Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

hej :) nigdy nie uczestniczylam na tym forum ale sledzilam to wszystko co bylo tu napisane ....dziekuje wam wszystkim bardzo, poniewaz dzieki Wam moje watpliwosci co do tamponow znikly...teraz jestem u cioci w anglii na wakacjach a niestety wpadl mi okres i nie moglam sobie poradzic, ale skorzystalam z waszych rad i uzywam tamponow...nie lubie tych ochydnych podpasek bo mnie obrzydzaja wrecz, chociaz wszystko co na niej jest moje...probowalam pare razy wlozyc tampon ale nie dawalam rady, jednak po wielu probach sie udalo...nie wiem nawet konkretnie jakich teraz uzywam ale chyba sa dobre..najpierw wkladalam go sobie na zla glebokosc ale chyba doszlam do wprawy bo nawet nie czuje, ze go mam...dzisiaj chce pierwsza noc sprobowac z tamponem ale slyszalam, ze tampon mozna miec co najwyzej 6 godzin...czy to prawda? moje krwawienie nie jest az tak obfite wiec moze moge miec go przez te prawie 10godzin? ciesze sie e istnieja takie strony...przelamalam sie i ekscytuje sie tym, ze wkoncu mi sie udalo :)oj troche sie rozpisalam...ktos tu kiedys napisal fajna rzecz(nie pamietam kto..) brzmialo to mniej wiecej tak " dziewczyny! tampony jaknajbardziej nam sie naleza za te wszystkie okresy" :D teraz jeszcze jakos musze powiedziec mamie, ze zaczelam stosowac je...mam nadzieje, ze chociaz pare z Was zrozumialo ta pokrecona wypowiedz :) jeszcze raz dziekuje Wam wszystkim ( a w szczegolnosci "Pomocna Dlon") na prawde jestem zadowolona :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynyy !! to nie jest takie straszne jak sie wydaje !!! Po pierwsze tak!! dziewice mogą używać tamponów.. Po drugie jeżeli wam cieżko spróbujci na leżąco wtedy jest o wiele łatwiej ;] Jeżeli ktoś ma jakies pytania możecie pisac na maila na pewno odpowiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komfotr jaki zapewniaja tampony jest extra :) mam jeszcze pytanie ...Czy moge uzywac przez caly okres tych samych tamponow...? Czy lepiej zrobic tak jak wiekszosc Was, ze najpierw mini ? I czy nawet jak mi sie juz konczy okres moge wkladac tampony czy juz lepiej nie? Czekam na odpowiedz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olciaaaaa
Więc ja polecam Tampony Labell z aplikatorem. Używam je już od jakiegoś czasu są super. Kiedyś bałam się używać tamponu nie umiałam go umieścić więc dałam sobie spokój ale kiedyś koleżanka poleciła mi tampony Labell z aplikatorem. Z braku przekonania chciałam odmówić ale powiedziałam sobie co mi szkodzi. Tampon miał duże opakowanie, a tampon z aplikatorem był długi jakieś 8 cm. W połowie tego aplikatora były prążki trzeba było przytrzymac palcami te prążki i wsunąć alpikator do pochwy aż poczujemy palcami skóry. Wsadzamy około 4 cm. a aplikator jest naprawde cienki. Gdy włożymy przód alikatora to naciskamy jego tył i sam umieszcza tampona nawet sie tego nie czuje. Tampon wytrzymuje do 6 godzin. Polecam. Zapłaciłam za 20 sztuk 5,99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
martynus ciesze sie ze nasze rady ci sie przydały , oby więcej takich dziewczyn :D Justa jak juz kiedys pisalam , mialam , na poczatku bolalo , ale zakladalam na lezaco i to pomoglo , a obecnie normalnie :) ale przed wlozeniem pierwszego tampona palcem`wybadlam grunt` :) martynys15 pozdrow ciocie w angli xD ja tampona nie trzymam dluzej niz 6 h , no chyba ze w nocy :) Osobiscie uzywam przez caly okres pierwszy dzien mini potem normal i mini ;d Olciaaa a te tampony Labell jaki mają kolor opakowania i gdzie je kupilaś ?? w markecie ?? jakim?? czy w jakiejś drogerii ? OOO I SĄ TANIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiemwniemw
a wsadzilam tampon do nosa i nie moge go wyjadz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia12005
hej mam 13 lat teraz będe miała 3 miesiączke czy mogę już zacząć nosić tampony? moja mama mi to odradza ale jak wy sędzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie będziesz miec problemu z włożeniem tamponu, to raczej możesz nosić, choć może rzezcywiście posłuchaj mamy i spróbuj za jakiś czas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Dzięki za doradę :) A jak się wkłada tampon z aplikatorem to trzeba coś wyjmować czy usuwać? czy wszystko ,,wkładasz" i jest normalnie?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika09323
mam problem,bo wszystkie piszecie ze tampon trzeba wlozyc w pochwe,czyli w co??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ika09323 jak Ty nie wiesz co to jest pochwa to lepiej idz do ginekologa z problemem przedwczesnej miesiaczki... No moze to brzmi niemilo, ale chyba dziewczyna ktora ma juz okres to powinna wiedziec co to pochwa... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ika09323 troche mi glupio, ze tak napisalam...Zamiast Ci pomoc to pisze jakies glupie swoje komentarze...Wybacz... Chcialam Was jeszcze zapytac, czy to nic nie szkodzi jak uzywalam przez caly czas tych samych..? Justa xD nie mysl sobie, ze tak tu wypisuje a na Twoje pytanie nie zwracam uwagi...Wrazie czego wole Ci powiedziec to, ze sama zaczelam dopiero uzywac tamponow , a tych z aplikatorem nigdy nie widzialam na oczy :D Mam nadzieje, ze wkoncu pojawi sie tu dziewczyna, ktora jak najszybciej odpowie Ci na pytanie :) POZDRAWIAM (jeszcze dzisiaj z Anglii, a jutro juz z Polski :D:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Dzięki martynus15 ;) Ja też myślę że znajdzie się taka osoba która odpowie na moje pytanie ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jcicmvaijjnlkvanjfl
Wszystkie polecacie tampaxy z apliikatorem na początek . Tak wiem łatwiej jest się nimi posługiwać ale czy sa lepsze od Ob mini ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakoffanaShisha
a ja mam takie pytanie, jak wloze tampon to ile tego sznureczka ma wystawac na zewnatrz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Jak się wkłada tampon z aplikatorem to trzeba coś wyjmować czy usuwać? czy wszystko ,,wkładasz" i jest normalnie?? Jak trzeba używać tego aplikatora?? Które tampony lepiej stosować na 1- szy raz? Te z aplikatorem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska00
czesc mam problem. za pare dni jade z rodzina nad morze i wlasnie wtedy bede miala okres. chce zaczac uzywac tamponow ale sie boje ze zle go zaaplikuje i w trakcie plywania wypadnie mi lub cos. czy to jest wogole mozliwe?? prosze odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_nowa
partyska00 - jak go dobrze wsadzisz to nie wypłynie :) Pewnie ze jest mozliwe ale tylko jesli bedzie za płytko i zle wsadzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olciaaa ma do ciebie pytanie : gdzie kupilas te tampony labell z aplikatorem?? Justa xD : ten aplikator dziala na zasadzie strzykawki. inaczej : masz 2 rurki wsadzone 1 w 2. gdy wyciagasz tampon z opakowania rozsuwasz je wkladasz do polowy i z powrotem wsuwa 1 w 2 jednoczesnie wciskajac tampon do srodka. takich samych czyli jakich? jcicmvaijjnlkvanjfl: ja na pierwszy raz uzylam ob. jak dla mnie sa one jakosciowo lepsze i juz sie do nich przyzwyczailam. zakoffanaShisha: sznureczka wystaje tak z 3 cm wystarczajaco zeby zlapac i wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izusia13
