Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Gość ela 79
to znowu ja pisze aby nasz topiki był wciąż aktywny,namawiam was na częste zaglądanie tutaj bo smutno tak w pojedynkę,idę do pracy jak wrócę oczekuję tysiąca opisów pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ela, naważniejsze, że Ty ciągle topik potrzymujesz. :) Ja szczerze mówiąc nie bardzo mam czas, niestety Biegnę zaraz na uczelnię, cała niedziela z głowy :(, jutro na cały dzień do pracy. Wydaje mi się, że wiele z nas pisze na forum własnie z pracy, dlatego w eekend taki zastój mamy, pozdrawiam wszystkie mamusie, Ps. Ja niestety jeszcze nie czuję kopniaków, to dopiero 17,5 tydz. ciąży, ale jestem do tyłu :] Całuski, skye Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
to prawda skye pisze aby podtrzymać topik już wróciłam z pracy,zrobiłam moim juz dorosłym uczniom sprawdzianiki wróciłam do domku,w miedzyczasie zjadłam gofra na miescie do jutra mam troche prracy w domku papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To będzie chłopiec!!!!!!! Pozdrawiam Was kochane Mamusie i poprawiam tabelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabelka z poprawkami Nesi
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05...............?..............................? KARIN2005...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............6kg...................chłopiec ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...........................? ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............2,5kg........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
czesc dziewczyny :) ela79!! nic sie nie martw kochana!! potraktuj to jak jednodniowy wybryk natury :) w koncu z naszymi cialami cuda sie teraz dzieja :) skye szybkiego powrotu do zdrowka zycze :) nie daj sie wstretnym zarazkom!! Nesia!! gratuluje synka :) ja dzis sie dowiedzialam ze bede miala córeczke :) bylam na badaniach... niewiem dokladnie jak sie nazywaja... jakies badania drugiego trymestru , wykonywane miedzy 20 a 24 tygodniem ciazy... w kazdym razie sprawdza sie w ich trakcie poprawnosc dzialania wszystkich narzadow dzidziusia :) no i wszystko z moja kruszynka w porzadku :) tylko taka malutka mi sie wydaje... ma okolo 300 g ( dlugosci juz podobno nie da sie zmierzyc ) ... lekarz powiedzial ze to prawidlowo, ale ja sie troche martwie... z roznych zrodel jakie przestudiowalam wynikalo ze okolo pol kilograma dzidzia powinna juz miec... hmm!! a jak jest u was?? wiecie jaka mase maja wasze malenstwa?? oczywiscie na badaniach byl ze mna moj kicius ( tj. partner rzecz jasna :)) nie zaden kotek :)) ) gdybyscie go widzialy!! jak uslyszal ze najprawdopodobniej bedzie mial corke to malo nie podskoczyl z radosci... i te jego oczy!! nigdy nie widzialam zeby tak blyszczaly :)) CUDOWNE UCZUCIE wiedziec ze daje sie tyle szczescia kochanemu mezczyznie... i tyle dumy... wierzcie mi!! paw przy nim dosc skromnie sie puszy :)) juz opowiada jaka to nasza corcia bedzie cudowna , jaka wspaniala , a jaka sliczna , no i ze moze sobie wybic z glowy dyskoteki w wieku lat pietnastu :) ojjjj!! bedzie sie dzialo :)) no!! to tyle z mojej strony :)) jak zwykle sie rozpisalam :)) juz uzupelniam tabelke i uciekam!! NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05...............?..............................? KARIN2005...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............?.....................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............2,5kg........