Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aggie

Piękna, zadbana cera - topik dla wszystkich, które o takiej marzą

Polecane posty

Można, na stronie są adresy sklepów w W-wie, Wrocławiu ..., ale nie w 3-mieście na przykład, wiec ja zamówiłam, przyszły po 2 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciunia
na szczescie mieszkam w warszawie i znalazlam jeden adres niedaleko mnie :) Fajnie, chyba sie wybiore jutro po szampon, a czy ktoras z was juz je dokladnie sprawdzila? wszystkie skladniki? I jak dzialaja te kosmetyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YER
Dobrze. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeglądaam tę stronę \"ekologiczny\". Powiem szczerze, niekoniecznie dla mnie. Mam np. cienkie włosy i jest tam rzeczywiście szampon dla włosów cienkich, ale nie wierzę, żeby naturalne wyciągi z lipy i czegos tam jeszcze mi pomogły. Chyba jednak zostanę na razie przy \"Farmonie\". Meadow - dzięki za miłe słowa! Faktycznie, staram się jakoś trzymać ten topik w ryzach, choć wiadomo, że tworzą go te wszystkie osoby, które się tu wpisują. Prawdę mówiąc miałam nadzieję, że topik ten stanie się raczej takim forum dla dziewczyn, które wspólnie zaczną dbać o cerę, razem ze wszystkimi, ale najważniejsze, że się ludziom podoba. Meadow, ja nie piję wody wysokozmineralizowanej, ale niegazowanego Żywca. Czasem się wyłamuję i piję zieloną herbatkę, albo nawet mocnego Tetleya z cukrem i cytryną... pychotka. Zresztą uważam, że odmawianie sobie wszelkiej przyjemności (typu: nie zjem nawet jednej frytki, bo utyję...) sprawi, że powymieramy z nudów, a wtedy uroda nam już niepotrzebna będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważajcie bo
herbata w torebkach jest bardzo szkodliwa, używa się do niej najgorszych odpadów pijcie tylko liściastą, gwarancja jakości i zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala361
Moja cera bez trądziku. Mam 25 lat i dopiero teraz się go pozbyłam.Próbowałam wszystkich aptecznych leków, ktore tylko pogarszały stan skóry.Stała się bardzo wrażliwa.Leki były drogie i nieskuteczne. Trułam się nawet tetracykliną i nic. Pomogla mi moja lekarka przepisując mi lekarstwo robione ręcznie w aptece na ryczałt 5 zł.Był to stary przepis jeszcze z jej studiów. Twaz twarz zmywam wacikami nasączonymi żelem do demakijażu, żadnej wody z kranu, póżniej krem nawilżający i już sporadycznie ten specyfik jak coś wyskoczy. Codziennie się maluję i nie mam już problemu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wkurzona1
ala361-> A co wchodzi w skład tego leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SErt: kochanie, nie musisz mi tlumaczyc, co to jest mocznik (to moja specjalnosc;)), ja powiedzialam, ze skladnik (pod wzgledem chemicznym!!!) jest ten sam, a w dzisiejszych czasach produkcja w laboratorium składników jest tansza i szybsza niż uzyskiwanie ich od zdrowych osobników. Masz racje, ze nasi przodkowie takich rzeczy nie umieli, wiec korzystali z tego, co mieli pod reka;) znajac korzysci z tego plynace. Ja tymczasem ide po lek antyalergiczny, bo mam wyprysk alergiczny na buzi, to pewnie po jajkach. I co ja mam zrobic, alergia na stare lata;) i to na buzi:( Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do K8i i Do grochem jak o ścianę - świetne artykuliki, dla chcącego nic trudnego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Lisek dzięki, szukać zbytnio nie musiałam. Przeważnie pod ręką mam to, co mi potrzebne... Pozdrawia K8i ze śliczną cerą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość germanistka
mam pytanie do pani kosmetyczki, sorki ze troche nie na temat co uzuwac na pryszcze na plecach i dekolcie oraz co zrobic z okropnymi krostami, pryszcami czy co to jest na NOGACH po goleniu, chociaz nawet jak nie gole to mam to wszedzie, help!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaaaaaa
