Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

ale pochwalilam dzien przedwczesnie.... juz zaczelo lac... kicha... wieje jak cholera i jeszcze pada... fuj...paskudna pogoda... nici z moich klapek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobitki i Kokusiu 🌻 Ostatnio czuje sie caly czas jakbym byla w letargu ... cale dnie nie moge sie wybudzic, robie wszystko niby normalnie, ale jakby przez sen ... mial ktos kiedys cos takiego? Moze to przesilenie wiosenne :0 Ale wiosna wreszcie zawitala do naszych polarnych niemal pieleszy :D Teraz tylko musza wyparowac te gory sniegu, ktore przez kilka ostatnich miesiecy przeksztalcily sie w gory blota :P Mayenka - przegapilam nen mily dzionek, ale mam nadzieje, ze byl cudny i zycze Ci samych sukcesow i jak najmniej smutkow na nastepny rok 🌻 Buziaczki dla calej naszej milej gromadki 👄 👄 [👄 cynamonka - ja od Ciebie nic nie dostalam ... ale ciesze sie, ze Ci jest wesolo :) Ewulek i Esja - oby Was te wiosenno-milosne nastroje nigdy nie opuscily :) Amberangelic - super, ze masz taka krawcowa od polepszania \"kroczy\" ;) Ja co mierze spodnie, to z reguly gdzies tam wisza i sa niezbyt seksi, ale musze niestety albo kupic takie niezbyc i nosic z zacisnietymi zeboma, albo wcae nie kupowac :0 Najlepsze jakie teraz mam to dzinsy Long&Lean z Gapu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mam znowu dzieciowstret! 😠 Mamy to nieszczescie, ze okolice naszego ogrodu sa ulubionym miejscem dzieci sasiadow do gry w pilke! I jak na zlosc pilka wpada im do nas przynajmniej 10 razy dziennie... Juz powiedzielismy im razem z S., ze moga sobie wchodzic do ogrodu po nia, tylko nie maja dzwonic non-stop i za kazdym razem zamykac brame... One chyba nie rozumieja po francusku, bo jak nie dzwonia, to zostawiaja brame otwarta... i jeszcze do tego chodze i zbieram po nich papiery! Chyba trzeba bedzie porozmawiac z ich rodzicami, bo przeciez ile mozna! Grrrr... :) JoAska - dzieki 👄 A jak Twoje zdrowko? :) :) Squirley - moze jutro bedzie ladnie :) :) Bagatelka - to chyba przeslienie wiosenne! Z kim nie rozmawiam, kazdy mi mowi, ze czuje sie sennie... No, ale moze prawdziwe nadjescie wiosny, pierwsze zielone listki na drzewach wybudza wszystkie misie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam :) Mnie tez przykro z powodu Papieza :( Margot :) U mnie z tarczyca w porzadku,o dziwo wszytkie badania wyszly w normie :)Ja juz sama niewiem co jest przyczyna...... Squirley :) Ale mialas fajny sen :) Kokus :) Wyslij zdjecia pieskow jak najszybciej :) Simonka :) Caluski dla Ciebie :) Ufarbowalam sobie wlosy na popielaty braz i wyszly prawie czarne,dobrze ze to kolor do ilus tam mysc mam nadzieje ze sie szybko zmyje,ide zaraz do sklepu po szampon przeciwlupiezowy(podobno pomaga w zmyciu) No i zatrudnilismy ludzi do zaprojektowania ogrodu(niestety ogrodnik ze mnie marny nie moglam sie do tego zabrac) maja zaczac za 2 tygodnie. W szkole nudy znowu zostalam sama na kursie i pisze eseje ostatnio skrytykowalam Amerykanow i ich fast foody(suchej nitki na nich nie zostawilam) Pozdrawiam wszytkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Elfiku - to dobrze, ze z tarczyca u Ciebie wszystko w porzadku! :) Moze przyczyna po prostu lezy w psychice... Trzymam kciuki za Wasze staranie ❤️ To fajnie, ze ktos Wam zaprojektuje ogrodek! :) Ja wlasnie widze siebie w zawodzie pejzazystki... tylko o dziwo za swoj wlasny ogrodek, ktory powinin byc moja wizytowka jakos nie moge sie zabrac hihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia> o dziwo Twoj kop pomogl i koncze wlasnie jedno z zadan z hiszpanskiego, pisze o zmniejszaniu glow wlasnie hihihih Elf> i bardzo dobzre, ja tam wale prosto z mostu co mysle i to nie tylko o fast foodach, o ichnim prezydencie tez.. choc nei kazdy sie ze mna zgadza, z czego wywiazuja sie zazarte dyzkusje hehe Co do ogrodu to nasz teraz pieknie wyglada, bo kwitna roznokolorowe azalie, ale caly rok to stoja takie zielone krzaki nikomu niepotrzebne hehe. Poza tym nie moge nic kombinowac z ogrodkiem, bo zaraz wiewiory wszystko zra, juz nawet moj J. zbudowal mi klatke na .. kwiaty;-(( wracam do zmniejszania glow, jak sie dowiem w czym tzreba taka glowe gotowac, to Wam powiem hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jay - a jednak kop pomogl... fiu, fiu :D Czuje sie zaszczycona ;):D Tyle sie chwalilas swoim nowym aparatem, czas wiec chyba podeslac nam jakies zdjecia, nie sadzisz? Czy znowu potrzebujesz kopa? ;) Ja bardzo bym chciala zobaczyc Twoj dziobek i Twoj ogrodek z tymi slawnymi azaliami! :) A co ty za glowy zmniejszasz? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia> widzisz czego ja sie ucze? nomlanei nie umiem powiedziec gdzie lazienka, ale za to wiem jak pomniejszyc glowe o 1/3 rozmiara;-)) hehe zartuje oczywiscie, ale pani sie chyba pomylily poziomy.. gramtyki dobrze nie mamy opanowanej, a tu trzeba literackie dysputy uskuteczniac na temat ekspansywnej polityki USA w Ameryce Poludniowej co do zdjec kochana, to ja nie mam swoich, mam zdjecia kwiatow, chcesz?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... Jay - arcyciekawy temat - ekspansja US.. a znasz \"Pamietniki\" Teodora Roosevelta? Mam te rzecz w polskim przekladzie z 1919 roku, w bardzo dobrym stanie.. I teraz wlasnie zajrzalem i czytam, jak US doszly do budowania Kanalu Panamskiego.. Rzecz jasna, jest to wersja prezydenta.. Panama byla wtedy (1903) czescia Kolumbii. Zacytuje: \"Wiedzialem, ze ludnosc Panamy goraco pragnie rozpoczecia robot, tak waznych dla dobrobytu kraju, i ze gotowa jest nawet do buntu przeciw swemu rzadowi. Oznaczono juz termin wybuchu na 20-go pazdziernika, skutkiem czego nakazalem naszym statkom wojennym zajac dogodne stanowiska..\" dalej \"Statki amerykanskie przybyly do Colonu w sama pore, by wziasc pod opieke poddanych amerykanskich..\" dalej \"Oglosilem wiec, ze Panama pozostaje odtad pod opieka Stanow Zjednoczonych, a wszystkie panstwa przyjely to bez oporu; poczym zawarlismy natychmiast z nowo powstala Rzeczapospolita uklad o budowe kanalu\" I jeszcze dwa fragmenty ktore daja pojecie o sposobie myslenia prezydenta \"Dzialajac w inny sposob, dopuscilibysmy sie zdrady interesow Ameryki...\" \"Kolumbja nie zaslugiwala na zadne wzgledy...\" I na zakonczenie kwiatek \"Niech Kolumbja swoje upokorzenie i straty przypisze wlasnej tylko winie, bo nie ma najmniejszego prawa oskarzac o nie Stanow Zjednoczonych\" wow... ide na TV zorientowac sie co dzieje sie w Rzymie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam do domu, a tu takie wiesci;-((( trudno ubrac cokolwiek w slowa;-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość San Antonio
Tejas sie klania. Sie topik rozrosl tak, ze sie go nie da czytac. Moze go ktos na kawalki podzieli. Regiony albo kraje. Zdolowalo mnie odejscie papy. Jesli ktos nie spi jeszcze, to mozemy pogadac. Studiuje. Zasuwam na okraglo. Jak dobrze pojdzie to za tydzien pojade do Corpus Christi na plaze. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakonczyl sie kolejny wazny okres w dziejach swiata.. Smutno mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjus
