Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Nie bylo mnie wieki chyba cale bo natworzylyscie epopeje narodowa. Hmmm...Joaska od czego by tu zaczac. Moze tak od piatku –od urodzin mojego M. Przygotowalam przepyszna kolacje. Na przystawke: baklazan zapiekany z pomidorami i pramezanem :) mniam, nastepnie zupa pomidorowa na smietance No i danie glowne kurczak po staropolsku z roznymi fajnymi surowkami. Winka i Deseru (tortu) nie zabraklo. Tak wiec nastepnego dnia odsypialismy to winko i obiadek do poludnia ;) Ahas jeszcze byl prezent :). Stronka bardzo sie podobala (chcoicaz zdjec wszystkich nie ma -sa jedynie zalaczone te z naszego slubu sprzed 2 lat, ale wszystko jest do nadrobienia :)) i sie Misio wzruszyl dedykacja na pierwszej stronie az mu sie lezka w oku zakrecila. Nieomieszkal tez zadzwonic zaraz do swojej mamy i sie pochwalic. Takze mam u tesciowej plusa :D W sobote wybralismy sie „na godzinke do pubu” i poszlismy poszalec ze znajomymi do night clubu – wrocilismy do domu o 3 rano i to nie pojednym drinku. Jak znajomi doweidzieli sie ze Misiek mial urodziny to Nam nie odpuscili (na marginesie: musicei koniecznie kiedys sprobowac drinka o nazwie Pink Pussy :) na bazie malibu i czegos jeszcze – nastepnym razem jak tam pojde to o ile bede w stanie cos zapamietac to przyniose przepis :)) Odsypialismy to wyjscie na godzinke polowe niedzieli. Zas wieczorkiem wyporzyczylismy sobie kilka filmow i zrobilismy maraton filmowy :) No a dzis jest poniedzialek- wyprawilam mojego meza do pracy i juz go nie ma. Zobaczymy sie w czwartek w Polsce –Yupi !!!! Wczoraj udalo nam sie przeprowadzic rozmowe z tymi znajomymi co u Nas mieszkaja i sie wyprowadzaja wielce obrazeni. Nie wieadomo co z tym remontem, ale rozmowe postanowilismy zostawic do Naszego przyjazdu. Malo tego okazalo sie jeszcze ze zlamali nam brodzik (jakim cudem to nie wiem) - ma przyjechac serwis i o ile nie uzna ze to wada fabryczna trzeba bedzie i to wymienic :( -oj losie, losie. Tymczasem tutaj od Soboty kraza informacje ze terrorysci znow zaatakuja. Boje sie z domu wychodzic a co do piero jezdzic metrem. A tymczasem jutro rano czeka mnie podroz wlasnie w godzinach szczytu –wcale mi sie to nie podoba i nie usmiecha mi sie. Nawet z tego powodu spac nie moge. Staram sie o tym nie myslec. Brrr Dzisiaj mam zamiar wreszcie w pelnym wymiarze godzin wziasc sie za finanse i im podobne rzeczy. Tak wiec dolacze do klubu Pracujacych :(. Pogoda upalna sie nie zapowiada wiec moze nie bedzie sie zle uczyc. Suad -bardzo podoba mi sie twoje imie -brzmi tak przyjaznie -czy ma ono jakies znaczenie? Tak czytam sobie te twoje wypowiedzi i wyobrazam te wspaniale krajobrazy, ktore opisujesz -czyta je sie tak jak ksiazke :) Pewnego dnia moze sie tam kiedys wybiore, ale czy jest tam bezpiecznie (dla turysty)? Mieszkam sobie w Londynie i troche ta nagonka na muzulman nie jest sluszna i uwazam ze nie nalezy wrzucac wszystkich do jednego worka. Z drugiej jednak strony martwi mnie to ze inni muzulmanie, ktorzy wiedzieli gdzie sa ci terrorysci nie chcieli pomoc policji (no i wkurzajace jest to ze czesc z nich popiera tych ludzi -uwazajac ze zamachy byly sluszne i nam Niewiernym sie nalezaly- wyczytalam to w gazecie, ktora napisala artykul na podstawie anonimowej ankiety) Dobra koncze juz -i nie chce zebyc pomysla ze jestem przeciwko Tobie czy tej religiii. Serdecznie cie pozdrawiam :) i oczywiscie wszystkich pozostalych i do napisania pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Spatzek