Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Kasiulena>>>> Super pobytu w Polsce:) Suad, 102>>> Wyslalam Wam moje fotki, bo Was nieszczesciem ominelam... 👄 Ach, az mi zle normalnie- tak dlugo spalam....... Juz naprawde zastanawiam sie, czy mi nic nie jest... Ja tez dziewczyny tu zadnej takiej psiapsiolki jeszcze nie mam:( Dopiero sie zaprzyjazniam z sasiadka. Moze cos z tego bydzie;) Dobzre sie rozumiemy i w ogole. No ale wiadomo- ona skonczyla teraz 40stke i ma troche inne zmartwienia niz ja... Kto wie, gdzie Naneczka???:) Buzki wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia, Nawet jakbym chciala zrobic ogorki z twojego przepisu to tu nie ma kopru, ani czegos podobnego. Sama nie wiem czy bym go poznala (ten koper) po tak dlugim czasie, jak on wyglada. Ale dzieki serdeczne za przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzis wpadam na dluzej:-) Squirley-dzieki, pomonozylam i wychodzi 40 a tata nosi 41 ale i tak sie duza wydaje. Wezme ja do Polski i jak cos to moge zawsze zwrocic. Gratuluje ci dostania pracy. Czy bedziesz pracowac w PWC? Ja od wrzesnia tez ide do normalnej pracy. Marzenusia-Creme brulee, mniam...Jadlam w Montralu. Mam nawet przepisa jak ktos chce:-) Suad-sluzaca bys mi moze odstapila, hi hi, bo mi sie ostatnio ani sprzatac ani gotowac nie chce.W tym tygodniu nie pracuje i zrobilam sie strasznie leniwa. Dla mnie to brak zajec przymusowych to przeklenstwo, bo sie strasznie rozleniwiam. Margot- witja ponownie, na relacje poczekamy🌻Mam nadzieje ze obejrze twoje zdjecia przed wyjazdem do Polski. Kokus, Haneczka, Spatzek i Piwonia-dziekuje za zdjecia. Ide czytac mikroekonomie, zeby sie doksztalcic. Dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia hm, sorbet malinowy i creme brulee, ryba i salata z sosem to faktycznie, frenczowskie ale jakos reszty nie znam :) Zupy to oni maja tu rozniste wiec nic mi nie mowia te ziemniaki :) Creme brulee to faktycznie typowy francuski deser, cos jak tiramisu wloskie :D I jest dobry w zaleznosci od restauracji. A najlepsze to jest winko, uwielbiam winko, ostatnio dzieki Margolci odkrylam biale winko Monbazillac. No pychotka, niebo w gebie. Ja wogole lubie dobre winka :D Bagatelka, Squirley, Spatzek ja podobnie jak Wy, posucha jesli chodzi o psiapsiolki. Mam jedna kolezanke ze szkoly jeszcze, polke ale ona pracuje i baaardzo dawno sie nie widzialysmy. A tak to jakos kipsko Margolcia 🖐️ Udanego spotkania z, zapomnialam jak sie ta twoja kumpela nazywa :P Piwonia courage w wybieraniu baltow!! :D Suad, my mamy sie znudzic?? :) Nigdy. Inaczej ten topik nie przetrwalby az tyle :) Spatzek Naneczka jest baaaaaaardzo straaaaaaaasznie zajeta w pracy. Wlasnie napisala mi maila. Prosila, zeby WAS WSZYSTKICH od niej pozdrowic co czynie 😘 Mayenka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam odstawac od reszty towrzystwa, strony gonia strony, aja moge 2 wpisy powyzej pzreczytac buuu i znow do ksiazek albo do pracy, kiedy to sie skonczy? ale jecze ;-)) pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ludki :) Piwonia - ja w zeszlym roku probowalam zrobic ogorki malosolne, ale w ogole mi sie nie ukisily, tylko zaczely gnic :D A to chyba dlatgo, ze bylo za zimno i kilka dni staly w tej swojej butwieli i nic, a potem sie rozmiekly i byly do wyrzucenia :P Moze to tez kwestia wysokosci - ja mieszkam dosc wysoko nad poziomem morza... Ta sama metoda kisilam ogory w innym miejscu na swiecie i wyszly normalnie :0 Squirley - masz racje, ze tez my ty wszystkie musimy byc tak rozrzucone po swiecie, przeciez bylybysmy bomba