wielki czlowiek , najlepsza osoba swiata i juz go nie ma miedzy nami , ale zostal z nami na zawsze ,smutno mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na MSNBC dzis caly dzien pokazuja felietony z serii Time & Again na temat papieza i jego zwiazkow z Polska. Nie wiem czy ktos z was trafil na to w TV. Mowili najpierw o smierci JP1 potem o wyborze naszego papieza, o jego wizytach w Polsce, o Solidarnosci itd. Zryczalam sie jak glupia... Dopiero teraz do mnie dotarlo, ze go juz tu nie ma... Dziwnie teraz bedzie, jakis inny papiez... Zajrzyjcie sobie na MSNBC, moze jeszcze bedzie cos fajnego o Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> ja ryczalam wczoraj mocno mocno, dzisiaj w poszukiwaniu spokoju bylam w Mepkin Abbey, zaszylam sie w pzrepieknym magnoliowym zakatku i tam dalam upust swoim zalom.. po polsku, a pogoda dzis jest piekna na rozmyslania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley masz racje.........do mnie tez to dopiero dzisiaj dotarlo ze juz nie bedzie polskiego papieza. Jakos sobie z tego nie zdawalam sprawy ze to wlasnie Polak zasiada na papieskim tronie ..to bylo takie naturalne i nawet specjalnie o tym nie myslalam. Zawsze jak sie ktos dowiedzial ze jestem Polka to albo o papieza pytal albo o kielbase. Jakos sobie tez nie moge wyobrazic innego papieza a juz szczegolnie chyba ....Cardinala Arinze...hmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay ja tez ryczalam jak nie wiem. w niedziele to ze spuchnietymi oczetami sie obudzilam. W polskiej tv na kazdym programie caly czas sa wywiady, relacje, filmy biograficzne. Nie ma ramowego programu. Mysle ze to nie przeszkadza ludziom bo pozwala przystana i pomyslec. Wciaz nie moge uwierzyc jak widze zdjecia z pielgrzymek. K-11 ja tez do tego podchodzilam na porzadku dziennym, nie myslalam o tym czesto. I tez nie potrafie sobie wyobrazic kogos innego w Watykanie. Wiecie co sie tutaj dzieje w Polsce. Ciekawa jestem czy Kokus tez to widzi? Nie mowie juz o takich miestach jak Krakow czy Wadowice, Lagiewniki czy Czestochowa, z ktorymi papiez jest zwiazany. Koscioly sa otwarte i pelne. W roznych miejscach pala sie znicze i leza kwiaty. Nie da sie opisac tej atmosfery. Wczoraj o 12 w kosciolach byla specjalna modlitwa za papieza. Poplakalam sie, lzy mi lecialy jak grochy. Ale sie nie wstydzilam. Za to od tego momentu poczulam sie spokojniejsza. Kiedys slyszalam jak ktos mowil, ze jak papiez umrze to beda wszyscy plakali. Pomyslalam wtedy, ze to przesadzone i jakos gorliwy katolik to powiedzial. A wiecie co mnie zastanawia. Dlaczego teraz nawet niewierzacy ludzie czuja jakas pustke i mysla o tym? Wszyscy sa zawsze zabiegani i o takich rzeczach, o takich ludziach kiedy sa prawie nie mysla. I znow prawda jest, ze trzeba sie spieszyc kochac ludzi, tak szybko odchodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj bylam na wieczornej mszy w Notre Dame w Paryzu. A wlasciwie bylam pod Notre Dame, tyle bylo ludzi. Mysle, ze juz jest obok Chrystusa i Jego Matki, ktorych tak ukochal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak bardzo mi jest smutno.....Papa odszedl na zawsze.....RIP....