Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc dziewczyny... dzisiaj byl u mnie pierwszy przymrozek, jest jeszcze sino dookola.. to taki pierwszy objaw jesieni, ktory karze mi sie spieszyc z roznymi pracami jak np. wykopywanie warzyw... (za duzy mam ten ogrod..) Aggaa - rozumiem doskonale szkolne problemy, bo moja zona jest naczycielka w podstawowce. tez ma do czynienia z takimi \"kwiatkami\".. mam taka wlasna hipoteze, ze to zalezy od tego co sie dzialo dobrego lub zlego w otoczeniu rodzicow w czasi poczecia tych \"pociech\", a jesli wydarzenia mialy skale ogolnokrajowa, to rzutuje to na caly rocznik w podstawowce.. pozniej w wyzszych klasach jakos sie to zaciera, jedni sie lepiej ucza, a inni pozostaja matolami - jestem wrogiem politycznej poprawnosci i nazywam rzeczy po imieniu.. Mimo wszystko zycze Ci powodzenia i wytrwalosci.. Witam nowe osoby - FLY i fraszka82, zostancie z nami, bedziemy wiedziec na biezaco co sie dzieje nad Tamiza.. i poza nia tez.. Naneczka - tez Cie pozdrawiam.. czy to z Twojej strony nadciagaja te zimne chmury nad moje okolice? :D Margot - zycze zdrowka.. Jay - no i jak Ci poszlo? napisz koniecznie.. BlingBling - no to fajnie, ze Ci sie zakupy udaly.. Bagatelka - czy nadal straszy zima w Twoich okolicach, czy moze odpuscilo troszke.. Kryspina - w sobote i niedziele bylem nad Morskim Okiem i w Zakopanem, dopiero tam nakupilem oscypkow.. Pyszne sa, posle wam e-mailem po kawalku, ok? 102 - okropny ten kawal :D w taki to sposob mozna wytlumaczyc powiedzenie, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.. A jak sie udalo garage sale? co ciekawego mialas na zbyciu? ok, pozdrawiam wszystkich i brykam.. jeszcze seria fotek z moich wieczornych zajec w Stanikach.. Tylko nie pomyslcie, zo to bylo codziennie - to ytlko tak raz, dwa razy w tygodniu.. :D http://img182.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img182/6587/1160378643fno.smil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestem zawzieta... ostatnio po opisanej porazce po prezentacji,(krytyce kolegow) zglosilam sie dobrowolnie na prezentacje w tym tygodniu i... wielki sukces! Miedzy wierszami, z przymruzeniem oka, dalam wszystkim do zrozumienia, ze to nie ja sobie wymyslilam dodatkowe zadania, tylko jest to pomysl szefa i prezentowalam powierzchowniej, ale staralam sie to zrobic ciekawiej... No i bylo BOMBA! W zeszlym tygodniu plakalam, a teraz Plawie sie w komplementach ;-) *lol* To tak jak z jazda samochodem. krotko po tym jak zrobilam prawko, wjechalam w inne auto na parkingu... horror, ale nie dalam sie zastraszyc i nastepnego dnia, mimo paralizujacego strachu, zacisnelam zeby i znowu wsiadlam w samochod - i cale szczescie, bo od lat nic wiecej mi sie nie przytrafilo :-) toi toi toi! No to na tyle chwalenia sie. Kokus - nieee te chmury, to nie ode mnie! My tu mamy wyz i piekne blekitne niebo, ale zimno jest. Dzisiaj rano mialam po raz pierwszy zmrozone szyby w aucie i musialam skrobac. Chyba wyciagne rekawiczki... Jesli chodzi o ogrod, to obiecywalismy sobie z Miskiem, ze zatroszczymy sie jesienia o jego ogrod, ale nic nie zrobilismy... wstyd! Czy jesienia trzeba byla przyciac drzewa? czy robi sie to wiosna? Co z takich podstawowych rzeczy trzeba jeszcze zrobic? Przyciac roze? (na ogrodzie ma pare rabatek z roznymi kwiatami, rozami, pare skrzynek balkonowych i surfiniami i pare drzewek owocowych, ktore kwitna ale nie owocuja... ???) Acha! super foteczki! Udalo Ci sie wrocic bez wasow do kraju? Aggaa - nie daj sie prowokowac pomaranczkom, Ignoruj ich glupawe wpisy :-) Dieki za kwiatka! :-) Mnie tez to dziwi, ze jestes SAMA z Anglii... Mam