Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Gość Też przyszła mama
Witajcie, cieszę się, że u większości wszystko ok i dzięki za informacje. Skoro o te ruchy można być spokojnym przy 1 ciąży do 20 tyg, to się uspokoiłam.Ja mam comiesięczna wizytę 21 marca, mam nadzieję, że też będzie ok. Często boli mnie w podbrzuszu, czy też to macie? Jak zapatrujecie się na aktywnosc fizyczną, bo ja trochę się forsuję, ale energia mnie rozpiera.Co warto kupić z odzieży ciążowej, żeby jak najlepiej to wykorzystać, a nie kupować za dużo? Myślałam o dżinsach, ale nie ogrodniczkach, tylko takich normalnych, z regulowaną talią. No i może jakaś sukienka - bęzrękawnik.Jak zwykle liczę na Wasze porady. Co u Ciebie Przyszła Mamo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Jeszcze jedno chciałam dodać w nawiązaniu do tabeli - mam termin na 1, nie na 8 sierpnia, a ilośc nabytych od początku ciazy kg wynosi 6. Gzie jesteś, Aguto?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama
Witam was kochane Kobietki!!! Ojojoj!!!!! Co tutaj wypowiedzi. Cieszę się że ten topik się rozkręcił. U mnie i u dzidzi jak narazie wszystko w porządku co mnie bardzo cieszy. Ja również zaczynam odczuwać delikatniutkie muskania w brzuszku! TO chyba ONO!!! Wspaniałe uczucie. Pozatym czuję się świetnie i nic mi nie dolega. Cieszę się że u Was jak na razie też wszystko dobrze. Jak u Was z brzuszkami??? Duże już??? Ja mam teraz coraz większy, ale jeszcze nie na tyle duży żeby osoby z zewnątrz mogły zorientować się że jestem w ciąży. Piszcie dużo i dbajcie o siebie no i oswoje maleństwa!!! Bo to przecież One są teraz dla na s najważniejsze!!! Pozdrawiam!!! PAPAPA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
cześć mam maly problemik mi juz na piersiach pojawiły się rozstępy mimo że smaruję się oliwa z oliwek za porada lekarzaq nie wiem co mam robic macie na to rade ,poza tym jest ok,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brzuszek jest już mocno widoczny. Muszę nosić szersze ubranka. Zrobiłam się strasznie wrażliwa na fakturę materiałów, z których są ciuchy. Jestem w stanie nosić wyłącznie mięciutkie, miłe w dotyku rzeczy. Rozstępów nie mam jeszcze żadnych a smaruję się, na razie dość okazjonalnie. Niestety, moje Kochane, niektóre z nas będą musiały się z nimi zwyczajnie pogodzić, bo to jest uwarunkowane genetycznie. Jedne dziewczyny się nie smarują i mają niewielkie, inne dbają bardzo o natłuszczenie i elastyczność skóry a rozstępy i tak się pojawiają. Oliwa z oliwek jest polecana przez wiele mamuś, słyszałam też o specjanych, dość drogich mleczkach do ciała - Mustella? jeśli nie pomyliłam nazwy. Trzeba zapytać w aptece. Jeśli chodzi o ruchy dzidzi, to czytałam w opasłych tomach medycznych, że niektóre pierworódki odczuwają je dopiero w 22 tygodniu, więc naprawdę nie ma się czym martwić. To kwestia dość indywidualna, związana także z tuszą i wrażliwością macicy. Poza tym, te pierwsze ruchy można utożsamić z problemami gastrycznymi, bo to takie uczucie bąbelków, czy przelewania się wody. Z dnia na dzień robią się intensywniejsze i wtedy już się ich nie myli. Takie wewnętrzne puk puk, albo pac pac, troszkę łaskocze. Znalazłam takie porównanie, że to uczucie skrzydełek motylka w brzuszku. Moje małe najchętniej daje znać o sobie po kolacji, kiedy spokojnie sobie leżę. Pozdrawiam i czekam na wasze relacje. P.S. Ja kupiłam sobie eleganckie spodnie do pracy, ze specjalną, wysoką, wstawką elastyczną na brzuszek i regulowaną gumką, spódnicę o podobnym rozwiązaniu, ogrodniczki, do chodzenia po domku i jeszcze spodnie dresowe. Zastanawiam się nad majteczkami - nosicie je pod brzuszkiem, czy macie takie specjalne nadbrzuszkowe majtusie? Moja pani doktor zaleca takie