), a tu kurka wodna krosty na plecach :D Wczoraj podalam Ci dwie bledne nazwy kosmetykow : ten krem Lancome to jest Impactive, nie Immanance, a blyszczek Prescriptives zwie sie Moon Beam, no. ALe te wredne kanapki z pasta \"krabowa\" to mnie normalnie zaczynaja wkurzacm caly czas o nich mysle, co onie tam kurza stopa dodaja, ze to tak czleka uzaleznia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay dam Ci namiary na mnie musze sobie nowe konto utworzyc bo moj laptop nie dziala(kabel sie zepsul) i korzystam teraz z innego kompa :) Bagatelka :) Chyba masz racje z tymi materialami ja np nie moge nosic moheru i welny bo mnie uczula,no rzeczywiscie jak zmienilam bluzki na bawelniane to jakos mniej tych krost :)A ta kanapke z kraba z Subwaya to ja tez lubie :)Tylko dla mnie taka cala to za duzo ja to zawsze biore polowe i jestem najedzona :) Squirley :) No kaszanka to w Stanach rarytas,29 baksow za dwa kilo,ale bym sobie zjadla mmmmm Zaraz Wam wysle kilka nowych makijazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tutaj piekna pogoda jak w bajce. Dostalam napadu energii do pracy i zaraz zabieram sie do mycia okien. Nastawie sobie muzyke albo stacje z francuskimi piosenkami (j\'adore des chansons d\'amour) i bede sie upajac sloncem. Dzwonilam wczoraj do rodziny do Polski. Tam sa dopiero paczki na drzewach a tutaj szalenstwo, pelno kwiatow, drzewa tez maja kwiaty takie biale albo rozowe no i forsycje wszedobylskie sie zolca, super ça! Naneczka mi tez na brzuchu wyrosla warstwa tluszczu i dlatego ten pomysl z tancem brzucha bo przynajmniej bedzie mialo sie co trzasc ;-) Na sobote sie umowilam z calkiem milym panem, wybieramy sie na spacer do lasu, trzymajcie kciuki , moze co z tego bedzie? 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam sobie przerwe w sprzataniu ufff troche lepiej te okna wygladaja. A po skonczonej pracy zrobie sobie kawe i usiade w ogrodku z ksiazka. Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! :) Uporalam sie wlasnie z zadaniem domowym na dzisiajsza statytyke. :)Meczylam sie troche z komentarzem, ale w koncu upadlo mi sie sklecic w miare przyzwoity test :) Zrobilam tez obiadek dla mojego misowego zwierzatka... i posprzatalam troche! Calkiem pracowity ranek! :D :) Bagatelka - ale smaka zrobilas mi z tymi krabami! Uwielbiam kraby! Czy znasz moze jakis ciekawy przepis na salatke z krabow? Ja mam dwa wyprobowane przepisy... podesle przy okazji :) :) Behemot - witaj serdecznie 🖐️ :) Jay - pozal sie rodzince, pewnie, z pozal! Ja zawsze sie zale mamie i wtedy dostaje paczusie zywnosicowe a to z zupkami a to z moimi ulubionymi cukierkami (ostatnio dostalam nawet kukulki! :D ), a to z wafelkami... mmmmm... Teraz czekam na przesylke wielkanoca! :D :) Dark Elf - tez bym sobie zjadla kaszanke z cebulka, to tego kapusta kiszona i ziemniaki! Mmmm... pomazyc sobie moge! :) verte_inga - ja tez planuje wypad z ksiazka do ogrodka przed wyjazdem na uniwerek! A co ciekawego czytasz? A dzis wieczorem imprezuje! :D Babski wieczor ze znajomymi z zeszlorocznego kursu (z tymi co sie ostaly we Francji) :D Bomba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot czytam teraz taki troche kryminal \"L\'ultime secret\" ale mi sie bardzo podoba bo autor stara sie dodac troche wiadomosci z dziedzin, ktore mnie interesuja. Zawsze mnie fascynowala budowa ciala ludzkiego a przede wszystkim mozgu. Moj kolega psychiatra sie ze mnie nabijal, ze powinnam pracowac jako