Do dziewczyn, które "zaprzyjaźniły się" z MOCZEM: Wczoraj pierwszy raz posmarowałam się moczem. Zrobilam to dwa razy w ciagu dnia a po tym nalozylam krem nawilzajacy. Dzis mam za sobą jedno smarowanko, a zaraz ide się kąpać i znowu przemyc buźke moczem. Przeraża mnie to jak wygląda moja strefa T. Okolice nad brwiami,pomiędzy nimi, na nosie wygladają tragicznie. Nawet mój facet (co mnie szczegolnie zaskoczylo,bo z reguly nie zauwaza zadnych zmian) przygladal mi sie i powiedział :ale masz nosek czerwony..... :( Kurcze, wysypalo mnie paskudnie, mam rozszerzone pory a w nim te okropne czarne paskudztwa z ktorymi nie umiem sobie poradzic. Jedynie zauwazylam, ze moja skora na twarzy jest taka jakby bardziej delikatna i gladka. Tylko powiedzcie mi ile czasu wy byłyście "obsypane" czerwonymi syfami zanim zauwazylyscie znaczna poprawe....? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po 3 tygodniach zauwazylam
znaczna poprawe cery,na poczatku tez mnie wysypalo i bylam zaczerwieniona,teraz cera goi sie bardzo ladnie,na bank mocz mi pomogl bo odstawilam wszystkie leki i stosuje tylko krem alantan-plus (ktory jest u mnie w kosmetyczce od prawie roku) Dam znac po 1-2 miesiacach,moze faktycznie moje problemy z cera sie skoncza,az ciezko uwierzyc ale pomaga mi,ja juz nie mam nic do stracenia dlatego zaryzykowalam :) Zreszta moj mocz nie smierdzi na km ,moze dlatego ze zdrowo sie odzywiam i nie jem duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Asiaaaa Stosuję do dwa tygodnie, właśnie wszystko się goi... Przez 1,5 tygodnie chodziłam strasznie wysypana (hehe, ale to brzmi ;P), ale teraz wszystko już zmierza do normalności. Przed moczem robie peeling, potem mydełko siarkowe, mocz i kremik... Wszystko razem potrafi zdziałać cuda ;-) Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaaaaaa
Dziekuje Wam za odpowiedzi. To, ze Wam sie juz goją te paskudztwa, daje mi nadzieje, ze moze za jakies dwa tygodnie bede wygladala lepiej, a nie tak jak teraz. Kurcze, az glupio sie ludziom pokazywac :( Tyle syfów to nawet przed okresem nie mam, albo nie mialam w czasie dojrzewania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss kalosz
aaaa, czyli zawsze po uzywaniu moczu najpierw sa te male wypryski przez jakis okres??? czy to nie ma zasady-u jednych sa u innych nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Do Miss kalosz.... U mnie tak dużo wyprysków nie było... przed okresem z reguły więcej mam.... ale myślę, że to zalezy od stanu wyjściowego cery... Jesli sporadycznie wyskakuje coś, to po moczu wyskoczy tylko ciut więcej... A jeżeli dużo wyprysków, to najlepiej kurację zastosowac w czasie ferii i nie wyściubiać nosa z domu :-) Ale to tylko takie moje przypuszczenia oparte na oglądaniu jedynie mojego ryjka, więc mogę sie mylić. Asiaaa, nie martw się, zaczną się goić syfki, a wtedy będziesz zadowolona i stwierdzić, że opłacało się pocierpieć kilka dni :-) Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wkońcu dobrnęłam do końca :) Czytam tę stronkę od kilku dni i nigdy nie udało mi się jej skończyc :) Postanowiła kupić szare mydełko do buźki i smarować się moczem. Mam nadzieję, że mi to pomoże :) Zacznę od poniedziałku, gdyż w piątek jadę do szkoły do Warszawki (studiuję zaocznie), ponieważ nie chciałabym pojechać z twarzą pełną pryszczy, a myślę, że takowe pojawią się na początku :( Będę zaglądała tu często. Autorka topiku miała świetny pomysł z wyborem właśnie takiego temaciku :) Jeszcze odnośnie trądziku... Miałam go od zawsze, stosowałam prawie wszystkiego, kiedyś był taki żel do mycia twarzy OXY, ale jakoś nie mogę go nigdzie znależć - pewnie już go nie produkują :( Obecnie uzywam od jakiegoś roku maść DAVERCIN. Musze przyznać, że i ona jest świetna... po miesiącu stosowania zauważyłam znaczną poprawę skóry, co bardzo mnie zadowoliło :) Ale obawiam się, że moja skóra juz się przyzwyczaiła do tej maści i znowu zaczyna mnie \"wysyfiać\" :( Ale nie poddam się :) Wezmę się za mocz i miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normy. No a teraz coś na rozstępy...Przez rok czasu przytyłam prawie 10kg (poznałam wspaniałego chłopaka - obecnie jesteśmy zaręczeni). W zgubieniu tych nagromadzonych kilogramów pomogły mi tabletki THERMAL PRO + ćwiczenia w domku (skakanka, brzuszki, agrafka). Do tego podczas prysznicu stosowałam peeling składający się z żelu pod prysznic + kawa (a dokładniej fusy od kawy). Nie dość, że cellulitis mi zniknął, to i pozbyłam się tych okropnych rozstępów na udach i w okolicy kolan. Szczerze polecam. Pozdrawiam serdecznie, Ania. 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zwolenniczek moczu