dziekuje za wszpolczucie :) Goraco jest nadal. W nocy po 29 stopni juz nawrt, nad ranem zimniej, spada do 26 :P Kokus 🖐️ po wegiersku powiadasz, przecie to ponoc taki trudny jezyk! Suad 🖐️ Witam Cie bardzo serdecznie. No zatkalo mnie po przeczytaniu twoich postow!! To jest nie do pojecia i wogole, wydaje sie jak opowiesc z bajki prawie. Ktos nad toba tam u gory czuwa, to jest pewne. :D I podziwiam, ze mimo wszystko mowisz po polsku, ze Ci znajomi taty tak sie toba zaopiekowali i wogole. A powiedz mi, ta rodzina, ktora Cie adoptowala, to byla rodzina tamtejsza, czy tez jacys obcokrajowcy. A wogole, to mnie bardzo zainteresowaly twoje opisy Emiratow. Jak chodzilam tutaj w Nicei do szkoly to byl z nami jeden taki prawnik z Emiratow. Mial 40 lat jak na moje oko :) i twierdzil, ze przyjechal wreszcie tutaj odpoczywac bo juz sie napracowal w zyciu. Smialismy sie nawet, ze moze to jaki szejk czy co, albo pracowal dla nie wiadomo kogo, skoro w tym wieku juz sie dorobil tyle, ze bylo go stac na wieczne wczasy na lazurowym, apartament i audi A4 :) Ale byl przezabawny i bardzo sympatyczny. Nesoxochi 🖐️ ja sie zamienie na pogode, oddam upal a wezme chmur na troszke :) Esja 🖐️ uwazaj na to kolano, wiem co mowie. I korzystaj ze spokoju poki go masz. Mayenka 🖐️ gratuluje ogromnie!! I ciesz sie tym, ze jestes po studiach. Mile uczucie, co? Ja nie nacieszylam sie tym zbyt dlugo bo 2 tygodnie pozniej juz wyjezdzalam z Polski. 102 🖐️ to powodzenia w takim razie w staraniach o dzidziusia :) Squirley 🖐️ kopa lat, tak cie wogole nie widac na topiku. A Margotka z mezem jest juz w Polsce u mamusi :) Agais 🖐️ Szybkiego zabkowania w takim razie Ci zycze :) Piwonia 🖐️ Jay 🖐️ fenole fenole to po polsku :) No to milego wkuwania :) Kasiulenia 🖐️ no to widze weekend sie udal i przede wszystkim urodzinki Misia :) Suad jeszcze wroce do gnebiacej wszystkich sprawy Fanatykow,o ktorych piszesz. masz racje, kasiulenia tez. Nie mozna wszystkich wrzucac do jednego worka. Ale ludzie, zwlaszcza Ci ktorzy potracili bliskich nie potrafia na to tak spojrzec. Tak samo jak przez dlugi czas wszyscy Niemcow przypisywali jako hitlerowcow. Tak juz jest. Bol po stracie bliskich i strach nie pozwala na to inaczej spojrzec. Dobrze ze sa ludzie tacy jak ty, ktorzy moga nam powiedziec cos dobrego o muzulmanach. Zeby nie powstala we wszystkich nienawisc do nich. A moze bardzo szybko powstac, zwlaszcza jak Kasiulenia pisze, o tych, ktorzy mino, ze wiedzieli gdzie ci zbrodniarze sa, policji nie pomogli. Zreszta juz widac w Europie, ze sie wszystkich muzulmanow wrzuca do jednego worka, chociazby patrzac na ostatnie ankiety i zaostrzenia we Wloszech. Niemal automatycznie po zamachach. Ech, swiat idzie chyba ku zagladzie jak sie tak czasem pomysli. A gdzie to dobro ludzi i piekno, ktore nam ostatnio Suad w swoim zyciorysie opisala? Ech, koncze. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evee
hej kochane ludki ... pozdrawiam na obczyznie... mam teraz chwile wakacji i nie bardzo wiem w ktora z obranych drog ruszyc... pomyslalam ze moze ktos z Was chce na jakis czas przygarnac bidulke ;) do siebie ...za oczywiscie odplate w naturze (sniadanka przeze mnie robione dlugie interesujace dysputy itp itd...) piszcie.... buzka Wam w czólka...