wyższe, ale ja na razie noszę i takie i takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brzuszek jest już mocno widoczny. Muszę nosić szersze ubranka. Zrobiłam się strasznie wrażliwa na fakturę materiałów, z których są ciuchy. Jestem w stanie nosić wyłącznie mięciutkie, miłe w dotyku rzeczy. Rozstępów nie mam jeszcze żadnych a smaruję się, na razie dość okazjonalnie. Niestety, moje Kochane, niektóre z nas będą musiały się z nimi zwyczajnie pogodzić, bo to jest uwarunkowane genetycznie. Jedne dziewczyny się nie smarują i mają niewielkie, inne dbają bardzo o natłuszczenie i elastyczność skóry a rozstępy i tak się pojawiają. Oliwa z oliwek jest polecana przez wiele mamuś, słyszałam też o specjanych, dość drogich mleczkach do ciała - Mustella? jeśli nie pomyliłam nazwy. Trzeba zapytać w aptece. Jeśli chodzi o ruchy dzidzi, to czytałam w opasłych tomach medycznych, że niektóre pierworódki odczuwają je dopiero w 22 tygodniu, więc naprawdę nie ma się czym martwić. To kwestia dość indywidualna, związana także z tuszą i wrażliwością macicy. Poza tym, te pierwsze ruchy można utożsamić z problemami gastrycznymi, bo to takie uczucie bąbelków, czy przelewania się wody. Z dnia na dzień robią się intensywniejsze i wtedy już się ich nie myli. Takie wewnętrzne puk puk, albo pac pac, troszkę łaskocze. Znalazłam takie porównanie, że to uczucie skrzydełek motylka w brzuszku. Moje małe najchętniej daje znać o sobie po kolacji, kiedy spokojnie sobie leżę. Pozdrawiam i czekam na wasze relacje. P.S. Ja kupiłam sobie eleganckie spodnie do pracy, ze specjalną, wysoką, wstawką elastyczną na brzuszek i regulowaną gumką, spódnicę o podobnym rozwiązaniu, ogrodniczki, do chodzenia po domku i jeszcze spodnie dresowe. Zastanawiam się nad majteczkami - nosicie je pod brzuszkiem, czy macie takie specjalne nadbrzuszkowe majtusie? Moja pani doktor zaleca takie wyższe, ale ja na razie noszę i takie i takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, Ja tam się niczym jeszcze nie smaruję, nie widzę żadnych rozstepów, ale chyba zacznę się czymś smarować tylko nie wiem czym. :) Niech ktoś tabelkę uaktualni, ja nie potrafię :) przybrałam na razie 1kg, troszkę sie martwię, że tak mało, ale fakt faktem nie za wiele jem bo mi nic nie smakuje :) piszcie jak tam wasze dzidzie :) pozdrawiam, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Witajcie wszystkie przyszłe mamusie. Trochę męczę Was tymi pytaniami o ruchy,ale juz nie będę, bo Wasze odp, a zwlaszcza Ty, Nesiu, bardzo mnie uspokoiły.Majteczki wolę zdecydowanie nadbrzuszkowe. Kremu na rozstępy używam niedrogiego firmy Ziaja i na razie nie mam z tym problemów, ale pewnie to nie jest zasługa kremu. W ogóle mam cerę i skórę tak gładką i elastyczną jak nigdy dotąd, więc koleżanki wrózą mi chłopca, choć ja nie wierzę w takie rzeczy. Dziś rano, gdy lezałam sobie w ciszy, poczułam, jakby w moim brzuchu pęczniały, a potem delikatnie pękały bańki powietrza.Może to zwiastun oczekiwanych ruchów, a może tylko autosugestia? w ciągu dnia już nic nie czułam. Ja nie musze kupować nic eleganckiego do pracy, bo od poczatku jestem na zwolnieniu, a szefowa tylko mnie dooinguje i zakazuje przejmować sie pracą.Dobrze mam, prawda? Piszcie, co u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też przyszła Mamo, te bąbelki to jest maleństwo! Moim zdaniem to nie jest autosugestia. Kiedy powiedziałam swojej Mamie, że czuję bejbisia to sie ze mnie podśmiewała, że to za wcześnie i że nacztałam się i mi się wydaje. I pierwszego dnia to nawet Mamie uwierzyłam, że może rzeczywiście ulegam złudzeniu, ale jak to się powtarzało, nie sposób było pomylić. Moja pani doktor mnie zbadała i potwierdziła, że to właśnie dzidzia takie harce wieczorami uskutecznia :) . Daj koniecznie znać, kiedy bąbelki bedą już stanowcze. Pozdrawiam wszystkie Mamusie i głaszczę wszystkie brzusie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
