Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość sisi2508
Witam, piszę ponieważ mam problem... Rok temu lekarz zlecił mi wykonanie badań na niedoczynność tarczycy, ponieważ przy zwroście 163cm ważę 75kg, żadna dieta na mnie nie działa, widzę że regularnie po trochu tyję, mam bardzo suchą skurę, wachania nastroju, kołatanie serca, opuchliznę twarzy... Badania owszem zrobiłam ale ciężko mi się wybrać na ponowną konsultację do endo... Proszę pomóżcie mi zinterpretować wyniki: TSH- 3.15 uIU/mL FT3- 3.28 pg/mL FT4- 1.24 ng/dL A-TG- 34.1 U/ml A-TPO- 22.4 U/ml PROSZĘ O POMOC!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normy dla TSH dorosli 0.27-4.2 takze masz podwyzszone zdrowy czlowiek ma niskie TSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda, ja przytyłam po euthyrox N 25 - w ciagu 1,5 roku 7 kg. Mam wzmożony apetyt, ciagle myślę o jedzeniu i nie potrafie sobie odmówić tak jak kiedys przed braniem tego leku. Ale, niestety, sądząc z wyników badań jestem skazana, pewnie do końca życia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Histeria, co u Ciebie , jak zdrowie ?? Odezwij się, dawno tu nie zagladałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eris000
do sisi 2508: hej, mam bardzo podobne wyniki do twoich, tsh 3,37 itd.. no i poszłam do lekarza bo rok temu miałam 2,37 więc trochę mnie to zmartwiło w dodatku że miałam sporo objawów niedoczynności : senność, duszności, problemy z koncentacją, łamliwość paznokci i włosy trochę mi zaczeły wypadać no i przytyłam strasznie w ciągu kilku miesięcy ale to jeszcze rok temu. Rok temu wygoniła mnie pani doktor na diete którą naprawdę stosowałam.. może dzięki temu nie waże więcej ale o schudnięciu nie było mowy. Teaz przypisała mi euthyrox 50 i czuję się znacznie lepiej jeśli chodzi o senność i koncentrację, a mam tego żywy dowód w postaci sesji. Wreszcie wiem co czytam.. O wadze nie mogę nic powiedzieć bo za krótko biorę. Nie wiem co powie Ci lekarz u mnie na usg stwierdził że coś się dzieje z tą tarczycą a że w rodzinie chorują to też było chyba znaczące. Kazdy rozpatrzy to indywidualnie, ale ja myśle że powinnaś iść. Uspokoi Cię to trochę i dowiesz się co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmona
Czy ktoś mógłby napisać jak jest z braniem EUTHYROXU w czasie karmienia piersią ? Czy nie ma przeciwskazań? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czym różni sie letrox od euthyroxu N. Dawniej brałam ten pierwszy teraz lekarz zmienił na euthyrox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja też bardzo chętnie sie dowiem ,bo ja biore letrox,a przecież oba leki mają ten sam skład lewotyroksynę,kuzynka bierze na niedoczynność euthyrox,a ja guzki letrox,dlaczego ja tez nie biorę euthyroxu skoro skład ten sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
Witajcie!! Czasem jest tak, że pomimo, że lek ma tą samą substnacje czynną, (a tak jest w przypadku Letrox-u i Euthyrox-u), to mają inne substancje pomocnicze, a to zmienia wchłanianie przez nasz organizm a co za tym idzie różne tolerowanie leku. Dlatego też jedni lepiej tolerują Letrox a inni Euthyrox. A wydaje się, że to to samo:)). Dobór substancji pomocniczych ma znaczenie jak widać:)). Ja sama brałam Letrox. Teraz jestem w trakcie zmiany lekarza i robienia badań i zobaczymy co będzie. Jestem dobrej myśli, ale dzisiaj akurat mam gorszy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmi
Ja chciałam zasięgnąć porady i jeśli to możliwe jakiegoś uspokojenia mnie:/ otóż poniedziałek zgłosiłam się do lekarza z lekkim bólem , pani doktor dałam mi skierowanie na badania w tym na tarczyce(tsh) no i odebrałam wyniki moje tsh wynosi 7,8 i napisali mi, że konieczna jest wizyta u lekarza. Oczywiście pójdę do endokrynologa,ale póki jest na urlopie to chciałabym czegoś więcej tu się dowiedzieć. Przez te wyniki nie mogę normalnie funkcjonować, bo ciągle o nich myślę, nawet mama nie jest w stanie mnie uspokoić ;/proszę o jakieś porady. Z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzix25
Witam. Ja lecze sie euthyroxem od 4 lat. Niby jak jest dawka dobrze dobrana to jest wszystko ok. Mam pytanie. Jesli tsh wzrasta to czy musze zmniejszyc dawke leku? Teraz biore 50 a tsh mam na poziomie 17,20:( miesiac temu przy tej samej dawce miałam 2,82. Proszę o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata23