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochani! :) Nie odzywalam sie pare dni, gdyz ledwo je przezylam ze wzgledu na te ukropy :O byby na prawde nie do zniesienia a do kompa nawet nie usiadlam - w domu mozna bylo wykitowac :O Nagrzane jak w piekle ;) nie mialam czym oddychac, temperatury siegaly w sloncu (czyli w oknach i na tarasach) do 50 stopni, a do tego zero wiatru, duchota byla nie z tej ziemi. Przezylam ta tragedie jedynie chyba dzieki pracy w biurze, gdzie jest klima, bo wentylator w domu juz nic nie pomagal. Wreszcie dzisiaj dochodze do siebie, zaczynam na nowo zyc :D Jest fajny wiaterek, choc nadal slonecznie i ciepluchno, burz zadnych nie bylo, jedynie popadalo troche, ale za to jest teraz o niebo lepiej. Nie czytalam jeszcze wszystkiego dokladnie tylko po lebkach, ale znalazlam wpis Gio, witam Cie kochana moja siostrunio! 😘 i jeszcze dzis odezwe sie do Ciebie na gadulcu albo mailkiem :) Wysle tez fotki psiakow tym, ktorzy chcieli je zobaczyc. Pozdrawiam serdecznie nowych i nowych dla mnie; agais, 102, Zola, Gapa, Jagienka i Dominik, k -11 🖐️ Pozniej przeczytam Was dokladnie i napisze wiecej, buzka 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):):):):):):) wyspalam sie.... Zaraz jakies sniadanko sobie zrobie i postanowilam caly dzien sie lenic,znalazlam kilka filmow na video,to bede miala relax:) papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Suad, bylam w zeszlym roku na urlopie w Dubai i bylo wspaniale poprostu do nie opisania. Nas z mezem rowniez meczyly te upaly no i ta wilgotnosc choc po 2 tygodniach jakos juz sie troche przyzwyczailam. Jedno co jest pewne to ten kraj jest wspanialy i nawet wyobrazam sobie ze umialam bym tam zamieszkac. Ciebie podziwiam ze tak dobrze umiesz po polsku. No i mam jeszcze jedno pytanie, moze jednak bys sie wybrala raz do Polski zeby zobaczy kraj w ktorym sie urodzilas. Pozdrawiam Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomnialam napisac ze ja rowniez mieszkam za granica tzn. w niemczech i to juz od 17 lat. A wczesniej mieszkalam we woj.Opolskim. Do Polski jezdze raz w roku a czasami to i jestem 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Kasiulena>>> Nic sie nie boj i nie trac glowy, nic Ci sie na pewno nie stanie!:) U nas jest brzydka pogoda, tak ma byc caaaly tydzien, kolo 20 stopni i prawie zero slonca, do tego wieje. Moge Wam troche tej pogody dac, kto chce??:D Sluchajcie, chce sie z Wami czyms podzielic. Bede probowala w Polsce zdac egzamin na tlumacza przysieglego... Na razie chce sie we wrzesniu w sadzie we Wrocku wywiedziec, co i jak i kiedy sa terminy. Potem musze przysiasc na tylku i niezle zakuwac i sie ostro przygotowywac. Wcale ten egzamin prosty nie jest, tlumaczy sie m.in. teksty prawnicze z jednego jezyka na drugi i na odwrot. Podobnie ustnie. Ale mysle, ze warto sprobowac!:) Najwyzej strace kase za egzamin (800zl) i troche nerwow;) To troche odlegle jeszcze, ale chcialam sie z Wami podzielic moimi planami:) Tak w ogole to jestem znowu po imprezie:D U mojej sasiadki na urodzinach:) I wyobrazcie sobie, ze zrobilam pierwsze fotki moim aparatem!!!:) I zaraz Wam je wysle:)! Jesli kogos omine, prosze sie meldowac;)! Pozdrawiam wszystkich cieplutko!!! Cmokow sto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dzis pogoda nadal niezadawalajaca, dlatego wczoraj obejrzelismy kilka dvd aha- jestem piratem bop bezczelnie kopiuje wszystkie filmy ktore lubie, i ktore podobajami sie ;-) kokus- chce sie dowiedziec czegos na temat twojego wegierskiego, tak sie fajnie sklada ze moj mazczyzna tez jest wegrem ale do tej pory wladam tylko kilkoma slowami jak nie chcesz polamac jezyka nie ucz sie wegierskiego ;-) no