Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Udało sie
Mam 15lat:) jestem dziewicą:) Ostatnio dowiedzilam sie ze organizują w naszej darmowe otygodniowe wyjazdy na basen:) Musiałam to zrobić!! i Nie załuję 1raz się nie udało.. za 2czułam dyskomfort.. za 3 mniejszy 4raz zaaaplikowałam głębiej i juz nic nie uczuję:) TO świetne mogę robić wszystko:) nie pobrudzę się czuję sie normalnie:) jest mniej klopotu i szybciej aplikuję:) Ale uzywajcie z aplikatorem są SUPER:) hehehe to nie boli....naprawdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA3101
ehhe Jeśli nie wiesz w ktorą dziorke ''śliczna'' to zawsze w tą z płynie krew:) czyli tą 2:) bo 3to odbyt:)) Mowię wam bardzo ułatwia życie:)))))) tylko zeby nie bolało trzeba zaplikować głębiej:) i robcie to z aplikatorem:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CORNO
jek wy możecie używać tampaxów? to chyba okropne. wolę ob. nie używałam tampaxów ale wydaje mi się że ob są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrrrrrrrrrrrzzzzzzzzena
ja używam tamponów z aplikatorem ja zawsze wyciągam tampon z aplikatora i zakładam bez tak jest lepiej nie mam zaufania do tamponów z aplikatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula123
powiedzcie na pierwszy raz są lepsze tampaxy czy o.b. bo już niewiem. jestem dziewicą i mam 14 lat. Chciałabym zacząć używać tamponów ale niewiem których. A i jeszcze ile mniejwięcej kosztują tampaxy a ile ob.z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula123
proszę o szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 sztuk Tampaxów ~4 złotych, O.B. jakieś 7-8 zł. Ja preferuję O.B. i te właśnie Ci polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowatorka
czy w czasie okresu powinno się podmywać jakimś płynem do chigeny intymniej? jak tak to jak często? licze na szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowatorka
czy ktoś wogóle odwiedza tą strone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokes
Do Nowatorki. Tak trzeba się podmywać. To bardzo wązne i myć często ręce. POdmywaj się środkami do tego przeznaczonymi (np. ziaja ) i rób to przy każdej zmainie czy to podpaski, czy tamponu. Jeżeli nie masz możliwości podmycia się płynem (bo tu potrzebny jest bidet) przy zmanie "zabiezpieczenia" używaj husteczek do higieny intymnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska405
do tej pory używalam podpasek, ale rzeczywiście nie sa one wygodne. kupilam ostatnio tampony OB mini . probowalam go wlozyc ale nie moge... jak go wkladam do mam popchnac go w jakis kierunek?? czytalam ze lekko pod skos i w góre... staralam sie rozluznic. nie da sie go calkowicie wlozyc zawsze wystaje pomozcie blagam!!! please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tisia
Na mojej bieliźnie pojawiła się wydzielina ( bezwonna, bezbarwna). To znaczy chyba że zaniedługo będę mieszączkować.Ale kiedy??Za dzień, za dwa??I jakich tamponów mam używać?Czy to dla mnie w pełni bezpieczne?Czy nie uszkodzę przy zakładaniu tamponu jakiś narządów? W dodatku pływam 2h codziennie, nie chciałabym przez okres opuszczać terningów. Koleżanka kiedyś mi powiedziała, ze jej znajoma przez tampony nie mozę mieć dzieci.Przestraszyłam się.I zaczęłam sie zastanawiać czy na pierwszy raz mogę go założyć?Inne znajome mówią że tampony są fajne, bezpieczne. Jednak ja mam wątpliwości....Nie wiem co ja mam zrobić. A co jeśli macica jest za mała na tampony i boli kiedy sieje zakłada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tisia
Jak sprwdzić czy tampony nie są przeterminowane?? Proszęo szybką odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska405
założyłam ale cos jest nie tak . czuje ze go mam probowalam glebiej no nieweim sprobuje jeszcze raz;-) chcialam bym sprobowac tamponow ale z aplikatorem, tampax. powiedzcie mi w jakiej sa cenie, jak sie je zaklada (dokladnie). prosze o szybka odpowiedz bo to pierwszy dzien okresu...please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna....
