Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość beatalasz
ok, a napiszcie mi , jak biore teraz 50 tydzien , i czulam sie ok a dzis gorzej , a wczesniej bralam 25 i mam tsh 7 , to w przypadku jak bede sie coraz gorzej czula mam przerwac dawke czy zmienjszyc , a potem zwiekszac po trochu? od konca lipca majac 13 tsh bralam 25 letrox , widac za malo niunia jaknakbardziej mozesz sie zle czuc skoro masz takie tsh , postaraj sie wkrecic do endokrynloga i obgadac sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
śpiaczka matko ale tylko przy infekcji ona moze wystapic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty
przy tsh=7 zwiększyłaś do 50? przepraszam, ale nie do końca zrozumiałam i jak gorzej? jakie objawy? wystąpiły dopiero po tygodniu brania nowej dawki? badałaś poziom przeciwciał tarczycowych? atak przeciwciał występuje najczęściej w środku nocy, może się róznie objawiać, zwykle jest to lekka panika, wrażenie, że serce staje, poty itp. jak przy nerwicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
tak masz racje w nocy mam taki stany przeciwciala tarcycy zaraz ci podam spojrze w badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty
śpiączka ta najczęściej występuje właśnie w rakcie jakiejś choroby, gdy organizm jest osłabiony ale przy dużej niedoczynnosci moze wystąpic bez związku z inną chorobą, zwłaszcza, jeżeli występuje tzw. obrzęk śluzowaty (czyli właśnie to puchnięcie, o którym pisze niunia) ale Ciebie to nie dotyczy ;-) nie masz poważnej niedoczynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rano jak sie obudze bede starsza(mam 34 urodziny) i w prezencie sobie zafunduje cala tableteczke mam nadzieje ze to mi poprawi samopoczucie a tak nawiasem to cos kiepsko mi sie zaczyna ten nastepny rok zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
ostatnie atpo mrobione 30 czerwca to 459, 5 od poczatku w lipcu wyszlo ze mam 13 tsh , lekarz kazal mi brac 50 , bralam bylo cudowni e, lecz po ok 2 tygodni arytmia mega arytmia poszlam do niej kazala mi przerwac na 3 dni po czym od poczatku brac 25 przez tydzien a potem 50 letrox i tak mialam wkoło wkoncu zostalam przy 25 do konca wrezsnia , od pazdziernika zaczelam brac 50 bo mialam uciski wglowie , na ten czas uciski zniknely , ale czasem czuje sie fatalnie a czasem lepiej wachania odczuwam dodam ze roiac krew na dawce 25 letrox tsh wynosi 6,5 a dzis zrobilam tsh na dawce 50 letrox zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
ft4 1.19 ft34,1 ale to z lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
niunia , idz do lekarza wbij sie na ,, chama ,, on musi ciebie przyjac , powiedz co ci jest i najlepsze zawsze to stosuje troche zciemniam wtedy sie lituja , musisz troche ponarzekac i powiedziec ze fatanlnie jest ztoba , ze dziecko teraz jest z sasiadka bo ty fatalni e sie poczulas , musza cie przyjac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty i niuni
niunia_1410, będzie lepiej, zobaczysz :-) to właśnie będzie ten rok, w którym wrócisz do normalności. beatalasz, to wolniej "skacz" do kolejnej dawki. Nawet jeżeli zmiana o 12,5 będzie za duża, weź 6,25. Możesz przecinać te tabletki. Jeżeli teraz się źle czujesz, cofnij się o schodek ;-) bierz 37,5. Potem zwiększ. I zrób badania na serce, jeżeli endo nie da skierowania idź sama do kardiologa. A na przeciwciała bierz selen. Kupisz w aptece bez recepty. 200mikrogramów dziennie. Powinnaś po tym lepiej spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
sluchajcie ja naprwde juz nie denruje sie tak jak kiedys sama sie nakrecalam ze umre zaraz , a to nerwica towrzyszaca przy tarczycy po tej akupunkturze jestem jak luzak po trawce :) ale neiststy czasem slabiona jestem , to serce czasem tak slabiutko bije potem przeskakuje z ,, nogi na noge,, i to trwa pare sekund , choc dl amnie wiecznosc ale wiem ze kiedys jak sie nakrecalam ze zaslabne to zaslablam, a teraz wmawiam sobie nie nie nie wszytsko jest ok i przechodzi postarajcie sie kontorlowac mysli serdeczne dzieki za objasnienie spiaczki , ale na szczescie rzadko wystepje nawet u tych zaawansowanych wazne ze trzeba brac te hormony i pilnowac siebie a tak na marginesie , to chyba lepsza jest nadczynnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty
