Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość do beatalasz
teraz czuję się w miarę dobrze, ale mam za sobą niezłe jazdy z własnego doświadczenia mogę poradzić samodzielne dokształcenie się w dziedzinie leczenia niedoczyności i chorób z nią powiązanych nasz słuzba zdrowia (nawet ta prywatna) to często nieporozumienie wcale nie biorę dużej dawki, przeciętnie docelowa dawka wynosi 1,6 mikrograma na kilogram masy ciała (u niektórych więcej, u niektórych mniej, w zależności od tego, na ile tarczyca jest niesprawna) na początku dawka 150 czy 175 może się wydawać ogromna, bo organizm reaguje bardzo silnie na każde 12,5, ale później nie odczuwa się tych zmian i zwiększenie dawki nawet o 50 to nie jest problem u mnie akurat by się zgadzało mniej więcej, bo ważę 75-77 kg (179 cm) pozdrawiam, marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
martuniu rzeczywiscie z ta choroba nalezy sie zaprzyjaznic poznac ja , oswoic i potem bedzie lepiej ale ile kasy wydalam na leczenie nerwicy to szkoda gadac w waiwe mam naprawde dobry namiar na endo . napisz do mnie na gg 2454267

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **mm**
ja nie wiedzialam ze majac niedoczynnosc mozna mic zmienne nastroje, ja biore euthyrox juz ponad rok mam jeszcze przez pol roku go brac, chocaz nie mialam duzego odchylenia w wynikach, juz od pol roku mialam dobre wynkiki tsh, lekarka tylko kazala mi kontynuowac branie leku profilaktycznie, ogolnie to bardzo mi pomogl ten, lek, wczesniej bylam strasznie senna i slaba, skonczylo sie to po jakims miesiacu brania, ale wlosy mi strasznie wypadaja i mam wybuchy goraca, chyba bede musiala o tym powiedziec mojej lekarce, chociaz pewnie wyniki bede miala ok skoro juz wczesniej mi sie unormowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **mm**
ja nie wiedzialam ze majac niedoczynnosc mozna mic zmienne nastroje, ja biore euthyrox juz ponad rok mam jeszcze przez pol roku go brac, chocaz nie mialam duzego odchylenia w wynikach, juz od pol roku mialam dobre wynkiki tsh, lekarka tylko kazala mi kontynuowac branie leku profilaktycznie, ogolnie to bardzo mi pomogl ten, lek, wczesniej bylam strasznie senna i slaba, skonczylo sie to po jakims miesiacu brania, ale wlosy mi strasznie wypadaja i mam wybuchy goraca, chyba bede musiala o tym powiedziec mojej lekarce, chociaz pewnie wyniki bede miala ok skoro juz wczesniej mi sie unormowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *mm*
ja nie wiedzialam ze majac niedoczynnosc mozna mic zmienne nastroje, ja biore euthyrox juz ponad rok mam jeszcze przez pol roku go brac, chocaz nie mialam duzego odchylenia w wynikach, juz od pol roku mialam dobre wynkiki tsh, lekarka tylko kazala mi kontynuowac branie leku profilaktycznie, ogolnie to bardzo mi pomogl ten, lek, wczesniej bylam strasznie senna i slaba, skonczylo sie to po jakims miesiacu brania, ale wlosy mi strasznie wypadaja i mam wybuchy goraca, chyba bede musiala o tym powiedziec mojej lekarce, chociaz pewnie wyniki bede miala ok skoro juz wczesniej mi sie unormowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ommmmnnnn
