Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

aa i mam pytanko czy tampony można używać od pierwszej miesiączki bo chyba mi się zbliża a nie chce żeby śmierdziało od podpasek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffdghf
kradziejka...> podobno można od pierwszej miesiączki, ale chyba nie będzie Ci łatwo tak od razu, chyba jednak lepiej na początku w podpaskach pochodzić trochę, zmieniaj je często, to nie będzie Ci śmierdzieć. Jesli masz śluz, to możesz dostać okres. zrozpaczona...> mi też przeciekają tampony, no ale widocznie normal na największe krwawienie, to dla mnie za mało, więc nie jest to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia1
mam problem dziewczyny mam 14 lat od 3 lat mam okres ciągle używam podpasek ale nie czuje się z nimi dobrze chciałam bym zacząć używać tamponów kupiłam sobie ob mini próbowałam je wsadzić ale nic z tego;/ jak próbuje wsadzić to mam jakiś opór boli mnie to a to wszystko przez to ze jestem dziewicą czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia14
mam problem dziewczyny mam 14 lat od 3 lat mam okres ciągle używam podpasek ale nie czuje się z nimi dobrze chciałam bym zacząć używać tamponów kupiłam sobie ob mini próbowałam je wsadzić ale nic z tego;/ jak próbuje wsadzić to mam jakiś opór boli mnie to a to wszystko przez to ze jestem dziewicą czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia14..
mam problem dziewczyny mam 14 lat od 3 lat mam okres ciągle używam podpasek ale nie czuje się z nimi dobrze chciałam bym zacząć używać tamponów kupiłam sobie ob mini próbowałam je wsadzić ale nic z tego;/ jak próbuje wsadzić to mam jakiś opór boli mnie to a to wszystko przez to ze jestem dziewicą czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka14
mam problem dziewczyny mam 14 lat od 3 lat mam okres ciągle używam podpasek ale nie czuje się z nimi dobrze chciałam bym zacząć używać tamponów kupiłam sobie ob mini próbowałam je wsadzić ale nic z tego;/ jak próbuje wsadzić to mam jakiś opór boli mnie to a to wszystko przez to ze jestem dziewicą czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia14
mam problem dziewczyny mam 14 lat od 3 lat mam okres ciągle używam podpasek ale nie czuje się z nimi dobrze chciałam bym zacząć używać tamponów kupiłam sobie ob mini próbowałam je wsadzić ale nic z tego;/ jak próbuje wsadzić to mam jakiś opór boli mnie to a to wszystko przez to ze jestem dziewicą czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
mam problem dziewczyny mam 14 lat od 3 lat mam okres ciągle używam podpasek ale nie czuje się z nimi dobrze chciałam bym zacząć używać tamponów kupiłam sobie ob mini próbowałam je wsadzić ale nic z tego;/ jak próbuje wsadzić to mam jakiś opór boli mnie to a to wszystko przez to ze jestem dziewicą czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaaaa
Ja dzisiaj kupiłam swoje pierwsze tampony, tampax lites (czyli te najmniejsze :) ) z aplikatorem. Niestety sprawdziło się, że pierwszy raz jest najgorszy. Najpierw za płytko włożyłam aplikator, więc i tampon był za płytko. Wyjęłam go. Przy kolejnym tamponie coś się zrobiło z aplikatorem i nie wyszło. Trzeci tampon - podobnie jak pierwszy, był za płytko. Chodziłam w nim parę minut, ale czułam okropny ból, nie mogłam normalnie chodzić, że już nie powiem o siadaniu czy kucaniu. Później zdecydowałam się włożyć czwartego tampona, ale TEŻ był za płytko, a kiedy próbowałam go wyjąć... Myślałam, że nie wyrobię bólu. Musiałam mocno palcami rozszerzyć całą pochwę i wypchnąć go tak jakby od środka. Dzisiaj mam 3 dzień okresu, który zawsze jest u mnie mniej obfity (już 4 jest bardziej), więc spróbuję jeszcze jutro, tym razem głębiej wsadzę aplikator. A tak na marginesie, to jak wsadziłam tego 3 tampona i był za płytko, to próbowałam go wsadzić głębiej palcem i nie wychodziło - bolało, i po prostu nie chciał pójść dalej - dlaczego? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkroopkaa
Ja dzisiaj kupiłam swoje pierwsze tampony, tampax lites (czyli te najmniejsze :) ) z aplikatorem. Niestety sprawdziło się, że pierwszy raz jest najgorszy. Najpierw za płytko włożyłam aplikator, więc i tampon był za płytko. Wyjęłam go. Przy kolejnym tamponie coś się zrobiło z aplikatorem i nie wyszło. Trzeci tampon - podobnie jak pierwszy, był za płytko. Chodziłam w nim parę minut, ale czułam okropny ból, nie mogłam normalnie chodzić, że już nie powiem o siadaniu czy kucaniu. Później zdecydowałam się włożyć czwartego tampona, ale TEŻ był za płytko, a kiedy próbowałam go wyjąć... Myślałam, że nie wyrobię bólu. Musiałam mocno palcami rozszerzyć całą pochwę i wypchnąć go tak jakby od środka. Dzisiaj mam 3 dzień okresu, który zawsze jest u mnie mniej obfity (już 4 jest bardziej), więc spróbuję jeszcze jutro, tym razem głębiej wsadzę aplikator. A tak na marginesie, to jak wsadziłam tego 3 tampona i był za płytko, to próbowałam go wsadzić głębiej palcem i nie wychodziło - bolało, i po prostu nie chciał pójść dalej - dlaczego? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krooopkaaa
Ja dzisiaj kupiłam swoje pierwsze tampony, tampax lites (czyli te najmniejsze :) ) z aplikatorem. Niestety sprawdziło się, że pierwszy raz jest najgorszy. Najpierw za płytko włożyłam aplikator, więc i tampon był za płytko. Wyjęłam go. Przy kolejnym tamponie coś się zrobiło z aplikatorem i nie wyszło. Trzeci tampon - podobnie jak pierwszy, był za płytko. Chodziłam w nim parę minut, ale czułam okropny ból, nie mogłam normalnie chodzić, że już nie powiem o siadaniu czy kucaniu. Później zdecydowałam się włożyć czwartego tampona, ale TEŻ był za płytko, a kiedy próbowałam go wyjąć... Myślałam, że nie wyrobię bólu. Musiałam mocno palcami rozszerzyć całą pochwę i wypchnąć go tak jakby od środka. Dzisiaj mam 3 dzień okresu, który zawsze jest u mnie mniej obfity (już 4 jest bardziej), więc spróbuję jeszcze jutro, tym razem głębiej wsadzę aplikator. A tak na marginesie, to jak wsadziłam tego 3 tampona i był za płytko, to próbowałam go wsadzić głębiej palcem i nie wychodziło - bolało, i po prostu nie chciał pójść dalej - dlaczego? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała093
mam problem. próbowałam wczoraj zaaplikować tampona (tampax), ale miałam z tym kłopot - źle wszedł i musiałam go wyjąć, ale wyjmowanie bardzo bolało bo nie był nasiąknięty. boję się spróbować dzisiaj drugi raz. boję się że będzie też tak bolało i że się nie uda. co robić? pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
hej dziewczyny pomóżcie nam już 3 dziewczyna pisze ze nie może wsadzić tampona czy to tak trudno nam pomóc czy wy wchodzicie na te forum>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocodream
dziewczyny, myślę że na ten 1 raz z tamponem najwygodniej jest użyć aplikatora - bo wtedy nie musicie się zamartwiać, czy tampon trafi tam gdzie trzeba i na odpowiednią głębokość. musicie się rozluźnić, bo kiedy się denerwujecie wasze mięśnie się napinają, stąd być może te trudności z zaaplikowaniem tampona. przypominam wam, że zewnętrzną rurkę aplikatora trzeba w całości włożyć do środka, a nie tylko przytknąć - to często popełniany błąd. ; )) powoli wprowadźcie tampona, wyjmijcie aplikator i gotowe! w razie gdyby tampon źle leżał czy uwierał, spróbujcie palcem popchnąć go dalej lub lekko zmienić jego położenie. nie wiem co jeszcze mogłabym wam poradzić, bo tak naprawdę u każdej z nas sytuacja wygląda inaczej. trzymam kciuki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesi21
Hej ja ci odpisze.Czy trudno jest wsadzidź tampona??terz tak myślałam bo nie wiedziałam dokładnie w którą dziurkę ale jak się przekonałam to wsadza teraz mi się o wiele lepiej niż kiedyś i nic mnie to nie boli tylko nie wiem czy wsadzam głeboko bo tak się powinno włożyć a ja chyba za blisko ale mi nie ucieka i jest ok aha i używam ob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
dziękuje dziewczyny mam nadzieje ze sobie poradzę wrazie czego poinformuje was;;d;d;d jeszcze raz dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocodream
milenka, trzymam kciuki i czekam na informacje jak Ci poszlo! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
