Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość co robic
moze to bardzo dziwne pytanie...ale nie wiem kompletnie co robic duzo razy probowalam wlozyc tampon i bez skutku problem mam taki ze sprawdzam nawet palcem ale nie moge go wlozyc nawet na 2 cm..czuje jakies dziwne grudki ktore jakby "zamykają" wejscie do pochwy nie wiem czy jest nato jakis sposob czy trzeba mocniej pchac? pod innym kątem? zupełnie nie wiem pomóżcie prosze ja muszę zacząc uzywac tamponów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plisss mysle ze teoretycznie chyba by sie dalo wlozyc o.b do aplikatora TAMPAXu ale chyba nie nalezy tego robic....tez bym chciala zeby o.b bylo z aplikatorem - latwiej, czysciej i przyjemniej, no ale coz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pierwsze założenie tamponu dobry jest żel nawilżający (są takie specjalne). Pewnie można kupić w aptece. Ja dostałam dawno temu od szkolnej pielęgniarki taki mały zestaw \'dla początkujących\' i był tam taki żel. No a teraz chyba są takie tampony z aplikatorem, czy ułatwiające włożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie zaaaaaawiedziona
jeszcze raz dziekuje wszystkim za porady wreszcie udalo mi sie wlozyc tampona :D jestem bardzo zadowolona czuje sie lekko i czysciutko radze wszystkim mimo nieudanych prób dalej próbowac i przerzucic się ta tampony, za kturyms razem napewno sie uda! najprosciej zalozyc (przynajmniej dla mnie) jest siedząc na ziemi rozchylic nogi i delikatnie wprowadzac. na pierwszy raz lepiej chyba jest bez aplikatora mi sie nie udalo jesli aplikujesz bez niego masz lepsze wyczucie jak najlepiej zaaplikowac, jescze dodam ze ze ie muszą byc to koniecznie o.b. czy tampaksy ale zeby byly mini :) jak macie jakies pytania to pytajcie smiało! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GIRLS TINNS
siemka , wiem że to łubie pytanie ale nie wiem jak zakładać tampony.prubowałam juz klilka razy ale nie umiem nic z tego wszyskiego nie rozumiem pomurzcie mi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madra
Tampony sa bardzo fajne. Ja mam 14 lat i juz od dawna je uzywam. Uzylam tampax z aplikatorem i za pierwszym razem mi sie udalo. To nie takie trudne. W kazdych tamponach powinna byc instrukcja. Najpierw wygodna poza (rozkrok, przykucnij lub usiadz). Palcami rozchylasz wargi sromowe, ktore zakrywaja wejscie do pochwy, skieruj tampon ku tylowi w kierunku kosci krzyzowej, rozluznij sie i... umiesc tampon we wlasciwym miejscu. Nie martw sie o sznureczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrona922
ehhh ja mam problem z wyjęciem tamponu :( zachacza mi się o jakąś żyłkę, od czego to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenka-poznan
tez mam z tym problem przy wyjęciu tampona to prawdopodobnie blona dziewicza moze troche pobolec...ale spokojnie powoli a bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie zaaaaaaaawiedziona
najlepiej usiadz i wprowadzaj tampon ku tylowi poprostu tak jak idzie najlepiej jak boli zmien troche kąt i probuj powoli napewno sie uda uwierz w to! :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarusia13
hej mam male pytanie mam na imie sara i mam 13 lat czy moge używac tampony bo bardzo bym chciala poniewaz moje kolezanki uzywaja tez bym chciala sprobowac odpiszcie mi bo w sklepach sa ob dla dziewczyn poczadkujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzius2225
a co ty nie jestes poczatkująca?? kup sobie na pierwszy raz ob mini dla początkującyh a uda Ci sien a pewno ;) sorry za błedy ale sie spiesze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....14....
hej:) mam 14 lat i chciałabym używać tamponów. Mogę ich w ogóle używać w tym wieku? jadę na wycieczke za niedługo a miesiączka mi wypada własnie w tym czasie. Całą klasą mamy chodzić na basen i się opalać a jak mam się opalać z podpaskami,? one są duże i niwygodne. czy w ogóle warto kupić tampony i czy na pewno bd mogła pływać na banie? I mam jeszcze jedno pytanie jakie tampony są najlepsze dla mnie??? Piszcie na E-maila! Z góry txn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślicznotka-Madzia
Hej! Czy jak ja pójdę do ubikacji, to trzeba zmienić tampon? Nie za bardzo wiem. :-/.Jeśli ktoś wie i zna się na tamponach, niech mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooollllaaaa
wiem, że takich pytań było już tysiące, ale przeczytałam pierwsze dwie strony i nadal nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś na nie odpowiedział... Mam 13 lat, od ok. trzech miesięcy mam okres. Na wakacje jadę nad morze, i będę tam ponad miesiąc, więc napewno mi się zdarzy... Chciałabym więc zacząć uzywać tamponów, ponieważ chcę korzystać z uroków mooooorza ;) Jednak nie wiem czy w moim wieku i tak szybko po dostaniu pierwszej miesiączki jest to bezpieczne. Moja mama mówi, że jeszcze za wcześnie, ale nie wie, bo nie próbowała. Pocieszam się myślą, że kiedyś kobiety zawijały liść w papier i sobie wsadzały.. Ale nie wiem czy w moim wieku? CZY TO NA PEWNO BEZPIECZNE? Proszę o szybką odpowiedź z góry dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok.ok.