ja nie wiedzialam ze majac niedoczynnosc mozna mic zmienne nastroje, ja biore euthyrox juz ponad rok mam jeszcze przez pol roku go brac, chocaz nie mialam duzego odchylenia w wynikach, juz od pol roku mialam dobre wynkiki tsh, lekarka tylko kazala mi kontynuowac branie leku profilaktycznie, ogolnie to bardzo mi pomogl ten, lek, wczesniej bylam strasznie senna i slaba, skonczylo sie to po jakims miesiacu brania, ale wlosy mi strasznie wypadaja i mam wybuchy goraca, chyba bede musiala o tym powiedziec mojej lekarce, chociaz pewnie wyniki bede miala ok skoro juz wczesniej mi sie unormowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Ja też do was dołączam. Od 2 m-cy biorę Ruthyrox, najpierw 25 a teraz 50. Za miesiąc idę na kontrolę. Wogóle endokrynolog stwierdziła u mnie niedoczynność bardziej po objawach i nawet nie skierowała mnie na badania. Fakt że miesiąc wcześniej robiłam badania ale brałam tabletki anty i poziom TSH był oszukany. Zobaczymy jak teraz wyjdą badania. Nie jestem do końca przekonana do tego leku. Powiedzcie czy po Euthyroxie można przytyć? Mo lekarz powiedział że to niby hormon chudnięcia, ale nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie kobitki zmagające się z tym gó...m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Ja też do was dołączam. Od 2 m-cy biorę Ruthyrox, najpierw 25 a teraz 50. Za miesiąc idę na kontrolę. Wogóle endokrynolog stwierdziła u mnie niedoczynność bardziej po objawach i nawet nie skierowała mnie na badania. Fakt że miesiąc wcześniej robiłam badania ale brałam tabletki anty i poziom TSH był oszukany. Zobaczymy jak teraz wyjdą badania. Nie jestem do końca przekonana do tego leku. Powiedzcie czy po Euthyroxie można przytyć? Mo lekarz powiedział że to niby hormon chudnięcia, ale nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie kobitki zmagające się z tym gó...m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Ja też do was dołączam. Od 2 m-cy biorę Ruthyrox, najpierw 25 a teraz 50. Za miesiąc idę na kontrolę. Wogóle endokrynolog stwierdziła u mnie niedoczynność bardziej po objawach i nawet nie skierowała mnie na badania. Fakt że miesiąc wcześniej robiłam badania ale brałam tabletki anty i poziom TSH był oszukany. Zobaczymy jak teraz wyjdą badania. Nie jestem do końca przekonana do tego leku. Powiedzcie czy po Euthyroxie można przytyć? Mo lekarz powiedział że to niby hormon chudnięcia, ale nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie kobitki zmagające się z tym gó...m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Ja też do was dołączam. Od 2 m-cy biorę Ruthyrox, najpierw 25 a teraz 50. Za miesiąc idę na kontrolę. Wogóle endokrynolog stwierdziła u mnie niedoczynność bardziej po objawach i nawet nie skierowała mnie na badania. Fakt że miesiąc wcześniej robiłam badania ale brałam tabletki anty i poziom TSH był oszukany. Zobaczymy jak teraz wyjdą badania. Nie jestem do końca przekonana do tego leku. Powiedzcie czy po Euthyroxie można przytyć? Mo lekarz powiedział że to niby hormon chudnięcia, ale nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie kobitki zmagające się z tym gó...m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Ja też do was dołączam. Od 2 m-cy biorę Ruthyrox, najpierw 25 a teraz 50. Za miesiąc idę na kontrolę. Wogóle endokrynolog stwierdziła u mnie niedoczynność bardziej po objawach i nawet nie skierowała mnie na badania. Fakt że miesiąc wcześniej robiłam badania ale brałam tabletki anty i poziom TSH był oszukany. Zobaczymy jak teraz wyjdą badania. Nie jestem do końca przekonana do tego leku. Powiedzcie czy po Euthyroxie można przytyć? Mo lekarz powiedział że to niby hormon chudnięcia, ale nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie kobitki zmagające się z tym gó...m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Ja też do was dołączam. Od 2 m-cy biorę Euthyrox, najpierw 25 a teraz 50. Za miesiąc idę na kontrolę. Wogóle endokrynolog stwierdziła u mnie niedoczynność bardziej po objawach i nawet nie skierowała mnie na badania. Fakt że miesiąc wcześniej robiłam badania ale brałam tabletki anty i poziom TSH był oszukany. Zobaczymy jak teraz wyjdą badania. Nie jestem do końca przekonana