lekarz patolog. Wlasciwie to by bylo bardzo ciekawe tylko ten zapach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Squirley - oto przepis na makowiec. Pochodzi on z zeszytu mojej mamy. Sama nigdy nie probowalam i pewnie probowac predko nie bede, bo S. nie lubi maku! Powodzenia :) MAKOWIEC Skladniki: - 3 szkl. maki - 5 dag drozdzy - 1 szkl. cukru - mleko - 15 dag masla lub 5 lyzek oleju slonecznikowego - 5 zoltek - 1 op. cukru waniliowego - szczypta soli - 50 dag maku - smazona skorka pomaranczowa - 5 dag rodzynkow - 2 op. cukru waniliowego Przygotowanie: Z maki, mleka, cukru, tluszczu i drozdzy przygotowac ciasto o gestej konsystencji, dobrze wyrobic, przykryc i pozostawic do wyrosniecia w cieplym miejscu. Poprzedniego dnia mak wyplukac, osiaczyc i sparzyc, pozostawic na noc. Nazajutrz odcedzic i zemlec trzykrotnie, nastepnie wymieszac z cukrem i pogrzewac stale mieszajac. Gdy cukier sie rozpusci, ostudzic, po czym dodac smazona w cukrze skorke pomaranczowa, cukier waniliowy lub wanilie i polaczyc z umytymi rodzynkami. Z wyrosnietego ciasta walkowac owalne placki, sparowac makiem na grubosc 1 cm, zlozyc brzegi i zwinac w waski, dlugi rulon, ktory nalezy przekladac ostroznie do waskiej podluznej foremki, wylozonej folia aluminowa i wysmarowana tluszczem. Pozostawic do wyrosnicia, nastepnie upiec wstawiajac do piekarnijka o temp. ok. 170°C. Voilà :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide cos zjesc. Narobilyscie mi apetytu tymi opowiesciami o kaszankach z cebulka i ziemniaczkami. Krabow nie lubie, krewetek tez nie. Raz jeden jadlam slimaki: slony zelek, zadna rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj w nocy, albo dokladniej jutro nad ranem jade do POLSKI!!! Cos komus przywiesc???? chetnie porozsylam paczuszki po calym swiecie! cos wspominalyscie o ptasim mleczku...itp... wiecie jaka mnie wczoraj niespodzianka spotkala???? Jedna z Was wie.... :) Ewulek do mnie zadzwonila!!!! Siedzialam sobie w domciu i grzalam wosk do malowania jajec, a tu dryn dryn... odebraleam,... a tu niespodzianka! \"czesc, tu ewulek\" Dobrze ze wstalam, bo inaczej to bym ze stolka spadla! Ale sie nagadalysmy!!! i pewnie bedzie \"powtorka z rozrywki\" nieprawdaz Ewulku? No i moze do tego uda mi sie spotkac z JoAska... ciekawe... Wczoraj wieczorem zrobil mi moj ulubiony niespodzanke i zapowiedzial sie na wieczor z wizyta. Moje sloneczko! Zachwycal sie malowanymi jajkami, sam nie chcial sprobowac, ale za to dzielnie zmywal wosk i nablyszczal gotowe jajeczka. ;) Dzisiaj byc moze wezwie mnie na dywanik pan Dyrektor (nowrmalnie nie mamy z nim nigdy do czynienia, to juz za wysoko) i bedziemy omawiac temat naszych zbiorow sztuki i jak zorganizowac przeprowadzke tejze sztuki... nie przygotowalam nic szczegolnego, ale to mam byc luzny feedback... JoAska! LOMATKO! powtorzywszy za Margot, 6 lipca????!!!! Margotka, ale z Ciebie dzielny pracus! no i koniecznie wrzuc te sprawdzone przepisy na salatke z krabow! udanej imprezy zycze Ci jeszcze! Jay! burze i pioruny? nie zazdrosczcze! behemot witaj! Dark Elf swietne te makijaze! czesc juz przysylalas nieprawdaz? Zdolniach az Ciebie, szkoda tylko zes tak daleko, bo bym Cie na male malowanie zapisala...;) no nic to, caluje was wszystkich i zmakam z kafeterii... moze nawet wyrwe sie wczesniej z pracy! spakuje manele, zatankuje autko i ..lulu! A kolejny raz zamelduje sie juz z POlski! PAPA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×