Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

no i zapomnialam dodac ze gapcia tez wyglada superancko w nowej fryzurce. zammierzamy byc jeszcze zosie samosie i machnac jakies kolorki na naszych pieknych juz glowkach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i to juz ostatni- na dzis- obiecuje!! nawet nie wyobrazacie sobie jak ja jestem wdzieczna losowi ze poznalam gapcie- fajniejszej przyjaciolki to ze swieca szukac, konie mozna z nia krasc ;-) gapcia- kocham cie za to ze jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czekam na mojego M bo w zwiazku z katastrofa chyba autostrade obok ktorej samolot sie rozbil zamkneli:-( Gapa i 102- chetnie was poogladam:-) marzenka@gmail.com Kasiulenka- moj slub byl przygotowywany w 2 tygodnie:-) A ten ktory teraz bedzie to tez nie az tak duzo wczesniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majkatka
Mam cos fajnego dla Was,ostatnio to dkrylam i mnie wciagnelo. Strona to: www.prizee.com ,na gorze zaznaczacie brytyjska flage jak chcecie zeby bylo po angielsku i sie zapisujecie-registration,w pole osoby polecajacej wpisujecie Majkatka,fajna rzecz,naprawde,teraz codziennie wchodze na ta strone i gram by pozniej dostac cos fajnego.polecam a poza tym strona jest sprawdzona bo polecila mi ja kumpela ktora dostala radyjko od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - super ze Wam sie tak udalo :D jednak czasem i stary dobry net moze pomoc losowi :) Ja nadal czekam ... :0 choc wlasnie po to zalozylam ten topik, zeby poznac jakis polakow (szczegolnie dziewczyny by mnie interesowaly ;) ) w moich stronach, a tu nici :( Na szczescie moj facio troche mi czasem nadrabia za kolezanke, ale to jednak nie to ... Ach... nie ma z kim isc na babska kawke i pogaduszki :( Jak bylam mala, to mialam taka bajke o samotnym misiu, ktora zaczynala sie tak: Usiadl maly mis na trawie -Kto sie ze mna bedzie bawil? Ani pieska, ani kotka, Moze w parku kogos spotkam ... Tak mi sie przypomnialo... No i mis poszedl do parku i faktycznie napotkal tam spore grono zwiarzakow do zabawy :) Dobranoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulena no to ladnie mnie zmylilas he he he ale moja wina, bo moglam lepiej doczytac ;) ja slub swoj organizowalam przez rok ale to dlatego, ze na odleglosc bo slubowalam w ojczyznie :) nie mialam pod nosem zadnej listy czy tez przygotowanego planu, ktorego moglam sie trzymac :) po prostu wszystko bylo jakos tak spontanicznie i jak to dzisiaj wspominam to sama siebie podziwiam ;) wszystko sie udalo, nie bylo zadnej wpadki, gafy, problemu, bylo po prostu pieknie !! :) ciagle mi powtarzano, ze jak ja to robie, ze tak spokojnie do tego wszystkiego podchodze bo faktycznie jakos tak zamaist sie tradycyjnie stresowac to ja zupelnie opanowana bylam :) ach fajnie bylo fajnie, fajnie ..... rozmarzylam sie :D :D 102 i gapa no gdybyscie mi wczesniej powiedzialy to bym cos wycyrkulowala na to spotkanie, czas, automobil itp.a a tak to nici z tego ;) ale moze jak mi sie spodoba to jeszcze kiedys sobie do Orleanu podskocze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Mam pytanie do dziewczyn z USA- kupilam koszule dla mojego taty, rozmial L, tylko wydaje mi sie za duza. W sklepie mi powiedzieli ze rozmiar 41, ktory on nosi (polski 41) to bedzie 16 czyli L. Czy ktoras sie moze orientuje czy to tak dziala? To jest dress shirt. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, ale Ty masz dobre zarelko we Francji. ;) Bylam dzis w restauracji francuskiej. Przepyszne! Normalnie przypyszne! :D ;) :classic_cool: Jeszcze sie tam wybierzemy nie jeden raz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry ludziska, No powoli zaczynam sie do was przyzwyczajac i jak tylko przychodze do pracy z rana (jak szefcia nie ma) to wlanczam net, i was czytam, z zapartym tchem. Widze ze sie tu wszyscy znacie juz dosc dlugo, zazdroszcze wam. Tak wogole to sie musze wam do czegos przyznac, mimo ze komputer dobrze znam, zawsze bylam nie za bardzo za internetem(jakies tam moje zacofanie), i nigdy nie mialam E-maila. Do czasu, kiedy przed miesiacem najstarszy syn moich znajomych taty zz Polski zapytal sie mnie: \"Suad nie chcialabys darmowego meila w Tlenie? To swietna strona, przynajmniej nauczysz sie gotowac po polsku (smiech)\".Ja w zyciu nic nigdy nie ugotowalam, bo moja sluzaca gotuje przewspaniale roznorodne potrawy, mowie do niego: \"e tam nie chce, po co mi tam jakis \"Tlen\", i na tym skonczyla sie nasza rozmowa. Ale po niecalej minucie dostalam od niego sms-a z moim nowym e-mailem.To tak mowie sama do siebie: czemu nie, sprobuje, no i tym sposobem tu dzis jestem z wam i wogole to nie zaluje. Super sie was czyta, jestescie ludzmi na poziomie, bardo milymi, oczytanymi i kulturalnymi, tak jak lubie. Synek moj pojechel przedwczoraj z moimi rodzicami do Angli(Chelmsford), dostalam od nich wczoraj sms-a, ze pogoda jest u nich super, jak ja im zazdroszcze mowie wam, bo tu teraz takie upaly ze juz nie moge, wczoraj np.49\'C. Chcialaby sobie gdzies pojechac np. na Fiji, moje ukochane miejsce.Wypoczywam tam super. Pelen relaks. No lece bo slysze tego monstera, mojego szefa na schodach jak sie zblirza, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suad!no widzisz jak tu fajnie!!!!? Na Fiji? ja tez swego czasu chcialam na Fiji,nawet w mailu mam ...fiji.Ale wczoraj jak rozmawialam z Jay na GG to sie Jej przyznalam ,ze za nic na swiecie nie opuszcze mojej wyspy,bo za sprawa drobnego wydarzenia utwierdzilam sie na amen w przekonaniu ,ze tu jest moj dom...,zeby jeszcze tylko gwara kielecka mowili....ehhh hihihihihih:P:P:P:P:P zartuje Mam dom pelen ludzi,ja Angee,Sveinbi i Julianne ,ktora jest z Niemiec i zamieszka z nami az do pazdziernika,bo jako studentka ma az tyle wakacji.Benio jeszcze z Mama. Wybieram sie na ogromne zakupy ,,jedzeniowe,, do Swinki Bonusowskiej,z lista tak dluuuuuga,ze szok.Julia chce kupic sobie polar Icewear wiec zawitamy do Kringlana ,bo wszystko na miejscu:) Poza tym dzis mam tez dzien odwiedzin wszelakich bankow,i w koncu uiszcze entrance fee ,wiec ok godz 12 mojego czasu jestem oficjalnie studentka I roku Bussines English Háskola Íslands(fachowa nazwa :hágnýtt enska fyrir atvinnulífið) yupiii, yupiii yupiii:) I po reklamie:P Buziaki dla wszystkich ,koss w nos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! ale sie slubnie zrobilo :) Esja zazdroszcze Ci deszczu :) Margolcia jak spotkanie z babcia?? :) Marzenusia a co takiego jadlas, ze Ci tak smakowalo? Ja nie narzekam na tutejsza kuchnie. Sa rzeczy pyszne a sa mniej pyszne :D Ale chyba nie bylo takiej, ktora mi nie smakowala. Suad witaj. No no, sluzaca Ci gotuje powiadzasz? No to Ty masz tam chyba wygody. :D Mnie dzis czeka spotkanie z biurakracja francuska. Ma przyjsc syndyk z ekspertem z ubezpieczalni ogladac nasza dziure z lazienki do kuchni. To ta historia z rura. Mialo byc 3 tygodnie od jej zrobienia wszsytko zalatwione 😠 Tymczasem mija 2-gi miesiac a oni dopiero przychodza to ogladac!! 😡 Ech te frencze.. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja milych zakupow. A nazwa fachowa brzmi faktycznie rewelacyjnie. Jak to sie wymawia? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to sie wymawia tak:haugniht enska fyrir atwinnulyfid.