do tego leku. Powiedzcie czy po Euthyroxie można przytyć? Mo lekarz powiedział że to niby hormon chudnięcia, ale nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie kobitki zmagające się z tym gó...m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Ja też do was dołączam. Od 2 m-cy biorę Euthyrox, najpierw 25 a teraz 50. Za miesiąc idę na kontrolę. Wogóle endokrynolog stwierdziła u mnie niedoczynność bardziej po objawach i nawet nie skierowała mnie na badania. Fakt że miesiąc wcześniej robiłam badania ale brałam tabletki anty i poziom TSH był oszukany. Zobaczymy jak teraz wyjdą badania. Nie jestem do końca przekonana do tego leku. Powiedzcie czy po Euthyroxie można przytyć? Mo lekarz powiedział że to niby hormon chudnięcia, ale nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie kobitki zmagające się z tym gó...m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
Nie przytyjesz.Euthyrox pomoże "naprawic Twoją przemianę materii oraz uregulować funkcję twoich hormonow plciowych.Hormony tarczycy są bardzo ważne dla prawidlowego przebiegu ciąży.Głowa do gory,będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Przepraszam za tyle postów ale explorer sie wieszał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Przepraszam za tyle postów ale explorer sie wieszał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przytyć można, niestety wiem to po sobie. Ale z tego co wiem, to wina złej dawki. Drogie Panie, a jak z waszym miesiączkowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Biedna Tarczyca --> tabletki anty nie przeszkadzają w robieniu badań na tarczycę. Później w trakcie leczenia osoby biorące tabletki antykoncepcyjne mogą wymagać większych dawek Euthyroxu, ale w praktyce nie ma to znaczenia, ponieważ dawkę dobiera się i tak indywidualnie na podstawie wyników badań i objawów. Po Euthyroxie nie przytyjesz. Wręcz odwrotnie - lek ten przyspiesza przemianę materii. Ważne jest tylko włąściwe dobranie dawki. Malenka25 --> Ty nie utyłaś od Euthyroxu, tylko od niedoczynności tarczycy. Masz za małą dawkę leku. Badania w maju? Strasznie dawno :-( idż zrób sobie TSH i leć do lekarza żeby dostosował dawkę Euthyroxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Cytrynko! Wiem, maj było daaaawno temu. Pod koniec listopada mam wizytę u endokrynologa i wtedy będę robić badania. Straszna ta nasza służba zdrowia :( W ogóle dziękuję wszystkim osobom, które biorą tutaj udział w dyskusji. Jesteście skarbnicą wiedzy :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Cytrynko! Wiem, maj było daaaawno temu. Pod koniec listopada mam wizytę u endokrynologa i wtedy będę robić badania. Straszna ta nasza służba zdrowia :( W ogóle dziękuję wszystkim osobom, które biorą tutaj udział w dyskusji. Jesteście skarbnicą wiedzy :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Kurczę, moja endokrynolog zapisala mi dawke leku na podstawie objawow (bielactwo, uczucie zimna, wypadanie włosów, przybranie na wadze, opuchnięcie ciała, problemy z pamiecią) i na podstawie wczesniejszych badań. najpierw brałam 25, pozniej 35 a teraz 50. I tak do kolejnych badań. Mam nadzieję że później na ich podstawie dobierze mi odpowiednią dawke leku. Jak nie to pójdę do innego lekarza, może coś wicej się dowiem. A co do tabletek anty to kazała mi je odstawić NA ROK dopoki mi sie hormony nie ustabilizują, bo ponoć tabsy wprowadzaja straszny bałagan i wyniki nie są prawdziwe. Nie wiem już co o tym myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Biedna Tarczyca --> to, ze endo przepisała Euthyrox tylko na podstawie objawów nie jest takie niezwykłe. Miałaś bardzo wyraźne objawy niedoczynności. Jeszcze