Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Ach, GNU zapomnialam dodac ze nasz uniwerek moze sprowadzic ksiazki, journals etc z calego swiata, wiec jak cos to moge ci zamowic cos z Irlandii (bo jest za darmo)sxerowac i wyslac, jedyny problem ze moze potrwac zanim sprowadza:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Hello! How you\'re doing? :-) 4 pary spodni poprawione, 2 nastepne dzisiaj zanioslam :-D Juz niedlugo na powrot bede miala wybor w szafie. Krawcowa juz sie polapala co i jak i calkiem fajnie wyglada. A ja dzisiaj stwierdzilam, ze koncze z popoludniowum czyms slodkim do kawy a jeden z klientow przyniosl mi ptasie mleczko, waniliowe. W malych ilosciach na wage nei wplywa ale mnie drazni bo nigdy nie bylam slodyczowa a ostatnio okolo 3 wraz z kawa zawsze cos schrupie. Hello dla San Antonio! Kokus, biedaku! Moj maz mial kilka lat temu \"maly\" wypadek przy remontowaniu naszej lazienki i na trzech palcach mial 18 szwow, ale wszystko sie ladnie zagoilo. Malutka_de \"...Z tymi klopotami wychowawczymi to jest tak przy chrzcie, ze niby matka chrzestna bedac w ciazy trzymala by \"dwoje dzieci\" i z tym swoim miala by sobie z tym swoim juz \"nie dac rady\" :-D :-D :-D Ewulek, szczesciarzu!!! ;-) Gadziny nadal nie ma? Gnu generation, tak wlasnie uwazam, ze jak sie wierzy to ... zlo sie przypeta. Ha ha ha. Ja lecialam do Stanow 13 marca o 13 : 10 na siedzeniu 13A i... nic sie nie stalo. A kazdy mial ciarki jak mowilam i dziwili sie, ze tak polecialam. Ojciec kupywal bilet na ostatnia chwile a potem pytal czy mi ten trzynasty nei przeszkadza. Smialam sie, ze co ma byc to bedzie. Do dzis jak lece w okolicach 13 to wiem, ze po prostu bedzie fantastycznie!!! :-D Super, ze w koncu przyjemniejsza pogoda :-D Naneczka, K-11, Margot, Ewulek - jak tam dbanie o linie? Kogos pominelam? A Micka nie zajrzala by poczytac o przesadach? ;-) Ostatnio wiecej \"zyje\" w realu wiec na internet brak troche czasu, dobrze nie bede u-za-le-znio-na! Ale dzis oprocz sprawdzenia skrzynki postanowilam powspisywac sie wszedzie tam gdzie mnie dawno nie bylo :-D 😴😴😴 ____________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amber-ja schudlam ze 3 kg:-) Ale nie jestem wlasciwie na diecie, tylko cwicze i unikam chleba,ryzu i ziemniakow i slodyczy oczywiscie. Dzis jak przymierzalam rozmiar 5 spodni to byl za duzy,chod wiem ze oni maja tu te rozmiary i tak zawyzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za waszeopinie na temat przesadow! Amber zajzalam, ale az tak z wami zzyta nie jestem , potrzebuje troche czasu. Tak wiec dla swietego spokoju ( cala rodzina i znajomi truja mi )odmowie ta szwagierke jako chrzestna . Problem tylko , ze druga szwagierka tez w ciazy wiec z rodziny meza to na tyle . No moze mam kogos na oku ale czy sie zgodzi?( w tym czasie ma zarezerwowane wczasy). Jak u was wyglada z papierami na obywatelstwo? U nas mogla starac sie juz po 3 latach po slubie ale musialbym zrzec sie polskiego i zrezygnowalam. Pobyt staly mam wiec nic wiecej mi nie potrzeba. Jednak od tego roku 10 stycznia weszly nowe przepisy zwiazane z Unia: jak jest sie 8 lat po slubie to mozna starac sie o niemieckie zostawiajac takze polskie obywatelstwo. Tak wiec stwierdzilam , ze kazde obywatelstwo sie moze przydac i zlozylam papiery. Moje 2 kolezanki tez to zrobily juz przede mna. Obydwie mialy w specjalnej szkole zdac egzaminy pisemny i ustny z niemieckiego, a nastepnie egzamin z polityki. A z tym gorzej. Wiecie co za chore pytania: parlament , sejm , senat w jednym paluszku, niezaleznosc sadow, prawa obywatelskie itd. Jedna z nich juz po egzaminie ale ta byla w innym urzedzie wiec miala