Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość Biedna Tarczyca
Miało być czy też macie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hazus
wnuczka chyba sama musi zrozumieć, że to dla jej dobra. Jak ma 15 lat to już nie dziecko. Ja rozumiem, że się irytuje jak jej każą schudnąć, też tak mam. Łatwo komuś powiedzieć, a może po prostu warto byłoby zmienić jej lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezuna
a czy ktos wie dlaczego ten euthyroks sie bierze na pusty zoladek, conajmniej na 30min przed sniadaniem? bo ja zaczelam brac to ponad miesiac temu i wsztsko jest dobrze, oprucz tego ze NIC, ale to NIC nie trawie. jedzenie wychodzi ze mnie w niemalze niezmenionej formie, do tego palac przy tym zadek tak, ze kwicze z bolu. to musi byc przez eutyrox, bo jak sama sobie zmieniszylam dawke (juz i tak minimalna) o polowe to mi sie poprawilo, jak zaczelam brac 1/4 tabletki to bylo jeszcze lepiej. dlatego pytam, czy ktos wie dlaczego na pusty zaladek? czy jesli z jedzeniem to moga byc jakies skutki uboczn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hazus
ja też tak mam, wezme tabletke, zjem coś i od razu mnie gna ;D ale to nawet dobrze, bo kiedyś były z tym problemy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mln
ma pytanie. czy przy braniu euthyroxu mozna pic chociaz lampke wina lub szampana? biore 1/2 tabletki od ponad miesiaca. nie narzekam na ten lek :) i nawet schudłam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy osoba
z niedoczynnością może być dawcą szpiku, krwa lub narządów? Słszałam że niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam trochę inny problem. Na początku wszystko było dobrze. Wprowadzałam Euthyrox N50mg od 1/4 tabletki w górę. Stanęło na 1,5 tabletki dwa razy w tygodniu. Poziom TSH był już prawidłowy. Po czasie mój organizm odmawiał przyjmowania leku, bardzo wymiotowałam. Zmniejszałam dawki według zaleceń lekarza, nic to nie pomagało brałam 1/4 tabletki i dalej to samo. Zmieniono tabletki na dawkę N25. Bez zmian. Zmieniliśmy na Letrox... To samo. Odstawiłam leki, TSH wzrosło, szkoda podawać nawet wyników. Poszłam na badania bo czułam znów, że moje ciało odmawia posłuszeństwa, Potrafię zasnąć nawet na zajęciach, koncentracja zerowa. Nie mówiąc o metabolizmie... Wizyta u lekarza jeszcze długo przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I przepraszam, że jeszcze raz. Faktycznie osoba z niedoczynnością nie może być dawcą krwi a co dopiero szpiku czy narządów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzeeela
Hej, biorę Euthyrox N25 od lipca więc ok. 8 miesięcy, zanim zaczęłam brać lek miałam strasznie nieregularne miesiączki, z czasem mi się unormowało, co 33-35 dni, miałam wrażenie, że to zasługa Euthyroxu. W lutym skończyły mi się leki, nie miałam możliwości szybko zakupić nowego opakowania, nie brałam leku jakieś 2 tygodnie, po ok. 3 tyg znów rozpocząłam przyjmowanie 3 dni w tyg 1,5 tabletki i reszta po jednej. Ploraktyna w porządku i z tego co wiem to TSH tez w granicach normy, przy górnej granicy. Aktualnie spóźnia mi się miesiączka już 3 tygodnie, myślicie, że to może być przyczyna tej chwilowej przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że tak. U mnie np występował co 16 dni. Jak przestałam brać tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riana