cześć Wam ptysie,ja tez słyszę jakby babelki i nie wiem czy to dzidzi my mamy termin na 18 stego sierpnia,na razie jest ok choc duzo jem i tyję ojojo,ale pracuje i na razie urlopu nie planuję ale od kwietna lub maja pójde na zwolnienie lekarskier,jak juz będzie w mojej szkole po maturach,bo musze ich przygotować do matur,poza tym zyje mi sie spokojnie i leniwie ale musze się w pracy wysdzierać na tych moich leniuszków,pozdrawiam całuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
witam wszystkie ciężarówki sierpniówki :)))))) u mnie rozwiązanie przewidywane na 5-go!! jest juz swietnie ( nareszcie!!) chociaz początki były dość ciężkie... musiałam mieć oczywiście niemal wszystkie ksiązkowe objawy!! wzdęcia... zaparcia... mdłości... brrrr!! okropność!! ale już jest dobrze!!dzidzia zdrowa :)) wszystko ok!! i juz wyczekuje kiedy zacznie mi mocniej dawać znać o sobie!! pierwszy "atak" poczułam teraz w niedziele, 6-tego!! chyba lody które zjadłam smakowały i mojemu maleństwu :)) to było niesamowite!!!!!!! delikatne bardzo ale zwalające z nóg... ehhh!! chce jeszcze!! więcej!! mocniej!! dzidzia?? co u ciebie?? odzywaj sie do mamusi !! a poza tym to za kilka tygodni mam mieć robioną krzywą cukrową!! dziewczyny!! wiecie coś na temat tego badania?? ja wiem tylko , że będę musiała wypić glukozę... brrrrr!! na samą myśl sie trzesę... opowiadajcie co wiecie pozdrawiam cieplutko... i czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! czuję dzidzię już każdego dnia, to naprawdę fantastyczne. Niestety, ja także zauważyłam pierwsze nieśmiałe rozstępy na piersiach - ech, trzeba się smarować kochane! Arkadia! No to urodzimy tego samego dnia, jeśli nasze dzieciaczki będą terminowe. Mnie jeszcze pani doktor nie wysłała na te badania, o których piszesz. ale wiem, że pije się wstrętnie słodką glukozę na czczo.Jak już będziesz po. opisz ze szczegółami. A może któraś Mamusia ma już test na obciążenie za sobą i nam opowie? Pozdrawiam Was wszystkie i Wasze brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
WTAJCIE.ELU, WIDZĘ, ŻE JESTEŚMY KOLEŻANKAMI PO FACHU.ARKADIO I NESIU, MOŻLIWE, ŻE BĘDZIEMY RODZIć W PODOBNYM CZASIE, BO CHOĆ MAM TERMIN NA 1 SIERPNIA, TO PRZECIEż TE WAHNIĘCIA SA NAWET DO 2 TYG. 8 SIERPNIA MAM 7 ROCZNICĘ ŚLUBU I PIERWSZE BADANIE NAWET NA TEN TERMIN WSKAZYWało, a dopiero później ciąża okazała się większa. Ale byłoby zabawnie, gdybym urodziła właśnie 8 sierpnia i mielibyśmy z mężem taki niezwykły rocznicowy prezent. Dziewczyny, pięknie piszecie o odczuwanych ruchach, dzielcie się dalej tymi doświadczeniami. U mnie ciągle są bardzo nieśmiałe.Arkadio, ja też boję się tego badania z glukozą. Można mnie kłuć, ale gdy mam coś wypić lub przełknąć, natychmiast pojawia się odruch wymiotny, mam to od dziecka. No, ale dla naszych skarbów musimy ten wstręt pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
cześć dziewczyny :)) jak mija dzionek ?? u mnie siwetnie... dzidzia wciaz daje delikatne znaki ze jest :)) UWIELBIAM TO UCZUCIE :)) Kwiat Lotosu!! dzieki za linka!! jestes cudowna :)) gdybym mogla to bym cie pewnie usciskala :)) od razu mi lepiej... i jakas taka spokojniejsza sie zrobilam... nie ma nic gorszego niz trwanie w niewiedzy!! no i ten strach przed nieznanym duzo gorszy niz przed tym co juz zbadane... teraz to moge gory przenosic :)) a co?? ja nie wypije?? ja?? hehe!! a wypije kurde!! dla mojej dzidzi wszystko :)) Nesia!! superowo nam sie ulozylo :)) nie martw sie jak juz bede po wszystkim to ci szczegolowo opowiem jak to wyglada :)) bedziemy sie wspierac :)) Też