tylko pare podstawowych pytan. Druga z nich dostala ksiazke z pytaniami i raz juz oblala dzisiaj ma drugi egzamin. Ciekawa jestem jak bedzie u mnie. Przez to , ze robilam szkole zawodowa w Niemczech nie musze tego egzaminu z jezyka robic no i ponoc tez z tej polityki ale czy to drugie to prawda, to sie okaze. czekam na termin do rozmowy. Tak, tak nie tak latwo to przychodzi!HA!HA! Najgorsze jest to , ze jak Niemca spytasz kto jest prezydentem to nie wie ( tutaj premier jest wazniejszy), a my musimy miec wszystko w jednym paluszku. Jeszcze przyjdzie moze uczyc sie niemieckiego hymnu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salut zaraz lece na kurs francuskiego (bez zadania, merde) ale chcialam sie przywitac za wszystkimi cieplo i serdecznie. Ja sie gubie w Paryzu zawsze, bez wzgledu na to ile razy bylam w danym miejscu, gubie sie i tak. Wczoraj podrapalam samochod, wjechalam w ulice, ktora byla zamknieta z drugiej strony slupami. Musialam wyjezdzac tylem. Kto to widzial zeby cala ulice przejezdzac tylem? Oczywiscie przod wpadl mi w krzaki i sie podrapal. Dobrze ze w krzaki a nie w mur. Zadzwonilam do mojego mezczyzny zeby mu sie poskarzyc a on mi powiedzial zebym sie nie przejmowala (ciekawe co by powiedzial jakby to byl jego samochod?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzielam prysznic, wreszcie jakis postep :classic_cool: San Antonio 4 e we francuskim? Ja znam e- otwarte i e-zamkniete ale moze cos przeoczylam Margot i co kupilas Paris Match? Ja jeszcze calego nie przeczytalam. Zadania dalej nie mam zadzwonil moj mezczyzna ze wpadnie po poludniu z ciastkiem w ramach pocieszenia za podrapany samochod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
San Antonio ale Ci zazdroszcze!! Jestes chemikiem, biochemikiem? Ale Ci zazdroszcze pracy w lab! Ja wlasnie szukam. Marze o pracy w lab analitycznym. Uwielbiam wszystkie sprzety analityczne z kompem sprzegniete. Ech, moze sie marzenie spelni. Przylaczam sie do wolania za Gadzinka :) Kokus szybkiego zdrowienia palca!! Pozdrowionka dla wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga we Francyji nikt nie przejmuje sie porysowanym samochodem! Przy ich sposobie jezdzenia( nie wiem kto im daje prawa jazdy, podobnie jak Wlochom) nie ma szans na samochod bez rys i obdrapan! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej :D Oficjalnie jestem juz na wakacjach :D Mniam :D :) JoAska - ja Cie doskonale rozumiem... mi tez jest ciezko przyzwyczaic do egocentryzmu jaki reprezentuje spora czesc populacji Francji! Naprawde staram sie byc obiektywna, rozumiec ich sposob myslenia, ich racje... ale i tak bardzo czesto wyrzuca mnie z butow jak slysze niektore opinie mieszkajacych tu ludzi, ich swiete przekonanie, ze nie ma na swiecie nic lepszego niz Francja i wszystko, co francuskie... (a wiekszosc z nich najdalej za granica byla w kraju francuskojezycznym)... Ostatnio moja przyjaciolka (jest Holenderka) powiedziala przy swoich tesciach, ze w Holandii jest czysciej niz we Francji... a tesciowa na to: \"w Holandii jest czysciej, czesciej pada i caly brud splywa...\" Bez komentarza... :) Jay - ja poprosze Twoje zdjecia... kwiatki, ogrodek, ocean... co masz :D :) Mayenka - dzieki za odpowiedz! Bede dzwonila do ambasady Kanady we Francji... jakbysmy sie ewentualnie zdecydowali tam pojechac :) I gratuluje dostania sie na studia oraz nowej pracy! :D :) Akara - bardzo ciekawie zapowiadaja sie Twoje studia! Zostalabys w branzy :) Trzymam kciuki! :D A w jakim jezyku bys studiowala? A jesli chodzi o nidelandzki, to pomalu poznaje tajniki ;) Mojej przyjaciolki corka zawsze posuwa mi do czytania ksiazki dla dzieci po