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________ pozdrawiam goraco!! i do nastepnego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! Jestem z Was taka dumna, znacie już płeć, SUPER!!! chłopiec i dziewczyna, niezły początek forumkowej rodzinki. Ja się jedynie mogę pochwalić, że chyba nareszcie odczuwam jakieś ruchy mojego małego bąbla, tzn wieczorami łaskcze mnie od środka od dwóch dni, dziś trzeci, fajowe uczucie:) Niestety ja najdłużej będę chodzić 2w1, wy urodzicie w większości na początku miesiąca, a ja będę czekać do 25-tego. Okropnie Wam zazdroszczę, no ale w końcu moje też się urodzi :)) O płci będę wiedzieć 20 kwietnia, o ile dzidzia nie okaże się zbyt wstydliwa :) więc pewnie pytajnik w tabelce co do płci będzie u mnie najdłużej widoczny. Ale się rozpisałam.................... Dziewczyny lecę do wyrka, jem ciągle antybiotyk, fuj Trzymajcie się cieplutko i piszcie już jakie imiona planujecie dla maleństw - Nesia, Arkadia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! Jestem z Was taka dumna, znacie już płeć, SUPER!!! chłopiec i dziewczyna, niezły początek forumkowej rodzinki. Ja się jedynie mogę pochwalić, że chyba nareszcie odczuwam jakieś ruchy mojego małego bąbla, tzn wieczorami łaskcze mnie od środka od dwóch dni, dziś trzeci, fajowe uczucie:) Niestety ja najdłużej będę chodzić 2w1, wy urodzicie w większości na początku miesiąca, a ja będę czekać do 25-tego. Okropnie Wam zazdroszczę, no ale w końcu moje też się urodzi :)) O płci będę wiedzieć 20 kwietnia, o ile dzidzia nie okaże się zbyt wstydliwa :) więc pewnie pytajnik w tabelce co do płci będzie u mnie najdłużej widoczny. Ale się rozpisałam.................... Dziewczyny lecę do wyrka, jem ciągle antybiotyk, fuj Trzymajcie się cieplutko i piszcie już jakie imiona planujecie dla maleństw - Nesia, Arkadia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadia!!!! Twoja dziewczynka i mój chłopiec! Mamy pierwszą parkę forumkową :):):) Z moim dzidziusiem też wszystko w porządku. Badaliśmy i aortę i serduszko, płucka, pęcherzyk żółciowy, nereczki, kręgosłup no wszystko wszystko - nawet policzyliśmy paluszki u rączek :) Mąż był zachwycony. Byliśmy na Grenadierów, chociaż trafiliśmy tam przez przypadek - znalazłam w sieci pierwszy gabinet z usg 3d czynny w sobotę i pojechaliśmy. Koszt - 200 zł. Badanie trwało długo, można się było na bejbika napatrzeć, choć on pozował nader niechętnie, chował się nisko w bioderka i odwracał buziaczek w drugą stronę. Za to płeć okazał bezwstydnie, jak na faceta przystało, w całej swojej maleńkiej okazałości. Cały malec waży 430 gram i ma blisko 19 cm, nie licząc długości nóżek. Mąż, brat i ojciec, wraz z kumplem męża opili sprawę dość mocno - wystarczy, że powiem, iż mój 56 letni tato wylądował na koncercie Łąki Łan w Punkcie (zespół gra funky w przebraniach owadów). Arkadia! Jeśli lekarz mówi, że wszystko ok, nie przejmuj się. Twoja niunia jeszcze zdąży nadrobić wagę do porodu, raczej módlmy się, żeby bejbiki nie były za duże, bo jak my je damy radę urodzić....(moje dwie koleżanki powiły niedawno, oczywiście cesarsko, bo inaczej się nie dało, dzieci o wagach 4500 i 4800 gram!!!!!) Sky! Oj nie narzekaj tak sobie, że najdłużej i ostatnia. Przecież zaszłaś też później - jak by nie liczyć w ciąży będziemy tyle samo czasu :) A zaleta Twojej pozycji jest taka, że o wszystkim dowiesz się z wyprzedzeniem :) Fantastycznie, że bejbiś daje już znać o sobie! Obyś tylko wyzdrowiała jak najszybciej! W kwestii imion - mamy prawdziwy dylemat....moja Mama chce Marcinka, Tata Roberta, mąż Antosia ale może być Mateusz a ja, no cóż.....naprawdę nie wiem. Na razie ostatecznej decyzji brak. Może Wy dziewczyny, podsuniecie jakieś pomysły? Pozdrawiam wszystkie ciężarówki!!! Cmok cmok cmok. Piszcie dużo i często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza28
