Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Morgaine

Co myślicie o gotyckich dziewczynach ?

Polecane posty

Gość gość
Nie chodzi mi o majątek (zwłaszcza pradziadków!) tylko kompletny brak wychowania. Bić się z kimś bo ten ktoś należy do innej subkultury? Idiotyzm. Tylko tak jak mówię - zostałam inaczej wychowana, może właśnie przez tą "bezstresowość" nie jestem agresywna jak wściekły pinczerek? To o tych dzieciobójczyniach to bzdura, wystarczy poczytać trochę historii i morderczyniach. W każdej dekadzie kilka się trafiło. na Megadeth nie widziałam białych adidasków , a już pieprzenie o byciu "klasycznym metalem" na podstawie obuwia dyskwalifikuje tę rozmowę jako poważną. Mam wrażenie, że rozmawiam z 15letnim pozerem, a nie dorosłym facetem mającym własne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, kiedyś były inne realia, dlatego było jak było. Ja nie używam przemocy, jeśli nie muszę, bo nie mam potrzeby atakowania bez powodu. Co do bezstresowego wychowania, to właśnie obserwuję coś przeciwnego, ale masz rację, że w każdej dekadzie trafiały się np. takie dzieciobójczynie. Megadeth jest jednym z najbardziej znanych zespołów metalowych, więc przychodzą tam nie tylko thrasherzy, czy metalowcy jako ogół. Thrasherzy w białych adidasach na koncertach Megadeth są, a to, że ich nie widziałaś, to już inna sprawa. Fakt, faktem, że rzucają się w oczy, ale chyba nie byłaś tam po to, by patrzeć jakie kto ma buty.;) Albo może i w UK, ten styl ubierania się, został całkowicie porzucony, w co wątpię. Na Sodom większość była właśnie w białych adidasach i to nie tylko 40+, ale i 20+, a nawet i młodzież w przedziale wiekowym 16-18, a to też jeden z najbardziej znanych niemieckich zespołów thrashowych. Na thrashowych koncertach właśnie spotkasz metalowców noszących się oldschoolowo i to nie tylko zespołów powstałych w latach 80-tych, ale także i 2000-cznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, że tak jak poznałam w swoim życiu różnych fanów metalu w wieku starszym, (najstarszy jakiego znam ma 46 lat i jest ojcem mojego znajomego), to żaden nie pjer/dolił takich nawiedzonych bzdetów o subkulturach,nawet jesli nadal mają długie włosy i preferują czerń w ubiorze, to wszystkich interesuje jedynie muzyka metalowa i koncerty, a nie gotki i wojny subkulturowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast wszyscy fani metalu podniecający sie subkulturą(nie chodzi o samą przynależnośc do subkultury, tylko o takie podniecanie sie subkulturą i życie nią jaki prezentuje tu pan wielki oldschool thrasher), jakich poznałam jak dotąd to byli gimbusy i licealiści. No bo co to ma być? Sama jestem fanatyczką tej muzyki, widac po mnie na pierwszy rzut oka, żem jest metalówa, ale hobby to muzyka, a jeśli czyimś hobby jest chodzenie w dzinsowej katanie i adidasach, samo "bycie metalem" to współczuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Bo nie chodzisz na koncerty zespołów z lat 80-tych, zwłaszcza thrashowe, przy czym w tym wypadku nie muszą to być zespoły z w/w dekady. Gdybyś chodziła, to byś widziała." ale to jest chyba głownie polsko-niemiecka moda na taki thrashowy oldschool z lat 80 w ubiorze dla fanów thrashu. W UK, gdzie mieszka Moorland, wcale tak nie musi byc. O ile oczywiście "gośc" który z toba dyskutuje to Moorland(bo nie jesem dokońca pewna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na Sodom większość była właśnie w białych adidasach i to nie tylko 40+, ale i 20+, a nawet i młodzież w przedziale wiekowym 16-18, a to też jeden z najbardziej znanych niemieckich zespołów thrashowych" A byłes kiedyś na jakimś innym koncercie niż Sodom w Megaclubie w Katowicach w wrzesniu 2011 roku? Bo zawsze jako przykład przywołujesz akurat ten koncert. Ja tam też byłam, może sie widzieliśmy? :D ale katany i białych adidasów nie miałam :( Powyższym postem w znacznym stopniu powtórzyłam twoje spostrzeżenia o tym UK i ubiorze oldschoolowo thrashowym która własnie tam może nie być praktykowany, ale na swoje usprawiedliwienie powiem, ze w chwili pisania postu nie doczytałam jeszcze tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaśka, ale Ty wiesz, że wojny były i są, chociaż masz tylko 20 lat, ale Moorland nie wie, dlatego Jej tłumaczę, choć niezbyt mi to wychodzi.;) Po