Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Morgaine

Co myślicie o gotyckich dziewczynach ?

Polecane posty

Gość cynowe skrzydełko
Ou:) Pytano o zespoły,więc pozwolę sobie odpowiedzieć.Nie wszyscy,których tu wymienię tworzą muzykę gotycką.Będzie trochę folku,metalu,new age i rocka.Lubię ich i tyle:p -Blackmore's Night -The Cradle of Filth -The 69 Eyes -XII Stoleti -Apocaliyptyca -Metallica -Christian Death -Enigma -Era i wiele innych,ale te są dla mnie szczególne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devil666
moja była przyjaciólka jak mnie zobaczyla na czarno ubrana tozaczęła mnie małpować non stop i ubiera sie identyko jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej zachować klasyczny umiarwe wszystkim co sie robi? I jak różowy to niekoniecznie ze złotym plecionym paskiem, a jak gotycko to niekoniecznie tak całą sobą? Tak osobiście skoro wszystkie jesteście takie zbuntowane przeciwko ludzkim głosom i opiniom za plecami to po co komukolwiek manifestowanie własnej \"odmienności\" sposobem ubierania. Nie rozumiem tego za bardzo. A czy podoba sie facetom? No niektórym pewnie tak. Jola z Big Brothera też sie niektórym, podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haloo
A ja nie bardzo zrozumialam Twoja wypowiedz...Moze bylaby sensowniejsza gdybys przeczytala uwazniej wszystkie wypowiedzi, bo akurat wiele z nas zabieralo glos w sprawie umiaru i dobrego smaku. I jak razi mnie zloty pasek na rozowym sweterku czy tez wiedzmowaty styl i gotycka przesada - razi mnie tez czytanie bez zrozumienia, ale coz...z autopsji wiem, ze sporo osob ma z tym problem;) Zbuntowane? Wiekszosc z nas ma juz dawno za soba etap buntu, ktory zreszta jest naturalny i jakze ludzki (wiec nie potepiaj tu prosze - umieszczajacych tu swoje uwagi nastolatek - za ich poglady lub nie posadzaj o hipokryzje). Topik tez zostal zalozony z mysla o pogaduszkach o modzie gotyckiej (nam tez wolno), jesli zas rozmowy schodza czasem na tolerancje i tego typu kwestie to fajnie, jesli ktos umiesci tu swoja krytyke - ok, zyjemy w wolnym kraju, ale pamietajmy o jakims szacunku i kulturze wypowiedzi (jesli juz chcemy zabrac glos na forum;) Wracajac do podkreslonego przez Ciebie umiaru - kochana, komentarz pod adresem facetow gustujacych w gotkach oraz aluzja do Big Brothera swiadczy, ze Tobie rowniez go troszke brakuje...wiec nie pouczaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie lepiej zachować klasyczny umiarwe wszystkim co sie robi?" - wolę życie pełne smaku, niż umiarkowanie nudne :) "jak gotycko to niekoniecznie tak całą sobą?" - co zatem proponujesz? czarne skórzane spodnie i pasek z cekinami? to mieszanie stylów :P "Tak osobiście skoro wszystkie jesteście takie zbuntowane przeciwko ludzkim głosom i opiniom za plecami to po co komukolwiek manifestowanie własnej "odmienności" sposobem ubierania. Nie rozumiem tego za bardzo." Błędne i nieuzasadniona opinia, że wszystkie jesteśmy zbuntowane. Niczego nie manifestuję sposobem ubierania. Zakładam stroje, które mi się podobają lub są wygodne. "A czy podoba sie facetom? No niektórym pewnie tak. Jola z Big Brothera też sie niektórym, podoba." - a facetom z pędem do dominacji z kolei niezbyt inteligentne dziewuszki, wyciągające pochopne wnioski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qryche
Witam. Zapraszam wszystkie dziewczyny na moją stronę i sklep z pięknymi sukniami gotyckimi i ślubnymi .Unikalne wzory.Zapraszam www.renatakosior.otwarte24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gothicr
