Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość kania16
Witam. Jestem mamą 8-letniej Kamili. Endokrynolog zalecił euthyrox mojej córce na nadwagę (podobno wyniki tarczycy \"zbliżone do normy\" - słowa pani lekarki), najpierw w dawce 25, potem pól tabletki 75, od dzisiaj 50. Trwa to od roku, ale żadnych efektów w postaci schudnięcia nie ma. Mam wręcz wrażenie, że córka tyje szybciej. Czy ktoś może ma podobny problem i wie co z tym zrobić? Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaniu16
napisz do mnie na gg 6967812 marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość extravirgin
Witam, biore euthyrexN75 od 15 dni czuje sie spuchnieta i jakbym utyla ,wlosy mi wypadaly wczesniej przed po tym leku .Najgorsze to ,ze sie po tym tyje a mialo chudnac zastanawiam sie czy nie przestac tsh mialam 5,20 a ft3 ift4 w normie jest gorzej po tym leku niz bylo moze nie potrzebnie rozreguluje sobie organizm do tego latam sikac jakbym miala prostate .ludzie gdzie tu jakis dobry endokrynolog ? podobno w wawie na saskiej 60 jest ale tam nie ma zapisow nawych pacjentow ...cieszylam sie ze bede wreszcie miala porzadek ze soba i schudne jak kiedys wygladala a tu prosze ...zamieniam sie w potwora to jaka dawke trzeba przyjmowac a moze odstawic? w gardle czuje jakbym miala pilke ktora mi utkwila.napiszcie co mam robic brac czy przestac ?brzuch mam jak w ciazy noga robi sie jak slon Rubensowskie ksztalty nie sa moimi ulubionymi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ło matko jedyna
fajnie ze leczy się już mi moim rodzice zaniedbali i teaz mama duże kłopopty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandragora83
Biorę Euthyrox od ok 2 m-cy. I wcale nie jest lepiej. Z pamięcią czy koncentracją nigdy nie miałam problemów. Natomiast jestem ospała. Nic mnie nie cieszy, mam wahania nastrojów... I niestety tyję. Już mam brzuch jak w ciąży. A wcale nie jem dużo, nie objadam się. Czy ktoś ma podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandragora83
Biorę Euthyrox od ok 2 m-cy. I wcale nie jest lepiej. Z pamięcią czy koncentracją nigdy nie miałam problemów. Natomiast jestem ospała. Nic mnie nie cieszy, mam wahania nastrojów... I niestety tyję. Już mam brzuch jak w ciąży. A wcale nie jem dużo, nie objadam się. Czy ktoś ma podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandragora83
Biorę Euthyrox od ok 2 m-cy. I wcale nie jest lepiej. Z pamięcią czy koncentracją nigdy nie miałam problemów. Natomiast jestem ospała. Nic mnie nie cieszy, mam wahania nastrojów... I niestety tyję. Już mam brzuch jak w ciąży. A wcale nie jem dużo, nie objadam się. Czy ktoś ma podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandragora25
Biorę Euthyrox od ok 2 m-cy. I wcale nie jest lepiej. Z pamięcią czy koncentracją nigdy nie miałam problemów. Natomiast jestem ospała. Nic mnie nie cieszy, mam wahania nastrojów... I niestety tyję. Już mam brzuch jak w ciąży. A wcale nie jem dużo, nie objadam się. Czy ktoś ma podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandragora25
Biorę Euthyrox od ok 2 m-cy. I wcale nie jest lepiej. Z pamięcią czy koncentracją nigdy nie miałam problemów. Natomiast jestem ospała. Nic mnie nie cieszy, mam wahania nastrojów... I niestety tyję. Już mam brzuch jak w ciąży. A wcale nie jem dużo, nie objadam się. Czy ktoś ma podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Euthyrox od ok 2 m-cy. I wcale nie jest lepiej. Z pamięcią czy koncentracją nigdy nie miałam problemów. Natomiast jestem ospała. Nic mnie nie cieszy, mam wahania nastrojów... I niestety tyję. Już mam brzuch jak w ciąży. A wcale nie jem dużo, nie objadam się. Czy ktoś ma podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Malenka25