Witajcie Mamy, Z ogromną przyjemnośicą dołączam do Mam sierpniowych. Termin mam na 8 sierpnia, pan doktorek twierdzi że to będzie chłopczyk. Pokazuje się maluszek- "bezwstydnik" od 13 tygodnie (tylko wtedy pan doktor był bardzo ostrożny z przekazywaniem tej informacji) waży w tej chwili 340 g. Uff....życzę Wam dobrych, myśli, zdrówka.... PS 1 . Czy Wam również zdarza się słyszeć "dziwne" komentarze od osób trzecich np. "będziesz nadgorliwą matką" - to było po tym gdy wyszłam z wizyty gdzie pierwszy raz usłyszałam tętno dzidzi i się bardzo cieszyłam, "idź sobie na solarium bo blado wyglądasz"- w 5 miesiacu , "czy będziesz taka gruba jak osoba x".....brrr..... PS 2. Przytyłam 7 kilogramów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa tabela _________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05...............?..............................? KARIN2005...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............?.....................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..............chłopczyk MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............2,5kg........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
czesc wam! dziś jest pięknie i ciepło,jadę jutro na tydzień do rodzinki na swięta więc pisać nie będę,jak wam fajnie że znacie juz płeć dzidzi ja byłam na usg w 17 tyg i lekarz pow,. ze dopiero ok 25 tyg sprawdzi płeć-to pewnie zalezy od aparatu,podobno jak dziewczynka to je sie słodkie rzeczy a jka chłopak to kwasne ja jem słodkie,juz mam przerwe świąteczną ,jutro 6 godzin bede od rana podrózować do domku rodzinnego, mój mąż na kursie więc same z dzidzia pojedziemy wszystkiego naj naj naj z okazji swiąt Wielkiej Nocy!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Termin 10.08
Witajcie przyszłe sierpniowe mamy! Od pewnego czasu wyczuwam ruchy, czasem się nasilają i to w niespodziewanych momentach.Pomimo iż miałam dwukrotnie robione usg wciąż nie znam płci, mam pewne przypuszczenia, ale ciiiii...Niebawem mam nadzieję poznać płeć mojego Maleństwa, wybieram się na specjalistyczne badanie usg. Ogólnie tyję i tyję, choć jem mało i jedyne czego się obawiam to stresującej i odpowiedzialnej pracy jaką wykonuję, a dokładnie jej wpływu na psyche dzidzi... Wstępne badania okazują się w porządku, nawet fakt, iż jestem jaroszem nie ma większego znaczenia... Codziennie setki pytan pojawiają się w mojej głowie, wiem jedo cała odpowiedzialność tkwi w kobiecie... Z obawy na ból postanowiłam rodzić w wodzie, dlatego proszę o wszelkie informacje na ten temat, mieszkam w Sosnowcu...Pozdrwaiam Was Wszystkie i dzidzie sierpniowe również. 27-letnia mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINISIA
Cześć dziewczyny ,dawno nie pisalam ale codziennie czytałam wasze wypowiedzi choć czasu na to mam niewiele.Mam malutką prośbe,proszewpiszcie mnie tak przy okazji w tabelke.Nabytych kilogramów mam 3 co mnie troche martwi bo jak porównuje z waszymi to wydaje mi sie ze troszke malo u mnie tych kilogramów.Może nie ma sie czym martwić?!Wyniki były ostatnio dobre,tylko wykryto w moczu bakterie na które już dostałam przepisane specjalne tabletki.Niestety nie napisze wam czy moje maleństwo będzie chłopcem czy dziewczynką,bo do samego porodu ja również nie będe tego wiedziała.Chcemy mieć z meżem niespodziankę.Mam jeszcze jedno pytanko do wa dziewczyny,czy was też boli czesto głowa.bo mnie odkąd jestem w ciąży to prawie przez cały czas. Pozdrawiam bardzo gorąco wszystkie mamusie i ich małe i duże brzusie :)) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