i znow po weekendzie i do pracki trzeba leciec... c\'est la vie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie! jestem w trakcie czytania ,doszlam do polowy mniej wiecej i jeszcze troche czasu mi zajmie to czytanie,ale chcialam sie do was dolaczyc. mieszkam w sztokholmie od 6 lat,nie mam tu rodziny,mam \"tylko\" swojego mezczyzne.miasto ladne,ludzie tez w porzadku,ale tesknota ogromna. dzisiaj na dodatek mam strasznego dola.mam nadzieje,ze to chwilowe. pozdrawiam was bardzo goraco!!! czy jest tu ktos ze sztokholmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia> chyba nie ma tu nikogo ze Sztokholmu, ale sprobuj forum Kobieca Polonia na www.gazeta. pl ( forum prywatne) tam jest kilka babek ze Szwecji i o ile sie nie myle asia.stm jest ze Sztokholmu.. a dolami sie nie przejmuj, przejda tak samo szybko jak przyszly;-) pozdrowienia dla wszystkich Kirby-bauer sie do mnei usmiecha, Joaska my to sobie chyba chemicznie musimy prozmawiac;-) to mnei chociaz oswiecisz o czym ja sie ucze hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witam seredecznie... witam nowe osoby ze Skandynawi 🌼:D dziewczyne gangstera i ewunia z 74-tego.. - doszlas do polowy topiku? podziwiam.. witam tez Musia23 :D Witam tez ewee - jakbym nie byl zonaty to chyba bym zaprosil.. te sniadanka.. wow.. :D 102 - no, nie, nie naucze sie wegierskiego, bo goscie mowia po angielsku na nieco lepszym poziomie niz ja, a wiec dogaduje sie.. Dokladniej to jest tak, ze zona mojego brata jest z Wegier, z Debreczyna. Wyjechala turystycznie do Stanow, poznala mojego brata i juz tam zostala. Z kolei moja siostra w Stanach wyszla za maz za Wegra, ktory w latach 70-tych, w trakcie wycieczki, z kolegami do Jugoslawii przeplynal kawalek Adriatyku i doplynal do Wloch, potem przez oboz dla uchodzcow dostal sie do Stanow. Serdecznie pozdrawiam Twojego mezczyzne, dzis wieczorem bede pil zdrowie wszystkich Wegrow, eger szeged - czy jakos tak podobnie... Spatzek - znakomity pomysl z tymi tlumaczeniami, probuj koniecznie.. haneczka - rozumiem Cie doskonale, u nas tez dawalo sie mocno we znaki, dzisiaj jest nieco lepiej bo wczoraj wieczorem przeszla burza i troszke popadalo.. JoAska - wyobraz sobie, ze Wegrzy mowia, ze polski jest dla nich strasznie trudnym jezykiem... oszaleli? Kasiulenka - nie daj sie... terrorystom wlasnie o to chodzi, zebys sie bala.. Widzisz jak IRA spauzowala? oni tez moga sie bac.. ok, goscie wybrali sie do sklepu osiedlowego, ciekawe jakie wrazenia niosa.. wracam do nich... Ppapatki dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam Prezent dla mojego meza (strona internetowa ) udal sie wysmienicie -takze nasze zdjecia mozna juz ogladac w Necie -jakby ktos chcial popatrzec to zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulenia> a gdzie ta srona, huh? moze jakis namiar malenki;-) Spatzek> ja dostalam, dziekuje, ale na wszystkich to Twoi sasiedzi? a Ty to gdzie? ja nei wiem jak Ty wygladasz;-) dziewczyna i to gangstera i tak sie otwarcie przyznaje,z e gangstera, no faktycznie jakis grozny musi byc;-P a mi juz powoli spalaja sie styki i chyba musze wyjsc z domu bo zaraz sama siebie pogryze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie dostalam -znowu sie czuje pominieta -buuuuuuuuuuuuuu jak cos to wysylajcie na sdres kasia1pawlak@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ TAM ZA MIEDZA :D Upaly nie do wytrzymania (np, prawie) dotarly i na moja daleka Polnoc :0 A ja jeszcze wczoraj jak jakas debilka