nadzieje, ze ktos w koncu zostanie na dluzej i bedziesz sie mogla powymieniac informacjami...Z drugiej strony jest tez tyle Polakow w Niemczech i mimo wszystko na forum ani widu ani slychu... Wspolczuje Ci matolka w klasie (ha ha, ja tez nie lubie owijac w bawelne) Pewnie rodzice ani be ani me po angielsku i nie ma mozliwosci kontaktu z angielskimi dziecmi poza szkola... FlyFly- witaj - uwielbiam Londyn! (ha ha i chyba nie jestem sama z ta opinia) Fraszka - witaj - mialam w tym roku leciec do znajomych na slub na obrzeza Manchesteru, ale nie dolecialam... ;-) Jay - jak poszlo??? Natkos- 🌻 papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry . Nie nadrobie wszystkich stron tak ,ze nie mam pojecia kto gdzie mieszka ,ale postaram sie poczytac w wolnych chwilach. Londyn wiesz Ja wcale za nim ,az tak nie przepadam ,ale pewnie zyc bez niego bylo by mi smutno:) W czerwcu urodzilam synka tak ,ze ja teraz busy mama jestem czasu wolnego ilosci limitowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspina
ciao!!!! witam wszystkich, Agaaa ja jestem po stronie tego ucznia, jestem zdecydowanie za nim. Moje dziecko b. czesto opowiada mi rozne kwiatki o nauczycielkach, ktore wlasciwie nie powinny uczyc...ty chyba taka nie chcesz byc??? Wiesz , ja bym sie tak nie przejmowala tym malsem. Powinnas wlasnie w tej konkretnej sytuacji udowodnic sobie, ze jestes lub mozesz sie stac dobrym nauczycielem(przyjacielem)wszystkich dzieci-nawet tych z problemami. W tym widze ogromna satysfakcje wynikajaca z wykonywania tego trudnego zawodu. Dla dzieci i rodzicow taki nauczyciel-to prawdziwy skarb.... powodzenia.. (tylko sie nie pogniewaj...) Kokus--------czekam na oscypek, czy do Morskiego Oka szedles piechota? czy jechales fura????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspina
kokus!!owszem, podobaja mi sie twoje wieczorne zajecia ale najlepsze jest "tlo" w duzym wyborze %.........i kolorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim... Kryspina - pojechalismy fura... bardziej ze wzgledu na zone, ktora ma powazne problemy zdrowotne z nogami, ale dzieki temu mielismy wiecej czasu u gory i lepsza jasnosc do robienia zdjec - bo slonca juz nie bylo widac, szczyty skutecznie go zaslanialy.. bylo tylko 4 st Celsjusza, zmarzlem ciut, ciut bardzo bo tam gdzie stal samochod to bylo cieplutko.. i sweter zostal w samochodzie.. Na tej furze trzeslo niemilosiernie, koni bylo nam zal, bo goral przekroczyl norme 15 osob i zabral nas 19.. Gory w okolicy M.O. sa piekne, majestatyczne i tak cichutko bylo.. wysoko lezal jeszcze ubiegloroczny snieg, wyobrazacie sobie? A co do wieczornych zajec to preferowalem piwo kuflowe, a jak bylem z kolegami to czasem taki drink o wdziecznej nazwie \"cieple cycki\" - piekny warstwowy uklad, u gory kolor kawy z mlekiem, w srodku przeroczysty, a na dnie odrobina czerwonego soku porzeczkowego.. albo cos takiego... do szklaneczki nalewa sie Red Bulla, ale nie do pelna, do kieliszka nalewa sie czystej wodki, a potem ten kieliszek trzeba delikatnie opuscic na dno szklaneczki. Tu trzeba tak wyliczyc ilosc Red Bulla, zeby sie nie przelalo. Ciekawe jest tez picie tego, trzeba uwazac na kieliszek bo lubi wypasc na nos.. FlyFly - kiedys byla taka tabelka, gdzie wiekszosc bywalcow byla wypisana - kto, gdzie, jak dlugo, ile ma lat, ile za granica itp.. moze Ci sie uda ja trafic, byla kilka, albo najwyzej kilkanascie stron wczesniej... Naneczka - wlasciwie u mnie jest tak samo z pogoda... Ten przymrozek byl tak mocny, ze wszystkie wrazliwe rosliny padly.. Z drzewami poczekaj do wiosny, a wlasciwie do lutego, zanim zaczna pekac \"panczki\". Z rozami sie nie spiesz, ja nawet lubie jak zostana na zime, wtedy malowniczo wygladaja jak jest szadz albo maly sniezek.. tylko koniecznie trzeba przyciac wiosna jak pojawiaja sie paczki i uciac nad jakims zdrowym, mocnym paczkiem, nie za wysoko.. Nad zapuszczeniem ponownie wasow sie zastanawialem, ale w koncu pomyslalem, ze to przeciez amerykanscy urzednicy maja interes w tym, zebym opuscil ich kraj.. jeszcze kilka zdjec.. powinny byc podpisane, bo to z roznych miejsc.. http://img182.