no czesc kobietki :) nesia!! super ze masz usg 3d!! co prawda niewiele wiem na jego temat , ale jak sie domyslam dzieciaczka duzo wyrazniej na nim widac... kurcze!! ze tez wczesniej o tym nie pomyslalam!! brrrrrrrrrrrr!! zla jestem!! moje ostatnie badanie kosztowalo 180 zl ( sprawdzenie wszystkich narzadow malenstwa no i do tego nagranie... tyle ze takie normalne... widok jak na typowych zdjeciach usg tyle ze w ruchu ) ehhh!! chetnie bym dolozyla gdybym wiedziala... opowiedz mi prosze cos wiecej na temat tego twojego... masz dzidzie w trojwymiarze?? jak to wyglada?? tak jak na zdjeciach plodu z ksiazek czy czasopism?? opowiadaj szybciutko!! tak bym chciala moje malenstwo dokladniej sobie obejzec!! skye!! nie smutaj sie tak bardzo!! sa i dobre strony tego ze nie bedziesz pierwsza :) jestes na bierzaco z informacjami... wczesniej wiesz o wszystkich badaniach... no i pewnie o porodzie zdazymy ci poopowiadac po powrocie ze szpitala!! a propos porodu!! tez sie tak boicie jak ja?? co prawda im wiecej czytam tym jestem spokojniejsza... przynajmniej juz wiem czego sie spodziewac... ale mimo wszystko obaw i watpliwosci mam cale mnostwo... jedno jest pewne!! bedziemy rodzic wspolnie z moim kiciusiem!! nie ma innej mozliwosci :) nie wiem jeszcze tylko gdzie... lekarz do ktorego chodze podobno przyjmuje w Zabrzu i tam kieruje swoje pacjentki... tylko ze ja jakos nie moge zdobyc na temat kliniki w Zabrzu zadnych opinii!! mam tylko jedna kolezanke ktora tam rodzila , ale to bylo dobre pare lat temu... moze wy cos slyszalyscie?? jest tu w ogole ktos ze Slaska?? nie wiem tez co ze znieczuleniem... tyle roznych opinii czytalam na ten temat... brrr!! nie wiem co wziasc jak sie przygotowac!! wielu rzeczy nie wiem... no ale powolutku... chyba na wszystko przyjdzie pora , prawda?? co do porodu w wodzie o czym wspominala mysza28 to tez o tym myslalam!! pytalam nawet swojego lekarza i powiedzial ze z opinii pacjentek ktore rodzily i tak i w sposob naturalny wynika ze roznicy wielkiej nie ma... wiec poki co odstapilam od tego pomyslu... priorytetem jest dla mnie chyba to zeby jednak rodzic w szpitalu w ktorym urzeduje lekarz prowadzacy nasza ciaze ( i tu bylby problem bo w Zabrzu podobno nie ma jeszcze mozliwosci rodzenia w wodzie)!! co o tym myslicie?? a moze sie tym w ogole nie sugerowac?? no i jeszcze jedno!! zadnych glupokowatych tekstow na szczescie nie slyszalam!! tfu!! odpukac!! poki co jest wrecz przeciwnie!! slysze same superlatywy :) mysza28 poprostu sie nimi nie przejmuj!! swiata od glupoty sie nie zbawi!! ona zawsze byla jest i bedzie... TRUDNO!! grunt to zdrowy dystans :) to oczywiste ze mozliwosc uslyszenia serduszka naszego malenstwa napawa nas duma i szczesciem!! ja przy kazdej wizycie u gina mam robione usg i powiem ci ze z kazdym razem wychodze coraz bardziej rozpromieniona :) heh!! swoja droga to musi dosc dwuznacznie wygladac :) ze wychodze z gabinetu taka szczesliwa :) ... tym bardziej ze ciazy za bardzo po mnie nie widac :) a co do nabytych kilogramow tez sie nie ma co przejmowac!! najwazniejsze dobro dzidzi i jej zdrowie!! moja znajoma w ciazy okolo 30 kg przytyla i do formy wrocila bez problemu... ogolnie rzecz biorac z tego co czytalam wynika ze karmienie piersia bardzo sprzyja utracie wagi po porodzie wiec nie ma co panikowac... bedzie dobrze :) swoja droga przynajmniej tyjesz miarowo... ja sie boje ze jak mnie nagle " wybije " to nie zapanuje nad skora i bede poorana rozstepami... ale........ jestem dobrej mysli :) smaruje sie codziennie... a ostatnio nawet eksperymentuje z zimnym prysznicem... brrrr!! nie jest to latwe :) wierzcie mi!! nie jest!! oby tylko bylo warto :) Nesia!! kochana!! to masz kawal chlopa pod serduszkiem :) ale fajowo!! mnie wciaz martwi moja kruszynka... taka malusia... pozdrawiam was wszystkie cieplutko w ten wiosenny poranek :) odzywajcie sie czesciej!! papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staś
jestem pełen podziwu dla kobiet ponieważ gdybym ja był kobietą raczej nie urodziłbym dziecka,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