przyszla mamo!! gratuluje :)) i trzymam kciuki zeby prezent rocznicowy sie udal :)) a z drugiej strony jak nie 8-go to wczesniej lub pozniej... i tak lepszego prezentu wymarzyc sobie nie mozna niz takie sliczniutkie zdrowiutkie malutkie kochane bobo :)) byle do sierpnia:)) znacie juz plec swoich malenstw?? ja juz sie nie moge doczekac kiedy ja poznam :)) wypatrywalam ostatnio na USG, ale poza tym ze moja dzidzia skikala sobie jak na jakiejs swietnej imprezce ( sama bym sie chetnie na taka wybrala:)) ) i machala sobie tymi malutkimi lapkami to nic nie wypatrzylam... lekarz tez nic nie mowil... wiec moze to jeszcze za wczesnie?? buuu!! juz bym chciala!! no to buziol wszystkim brzuchaczkom :)) trzymajcie sie cieplutko :)) ... ale sie ciesze ze was znalazlam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda gościnnie
to znow ja, bo podczytuję sobie Wasz topik, chociaz sama rodze we wrzesniu dopiero i to w 2 polowie. Co do glukozy KONIECZNIE wezcie ze soba cytyne do wcisnięcia. A co do ruchow dziecka opoznionych to wlasnie kuzynka dowiedziala sie, ze to normalne, kiedy macica czy lozysko, nie pamietam jest ulozona w jakims tam przodopolozeniu, mniejsza o szczegoly w kazdym razie jest to normalne i bez sensu ludzie sieją panikę, ze jesli po 20 tygodniu nie czuje sie ruchow dziecka to żle. I tylko tyle chcialam, trzymajcie sie. K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
część wam wszystkim ja jeszcze nie mam wyznaczonych badań na glukozę cały czas walczę z drozdżycą i dopiero za mies będę miała cytologie moze macie sposoby na tą przypadłość już brałam nystatynę polseptol teraz lekarz kazał kupić mi tantum rosa -zobaczymy jak po tym mi bedzie,jak się nie wyleczę to mogę mieć wcześniejszy poród czego bym nie chciała,wczoraj słyszałam bąbelki to dzidzi dawała znaki czekam dzisiaj na to samo,sprzatałam dziś całe przedpoludnie teraz będę leżakowała a jutro lecę do pracy-ucze też w weekendy w szkole dla dorosłych,lubię tą prace pozdrawiam do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część Kobietki.A propo tabeli to mam termin na 4 sierpnia a przytyłam od początku ciąży 7 kilo(ale startowałam z 47 kg ateraz ważę 54 kg . Ja jutro zaczynam 20 tydzień....Sorki ze mnie tyle nie bylo ale w pracy nie mam internetu na razie, a poza tym do 23 marca jestem na zwolnieniu-tylko tak żeby odpocząć.NMiestety w sobotę mój kochany Mężuś wyjechał na 2 miesiące za granicę do pracy i teraz jesteśmy z maleństwem sami w domku. Ostatnią wizytę mialam w 18tym tygodniu.mialam USG (slyszeliśmy serduszko maleństwa,waży już 280 gram i to chyba dziewczynka bo tak wstępnie ustaliła pani doktor.) Czuję się calkiem nieżle.Brzuszek już mam duży także zacznę chodzić w ogrodniczkach. Ciągle leczę toksoplazmozę ale może juz na koniec marca skończę brac rovamycynę.Widzę ze jest nas coraz więcej -to bardzo miłe!!! Pozdrawiam gorąco wszystkie ciężarówki!!!!Pa.pa Buziaczki dla Was i Waszych Dzidzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część Kobietki.A propo tabeli to mam termin na 4 sierpnia a przytyłam od początku ciąży 7 kilo(ale startowałam z 47 kg ateraz ważę 54 kg . Ja jutro zaczynam 20 tydzień....Sorki ze mnie tyle nie bylo ale w pracy nie mam internetu na razie, a poza tym do 23 marca jestem na zwolnieniu-tylko tak żeby odpocząć.NMiestety w sobotę mój kochany Mężuś wyjechał na 2 miesiące za granicę do pracy i teraz jesteśmy z maleństwem sami w domku. Ostatnią wizytę mialam w 18tym tygodniu.mialam USG (slyszeliśmy serduszko maleństwa,waży już 280 gram i to chyba dziewczynka bo tak wstępnie ustaliła pani doktor.) Czuję się calkiem nieżle.Brzuszek już mam duży także zacznę chodzić w ogrodniczkach. Ciągle leczę toksoplazmozę ale może juz na koniec marca skończę brac rovamycynę.Widzę ze jest nas coraz więcej -to bardzo miłe!!! Pozdrawiam gorąco wszystkie ciężarówki!!!!Pa.pa Buziaczki dla Was i Waszych Dzidzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka m