sama naleze do grupy spoleczenstwa gotyckiego . zauwazylam ze nie trzeba ubierac sie jak goci stylizowac sie i wogole wystarczy ze twoje myslenie jest inne niz wszystkie to trzeba miec w sobie a nie na sobie co z tego ze ubierasz sie w czrne czerwone czy inne ciemne kolory skoro twoje wnetrze jest puste i bez wyrazu. trzeba miec ducha gota a nie styl...musisz to czuc bez tego nie jestes prawdziwym gotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maagaret
Witam. Zgadzam się z przedmówcą, najważniejsze to czuć gotyk. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym się codziennie przebierać za kogoś, kim nie jestem. To bez sensu. Słucham głównie metalu, także rocka i gotyku. Choć trudno zdefiniować to słowo, dla mnie muzyka gotycka jest po prostu "klimatyczna" - tajemnicza, pełna mroku, nocy, fantastycznych zjawisk i brzmień. Słuchając jej odpływam w inny świat, odrywam się od rzeczywistości. Prawdą jest, że muzyka gotycka najlepiej smakuje nocą. Nieraz spotkałam się z komentarzami na temat mojego ubioru - nietrudno się domyślić, żę dominuje w nim czerń - i jakoś mnie one nie ruszały. Przeciwnie, czasem byłam dumna z tego, że odstaję od reszty, nie jestem słodka, modna ani nijaka. ludzie nie mijają mnie obojętnie. Posądzano mnie o przynależność do sekty. A kiedy słyszałam komentarze typu "czarownica", "wiedźma", "satanistka" po cichu śmiałam się z ludzkiej głupoty - dodam, że mieszkam na wsi. W tym roku byłam ma Castle Party - wtajemniczeni wiedzą - i było to fascynujące przeżycie. Na festiwalu dominuje tzw. styl "cyber goth" (za wyjątkiem 3 zespołów można było usłyszeć głównie muzykę elektroniczną), którego nie jestem fanką. Ponadto bolkowski zamek na 3 dni zamienia się w rewię mody gotyckiej. Nie wiedziałam, że jest tak wiele gotów i w tak różnym wieku. Dotychczas myślałam, że większość z tego "wyrasta". Sympatyczna atmosfera także mnie zaskoczyła - bywając głównie na koncertach metalowych spotkałam się czasem z wrogością ze strony tzw. "metali". W Bolkowie wręcz przeciwnie - ludzie się do siebie uśmiechali, robili wspólne zdjęcia i bawili wspólnie. Kulturalnie i bez nieprzyjemnych incydentów czy interwencji policji, co podczas innych festiwali często się zdarza. Chyba troszkę odeszłam od tematu.. Sama nie czuje się gotką ale uważam, że fakt iż gotyckie dziewczyny wyróżniają się z tłumu to nic złego, wręcz przeciwnie. Jest to bardzo kobiecy styl, seksowny i przyciągający wzrok. Ile ludzi tyle gustów, dlatego są tacy, którym podobają się gotki, jak i tacy, którzy wolą inne dziewczyny. Cieszę się, że istnieją alternatywy pop kultury. Pamiętajcie, że gotyk jest w środku. Gotyk to muzyka duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maagaret
Zespoły, których warto posłuchać: XIII Stoleti - moi królowie gotyku Closterkeller The Moon and the Nightspirit Tiamat Tarja Turunen i Nightwish za jej czasów - polecam genialny utwór "Sleeping Sun" Within Temptation The Sisters of Mercy The Cure Black Sabbath Sui Generis Umbra (nie wszystkie z wymienionych zespołów to zespoły gotyckie ale warto posłuchać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BLACK BLOODED RAFAEL
Gotki- czarne anioły w tym pełnym nijakości świecie.Obyście rozjaśniały go przez wieczność. Wielbię Was całym swoim czarnokrwistym sercem i ciałem.Jesteście jak CZARNY AKSAMIT.Kocham Was, Wasz styl ubierania się i Waszą muzykę. Każdą z Was najchętniej bym przytulił i pocałował w uszminkowane na czarno usteczka. Najnamiętniej pozdrawiam i całuję (z języczkiem, oczywiście) wszystkie piękne Gotki. Za**biście, że istniejecie, moje wy Grobowe Piękności Rafał, 22 lata, fan blackmetalu PS P***dolić wszystkich, którzy nienawidza przepięknych Gotek i metalu gotyckiego, oby hip- hop i pop wylazł wam kiedyś dupą, wy muzyczni ignoranci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chii