a w sumie wiesz co Nesia!! masz racje!! w koncu lekarz powiedzial ze wszystko w porzadku!! nie wiem czemu panikuje!! dzidzia zdrowa :) i oby tak bylo nadal :) a co do imienia to trudno mi cokolwiek doradzac!! wiesz!! ile osob tyle gustow... a to przeciez przede wszystkim wam musi sie podobac!! zdania innych zawsze beda podzielone i nie ma sie co nimi sugerowac... mi i mojemu partnerowi podobaja sie imiona rosyjskie wiec na razie pomysly oscylują miedzy Nadią , Nataszą , Tatianą a Tamarą ... nic innego nie znalezlismy... szukalam nawet swego czasu w necie , ale bez rezultatow... moze wy znacie jeszcze jakies?? chetnie wyslucham sugestii na ten temat :) od razu zaznacze ze Wiera i Swietłana ( nie wiem jak to sie pisze ) odpadaja zupelnie :) no to czekam!! BUZIACZKI :) ode mnie i mojej kruszynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa tableka _________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............?.....................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............2,5kg........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________ Cześć Co tam u wam brzuchatki, ja dziś mam dzień sprzątania i już padam z nóg, ale mój mężuś dzielnie mi pomaga, wszystkie okna wymył, super Dziewczyna ja jestem z Katowic, i patrze, że wy też blisko mnie mieszkacie, super. Palnuję poród w szpitalu im. Leszczyńskiego na ul. Raciborskiej w Katowicach, naprawdę super szpital :) lecę jeść obiadek, papatki, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............84kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05..............37 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............187kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............453kg............................? NESIA................05.08.05...............?.....................Jadzia ARKADIA.............05.08.05.............. 11 kg...............Gertruda ENRA.................06.08.05...............34..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............765..............................? PUZA.................07.08.05...............99.............................? MYSZA28.............08.08.05..............79kg..................Jozef MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............205kg........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki! Ale piękny dzień dzisiaj, słońce świeci, aż człowiekowi buzia sama się uśmiecha :) Mam nadzieje, że Wam humorki też dopisują!!!! Ktoś bawił się naszą tabelką - przykro mi z tego powodu, skąd się bierze taka złośliwość? NIc to, tabelkę poprawimy i tyle. Arkadia - to usg jest wyraźniejsze od zwykłego, w cenie dostaje się płytkę CD z nagranymi zdjęciami bejbika (poszczególne organy, wyniki badań i kilka zdjęć portretowych a jedno z profilu) i dwoma krótkimi ujęciami ruchu dziecka. Oprócz tego 5 zdjęć wydrukowała mi p. doktor na miejscu. To było moje drugie usg. Pierwsze miałam tradycyjne, w 12 tygodniu ciąży i wtedy dzidzia mieściła się jeszcze cała w monitorku a teraz to już można tylko oglądać fragmentami. Pani doktor, u której byliśmy, była bardzo cierpliwa, badanie trwało 30 minut plus 5 minut przerwy, żebym pochodziła i żeby bejbiś zmienił pozycję, bo się nam schował głęboko w bioderka, nie chcąc pozować do portretów :). Policzyliśmy nawet wszystkie paluszki u rączek i nóżek :) Zdjęcia i nagranie są wyraźne, w kolorze sepii a nie takie biało czarne, cieniowane, jakie dostałam z pierwszego usg. Ja będę rodzić naturalnie i bardzo chcę, żeby przy porodzie była moja doktór prowadząca. Mam do niej zaufanie i chciałabym mieć kogoś znajomego na sali podczas tego wydarzenia. Mąż bardzo chce ze mną rodzić, ale ja jeszcze się nie zdecydowałam. Pewnie postawi na swoim, bo bardzo się uparł. Twierdzi, że jeśli był przy poczęciu, musi być przy porodzie, że da sobie radę a jak będzie taka potrzeba, to pępowinę nawet zębami przegryzie ;) hihihi, no nie wiem, czy nie zemdleje zwyczajnie, jak nie będzie mi mógł pomóc a ja będę cierpiała, albo czy nie da w zęby jakiemuś lekarzowi, jeśli stwierdzi, że ten