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie sie jakby slonko przebija przez chmury. Moze sie zrobi cieplej na weekend. ehhh, ta angielska pogoda, lato jak wiosna albo jesien zima tez podobna, w zasadzie caly rok jest podobna pogoda. No coz :):):) oki zmykam do pracy papaptki Suad, no ja niestety sama gotuje ;) a czasem tez by sie przydala jakas sluzaca ;) ale mimo wszystko lepiej smakuje jak sie ugotuje samemu :) sproboj kiedys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesoxochi - u mnie piekna pogoda, calkiem sympatycznie bo chociaz slonko swieci to nie ma upalu i tak mi pasuje :) A juz jutro jade/lece do Polski -mam nadzieje ze dojade w spokoju na lotnisko i ze samolot ktorym polece wystartuje bez zadnych efektow specjalnych :D. Czekaja mnie prawie 3 tyg w Polsce - bede miala prawdziwa uczte :) juz mama pierogi z jagodami dla mnie zrobila i sa zamrozone yupi!!!! Ale nie bede potworem i nie bede smaku Wam robic -zwlaszcza tym zza oceanu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja no tom se jezyk polamala :P Nesoxochi 🖐️ Kasiulena udanej pordozy i pobytu w POlsce. Nie ma jak u mamy :) Smaka mi nie robisz bo ja za to za 3 tygodnie jade do Polski. A w zasadzie przenosze sie na troche :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A salam alejkum (muzulumanskie pozdrowienie), Sluzaca i ogrodnika wynajelam dla rodzicow, bo sa juz w podeszlym wieku, i zasluguja sobie troche juz na odpoczynek. Bardzo bym im chciala ulzyc jak tylko moge. Nasza sluzaca jest z Etiopii, i mieszka juz z nami 8 lat.Przyjechala do nas jak miala co dopiero 18 lat. Bardzo jestesmy z niej zadowoleni. Jest najlepsza kumpelka mojego syna, zawsze graja sobie w nintendo razem, ja dolanczam sie tez czasami do nich, ale rzadko niestety. Najgorsze jest to ze nie mam czasu na dom, caly moj wolny czas poswiecam mojemu tatulkowi i mamie oraz mojemu dziecku. Pracuje czasami po 12 godz dziennie.Teraz przygotowuje sie do bardzo ciezkiej sprawy w sobote, ale juz teraz przystpilam do wstepnej lini obrony. Achaa, zapomnialam wam powiedziec co robie zawodowo przez to wszystko, jestem adwokatem od spraw rodzinnych (czy jak to sie tam po polsku mowi). Tutaj tez z prawem to jest zupelnie inaczej, niz w Europie. Jest zupelnie inne. Jestem b.wybredna w wybieraniu spraw, dlatego ze nie wszystkie do mnie pasuja, nie wszystkie tez moge prowadzic. Mam wrazliwa dusze. No lece ,raporty itd, itd, itd, nuuuuuuddda............ Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A salam alejkum (muzulumanskie pozdrowienie), Sluzaca i ogrodnika wynajelam dla rodzicow, bo sa juz w podeszlym wieku, i zasluguja sobie troche juz na odpoczynek. Bardzo bym im chciala ulzyc jak tylko moge. Nasza sluzaca jest z Etiopii, i mieszka juz z nami 8 lat.Przyjechala do nas jak miala co dopiero 18 lat. Bardzo jestesmy z niej zadowoleni. Jest najlepsza kumpelka mojego syna, zawsze graja sobie w nintendo razem, ja dolanczam sie tez czasami do nich, ale rzadko niestety. Najgorsze jest to ze nie mam czasu na dom, caly moj wolny czas poswiecam mojemu tatulkowi i mamie oraz mojemu dziecku. Pracuje czasami po 12 godz dziennie.Teraz przygotowuje sie do bardzo ciezkiej sprawy w sobote, ale juz teraz przystpilam do wstepnej lini obrony. Achaa, zapomnialam wam powiedziec co robie zawodowo przez to wszystko, jestem adwokatem od spraw rodzinnych (czy jak to sie tam po polsku mowi). Tutaj tez z prawem to jest zupelnie inaczej, niz w Europie. Jest zupelnie inne. Jestem b.wybredna w wybieraniu spraw, dlatego ze nie wszystkie do mnie pasuja, nie wszystkie tez moge prowadzic. Mam wrazliwa dusze. No lece ,raporty itd, itd, itd, nuuuuuuddda............ Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A salam alejkum (muzulumanskie pozdrowienie), Sluzaca i ogrodnika wynajelam dla rodzicow, bo sa juz w podeszlym wieku, i zasluguja sobie troche juz na odpoczynek. Bardzo bym im chciala ulzyc jak tylko moge. Nasza sluzaca jest z Etiopii, i mieszka juz z nami 8 lat.Przyjechala do nas jak miala co dopiero 18 lat. Bardzo jestesmy z niej zadowoleni. Jest najlepsza kumpelka mojego syna, zawsze graja sobie w nintendo razem, ja dolanczam sie tez czasami do nich, ale rzadko niestety. Najgorsze jest to ze nie mam czasu na dom, caly moj wolny czas poswiecam mojemu tatulkowi i mamie oraz mojemu dziecku. Pracuje czasami po 12 godz dziennie.Teraz przygotowuje sie do bardzo ciezkiej sprawy w sobote, ale juz teraz przystpilam do wstepnej lini obrony. Achaa, zapomnialam wam powiedziec co robie zawodowo przez to wszystko, jestem adwokatem od spraw rodzinnych (czy jak to sie tam po polsku mowi). Tutaj tez z prawem to jest zupelnie inaczej, niz w Europie. Jest zupelnie inne. Jestem b.wybredna w wybieraniu spraw, dlatego ze nie wszystkie do mnie pasuja, nie wszystkie tez moge prowadzic. Mam wrazliwa dusze. No lece ,raporty itd, itd, itd, nuuuuuuddda............ Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A salam alejkum (muzulumanskie pozdrowienie), Sluzaca i ogrodnika wynajelam dla rodzicow, bo sa juz w podeszlym wieku, i zasluguja sobie troche juz na odpoczynek. Bardzo bym im chciala ulzyc jak tylko moge. Nasza sluzaca jest z Etiopii, i mieszka juz z nami 8 lat.Przyjechala do nas jak miala co dopiero 18 lat. Bardzo jestesmy z niej zadowoleni. Jest najlepsza kumpelka mojego syna, zawsze graja sobie w nintendo razem, ja dolanczam sie tez czasami do nich, ale rzadko niestety. Najgorsze jest to ze nie mam czasu na dom, caly moj wolny czas poswiecam mojemu tatulkowi i mamie oraz mojemu dziecku. Pracuje czasami po 12 godz dziennie.Teraz przygotowuje sie do bardzo ciezkiej sprawy w sobote, ale juz teraz przystpilam do wstepnej lini obrony. Achaa, zapomnialam wam powiedziec co robie zawodowo przez to wszystko, jestem adwokatem od spraw rodzinnych (czy jak to sie tam po polsku mowi). Tutaj tez z prawem to jest zupelnie inaczej, niz w Europie. Jest zupelnie inne. Jestem b.wybredna w wybieraniu spraw, dlatego ze nie wszystkie do mnie pasuja, nie wszystkie tez moge prowadzic. Mam wrazliwa dusze. No lece ,raporty itd, itd, itd, nuuuuuuddda............ Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry az 4 razy sie wyslalo, przepraszam chyba za bardzo sie spieszylam. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry az 4 razy sie wyslalo, przepraszam chyba za bardzo sie spieszylam. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No no Suad, czym nas jeszcze zaskoczysz. Dopiero co pisalam o swoim koledze z Emieratow, adwokacie oczywiscie a tu prosze :) Za kazdym razem jak piszesz to mam wrazenie ze opisujesz jakas bajke :)Nie moge sie doczekac na fotki :D Ale super ze z ta sluzaca to tak zzyci jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joaska mialam salate z jakims sosem, sautee (jakos tak) halibut, ziemniaki pieczone z pestkami musztardowymi i cos jeszcze, ale zapomnialam nazwy. A na deser sorbet malinowy. Pyszny! A moj mezulek (od niego tez probowalam) mial zupe na zimno (nie mam pojecia jak sie nazywala, ale byla z dodatkiem ziemniakow), szpinak z czosnkiem i duzymi rodzynkami (nie lubie) i jakies ziemniaki przekladane serem i maslem. Na deser creme cos tam. Waniliowe ze spalonym cukrem na wierzchu. Smakowalo podobnie jak budyn, ale o niebo lepsze. :D Ja wino biale on martini. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka: z tym rozmiarem 16 to sa cale, wiec pomnoz miare w calach razy 2.54 i dostaniesz ile to w cm. Jak bedzie blisko polskiego rozmiaru to bedzie ok. Bagatelka: ja mam tak samo jak ty. Ani widu ani slychu kandydatek na psiapsiolki. Nie potrafie jakos sie dotrzec z Amerykankami, ale nie przeszkadza mi to bo to zwykle one sa jakies nie tego, wiec spoko. Szkoda, ze my wszystkie tutaj nie mieszkamy blizej. Laski z Szikagowa maja zdecydowanie najlepiej... Aha, moja auto jednak sie rozkraczylo. Wczoraj zaczelo sie przegrzewac i nawet nie probowalam jechac do domu. Zostawilam je w parking garage\'u kolo pracy i dzis maja mi je odholowac do warsztatu. Tim, moj osobisty misio-mechanik, twierdzi, ze to bedzie albo water pump (ok. $50) albo trzeba wymienic caly silnik bo head gasket (uszczelka w silniku???) wysladla. Podobno Jetty maja z tym czesto problemy.... Aha, wtedy bedzie mnie to kosztowac blisko $1000.... Szok... Ale co zrobic.. Jezdzic musze. Juz sie nie doczekam do przyszlego roku. Bede pracowac full time, zarabiac przyzwoita kase i wreszcie sobie odloze na zdrowe auto, bo moje jest baaardzo chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! :D Jak widze topik leci w zastraszajacym tepie ;) Kurcze nie moge za Wami nadarzyc! U mnie sajgon ;) Nawet nie mam czasu usiasc, zeby poczytac, co u Was sie dzieje! Wlasnie za chwile spotykam sie z kumpelka z liceum :D Chyba na moje opowiesci bedziecie musieli poczekac az wroce do Elegancji! ;):D Usciski ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia: creme brulee? mmmmm... mniam... slyszalam, ze pyszne. osobiscie nigdy nie probowalam. w jednej restauracji w stylu Buffet mieli to na stole z deserami, ale wygladalo fatalnie wiec nawet nie probowalam... takich rzeczy nie mozna produkowac masowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej !!!! :D remont mojej kuchni jeszcze nie zakonczony ale gorne szafki jzu wisza od wczoraj i moge juz powoli ukladac w nich rzeczy :D wczoraj przywiozlam przyklady blatow kuchennych i mam teraz dylemat, z 20 roznych zostalo mi jakies 6 i wszystkie 6 kolorow i materialow mi sie podoba, chyba bede losowac ;) poza tym kisze ogorki od wczoraj hahahaha mam tyle ogorasow w ogrodzie, ze normalnie nie ma co z nimi robic jak kisic, wynalazlam gdzies w necie przepis na kiszenie i kisze :D oby mi wyszly smaczne, bo ja tego jeszcze nigdy nie robilam hmm... a jak Wy kisicie ogorki, jesli kisicie ??? moj przepis mowi, ze na 3 litry wody, trzy duze ltzki soli i zagotowac, ostudzic i zalac ciasno ulozone w sloikach ogorki, do ktorych powrzucac po zabku czosnku i koper :) no jak Wam sie to widzi ?? moze byc takie kiszenie ?? moj maz od dzisiaj bierze klasy jezyka chinskiego na UIC :D podobno jakas mloda i ladna chineczka jest jego profesorka he he he niech no mi tylko cos jeszcze o niej wspomni to mu wrrrrrrrr ....zartuje hahahaha ;) a teraz wracam do pracy, jeszcze do labolatorium musze podskoczyc bo dzwonili, ze moje prace sa juz gotowe i tak sie zastanawiam czy sie dzisiaj wyrobie hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia, Jak nie masz co z ogorkami robic to mozesz mi wyslac z 10kg wystarczy( zartuje!!), bo uwielbiam je pod kazda postacia. To co mi w Polsce najbardziej smakowalo to wlasnie ogorki, kiszone, korniszony, malosolne, az mi slinka leci na sama mysl. No i jeszcze buraczki i wszystkie z nich potrawy. To co zapamietala moja smakowa pamiec. Joaska, Jest jeszcze w moim zyciu tyle spraw o ktorych wam nie mowilam, ale wszystko po kolei. Nie naraz, bo skoncza mi sie tematy, i co dalej???? Znudzicie sie mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×