wszeteczna urzadzilam sobie gotowanie na caly tydzien i potem myslalam ze mam mozg kompletnie zlasowany :D Glupich nie sieja, sami sie rodza ... Piwonia - fajowa fryza :) Tez sobie musze cos strzelic, bo wyglaam obecnie jak wiedzma blotna :P, ale poczekam tak z miesiac, az pojade w rodzinne strony, bo tam mam fryzjerke moich marzen ... bo tu na moim zapupiu raz bylam w niby renomowanej fryzjerni, ale fryzjer nie znal sie nawet na szaponach pasujacych do poszczegolnych rodzajow wlosow... Mayenka - moi rodzice mieszkaja w okolicach Detroit, gdzie i ja mieszkalam przez ponad 10 lat i co sie najezdzilam do Toronto to moje :D To bylo najblizsze normalne miasto, bo jest duzo blizej niz Chicago. Gratuluje skonczenia uniwerku 🌻 Suad - Twoja historia jest po prostu BOMBOWA :D Dzieki, ze sie z nami nia podzielilas :) Bede dalej czytac z zapartym tchem i oczywiscie na zdjecia z tamtych osobliwych stron :) Spatzek - dzieki za zdjecia, super, ze juz na samym poczatku udalo Ci sie poznac fajnych znajomych i to po sasiedzku! ewunia74 - witaj dzieweczko :) lacze sie z Toba w \\\"dole\\\", bo tez dzis w niego wpadlam :0 Ale miejmy nadzieje, ze szybko przejdzie :) dziewczyna gangstera - witaj tez 🖐️ Kasiulena - sliczna strona :) Przeslodka :)Ale sie Twoj M musial cieszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ TAM ZA MIEDZA :D Upaly nie do wytrzymania (np, prawie) dotarly i na moja daleka Polnoc :0 A ja jeszcze wczoraj jak jakas debilka wszeteczna urzadzilam sobie gotowanie na caly tydzien i potem myslalam ze mam mozg kompletnie zlasowany :D Glupich nie sieja, sami sie rodza ... Piwonia - fajowa fryza :) Tez sobie musze cos strzelic, bo wyglaam obecnie jak wiedzma blotna :P, ale poczekam tak z miesiac, az pojade w rodzinne strony, bo tam mam fryzjerke moich marzen ... bo tu na moim zapupiu raz bylam w niby renomowanej fryzjerni, ale fryzjer nie znal sie nawet na szaponach pasujacych do poszczegolnych rodzajow wlosow... Mayenka - moi rodzice mieszkaja w okolicach Detroit, gdzie i ja mieszkalam przez ponad 10 lat i co sie najezdzilam do Toronto to moje :D To bylo najblizsze normalne miasto, bo jest duzo blizej niz Chicago. Gratuluje skonczenia uniwerku 🌻 Suad - Twoja historia jest po prostu BOMBOWA :D Dzieki, ze sie z nami nia podzielilas :) Bede dalej czytac z zapartym tchem i oczywiscie na zdjecia z tamtych osobliwych stron :) Spatzek - dzieki za zdjecia, super, ze juz na samym poczatku udalo Ci sie poznac fajnych znajomych i to po sasiedzku! ewunia74 - witaj dzieweczko :) lacze sie z Toba w \\\"dole\\\", bo tez dzis w niego wpadlam :0 Ale miejmy nadzieje, ze szybko przejdzie :) dziewczyna gangstera - witaj tez 🖐️ Kasiulena - sliczna strona :) Przeslodka :)Ale sie Twoj M musial cieszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka - A pewnie ze sie ucieszyl -powiem wiecej wzruszyl sie i az mu sie lezka w oku zakrecila :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia>>> Hmmmm, ja na ten adres wyslalam tez! Ale jak nie doszlo, to pewnie cos szwankuje i wysle jeszcze raz:) Dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cie krece:D:D:D!!! \"Mala Chinka Czikulinka\" hihi.... Kto to wymyslil????:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pozdrawiam z... Kalifornii. Pomimo 4 lat wygod i dobr materialnych wracamy do domu. P.S Czy w innych panstawch, gdzie przebywacie nasi rodacy rownie obsrywaja swoje korzenie, rodakow- tak jak tutaj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×