Witam. Mam pytanie. Chciałabym po raz pierwszy użyć tampona. ale najpierw chciałam "sprawdzic" jak to jest z nim w środku. wiec moje pytanie brzmi: czy mogę sobie wsadzić tampona pomimo nie mam w tym czasie miesiączki?z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiuniaxd
hej . Mam 13 llat i chce zacząć używać tamponów. ale nistety gdy próbowałam go włożyć nie mogłam . czułam ból , nie mogłam chce się spyatac czy robie cos nie tak ? xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
Weszłam na ten myob.pl ale ja nie mam numeru ulicy ;p a przynajmniej nic o tym nie wiem xDD i podałam zamiast nr ulicy to nr domu xP mam nadzieje ze sie do mnie dostana xDD pozdrawiam !! ach.. i Paulinie155 dzięki za te strone bo tego właśnie szukałam ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
Basiunia: założe sie że tak jak ja na początku wkładasz pod złym kątem. kieruj ten tampon ku tyle w str kręgosłupa a nie prosto do góry. I najlepiej na kucaka xDD albo na leżąco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana...
Witam, mam strasznie głupie pytanie wieleee osob zaraz mnie wysmieje ale ... napiszcie mi czy ten tampon mam wkladac poziomo czy pionowo? kurcze jade nad morze i wtedy zacznie mi sie okres :( buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
żartujesz ?? czy naprawde nie wesz??? Jak myślisz?? Aby ci wytlumaczyc jak to ci porownam tampon z człaoniem meskim :D POdczas stosunku jak bedziecie GO wkładac ?? Poziomo czy pionowo ?? Oczywiscie , ze pionowo!!! Tamponu inaczej się włozyc nieda ,a pozatym ,jak kupisz je to tam masz instrukcje ... na poczatek radze sprobowac szczescoa z ob porcomfort mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczonaxd
no więc zacznę od tego, że mam 15 lat i jestem raczej drobnej budowy (mierzę 156 cm i ważę ok. 45kg)... Wczoraj próbowałam włożyć tampon. Pożyczyłam tampon mini o.b od siostry i gdy włożyłam go do połowy poczułam opór. Zrobiłam tak jak napisali w ulotce tzn. zmieniałam kierunek ruchy tamponu, ale to nic nie dało. Nie próbowałam mocniej pchnąć bo się bałam. Mam dwa pytania: 1) Czy mogę stosować tampony przy tak drobnej budowie ciała? Może to że poczułam opór, gdy włożyłam tampon do połowy wynika właśnie z tego? 2) Czy powinnam może popchnąć mocniej ten tampon nie zważając na opór? pees.: bardzo proszę o szybką odpowiedź!!! Wyjeżdzam pojutrze do Egiptu i szczerze wątpie, że mój okres skończy się do tego czasu (dzisiaj jest drugi dzień) poza tym słyszałam, że zmiana strefy czasowej i klimatycznej może spowodować przedłużenie się okresu nawet o tydzień. Ja nie chcę siedzieć na plaży w spodniach i nie móc nawet wejść do wody Błagaaaamm pomoooocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabaa
twoja waga nie ma tu nic do rzeczy mozesz tamponow urzywaca co do popychania jesli czujesz opor a tampon jest w pochwie i nie wystaje to nie popychaj dalej milych wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
Agata.. Ale 'zacofana' ma go wkładac nie całkiem pionowo na prosto tylko bardziej NA LEŻĄCO CZYLI jakby nie patrzec to poziomo.. przynajmniej tak mi sie wydaje.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek...D
powiedzcie mi na jaką głębokość włozyc tampon?? wiele sób tu pisze że na głębokośc palca... czyli jak?? Ma do cipki wejść Ci tampon i cały palec?? Pomózcie.....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×