no tak... co do teorii jak się zakłada itd to orientuje sie świetnie, gorzej z praktyką.... może dlatego że to juz mój 5 dzień okresu (ostatni) a chce założyć tampona bo mam dziś gimnastyke... a przy leżeniu na plecach i wykonywaniu ćwiczeń no to nawet jeśli mam juz 5 dni to i tak potem są plamki na spodniach:( czy w ogóle jesli ma się już tak małe krwawienie to można zakładać tampony? prosze odpowiedźcie jeśli wie któraś:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia123
mam takie samo pytanie jak 'bezradna' czy w ostatnich dniach krwawienia można używać tamponów? jeśli jakaś dziewczyna wie to prosze żeby napisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska405
ja uzywam tamponow jak gdzies wychodze ale jak jestem w domu to raczej uzywam podpasek. jak najbardziej w ostatnich dniach krwawienia mozna uzywac tamponow:-) tylko tych mini. ja polecam O.B ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiTTy**
Nigdy nie uzywalam tamponów, chociaż juz kupiłam O.B. mini. Boje sie ze nie wtrafie tam gdzie trzeba i ze wkladanie i wyciaganie bedzie bolało... Jak narazie używam podpasek które są nawet fajne ale chcialabym sie przezucic na tampony. POMOZCIE chce zaczac uzywac tamponikow :)) PzDr :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia14
heja jutro mam jechać na basen i mam końcówke okresu i nie wiem chciała bym uzyć tamponów ale boje się że póżniej nie będe mogła go wyciągnąć i bede musiała iśc do lekarza a wogle można pływać na basenie prosze o szybką odpowiedż pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati 15
Ola 13 nie masz powodu do strachu! Naprawdę! Ja za pierwszym razem też miałam małego stracha ale jak się okazało nie potrzebnie. Jak będziesz wkładała tampon to trzymaj sznureczek wtedy na pewno nigdzie Ci się nie zgubi, a tampon włóż bardzo głęboko wtedy nie będziesz go czuła. I jeszcze jedno jak na początku wyjmiesz tampon z osłonki to pociągnij mocno za sznureczek będziesz miała pewność że się nie urwie przy wyjmowaniu. Mam nadzieję że Ci trochę pomogłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos 16
no wiec ja pierwszy raz uzywam tamponow wybtalam tompaxy poniewaz poszlam do sklepu i akurat te byly...... gdy 1raz wkladalam czulam lekki bol nic poza tym gdy siadalam gwaltownie bardzoo boalo wszyscy mi mowili ze powinnam kupic mniejsze ale ne ma juz mniejszych bo to byly mini !!!!! wiec ich nie sluchalam i robilam swoje bylo wsyztko ok jush po 1 dniu gdy siadalam nic nie bolalo i chyba mi sie organizm przyzyczail do obcego ciala xDDD ale mowiac szczerze to dziewczyny nie ma sie czego bac !!!!!!!! pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna tylko uwaga
czy w toalecie publicznej czy w domu - myjecie ręce mydłem PRZED załozeniem tamponu i absolutnie nie dotykAJCIE CZUBKA TAMPONU (TEGO KTÓRY WCHODIZ NAJGLŁĘBIEJ) i jeszcze jedno - lepiej zmieniać częściej niż rzadziej, w ciągu dnia kiedy się ruszamy co 2-3 godziny, w póxniejszych dniach, kiedy krwawienie ejst mniejsze co 4 godziny (to nic, że nie jest do końca napłeniony) w nocy podczas snu tampon pokojnie wytrzyma całąno, ale powinien być ząłożony tuż przed snem i usunięty od razu po wstaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia12
a co jest kiedy mam zalozonego tampona a chce mi sie sikac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njbgtydd
tampon nie przeszkadza w robieniu siku ani kupy Podczas tego drugiego gdy jest całkiem nasączony krwią moze się wysunąć podczas parcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna....
ej no ja juz nie mam siły! nie wiem co mam robić z tym tamponem żeby wszedł głębiej, przecież wiem gdzie go włożyć (tak mi się wydaje przynajmniej:P) już zuzyłam chyba z 5 sztuk i dalej nic, wkładam na pewną głębokość, tzw bardzo małą głębokość i już dalej nie moge bo strasznie boli a poza tym czuje po prostu opór już dalej nie chce wejść, potem jak siedze czy w ogóle chodze ruszam się itd to tak mnie strsznie boli że nie wyrabiam a musze użwyac tamponów na ćwiczeniach musze! i co ja mam zrobić? przepraszam, ale takie ze mnie jakieś dziecko ułomne że nawet nie potrafie sobie włozyc tampona:(:( ma któras może jakąs rade dla mnie? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbowałaś tak - stań w łazience, połóż nogę na wannie, toalecie drugą tą na której stoisz lekko zegnij w kolanie i delikatnie wprowadź tampon. możesz sobie pomóc sobie drugą dłonią, delikatnie rozsuwając wargi. wiem co piszę sama często tak robię jak nie mogę go wprowadzić(mimo że seks od 5 lat uprawiam i tampony tyle samo czasu stosuje). dobrze będzie jeśli potrenujesz przed okresem, tzn gdy go nie będziesz miała. powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka
hehe.. - jak Was czytam to przypomina mi sie moj "pierwszy raz" ;Pa bylo to we wakacje..chcialam koniecznie sobie popływac w rzece ale niestety..nadszedł "ten dzien" ..bylam wsciekla..pamietam ze to wlasnie mama podsuneła mi pomysl tamponow. Pamietam , ze poraz pierwszy nie moglam go zaaplikowac do konca, poniewaz po prostu bylam spięta i mięsnie byly tak zwarte ze powodowalo to piekielny ból - a teraz.. :) tampony to moi jedni z najlepszych przyjaciół od tamtej pory czyli od 14 roku zycia nosze TYLKO tampony..(OB rozmiar super) rozmiar super , poniewaz te mniejsze to nie jest dla mnie rewelacja..NIe wypobrazam sobie zycia bez tamponow ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agia
ja mam 12 lat pierwszą miesiączkę dostałam w grudniu 2006 co miesiąc mam basen i akurat w tedy wypada mi okres chciałabym jak najszybciej zacząć używać tamponów kiedy mogę zacząć i czy najlepsze na początek są tampaxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada12
Wszystko jest narysowane na każdej instrukcji dołączanej do pudełka tamponów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×