Witajcie Sierpniowe Mamy! Ależ entuzjastyczne i pozytywne to Wasze forum!:) Sama radość, że tu wpadłam i chyba zostanę, jeśli można. Mam termin na 7. sierpnia, czyli teraz 18tc i 3 dzień. Podobnie jak Też Przyszła Mama (pozdrawiam serdecznie), będę miała w sierpniu rocznicę ślubu, ale to już będzie ósma i trzydziestego. Ale prezent niezwykły i chyba najpiękniejszy! Za tydzień usg, zobaczymy czy maluszek zdecyduje się ukazać swą intymność rodzicom, czy pozostawi nas w niepewności do narodzin? Co do ruchów, to czekam na nie niecierpliwie, nawet mi się wydaje, że to już-już, ale nie mam pewności. Co do brzucha, to rozbujał się przez ostatnie dwa tygodnie niewiarygodnie. Jestem szczupła i do tej pory nie było widać ciąży po mnie (no, może ten biust nagle okazały), zaś teraz noszę przed sobą ten piękny bębenek i trzymam na nim rękę jak tylko się da, żeby nie przegapić "bąbelków". Rozstępów nie ma jak narazie. Smaruję się oliwką na mokre ciało po kąpieli, ale kto wie, czy to to, czy jeszcze nie czas na nie. Narazie ważne, żeby maluszek miał się zdrowo! Trzymajcie się zdrowo wszystkie Mamy i będę tu zaglądać, żeby zobaczyć, co u Was! :) Dbajcie o brzuszki i o siebie! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka
____________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05...............?..............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? TEZ.P.MAMA........08.08.05...............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? KARIN2002..........?..........................?.............................? NIN00...............20.08.05................?.............................? ELA79...............20.08.05.................?............................? SKYE.................25.08.05................?............................? ___________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, poeksperymentuje z tabelką co nieco, ____________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05...............?..............................? KARIN2002...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............?...............................? NESIA................05.08.05...............?...............................? ARKADIA.............05.08.05...............?..............................? ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? TEZ.P.MAMA........08.08.05...............?..............................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................?............................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............2kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________ No dziewczyny, mam nadzieję, że ładnie mi wyszło, Pozdrawiam wszystkie ciężarówki :) Nie jestem już ostatnia na liście skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikowa
Cześć dziewczyny! Mam termin na październik. Bylam dwa razy u lekarza i za każdym razem miałam usg dopochwowe. Wydaje mi się, że bedzie robione przy każdej wizycie. Piszecvie, że usg może byc szkodliwe dla dziecka. Czy powinnam o tym porozmawiać z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laleczki! Sky - piękna tabelka, dzięki wielkie za umieszczenie mnie na liście :):):) cmok cmok ogrodniczka - witamy serdecznie nową Mamusię!!!! Październikowa - wg mnie usg nie jest szkodliwe dla bejbisia. Niektórzy lekarze badają przy każdej wizycie. Towarzystwo Ginekologiczne zaleca trzy badania, w poszczególnych okresach ciąży, zwykle przeprowadza się jednak cztery. Badanie na samym początku