Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość papapapapap
kurcze, dotychczas urzywałam podpasek ale chciałabym spróbowac tamponów i mam pewne obawy: 1. najbardziej bede sie bała, ze to bedzie bolało !! tylko tego sie poje a i jeszcze jedno jak to załozyć, w rozkroku ? kurcze wiem głupie pytania ale ja sie boje!! a jutro mam spotkanie ;/ odpiszczie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku. Np stawiasz nogę na wannie jedną...W taki sposób można włożyć tampona np. Powiem Ci, że ja współżyję już danwo a pomimo tego czasem ma problem z włożenime tamponu zwłaszcza gdy mam sucha pochwe dlatego można też spróbować w kuckach włożyć...Tak jest łatwo. Albo możesz jeszcze tak : usiądź na wannie i rozłoż nogi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja11l
Ja nie używam tamponów, bo ich nie umiem zakładać. ale podpaski sa najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1223
Pomóżcie.. od nie dawna chce zacząc uzywac tamponów tylko nie wiem jakie mam kupic czy mini srednie lub maxi?? wspołzyłam juz seksualnie z meszczynza.. prosze o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak uzywałam tamponów to mi sie okres przedł€zył więc nie będe chbya używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiuśka-poznań
ja teżnie wiem jak ich używac, na razie korzystam z odpasek i to mi wystarczy, moja koleżanka mi opowiadała że taka jedna dziewczyna jak zaczełła używać tamponów to umarła bo coś jej się tam stało, ja wolę być na razie ostrożna i do czasu aż nie pujde do ginikologa to nie używaćtamponów(mam 13,5lat) tylko że ja się zawsze boje że mi podpaski będą przeciekać, zawsze gdy miałam okres to zwalniałam się z W-F-u ale ostatnio nie, i kiepsko się z tym czułam ale nie mogę mieć cały czas zwolnień bo w końcu dostanę jedynkęi co ja zrobię? no ale wrucę do twmatu, więc jeżeli jest ktoś w takiej jak ja sytuacji niech napisze na forum może się dogadamy!!!! papatki! :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiuśka-poznań
nie lubię nic robić w czasie miesiączek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwcia13
Ello. Mam 13 lat i miesiączkuje już od ponad pół roku. W lipcu jade na wakacje i właśnie w pierwsze dni pobytu tam wypada mi okres.Oczywistym jest , że jestem dziewicą. Nie wiem czy moge stosować już tampony bo z tych wcześniejszych postów widziałam, że piszą tylko o tym starsze dziewczny. Pozatym boje sie , że dostane jakiegoś zakarzenia czy coś. Nie chciałabym przesiedziec na ręczniku sześciu dni nad morzem. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 14 lat i chciałabym chociarz spróbować \'zamienić\' podpaski na tampony...Na większość nurtujących mnie pytań już znalazłam odpowiedź ale mam ich jeszcze kilka...( czuję się trochę niezręcznie ponieważ niektóre pytania są troszeczkę głupie...) 1.Jak głęboko wkłada się tampon jeżeli w czasie miesiączki występuje dość obfite krwawienie? 2.Czy przy korzystaniu z toalety trzeba wyjmować tampon? 3.Jakie tampony waszym zdaniem są najleprze? Proszę odpowiedzcie na moje pytania, z góry dziękuję i serdzecznie pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie... -Czy kładanie tampona boli, a wyciąganie go???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia92
Czesc mam 14 lat i od dość dawna chce zacząć stosowac tampony ale jestem dziewicą i nie wiem jakie tampony wybrać, czy może w ogóle z nich zrezygnowac ale mam dość mocne krwawienie :/ i prawie zawsze przesiąka mi podpaska. Pomóżcie, to będzie dopiero mój 5 okres. Licze ma szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia92
Niech mi ktoś odpisze, bo zaraz ide do kiosku. O.b czy TAMPAXy?? Które są mniejsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze?? Czy nie pozbawią mnie dziewictwa?? boję się odpiszcie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia92
