Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Każdy organizm reaguje inaczej!Nie można też oczekiwać, że efekt będzie natychmiastowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunka79
Czy byl ktoś na radiojodzie w Poznaniu? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wipi
Hej ja choroje juz dwa lata i jak czytam to co piszecie to szok!!!Ja biore teraz sie trzymajcie dawke euthyroxu 250mg!to moja dawka juz do konca zycia bo mam totalnie wycieta tarczyce.Rozumiem Was ale trzeba z tym zyc ja tez sie nauczylam a mam raka.Tarczyca zrobila mi przezut na wezly chlonne.Zycie mi sie wywrucilo ale trzeba isc dalej.Trzymam za Wszystkich kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wipi
Hej ja choroje juz dwa lata i jak czytam to co piszecie to szok!!!Ja biore teraz sie trzymajcie dawke euthyroxu 250mg!to moja dawka juz do konca zycia bo mam totalnie wycieta tarczyce.Rozumiem Was ale trzeba z tym zyc ja tez sie nauczylam a mam raka.Tarczyca zrobila mi przezut na wezly chlonne.Zycie mi sie wywrucilo ale trzeba isc dalej.Trzymam za Wszystkich kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kameliowa
Witam wszystkich tarczycaków :) jestem tutaj świerzutka, ale dołączam by sie zsocjalizowac z moją grupą społeczną :D mam niedoczynnośc (rzekomo Hahimoto) pani doktor zbadała mnie i tsh miałam 49,53 (urzekające:)) stwierdziła hashimoto, bo mam niskie ciśnienie, ciągle mi zimno i jestem senna, ale są to też objawy zwykłej niedoczynności z tego co wiem. Diagnoza raczej była błedna, Hashimoto jest chorobą odłożyskową (?!) tak mi powiedziała więc mam ją od matki, a ona ma ją od swojej :D wytłumaczyła mi :] no więc wysłąłam babke i matke na badania i co? :> jajo, ze tak to ujmę obydwie tsh książkowe, no i moje pytanie ;> czy podmienili mnie w szpitalu? :P czy moze mam poprostu zwykłą niedoczynność teraz moje tsh jest 1,66 po euthyroxie n150 mam ciagle rozwolnienie, cisnienie niskie uderzeń serca dużo, mam tez skurcze mięsni, co złagodził aspargin i bezsennośc.. kłopoty z zapamiętywaniem, boje się o swoje studia.. gg2130569 prosze was o pomoc, lekarze mi juz nie pomagają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaqmeliowa
Witam wszystkich tarczycaków :) jestem tutaj świerzutka, ale dołączam by sie zsocjalizowac z moją grupą społeczną :D mam niedoczynnośc (rzekomo Hahimoto) pani doktor zbadała mnie i tsh miałam 49,53 (urzekające:)) stwierdziła hashimoto, bo mam niskie ciśnienie, ciągle mi zimno i jestem senna, ale są to też objawy zwykłej niedoczynności z tego co wiem. Diagnoza raczej była błedna, Hashimoto jest chorobą odłożyskową (?!) tak mi powiedziała więc mam ją od matki, a ona ma ją od swojej :D wytłumaczyła mi :] no więc wysłąłam babke i matke na badania i co? :> jajo, ze tak to ujmę obydwie tsh książkowe, no i moje pytanie ;> czy podmienili mnie w szpitalu? :P czy moze mam poprostu zwykłą niedoczynność teraz moje tsh jest 1,66 po euthyroxie n150 mam ciagle rozwolnienie, cisnienie niskie uderzeń serca dużo, mam tez skurcze mięsni, co złagodził aspargin i bezsennośc.. kłopoty z zapamiętywaniem, boje się o swoje studia.. gg2130569 prosze was o pomoc, lekarze mi juz nie pomagają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