2 miesiące to niewiele. Zależy oczywiście jak zaawansowana była Twoja niedoczynność, ale na poprawę często, chociaż nie zawsze, trzeba czekać wiele miesięcy, zwłaszcza, jeżeli chodzi o sferę psychiczną. Tycie (przy normalnym jedzeniu) świadczy o tym, że masz zbyt małą dawkę leku. Ale to normalne na początku. Zaczyna się od mniejszej dawki i stopniowo się ją zwiększa, aż dojdzie się do tej właściwej. Może to potrwać kilka ładnych miesięcy. Napisz jaką bierzesz dawkę, od jakiego czasu, kiedy ostatnio badałaś poziom hormonów i jaki był wynik. Brzuch jak w ciąży to niestety częsty objaw. U niektórych osób jest spowodowany nietolerancją laktozy lub glutenu. Możesz sprawdzić, czy ten problem Cię nie dotyczy - zmiana diety lub badania zlecone przez lekarza. U niektórych niestety przyczyna wydętego brzucha jest nieznana. Układ pokarmowy jest osłabiony, musisz uważać na to co jesz, pilnować regularnych pór posiłków itp. Jeżeli chcesz schudnąć absolutnie nie stosuj drakońskich diet, nie ograniczaj radykalnie ilosci jedzenia, nie omijaj posiłków. Przy niedoczynności takie metody odchudzania dadzą efekt wręcz odwrotny do zamierzonego. Wybierz sobie jakąś racjonalną dietę (np. niełączenia albo bardzo skuteczną przy niedoczynnosciu dietę montignac) albo zwyczajnie zacznij jeść "dietetycznie" (razowe produkty, dobre tłuszcze zamiast złych, dużo warzyw itp.), a kiedy dojdziesz do właściwej dawki hormonów zaczniesz chudnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Malenka25
2 miesiące to niewiele. Zależy oczywiście jak zaawansowana była Twoja niedoczynność, ale na poprawę często, chociaż nie zawsze, trzeba czekać wiele miesięcy, zwłaszcza, jeżeli chodzi o sferę psychiczną. Tycie (przy normalnym jedzeniu) świadczy o tym, że masz zbyt małą dawkę leku. Ale to normalne na początku. Zaczyna się od mniejszej dawki i stopniowo się ją zwiększa, aż dojdzie się do tej właściwej. Może to potrwać kilka ładnych miesięcy. Napisz jaką bierzesz dawkę, od jakiego czasu, kiedy ostatnio badałaś poziom hormonów i jaki był wynik. Brzuch jak w ciąży to niestety częsty objaw. U niektórych osób jest spowodowany nietolerancją laktozy lub glutenu. Możesz sprawdzić, czy ten problem Cię nie dotyczy - zmiana diety lub badania zlecone przez lekarza. U niektórych niestety przyczyna wydętego brzucha jest nieznana. Układ pokarmowy jest osłabiony, musisz uważać na to co jesz, pilnować regularnych pór posiłków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Malenka25
2 miesiące to niewiele. Zależy oczywiście jak zaawansowana była Twoja niedoczynność, ale na poprawę często, chociaż nie zawsze, trzeba czekać wiele miesięcy, zwłaszcza, jeżeli chodzi o sferę psychiczną. Tycie (przy normalnym jedzeniu) świadczy o tym, że masz zbyt małą dawkę leku. Ale to normalne na początku. Zaczyna się od mniejszej dawki i stopniowo się ją zwiększa, aż dojdzie się do tej właściwej. Może to potrwać kilka ładnych miesięcy. Napisz jaką bierzesz dawkę, od jakiego czasu, kiedy ostatnio badałaś poziom hormonów i jaki był wynik. Brzuch jak w ciąży to niestety częsty objaw. U niektórych osób jest spowodowany nietolerancją laktozy lub glutenu. Możesz sprawdzić, czy ten problem Cię nie dotyczy - zmiana diety lub badania zlecone przez lekarza. U niektórych niestety przyczyna wydętego brzucha jest nieznana. Układ pokarmowy jest osłabiony, musisz uważać na to co jesz, pilnować regularnych pór posiłków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Malenka25