robi mi krzywdę. A co ze szkołami rodzenia? Planujecie się zapisać? My już zdecydowaliśmy, chcemy koniecznie się przygotować, poznać położne z naszego szpitala, spotkać z innymi mamami i tatusiami (planuję rodzić na Inflanckiej, jestem z Warszawy). Rosyjskie imiona - Nastia, Taisa, Lena, Larysa, Kalina, Elwira. Mnie najbardziej podobają się Nadia i Lena. Staś - masz śliczne imię :) pomyślę o nim. Gdybyś był kobietą, miałbyś instynkt i troszkę inaczej by to wyglądało :) dziękuję za słowa podziwu - ja nie potrafiłabym być tatą - mój mąż znosi dzielnie moje humory i tylko się uśmiecha - ja bym z sobą nie wytrzymała, gdybym była nim :) Dominisia - nie martw się o kilogramy, to naprawdę bywa rozmaicie, każda kobieta inaczej tyje i w innym momencie ciąży (chociaż wszytkie najwięcej pod koniec, czemu nie sposób się dziwić, jeśli przez 4 miesiące dziecko urośnie o 3 kg). Mam pytanko dt bakterii w moczu - też je miałam, ale nie dostałam żadnych tabletek od lekarza. Możesz mi napisać co bierzesz? Zapytam swoją ginekolog, dlaczego mi nie przepisała. A z bóle głowy miałam identycznie jak Ty. Od początku ciąży kilka razy dziennie mnie bolała, szczególnie, gdy wchodziłam do nowego pomieszczenia, ktoś włączył muzykę za głośno, jakiś zapach był mocny, nawet jak szybko weszłam po schodach. Nie brałam żadnych proszków. Teraz już mi przeszły te bóle, ale myślę, że tak się mój organizm bronił, wiesz, takie ostrzegawcze były, ale bardzo uciążliwe. 27-letnia mama - nie mart się tak, jedz dużo, bo inaczej dzidzia będzie się rozwijać ze szkodą dla Twojego organizmu - tak tak Kochane, dzidzius zabiera co mu jest potrzebne i ma pierwszeństwo przed mamą, tak to natura wymysliła. Gdyby tak nie było, kobiety w obozach koncentracyjnych nie rodziłyby zdrowych dzieci (przepraszam za takie porównanie, ale jest bardzo obrazowe).Praca - ja swoją uwielbiam, choć też jest bardzo stresująca. Nie trzebna się dodatkowo martwić, bo dzidzia czuje wtedy i stres z pracy i nasze zmartwienie stresem. Więc troszkę mrużyć oczka na kłopoty zawodowe, a w wolnym czasie robic sobie jak najwięcej przyjemności. Ja mam już wprawę - czasami o wcieranie przeciwrozstępowych maści proszę męża, a wcześniej bierzemy wspólną kąpiel, albo prysznic. Takie sesje są super. Wyłączamy telefony, świeczki zapalamy, milutka muzyczka i mężuś głaszcze mnie całą i słusza brzuszka i mówi do dzidzi. Innymi razy robię sobie kubeczek ciepłej czekolady, albo kakao i myślę sobie, jak to będzie fajnie mieć już bejbika w ramionach. W soboty chodzimy karmic kaczki i patrzeć na mamusie z dziećmi na spacerze. Zachęcam dziewczyny do dbania o swoje dobre samopoczucie!!! Ela79, dzięki za życzenia, baw się dobrze u Rodzinki i wracaj do nas szybko :) Mysza 28 o tak! bja też słyszałam kilka śmiesznych tekstów a najbardziej mnie rozbawiły spojrzenia ludzi w Szpilce (taki lokal przy Pl. Trzech Krzyży w Warszawie) - zupełnie tak, jakby kobieta w ciąży nie mogła w sobotni wieczór posiedzieć z przyjaciółmi w imprezowni. No dobrze, moje drogie, kończę, bo się rozpisałam okrutnie. Całuski dla Waszych brzuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, naprawiam tabelkę, oto ona:) _________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............7kg............................? ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............?.....................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............3kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? __________________________________________________________ dziewczyny piszcie ile kg przybrałyście, żeby tabelka się wyklarowała :) Pozdrawiam wszystkie brzuchatki, piszcie duzo tak jak Nesia i Arkadia :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od nowej tabelki