Witam wszystkich.Z moją niedoczynnością tarczycy walczę od 55 dni. Przedwczoraj byłam u kontroli.Dowiedziałam się, iż eutyrox ( biorę 25) jak się zapomni na czczo to można brac pół godziny po śniadaniu oraz że po nim się nie tyje. Zdanie tego leku to pobudzenie, a więc też i przemiany materii.Jeśli ktoś nadal jest senny czy ma kołatania serca to trzeba to zgłosic swojemu endo i on skoryguje dawkę leku.U mnie wyraźne zmiany na lepsze wystapiły dopiero po 4 tyg. Przerywac leku nawet jeśli jest dobrze( TSH w normie) nie wolno!!!! bo złe wyniki powrócą. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, czy to prawda ze biorac ten lek mozna miec problemy z zajsciem w ciaze? biore go od kilku miesiecy, czuje sie wcale nie lepiej, ale moze to dlatego ze dodatkowo wykryto u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka, rano jest mi niedobrze, mam problemy z koncentracją, zapamiętywaniem, jestem ciagle zmeczona i brak mi checi do zycia. Chociaz sa momenty ze jestem zadowolona, ale mija kilka chwil i ten okropny stan powraca. Mimo tego, ze ograniczyłąm posiłki i cwicze, cały czas tyję, od wykrycia choroby juz 15 kg...czy macie jakies sposoby na zrzucenie wagi i czy wiecie co z ta ciązą? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, czy to prawda ze biorac ten lek mozna miec problemy z zajsciem w ciaze? biore go od kilku miesiecy, czuje sie wcale nie lepiej, ale moze to dlatego ze dodatkowo wykryto u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka, rano jest mi niedobrze, mam problemy z koncentracją, zapamiętywaniem, jestem ciagle zmeczona i brak mi checi do zycia. Chociaz sa momenty ze jestem zadowolona, ale mija kilka chwil i ten okropny stan powraca. Mimo tego, ze ograniczyłąm posiłki i cwicze, cały czas tyję, od wykrycia choroby juz 15 kg...czy macie jakies sposoby na zrzucenie wagi i czy wiecie co z ta ciązą? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze co usłyszałam od endo..to własnie m.in. to, że mogą być problemy z zajściem w ciąże,lekarz miał na myśli to, że mam zapalenie tarczycy i biore euthyrox oraz mój tykający zegar ze względu na to, że mam prawie 30stke:) ja też na początku brania euthyroxu, źle się czułam, ale podwyższona dawka z 25 na 50 nawet sporo polepszyła:) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do zrzucenia wagi to sama z chęcią poczytam czy są jakiekolwiek skuteczne sposoby:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję, hmm...a czy którejś z Was lekarz powiedział, że mogą byc problemy z zajściem w ciąże właśnie z powodu niedoczynności albo właśnie tego leku? no i co z tą wagą, macie jakieś sprawdzone sposoby?;/ będę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania199
witam! z zajsciem w ciaze mog byc problemu jesli tsh jest wysokie, ale moj endo mowil mi ze jak tsh bedzie w normie to nie ma wiekszych problemow z zajsciem w ciaze. co do euthyroxu to biore go od stycznia i teraz wkonczu wrocilam do swojej wagi sprzed choroby!!!! moj metabolizm znacznie sie polepszyl i zaczelam chudnac :)))) kiedys ciagle moja waga szla w gore a teraz wkoncu waze tyle ile chcialam. najwazniejsze aby brac codziennie leki i nie przerywac leczenia bez konsultacji z lekarzem. u mnie objawy niedoczynnosci polaczyly sie z objawami nerwicy i depresji wiec dostalam dodatkowe tabletki na kolotanie serca itp, ale to bardzo czesto wszytsko jest ze soba powiazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania199
euthyrox to bardzo dobry lek. moje tsh w grudniu wynosilo az 24, 59 a w lutym jak robilam badania wynosilo juz 5,89 takze mam nadzieje ze juz niedlugo dojde do upragnionego 1,5 bo rowniez marze juz o dziecku :) wiem ze w ciazy zwieksza sie dawke euthyroxu prawie podwojnie ale tylko regularne branie leku w ciazu gwarantuje zdrowego dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania199
euthyrox to bardzo dobry lek. moje tsh w grudniu wynosilo az 24, 59 a w lutym jak robilam badania wynosilo juz 5,89 takze mam nadzieje ze juz niedlugo dojde do upragnionego 1,5 bo rowniez marze juz o dziecku :) wiem ze w ciazy zwieksza sie dawke euthyroxu prawie podwojnie ale tylko regularne branie leku w ciazu gwarantuje zdrowego dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sihaja