kaqmeliowa --> Hashimoto nie diagnozuje się na podstawie tsh. Dobry lekarz może stwierdzić Hashi na podstawie dokładniejszego wywiadu i obrazu USG, ale zwykle w tym celu robi się biopsję tarczycy (przeciwciała nie dają jednoznacznej odpowiedzi, bo występują też w innych chorobach tarczycy). Hashimoto nie jest chorobą dziedziczną, natomiast predyspozycja genetyczna do wystąpienia tej choroby jest dziedziczona. Jeżeli masz zdiagnozowane Hashimoto to istenieje duże prawdopodobieństwo, ze ktoś z rodziny też na to choruje lub zachoruje, a szansa na to, że Twoja córka będzie miała Hashi jest niestety bardzo wysoka - kobiety chorują czterokrotnie częściej. Nie wiem, w jaki sposób sprawdzono, że Twoja mama i babcia są zdrowe, ale pamiętaj, że diagnoza nie jest taka prosta. Samo tsh na pewno nie wystarczy, badanie przeciwciał również może nie dać jednoznacznej odpowiedzi. WIęc warto, żeby rodzina zainteresowała się tematem i szybko wyłapała ewentualne pojawienie się pierwszych objawów niedoczynności, a kobiety choć co pare lat zbadały tarczycę (przynajmniej przeciwciała i tsh, najlepiej jeszcze usg tarczycy). Hashimoto zasadniczo nie daje objawów, natomiast powoduje niszczenie tarczycy i w konsekwencji powoduje niedoczynność. Wszystkie objawy, które opisujesz, są objawami niedoczynności i kiedy bedziesz brała włąsciwą dawkę hormonów powinny ustąpić. Ale na to trzeba czasu, więc cierpliwości. U mnie ten proces trwał mniej wiecej rok, niektóre objawy ustąpiły szybko, inne potrzebowały więcej czasu. Diagnoza niekoniecznie jest błędna, jest nawet dość prawdopodobna, ponieważ właśnie Hashimoto jest jedną z naczęstszych przyczyn diagnozowanych obecznie niedoczynności tarczycy. Ale nie diagnozuje się Hashimoto na podstawie TSH. Rozwolnienie (raczej) nie jest zwiazane bezpośrednio z tarczycą. Ale u osób z niedoczynnością często występują nietolerancje pokarmowe, np. laktozy czy glutenu. To też warto sprawdzić, bo jedna z teorii mówi o tym, że tego rodzaju nietolerancje mogą wywołać Hashimoto. Właściwa dieta może więc zahamować rozwój choroby i poprawić samopoczucie. Skurcze mięśni mogą być spowodowanie jakimiś niedoborami, może magnezu? Poczytaj o tym i ewentualnie zacznij łykać suplementy. Jeżeli miałaś robione badanie przeciwciał tarczycowych i wykazało ono wysoki ich poziom dobrze by było, żebyś zaczęła łykać selen (idealnie w formie selenitu sodu, lepiej, żeby nie był z drożdży). 100-200 mikrogramów dziennie może znacząco zmniejszyć ilość przeciwciał niszczących tarczycę. Jeżeli masz w nocy napady lękowe mogą być one spowodowane atakami przeciwciał i selen tu też bardzo pomoże. Od kiedy łykasz dawkę 150? Jeżeli od dłuższego czasu (powiedzmy powyżej 6 tygodni) i nie mam poprawy, proponuję zbadać ft4 i ft3 jednocześnie, a następnie poszukać na forum gazeta.pl wątku o przeliczaniu wyników na procenty. Samo tsh niewiele mówi, chociaż jest wskazówką, czy leczenie idzie w dobrym kierunku. Jeżeli Twój endo nie zleca innych badań poza tsh, proponuję zmianę lekarza. Na objawy i samopoczucie nie wpływa bowiem poziom tsh (hormonu produkowanego przez przysadkę w celu stymulacji tarczycy do produkcji hormonów) ale właśnie poziom hormonów tarczycy (badania ft4 i ft3 są zatem ważne, gdy nie ma poprawy). Mam nadzieję, że odrobinę rozjaśniłam sytuację. Jak masz pytania, wal śmiało :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryna wawa ty tu jesteś podpora ...dziękuje w imieniu innych i swoim za poświęcony czas ...