jest bardzo istotne dla określenia dokładnej daty poczęcia/narodzin. Usg w 12 tygodniu jest też ważne, bo do tego czasu można zbadać przezierność karczku i układ noska, co pozwala wykluczyć wstępnie wady wrodzone płodu (wodogłowie, zespół Downa, itd). Z kolei 20 tydzień to czas, kiedy można już dokładnie zbadac wszystkie organy wewnętrzne dzidziusia - nerki i układ moczowy, płucka, itd, a także płeć, jeśli bejbiś nie jest wstydliwy ;) Ostatnie usg, przed terminem, jest bardzo ważne ze względu na określenie wagi maleństwa, jego ułożenia i innych szczegółów. Usg transwaginalne jest dokładniejsze, szczególnie w początkach ciąży. Potem zwykle bada się przez powłoki brzuszne. Z tego co czytałam, w różnych źródłach, badanie takie jest w pełni bezpieczne. To są fale radiowe i uważa się, że jedyną niedogodnością dla dzidzi jest charakterystyczny, słyszalny przez dziecko dźwięk, porównywalny do odgłosu tramwaju. Starsze bejbisie, które już słyszą, odwracają główkę, co świadczy o tym, że nie przepadają za tym badaniem, właśnie ze względu na dźwięk. Ale nikt nie dowiódł, by badanie było szkodliwe! Powściągliwość w ilości badań wynika chyba z ogólnej zasady \"ciążowej\", by unikać tego, co nie jest konieczne. ściskam Was dziewczyny (ale delikatnie, nad brzuszkami). buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czesc Wam, Nesia no musiałam dać Cię na listę, była zbyt okrojona wcześniej, Karin troszkę mi się pomyliło i napisałam 2002 zamiast 2005, wybacz, lecę do pracy, potem poprawię jak nikt mnie nie ubiegnie, Październikowa, ja bym się cieszyła jakby mi lekarz robił USG przy każdej wizycie. Ja miałam tylko raz w 13 tyg i na razie nie wiem co się z moim maleństwm dzieje, teraz jest w 17 tyg i następne USg mam na 20 kwietnia dopiero, ale za to zamówiłam sobie takie, że będę mieć film DVD z moją dzidzią. SUPER, tylko tyle jeszcze muszę czekać, No cóż, Całuję wszystkie mamuśki, piszcie co słychać, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
cześć dziewczyny!! pomysl z tabelka jest genialny :)) dzieki za dopisanie mnie do niej :)) ja w pierwszym okresie ciazy schudlam 2 kilo... a potem powolutku przytylam sobie 3 kilo... wiec suma sumarum to tak jakbym przytyla kilogram, prawda?? chyba dobrze to licze... jesli nie to mnie skorygujcie ;)) ____________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05...............?..............................? KARIN2005...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............?...............................? NESIA................05.08.05...............?...............................? ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg.............................? ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? TEZ.P.MAMA........08.08.05...............?..............................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................?............................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............2kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________ skye!! wyszlo swietnie :)) i pozwolilam sobie poprawic twoj blad przy karin :)) co do plci mojego malenstwa to mam nadzieje ze juz w poniedzialek ja poznam :)) hurraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!! nareszcie!! no i wlasnie w poniedzialek dzidzia zostanie gwiazda filmowa :)) moje male cudenko!! bede ogladac to nagranie bez przerwy :)) a co do USG to mam robione przy kazdej wizycie i jestem z tego powodu baaaaardzo szczesliwa!! w koncu to najprzyjemniejszy moment na ktory z niecierpliwoscia zawsze czekam :)) wiec nie martw sie pazdziernikowa!! to przeciez powod do radosci ze mozesz obserwowac jak rozwija sie twoje malenstwo :)) BUZIACZKI DLA WSZYSTKICH :)) TRZYMAJCIE SIE CIEPLUTKO W TE ZIMNE SZARE DNI :)) NIEDLUGO WIOSNA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszla mama