paczka do wspolnych wyglupow, a moze i glebszych przyjazni :( Czikagowianki pewnie sa teraz dumne i blade ;) Margot - poczekamy, poczekamy, ale wtedy nie damy Ci wytchnac od opowiesci ;) Marzenusia - lomatkoboska :D No to zes sobie dala ducha w tej frencznej knajpce :D Tak, creme brulee to po prostu bog w swiecie deserow... No i te inne rzeczy, halibut pyszna delikatna rybka... No ale do rzeczy, odnosnie koszuli dla Twojego Taty, to nie mam pojecia jak wyglada polski rozmiar 41, ale tubylcza 16 to raczej nie jest zbyt duzy rozmiar. A ile Tata ma wzrostu i jakiej jest tuszy, to moze Ci cos podpowiem? Suad - tak, ogorki to i moje ulubione smaki z Polski :) A jezdzilas do Polski przez te wszystkie lata pobytu poza krajem, czy pamietasz je jeszcze z dziecinstwa? Ja tez dopiero na \"starsze lata\" zapoznalam sie z internetem i emailem, glownie po to, zeby korespondowac z pewnym milym panem ;) Kasiulena - milego pobytu w Polsce i najedz sie za nas wszystkich :D Esja - ho ho! Do fajnej szkoly bedziesz chodzic ;) JoAska - mam nadzieje, ze spotkanie z frenczami od rur poszlo w miare produktywnie ;) No to do pozniej dziubaski 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochani:) Wczoraj wrocilismy z moim mezem z podrozy poslubnej:) bylo pieknie:) Amsterdam, Antwerpia, haga, Bruksela:) Cudo.. Niestety, od wczoraj tez jest mi strasznie smutno... wczoraj znajomi poinfornmowali mnie... hmmm.,. kolega i kolezanka, ktorzy byli u nas na weselu mieli w niedziele wypadek... kolezanka niestety nie przezyla................... w piatek jest pogrzeb....... wciaz nie moge w to uwierzyc...... ania miala zaledwie 28 lat.............:( strasznie mi smutno........... wasza GNU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU- bardzo mi przykro, to okropne :-( Joaska 🌻 Bagatelka- koszula to dla mojego taty:-) Tata nie jest zbyt wysoki i nie za gruby, a nic wezme i przywioze spowrotem jak cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU strasznie fajnie ze juz wrocilas i ze pieknie bylo. Smutno z powodu kolezanki. Nie dziwie sie, ze nie mozesz uwierzyc w to co sie stalo. Trzymaj sie dzielnie!! 😘 Jay powodzenia!! Bagatelka przyszli, poogladali, mlode chlopaki obe dwa :D, ten z ubezpieczalni byl niezbyt zadowolony ze w tylu miejscach jest cos do naprawienie przez ta rure, procz naszej dziury jeszcze na klatce schodowej sa zniszczenia. Ech te ubezpieczalnie, ciagna tylko fortune z ludzi a pozniej jak cos trzeba wydac na naprawe to sknerusy jak nie wiem, robia wszytsko zeby jak najmniej wydac!! 😡 Nam procz dziury to i na suficie grzyb sie zaczyna robic bo to cieklo z tej ryru 7 miechow to wilgoc jak nic sie tam zadomowila ale pan stwierdzil ze to nie od tego i druga sprwe trzeba zglosic do ubezpieczyciela 😡 Noz toz to tylko wystrzelac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko nie wiem co z ta koszula. A w restauracji bylismy z okazji drugiej rocznicy slubu. :D No ten creme jest faktycznie przepyszny! :D Nastepnym razem wezme i ja. ;) Uciekam jesc sniadanko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - to wielka tragedia,bardzo Ci wspolczuje, nie wiem co powiedziec, wszystko w tej sytuacji wydaje sie banalne, trzymaj sie cieplutko wpadne do Was wieczorkiem calusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu strasznie mi przykro :( - Trzymaj sie!!! A creme brule -nie wiem czy w takiej sytuacji moge o tym pisac- ale jest boski i bardzo narobilyscie mi smaku -chyba sie zaraz do knajpki wlasnie na niego wybiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - :( :( JoAska - wspolczucie, miejmy nadzieje, ze sprawy doczekaja sie konkluzji do czasu, jak ponownie przujedziesz do Francyji z Polski :) Marzenusia - sorry z ta koszula :D :D :D To miala byc mayenka, czytalam w biegu i mi sie pomerdawszy :D mayenka - no to juz wszystko wiemy ;) Kasiulena - ale masz fajnie, mozesz sie do knajpki na creme brulee wybrac. Ja mieszkam w takim zacnym miejscu, ze do knajpki to sie mog ewybrac po czerstwa drozdzowke :D Na szczescie nieco dalej jest tez knajpka ze swiezszymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU>>>> :(:( Bardzo Ci wspolczuje. Wiesz, ja widzac co sie na swiecie wokol nas dzieje, dochodze do wniosku, ze juz nic mnie nie zdziwi... Tyle zlego i nieszczesc nas dotyka. Dlatego uwazam, ze potrzeba sie cieszyc tym, co sie ma i czerpac z zycia jak najwiecej- dopoki jestesmy tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek wszystkim! :) Jak samopoczucie? U mnie wysmienite, choc troche nerwowa jestem ostatnio i spac nie moge... Lzy mi leca bez powodu, plecy bola i trze zebami przez sen tak mocno, ze na nastepny dzien otwieram usta tylko do polowy... Bylam u lekarza i dostalam jakis psychotropy, podobno nie za mocne i nie uzalezniaja.... Mam nadzieje... Nie chce sie dorobic depresji... Rozumem to juz do samej siebie nie trafiam, moze te pastylki mi pomoga sie rozluznic... Tak wam o tym pisze w zaufaniu, ciekawa jestem czy ktos tez cos takiego bral...? I troche sie tez rozleniwilam ostatnio, czytam was ale nie pisze... Sorki... Mayenko 🌻 Tak, baaardzo fajnie jest byc znowu w domciu, mezulo sie za mna stesknil a ja za nim, hehe, pilnowal kwiatki w domu, bo mu powiedzialam, ze jesli chce mniec kiedys dzieci ze mna, to najpierw musi nauczyc sie pielegnowac kwiatki... Kiedys, jak jeszcze mieszkal w Montrealu, kupialam ze 3 fajne roslinki i po jakims czasie zostaly z nich... tylko doniczki. Ale teraz bardzo sie sprawdzil, wszystko zielenieje i rosnie, nawet chyba za szybko, :) bo jak wyjezdzalam, to np. bazylia miala tylko gdzies z centymetr, a po tych 3 tygoniach... chyba z 20! :) A tutaj podaje nasze wspolne zdjecie: http://tinypic.com/9uw4s4.jpg Ale nam sie nagadalo...!! He he... :) Suad 🌻 Wow, iles ty juz przeszla w zyciu, podziwiam cie! Bedac w Toulouse/FR na uniwerku, zaliczylam krotki kurs arabskiego, niestety taka przestarzala metoda audio-liguo, nic nie mozna bylo zapisywac... a wiec nic nie zapamietalam... :( Ciekawy jezyk, ale moj kontakt z osobnikami z tego regionu (specjalnie tak pisze, bo nawet nie wiem skad byli) niestety nie nalezal do najlepszych: oblesny profesor od arabskiego proponowal mi kolacje, na dyskotece jakis Arab pocalowal mnie w ramie (oczywiscie bez mojej zgody), inny jak stalam przed klatka schodowa z przyjaciolka otwierajac dzwi do jej domu, podbiegl z tylu i podniosl mi plaszcz wraz ze spodniczka, aby zobaczyc moje 4 literki, a jeszcze innym razem inny facet (w bialy dzien, na otwartej drodze w centrum miasta i masa ludzi naookolo) przestraszyl mnie tak, ze w samobobronie machnelam w jego strone ramieniem, a on na to kopnal mnie od tylu w pupe... pech chcial, ze tam sie znajdowal moj aparat fotograficzny i trafilo w obiektyw... koszty naprawy musialam oczywiscie poniesc ja sama, bo idiota oczywiscie od razu uciekl, a jako ze mialam aparat bardzo dobrej klasy, to sporo mnie to kosztowalo... Jeszcze byl incydent z pewna dziewczyna, ktora prawie by mnie zlinczowala... Ech... :( Wobec tak ewidentnej agresji w stosunku do mnie nie prowokowanej w zaden sposob przeze mnie, nie jestem w stanie uwierzyc, ze ci ludzie sa mili, zyczliwi i dobrze