Hmm jestem tu pierwszy raz. A moje imię na tej stronce podano, że Dreaming Dead, extra. Ale zostańmy przy chii, mam 14 lat i jestem Gotką, mam gdzieś to jak jestem postrzegana przez ludzi. W ich oczach Satanistką, no ale nie będę nudną nastolatką w dżinsach i adidasach! Sama myśl o tym mnie przeraża, ludzie bez stylu chyba po prostu nie umieli by się odważyć na to by być kimś wyróżniającym się z tego szarego tłumu. Jak patrzę na takiego dresa, to przepraszam bardzo ale rzygać mi się chce, bo jakim prawem taka szmata będzie mnie wyśmiewać i obrażać. Mam nadzieję że tych wszystkich dresów i puste lalki Porwie Mroczny Pan. Pozdrawiam wszystkich:*:*:*:* jutro szkoła...będą mieć nową sensację o mnie, zwisa mi to. PAA. Mrocznych snów:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluma
nie wiem dlaczego sluchana muzyka ma pociagac za soba styl ubierania sie. Prawda jest taka,ze jak ktos w ten sposob chce sie odrozniac, to wyglada identycznie jak setki osob, niczym sie nie wyroznia i to dotyczy wszelkiej muzyki. A po drugie to myslenie,ze jak komus sie styl gotycki lub/i muzyka nie podoba to odrazu slucha hip hopu, chodzi w dresach, a kobiety/dziewczyny to puste landryny z bobrem na glowie jest troszke infantylne. Osobiscie mozecie sie ubierac jak chcecie, mi to wszystko jedno, niektore dziewczyny naprawde ekstra wygladaja, tylko zeby to nie bylo z checi wyroznienia sie, lecz ze swoich upodoban itd. Osobiscie slucham roznej muzyki, gotyckiej tez, ale ubieram sie zaleznie od nastroju. Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chii
Moim zdaniem jeśli ma już się ten np. gotycki styl, to najpierw trzeba zobaczyć czy nasza dusza jest podobna do tego jak wyrażamy to ubiorem. Nie możemy nosić glanów i czarnej kiecki tylko dla pozerstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chii
aha i jeszcze jedno:) chodzi mi o to, że dresy i puste lalki łatwo rozpoznać po tym, bo będą się nabijać ze mnie no i z innych gothów itd. dlatego jestem do nich źle nastawiona:/ nie lubię osób,które mnie nie lubią, a tak ma każdy:) dres pokazuje nam to, że jest na niższym poziomie, przekonałam się o tym nie raz. Poniżają się, choć myślą że są lepsi i że to jest popisywanie przed kolegami tylko i wyłącznie w GRUPIE bo wiem, że jeśli jest jeden dres przejdzie cichutko i nic nie powie, nawet nie spojrzy w oczy. Cholera mnie bierze jak mam z tym przyjemność!!! Idzie sam to nic nie pieprzy w moją stronę ma tam piątkę to gada AVE SZATAN!!!...i to mówią mi najwięksi "katolicy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dxhbj
tak naprawde prawdziwych katolikow jest niewielu :P najwyzej kilka procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chii
dokładnie, niby wielu chodzi do kościoła, ale raz gdy się właśnie obok przeszłam każdy z nich się śmiał, i niech mi nie mówią że to nie grzech...a później jeszcze każdy idzie do komunii... jaka to psychoderia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu dxhbj, przeszlam na czarny :) niestety w Polsce rzadzi rytualizm, jak ktos chodzi do kosciola, to sie uwaza za katolika, nawet jak nie chodzi to czesto tez sie uwaza, a pozniej wychodza na ulice i zapominaja co bylo w kosciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darquin
zauważcie pewną zależność miiędzy tym wszystkim oni naśmiewają sie z nas a my z nich i odwrotnie, i tak w kółko. nie można kogoś określić tak jak ktoś napisał"głupie laleczki" bo taka osoba jest juz w tym utkwiona zwiazana wzorowała się na kimś a my wzorujemy sie na sredniowiecznym stylu gotyckim. trzeba akceptowac człowieka takim jakim jesta nie takim jakim chciałoby sie go widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No i zapomnialam hasla/Jinx