że odpowiesz na problem...ja zrobiłam wyniki i biorąc eu.....25 ponad pół roku bez zmian mam wyniki w normie w poniedziałek się okaże czy powinnam mieć większą dawkę...wszystko by było ok.. gdyby nie ta ciągła mecząca senność powiązana ze zmniejszoną koncentracją....i co najbardziej bolesne brak o połowę rzęs....aż nie darady nałożyć tuszu ...no ale nic w poniedziałek --- wtorek zopbacze na jaką dawkę mam się przestawić bo tak naprawdę to sama bym cos kombinowała ale cytryna wawa wybiła mi to z głowy wiec walcze kosztem porannych obowiązków gdzie rano 6---7 biorę tabletkę piję kawę i dalej spie do...10,,,11 ojej...może kogoś to zdziwi co ja robię o tej porze..ale dostałam dobre wino od nowożeńców gdzie byłam głównym fotografem(no taki mój zawód)..a że cukru nie lubie w żadnej postaci to dodatkowo niskie ciśnienie tyle że wino ma dużo cukru i spać mi sie nie nie chce...puki co pozdrawiam wszystkie cierpiace niewiedzacę cco im jest ...trzymajcie się ciepło..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
annti071 --> a może wypadanie rzęs wcale nie jest spowodowane niedoczynnością? Spróbuj zmienić tusz czy mleczko do demakijażu. Możesz sobie też w aptece kupić olejek rycynowy, przelać go dla wygody do opakowania po tuszu (wystarczy je wygotować) i smarować rzęsy co wieczór. Ta metoda jest super. Rzęsy są po tym mocniejsze, ciemniejsze, gęstsze. Tylko trzeba smarować regularnie. I nie wstawaj specjalnie po to, żeby łyknąć tabletkę ;-) weźmiesz ją po wstaniu z łózka. Bez przesady, ważne tylko żeby brać codziennie, ale jak będzie różnica kilku godzin to się nic nie stanie. Napisz jak poszło :-) i jakie masz wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartR
ja też łykam euthyrox 25 od pewnego czasu i niestety ciągle wypadaja mi włosy :( dermatolog dal mi jakies dwa preparaty ale jakos nic nie pomagaja i do tego sa strasznie suche. Czy kto zna jakies sposoby co z tym zrobic i czy to wina niedoczynnosci tarczycy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartR
ja też łykam euthyrox 25 od pewnego czasu i niestety ciągle wypadaja mi włosy :( dermatolog dal mi jakies dwa preparaty ale jakos nic nie pomagaja i do tego sa strasznie suche. Czy kto zna jakies sposoby co z tym zrobic i czy to wina niedoczynnosci tarczycy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortishia7
ojej...witam wszystkich.Po czytaniu Waszych wypowiedzi,ponownie stwierdzam,ze to powazna sprawa...:(przez męża,ktory ciagle mi wmawia ,ze to mam tylko \"w głowie\", zaczelam sie zastanawiac czy faktyczbnie nie przesadzam!??ale chyba nie.. Zaczeło sie 2,5 roku temu KOSZMAREM. W lipcu obudzilam sie w nocy od dziwnego przymusu,ze musze usiasc!dziwnie to brzmi,ale po chwili poczulam niesamowita fale goraca,i uczucie mdlosci i natychmiastowej potrzeby \"zalatwienia sie\",przy jednoczesnym kolataniu serca i potwornym leku!!NAPRAWDE myslalam,ze umieram!az tak nigdy nie bylo!owszem,wczesniej (moze od 12 roku zycia) mialam przyspieszone bicie serca od czasu do czasu i dostalam na to PROPRANOLOL,ale TO....juz dopelzlam do lozka po wyjsciu z lazienki i zaczelam szeptac do meza cos w rodzaju \"ratuj!\",ale nie zdazyl sie obudzic,a mi nagle wszystko minelo!!uf,mysle,spokoj.A!po takim \"ataku\" robi sie strasznie zimno,ale powraca spokoj i duze zmeczenie. Niestety po tygodniu sprawa sie powtorzyla, i tez nad ranem..:( maz wywolal karetke,zabrali mnie, acz niechetnie,bo doszli,ze to nie zawal:)..w szpitalu atak sie powtorzyl,ale nikt na to nie zwrocil uwagi z lekarzy. Po zrobieniu usg lekarz kazal pic duzo wody i brac magnez.