Witajcie!!! Ja biorę Euthyrox N25 od września zeszłego roku, kiedy to mój lekarz rodzinny wykrył u mnie niedoczynnośc tarczycy. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem przerażona wzrostem mojej wagi, przez ok 10 miesięcy przybyło mi na wadze aż 12kg!!!! Chciałabym zaznaczyc, że nie jadam wiecej niz przed wykryciem choroby. Musze przyznac iz w moim jadlospisie od wielu miesiecy nie znajduja sie wedliny, makaron, biale pieczywo, chipsy, alkohol, bardzo ograniczone słodycze a waga wciaz stoi w miejscu :( Od jakiegos przeszlam na jeszcze wieksze ograniczenie jedzenia, mam nadzieje ze beda widoczne jakies efekty. Badania ktore robilam ostatnio wyszly mi w normie, usg nie wykazalo zadnych guzkow, jedynie co to mam mala roznice w platach tarczycy. 8 wrzesnia ide na wizyte kontrolna, czy jest tutaj na forum chociaz jedna osoba, ktora zwalczyla niedoczynnosc, czy juz do konca zycia jestem skazana na branie lekow?? Dziekuje wszystkim za cenne informacje, pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli masz stwierdzoną niedoczynność to leki będziesz brała juz zawsze,ale lepiej brać niż zapaść na poważniejsze inne choroby..wiem to z doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzix myślę że musisz raczej wziążć większa dawkę aby tsh zbić bo masz dużo za wysokie ,ale skontaktuj się ze swoim lekarzem,bo przy takim tsh napewno też żle się czujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzix25
Właśnie o to chodzi ze czuję sie wyśmienicie:") jak nigdy:) tylko zastanawiam się czy moze w ciaży nie jestem co by mnie bardzo ucieszyło:) czyli dawkę mam powiększyć? no 75?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata23
Dziekuje, jak narazie leki biore caly czas, ale na ostatniej wizycie moj lekarz endokrynolog powiedzial mi ze po zobaczeniu usg, odstawi mi tabletki i zorientuje sie jak poziom tsh bedzie wygladal bez brania lekow. Moze jak bedzie caly czas na dobrym poziomie to juz nigdy nie wroce do brania euthyrox??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!wtrącę się troszkę do tematu,chociaż ja troszkę z nnej beczki.Od roku leczę sie na niedoczynnosc tarczycy,biore euthyrox 100.Wyniki mam super,hormony w normie i teraz mam pytanie.Czy mogę mieć kłopoty z zajściem w ciąże?jestem po pierwszej próbie i niestety nie udało się.Mamy już 4letniego Synka,ale gdy zachodziłam z nim w ciąże raczej tarczyca była wtedy u mnie ok.Może któraś z Was ma podobny przypadek?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia85
Witam, mam lekką niedoczynność tarczycy i od tygodnia biorę Euthyrox!Niestety czuje sie po nim jeszcze bardziej zmeczona i senna.Czy powinnam udac sie do lekarza?Czy moze ten leka dziala po dłuższym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzix-to jesteś szczęściara powodzenia:) gosia 85-musisz dać sobie czas,nie wiem jak długo bierzesz lek,ale ja się poczułam lepiej dopiero po miesiącu,wiesz kazdy inaczej to przechodzi ale organizm musi sobie przyswoić ten hormon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa.d.
15 maja mój wynik TSH to3.79,od czerwca biorę euthyrox 50 i wynikTSH wynosi 0.649.Czy to dobrze ? Zauważyłam , że bardzo wypadają mi włosy (boję się czesać i myć głowę).Wizytę u endokrynologa mam jeszcze w lipcu .Lekarz podejrzewa Hashimoto.Walczę też z kilogramami,od stycznia do marca zgubiłam 13 kg i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danasa
biorę Euthyrox już od ok 2 lat,badania TSH zrobiłam sobie ot tak dla sprawdzenie (nie wiedzialam jakie powinny być sdolegliwości przy chorobach tarczycy) i co się okazało....że jestem okazem dla studentów bo wynik 22.Jak siegne pamięcią to zawsze było mi zimno,gorace lato nie przeszkadzało mi,wręcz przeciwnie zawsze byłam nadpobudliwa(co wiazałam z moim charakterem) ale przybieram na wadze to fakt.Moja endokrynolog twierdzi ,że po tym leku sie nie tyje a wręcz przeciwnie powinnam chudnąć:):):) biorę w dni parzyste 199 a w nieparzyste 150 więc sa to duże dawki.Mam ciągle suchą skorę a dłonie i stopy to jak u staruszki-tony kremów!!!!Wyczytałam ,żę jest suplement diety Thyromine ,utrzymyje metabolizm i leczy tarczycę aha mam niedoczynność oczywiście,nie wiem czy mogę go zażywać łącznie z Euthyroxem ,może ktoś probował?To prawda,że traci sie pamięć przy tej chorobie i juz zaczynam sie bać,żę niedługo zapomnę wielu rzeczy,koncentracja też nie taka jak byc powinna ,parę lat temu byłam w depresji,nic mi sie nie chciało ale nie wiązałam tego wtedy z chorobą ,mam perspektywę,że niestety lek do końca moich dni..pozdrawiam serdecznie wszystkich chorutkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaAnnaP
ewa.d - czy przypadkiem twoje TSH nie jest trochę za niskie w tej chwili, możliwe że ta dawka leku 50 jest za duża. Idz do lekaża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa.d.