ulozeni. Nawet teraz jak to sobie wszystko przypominam, az rece mi drza... Ale to tylko moje przezycia, dodam, ze zadna z moich przyjaciolek w Toulouse nie miala takiego pecha, jak ja... Slyszalam, ze Arabowie bardzo lubia Polki i w ogole dziewczyny o slowianskiej urodzie... Moj pech??? :( :( :( Ladnie opisujesz twoje przezycia, czekam na ich dalszy ciag... :) Marzenusia 🌻 Uwielbiam creme brulee (sorry, na tym kompie nie mam akcentow). Kasiulena 🌻 Piekna stronka! Super pomysl na prezent dla ukochanego... ;) Super wakacji ci zycze! :) Esja 🌻 Gratuluje bacia studentka! :) A ja wlasnie przygotowuje sie do egzaminu GMAT... Chcialam uczyc sie dzisiaj na plazy, aby skorzystac z tego, ze mam samochod do dyspozycji no i pogoda superowa... A tutaj okazuje sie, ze Alki Beach zamknieto ze wzgledu na zasmiecenia... Margot 🌻 Spoznione zyczenia urodzinowe!!! Baw sie dobrez w Polsce! :) Dziekuje za zawiadomienie o slubie! :) JoAska 🌻 Wspolczuje tej biurokracji... Squirley 🌻 No coz, w stare auto nie ma co ladowac pieniazkow, cos naprawisz, a tu zaraz jedna rzecz sie popsuje.... I tak w kolo Macieju... Nie mialabys mozliwosci kupienia czegos na raty? Lepiej bys na tym wyszla, tak sadze... I kiedy wybierasz sie do Olympii? Zdaje sie, ze mialas plany na sierpien? Daj koniecznie znac, abysmy mogly sie spotkac, ok? Bardzo bym sie ucieszyla... Piwonia 🌻 Ale fajnie miec nowa kuchnie! I na jaki kolor sie zdecydowalas? :) Co do kiszenia ogorkow, to u nas w domu dodawalo sie do wody, soli, czosnku i kopru jeszcze korzen chrzanu... Chyba bede musiala pochodzic troche po lakach, bo tez mi sie snia takie malosolne ogoreczki wlasnej roboty... Mniam mniam... :) Spatzek 🌻 U mnie bylo podobnie ze spaniem, po wielkich stesach i przeprowadzce za wielka wode moglam spac i spac i spac... Ale to bylo w zime, a wiec chyba tez normalne... Tyle, ze stresy i potem nagly ich brak tez tak wplywaja na organizm, wiec nie martw sie... Ale, ale... Nadmierne spanie to tez jeden z oznakow ciazy... Moze jestes w ciazy? Jesli nie, to staraj sie sie isc spac i budzic sie w tych samych godzinach, aby organizm sie przyzwyczail, a do tego znajdz jakies zajecie, abys sie nie nudzila... Powinno pomoc... :) Jay 🌻 Cierpliwosci, jeszcze chwila a i ty bedziesz na wakacjach... :) Pozdrawiam i przepraszam za niewymienienie reszte... Spiesze sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU 🌻 Lo matko! Dopiero teraz przeczytalam twoj post! Strasznie ci wspolczuje, to przykre i tragiczne, ale coz, takie jest zycie... Banalne slowa, sorry... Kiedys ktos spiewal: spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza... :( Trzymaj sie... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xana>>> Ohohohoh:D W ciazy???? Jesssuuus, to raczej niemozliwe;) Mialam teraz normalnie okres. Ale mysle, ze naprawde odsypiam tu stresy jeszcze z Polski(koniec studiow i mgr)... Musze znalezc sobie zajecie, choc to bedzie trudne, bo coz mozna samej caly dzien do poznego wieczora robic????:O W dodatku ja jestem osoba, ktora niechetnie jest sama. Potrzebuje ludzi, a moj Misiek non stop w pracy, wiec moze dlatego tym spaniem sobie ta frustracje rekompensuje? Z tymi lekami uwazaj i stosuj sie do wskazan lekarza. Znam osoby chora na depresje itp... Na pewno pomoze na Twoje nerwy:) To pewnie przejsciowe u Ciebie:) Trzymam kciuki! Jutro \"nasz\" wolny dzien:) Juz sie ciesze, choc i tak wiem, ze szybko minie... ALe warto;) Buzki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spatzek z tym zostawaniem samej mialam tak samo. Minelo po okolo ponad roku. ;) Co prawda nadl siedze w domu, ale mam jakos wiecej energii do zycia. ;) No i mam trzy kociaki. ;) Bagatelko nie ma sprawy. Nic sie nie stalo. :) Gnu i mnie jest przykro. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko tak zeby dac znac ze czytam i kontroluje sytuavcje buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh topik pedzi szybko. No ja na chwilke pozdrawiam. mam na razie mnostwo spraw na glowie. Suad, czytam Cie z duza ciekawoscia i czekam na dalsze relacje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam goraco wszystkich 🌼 wlasnie przegladam moje zdjecia z wakacji i szykuje sie do wysylania do Was maili :) mam nadzieje ze macie duzo wolnego miejsca na skrzynkach Xana - mam pewne doswiadczenia w tym temacie, jesli chcesz to mozemy pogadac na gg (4117867) albo przez skype, jestem teraz caly czas na kompie oki zabieram sie do wysylania zdjec :) cium :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki :) powysylane :) dajcie znac co myslicie? jesli kogos pominelam to poprosze o e-mail, bo nie mam zadnych nowych od jakiegos czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xana> odnosnie lekow wszelakich... napisze do Ciebie maila jak dotre do domu dzis, dobrze? czekam na uczniow wlasnie i mam raptem 9 minut dla siebie hehe wiec czytam jednym okiem, drugim filuje czy juz ktos sie pojawil ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leela>>> Dzieki!;) Cudne zdjecia:) Super widoki:) Madeira w ogole jest urocza! Dobranoc wszystkim!!!:) Milusich snow! Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leela-zdjecia sliczne i ty tez na nich slicznie wygladasz. Ale masz fajnie ze masz narzeczonego z takich plenerow ;-) Xana-tzrymaj sie dzielnie i nie dawaj depresji!!! Ja na stres biore magnez z witamina B, ale to tylko tak na rozluznienie. Tak piszecie o braku polskich dziewczyn/kobiet w waszych stronach a ja wlasnie mieszkam w budynku gdzie wiekszosc to Polacy w roznym wieku i wcale sie z tego nie ciesze. Mialam juz kilka niemilych doswiadczen, np wypytywano sie w windzie mojego meza czy nie jestem w ciazu, jedna pani nieladnie rozpowiedziala jak sie zwierzylam itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nadrabiam zaleglosci i cytam sobie co sie wydarzylo jak mnie nie bylo witam wszystki nowe osoby 🌼 Esja - mam nadzieje ze kolanko lepiej 🌼 wlasnie obejrzalam ten teledysk Kaji Paschalskiej do tej pory nie wierze w to co uslyszalam i zobaczylam, zalosne Suad - niesamowita Twoja historia 🌼czytam z zapartym tchem. Mayenka - spoznione gratulacje!!!!!!!! Margot- spoznione ale bardzo szczere zyczenia urodzinowe 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Spatzek - mam nadzieje ze uda Ci sie zostac tlumaczem, przysieglym, super plan 🌼 Squirley - mnie tez czasami dopada tesknota za domkiem, ten nasz Rzeszow teraz taki ladny :) Kasiulena - super stronka :) piekny prezent dla meza :D piekne zdjecia 🌼 i muzyczka na stronce tez super, zdradzisz co to za zespol? dziekuje tez za tipy co do slubu, ale mnie przerazaja te wszystkie formalnosci, jeszcze dodatkowo moj narzeczony jest Portugalczykiem wiec to znaczy ze wiecej formalnosci, tragedia, ale damy rade, chce slub w Polsce, tak jak sobie wymarzylam :) wyslalam do Ciebie zdjecia, wlasnie znalazlam Twojego maila :) Piwonia - super fryzurka, ja nie moge sie jakos zdecydowac na obciecie wlosow, a korci mnie juz od dawna :D Jay - czy ja tez moge maila na temat tych lekow? dzieki juz bede uciekac do lozeczka bo pozno sie zrobilo caluje wszystkich goraco na dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×