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img182/883/1160378865gq3.smil pozdrawiam bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>kryspina...ja JESTEM dobra nauczycielka, wiecej, jestem BARDZO dobra nauczycielka. Moi uczniowie zawsze mnie UWIELBIALI, bo traktowalam ich po partnersku a nie z wyzszoscia jak inni nauczyciele. Poza tym, kto mowi, ze nie jestem przyjazna moim uczniom???????? A dni tygodnia mozna sobie przyswoic w ciagu...tygodnia a jak ktos nie umie ich po 4 miesiacach nauki to NIE jest to wina nauczyciela/~lki. Problemem tego dziecka jest jego lenistwo w 90% , a na to nie pomoze nawet wybitny nauczyciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggaa: a ile lat ma to dziecko? przeciez mozna sie pomylic w pisowni. szczegolnie jak sie jest maluchem. z trudnymi polskimi slowkami tez na pewno ma problemy. To normalne. Nie ma sie co od razu zalamywac z powodu takiego bledu. Dorosli uczniowie tez takie rzeczy robia. Zarowno o angielsku jak i po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggaa> ja mam taki sam problem z latynoskimi dziecmi. Czas, ktory ze mna spedzaja, to jedyny czas, kiedy dzieciaki mowia po angielsku niestety. Na szczescie ja nie mam jakich wygorowanych norm dla tych dzieci, liczy sie postep od zawiazywania butow do opanowania poszczegolnych slowek. Wczoraj mala Kimberly, ktora w ogole po ang nie mowi, po naszych wyglupach z \"wiggly dance\", kreceniu bioderkami i spiewaniu \"I got it\" hehe swietnie opanowala \"I got it\" i krecenie biodrami tez heheh Czy Twoj uczen wie, ze mowisz po polsku? czy odpowiadasz do niego po polsku? Kryspina> kwiatki na nauczycieli byly zawsze i wszedzie;-) o uczelnianych kwiatkach nawet nie wspominam.. myslalam, ze juz nigdy nie spotkam na swojej drodze profesora jak moja babka od lingwistyki, a tu masz babo placek, doktor od swallowing disorders jest jeszcze gorszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hast77
a ja mieszkam w Bath niedaleko Bristolu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Jay, Squirley - uczen ma 13 lat. mowie do niego po polsku w 99% przyapdkow, po ang. tylko wtedy, gdy tego wymaga sytuacja. Nie jestem bron boze jaka wredna \"hetera\", tylko mila i wyrozumiala osoba, ale coz z tego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Aggaa
Moze ten uczen jest porpostu troche "slow". A tak w ogole to moze miec dysleksje lub cos podobnego, wiec moze skieruj go na badania. Nie chce byc nastepnym pomaranczakiem, ktorych podobno sie tutaj ignoruje, ale na twoim miejscu zastanowilabym sie troche, dlaczego on ma takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggaa> a sytuacja w domu? posylasz jakies dodatkowe cwiczenia dla dziecka? jakies latwiejsze? czy dzieciak mial badany sluch np? ja teraz bardzo przewrazliwiona jestem po ostatnich screenings w szkole, kiedy sama odkrylam, uzywajac audiometer, ze nie slysze pewnych czestotliwosci!!! Duzo dzieci jest, ktore niedoslysza, bo maja nadmiar wosku w uchach, wiem bardzo obrazowe;-)) ale i tak bywa. 13-latkowi trudniej wtopic sie w nowa rzeczywistosc niz takiem 5 latkowi, wiec pewnie dziecko cierpi.. mysle, sytuacji