\"ATAK\"- nigdy nikomu tego nie zycze!oprocz powyzszych dolegliwosci,ze strachu moze,zaczynalam sie jąkac i rece mi sie trzesly i takie jakby podduszanie oraz suchosc w ustach...Coz,magnez nie pomogl za szybko i nastepnego dnia pojechalismy na pogotowie. Znow usg i znow w normie, a ja prawie dostalam histerii, bo nie wiedzialam co z tym zrobic!!Lekarz stwierdzil,ze to mu wyglada na nerwice,wypisal recepte na PRAMOLAN i skierowanie do psychiatry oraz kazal zapisac sie do endokrynologa........Po pramolanie jest ok,lykam dotychczas (bo inne mi nie pasuja) i od 2,5 roku biore EUTHYROX, w coraz wiekszych dawkach (teraz 50 i 75 na zmiane),ale ciagle mam niedoczynnosc niestety..teraz kontrola w lutym,zobaczymy.. Moze przez branie (lekkiego podobno) antydepres nie mam juz kolatan serca?a moze to jakos powiazane bywa?W kazdym badz razie UTYLAM starsznie jakies 8 lat temu (teraz mam 32lata) - przybylo mi w niecale pol roku 10 kg,a pozniej kolejne 5kg. Ostatnio chudne(powoli) i od dlugiego czasu nie mam ochoty na slodycze (problem z babcia...) Co prawda nigdy dotychczas nie staralam sie o ciaze, ale nigdy nie \"wpadlam\".. Wlosow mam raczej i tak nieduzo, ale nie wypadaja. Paznokcie- uwazam,ze sa nawet za mocne:) Sennosc..dziwne,ale od kiedy pamietam moglam spac po 10-12 h, nie ciagle oczywiscie. Teraz nie jestm az tak senna, ale dzis czekajac ok.1,5h na lekarza (ok.h13) myslalam,ze zasne!moze przez pogode?ale cisnienie mam w porzadku! Rozdraznienie,nerwowosc i doly przypisuje do nerwicy,ale to przeciez moze byc zle rozpoznanie...- pol roku babka leczyla mnie na agorafobie!!!a ja kocham przestrzen..! Skora susz totalny, czasem sie czuje jakbym miala pergamin na twarzy. Ale poznalam swietna emulsje do mycia twarzy - CETAPHIL(probka od dermatologa), latwy w uzyciu (mozna stosowac bez wody) i wydajny (baaardzo), chociaz bestia kosztuje ok 40 zl za 200ml. Po nim i po toniku skora jest niesamowita, na noc nawet kremu nie nakladam!no,pod oczy :) aha, i przy zakupach w aptece PROSCIE O BEZPLATNE PROBKI kremow do twarzy!!(polecam IWOSTIN) poniewaz najczesciej maja i to duzo,szczegolnie tych drozszych,a przy suchej skorze to ciezka sprawa dobrac krem.. Przepraszam,ze az tak sie rozpisalam..:) mam nadzieje, ze jak ktos inny ma podobne objawy, niech sie nie zalamuje i wierzy,ze da sie z tym zyc, atakowac i zmieniac lekarzy(ciezko,ale..). Mnie czeka chyba jeszcze pare lat brania czegos na tarczyce.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortishia7
aha, no wlasnie...przeciez to jest lek na recepte i w srodku obszerna ulotka..a "kołatanie" to tylko "ładna" nazwa. Kiedys weszlam do apteki z takim kolataniem, poprosic o wode do popicia propranololu, to aptekarki nie potrafily policzyc tetna!ja akurat bledne przy okazji,serce bije tak szybko, ze nie da sie go wyczuc, ale czlowiekiem tak rzuca, ze kolezanka byla przerazona jak mnie widziala w takim stanie:)chwile przed koncem ataku serce zamiera na moment, jakby sie zawiesza, a potem juz jest ok, i mozna zyc dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa:) jakieś 2 lata temu po dyskotece, obudziłam się nad ranem, bardzo mocno biło mi serce, odczuwałam duszności i tak jak koleżanka z poprzedniej wypowiedzi poszłam do toalety. Myślałam, że to za sprawa redbulla z wódką- pierwszy raz próbowałam tego eksperymentu. Później miałam problem z okresem, tzn spóźniał mi się