Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Selala- to tak jak w Polsce (z tym kosciolem) powinnas czuc sie swojsko:D Tu zadnego apelu nie ma , szkola zaczyna sie jak w kazdy normalny dzien , wszyscy rozchodza sie do swoich klas ( listy sa wywieszone na boisku - kto w ktorej klasie) ale jak i w Grecji ksiazki i zeszyty zapewnia szkola . Zostaje tylko kupno przyborow do pisania( w podstawowce) w gimnazjum to juz wyzsza szkola jazdy, dostajemy liste zakupow i z reguly ok 100 euro leeeeeci! Z ta tusza Greczynek to masz racje , bylam na Krecie i pozbylam sie kompleksow a moj maz do tej pory wspomina kobiety z wasami :D Ale kraj przepiekny!!! Wszystkie forumowiczki przepraszam za monotonny wpis i podpisuje sie pod Selela ze forum jest super bo roznorodnosc opinii i zmaganie sie z mentalnoscia nowych \"ojczyzn\"- to nasza sila Boszszszszsz gdybysmy byly baaaardzo bogate to moglybysmy spotykac sie raz w miesiacu na kawie z jednym z naszych nowych domow pozdrowienia!!! Wlasnie tlumaczylam sens forum mojemu bo on myslal ze gadamy o mezach , partnerach itd i byl pelen milego zdziwienia ze nie w tym rzecz bo nawet imion naszych bliskich nie ujawniamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wyslalam Wam kilka informacji o diecie SB. Zajrzyjscie do skrzynek :) :) selala - tutaj gdzie mieszkam, nie ma wielu Polakow. Znam dwie dziewczyny... jedna jest ok, ale widuje ja raz na 2 lata, a druga omija mnie lukiem jakbym co najmniej miala dzume... Raz na moje \"czesc\" (niestety wpadla na mnie w supermarkecie)odpowiedziala mi \"bonjour\" :P Ot Francuzeczka od siedniu bolesci! ;) :) Arnusia - a moj to jest stary wyga forumowy! :D Oj, musze wracac do papierow. Chce chociaz czesc dzisiaj skonczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja dzis druga mowie Dzien dobry:D Margot ciesze sie ze Cie zmotywowalam do mycia okna:)mi zostaly jeszcze dwa:Pale jakos motywacja uciekla:O Paaoolka i Bling 🌻za wytrwalosc w treningach:) Salela u nas jest pelno sciezek dla rowerow raczej brak przejsc dla pieszych:)tu wszyscy jak w Holandii jezdza rowerami nawet zima lub w nocy na disco:) Na samym poczatku to sie smialam jak widzialam faceta w gangu i na rowerze:D Ksiazki zeszyty przybory szkolne-wszystko daje szkola Wczoraj bylam na spotkaniu rodzicow i dzieci w klasie maja cudenka:Dnawet komputer juz od pierwszej klasy:) co tydzien basen i gimnastyka Arnusia tu tez niema zadnego apelu tylko od razu zaczynaja sie lekcje:)wiec pare podobienstw znalazlam W Belgii coraz wiecej polakow slychac ich na kazdym kroku-szczegolnie wrzeszczace matki do dzieci i czasem trzeba uwazac co sie mowi po polsku bo moga zrozumiec;) Milego dnia dziewczyny🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry dzien :D Dzidisj klikam z domu poniewaz wzilam sobie kolejny dzien na nauke. Powinnam juz od dawna robic testy, a jeszcze teorii do konca nie opanowalam. Nie wiem jak to jest. Zawsze obiecuje sobie ze zabiore sie za nauke duzo wczesniej niz poprzednim razem a wychodzi jak zwykle, na 5 min przed egzaminamia jeszcze nie jestem do nich przygotowana i panikuje :( ... A niby jestem osoba uporzadkowana... Tak czy inaczej siedze w domu, za oknem piekne slonce i bezchmurne niebo... zapowiada sie upal. Marze sobie o jakiejs fajnej wycieczce rowerowej, a tu niestety nos musze schowac w ksiazki. A o oknach nawet nie chce myslec... sa takie brudne ze az wstyd. Ostatni raz myl je moj M przed przyjazdem swoich rodzicow, czyli jakies 2 miesiace temu... Moze po egzaminach o jakichs wiekszych porzadkach pomysle a tymczasem zabieram sie do dziela :) Zycz milego dnia i napisze cos wiecej nieco pozniej 🖐️ aha