Co do tej zaleznosci to masz racje Darquin;) Ach zeby bylo tak pieknie...nie ma podzialu na \"my\" i \"oni\", wzajemna tolerancja, szacunek, etc...;) Staram sie nie dzielic ludzi, ale po ktoryms skrzywionym spojrzeniu czasem mozna sie zirytowac. I jak pisalam - mozna spotkac i fajne, madre dziwczyny w rozu, jak tez i plytkie, wulgarne goteczki, dla ktorych gotyk jest raczej pozerstwem niz tym, co naprawde czuja...A wszystko zalezy od kultury bycia, wychowania, etc...a nie od rodzaju sluchanej muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fubuki
Ja lubię japoński gotyk i ich słodkie lolitki. Ciekawe czy plastiki będą wiedzieć o co chodzi. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlosik77
Gotyk trzeba czuć? Ciekawa teoria. Ktokolwiek w Was potrafi zatem podać zwiezla def gotyku? Wśród gotów są i ludzie wierzący i niewierzący jak słuchajacy delikatnego poetyckiego rocka lub ciężkiego metalu a nawet elektronicznych brzmień, ubierajacy sie jak vampir, rokers lub kosmonauta więc jak możecie mowic o odczuwaniu lub rozumieniu tego zjawiska... Jedyny wspólny mianownik to wygląd/stylizacja. Skoro potepiacie metali oraz różowe panienki to co wiktorianskie lub Wampirze fotki i goci myślą o cybergotkach z castleparty? (np te zrozowymi dredami...) piszecie o tolerancji ale niesadze aby coś takiego istniało... Ocenianie choćby w kategori podoba sie niepodoba lub lubię nielubie jest nieodłącznym elementem psycholog gdy poznajemy coś nowego... I nie jest to grzech jak ktoś suggerowal... Dopiero gdy ktoś te swoje subiektywne odczucia werbalizuje w sposób krzywdzacy innych... Dodam ze uwielbiam gotki - zwiewne i w koronkach... :) Kojarzą mi sie zawsze z obrazami muchy. Oczywiście nie wszystkie... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlosik77.interia.pl
Gotyk trzeba czuć? Ciekawa teoria. Ktokolwiek w Was potrafi zatem podać zwiezla def gotyku? Wśród gotów są i ludzie wierzący i niewierzący jak słuchajacy delikatnego poetyckiego rocka lub ciężkiego metalu a nawet elektronicznych brzmień, ubierajacy sie jak vampir, rokers lub kosmonauta więc jak możecie mowic o odczuwaniu lub rozumieniu tego zjawiska... Jedyny wspólny mianownik to wygląd/stylizacja. Skoro potepiacie metali oraz różowe panienki to co wiktorianskie lub Wampirze fotki i goci myślą o cybergotkach z castleparty? (np te zrozowymi dredami...) piszecie o tolerancji ale niesadze aby coś takiego istniało... Ocenianie choćby w kategori podoba sie niepodoba lub lubię nielubie jest nieodłącznym elementem psycholog gdy poznajemy coś nowego... I nie jest to grzech jak ktoś suggerowal... Dopiero gdy ktoś te swoje subiektywne odczucia werbalizuje w sposób krzywdzacy innych... Dodam ze uwielbiam gotki - zwiewne i w koronkach... :) Kojarzą mi sie zawsze z obrazami muchy. Oczywiście nie wszystkie... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ale gotyckie laski kojarzą mi się z brudem... tłustymi, nieuczesanymi włosami :/ może po prostu znam tylko takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlosik77.interia.pl
Gotyk trzeba czuć? Ciekawa teoria. Ktokolwiek w Was potrafi zatem podać zwiezla def gotyku? Wśród gotów są i ludzie wierzący i niewierzący jak słuchajacy delikatnego poetyckiego rocka lub ciężkiego metalu a nawet elektronicznych brzmień, ubierajacy sie jak vampir, rokers lub kosmonauta więc jak możecie mowic o odczuwaniu lub rozumieniu tego zjawiska... Jedyny wspólny mianownik to wygląd/stylizacja. Skoro potepiacie metali oraz różowe panienki to co wiktorianskie lub Wampirze fotki i goci myślą o cybergotkach z castleparty? (np te zrozowymi dredami...) piszecie o tolerancji ale niesadze aby coś takiego istniało... Ocenianie choćby w kategori podoba sie niepodoba lub lubię nielubie jest nieodłącznym elementem psycholog gdy poznajemy coś nowego... I nie jest to grzech jak ktoś suggerowal... Dopiero gdy ktoś te swoje subiektywne odczucia werbalizuje w sposób krzywdzacy innych... Dodam ze uwielbiam gotki - zwiewne i w koronkach... :) Kojarzą mi sie zawsze z obrazami muchy. Oczywiście nie wszystkie... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlosik77.interia.pl