Czy ktoś w ogóle odwiedza to forum...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc tak jak masz bardzo obfite krwawienie to ani małe ob ani małe tampaxy nie pomogą. a wiekszych nie możesz używać bo jesteś dziewicą. radzę kup ob mini, ale załóż dodatkowo podpaskę. tak na pierwszy raz, żeby wiedzieć ile możesz je nosić. radzę ob bo mi łatwiej było wprowadzić tampon bez aplikatora. o błonę sie nie martw. jak będzie bolało przy zakladaniu, zmień kąt, albo spróbuj później. przy obfitych miesiączkach będziesz musiała często zmieniać tampony (nawet co godzinę), ale jak nauczysz sie aplikować te małe, to po pewnym czasie możesz z normal spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyplosz-ka
Ja mam pytanie Jakich tamponów używać ? Parę razy próbowałam tampax-ó ale są dla mnie za drogie, jakie mi proponujecie? Mam 14 lat jestem dziewicą, a i czy znacie jeszcze jakieś tampony z aplikatorami (prócz Tampax ów)? proszę odpiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia92
Do agata 1984 Dzieki za radę, zrobie tak jak mówisz jeszcze raz dzieki. Odezwe sie za kilka dni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta90
Do wyplosz-ka; wedlug mnie najlepsze są tampony o.b, chociaz sa bez aplikatorów. Uzywam ich od paru lat i jestem bardzo zadowolona. :) Na początek powinnaś spróbowac mini, bo są łatwiejsze w aplikacji. Jak na razie, nie słyszałam o innych DOBRYCH tamponach z aplikatorem oprócz tampaxów ale według mnie mimo wszystko najlepsze są o.b. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
chcialm zapytac , czy jest mozliwosc poprobowania zakladnbia tamponu jeszcze gdy sie nie ma okresu ??????????? robilys cie to . wiem ze to glupie pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
i czy przy wyjmowaniu tamnponu byla widoczna na nim krew nawet wtedy gdy nie mialyscie jeszce okresu ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
czy mozna odrazu przejsc na te z 4 kropelkami ( jak wiem to to oznacza chlonnosc ) one sa chyba wieksze niz te mini tak ???????????? mimo tego ze sie jest jeszcze dziewica ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta90
Podobno nie powinno się zakładać tamponów kiedy nie ma się okresu. Ja sama osobiście nie próbowalam. Ale ogólnie z tamponami jest tak. że im masz bardziej obfite krwawienie tym łatwiej włozyc tampon więc lepiej poczekaj z tym do okresu. A to bedzie twój pierwszy raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
tak , to bedzie moj pierwszy raz a dlaczego nie powinno sie zakladacv gdy nie ma sie okresu ????? a jesli ma sie dostac np . w ten dzien okres ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
czy tampon nie przebije blony dziewiczej ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
czy tampon nie przebije blony dziewiczej ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta90
Jeśli ktoś jest bliżej zainteresowany tamponami o.b zachęcam do odwiedzenia strony eu.itsmybody.com tam jest trochę ciekawych informacji. Można nawet założyć własny kalendarzyk mies. Naprawdę fajna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta90
Nawet, jeśli w ten dzień masz dostać okres to lepiej poczekac, ponieważ tampon jest bardzo trudno założyć gdy nie ma okresu tymbardziej, że to twój pierwszy raz. A dodatkowo może prowadzić do podrażnień. W ogóle trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę twój wiek i który to juz twój okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta90
Tampon nie przebije błony dziewiczej ale powinnaś nerazie wybrać np. o.b mini bo jest bardzo maly i wąski. Gdy wybieżesz większy rozmiar, np. normal, super to w ogóle go nie włożysz, a jeśli tak, to możesz sobie zrobić krzywde. Na pierwszy raz powinnaś wybrać tampon najmniejszego możliwego rozmiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
nio oki, ale jesli moje krwawnie sa bardzo obfite ????/ to te z mala chlonnoscia nie wystarcza prawda ?????? ja juz mam 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
oj pomozcie mi !!!!!!!!!! mam 21 lat , jestem dziewcia , i mam bardzo obfite miesiaczki . jakich mam uzyc tamponow ?????? czy te z 4 kropelkami sa prawidlowe ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznaj0ma
ja kupilam ostatnio procomfort z 4 kropeleczkami , nie wiem czy te moeg stosowac ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×