niderlandzku i wczoraj polamalam sobie jezyk na slowie \'samolot\' :P:D A ja tam lubie czarn cukierki hihi... :) Amber - od wczoraj wrocilam do SB! Zawzielam sie... wrocilam do swojej wagi z przed SB i teraz znowu chce sie pozbyc balastu, bo lato idzie... Zobaczymy jak mi pojdzie :) :) Micka - nie wiem jak tutaj jest dokladnie z obywatelstem... na pewno mozna miec podwojne i chyba po dwoch latach po slubie mozna zaczac sie starac o przyjecie obywatelstwa francuskiego... Ja sama jeszcze nie wiem czy bede sie naturalizowac... Zadna ze mnie Franuzka, z drugiej jednak strony obywatelstwo daje pewne przywileje... Ale na razie poki co nie zadaje sobie tego pytania... :) verte_inga - nie, nie kupilam! Zaraz po przyjezdzie do Aix musialam leciec na uniwerek... Trudno... Dzisiaj wieczorem natomiast mam zamiar ogladac \'Envoyé spécial\', ktory bedzie w czesci posiecony papiezowi i Francji. Wspolczuje Ci stluczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja z Au
Witam ponownie! wiec tak bede tu czesciej zagladac:) do GNU generation jestem tu od pol roku i narazie nic sie nie zapowaiada na powrot mieszkam tu z mezem jestem na jego wizie bo on tu studiuje moze za 2 lata polecimy do Nowej Zelandii pomieszkac troszke ale wszystko czas pokaze. Pozdrawiam wszystkich. Ania Melbourne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym komputerze tylko reklamy chodza vachement bien, reszta nie dziala! Joaska dzieki za slowa pocieszenia, bede mowic, ze to kot sasiadow podrapal mi samochod ;-) Margot na szczescie to nie byla stluczka. Oszalalabym gdybym miala wypelniac te formularze. Kto gdzie byl, kto skad wyjezdzal, co sie wgniotlo itd ale milo ze sie przejelas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amber> to dobrze, ze i spodnie cale i Ty cala i zadnego ciach, ciach nie bylo;-) Margolcia> zdjecia wysle jak wroce do domu dzis wieczorem, dobrze?, zaraz wybiegam na zajecia, potem do pracy.. ide dzis obejrzec nowe dziecko mojej Argentynki, Tomasa widzialam tylko na trojwymiarowym USG;-) czas sie przywitac hehe ale ze mnei matematyczna traba, czy ktos zna jakis normalny sposob na rozwiazywanie macierzy? buuu nigdy w POlsce sie tego nei uczylam, a moze u nas podaja jakis \"latwiejszy\" sposob?? pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) JoAska - to jestesmy umowione :D :) Ja z AU - witaj ponownie i rozgosc sie tu u nas 🖐️ :) verte_inga - kot sasiadow - dobre :D :) Jay - bede czekac niecierpliwie :D A z tymi maciezami, to Ci nie pomoge... nie znam sie zupelnie na tym :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja uczennica wlasnie odwolala zajecia. Bardzo sie z tego ciesze, bo znowu odezwaly sie moje migdaly :o Nie mam temperatury, ale szyje cala goraca... czuje jak mi wszystko pulsuje... Jutro powinnam miec juz kamerke do komputera! :D Czy ktos z Was bedzie chcial ja ze mna wyprobowac? :D Przesylam Wam moc usciskow i ide skonczyc moja szarlotke, ktorej niestety sama nie bede kogla skosztowac (jestem z powrotem 2 dzien na South Beach)! Gadzinka - ja tez sie podpisuje pod wezwaniem, zebys tutaj do nas zajrzala i zebys jeszcze podeslala zdjecia Twoje i malego Gadzinka :) [czesc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-SKAD?-ILE CZASU?- ZNAK ZODIAKU? ____________________________________________________________ AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja, 1980, 2 i pol roku, LEW MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat VERTE_INGA okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA Seattle, WA 1974 (15 lat Niemcy) Jak na razie w naszej tabelce dominuja lwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata m.