to nie złosliwosc!!!Tylko zart,ale coz poradze na brak poczucia humoru??? Kobietki z lipca doceniły,zadna włosow z głowy nie wyrywała...a tu od razu-złosliwosc:-( :-(:-( No trudno... Zycze udanych i zdrowych Maluszkow:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
no witam witam :)) skye!! jestes z katowic?? swietnie!! moze ty cos wiesz na temat szpitala w zabrzu?? ja jestem z żor i wiekszosc moich kolezanek tu wlasnie rodzila , dlatego tak trudno zdobyc mi informacje na temat tego jak jest w zabrzu!! pomozcie prosze jesli cos wiecie!! Nesia!! dzieki za imionka :)) wiesz ze moj partner coraz wiekszy nacisk kladzie na Nadię :)) ja wciaz nie mam pewnosci :) ...a co do Leny masz racje, tez bardzo ladne :) a Nastia?? to chyba od Anastazji prawda?? Taisa... hmmm!! z tym sie tez jeszcze nie spotkalam... dziewczyny!! piszcie jesli wpadnie wam cos jeszcze do glowy!! ja tez mysle wciaz o szkole rodzenia!! to swietna sprawa!! nawet mimo tego ze duzo sie czyta o porodzie to co praktyka to praktyka ;)) zadne na sucho przyswojone wiadomosci tego nie zastapia!! myslisz ze czas juz zaczac?? ... moze masz racje ... ide szukac czegos w necie :) BUZIACZI KOCHANE MAMUSKI:)) trzymajcie sie cieplutko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie!Przepraszam ze tak długo się nie oszywałam,ale przysięgam,że na bieżaco śledziłam wasze wypowiedzi.Jakoś nie miałam fazy na pisanie ale to wszystko ze mój mąż wyjechała na 2 miesiące za granicę do pracy no i smutno mi.Ale jakoś będe musiała to przetrwać. Dziś byłam u p.doktor. To mój 21 tydzień i do tej pory przytyłam 9 kg,i to będzie dziewczynka!Zawiodła mnie intuicja bo od początku miałam przeczucie że noszę pod sercem chłopczyka!Ale to nic cieszę się ze bedzie córcia.na razie jesdt wszystko w porządku-obie jesteśmy zdrowe.Maleńka waży 420 g.Ja już od jutra wracam do pracy.Byułam na zwolnieniu zeby sobie troszkę odpocząc, a teraz juz mi się znudzilo i chcę popracowac-czas mi szybciej zleci do powrotu męża. Czy wy tez macie jakieś zaniki pamięci?Bo mi się ostatnio to często zdarza.A czy któraś z was robiła test na obciązenie glukozą?Bo mnie to czeka za 2 tygodnie i troszkę jestem przestraszona...Opiszcie swoje wrażenia. Co do porodu to ja już też zaczęłam onim myśleć i boję sie starsznie.Dlatego stwierdziłam ze jeszcze mam trochę czasu i już nic na ten temat nie czytam.Nie chce sie na razie stresować.Poza tym moja dzidzia jest na razie ulożona pośladkowo to nic grożnegop bo jeszcze jest czas i szanasa ze uloży się prawidlowo.Kopniaczki czuję coraz bardziej-zwłaszcza wieczorem i w nocy.Jak mamusia spać to Niunia harcuje. Pozdrawiam Was gorąco i myśleze teraz będe odzywać się częściej.Pozdrawiam również Wasze niunie. P.S bardzo proszę niech któraś z Was uzupełni tabelkę za mnie-bo ja nie wiem jak. Bardzo dziękuję,pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
no czesc dziewczyny :) znowu ja :)) karin!! gratuluje corci :)) no to jestesmy juz dwie :)) a test na obciazenie glukoza ja robie w przyszlym tygodniu, wiec ci wszystko dokladnie opowiem :) poki co wiem tylko ze najpierw pobiera sie krew na czczo , a pozniej trzeba wypic 50 ml glukozy ( brrrrrrrrrrrrr!! to najbardziej obrzydliwy moment badania!! podobno jednak mozna wcisnac sobie do tego swinstwa sok z cytryny ) a potem juz tylko czekamy sobie grzecznie z godzinke i znowu pobranie krwi... no i po bolu :) tez sie troche obawiam , ale co tam ... damy rade :)) a co do tabelki to wystarczy ja skopiowac skarbie :)) wkleic pod czy nad wpisywanym tekstem i pozniej spokojnie nanosic wszelkie zmiany :)) _________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............6 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............3kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? _________________________________________________________ jesli chodzi o moje dodatkowe kilogramy to wazenie bede miala 4tego kietnia u gina wiec wszystko wtedy uzupelnie :)) no to BUZKA po raz kolejny :)) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama
Dzień dobry Wam kochane!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie jestem!!!!!!!!!!! Nie odzywałam się tak długo bo miałam zepsuty komputer, ale bardzo tęskniłam za Wami i byłam ciekawa co u Was i u Waszych maleństw słychać. Dziś miałam sporo nadrabiania w czytaniu. Cieszę się że ten topik się rozwija. A co u mnie? Wiele zmian. Przedewszystkim to żę z maleństwem wszystko w porządku. Wczoraj byliśmy u lekarza. Lepiej być nie może.Nawet nie wiecie jak się cieszę!!!!!!!!!!!! Dzidzia w brzuszku harcuje na całego. Chwilami daje konkretne kuksańce!!!!!!!! To wspaniałe uczucie!!!!!!!! Nie mogę się doczekać kiedy pojawi się na świecie! A wiecie co???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To będzie prawdopodobnie chłopiec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo się cieszymy z mężem choć nie planowalismy płci i wszystko jedno nam było. Pragneliśmy tylko tego by dzidzia była zdrowa! Jestem w 20 tyg. ciąży i od początku przytyłam 4,5 kg. To chyba nie dużo??? Prawda??? Brzuszek coraz bardziej się zaokrągla i spodnie stają się ciasne. Będę musiała wskoczyć chyba w ogrodniczki! Hihihih!!!! Jestem bardzo, bardzio szczęśliwa i życzę Wam tego samego. Mam wszystko czego wcześniej pragnełam: wspaniałego męża, bez którego nie wyobrażam sobie życia no i teraz to maleństwo!!!! Czego jeszcze chcieć??????? Pozdrawiam Was!!!!!!!!!!!!!! Piszcie dużo!!!!!!!!!!!!! papapapapa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo! Nam też Ciebie brakowało!!!!! Gratuluję chłopca!!!!! Mamy teraz na forum dwie niunie i dwóch niuniusiów. Arkadia, co do szkoły rodzenia - u mnie w szpitalu jest jeden od 12 kwietnia a drugi od 5 maja i pani z którą rozmawiałam namawiała mnie na pierwszy, bo z większym brzusiem i w upały trudno jest ciężarówkom ćwiczyć, ale ja nie mogę zacząć od kwietnia, bo we wtorki po południu przyjmuję klientów. A kurs majowy będzie w czwartki, więc na niegi się zdecydowałam. Szkoła kosztuje u mnie 400 zł i trwa 2 miesiące (8 spotkań). Przypomniało mi się jeszcze jedno rosyjskie imię - Irina, ale nadal najbardziej podobają mi się Nadia i Lena. Karin! Musisz być dzielna teraz. To dobry pomysł z poworotem do pracy, będziesz zajęta i czas szybciej minie. Tata dzidziusia pojechał i pracuje dla Ciebie i bejbisia, wróci zanim się obejrzymy. Tymczasem będziemy się wzajemie podtrzymywać na duchu. Najważniejsze, że nasze dzieciaczki są zdrowe! Sky!jak zdrówko? Już się lepiej czujesz? Pa! Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, No dziewczyny gratuluję, coraz więcej z Was wie jakiej płci będą wasze dzieciaczki, bardzo się cieszę czytając o waszych brzuszkach :) Nesia u mnie już lepiej, zjadałam wszystkie antybiotyki i chyba już będzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie wszystkie sierpnióweczki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamcie!!!Cieszę się ze u Was i waszych maleństw wszystko najlepiej się układa!!!!Ja juz drugi dzień jestem w pracy z czego bardzo się cieszę bo nawet humor mi się poprawił...a maleństwo też chyba się ożywiło bo coraz częściej daje o sobie znać!!! Z okazji Świąt Wielkanoconych chcę Wam złożyc najserdeczniejsze życzenia dużo,dużo zdrówka, rodzinnego ciepła i samych słonecznych dni no i nie za mokrego dyngusa!!!Gorąco ppozdrawiam-pa.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Brzuchatki, Życzę Wam również Wesołych, spokojnych Świąt. Żeby nasze dzieciaczki zdrowo rosły i abyśmy wszystkie spędziły te święta w przyjemnej atmosferze. Już się cieszę, będę dużo jeść hihi, mam nadzieję, że moje małe to wytrzyma. Lecę święcić jajeczka do kościółka. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×