jakieś 3 miesiące, a że zawsze miałam nieregularny odwlekałam wizyte u gina. Jak poszłam wkońcu do lekarza, po zrobieniu usg została wykluczona ciąża i przepisana tylko luteina na wywołanie okresu-olał mnie. Co prawda okres miałam już normalnie, ale zaczęłam zauważać problemy z wypadaniem włosów, potliwość, zimne stopy, ręce, fale ciepła- myślałam , że w weieku 22-23 lat przechodze menopauze:/ poszłam wkońcu do gin-endo. zleciła mi przebadanie prolaktyny, hormonów nadnerczy i jajników- poza lekko podwyższoną prolaktyną, reszta hormonów idealnie, usg też( chciała wykluczyć PCO). Pokazałam jej ostatnio stary wynik TSH, który zlecił mi lekarz ogólny, niby w normie, choć przy górnej granicy i dopiero się zaczęło. Lekarka powiedziała mi, że pomimo tego, że jest w normie jak widać, to są jakieś wskaźniki nie laboratoryjne tylko jakieś inne. I przepisała mi euthyrox 25, mam brać jedną dziennie. Tak jak wy miewałam chwile niepokoju, ale myślę, że to reakcja mózgu na zmiany zachodzące w organiźmie. Umysł dostaje jakieś bodźce i ciało zaczyna dziwnie reagować. Oprócz tego mam brać tabletki jasmine, które mają mi pomóc na włosy, cerę, bynajmniej utrzymać stan taki jaki jest, żeby się nie pogorszyło. Po 3 miesiącach mam przyjść z wynikami tsh , th4 i 3(mogę mylić te nazwy, jeszcze za bardzo ich nie kojarze), no i wiadomo próba wątrobowa, bo to są pierwsze hormony, które mam zacząć przyjmować. Bardzo boję się tego wszystkiego, tzn. boje się tych lęków, tego że przytyje( 160cm, 51-53 kg wagi aktualnie). Proszę o jakąś porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa:) jakieś 2 lata temu po dyskotece, obudziłam się nad ranem, bardzo mocno biło mi serce, odczuwałam duszności i tak jak koleżanka z poprzedniej wypowiedzi poszłam do toalety. Myślałam, że to za sprawa redbulla z wódką- pierwszy raz próbowałam tego eksperymentu. Później miałam problem z okresem, tzn spóźniał mi się jakieś 3 miesiące, a że zawsze miałam nieregularny odwlekałam wizyte u gina. Jak poszłam wkońcu do lekarza, po zrobieniu usg została wykluczona ciąża i przepisana tylko luteina na wywołanie okresu-olał mnie. Co prawda okres miałam już normalnie, ale zaczęłam zauważać problemy z wypadaniem włosów, potliwość, zimne stopy, ręce, fale ciepła- myślałam , że w weieku 22-23 lat przechodze menopauze:/ poszłam wkońcu do gin-endo. zleciła mi przebadanie prolaktyny, hormonów nadnerczy i jajników- poza lekko podwyższoną prolaktyną, reszta hormonów idealnie, usg też( chciała wykluczyć PCO). Pokazałam jej ostatnio stary wynik TSH, który zlecił mi lekarz ogólny, niby w normie, choć przy górnej granicy i dopiero się zaczęło. Lekarka powiedziała mi, że pomimo tego, że jest w normie jak widać, to są jakieś wskaźniki nie laboratoryjne tylko jakieś inne. I przepisała mi euthyrox 25, mam brać jedną dziennie. Tak jak wy miewałam chwile niepokoju, ale myślę, że to reakcja mózgu na zmiany zachodzące w organiźmie. Umysł dostaje jakieś bodźce i ciało zaczyna dziwnie reagować. Oprócz tego mam brać tabletki jasmine, które mają mi pomóc na włosy, cerę, bynajmniej utrzymać stan taki jaki jest, żeby się nie pogorszyło. Po 3 miesiącach mam przyjść z wynikami tsh , th4 i 3(mogę mylić te nazwy, jeszcze za bardzo ich nie kojarze), no i wiadomo próba wątrobowa, bo to są pierwsze hormony, które mam zacząć przyjmować. Bardzo boję się tego wszystkiego, tzn. boje się tych lęków, tego że przytyje( 160cm, 51-53 