Dziewczyny, jesteście wspaniałe. Wasze wypowiedzi są jak balsam na duszę, już wcale nie martwię się, że ruchy sa tak slabo wyczuwalne.Witam Ogrodniczkę, świetnie, że przybywają nowe mamusie. Dziś miałam fatalny dzień. Byłam bardzo niemiła dla osoby, która w przeszłości okazała mi wiele serca. Tak właściwie to bez powodu się nakręciłam.Nigdy wczesniej bym się nie posądziła o takie zachowanie i to własnie względem niej. Usprawiedliwiam się, że może ma to jednak związek z ciażą, ale i tak czuję się podle. Dobrze, że Wasze optymistyczne wypowiedzi poprawiły mi nieco humor. Jeśli chodzi o tycie, to ja równiez na początku ciąży nie przybywałam w ogóle, a teraz mam wrażenie, że w krótkim czasie brzuszek sporo urósł. To zabawne, ale cieszę się, że w koncu moja ciąża jest widoczna. Usg miałam robione w 8 tyg, później w 12,5 tyg, a teraz mam wyznaczone na 23 tydzień.Za każdym razem dopochwowe. Kwiecie Lotosu, dzięki za linka, gdy przyjdzie czas, skorzystam z porady z cytryną.A w kwestii tabeli - mam termin na 1 sierpnia i przytyłam 8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
witam ponownie :)) tez przyszla mamo!! nie przejmuj sie niczym!! a przynajmniej nie za bardzo :)) jestem pewna , ze osoba wobec ktorej nie bylas mila zrozumie... wystarczy ze sprobujesz wyjasnic... w koncu ciaza diametralnie na nas wplywa ... nie tylko fizycznie ale i psychicznie... a moze nawet powinnam powiedziec ze przede wszystkim psychicznie... ja przez pierwsze kilka miesiecy bylam istny furiat ;)) NAPRAWDE!! moi bliscy musieli wykazywac anielska cierpliwosc... i wykazywali!! wierzcie mi!!podziwiam ich za to ogromnie!! sama ze soba bym pewnie nie wytrzymala gdybym byla na ich miejscu:)) grunt to zdrowy dystans... nie obwiniaj sie kochana tylko porozmawiaj z ta osoba... i tobie bedzie z tym lepiej ... i jej tez napewno ... no!! glowa do gory :)) pierś do przodu :)) bedzie dobrze :)) spodobaly mi sie zabawy z tabela wiec uzupelnie ja o nowe informacje tez przyszlej mamy :)) swoja droga cos powolutku nam sie ona zapelnia... chyba czas to nadrobic , prawda?? ____________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05...............?..............................? KARIN2005...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............?...............................? NESIA................05.08.05...............?...............................? ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg.............................? ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................?............................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............2kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________ pozdrawiam goraco!! PAPA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Arkadia
Nareszcie ktos mniej leniwy!!! W sumie dobrze by tabelke uzupelnialy kolejna zainteresowane (wystarczy skopiowac, dodac badz zmeinic) bo tak bedzie bez bledow. Widzialyscie ta stronke? http://www.zimowemaluchy.mgt.pl/ A zaczelo sie od kafeterii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05...............?..............................? KARIN2005...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............?...............................? NESIA................05.08.05...............?...............................? ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg.............................? ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg............................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............2kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×