i jednym słowem chó..... nie moge włożyć wole sie poddać nie mam siły do tego ale dzieki dziewczyny za wsparcie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz problem-połóż się i włóż tampon na leżąco.Tak jest najłatwiej.Ja pewnie jako jedna z nielicznych polecam tampony bez aplikatora, najlepiej ob mini dla Ciebie.Maja śliską powłoczkę i lepiej wsunąć.Jak zaczynałam stosować tampony, ładnych parę lat temu to też kupiłam z aplikatorem i był to dla mnie koszmar-chyba bardziej spinałam sie na aplikator.Jak kupiłam bez poszło od razu, bo czułam co robię i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz problem-połóż się i włóż tampon na leżąco.Tak jest najłatwiej.Ja pewnie jako jedna z nielicznych polecam tampony bez aplikatora, najlepiej ob mini dla Ciebie.Maja śliską powłoczkę i lepiej wsunąć.Jak zaczynałam stosować tampony, ładnych parę lat temu to też kupiłam z aplikatorem i był to dla mnie koszmar-chyba bardziej spinałam sie na aplikator.Jak kupiłam bez poszło od razu, bo czułam co robię i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelisia
Hej, miesiączkuję już 7 lay, jednak nigdy nie używałam tamponów. Chciałam spróbować, więc kupiłam Ob( chyba light days) i próbowałam włożyć sobie ten tampon niestety bez powodzenia. Hmm może to głupie, ale nie bardzo wiedziałam gdzie mam go włożyć, moje wargi sromowe są asymetryczne i trudno było mi znaleźć wejście do pochwy. Ale jak już się dokładniej sobie przyjrzałam i starałam się włożyć tampon nie dało rady. Nie wiem, nie chciałam pchac go jakoś na siłę, żeby sobie niczego nie podrażnić, ale moje ciało po prostu stawiało opór, hmm jakbym nie miała gdzie wepchnąć tego tamponu. Wiem, że brzmi to niedorzecznie, ale takie właśnie miałam wrażenie. Jak byłam u ginekologa, to chciała mi zapisać globluki dopochwowe na pewną dolegliwość, ale stwierdziła, że miałabym problemy z włożeniem ich sobie(chyba ze względu na błonę dziewiczą, nie wiem za mało elastyczna jest czy co) i tak się zastanawiam czy może mieć to też wpływ, że ciężko mi założyć tampon. Bardzo chciałabym stosować tampony, ale nie wiem jak to zrobić. Czy myślicie, że jak bym poszła do ginekologa i powiedziała o tym, to nauczyłaby mnie je zakładać, albo dała jakieś bliższe instrukcje? Słyszeliście o takich przypadkach? aha i jeszcze mam pytanie odnośnie tampaxów z aplikatorem, czym róznią się one od normalnych tamponów, na czym ten aplikator polega?? z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93KasiA93
Hejka dziewczyny! Mam do Was trochę krępujące pytanie. Ale jak robisz tak masz. Głupio się przyznać. Mam prawie 16 lat i nie miałam jeszcze miesiączki. Ostatnio robiłam "to i owo" i nie wiem czy dostałam okres czy uszkodziłam sobie przez przypadek wnętrze pochwy. Dodam, że pojawiło się dość obfite plamienie, ostry ból w podbrzuszu, senność i nudności. Pomózcie! Please! Nie wiem czy to okres, czy jakieś zakażenie (te bóle). No i oczywiście proszę o radę czy lepiej od razu zacząć używać tamponów czy najpierw podpaski?? Dobrze, że to plamienie pojawiło się w domu i jak miałam wkładkę xD^^. P.S. : Właśnie próbowałam aplikować tampon w rozmiarze mini, ale niezbyt mi to wychodzi, bo czuję ból jak tampon jest jakiś 1cm w pochwie. I jeszcze to chyba jest normalne, że zakłada się tampon W CZASIE krwawienia, nie?? No i jeśli, nie uda się za pierwszym razem i tampon jest "czerwony" jak się go wyciągnie, to trzeba sięgnąć po nowy, czy dalej aplikować ten "ubrudzony"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93KasiA93
Hejka dziewczyny! Mam do Was trochę krępujące pytanie. Ale jak robisz tak masz. Głupio się przyznać. Mam prawie 16 lat i nie miałam jeszcze miesiączki. Ostatnio robiłam "to i owo" i nie wiem czy dostałam okres czy uszkodziłam sobie przez przypadek wnętrze pochwy. Dodam, że pojawiło się dość obfite plamienie, ostry ból w podbrzuszu, senność i nudności. Pomózcie! Please! Nie wiem czy to okres, czy jakieś zakażenie (te bóle). No i oczywiście proszę o radę czy lepiej od razu zacząć używać tamponów czy najpierw podpaski?? Dobrze, że to plamienie pojawiło się w domu i jak miałam wkładkę xD^^. P.S. : Właśnie próbowałam aplikować tampon w rozmiarze mini, ale niezbyt mi to wychodzi, bo czuję ból jak tampon jest jakiś 1cm w pochwie. I jeszcze to chyba jest normalne, że zakłada się tampon W CZASIE krwawienia, nie?? No i jeśli, nie uda się za pierwszym razem i tampon jest "czerwony" jak się go wyciągnie, to trzeba sięgnąć po nowy, czy dalej aplikować ten "ubrudzony"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czczy