kg wagi aktualnie). Proszę o jakąś porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak niedawno pisalam, mialam TSH powyzej 6, T4 w normie. zAczelam brac euthyrox 25 przed dwa tygodnie, potem przeszlam na euthyrox 50 przez dwa czy trzy tygodnie i dzisiaj dostalam nowy wynik, moje TSH wynosi 3,8! Takze szybko mi spada, wlsoy mi sie znacznie poprawily i skora, ja tak bardzo nie widze wiekszych zmian, ale moj maz mowi ze jestem milsza i tak szybko sie nie wsciekam jak wczesniej :) Dzisiaj odbioeram z apteki euthyrox 75, poniewaz mam zejsc do tsh 1. Co mnie zastanawia...jak myslicie czy jak juz bede miala TSH1 to czy juz nie bede musiala brac lekow, czy bede jednak musiala brac leki, zeby pozostac na 1, a nie isc znowu w gore. No i co niby ile mialabym potem robic badania controlne? Jak wy macie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olis 23, o czym mowisz kiedy wpsominasz o probie watrobowe? U mnie sa takze jakies zmiany watrobowe wykryte rpzez badanie krwi, czy tarczyca ma cos wspolnego z watroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna W, mam po 3 miesiącach zrobić badanie próby wątrobowej z racji, że zaczynam brać pierwszy raz tabsy anty. i lekarka musi sprawdzić, czy nic z wątrobą się nie dzieje. Hormony zawarte w tabletkach mogą ją obciążać, dlatego kobiety które stale przyjmują tabletki antykoncepcyjne muszą taką próbę robić co pół roku. Jak dawała mi skierowanie na te badania, to nie wspominała nic o tarczycy, mam je zrobić ze względu na tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna W próba wątrobowa, to chyba odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Robi się takie badanie kontrolne co pół roku. Mi kazała za 3 miesiące przyjść z takim wynikiem na badanie ze względu na to, że biore poraz pierwszy hormony, chce zobaczyć jak reaguje moja wątroba. Dziewczyny , czy każda z was tyła przy niedoczynności?przy braniu tego leku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Witam Was, mam pytanie. Otóż mam mieć jutro USG tarczycy i nie wiem czy branie rano euthyroxu wpłynie jakoś na wynik USG? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Witam Was, mam pytanie. Otóż mam mieć jutro USG tarczycy i nie wiem czy branie rano euthyroxu wpłynie jakoś na wynik USG? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wpłynie
bierz śmiało nie bierze się tylko przed pobraniem krwi do badania hormonów tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wykryto u mnie guzek tarczycy, miałam zrobione usg oraz biopsję. 13 mm, hypo, biopsja z dobrym wynikiem. Dzisiaj właśnie byłam po te wyniki z biopsji no i pani endokrynolog włączyła mi lek - euthyrox 25. Nie wiem teraz jak zareaguje mój organizm na niego, trochę się szczerze tego boję. Nie chciałabym przytyć, a wiem że ważne jest by spróbować zmniejszyć albo zatrzymać chociaż guzka. Moje wyniki są dobre, więc boję się że namieszam tym lekiem, co myślicie? TSH - 0,866 Anty TPO - 1,7 Sód - 139 Cholesterol - 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wykryto u mnie guzek tarczycy, miałam zrobione usg oraz biopsję. 13 mm, hypo, biopsja z dobrym wynikiem. Dzisiaj właśnie byłam po te wyniki z biopsji no i pani endokrynolog włączyła mi lek - euthyrox 25. Nie wiem teraz jak zareaguje mój organizm na niego, trochę się szczerze tego boję. Nie chciałabym przytyć, a wiem że ważne jest by spróbować zmniejszyć albo zatrzymać chociaż guzka. Moje wyniki są dobre, więc boję się że namieszam tym lekiem, co myślicie? TSH - 0,866 Anty TPO - 1,7 Sód - 139 Cholesterol - 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiax
Velinka nie boj sie, euthyrox bierz tak jak powiedzial lekarz tym bardziej ze masz mala dawke, ja klopoty z tarczyca mam juz 10 lat, a mam 28, jestem po radiojodzie, wiec leki bede brac do konca zywota, aktualnie mam dawke 150 (wczesniej 200), czuje sie dobrze, chociaz juz wlasciwie nie pamietam jak to jest czuc sie dobrze, jest lepiej jak bylo, nie spie po 15 godzin dziennie, jest mi cieplo, nie wypadaja wlosy i schudlam 20 kilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba z tego sie najbardziej ciesze :) :) taka laska fajna teraz jestem :) dbajcie dziewczyny o tarczyce!!!! to naprawde wazne, ja troche sobie olalam sprawe i w zeszlym rpku tsh mialam 104, kobita jak dawala mi wyniki badan myslala ze ducha widzi i sama ducha nie wyzionela, dziwila sie ze jeszcze po ziemi chodze da sie z tym zyc, caluski dla wszystkich tarczyczek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
HELLO mam pytanko mam hasimoto, tsh juz norma od lipca biore letrox 50 wysokie przeciwciała mialam teraz w styczniu robie kontrole mam takie pytanko czy ktoras z was przy niedoczynnosci hashimoto poddala sie operacji , zabiegowi przy ktorym konieczna byla narkoza?? pytam bo musze wykonac zabieg korekcyjny i strasznie sie boje za narkoza mnie zabije jeszcze nie bylam na konsultacji , ale dreczy mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
HELLO mam pytanko mam hasimoto, tsh juz norma od lipca biore letrox 50 wysokie przeciwciała mialam teraz w styczniu robie kontrole mam takie pytanko czy ktoras z was przy niedoczynnosci hashimoto poddala sie operacji , zabiegowi przy ktorym konieczna byla narkoza?? pytam bo musze wykonac zabieg korekcyjny i strasznie sie boje za narkoza mnie zabije jeszcze nie bylam na konsultacji , ale dreczy mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
pisze raz jeszcze poniewaz cos ise zacina na tej stronie mam hashimoto niedoczynnosc przyjmuje letrox 50 . tsh w normie juz mam ale chcicalabym wykonac zabieg korekcyjny narkoza szok boje sie na maxa . czy ktos z was poddal sie narkozie jesli tak jakie samopoczucie towarzyszy po narkozie , a moze przy tarzycy tylko musowo w razie zagrozenia zycia podaja narkoze cholera jeszcze sie nie komsultowalam z lekarzem endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
pisze raz jeszcze poniewaz cos ise zacina na tej stronie mam hashimoto niedoczynnosc przyjmuje letrox 50 . tsh w normie juz mam ale chcicalabym wykonac zabieg korekcyjny narkoza szok boje sie na maxa . czy ktos z was poddal sie narkozie jesli tak jakie samopoczucie towarzyszy po narkozie , a moze przy tarzycy tylko musowo w razie zagrozenia zycia podaja narkoze cholera jeszcze sie nie komsultowalam z lekarzem endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
pisze raz jeszcze poniewaz cos ise zacina na tej stronie mam hashimoto niedoczynnosc przyjmuje letrox 50 . tsh w normie juz mam ale chcicalabym wykonac zabieg korekcyjny narkoza szok boje sie na maxa . czy ktos z was poddal sie narkozie jesli tak jakie samopoczucie towarzyszy po narkozie , a moze przy tarzycy tylko musowo w razie zagrozenia zycia podaja narkoze cholera jeszcze sie nie komsultowalam z lekarzem endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×