drugie, fanatyczką bym Cię nie nazwał i nie chodzi tu o to, że nie posiadasz zinów, bo obecnie wiedzę można zdobyć przecież przez neta, tylko nie znasz Autopsy, choć powinnaś i jeszcze się tym szczycisz.;) No chyba że robiłaś sobie jaja, tylko gdy podawałem znalezione w sieci zdjęcie koszulki Autopsy.;) "ale to jest chyba głownie polsko-niemiecka moda na taki thrashowy oldschool z lat 80 w ubiorze dla fanów thrashu." Nie tylko, bo także i w krajach Ameryki środkowej i południowej, gdzie Thrash jest popularny (tj. popularny w undergroundzie, nie w mainstreamie). "W UK, gdzie mieszka Moorland, wcale tak nie musi byc." Wszystko możliwe, jednak Ona zalicza głównie powszechnie znanych wykonawców, więc może nie mieć zbytniego rozeznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poważnie nie widziałam nikogo w białych adidasach - jak już to w czarnych, nawet najstarsi metale (tacy prawie zmumifikowani :P) nie noszą białych adidasów. Z drugiej strony czego spodziewasz się po państwie które miało własną, mocną scene muzyczną i nie musiało ściągać mody z ameryki? W te "wojny" wierzę, po prostu uważam, że były głupie. To zachowanie ludzi z problemami, takich którzy po prostu szukają powodu do zaczepki. Tak jak kibole właśnie. Co do samej sceny muzycznie - thrash to nie jedyny gatunek metalu, a ty wszystko do niego sprowadzasz. Brytyjscy metale ubierali się jak Ozzy kiedy polscy biegali w białych adidaskach. Do tego sama mam większość znajomych którzy kręcą się w klimatach power/folk metal i tam żadnej formy "subkulturowych wojn" nie widziałam, nikt też nie chodzi w białych butach...za to popularne są rogi z miodem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź jeszcze pod uwagę, że w UK urodziło punka, tutaj byli bikerzy, więc nie dziw się, że tutaj klasyczny metal (kiedy ta subkultura już się rozwinęła) nosił buty motocyklowe, a nie te pieprzone adidasy. Grzwyki też się nie przyjęły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim ktoś się doczepi - Iron Maiden to wyjątek :P a tak poważnie - tutaj było kilka nurtów jednocześnie, więc klasyczny metal to pojęcie względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Członkowie jednego z wazniejszych zespołów nowej fali thrashu, pochodzacego z Irlandii Północnej Gama Bomb, noszą takie adidasy i katany, ale to chyba z powodu tego, ze skopiowali styl innych zespołów nowej fali, bo zeby byli ostatnimi oldschoolowcami w UK to mi sie nie wydaje. Zresztą czlonkowie czołowego zespołu tego nurtu w UK, Evile, ubierają sie zupełnie nie thrashowo, tylko jak takie zwykłe metaluchy - długie włosy i czarny t-shirt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia - weź jeszcze pod uwagę, że co jest klasyką konkretnego odłamu nie musi przekładać się na całą subkulturę. Dlatego trochę irytuje mnie jak facet wmawia nam, że noszenie białych adidasów i jeansowej kurtki to klasyka metalu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
".za to popularne są rogi z miodem" zabawne, że w Polsce w tych kręgach też są coraz bardziej popularne, ale ja myślałam, że to jakaś typowo słowiańska, neopogańska specyfika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to jest po prostu popularne wśród fanów folku/viking/power metalu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kasia - weź jeszcze pod uwagę, że co jest klasyką konkretnego odłamu nie musi przekładać się na całą subkulturę. " Ale dla niego prawdziwy metal to chyba tylko właśnie thrash, death, stary heavy i stary black, reszta to zło i pozerstwo, bo pamiętam jak w jednym temacie strasznie mnie zwyzywał za słuchanie folk metalu(Eluveitie). Swoją droga ciekawe co sądzi o tych dżentelmenach :D : http://magivanga.wordpress.com/2013/06/26/heavymetalowi-kowboje-z-botswany/ A co do rogu, sama chce sobie taki kupić, i zabrać na jakiś festiwal open airowy z namiotami i szpanować tam tym rogiem i nosić w nim alkohol i nosić go tam wszedzie i przebrać sie za taką samice wikinga z rudymi warkoczami, fajne to by było :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu nie :P I "black metal" nabiera nowego znaczenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli mówisz, że to muzyczny snob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanatyk. Wydaje mi sie, że koleś też pisał kiedyś jako Wojownik1988 na forumowisku, bo styl wypowiedzi, pogarda dla urodzonych w latach 90 i poglady te same, ale moge sie mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się pilnuj bo masz zadatki na podobne zachowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja p*****le....0.