dodam tylko ze wczoraj zmobilizowalam sie i znow poszlam na silownie i jestem o kolejne pol kilo lzejsza - yupi!!! :D Jeszcze z 5 kilosow i juz bede zupelnie szczesliwa :D Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam :) dzieki za wsparcie :) Selala w Danii jest mnostwo sciezek rowerowych zeby nie powiedziec ze wlasciwie sa wszedzie i powszechnie uzywane przez rowerzystow jak ulice przez kierowcow. Pod tym wzgledem nie mozna narzekac i wszyscy maja rower w wyposazeniu jak telewizor w domu. Ja narazie chodze na silownie i jezdze rowerem spinningowym w sali z grupa i instrukrorem przy hucznej dopingujacej muzyce. Jest to chyba najciezsza forma spalania tluszczu jaka probowalam. nie ma przelewek bo tempo i obciazenie jest zupelnie inne niz podczas zwyklej nawet szybkiej jazdy po uliczkach. Mysle ze jak sie wdroze to powinno zadzialac :) Margot ubawilam sie po pachy na kolezanke \"bonjour\" :) U mnie tez jest troche takich, ktore polskiego zapomnialy - nie da sie sluchac normalnie. Kasiulena owocnej nauki i trzymam kciuki za Ciebie i Blingbling w zwiazku z treningami... i za siebie tez troszke :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hje hej. No mam nadzieje ze wszystkie wytrwamy. Ja siedze u ciotki,zajmuje sie kuzynem,no i ciagle podjadam,oj niedobrze,ale jzu dzisiaj do domku ide i na silke oczywiscie,dam sobie w kosc za akre. Buziackzi dla was,tu zimno jak pierun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) :) mika 1122 - jak przyjechalam do Belgii, to bylam zaskoczona, ze az tylu Polakow tam mieszka! Jezyk polski slychac bylo na kazdym rogu! :) Kasiulena - mam nadzieje, ze bedziesz dzisiaj chlonac wiedze jak gabka! Powodzenia :) I gratuluje kolejnego spadku wagi :D Tak trzymac! :D Ja tez musze zrzucic jakis 5 kg do pelni szczescia :) :) Paaoollka - bylam wielokrotnie w Danii (mam duza rodzine, ktora mieszka od wielu, wielu lat) i zawsze bylam pod wrazeniem ilosci sciezek rowerowych. :) Przypomniej mi w jakiej czesci Danii mieszkasz :) Ta akcja z \"bonjour\", to powalila mnie zupelnie z nog :D Biedna dziewczyna chociaz raz mogla sie poczuc prawdziwa Francuzka :P Smiac mi sie w ogole z niej chce, bo jak ja poznalam, to mi sie przedstawila jako-nie-wiadomo-kto... ze ma super prace itd. itp. i dala mi do zrozumenia, ze bedzie nie powinnam w ogole marzyc o studiach... ze jak mnie przyjma do supermarketu to powinnam sie cieszyc... Potem przypadkiem sie dowiedzialam, ze ona sama pracuje na tasmie... :P Zadna praca nie hanbi. Kazdy kto pracuje uczciwie zasluguje na szacunek... Ale mam gdzies ta satyfakcje, ze ja koncze studia... a ona nadal biedna wklada rzeczy do pudelek. ;) :) Bling - slyszalam, ze zimno! Trzymaj sie cieplo i nie podjadaj za duzo ;) Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 witam 🌼 Paaoolko.to cudownie,że można sobie pohulać na rowerku,tutaj może za 10 lat. Mamrgusiu🌼 dziękuję serdecznie za dietę cud🌼 mam nadzieję że tak będzie,na razie nie jestem do niej gotowa,muszę się z tym przespać.wszystkie produkty zawarte w tej diecie zjadam:-(( tylko zawsze w połączeniu z chlebkiem lub czymś innym czego nie powinno się łączyć.Jutro ostatni dzień szkoły małego,bo w niedzielę wybory przedwczesne a grekom się nie spieszy więc dwa dni będą przygotowywać lokale wyborcze:-)) no a w pon,trzeba posprzątać więc we wtorek do szkoły.Margusiu,nie jestem w szoku odnośnie tej Polki,bo jest takich wiele,które wypierają się własnej tożsamości i udają kogoś innego,pozatym tak jak każdy naród ma czarne owce wśród swoich,tak i my czasami musimy wstydzić się za naszych rodaków.Ale z niektórych możemy być dumni i to jest ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) selala - Nie ma za co. :) Dieta nie zajac, nie ucieknie. Przejdziesz na nia, jak tylko bedziesz na nia gotowa. Materialy na jej temat juz masz. :) A jesli chodzi o ta Polke, to wiem, ze ona nie jest tylko wyjatkiem od reguly... Ludzi jej typu jest na peczki. Ale wbrew pozorom jest mi ich wszystkich zal, bo to sa ludzie, ktorzy przede wszystkim nie akceptuja samych siebie, ktorzy probuja byc kims kim nie sa i ktorymi nigdy nie beda. Dla Francuza ona zawsze postanie tylko dziewczyna, ktora urodzila sie w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , tez poznalam jedna Polke , ktora ciagle wtracala francuskie slowa jak mowila \' zwariowac mozna bylo a na moje pytanie ile tu juz lat mieszka odpowiedziala ze ho-ho.... 7 ! Caly dzien mam obrzydliwa migrene , ciezko mi sie nawet czyta A\'propos migreny : zona mowi do meza : mam migrene , a on na to : mogrene to ma krolowa angielska a tobie po prostu dekiel napieprza :) I tym optymistycznym .... DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Arniusia - dzieki za dzisiejsza rozmowe. :) Mam madzieje, ze migrena szybko Ci przejdzie :) A kawal swietny :D Ta Twoja historia, o tej Polsce wtraca co drugie slowko po francusku i ze mieszka ho-ho we Francji... przypomina mi moja kolezanke ze stazu, ktora uwazala sie za dwujezyczna... co drugie slowo wychodzilo jej po francusku! Nie zartuje! Po polsku nie umiala skecic zdania w calosci! Wszyscy w biurze zastanawialismy sie jak dlugo ona jest w tej Francji... obstawialismy, ze wyjechala jako dziecko, a tu sie okazalo, ze do Francji wyjechala 6 lat temu! :D:D:D I potem w ogole wyszlo w praniu... jak to w praniu, ze pewnych rzeczy nawet dobrze po francusku nie rozumie... ech... Zyja na tym swiecie przypadeczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Bagatelka to juz sie przeprowadzila??Bagatelka- odezwij sie!!koniecznie... a tak w ogole to witam...i pozdrawiam, staram sie podczytywac ale tyle spraw na glowie ze i czasu malo... widze nowe osobki, milo ze wpadacie i podtrzymujecie topik;-) no coz ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) 102 - milo Cie znow widziec! Bagatelka juz sie przepowadzila. :) Odzewala sie raz czy dwa, ale na razie jej nie widac :( Mam nadzieje, ze wroci wkrotce nasza matka topikowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wam :) Margotka wiem ze takich osob jest mnostwo ale mnie sie i tak twoja kolezanka podoba najbardziej i od dzis bede mowic w pracy \"bonjour\" na powitanie mimo ze mieszkam w Danii :):) ale bede swiatowa :) Mnie sie zdarzalo na promie spotkac polki, ktore pomiedzy soba gadaly cyrkowym-dunskim a nawet spotkalismy w Zakopanem dwie na furze w drodze z morskiego oka, ktore nawijaly polamanym dunskim. Mojego T brat urodzil sie tutaj i malo z tej fury nie spadl jak ich jezyk uslyszal. On sie czuje polakiem 100- procentowym mimo ze niewiele tej Polski zna:) Ubaw mielismy niezly. Ja mieszkam w regionie kopenhaskim- 15 km od centrum mniej wiecej. Selala, Bingbling i Kasiulena trzymam kciuki za diety, sporty i zrzucanie wagi. ja sie narazie trzymam, bylam na treningu juz dwa razy w tym tygodniu, dzis bedzie plywanie a jutro trening 3-ci raz i obym nie zalamala sie w weekend bo zawsze to robie a potem zawsze sie wsciekam ze caly tydzien na marne. Arnusia mam nadzieje ze migrena zostawila Cie juz w spokoju :) pozdrawiam i milego dnia zycze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot gdybys czasem wrzucila jakis maly przepisik na proste danie obiadowe z twojej diety, byloby super. Ja mam ksiazke ale jakas taka pokomplikowana jest. Nawymyslanych tyle skladnikow ze polowy