poziom tsh sprawdzaj po kilku tygodniach od ostatniej zmiany dawki, sprawdzanie po tygodniu-dwóch nic nie da tsh potrzebuje miesiąca, czasem dwóch, żeby się dostosować do nowej dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
ok super dzieki serdeczne , u kardiologa bylam , mialam holtera zalozonego wyszla niewielka arytmia pochodna od np tarczycy nie mam wady serca , ale bylam w lutym czy tera zpowinnam znowu isc/ nakontrole? a wlasnie jesli przeciwciala sa wysokie to czy mozna brac letrox przy nich, a ft4 i ft3 mialam w norme istaniej szansa ze sa poza norma i kłoca sie z letroxem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty
jeżeli byłaś, to nie martwiłabym się :-) zwyczajnie, wolniej zwiększaj dawkę, obserwuj swój organizm. Małymi kroczkami do celu. Jeżeli przeciwciała są wysokie to nawet trzeba brać hormony. Nie wpływają one na działanie letroxu. Miałaś robione USG tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty
możesz przy najbliższej okazji poprosić lekarza o zmianę z letroxu na euthyrox, wiele osób lepiej go toleruje (dawki są identyczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
czasem mam ochote piwko z soczkiem wypic i zapalic papieroska i ale nistety:), chyba alko i fajki nie sa wskazane/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
po eutyroxie milalm koszmarne zawroty glowy az upadalam:) 25n dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
ale to w lutym pierwsze badanie tsh 5.6 i odrazu kazai mi brac eutyrox n25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enepsignos
Hejka :-) nie wiem co robić bo na mnie euthyrox nie działa czuję się tak samo paskudnie jaj wcześniej, brak energij ciągłe uczucie przemienne smutek rozdrażnienie wesołość ta huśtawka mnie wykańcza moich bliskich też czasami bez powodu zachowuje się jak zwykła hetera tak bardzo już bym chciała czuć się jak kiedyś pełna energij i optymizmu , mieć siłę a teraz to zwyczajnie czuję się jak by wszystko mnie przerastało :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Enepsignos
od kiedy bierzesz Euthyrox, jaką dawkę, kiedy ostatnio zwiększyłaś dawkę, kiedy robiłaś ostatnie badanie poziomu hormonów i jaki był wynik? beata, jedno piwko z sokiem jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;-) pij spokojnie (ale 1-2 od czasu do czasu, nie kilka dzinnei i będzie dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammiju
witajcie! dzisiaj przypadkiem Was znalazłam, w poszukiwaniu info na temat Hashimoto. Zaczęłam źle się czuć wkrótce po porodzie ( urodziłam synka w marcu 2007). Początkowo myslałam, że moje huśtawki nastrojów to wynik zmęczenia i baby blues\'a. Niestety było coraz gorzej. Absolutna niemoc fizyczna i psychiczna. Do tego szereg różnorakich dolegliwości. Nie jestem w stanie zliczyć ilu odwiedziłam lekarzy, ile badań mi przeprowadzono. Prawidłową diagnozę postawiła internistka, do której trafiłam z powiększonymi węzłami chłonnymi. Od kwietnia biorę Euthyrox, najpierw 25, od lipca 50. Początowo czułam się po tabletakach nienajlepiej. W lipcu nawet przestałam brać na dwa tygodnie, ale skonczyło się tym, że byłam juz tylko kłębkiem nerwów ( i to na urlopie! a miało być tak pięknie.. jak dawniej :( ). Wróciłam do 50-tki i poczułam się znacznie lepiej. Muszę przyznać, że okres manifestującej się choroby był dla mnie sporą lekcją pokory. Dlatego łatwiej mi teraz uporać się z dołami psychicznymi, jeżeli tylko jestem w stanie fizycznie funkcjonować normalnie. Tak naprawdę jednak, żyję w ciągłej niepewności, co jeszcze \"wyskoczy\", staram się oswajać tego \"demona\" każdego dnia.. Mam do Was pytanie dotyczące wytrzeszczu oczu. Czy może być jednostronny, i czy może być wywołany źle dobraną dawką leku? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammiju
witajcie! dzisiaj przypadkiem Was znalazłam, w poszukiwaniu info na temat Hashimoto. Zaczęłam źle się czuć wkrótce po porodzie ( urodziłam synka w marcu 2007). Początkowo myslałam, że moje huśtawki nastrojów to wynik zmęczenia i baby blues'a. Niestety było coraz gorzej. Absolutna niemoc fizyczna i psychiczna. Do tego szereg różnorakich dolegliwości. Nie jestem w stanie zliczyć ilu odwiedziłam lekarzy, ile badań mi przeprowadzono. Prawidłową diagnozę postawiła internistka, do której trafiłam z powiększonymi węzłami chłonnymi. Od kwietnia biorę Euthyrox, najpierw 25, od lipca 50. Początowo czułam się po tabletakach nienajlepiej. W lipcu nawet przestałam brać na dwa tygodnie, ale skonczyło się tym, że byłam juz tylko kłębkiem nerwów ( i to na urlopie! a miało być tak pięknie.. jak dawniej :( ). Wróciłam do 50-tki i poczułam się znacznie lepiej. Muszę przyznać, że okres manifestującej się choroby był dla mnie sporą lekcją pokory. Dlatego łatwiej mi teraz uporać się z dołami psychicznymi, jeżeli tylko jestem w stanie fizycznie funkcjonować normalnie. Tak naprawdę jednak, żyję w ciągłej niepewności, co jeszcze "wyskoczy", staram się oswajać tego "demona" każdego dnia.. Mam do Was pytanie dotyczące wytrzeszczu oczu. Czy może być jednostronny, i czy może być wywołany źle dobraną dawką leku? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mammiju
zajrzyj tu: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24776&w=74840050&a=74840050 jeżeli link nie będzie działał, skopiuj go do paska adresu jeżeli nie pomoże, wejdź na forum gazeta.pl, znajdż temat o Hashimoto i tam będzie ten wątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaOlinka
Witajcie. Mam 44 lata. Od 8 lat mam gruczolaka przysadki i od niedawna wykryto u mnie niedoczynność tarczycy, TSH 5,7. Od 3 dni biorę Euthyrox 25 - mam zawroty głowy, czuję się źle, jestem rozkojarzona i senna. Wydaje mi się, że będę miałam trudności z tolerancją leku. Miałam się czuć dużo lepiej, a czuję się gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MartaOlinka
poczujesz się lepiej, kiedy będziesz brała właściwą dawkę hormonu a tego nie da się inaczej zrobić niż poprzez stopniowe zwiększanie jego dawki także cierpliwości, pilnuj regularnych badań i wizyt u endo i będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
tez tak mialam przy zazyciu eutyroxu 25 , potem przeszlam na letrox25 , i juz bylo lpiej od 10 di przyjmuje letrox 50 i tsh robilam wczoraj wynik to 4,5 , spadlo z 13 dostalam lek dodatkowo magne b6 bellergot i concor poczytajcie o nich jak sprawdzic czy sie ma torbiel przysadki? tomografia? boze skad to sie bierze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
tez tak mialam przy zazyciu eutyroxu 25 , potem przeszlam na letrox25 , i juz bylo lpiej od 10 di przyjmuje letrox 50 i tsh robilam wczoraj wynik to 4,5 , spadlo z 13 dostalam lek dodatkowo magne b6 bellergot i concor poczytajcie o nich jak sprawdzic czy sie ma torbiel przysadki? tomografia? boze skad to sie bierze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
tez tak mialam przy zazyciu eutyroxu 25 , potem przeszlam na letrox25 , i juz bylo lpiej od 10 di przyjmuje letrox 50 i tsh robilam wczoraj wynik to 4,5 , spadlo z 13 dostalam lek dodatkowo magne b6 bellergot i concor poczytajcie o nich jak sprawdzic czy sie ma torbiel przysadki? tomografia? boze skad to sie bierze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
mialama usg tarczycy wszytskoj jest ok, stwierdzono hasimoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enepsignos
biorę od 1.5 miesiąca :-) ale najbardziej mnie przerasta ta niemoc że nie mam siły zrobienie kolacji nieraz urasta do rangi takiej jak nie wiadomo jakie to by było zadanie brakuje mi samej siebie dawnej :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×