2 miesiące to niewiele. Zależy oczywiście jak zaawansowana była Twoja niedoczynność, ale na poprawę często, chociaż nie zawsze, trzeba czekać wiele miesięcy, zwłaszcza, jeżeli chodzi o sferę psychiczną. Tycie (przy normalnym jedzeniu) świadczy o tym, że masz zbyt małą dawkę leku. Ale to normalne na początku. Zaczyna się od mniejszej dawki i stopniowo się ją zwiększa, aż dojdzie się do tej właściwej. Może to potrwać kilka ładnych miesięcy. Napisz jaką bierzesz dawkę, od jakiego czasu, kiedy ostatnio badałaś poziom hormonów i jaki był wynik. Brzuch jak w ciąży to niestety częsty objaw. U niektórych osób jest spowodowany nietolerancją laktozy lub glutenu. Możesz sprawdzić, czy ten problem Cię nie dotyczy - zmiana diety lub badania zlecone przez lekarza. U niektórych niestety przyczyna wydętego brzucha jest nieznana. Układ pokarmowy jest osłabiony, musisz uważać na to co jesz, pilnować regularnych pór posiłków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co wy o tym myslicie ale ja stwierdzam ze leczenie tarczycy nie powinno odbywac sie tez bez konsultacji z psychiatra. Ja jeszcze tydzien temu bylam nie do zycia. moj tsh>100 nie dawal mi normalnie egzystowac.( depresja na maxa, tycie,wypadanie wlosow lamanie paznokci ......no i zmiennosc nastrojow z furiatki nagle stawalam sie beksa,nieprzespane noce) kiedy lekarz rodzinny przepisal mi euthyrox n25 mialam brac tylko pol tabletki przez 10 dni ja po 4 dniach zwiekszylam do 1 tabl. jutro biore juz 1,5 tabl. przepisal mi jeszcze coaxil (to jest lek na depresje ale on tez zaczyna dzialac po ok 10 dniach) neurol, i stimox na spanko. przyznaje ze po tej serii \"wracam juz do zycia\", zaczynam byc z powrotem soba, nawet wzielam sie za sprzatanie wyszlam po zakupy.....no i zalatwilam sobie wizyte pierwsza u endo. narobilam zamieszania w przychodni.Grzecznie sie pani w rejestracji spytalam jak dlugo mam czekac na wizyte do lekarza z talkimi wynikami no i nagle znalazlo sie dla mnie miejsce mam byc przyjeta jako pierwsza 29.10 (dopiero wtedy u nas bedzie endo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niunia_1410
super, że wszystko idzie w dobrym kierunku :-) mi psychiatra i leki od niego niestety nie pomogły, ale po pewnym czasie leczenia hormonami depresja ustąpiła trudno mi powiedzieć, kiedy dokładnie, bo poprawa następowała stopniowo..energia i zapał się pojawiały, ale blues został, potem na odwrót ;-) i tak po kilku dołakch i górkach w końcu jestem znowu sobą całkowicie trwało to ponad pół roku ale w porównaniu z kilkuletnim zmaganiem się z własną psychiką to właściwie nic takiego teraz dbaj o regularne kontrole i wizyty u endo będzie dobrze :-) pozdrawiam marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Euthyrox
A można sporzywać alkohol w czasie brania leku??? Biore rano i niewiem czy wolno mi walnąć piwko wieczorem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
hello ja dzis wlasnie wypilam po paru miesiacach winko tzn niecałe , iii poki co odpokac jest ok mysle ze umiarkowanie nalezy postępowac z alko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę euthyrox i moja rada: najpierw lekarz, potem badania i znów lekarz i dopiero tabletki. Leczyłam się jako nastolatka, potem tsh w normie teraz znowu wróciło. Lekarz ustala dawkę indywidualnie dla każdego pacjenta (wcześniej przeprowadza wywiad ważna jest też waga osoby chorej bo do niej między innymi ustala się dawkę, ja przy wadze 55kg łykam dwie tabletki euthyrox50). Biorę lek od dwóch tygodni, zero skutków ubocznych ale jak wiadomo każdy organizm jest inny, jedni będą tolerować euthyrox i inni nie i wtedy lekarz przepisuje inny lek. Tak było w moim przypadku gdy wykryto niedoczynność tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę euthyrox i moja rada: najpierw lekarz, potem badania i znów lekarz i dopiero tabletki. Leczyłam się jako nastolatka, potem tsh w normie teraz znowu wróciło. Lekarz ustala dawkę indywidualnie dla każdego pacjenta (wcześniej przeprowadza wywiad ważna jest też waga osoby chorej bo do niej między innymi ustala się dawkę, ja przy wadze 55kg łykam dwie tabletki euthyrox50). Biorę lek od dwóch tygodni, zero skutków ubocznych ale jak wiadomo każdy organizm jest inny, jedni będą tolerować euthyrox i inni nie i wtedy lekarz przepisuje inny lek. Tak było w moim przypadku gdy wykryto niedoczynność tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