nawet nie znam. Sadze ze nawet jezeli nie trzyma sie tej diety calkowicie to spokojnie mozna schudnac trzymajac sie jej w drugiej czesci dnia :) Pod warunkiem ze na sniadanko nie je sie ciasta czekalodawoego z polewa i bita smietana :):) pozdrowionka, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Kasiulena Biling Paaoolka gratuluje zrzucania wagi:) ja sie do diet nie nadaje-wczoraj zjadlam ogromnego hot-doga z kapusta i cebula:Pchyba zostanie mi pogodzic sie z tym jak wygladam;) Margot u mnie tez duzo bylo takich sytuacji ze dziewczyna z pl byla i wiedziala ze ja tez polka a jak sie zapoznawala to do mnie Dag:D nosi nos wyzej glowy hahahaha-dobrze napisalas polak na emigracji zawsze zostanie polakiem:)i nic tego nie zmieni Arnusia migrena:Ooch znam ten bol:Onajgorzej ze trzyma jakies 2-3 dni Zycze ci by szybko minelo:) 102🖐️pamietasz mnie?hhahaha Jak sie czujesz i dzidzia w brzuszku? goraco wszystkich pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arnusia> mam nadzieje, ze po migrenie ani sladu... czesto mam migreny i jestem nie do zycia;-( 102> Ty masz dzidzie w brzuszku? Paoolka> podziwiam za upor silaczy na treningu;-) u mnie na razie na checiach sie konczy.. musze gdzies wystapic z petycja o pzredluzenie doby, albo przeniose sie do olewajskiej Grecji selala> coraz bardziej mi sie Twoja Grecja podoba.. chcialabym uswiadczyc jakiegos spowolnienia zyciowego;-) uciekam do szkoly, milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Ja od samego rana jestem w biegu... przebieglam wszystkie apteki w moim miasteczku, zeby w ostatniej dopiero kupic pewnien specyfik ;) Moje szczescie :D :) Paaoollkka - wiesz, co mi sie najbardziej podoba w tego typu historyjkach? To, ze takie osoby naprawde nie czuja tego na jaka narazaja sie smieszosc. :D Jesli zas chodzi o diete, to ja rzadko korzystam z przepisow z ksiazki. Raczej sama kompouje dania ze skladnikow, ktore sa dozwolone. :) Zreszta jesli chodzi np. o produkty odtluszone, a szczeglnie sery... to daruje sobie zupelnie. Wole zjesc mniej, ale przynajmniej porzadny ser a nie jakies \"mydlo\" ;) Powodzenia w cwiczonka! Podziwiam Cie mocno! ja to jakas nieruchliwa zupelnie jestem ;) :) mika 1122 - wiesz, to sie nie zdarza tylko o Polakow. Moj tesc jest Francuzem pelna geba! Wielka Francja, de Gaulle te sprawy... Patriota! A wystarczy, ze otworzy buzie i slychac, ze ma obcy akcent... a we Francji mieszka juz ponad 25 lat! Wielu Belgow w Belgii nie ma tak mocnego akcentu jak on :P Oliwa zawsze sprawiedliwa ;) :) 102 - o jakiej dzidzi pisze Jay? :) :) Jay - milego dnia w szkole! 🌻 Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje przykladowe obiady na SB w fazie pierwszej: - kawalek piersi z kurczaka uzmazony na oliwie z oliwke z ziolami oraz grzybami. Do tego salatka mieszana z rownych skladnikow (salata, male pomidorki, ogorek, ser (feta, kosteczki boursin, parmezan, kozi - w zaleznosci na co mam w danej chwili ochote), papryka, oliwki, rzodkiewka etc. i np. sos winegret - zapiekana cukinia z parmezanem. Cukinie kroje w plasterki, smaze na zloto na oliwie z oliwek i posypuje tartym parmezanem. Do tego salatka z pomodorow. Proste i smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot juz jestem glodna:) jak czytam:D a 102 hm no ja wygadalam:)myslalam ze wiecie ze bedzie mama:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) mika 1122 - nie, nic nie wiedzialam... ale moze mi uknelo, bo dopiero od powortu z Belgii zaczelam sledzic topik na bierzaco... W kazdym bardzo razie - 102 - GRATULACJE 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pracowitym popołudniem🌼 sterta prasowania zrobiona,jestem