Gotyk trzeba czuć? Ciekawa teoria. Ktokolwiek w Was potrafi zatem podać zwiezla def gotyku? Wśród gotów są i ludzie wierzący i niewierzący jak słuchajacy delikatnego poetyckiego rocka lub ciężkiego metalu a nawet elektronicznych brzmień, ubierajacy sie jak vampir, rokers lub kosmonauta więc jak możecie mowic o odczuwaniu lub rozumieniu tego zjawiska... Jedyny wspólny mianownik to wygląd/stylizacja. Skoro potepiacie metali oraz różowe panienki to co wiktorianskie lub Wampirze fotki i goci myślą o cybergotkach z castleparty? (np te zrozowymi dredami...) piszecie o tolerancji ale niesadze aby coś takiego istniało... Ocenianie choćby w kategori podoba sie niepodoba lub lubię nielubie jest nieodłącznym elementem psycholog gdy poznajemy coś nowego... I nie jest to grzech jak ktoś suggerowal... Dopiero gdy ktoś te swoje subiektywne odczucia werbalizuje w sposób krzywdzacy innych... Dodam ze uwielbiam gotki - zwiewne i w koronkach... :) Kojarzą mi sie zawsze z obrazami muchy. Oczywiście nie wszystkie... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ale gotyckie laski kojarzą mi się z brudem... tłustymi, nieuczesanymi włosami :/ może po prostu znam tylko takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlosik77.interia.pl
Gotyk trzeba czuć? Ciekawa teoria. Ktokolwiek w Was potrafi zatem podać zwiezla def gotyku? Wśród gotów są i ludzie wierzący i niewierzący jak słuchajacy delikatnego poetyckiego rocka lub ciężkiego metalu a nawet elektronicznych brzmień, ubierajacy sie jak vampir, rokers lub kosmonauta więc jak możecie mowic o odczuwaniu lub rozumieniu tego zjawiska... Jedyny wspólny mianownik to wygląd/stylizacja. Skoro potepiacie metali oraz różowe panienki to co wiktorianskie lub Wampirze fotki i goci myślą o cybergotkach z castleparty? (np te zrozowymi dredami...) piszecie o tolerancji ale niesadze aby coś takiego istniało... Ocenianie choćby w kategori podoba sie niepodoba lub lubię nielubie jest nieodłącznym elementem psycholog gdy poznajemy coś nowego... I nie jest to grzech jak ktoś suggerowal... Dopiero gdy ktoś te swoje subiektywne odczucia werbalizuje w sposób krzywdzacy innych... Dodam ze uwielbiam gotki - zwiewne i w koronkach... :) Kojarzą mi sie zawsze z obrazami muchy. Oczywiście nie wszystkie... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety mam negatywna spostrzeżenia jeśli chodzi o gotyckie księżniczki... bo tak nazywam przedstawicielki tego stylu (ale bez ironii, ja jestem tolerancyjną osobą). Często spotykam się z tym, że wywyższają się ponad innymi ludźmi, uważają się za lepsze od zwykłych ludzi... tak jak np. powyższa sarkastyczna uwaga fubuki--> ciekawe czy plastiki bedą wiedzieć o co chodzi. Ja dawniej też słuchałam cięższej muzy, nosiłam glany, ubierałam się na czarno itd, jednak z wiekiem moje poglądy ewoluowały i teraz uważam, że stawianie sobie ograniczeń, wchodzenie w szufladki typu: jestem gotką itd jest po prostu zbędnym balastem. i naprawdę denerwuje mnie jak taka gotka wywyższa się i myśli, że jest w jakiś sposób ode mnie lepsza, a ocenia mnie tylko po wyglądzie. Nie oceniajmy ludźmi po powierzchowności. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×