Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Witajcie :)))) Przytyłam już 1,5 kg, brzuch mam wielki jak balon ( to chyba przez zaparcia tak mi go wywala na wierzch) moja mama się śmieje że to bliźniaki, dziś idę na pierwsze USG, według moich obliczeń jutro zaczynam 13 tydzień ciązy, dziś się wszystko dowiem. Piszcie dziewczyny czy Wy też macie problemy z zaparciami? czy któraś z was złapała jakąś chorobę np. grypę? strasznie się boję, że się zarażę tym bardziej, że uczę w szkole dzieci, a tam połowa nie chodzi bo chore są brrrrrrrrrrr. Pozdrawiam Was serdecznie, piszcie duuuużo skye i jej brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey mamuśki, Nic nie piszecie................ Byłam na USG, moje małe jest takie śliczne, liczyłam czy ma wszystkie paluszki uff, na szczescie ma, serducho bije i jestem najszcześliwszą osobą na świecie, ok idę robić kolację, napiszcie coś proszę, ppozdrawiam, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama
Skye, cieszę się że z maleństwem wszystko w porządku.Ja osobiście problemów z zaparciami raczej nie miałam, ale ponoć to normoalne u niektórych kobiet w ciąży, także nie musisz się tym martwić. A co do brzuszka to swoją drogą napewno zaczyna Ci już rosnąć i dlatego masz już większy.ja idę do ginekologa w przyszłym tygodniu i już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę swoje maleństwo. Piszcie dużo, dużo o sobie i dzidziach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Przyszła Mamo, Odkąd zobaczyłam swego skarba jakoś bardziej się boję czy się dobrze odżywiam, chę żeby dziecko zdrowo sobie w brzuszku żyło. może dziewczyny macie jakieś pomysły na szybkie i zdrowe posiłki, ja nie mam za bardzo czasu na gotowanie a poza tym wydaje mi się, że jem niezdrowo, Zaproponujcie jakieś super dania dla babek w ciąży, żeby maluchy zdrowo rosły, z góry dziękuję Przyszła mamo, czekam z niecierpliwością na wynik Twojego badania, jak tylko coś będziesz wiedzieć to pisz, pozdrawiam, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć DUUUże Kobietki....Byłam w poniedziałek u lekarza i jest wszystko ok.Powiedzcie mi czy macie może podwyższony wynik Igg w kierunku toksoplazmozy?Bo ja tak i bylam wczoraj w poradni chorób odzwierzęcych i niestety musze brac antybiotyk.Za dwa tygodnie pojdę tam poraz kolejny po odbiór wyników i na konsultację.Mam jednak nadzieję ze wszystko będzie w porządku.Poza tym czuję się super.Brzuszek ciągle rośnie ...Już mi przeszły napady wilczego głodu.Acha tak w ogóle to mam termin na 4 sierpnia.Pozdrawiam wszystkie sierpniowe mamusie.pa.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć DUUUże Kobietki....Byłam w poniedziałek u lekarza i jest wszystko ok.Powiedzcie mi czy macie może podwyższony wynik Igg w kierunku toksoplazmozy?Bo ja tak i bylam wczoraj w poradni chorób odzwierzęcych i niestety musze brac antybiotyk.Za dwa tygodnie pojdę tam poraz kolejny po odbiór wyników i na konsultację.Mam jednak nadzieję ze wszystko będzie w porządku.Poza tym czuję się super.Brzuszek ciągle rośnie ...Już mi przeszły napady wilczego głodu.Acha tak w ogóle to mam termin na 4 sierpnia.Pozdrawiam wszystkie sierpniowe mamusie.pa.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć DUUUże Kobietki....Byłam w poniedziałek u lekarza i jest wszystko ok.Powiedzcie mi czy macie może podwyższony wynik Igg w kierunku toksoplazmozy?Bo ja tak i bylam wczoraj w poradni chorób odzwierzęcych i niestety musze brac antybiotyk.Za dwa tygodnie pojdę tam poraz kolejny po odbiór wyników i na konsultację.Mam jednak nadzieję ze wszystko będzie w porządku.Poza tym czuję się super.Brzuszek ciągle rośnie ...Już mi przeszły napady wilczego głodu.Acha tak w ogóle to mam termin na 4 sierpnia.Pozdrawiam wszystkie sierpniowe mamusie.pa.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karin, Ja tam nie mam zadnych problemów z wynikami i na toksyplazmozę wynik miałam 1,7 a dopiero od 7 jest wątpliwy. Szkoda jednak, że musisz brać antybiotyki, maleństwu może się to nie spodobać, no ale jak mus to mus. Życzę Ci następnym razem samych idealnych wyników. Pozdrawiam, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Część dziewczyny Jestem w 14 tygodniu ciąży, termin porodu mam na 13. 