Skoro ten mocz jest taki dobry, to dlaczego niemowlakom trzeba tak czesto zmieniac pieluchy, bo jak dłuzej poleży to zaraz wysypka, atopowe zapalenie skóry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do zwolenniczek moczu
sprobuj lezec w mokrej pieluszce kilka godzin (nie musi byc mokra od moczu, mozesz jak zmoczyc woda czy nawet jakims najlepszym i najdrozszym tonikiem) to sie dowiesz dlaczego trzeba dzieciom zmieniac pieluchy i nie ma tu znaczenia czy jest mokra od moczu czy od innej cieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie
myślałam, że dzieciom zmienia sie pieluchy czesciej niż raz na kilka godzin, 2 godziny można za to leżeć w wannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciom zmienia sie
pieluszki jak maja je mokre, a lezenie w wannie to nie to samo co kompres, jak lezysz w wannie nie powstaja odpazenia a jak zalozysz mokra pieluche jednorazowa lub tetrowa + takie majtasy z ceratki jakie nosza dzieci to moze to sie skonczyc baaaaardzo zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss kalosz
mam jeszcze jedno pytanko - a skora nie przyzwyczaji sie do tego moczu? tzn czy jak dajmy na to zrobie sobie przerwe, to muuuultum mi wyskoczy wypryskow?? w sumioe ja mam tylko problem z zaskornikami, eee moze zaczne od tego: czy mocz mi pomoze z tymi wagrami? a na bladosc skory tez dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do miss kalosz Nie mam pojęcia, czy mocz poradzi sobie z wągrami... Mam nadzieję że tak. U mnie jak narazie tylko trochę mnie je widać. A co do bladości skóry to zupełnie nie wiem. Blada jestem straszliwie po chorobie i nie zanosi się na to, żeby inaczej było... ale pozyjemy, zobaczymy. Trzymaj się ciepło :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ania
a te fusy z żelem to jak robisz? zaparzaasz kawe i zostawiasz fusy czy normalnie kawe bierzesz mieszasz z zelem i peelingujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciunia
mam pytanie o mucie wlosow jajkiem? Czy ono sie jakos pieni, dziewczyny wiecie jak to sie robi? Umylam dzis nim wlosy i moim skromnym zdaniem sa tluste i nieumyte, poza tym zero jakiejkolwiek piany. Moze powinnam brac wiecej niz jedno? Mam wlosy do lopatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala361
do "wkurzona"> w składzie jest m.in. detreomycyna, hydrokortizon,cynk i inne (nie potrafię odczytać bo po Łacinie) Wiem tylko że nie ma tego leku gotowego, bo składniki się nie nadają do seryjnej produkcjii, są poprostu krótkotrwałe.Lekarze wolą przepisać drogie gotowe leki bo mają w tym interes.Ten lek jest na ryczałt (5 zł) bo zawiera antybiotyk.Nie każda apteka chce go przygotować - za dużo zabawy za 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justar
ciunia Kiedyś na forum był taki przepis: kieliszek rycyny, sok z 1/2 cytryny, kieliszek nafty, żółtko, łyżka miodu, kieliszek koniaku, zmieszać, odstawić w ciemnej butelce na 24 godziny, potem na głowę, folia, ręcznik, trzymać min. 2 godziny. Ja to zmywam całymi jajkami min 2, nie pienią się, wmasowuję porządniei robię na koniec ziołową płukankę, żeby pozbyć się zapachu jaj. Po ciąży włosy leciały mi garściami, nic nie pomagało. Po kilku zastosowaniach stał sie cud, może też zbiegło się to z uregulowaniem gospodarki hormonalnej po ciąży, ale nie sądzę. A włosy wyglądają pięknie, błyszczą, wydaje się że jest ich więcej. Pracochłonne ale skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciunia
chodzi mi tylko o mycie jajkami zamist szamponu, nie masz po nich tlustych wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×