[ \' ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U nas tez bardzo przezywamy smierc papierza. W chwili smierc bylam na urodzinach u znajomych i zeby to jakos uswiecic to cala grupka gosci( ok. 20 osob) uczcilismy to minuta ciszy. Wzruszajace i smutne! Malenka-de -----a ty czy maz ze slaska? Moj maz tez ze slaska i zawsze \"placze\" , ze mu nie robie slaskich obiadow: kluski slaskie i rolady. W naszych regionach( slask dolny) nie specjalizowalismy sie w tym i nigdy mi to tak przepysznie nie wychodzi jak rodowitym slazakom, dlatego tez jak jedziemy do jego rodzinki lub do Polski to zajada sie az peka! Ja osobiscie uwielbiam rolady nadziewane miesem mielonym-pycha! Amber widze , ze ty zyjesz teraz przerobkami krawieckimi. No pewnie , z ejest sie z czego cieszyc ze zmniejszasz a nie poszerzasz!HA!HA! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sobote zapalilam swieczke za JP II (w poznanskim kosciele...) rzadko bywam w kosciele, ale teraz po prostu nie moglam nie pojsc... a jak ogloszono, ze papierz umarl nie moglam powstrzymac lez... dzisiaj wracam do Niemiec...jak tylko pomysle o tym, co sie stalo, oczy zachodza mi mgla... sama jestem zaskoczona, ze az tak bardzo odczuwam ta strate... pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc... Mi tez czasem zakreci sie lza w oku, caly wolny czas siedze przy TV i tylko zmieniam programy szukajac czegos nowego, albo przypominajac sobie cos co juz kiedys ogladalem, tylko z innej perspektywy.. Wczoraj wieczorem mieszkancy samorzutnie zebrali sie wieczorem przed pomnikiem w miejscu gdzie ladowal Papiez, 12 czerwca 1999 roku. Nie rozumiem, dlaczego proboszcz nie zapowiedzial jakichs modlitw w tym miejscu, ale ciesze sie, ze to wyszlo samo, od ludzi. Poprzedni proboszcz, ktory organizowal ladowisko i wital Papieza zostal przeniesiony w ub. roku. Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przezylam to mocno, ale spokojnie... choc nie powiem... byly momenty, kiedy to lza zakrecila mi sie w oku. Mysle, ze on by tego pragnal... spokoju i pogody ducha, bo przeciez jego zycie sie nie skonczylo... on zyje i bedzie zyl w naszej pamieci i w naszych sercach... Troche wzburzylo mnie to, ze smierc papieza zostala wykorzystana przez niektorych francuskich politykow, ktorzy z oburzeniem zareagowali na fakt, ze flagi panstwe zostaly opuszczone do polowy, bo Francja jest przeciez panstwem laickim etc. etc. Coz, niektorzy wykorzystuja kazdy moment na robienie sobie kampanii wyborczej... ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przezylam to mocno, ale spokojnie... choc nie powiem... byly momenty, kiedy to lza zakrecila mi sie w oku. Mysle, ze on by tego pragnal... spokoju i pogody ducha, bo przeciez jego zycie sie nie skonczylo... on zyje i bedzie zyl w naszej pamieci i w naszych sercach... Troche wzburzylo mnie to, ze smierc papieza zostala wykorzystana przez niektorych francuskich politykow, ktorzy z oburzeniem zareagowali na fakt, ze flagi panstwe zostaly opuszczone do polowy, bo Francja jest przeciez panstwem laickim etc. etc. Coz, niektorzy wykorzystuja kazdy moment na robienie sobie kampanii wyborczej... ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot: serio sie kolesie oburzali???? wow!!! tu w USA tez wszystkie wazne flagi sa opuszczone, ale nikomu nie przyjdzie do glowy protestowac. A tu podstawa jest rodzial panstwa i religii... Chociaz z drugiej strony wiekszosc ludzi w jakis tam sposob wierzy w rozne rzeczy... Wiec moze dlatego... Ale tu nie chodzi o religie, tylko o uszanowanie niesamowitego czlowieka. W koncu papiez walcyl o prawa ludzkie nie tylko dla katolikow. Ehhhh... politycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×