08 , czuję się dobrze, ostanio miałam badania na przeciwciała anty RH , ale na szczęście wszystko ok.To będzie moje drugie dzieciątko, mam córeczkę , ktora ma 5 lat. Jestem teraz na zwolnieniu lekarskim i pomału popadam w depresję.Podzielcie się ze mną swoimi spostrzeżeniami na temat waszych nastrojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mutter, Jak to wpadasz w depresję, przecież wyniki masz dobre? czy cos jest nie tak? czy to depresja ciążowa?, ja na szcęście czuję się świetnie i czekam z niecierpliwością na moje dziecko. Mam nadzieję, że u Ciebie ten stan szybko minie. Opowiedz nam co czujesz to może jakoś Cię wesprzemy. Po to tu się spotykamy, także żeby się wspierać w trudnych chwilach. Postaraj się usmiechnąć 🌻 to dla Ciebie pozdrawiam, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie jesteście ciężarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaa13
Mam pytanie: ginekolog kazał mi brać teraz witaminy, a co z kwasem foliowym brać go czy nie? I jeszcze jedno, leczę się na nadczynność tarczycy i nie mogę brać lekarstw, które w swoim składzie mają jod. Niestety MATERNA i FEMINATAL go mają. Jakie więc inne można wybrać, tak by dawki witamin były zbliżone do Materny? Kobietki polećcie coś. Jestem w 13 tyg.:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Agaa, Ja biorę Vitrum Prenatal, w składzie nie ma jodu, wypiszę Ci skład: Witamina A, E, C, kwas foliowy, witamina B1, B2, PP, B6, B12, D2, Wapń, żelazo, Cynk Jem oprócz tego kwas foliowy 0,4mg, tak kazali więc tak biorę, witaminki musisz brać, słyszałam, że po Maternie rodzą się bardzo duże dzieci (ponad 4kg) ma podobno dużą dawkę witamin i dzieci rosły jak na drożdzach w brzusiu, to podobno też niedobrze, ale w sumie czy to prawda to nie wiem, pozdrawiam, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
czesc cięzarówki,ja rodze ok 21 sierpnia na razie nic mi nie dolega dzis szukałam długiego swetra by zakryc brzuszek ale nic nie kupilam,jedyne co mnie niepokoi to upławy i nie moge sobie z nimi poradzic-lekarz cos przepisał i nie pomoglo,a ile razy robilyscie sobier juz usg? odpiszcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
czesc cięzarówki,ja rodze ok 21 sierpnia na razie nic mi nie dolega dzis szukałam długiego swetra by zakryc brzuszek ale nic nie kupilam,jedyne co mnie niepokoi to upławy i nie moge sobie z nimi poradzic-lekarz cos przepisał i nie pomoglo,a ile razy robilyscie sobier juz usg? odpiszcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Elu.Widzę że też masz problem z ubraniami....Robiłam 3 razy USG -pierwsze w szóstym tygodniu (potwierdzajace ciążę), drugie w 12tym tygodniu i 3cie w 16tym tygodniu.Na razie jest wszystko ok. tylko mam dodatni wynik na toksoplazmozę i biorę Rovamycynę.Pozdrawiam gorąco wszystkie Mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Elu.Widzę że też masz problem z ubraniami....Robiłam 3 razy USG -pierwsze w szóstym tygodniu (potwierdzajace ciążę), drugie w 12tym tygodniu i 3cie w 16tym tygodniu.Na razie jest wszystko ok. tylko mam dodatni wynik na toksoplazmozę i biorę Rovamycynę.Pozdrawiam gorąco wszystkie Mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie!!!Gdzie się podziewacie?Ja już od rana pracuję. Czy któraś z Was miała jakiś silny ból z lewj strony w podbrzuszu?Bo ja dziś nie przespałam nocy z tego powodu.Ale mi przeszło po dwóch godzinach.Wizytę mam za tydzień ale nie wiem czy ta dolegliwość nie wróci dzis w nocy.Jeśli miałyście coś podobnego to odezwijcie się.Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karin, Ja jestem tutaj dziennie ale mało coś piszecie ostatnio, mnie tam nic nie boli, wyniki mam dobre, upławów nie mam, więc nic nie potrafię poradzić, ale za to potwornie boli mnie gardło i przeraźliwie kaszlę, dziś idę do rodzinnego. Na szczęście nie mam temperatury i myślę, że wszystko będzie ok, trzymajcie się cieplutko dziewczyny, miłego dnia, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama
Witajcie mamusie!!! Karin, ja miałam wczoraj taki ból. Identyczny do Twojego, bo także po lewej stronie w podbrzuszu. Dobrze że dziś mam umówioną wizytę u ginekologa to się go zapytam czy to coś poważnego. Bardzo mnie to marwi. Może dodam że jestem w 16 tyg. ciąży. Wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam , czułam się świetnie. Po wizycie zajrzę tutaj i napiszę co powiedział lekarz. A ty Skye uważaj bo takie przeziębienie to nic dobrego. Będę tzrymać kciuki za Twoje zdówko i obyś szybko wróciła do formy. Wszystki dbajcie o siebie i o dzieciątka. Napiszcie Was proszę czy macie już duże brzuszki? Ja mam lekko zaokrąglony , ale dla ludzi jest nie widoczny. Pozdrawiam Was!!!!!!!!!!! PISZCIE DUŻO!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Część Karin Mam do ciebie pytanie co ci lekarz powiedział o toksoplazmozie. Ja też będę miała badania w przyszłym tygodniu i trochę się boję. Powiedz mi też jak długo czekałaś na wynik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Hej mamuśki Odezwijcie sie chętnie bym z kimś pogadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mutter.Pierwszy wynik w kierunku toksoplszmy mialam robiony w 13 tygodniu i wyszedł bardzo wysoki bo Igg dopuszczalne do 6 u mnie wynioslo 102.Dlatego też mój lekarz wyslal mnie do Poradni chorób zakażnych a tam na wizytę czekałam miesiąc.tam ponownie zrobiono mi wynik i muszę czekać na niego 2 tygodnie czyli już za tydzień w środę jadę znowu do tej poradni po wynik i na konsultację.Ale Ty nie martw się na zapas.mam nadzieję że wszystko będzie w porządku i u Ciebie i u mnie. Przyszla mamo bardzo cię proszę daj mi jutro znać co Ci lekarz powiedział na temat tego bólu.Ja tylko wyczytałam na stronie www.niemowle.onet.pl w dziale \"kalendarz ciąży\" w tygodniu19tym że to może być zapalenie wiązadeł macicy-takze zajrzyj tam sobie. Pozdrawiam wszystkie Mamusie.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mutter.Pierwszy wynik w kierunku toksoplszmy mialam robiony w 13 tygodniu i wyszedł bardzo wysoki bo Igg dopuszczalne do 6 u mnie wynioslo 102.Dlatego też mój lekarz wyslal mnie do Poradni chorób zakażnych a tam na wizytę czekałam miesiąc.tam ponownie zrobiono mi wynik i muszę czekać na niego 2 tygodnie czyli już za tydzień w środę jadę znowu do tej poradni po wynik i na konsultację.Ale Ty nie martw się na zapas.mam nadzieję że wszystko będzie w porządku i u Ciebie i u mnie. Przyszla mamo bardzo cię proszę daj mi jutro znać co Ci lekarz powiedział na temat tego bólu.Ja tylko wyczytałam na stronie www.niemowle.onet.pl w dziale \"kalendarz ciąży\" w tygodniu19tym że to może być zapalenie wiązadeł macicy-takze zajrzyj tam sobie. Pozdrawiam wszystkie Mamusie.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Karin Czy lekarz powiedział ci coś jaki to może mieć wpływ na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Karin Czy lekarz powiedział ci coś jaki to może mieć wpływ na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina 2005
Wiesz co nic mi lekarz nie powiedzial ale sama znalazłam w internecie.Konsekwencją może być wodogłowie ,małogłowie ,w pozniejszym wieku dziecko może tracic wzrok i słuch....ale nie bierz tego do głowy.Bo jesli tak będziesz podchodziła do kazdych wyników to będziesz się tylko stresowac.Poza tym toksoplazmoze się leczy tak jak u mnie-biorę specjalny antybiotyk.Poczekaj spokojnie na wyniki.I nie zamartwiaj się na zapas.Trzymaj się cieplutko i trzymam za Ciebie kciuki!!!A skąd jesteś?Bo ja z Mazur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Lekarz mi nic nie powiedział ale czytałam w książkach , ale nie wiem na ile jest to prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Ja jestem z Poznania. Wiem ze może trochę panikuje, ale po prostu jestem urodzoną pesymistką . Mam nadzieję, że zarówno u ciebie jak i u mnie wszystko będzie ok, musi być dobrze. Powiedz mi Karin czy pracujesz czy jesteś w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Ja jestem z Poznania. Wiem ze może trochę panikuje, ale po prostu jestem urodzoną pesymistką . Mam nadzieję, że zarówno u ciebie jak i u mnie wszystko będzie ok, musi być dobrze. Powiedz mi Karin czy pracujesz czy jesteś w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×