A byłaś badana ginekologicznie przez pochwę?? Z wziernikiem lub bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czczy
A byłaś badana ginekologicznie?? Z wziernikiem lub bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czczy
A byłaś badana ginekologicznie przez pochwę z wziernikiem lub bez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93KasiA93
Hejka dziewczyny! Mam taki problem, troszkę krępujący. Mam prawie 16 lat. Ostatnio robiłam "to i owo". Pojawiło się dość obfite krwawienie. Nie wiem czy to okres czy jakieś podrażnienie. Dodam jeszcze, że od wczoraj mam ostry ból w podbrzuszu, odczuwam senność i nudności. Nie wiem właśnie czy to okres czy jakieś zakażenie. Nie chcę iść z tym do ginekologa. A to krwawienie pojawiło się w odstępie jakichś 10h od "tego i owego" (heh^^). Dobrze, że stało się "to", gdy byłam w domciu ;P. Planuję zacząć używać tampony, ale nie wiem czy są dobre jak na pierwszy raz. P.S. : Dzisiaj próbowałam zaaplikować tampon ob mini i coś nie szło - bolało już wtedy jak tampon był w pochwie jedynie na 1cm. I mam jeszcze pytanie- Lepiej zacząć z aplikatorem czy bez?? I czy jak po nieudanej aplikacji wyciągnę czerwony tampon, to mam go użyć jeszcze raz czy skorzystać z nowego?? Bo to ze tampon "brudzi" się przy wkładaniu to chyba normalne, nie?? Proszę odpowiedzieć. Zależy mi na wielu opiniach z waszej strony!!! Z góry dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93KasiA93
Hejka dziewczyny! Mam taki problem, troszkę krępujący. Mam prawie 16 lat. Ostatnio robiłam "to i owo". Pojawiło się dość obfite krwawienie. Nie wiem czy to okres czy jakieś podrażnienie. Dodam jeszcze, że od wczoraj mam ostry ból w podbrzuszu, odczuwam senność i nudności. Nie wiem właśnie czy to okres czy jakieś zakażenie. Nie chcę iść z tym do ginekologa. A to krwawienie pojawiło się w odstępie jakichś 10h od "tego i owego" (heh^^). Dobrze, że stało się "to", gdy byłam w domciu ;P. Planuję zacząć używać tampony, ale nie wiem czy są dobre jak na pierwszy raz. P.S. : Dzisiaj próbowałam zaaplikować tampon ob mini i coś nie szło - bolało już wtedy jak tampon był w pochwie jedynie na 1cm. I mam jeszcze pytanie- Lepiej zacząć z aplikatorem czy bez?? I czy jak po nieudanej aplikacji wyciągnę czerwony tampon, to mam go użyć jeszcze raz czy skorzystać z nowego?? Bo to ze tampon "brudzi" się przy wkładaniu to chyba normalne, nie?? Proszę odpowiedzieć. Zależy mi na wielu opiniach z waszej strony!!! Z góry dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9393KasiA9393
Hejka dziewczyny! Mam taki problem, troszkę krępujący. Mam prawie 16 lat. Ostatnio robiłam "to i owo". Pojawiło się dość obfite krwawienie. Nie wiem czy to okres czy jakieś podrażnienie. Dodam jeszcze, że od wczoraj mam ostry ból w podbrzuszu, odczuwam senność i nudności. Nie wiem właśnie czy to okres czy jakieś zakażenie. Nie chcę iść z tym do ginekologa. A to krwawienie pojawiło się w odstępie jakichś 10h od "tego i owego" (heh^^). Dobrze, że stało się "to", gdy byłam w domciu ;P. Planuję zacząć używać tampony, ale nie wiem czy są dobre jak na pierwszy raz. P.S. : Dzisiaj próbowałam zaaplikować tampon ob mini i coś nie szło - bolało już wtedy jak tampon był w pochwie jedynie na 1cm. I mam jeszcze pytanie- Lepiej zacząć z aplikatorem czy bez?? I czy jak po nieudanej aplikacji wyciągnę czerwony tampon, to mam go użyć jeszcze raz czy skorzystać z nowego?? Bo to ze tampon "brudzi" się przy wkładaniu to chyba normalne, nie?? Proszę odpowiedzieć. Zależy mi na wielu opiniach z waszej strony!!! Z góry dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×