HELLO witma wszystkich polakow mieszkajacych za granica no i oczywiscie tych w kraju naszym pieknym ja od wrzesnia z moim chlopakiem zamieszkuje w irlandii;-) studiujemy oboje i pracujemy;-) bardzo chetnie pogadam z kims na forum kto mieszka w irlandii,ale oczywiscie tez z tymi co mieszkaja gdzie indziej;-) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FUNKIA GDZIE JESTES??????????? ODEZWIJ SIE BO TESKNIE 🌻 ESJA, a co ja teraz bez Ciebie zrobie? wiesz jak mi sie praca dluzy jak z Toba na Yahoo nie mozna.........buuuuuuuuu . Kuracje odwykowa sobie musze zrobic :-( Squirley :-) ptasie polecialo do Ciebie 🌻 Margot :-) uprzejmie upraszam sie o adres to i do CIebie ptasie poleci. Mam nadzieje ze migdalki sie uspokoja ;-) Daj namiary na kamerke to ja z Toba wyprobuje agata m. witaj z Irlandii 🌻 Jay :-) hehheheh macierze..nie zazdroszcze , jak dzisiaj zdjecia bedziesz wysylac to nie zapomnij o mnie. Jeszcze CIe nie widzialam :-) Amberangelic :-) dieta........jaka dieta? hehehh dalam sobie maly odpust i troche pozwolilam na swieta. tera z ociaganiem wracam bo zauwazylam ze jeden funt sie przyczepil. Wiesz ja od czasu jak zaczelam pic moja kawe to mnie na slodkie nie ciagnie bo do tej pory to tez koniecznie musialam po obiedzie czyms dojesc. Wczesniej to byly migdalowe ciasteczka o zawartosci 9 carbs. Teraz mam taka zdrwoa kawe z reishi ktora zaspokaja moje ciagotki na slodkie. verte inga, kot podrapal....chyba jak w niego wjechalas......i sie zapart pazurami.........hihihii wiesz co ja kiedys pozyczylam samochod jakies 10 lat temu bo sie przeprowadzalm a nie mialm swojego. Oczywiscie niezle go urzadzilam bo w moim budynku byl podziemny parking a ja niedoswiadczona i w srodku zimy , za blisko muru podjechalam aby wlozyc karte i samochod sie przekrecil i zdarlam caly zderzak. Myslalam zeby go pomalowac ale wkoncu wpadlam na inny pomysl. Odwiozlam go do wypozyczalni parkujac tak blisko aby nikt tego nie zauwazyl. praktycznie musialm wyjsc przez strone pasazera. na dodatek probujac manewrowac wjezdzajac na parking rabnelam przodem w slup........dobrze ze mialam ubezpieczenie.........nigdy do mnie nie zadzwonili.hehehh ale czulam sie podle :-P hehhehe. Kokus 🌻 mam nadzieje ze juz sie zagoilo.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) agata m. - nie ma tutaj nikogo z Irlandii, ale ty mozesz byc pierwsza! Witaj 🖐️ :) k-11 - dziekuje bardzo, wspaniala istoto! ❤️ Podeslalam Ci juz maila z namiarami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello;-) siedze caly dzien w bazach danych i juz mnie trafia... ech... Mayenka --> 🌻 jeszcze raz dzieki za pomoc! znalazlam w tych bazach troche ciekawych rzeczy Jay--> hmm.. macierze.. kilka lat temu rozpykiwalam te zadania bez problemu i pamietam, ze bylo kilka sposobow na to usrtojstwo - zaleznie od rodzaju macierzy, ale jakie to byly sposoby, to juz Ci nie powiem, bo nie pamietam.. wszytsko z glowy ucieklo.. tak zreszta jak jadra, ciala, warstwice etc (tak, tak, to sa terminy matematyczne ;-) ) Nie bylabym w stanie teraz najprostrzego zadania rozwiazac.. ;( Nic, wracam do roboty.. Usciski dla wszytskich ! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> jadra to beda w przyszlym semestrze ale anatomicznie hihihi K11> ja tez chce ptasie;-(( nawet czeka posle, zmiluj sie nad biedna dusza hihih zdjecia bede rozsylac wieczorem;-) teraz siedze w pracy Margolcia> a widzisz, pokaralo Cie, bo na gg sie cieszysz z przerwy swiatecznej, jak innych szlag trafia, ze takiej przerwy teraz nie maja, no nei patrz tak na mnie;-) a macierze to bede rozgryzac caly weekend, bo nie dosc, ze jakies macierze proste ? chyba to jeszcze jakies czady z grafowaniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka --> juz odpisalam. tzn jakies 10min temu;-) Dzikei! Jay --> hehehehe, dobre;-) ciala tez beda na pewno;-) hehehehehe.. ale sie usmialam..:-) Usciski dla wszytskich🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie pogadalam sobie z k-11! Alez milo bylo :D :) Jayka - jadra? To z Ciebie mogliszke chca zrobic na tych studiach? ;):D Mon dieu... Kastratka ;):D:D:D A odnosnie mojej stopki, to :P Ale pociesze ci, ze i tak sobie nie za duzo odpoczne, bo mam roboty od groma i ciut-ciut... jak zawsze \'pasjonujaca\' statystyka, prace zaliczeniowe, nauka na zalicznie, podroz do konsulatu... :o Ale dzis i jutro robie sobie labe :D A co! :D GNU, Mayenka - 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia> od razu kastratka;-)) to juz beda \"umarniete\" jadra hihih odpoczywaj sobei dziecie, odpoczywaj, przede mna jeszzce jakies 4 godz w pracy bleee.. 2 ostatnie zleca szybko, bo przyjda uczniowie.. GNU> hihih no ja dopiero teraz przeczytalam co ja tam napisalam hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatam
no to trudno ze nie ma nikogo z irlandii,ale co tam,jestem pierwsza;-) widze ze te forum cieszy sie ogromnym zainteresowaniem dzieki za mile powitanie;-) a moze tak byscie mi napisali w skrocie czym sie zajmujecie w swoich nowych ojczyznach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jay - \'umarniete czy \'nieumarniete\' ty bedziesz je kastrowac, no nie? ;) Zaspokajac ciekawosc naukowaca ;):P :) agatam - ja na razie zajmuje sie studiowaniem ;) Ja za to zaraz zmykam w pielesze! Migdalki nie daja mi spokoju :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszytkich :) Akara :) Napewno sie dostaniesz przeciez jestes w tym dobra :)Trzymam kciuki :)A musisz tam zdawac jakies egzaminy? Ja juz dawno myslalam o takiej szkole niestety w Springfield nie maja zadnych szkol,kursow zwiazanych z moda,takze moge zapomniec jak na razie...czekam az sie przeprowadzimy do wiekszego miasta,wiecej mozliwosci.... Simonka :) Ja tez sie ciesze ze jest wiosna :) A tak pozatym to nie mam co pisac ,ide sie udzielac na wizazu...... Pozdrawiam wszytkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam. W sobote powrot do domu, nie lubie momentu podrozy :/. Dark, nie ma egzaminu, musze wyslac papiery (w tym zrobione zadanie) i jesli im sie sodoba to co napisalam, zaprosza mnie na rozmowe kwalifikacyjna. Wiesz Dark, zarzadzanie moda ma o prawda cos z sama moda wsolnego, ale nie ma w sobie nic \'glamourous\' jesli wiesz co mam na mysli :). To ciezka robota z budzetami, logistyka, rodzajami materialow, wyborem fabryk itd... Mysle jednak, ze bedzie ciekawie i przyniesie mi to zadowalajacy dochod kiedys, w odleglej przyszlosci :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×