dumna,bo jutro posprzątam a w sobotę będę miała luzik.No to w takim razie ja do moich \"kościelnych Polek\" też będę mówić \"bonjour\"-ha,ha,ha! W sobotę mamy tutaj mszę w katolickim kościele i przychodzą różni ludzie min,=.rodaczki z zadartymi nosami:-) ... Klawiatura siada ide na spacer,do wiecyorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuku- po migrenie ani sladu_-to pewnie dzieki Wam ! dziekuje Czesc 102 gdzie sie chowasz?:) Wiecie jak tak mysle o naszych rodakach za granica to mi nieraz przykro, no bo zobaczcie jakie \"klany\" solidarne potworzyli Portugalczycy , Chinczycy, Wlosi ( no , u nich to sie mafia nazywa :D) albo Grecy , jak sie razem trzymaja wspomagaja , dbaja o jezyk ojczysty!!! a my.....? wystarczy zajrzec na topik \"za granica\" i sie wlos na glowie jezy, no i w ogole same widzimy jak to wyglada. Dlaczego Polacy za granica sie nie lubia????!!!!! Naminowana dzisiaj jakas jestem Ale topik dziala kojaco!!!!! pozdrowienia ide na kolacje (listek salaty i plasterek szynki ) buuuuuuuuuuuuu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 GRATULACJE 🌻🌻🌻 - Na kiedy masz termin jesli wolno spytac? Paaoolka - dzieki za kciuki... Mika - jeszcze nie ma czego gratulowac .. do idealnej wagi jeszcze 5 kg w dol.. :) Mam dzisiaj lenia na silownie i sie na nia nie wybieram... po prostu mi sie nie chce. Moj M zawsze mnie na silownie namowi, a dzisiaj wyglada na to ze pozno wroci z biura a sama nie mam wystarczajaccej motywacji. Tak wiec Twoje/Wasze kciuki jak najbardziej przydadza sie :D A propos Polakow za granica... a wlasciwie samej siebie... Otoz mieszkam tu od niedawna, bo dopiero od 4 lat, i mam wrazenie ze teraz w zadnym jezyku dobrze nie mowie... ani nie jestem biegla w angielskim, ani w polskim :) ( z tym jezykiem polskim to chodzi mi glownie o taki brak oczytania - odnosze przynajmniej takie wraznie gdy rozmawiam z moja mama, ktora z wyksztalcenia jest polonistka). I czasem jest mi po prostu glupio. Z kolei w angielskim, nie mam latwosci wypowiadania sie na kazdy temat. Owszem moge porozmawiac uzywajac zwrotow ogolnikowych i zastepujac nieznany mi wyraz jakims innym, ale dalekie jest to od bieglosci. Chcialam jeszcze dodac- tak mi sie przypomnialo- ze w Angli czuje sie jak najbardziej Polka natomiast po powrocie do kraju mam wrazenie ze moja mentalnosc sie zmienila i zupelnie inaczej patrze na swiat. Moi znajomi tez, mam wrazenie, traktuja mnie inaczej. Dla niech jestem ta osoba ktora wyemigrowala za granice, nie jestem jedna z nich... Dla Brytyjczykow z kolei tez jestem tylko imigrantka ... Sama nie wiem... moze mi sie tylko tak wydaje :-o Jak mieszkalam w Londynie mialam sasiadke, Polke, ktora wyemigrowala do Anglii z 7 lat temu. Dziewczyna ta mowila/mowi fatalnie zarowno po polsku jak i po angielsku. Miala taka maniere jakby nasladowala amerykanina probujacego mowic po polsku (nie wiem czy wiecie o co mi chodzi) i caly czas wtracala w zdanie: \"Right\" albo \"Oh really\" albo \"that\'s fantastic\" - co doprowadzalo mnie do szalenstwa :D Dziwia mnie tacy ludzie, ktorzy zaledwie po pary latach na obczyznie udaja ze rodzimy jezyk jest im zupelnie obcy... ------------------- ------------------ -------------------- ----------------- Ok koneic tych rozwazan Serdecznie pozdrawiam i do napisania :) A jutro juz piatek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao... arnusia, polacy czasami sie lubia ....ale musi ich byc malo i musza byc wszyscy dobrze \"ustawieni\"...zeby sobie nie zazdroscic. cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkasinka
Pozdrowienia z Ipswich Anglia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×