MonikaAnnaP.Jutro idę do endokrynologa i wszystkiego się dowiem.robiłam też wyniki krwi(morfologia i żelazo) są w normie.większość kobiet na tej stronie pisze o objawach towarzyszących tej chorobie , czy można je jakoś zminimalizować?Podobno jest wskazane łykać selen.Proszę napiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaAnnaP
Wiesz myśle że jeśli już ustalisz odpowiednią dawkę dla ciebie nie bedziesz miała już większych problemów z objawami. Ja przed chwilą obebrałam swoje wyniki i TSH ma ponad 17,60 FT4 w normie na tej podstawie mogę przypuszczać że musze zwiększyć dawkę leku gdyż wizyte u lekarza mam za 5 dni. Dodatkowo obecnie pod nadzorem mojego endokrynologa odchudzam się biorąc MERIDIE 10 to też może wpływać na większe TSH. Dlatego nie jestem tak przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa.d.
MonikaAnnaP.Wróciłam od lekarza.Jest zadowolony z moich wyników,ale w sierpniu[w połowie idę do szpitala na kilka dni].Zapomniałam zapytać o meridię.Zalecił mi łykać preparat cynku i selenu.Mam do Ciebie pytanie-czy już są efekty po meridii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniap
Od stycznia biorę tabletki antykoncepcyjne a od miesiąca Euthyrox 25.Czy pomiędzy tymi lekami nie zachodzi interakcja,która zaburzałaby działanie antykoncepcji?Czy ktoś już stosował ten lek wraz z antykoncepcją hormonalną? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niema
U mnie euthyrox poprawia wydolnosc organizmu i przyespiesza metabolizm. Efekt jest taki ze nie chce mi sie ciagle spac, tak jak to mialo miejsce gdy go nie bralem. Dawke euthyroxu reguluje sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuckydoll
no cóż, ja się dowiedziałam o niedoczynności w piątek, co było lekkim szokiem, bo tylko kontrolnie zrobiłam sobie badania.. wynik - trochę powyżej 6. jestem strasznie chuda i zero jakichkolwiek objawów, mam w sobie mnóstwo energii, jedynie mam suchą skórę :P niedługo mam mieć usgi boję się, że jakieś guzy czy coś, ale ja już strasznego fioła mam na tym punkcie ;/ euthyrox biorę też od piątku i nie wiem jak mogę odczuć, że jest mi lepiej skoro cały czas się świetnie czuję.. niestety strasznie dołuje mnie to, jak piszecie że prawdopodobnie będę brać leki do końca życia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira009
a moze wiecie czy jak przyjmuje sie ten lek mozna spozywac alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,całkiem przez przypadek trafiłem na to forum o tarczycy i tabletkach euthyrox.Moje problemy zaczęły się jakieś dwa lata temu, latem.Byłem bez życia,czułem się wiecznie ospały i nie wypoczęty.Dochodziło do tego że zasypiałem nawet na światłach na skrzyżowaniu,gdy czekałem na zielone światło,albo u fryzjera podczas strzyżenia.Powiem wam że to był dla mnie horror.Tarczyca w moim organizmie zrobiła nie złe spustoszenie,podniosła mi ciśnienie do 240/120 i zacząłem mieć problemy z sercem, gdzie po kilku dniach wszyli mi rozrusznik,ponieważ cztery razy w nocy odjechałem na tamten świat.Miałem wielki bezdech,nie wyraźnie mówiłem i okropnie opuchnięte nogi a do tego halucynacje.Na dzień dzisiejszy czuję się znacznie lepiej,mam chęć do życia i w dzień już nie śpię ,ale biorę euthyrox obecnie N-450.Gorąco pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×