czesc to znowu ja wydawalo mi sie ze jest ok , a tu nagle klade sie spac, i co caly czas dretwienie nóg , rąk , oslabienie zasnac nie mogłam bo czulam ze przestaje oddychac, wstawlam do pionu i zle mi bylo teraaz siedze i modle sie zeby zasnac :((( kto tak ma ????????? miał? o co chodzi skoro biore juz letrox 50 , bjakis dluzszy czas i tsh mam prawie w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
polozylam sie , i coz zasnac nie moge dretwienie nog rąk osłabienie dretwienie szczeki i wrazenie jakby bezdech ,, wstaalam do pionu ze strachu , kiedys tak mialam , jak bralam nizszy hormon letrox25 teraz mi spada do normy , od dluzszego czasu przyjmuje 50 co to moze byc jaka przyczyna? pomocy modle sie zeby zasnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
polozylam sie , i coz zasnac nie moge dretwienie nog rąk osłabienie dretwienie szczeki i wrazenie jakby bezdech ,, wstaalam do pionu ze strachu , kiedys tak mialam , jak bralam nizszy hormon letrox25 teraz mi spada do normy , od dluzszego czasu przyjmuje 50 co to moze byc jaka przyczyna? pomocy modle sie zeby zasnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beatalasz
niestety, tolerancja alkoholu przy braniu Euthyroxu jest marna to pewnie przez osłabioną lekiem wątrobę (pewnie też dlatego lekarze mówią, zeby nie pić) ja już po większym kieliszku wina źle się czuję dlatego prawie wcale nie piję od czasu do czasu mały kieliszek wina do kolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
mialas te same objawy? ja chyba nie dodoalam ze biore letrox a nie eutyrox , ale chyba zaczenia wiekszego nie ma w zasadzie to i piwka tez nie mozna:( ojoj :(?????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
ojoj ale takie objawy dretwienia , oslabienia bezdechu sa przy oslabieniu wątroby??? mialas takie same objawy? to jest koszmar , panika, mysli ze zaraz sie fiknie skoro winka nie mozna to piwka tez pewnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beatalasz
"oslabienia bezdechu ... koszmar , panika, mysli ze zaraz sie fiknie" to są objawy ataku przeciwciał tarczycowych, najczęściej ma miejsce w środku nocy może być silniejszy po alkoholu idż do apteki i kup sobie selen, łykaj 200 mcg dziennie to zmniejszy ilość przeciwciał a z winem i piwem sama poeksperymentuj, zobacz co możesz a czego nie ja mam po alkoholu raczej objawy typu puchnięcie nóg, ból głowy, nudności - i to tego samego dnia, niedługo po wypiciu pozdrawiam, marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
DZIEKUJE SERDECZNIE ZA INFO:)JEST MI TROCHE RAŻNIEJ.IDE PO SELEN :) BUZKA PS FAKTYCZNIE WYPILAM SZKLANECZKE PIWKA NIEDAWNO I NIC MI NIE BYŁO ALE MUSZE DODAC ZE CZASEM TE AKCJE ZDRETWIENIA KONICZYN DOPADAJA MNIE I W DZIEŃ CHYBA TEZ TAK BYWA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beatalasz
nie słyszałam o tym drętwienie moze być spowodowane różnymi rzeczami, na przykład niedoborem magnezu albo chorobą nerek magnez mozesz sobie kupić w aptece już teraz, nie zaszkodzi , bo przy niedoczynności braki magnezu są częste na Twoim miejscu poszłabym do lekarza, niech zleci badania mi nic nie cierpnie, a leczę się na niedoczynność od 3 lat, biorę Euthyrox N125 marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
dziekuje Martuniu mam nadzieje ze ty stabilnie sie czujesz dobrze i pewnie :) ale duza dawke bierzesz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×