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dlatego nie lubię dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z butami motocyklowymi (o których też wspominałem, jeszcze zanim niesłusznie dostałaś bana) masz rację, aczkolwiek białe adidasy były noszone już w okresie NWOBHM, czyli przed Thrashem. Fakt faktem, w nurcie NWOBHM było wiele zespołów, których muzycy nosili np. oficerki (m.in. Grim Reaper), co nie zmienia faktu, że adidaski już wtedy noszono. Poniżej teledysk legendy NWOBHM, Avenger. https://www.youtube.com/watch?v=IK3xCRzwX-w Warto dodać, że brytyjscy muzycy thrashowi, też nosili białe adidaski. Można tutaj wymienić Onslaught (warto dodać, że zaczynali jako zespół z nurtu UK82, w stylu Discharge i GBH), D.A.M., Xentrix, Acid Reign, Slammer, czy Cerebral Fix. Z kolei muzycy brytyjskiego Sabbat, na którego gruzach powstał zapewne znany Tobie Skyclad, nosili oficerki. Czyli jak widzisz, w UK też noszono białe adidaski, tylko z czasem to zaniknęło. Co do Power Metalu, to w klasycznym z lat 80-tych, też były białe adidasy, oficerki, buty motocyklowe i kowbojki.;) Ty i Twoi znajomi słuchacie zapewne Neopower Metalu, który jest bardziej popularny. Dla jasności, nie czepiam się. Kaśka, ile razy mam Tobie powtarzać kretynko, że Wojownik1988 to nie ja? Pisałem parokrotnie, że jestem po trzydziestce, a Wojownik1988 nie ma powodu, by gardzić pokoleniem urodzonym w latach 90-tych, skoro jak nick wskazuje, że urodził się w 1988, czyli podobnie jak Ty, chodził do gimnazjum. Za moich czasów nie było gimnazjów, tylko system ośmioklasowy, bo widzę, że tego nie wiesz. Poza tym, co innego kiczowate Eluveitie, Korpiklaani itp. co innego dobre Metsatöll (tak, wiem, że na ostatnim albumie, udzielał się Jonne Järvelä z Korpiklaani), Týr, Falkenbach, Heidevolk, Storm, czy Isengard. Pierwszy, drugi i czwarty widziałem na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krótko mówiąc te twoje adidasy to był tylko jeden z wariantów, więc nie możesz mówić, że to jedyny aspekt klasycznego wyglądu metala jeżeli o wygląd chodzi. Moim zdaniem to obuwie jest tandetne, brzydkie i niepraktyczne. I zabawnie brzmi nabijanie się w Korpliklanni kiedy razem z Tyrem grają jako support Sabatonu :D To ta sama liga, to, że coś jest kiczowate dla Ciebie nie znaczy, że to zły zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"krótko mówiąc te twoje adidasy to był tylko jeden z wariantów, więc nie możesz mówić, że to jedyny aspekt klasycznego wyglądu metala jeżeli o wygląd chodzi." Tutaj się z Tobą w pełni zgadzam, tym bardziej, że także o butach motocyklowych i o kowbojkach wspominałem z 2 miesiące temu i wcześniej w innych tematach. O oficerkach chyba też, ale nie pamiętam. "I zabawnie brzmi nabijanie się w Korpliklanni kiedy razem z Tyrem grają jako support Sabatonu :D To ta sama liga, to, że coś jest kiczowate dla Ciebie nie znaczy, że to zły zespół." Metsatöll też grał jako support Korpiklaani, jednak uważam, że muzyka Estończyków stoi wyżej, niż Finów. Dodam, że oba zespoły znam z czasów, zanim stały się popularne, podobnie jak i Týra. Jeśli chodzi o Sabaton, to nie rozumiem fenomenu tego zespołu i to nie ze względu na to, że nie zalicza się do lubianych przeze mnie, tylko dlatego, że większość riffów jest albo podobna, albo taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może chodzi o teksty i powalającą znajomość historii? Moim zdaniem Sabaton w pełni zasługuje na swoją popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie jako osoby interesującej sie bardzo historią, teksty Sabatonu wcale nie powalają 🖐️ Na czym polega ta powalająca wiedza historyczna, skoro ich utwory dotyczą wojen i bitew powszechnie znanych? sama słuchałam kiedyś sabatonu, i niewiele widzy historycznej z tego słuchania wynioslam, to już więcej Slayer mnie nauczył bo dzięki utworowi Unit 731 zainteresowałam sie japońskimi eksperymentami medycznymi podczas ii wojny światowej, makabryczna sprawa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×