kilkadziesiat lat temu badania laboratoryjne nie byly tak rozpowszechnione i hormony zapisywano właśnie na podstawie wywiadu i wyraźnych objawów. Takie postępowanie zresztą teraz też w wielu przypadkach byłoby znacznie lepsze, bo lekarze za bardzo polegają na samych wynikach badań i nie słuchają zbyt uważnie pacjentów, którzy skarżą się na dokuczajace im objawy. A normy to normy - nie dają gwarancji, że każdy będzie się czuł tak samo przy danym poziomie hormonów. Niepokoi mnie natomiast to, ze lekarka kazała Ci odstawić tabsy. Nie wpływają one na leczenie niedoczynności i rozpoczęcie leczenia tarczycy nie jest wcale powodem do ich odstawienia. Wręcz przeciwnie, wielu lekarzy zapisuje je obowiązkowo kobietom, u których zdiagnozowano niedoczynnosć, aby przypadkiem nie zaszły w ciążę przed unormowaniem poziomu hormonów (ciąza przy niedoborze hormonów tarczycy stanowi zagrożenie zarówno dla matki, jak i dla dziecka). Jeżeli dobrze tolerowałaś hormonalną antykoncepcję, nie ma powodu, aby z niej teraz rezygnować. Własnie ich odstawienie może spowodować teraz dodatkowe zawirowania hormonalne. Nie jest to przypadkiem jedna z tych lekarek, które uważają, że ciąża jest złotym środkiem na wszystkie kłopoty kobiece? Bo znam taką jedną :-( i znam dziewczyny, które jej uwierzyły. Ja leczyłam się już u 3 endokrynologów (ostatnia z nich jest znakomitym specjalistą, zajmuje się często problemami niepłodności i ciążami kobiet z niedoczynnością) i żaden z nich nie wspomniał nawet, że powinnam odstawić tabletki antykonepcyjne. Moja obecna endo powiedziała nawet, że mogę je odstawić dopiero, kiedy poziom hormonów tarczycy podczas 2 kolejnych badań będzie właściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
kochani co powiecie na atak antycial ? jak mozna to zwalczyc uciszyc itd piszecie ze po eutyroxie si e chudnie a po letroxie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
kochani co powiecie na atak antycial ? jak mozna to zwalczyc uciszyc itd piszecie ze po eutyroxie si e chudnie a po letroxie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
jak uciszyc , zwalczyc atak przeciwciał ???? czy po letroxie tez sie chudnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
kochani jak zwalczyc atak przeciwciał jakie macie patenty ??? i czy po letroxie tez sie chudnie jak przy eturoxie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Coś mi się wydaje, że teraz bo zrobieniu badań będę musiała zasięgnąc opinii innego endokrynologa. Moja mi powiedziała że tabletki anty powodują burdel w organizmie i nie może stwierdzić jaki mam właściwy poziom TSH, bo tabletki ponoć jeszcze go obniżają. Dzięki za Wasze opinie, naprawdę mi ułatwiają spojrzenie na niedoczynność i niedouczenie naszych polskich konowałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Coś mi się wydaje, że teraz bo zrobieniu badań będę musiała zasięgnąc opinii innego endokrynologa. Moja mi powiedziała że tabletki anty powodują burdel w organizmie i nie może stwierdzić jaki mam właściwy poziom TSH, bo tabletki ponoć jeszcze go obniżają. Dzięki za Wasze opinie, naprawdę mi ułatwiają spojrzenie na niedoczynność i niedouczenie naszych polskich konowałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Coś mi się wydaje, że teraz bo zrobieniu badań będę musiała zasięgnąc opinii innego endokrynologa. Moja mi powiedziała że tabletki anty powodują burdel w organizmie i nie może stwierdzić jaki mam właściwy poziom TSH, bo tabletki ponoć jeszcze go obniżają. Dzięki za Wasze opinie, naprawdę mi ułatwiają spojrzenie na niedoczynność i niedouczenie naszych polskich konowałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×