Ja biorę Euthyrox od 10 miesięcy. Od kilku lat staram sie o dziecko a lekarze stwierdzili że niedoczynność tarczycy jest bardzo częstym powodem problemu z zajściem w ciąże. Ważne jest żeby poziom TSH był poniżej 2,5(tak powiedział moj lekarz prowadzący), a przy tym jeszcze niski poziom przeciwciał. Dlatego trzeba ściśle słuchać zaleceń lekarza. Przerwy w braniu leku są mocno niewskazane, bo cały proces leczenia idzie na marne. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sihaja
Ja biorę Euthyrox od 10 miesięcy. Od kilku lat staram sie o dziecko a lekarze stwierdzili że niedoczynność tarczycy jest bardzo częstym powodem problemu z zajściem w ciąże. Ważne jest żeby poziom TSH był poniżej 2,5(tak powiedział moj lekarz prowadzący), a przy tym jeszcze niski poziom przeciwciał. Dlatego trzeba ściśle słuchać zaleceń lekarza. Przerwy w braniu leku są mocno niewskazane, bo cały proces leczenia idzie na marne. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia1410
Witam szanowne grono;-) startowałam w pażdzierniku 2008 z tsh>100 obecnie mam tsh-2,154 ft3-3,97 i ft4-1,03 nadal nie mogę schudną może mi ktoś wytłumaczyć co mam zrobić ? przytyłam 24kg jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dziękuję Wam bardzo za uwagi...hmm nie bedzie łątwo, ale wierze ze jakos sie to wszystko ułoży...tylko ta waga mnie dobija...juz mam tyle nadwagi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariiiiiiiii
U mnie początki niedoczynności -tak stwierdził endo. Jedyne objawy to 15 kg więcej w rok i ciągłe zmęczenie. Od 3 tyg.biorę Euth..25 od 3 dni mam przyśpieszoną akcje serca dosłownie słyszę jak bije. do Endo nie mogę się dodzwonić(wyjechał) czy to normalne moze są jakieś dodatkowe leki zeby to uspokoić ? No i co z tą wagą czy dawka 25 wystarczy zeby tarczyca działała normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelenka
witam! dzisiaj otrzymalam wyniki badan: tsh 4,16; ft4 16,2; PRL 13,25; PRG 0,767. Lekarz przepisal mi euthyrox N 25 i duphaston. martwie sie, czy na pewno sa wskazania do euthyroxu, czy to oznacza, ze mam niedoczynnosc tarczycy. w sumie lekarz duzo mi nie powiedzial, wiec sama nie wiem. bardzo prosze o pomoc jak najszybciej. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelenka
witam! dzisiaj otrzymalam wyniki badan: tsh 4,16; ft4 16,2; PRL 13,25; PRG 0,767. Lekarz przepisal mi euthyrox N 25 i duphaston. martwie sie, czy na pewno sa wskazania do euthyroxu, czy to oznacza, ze mam niedoczynnosc tarczycy. w sumie lekarz duzo mi nie powiedzial, wiec sama nie wiem. bardzo prosze o pomoc jak najszybciej. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norma na TSH to 0.25 - 4.2, wiec jesteś bardzo bliska przekroczenia tej normy. N25 to najmniejsza wartość, jeszcze nie powinnaś panikować, możliwe, że to tylko profilaktycznie. Natomiast niedoczynność tarczycy to choroba hormonalna mająca szczególny wpływ na zmianę metabolizmu, jest on dużo powolniejszy, przemiana materii i tycie przez to jest czymś normalnym, osoby dotknięte niedoczynnością często przybierają szybko masę nawet 15-20 kg, pomimo częstemu spadkowi apetytu. Odczuwa się zmęczenie i senność, sztywność stawów, problemy z koncentracją czy suchość skóry (jeśli występuje swędzenie najlepiej udać się do dermatologa, łatwo o powstanie zapalenia skóry). Nawet przy upałach można odczuwać zimno, osłabienie kondycji włosów, paznokci. We wtórnej niedoczynności tarczycy stężenie TSH jest niskie, a tf3, tf4 wysokie, tak jak u Ciebie. Niedoczynność wtórna wywołana jest uszkodzeniem wyższych pięter układu endokrynnego tj. przysadki lub podwzgórza. Powinno się na wszelki wypadek wykonać USG tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaaata
A ja mam wyniki ok. Usg wykazało pomniejszenie tarczycy Edo zalecił Euthyrox 25. Czy od tego leku przytyję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niechudzinka
Ja przez ostani rok przytyłam ok.15kg - Euthyrox 50mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tyje się od leku tylko od samej choroby - niedoczynność powoduje zmniejszenie metabolizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×