Możesz, ja używam od drugiego okresu/ przy pierwszym mi nie poszło, a przy drugim zakupiłam z aplikatorem:)/ i jest ok. Nic Ci się nie stanie, tylko wymnieniaj nie rzadziej niż co 8 godz i kup sobie z aplikatorem na początek, żebyś nie miała stresów, że nie chcą wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapakapakapa....
kurcze... wczoraj dostalam okres kupilam podpaski ale bylo mi w nich tak gorąco ze myslalam ze nie wytrzymam :( poprosilam mame jak szla do sklepu zeby kupila mi o.b. kupila o.b. normal.... ale za chiny ludowe nie potrafilam tego wlozyc !!! :( to pomyslalam ze one jak na 1 raz są za duze poprostu , dzis kupilam sobie TAMPAXY i tu juz bylo duzo latwiej kupilam t5e na 2 kropelki wsadzilam ale... jeju tak mnie bolalo:( myslalam ze poprostu musze sie przyzwyxczaic ale jak usiadlam to juz nie wytrzymalam tak bolalo ze musialam sciagnać :(... a ściagnąć... oh to dopiero bolało :( pomooocy co żle zrobiłam ?? teraz są takie upaly ze chodzic w takiej podpasce to koszmar :( wiem wiem to tylko 2mm ale i tak gorąco :( a poza tym dzien po zakonczeniu roku szkolnego jade na kolonie nad morze i strasznie sie boję że w ciągu tych 3 tygodni akurat dostane okres ;( jade tam by wypocząc a nie by sie męczyc :(... mam 14 lat... moze jestem na to za mloda ? ale chyba nie bo duzo dziewczyn w tym wieku czy moze o rok starsze pisaly tutaj ze jest im ok z tamponami ...? jednym słowe POMOCY :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem-tak-bardzo
chodzi o to, ze musisz sie ROZLUŹNIĆ, wtedy włozyć go normalnie tam gdzie musi być ;D jesli wybrałas mały rozmiar, nie musi być problemów, no ale pierwszy raz zawsez jest bolesny. :D pamiętam, póki się nauczyłam je wkładać, zmarnowałam chyba z 6 tamponów [od razu zaczęłam od o.b. normal]. kolejnym błędem może być złe wkładanie tamponu, czyli pod nieodpowiednim kątem. wiem z doswiadczenia :) musisz wkładać tak, jak jest napisane w intrukcji - trochę w stronę kregosłupa, bo pochwa jest tak zbudowana. no i trening czyni mistrza - nauczysz się z biegiem czasu, na pewno. metodą prób i błędów. głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooolllaaaaaa
ok, dzięki za odp :)) Tylko teraz jak namówić mamę ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślicznotka-Madzia
Czy jak ja pójdę do ubikacji,to trzeba zmienić tampon na nowy? Nie wiem dokładnie,ale myślę,że trzeba,prawda? :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok.ok.
Nie, nie trzeba. Zmieniasz jak jest nasiąknięty, albo nie rzadziej niż co 8 godz. Układ wydalniczy a rozrodczy to dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisa
ja je uzywam i nic mi nie jest!!!! :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia7524685921
ja wczesniej pisalam ze mnie bolalo i wogule :D a teraz kupilam z aplikatorem i nomralnie nie moge sie nacieszyc :P nic nie czuc jest po prostu bosko:D teraz miec okres to zaden problem :P ale o.b.normal nie umiem nadal zalozyc bo boli sa chyba po prostu jak dla mnie zaduze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nigdy nie używałam tamponów. Jutro wyjeżdżam na 3-dniową wycieczkę w góry i spodziewam się okresu. Czy mogę \"wypróbować\" tampon nie mając jeszcze okresu? Czy nie jest to niebezpieczne albo bardzo bolesne? Dodam, że kupiłam O.B. mini silk touch. Proszę o odpowiedź! Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkaaaaaaaaa
pytalam lekarza i powiedzial mi, ze od tamponów mogą sie robić nadrzerki, gdyz krew jest swietna pozywka dla bakterii, a takie zmiany moga byc (nie musza) poczatkiem raka i trzeba je wypalac. wiec lepiej albo uzywac podpasek, albo czesto zmieniac tampony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrr
Na sucho to lepiej nie próbuj... Może boleć... Jak przestrzegasz zasad higieny to nie zagrażają zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. W takim razie chyba nie będę próbować, chociaż nie wiem czy sobie na wycieczce poradzę :( A nie chcę się męczyć z podpaskami :( Ale zobaczymy, jak to będzie. Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślicznotka-Madzia
Już używam tampony z aplikatorem,są świetne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gacja
Ja jeszcze nie używałam, ale mam mnie namawia. Nie wiem, sprobuje jak dostanę następnym razem. Uklad wydalniczy a rozrodczy to zupełnie co innego :P W środkową dziurkę, hehe ^^!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muk
hej.. mam pytanie gdzie go włozyc?! pomozcie trenuje pilke nozna i nie radze sobie juz z podpaskami! czekam na odpowiedz buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślicznotka-Madzia
Do muk: Czy ty nie wiesz,gdzie włożyć tampon?! Oczywiście,do pochwy! Zakładasz tampon do pochwy,tylko głęboko,wtedy nie będziesz go czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×