nie znam. Ty wiesz najlepiej. Ciekawe, czy ma dostep do komputera, bo cwiczenia jezykowe pzreciez wszedzie w internecie.. Glowa mnei strasznie boli, bardzo dziwna pogode tu mamy, niebo zahmurzone, ciezkie powietrze wisi i na dodatek jest potwornie goraco, bardzo wysoka wilgotnosc powietrza, na glowie wlosy mi sie poskrecaly w barany i chyba od tego skrecania tak mi sie bol glowy przykrecil;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agga - a moze porozmawialasbys z jego rodzicami? moze oni by jemu pomogli.. albo zrob jakas gre dla wszytskich uczniow, kup cukierki i za kazda dobra odpowiedz ich nagradzaj.. Kokus - czadowe zdjecia.. :-) super jakosc i co najwazniejsze widoki.. jestem juz po egzaminach i dzis sie dowiedzialam ze jestem na Dean\'s List !! jestem cholernie z siebie dumna ... tak wlasnie chcialam sie pochwalic bo az mi geba smieje od ucha do ucha ;) pozdrawiam Wszystkich,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade> jak ja pierwszy raz sie dowiedzialam, ze jestem na dean\'s list, to myslalam, ze cos przeskrobalam hihihih, dopiero pozniej doczytalam, ze to same honory hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i pozdrawiam;-) przyznac sie -kto ukradl slonce?? ;-) winni proszeni sa o natychmiastowe odeslanie paczka ekspresowa;-) u nas pada juz 2 tydzien z rzedu, wilgotnosc jest prawie 100%, brrrr paskudnie... komputery( tak sztuk 2!!) naprawione i dzialaja bez zarzutu, wiec juz jestem dostepna na calej linii. Yard sale poszlo nawet fajnie, Kokus pytal co wyprzedalismy. otoz historia nie z tej ziemii- kolega zolnierza mial sie wprowadzic na chwilke bo sie nie mial gdzie podziac, zostawil u nas swoje graty( ciuchy telew wieze i takie bzdurki) pozyczyl pieniadze od kogo sie dalo i zniknal;-)Gapa swiadkiem- cala dodatkowa sypialnia w workach z jego klamotami. wiec wyprzedalismy go zeby odzyskac choc troche pieniedzy. mielismy jeszccze jakies nasze rzeczy ktorych nie potzrebujemy a szkoda wyrzucic, i tak sie nazbieralo...troche stracha mielismy ze nikt nie przyjedzie, bo do 9 nikt sie nie pojawil a siedzielismy tam od 7.30!! a potem do 12 porozbierali wszystko. no pare rzeczy zostalo ale malutkie pudeleczko tylko, wiec juz ok.a ja sie zdziwilam najbardziej bo glownie co ludzie szukali to byly ubrania(naprawde spodziewalam sie ze nikt ich nawet nie dotknie) mielismy pare ozdob na halloween, co zostalo to wystawialam przed dom i tak straszy ludzi;-) jest tam nagrobek, pare kosci i czaszki- jedna ktos ukradl!! ale cos tam zawsze jest... ok pozdrawiam i pedze spac, milej nocki wszystkim;-) Kokus- fajne zdjecia Jay- jak egzamin? Aggaa- poradzisz sobie z tym chlopczykiem, tak to jest jak w domu rozmawia sie w innym jezyku.. FLYFLY, Fraszka, hast77- witajcie;-) Naneczka- zadziw ich tam;-) Jade- o Dean\'s List- tez bym pomyslala ze cos przeskrobalas ;-)gratuluje, tak trzymac!! Natka- do piatku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoooozia
witam kokus pozdrowienia z Bretanii kiedys pisalam ze tu przyjade no i jestem to juz moj drugi pobyt w tym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich dawno nic tu nie pisałam , ale czytam Was chciałam podziękowac Squirley za ten link do polskiego sklepu , juz zrobiłam tam zakupy , kiedys natknełam sie na ten sklep , ale towaru mieli bardzo mało . Nie wiem czy znacie ten skep http://www.nolinedeli.com/ jest ok , ale nie radziła bym zamawiac wyrobów czekoladowych w lecie , bo nie pakują ich w dry ice. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabisiaaaa
pozdrowienia dla wszystkich z Tibilisi :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam slonca nie chce, 102 ma chyba cos zle poukladane w glowie...slonce sie zaczelo w kwietniu i tak do wrzesnia non stop bez oddechu, nastpene slonce w kwietniu prosze! Wyprzedaz 102 byla smieszna:) Fajne meskie ciuchy i troche amerykanskiego badziewia ale i to badziewie zostalo szybko wyprzedane, Amerykanie wezma wszystko, nawet to co Europejczyk by za darmo nie wzial ani nie spojarzal nawet! Sie dziwie czasami skad oni tyle tego badziewia w domach maja, teraz juz wiem...haha Ja tez cos ukradlam dla mojego M. (ale nie te czaszke..) I pozniej sie kulalam na lozku ze smiechu, bo niestety rzeczy swietne,ale numer za male a moj M taki chcial byc mily i mu sie ciuchy podobaly i mowi,ze schudnie haha ze za meisiac bedzie to nosic, no akurat...a batoniki czekoladowe jeden po drugim i mowi,ze to wina mojego gotowania...akurat.. FLYFLY - nawet mi nie mow,ze pol roku po urodzeniu synka na nic nie masz czasu, bo bede ryczec! Ja rodze w styczniu... JAY - bedzie dobrze, chyba przesadzasz z tym egzaminem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monsika
witam ja pozdrawiam z serca hiszpanii czyli Madrytu ,mieszkam tu juz 6 lat nie jest zle nawet dobrze. hiszpanie to dziwny narod po porostu trzeba sie wniego wczuc i caly klimat ....) zreszta tak jak wszedzie za granica .pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis sie zaparlam, i znalazlam moja czaszke u sasiadow na przeciwko.oczywiscie ze zabralam do siebie i tak na powaznie sie zastanawialam czy nie zostawic im lisciku na temat \"pozyczania\" nie swoich rzeczy. nastepnie zatrzasnelam mieszkanie od zewnatrz( tylnie drzwi zawsze zamkniete) na szczescie zolnierz zobaczyl jak wyjezdzal z parkingu i wrocil zeby mnie otworzyc ;-) no ciekawe co bym zrobila w skarpetkach bez zadnych kluczy i telefonu;-) dostalam dobre wiadomosci, i jestem szczesliwa;-) pozdrawiam wszystkich serdecznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam i uciekam na weekend! jutro korzystam z cudnej pogody i ide w jesienne kolorowe gory! ;-) jeju, jak sie ciesze! Papapa! buzka dla wszystich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Natkos gratulacje to w styczniu zycie Ci sie bardzo zmieni jakies tylko o 180 stopni .Moj spal pierwsze 3 miesiace prawie caly czas ,ale teraz juz tak nie ma bawic sie chce ,a mama ma byc obok. Buziaki z LOndynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrysia7777
hello!!!!!!! Irladdia sia klania wszystkim forumowicza:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc nowe kafeteriuszki i starzy zasiedzialcy ;) kokus - fajnie sobie pczynales w amerycznych pieleszach, ciekawe, jak teraz sobei bez tego radzisz ;) ? A co do pogody u mnie, to snieg faktycznie postraszyl tylko, ale od zeszlego tygonia jest jedna wielka szarosc i depresja pogodowa - dla mnie metereopatki to oznacza niezdolnosc do normalnego myslenia :D naneczka - jestes dla mnie bohaterka - sama zglosilas sie do prezentacji ?!?!?!? Jejciu, dla mnie to po prostu nie do pojecia, jak mam cokolwiek mowic do wiekszego grona to trace glowe i umieram z niesmailosci/wstydu. To zdecydowanie pozostalosc z dziecinstwa, z ktorej wypadaloby wyrosnac, ale jak? A z innej beczki, to jak tam udal sie spacer w kolorowych gorach? Z gory zazdroszcze ;) Jay i Jade - wielkie kongratulejszyn odnosnie dean\'s list! To musi byc mile uczucie :) monsika - kazdy narod jest dziwny, co tu duzo mowic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, postanowilam sie tu dopisac, :-) moze na poczatek powinnam troch eprzejrzec topik, tylko jak to zrobic 661 stronek ? Czy jest tu ktos z Belgii? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×